Sony ericsson K610 User Manual [et]

Sisukord

Sony Ericsson K610i
Kuidas alustada ................. 4
Telefoni kokkupanek, SIM-kaart, aku, sisselülitamine, abitekstid, lennukirežiim, kõned, aktiivmenüü, tarkvara PC Suite, kaamera, blogi.
Meelelahutus ................... 53
Muusika- ja videopleier, PlayNow™, MusicDJ™, VideoDJ™, helinad, mängud.
Ühenduvus ...................... 61
tundmaõppimine ............. 10
Klahvid, menüüd, liikumine, ikoonid, otsevalikud, telefoni keel, tähtede sisestamine, mälukaart.
Helistamine ...................... 21
Kõned, videokõned, kontaktid, kõneloend, kiirvalimine, hääljuhtimine, kõne valikud, grupid, visiitkaardid.
Seaded, Internet, RSS, sünkroonimine, Bluetooth™-tehnoloogia, USB-kaabel, tarkvara uuendamine.
Lisafunktsioonid ............. 72
Äratuskell, kalender, ülesanded, profiilid, kellaaeg ja kuupäev, SIM-kaardi lukk jne.
Probleemid, mida saate
ise lahendada .................. 79
Sõnumite vahetamine ..... 36
Tekstsõnumid, MMS-sõnumid, kõneteated, e-kirjad, Minu sõbrad.
Miks telefon ei tööta nii, nagu ma tahan?
Oluline teave ................... 84
Pildindus .......................... 48
Kaamera, video, blogi, pildid, PhotoDJ™, teemad.
Sony Ericssoni kliendi veebileht, teenused ja tugi, ohutu ja tõhus kasutamine, lõppkasutaja litsentsileping, garantii, declaration of conformity.
Register ........................... 93
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
1Sisukord
Sony Ericsson
UMTS 2100 GSM 900/1800/1900 Käesoleva kasutusjuhendi väljaandja on
Sony Ericsson Mobile Communications AB ja sellega ei kaasne mingit vastutust. Sony Ericsson Mobile Communications AB võib ette teatamata igal ajal teha selles juhendis täiendusi ja parandusi, mis on tingitud trükivigadest, jooksvate andmete ebatäpsusest või programmide/seadmete täiustustest. Need muudatused lisatakse juhendi järgmistesse väljaannetesse. Kõik õigused kaitstud.
© Sony Ericsson Mobile Communications AB, 2006
Väljaande number: ET/LZT 108 8551 R1A Tähelepanu! Kõik võrgud ei pruugi toetada teatud teenuseid, mis on käesolevas kasutusjuhendis ära toodud.
Kõik võrgud ei pruugi toetada ka rahvusvahelist GSM-hädaabinumbrit 112.
Palun pöörduge oma võrguoperaatori või teenusepakkuja poole ja tehke kindlaks, milliseid teenuseid teil on võimalik kasutada. Enne mobiiltelefoni kasutamist lugege läbi peatükid Juhendid telefoni ohutuks ja tõhusaks kasutamiseks ning Piiratud garantii.
Mobiiltelefoniga saab alla laadida, salvestada ja edastada täiendavat sisu, näiteks helinaid. Selle sisu kasutamine võib olla kolmandate osapoolte poolt piiratud või keelatud, sealhulgas võivad sellele rakenduda kehtivad autorikaitseseadused. Allalaaditud või mobiiltelefonilt edastatud täiendava sisu eest vastutate teie, mitte Sony Ericsson. Enne täiendava sisu kasutamist palun kontrollige, kas see tegevus on vastavate litsentside või muude õiguste alusel lubatud. Sony Ericsson ei vastuta täiendava sisu veatuse, terviklikkuse ega kvaliteedi eest, samuti ei vastuta ta ühegi kolmanda osapoole sisu eest. Ühelgi tingimusel ei kanna Sony Ericsson mingit vastutust täiendava sisu või kolmanda osapoole sisu väära kasutamise eest.
Bluetooth™ on ettevõtte Bluetooth SIG Inc kaubamärk. PlayNow, MusicDJ, PhotoDJ ja VideoDJ on Sony Ericsson Mobile Communications AB kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid. Memory Stick Micro™ ja M2™ on Sony Corporationi registreeritud kaubamärgid. Real on ettevõtte RealNetworks, Inc. kaubamärk või registreeritud kaubamärk. RealPlayer on kaasatud ettevõtte RealNetworks, Inc. litsentsi alusel. Copyright 1995-2004, RealNetworks, Inc. Kõik õigused kaitstud. Adobe™ Photoshop™ Album Starter Edition on ettevõtte Adobe Systems Incorporated registreeritud kaubamärk.
Microsoft, Windows ja PowerPoint on USA-s ja teistes riikides registreeritud Microsoft Corporationi registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid.
Mac OS on USA-s ja teistes riikides registreeritud ettevõtte Apple Computer, Inc. kaubamärk. T9™ Text Input on ettevõtte Tegic Communications kaubamärk või registreeritud kaubamärk. T9™ Text Input on kaitstud järgmiste patentidega: U.S. Pat. Nos. 5,818,437, 5,953,541, 5,187,480, 5,945,928 ja 6,011,554; Canadian Pat. No. 1,331,057; United Kingdom Pat. No. 2238414B; Hong Kong Standard Pat. No. HK0940329; Republic of Singapore Pat. No. 51383; Euro. Pat. No. 0 842 463 (96927260.8) DE/DK, FI, FR, IT, NL, PT, ES, SE, GB ja muud ülemaailmsed patendid. Java ja kõik Java kaubamärgid ja logod on USA-s või teistes riikides registreeritud ettevõtte Sun Microsystems, Inc. ametlikud kaubamärgid.
Sun™ Java™ J2ME™ lõppkasutaja litsentsileping. Smart-Fit Rendering on Jaapanis ja testes riikides registreeritud ettevõtte ACCESS CO.,
LTD kaubamärk.
®
for Mobile
2 Sisukord
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
1 Piirangud: Tarkvara kuulub ettevõtte Sun
konfidentsiaalse ja autoriõigustega kaitstud informatsiooni hulka ning koopiate valdamisõigus kuulub eranditult ettevõttele Sun ja/või tema litsentsiaaridele. Kasutajatel on keelatud Tarkvara modifitseerida, dekompileerida, pöördtransleerida, dekrüpteerida, ekstraktida või mingil muul moel pöördprojekteerida. Samuti on keelatud Tarkvara osaline või täismahus liisimine, üleandmine ning all-litsentsimine.
2 Ekspordireeglid: Tarkvara, sealhulgas tehnilised
andmed, alluvad USA ekspordikontrolliseadusele. Kasutaja peab nimetatud määrust täpselt järgima ning omama Tarkvara ekspordiks, reekspordiks või impordiks vastavaid litsentse. Tarkvara on keelatud alla laadida ning muul moel eksportida või reekspor­tida (i) Kuubasse, Iraaki, Iraani, Põhja-Koreasse, Liibüasse, Sudaani ja Süüriasse (nimekiri võib muutuda) ning teistesse riikidesse, mille suhtes kehtib USA kaubandusembargo, ning (ii) igaühele, kes on nimekirjas “U.S. Treasury Department’s list of Specially Designated Nations” või “U.S. Commerce Department’s Table of Denial Orders”.
3 Piiratud kasutusõigused: Ameerika Ühendriikide
valitsuse poolset kasutamist, dubleerimist või avaldamist reguleerivad järgmised õigusaktid: “Rights in Technical Data and Computer Software Clauses” DFARS 252.227-7013(c) (1) (ii) ning FAR 52.227-19(c) (2). Käesoleva toote tarkvara osalised autoriõigused kuuluvad ettevõttele © SyncML initiative Ltd. (1999-2002). Kõik õigused kaitstud. Kõik teised nimetatud toote- ja firmanimed võivad olla nende omanike kaubamärgid. Kõik õigused, mille kohta siin puudub kirjalik kinnitus, on kaitstud. Kõik joonised on näitlikud ning võivad tegelikust telefoni kuvast erineda.
Juhendi märgid
Käesolevas juhendis on kasutusel järgmised märgid.
Märkus.
Teenus või funktsioon sõltub võrgust või liitumislepingust. Lisateavet saate võrguoperaatorilt.
% Vaadake ka lk...
} Kasutage valikuklahvi või
juhtnuppu, et kerida ja valida
% 14 Liikumine.
Vajutage juhtnuppu keskele. Vajutage juhtnuppu paremale. Vajutage juhtnupu alla. Vajutage juhtnuppu vasakule. Vajutage juhtnuppu paremale.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
3Sisukord

Kuidas alustada

Telefoni kokkupanek, SIM-kaart, aku, sisselülitamine, abitekstid, lennukirežiim, kõned, aktiivmenüü, tarkvara PC Suite, kaamera, blogi.
Lisainfo ja allalaadimine aadressilt www.sonyericsson.com/support.
Telefoni kokkupanek
Telefoni kasutamine
1 SIM-kaardi ja aku paigaldamine. 2 Laadige aku. 3 Lülitage telefon sisse.
SIM-kaart
Võrguoperaatori abonendiks saamisel antakse teile SIM-kaart (Subscriber Identity Module, abonendi identifit­seerimismoodul). SIM-kaardile on salvestatud teie telefoninumber, operaatorfirmast tellitud teenused ja kontaktidesse salvestatud nimed ja telefoninumbrid.
Enne SIM-kaardi väljavõtmist teisest telefonist salvestage sellele oma kontaktkirjed, kuna mõni telefon võib kirjed salvestada telefoni mällu.
PIN-kood
SIM-kaardi PIN-koodi (Personal Identity Number, isiklik identifitseerimiskood) võib vaja minna telefoni käivitamiseks ja teenuste aktiveerimiseks. PIN-koodi sisestamisel kuvatakse numbrid ekraanil tärnidena (*), välja arvatud juhul, kui PIN-kood sarnaneb hädaabi telefoninumbriga, näiteks 112. Nõnda on võimalik hädaabinumbrile helistada ilma PIN-koodi sisestamata. Sisestusvigade parandamiseks vajutage .
Kui sisestasite PIN-koodi kolm korda järjest valesti, kuvatakse teade PIN
blokeeritud. Kaardi avamiseks tuleb
sisestada PUK-kood (Personal Unblocking Key, isiklik deblokeerimiskood)
% 77 SIM-kaardi lukustus.
Aku
Mõnede funktsioonide energiatarve on teistest suurem, mistõttu võib nende funktsioonide kasutamisel olla vajalik akut sagedamini laadida. Kui kõne- ja ooteaeg märgatavalt lühenevad, tuleks aku välja vahetada. Kasutage üksnes Sony Ericssoni heakskiiduga akusid;
% 87 Aku.
4 Kuidas alustada
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
SIM-kaarti ja akut puudutav teave
SIM-kaardi ja aku paigaldamine
1 Lükake akukate lahti, vaadake joonist. 2 Libistage SIM-kaart hoidikusse nii,
et klemmid jäävad allapoole.
3 Paigaldage aku nii, et aku kirjadega
pool jääks üles ja klemmid vastamisi.
4 Lükake akukate paika.
Aku laadimine
30 min.
2,5 t.
1 Ühendage laadija telefoniga nii,
et pistikul olev sümbol jääks ülespoole.
2 Laadimisnäidiku kuvamiseni võib
kuluda kuni 30 minutit.
3 Oodake umbes 2,5 tundi või kuni
laadimisnäidik näitab täielikku laetust. Ekraani aktiveerimiseks vajutage suvalist klahvi.
4 Eemaldage laadija pistik telefonist.
Telefoni sisselülitamine
Enne telefoni sisselülitamist veenduge, et telefon on laetud ja SIM-kaart sises­tatud. Pärast telefoni sisselülitamist kasutage telefoni lihtsaks ettevalmis­tamiseks häälestusviisardit.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
5Kuidas alustada
Telefoni sisselülitamine
1 Hoidke all klahvi . Esmakordne
käivitus võib väldata paar minutit.
2 Valige telefoni režiim:
Tavaline – kasutusel on kõik
funktsioonid.
Flight mode – piiratud funktsionaalsus:
võrguühendus ja Bluetooth™ on välja lülitatud
% 7 Lennukirežiimi menüü.
3 Nõudmisel sisestage SIM-kaardi
PIN-kood.
4 Telefoni esmakordsel käivitamisel
valige telefoni menüütekstide keel.
5 } Jah, kui soovite kasutada
häälestusviisardit.
6 Järgige kuvatavaid juhendeid.
Kui teie telefonis on eelmääratud seaded, on tõenäoline, et rohkem seadeid pole vaja määrata. Kui te kasutate funktsiooni Seadete allalaad., tuleb nõustuda oma telefoni registreeri­misega ettevõttes Sony Ericsson. Teile saadetakse vastav tekstsõnum. Mingeid isiklikke andmeid selle toimingu käigus ettevõttele Sony Ericsson ei edastata. Lisateavet saate võrguoperaatorilt või teenusepakkujalt.
Ooterežiim
Pärast telefoni sisselülitamist ja PIN-koodi sisestamist kuvatakse ekraanil võrguoperaatori nimi. See on telefoni ooterežiim.
Telefoni abitekstid
Oma telefonist leiate igal ajal abi ja vajalikku teavet.
Häälestusviisardi kasutamine
} Seaded } sakk Tavaline } Häälestusabiline ja valige mõni
kuvatavatest valikutest.
Seadete allalaad.
Seadistamine.
Näpunäited.
6 Kuidas alustada
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Funktsioone käsitleva teabe vaatamine
Leidke funktsioon } Veel } Info (kui see valik on olemas).
Telefoni tutvustava esitluse vaatamine
} Meelelahutus } Esitlusvideo.
Seadete allalaad.
Interneti, MMS-sõnumite, e-posti, menüü Minu sõbrad, sünkroonimise, uuendusteenuse, blogi ja voogesituse automaatne seadistamine telefonis.
Rakendust Seadete allalaad. saab kasutada, kui SIM-kaart seda teenust toetab, telefon on levis, töötab tavarežiimis ning on eelseadistamata.
Lisateavet saate võrguoperaatorilt või teenusepakkujalt.
Lennukirežiimi menüü
Kui telefoni sisselülitamisel aktiveeriti menüü Flight mode, valige kõiki funktsioone toetav Tavaline või piiratud funktsioonidega Flight mode. Viimase puhul lülitatakse võrgu- ja Bluetooth-funktsioonid välja, et vältida tundlike seadmete häirimist. Lennukis võite telefoniga näiteks muusikat kuulata ja kirjutada valmis tekstsõnumid, et need hiljem teele saata, kuid helistada ei saa.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Elektroonikaseadmete kasutamisel järgige lennuki pardameeskonna juhiseid.
Menüü Flight mode valikute vaatamine
} Seaded, liikuge sakile Tavaline } Flight mode ja valige valik.
Helistamine
Telefon peab olema tavalises töörežiimis (mitte lennurežiimis).
Helistamine
1 Sisestage telefoninumber (vajadusel
koos rahvusvahelise kõne eesliite ja suunakoodiga).
2 } Helista tavakõne tegemiseks või
} Veel } Tee videokõne videokõne
tegemiseks.
3 } Veel valikute tegemiseks kõne ajal. 4 Kõne lõpetamiseks } Lõpeta.
Kahe kõne ühendamine konverentskõnesse
1 Helistage esimesele inimesele, kelle
soovite konverentskõnesse kaasata.
2 } Veel } Ootele, et pooleliolev kõne
ootele panna.
3 Helistage järgmisele inimesele. 4 } Veel } Ühenda kõned.
7Kuidas alustada
Aktiivmenüü
Aktiivmenüü, mis sisaldab teateid näiteks vastamata kõnedest ja muudest sündmustest, järjehoidjaid ja otsevali­kuid, saab avada pea igast menüüst.
Aktiivmenüü avamine ja sulgemine
Vajutage .
Aktiivmenüü sakid
Sündmused – näiteks vastamata
kõned ja uued sõnumid. Kui uus sündmus aset leiab, kuvatakse vastav sakk. Sündmuse kustuta­miseks sakilt vajutage . Uued sündmused võivad ilmuda ka hüpik­tekstina, } Seaded } sakk Tavaline
} Sündmused } Hüpikaken.
Rakendused – taustal avatud
rakendused. Mingi rakenduse taasavamiseks valige see rakendus; rakenduse sulgemiseks vajutage .
Minu otseteed – otseteede lisamine,
kustutamine ja nende järjekorra muutmine. Kui valite otsetee ja rakendus avaneb, siis teised programmid suletakse või ikoonitakse.
Internet – teie veebilehtede
järjehoidjad. Kui valite järjehoidja ja brauser avaneb, siis teised prog­rammid suletakse või ikoonitakse.
Tarkvara PC Suite
Täiustage telefoni ja installige tarkvara PC Suite oma arvutisse. See võimaldab näiteks telefoni kalendrit arvuti kalendriga sünkroonida.
Tarkvara PC Suite installimine
1 Lülitage arvuti sisse ja asetage
telefoniga kaasas olev CD arvuti CD-seadmesse. CD käivitub automaatselt ning ekraanil avaneb installiaken.
2 Arvuti: valige keel ja klõpsake OK. 3 Arvuti: klõpsake PC Suite´i aknas
Install ja järgige kuvatavaid juhtnööre. Kui installimine on lõppenud, kuvatakse arvuti töölaual tarkvara PC Suite ikoon.
Tarkvara PC Suite viimase väljaande leiate veebilehelt www.sonyericsson.com/support.
8 Kuidas alustada
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Pildistamine või videolõikude jäädvustamine
Lähemale või kaugemale suumimine
Pildistamine Video jäädvustamine
Pildistamine või video jäädvustamine
1 Kaamera sisselülitamiseks vajutage
ooterežiimis klahvi .
2 Kaamera- ja videorežiimi vaheta-
miseks kasutage juhtnuppu.
3 Kaamera: pildistamiseks
vajutage . Video: jäädvustamise alustamiseks vajutage klahvi
. Jäädvustamise lõpetamiseks
vajutage uuesti klahvi . Fotod ja videolõigud salvestatakse
menüüsse Failihaldur } Kaamera
Valikud ekraanil (üleval paremal)
Kustutamine
album.
4 Järgmise foto pildistamiseks või
järgmise videolõigu salvestamiseks vajutage klahvi .
Fotokaamera või videosalvesti väljalülitamiseks hoidke all klahvi .
Isiklik veebileht
Valikud ekraanil (all paremal)
Foto-/videorežiimi vahetus või Ereduse seadmine või
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Tagasiklahv
Avaldage kaameraga tehtud pilte veebilehel. Veebilehe koostab telefon.
Foto postitamine blogisse
1 Pildistamiseks } Veel } Lisa blogisse. 2 Järgige esmakasutajale määratud
juhendeid.
3 Lisage pealkiri ja tekst } OK } Avalda. 4 Telefonile saadetakse tekstsõnum,
mis sisaldab teie veebiaadressi ja sisselogimisandmeid.
9Kuidas alustada

Telefoni tundmaõppimine

Klahvid, menüüd, liikumine, ikoonid, otsevalikud, telefoni keel, tähtede sisestamine, mälukaart.
Telefoni ülevaade
1
10 11
2
3
4 5 6
7 8
9
Mõne klahvi ikoon võib erineda.
10 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
12
13 14 15
16
17
18
12
19
16
2
1 Sisse- ja väljalülitusnupp 2 Klahv Esita/Stopp 3 Ekraan 4 Valikuklahv 5 Interneti-klahv 6 Tagasiliikumisklahv 7 Juhtklahv/muusikamängija juhtimine 8 Mälukaardi Memory Stick Micro™ (M2™) pesa 9 Klahvilukuklahv 10 Kuular 11 Videokõnekaamera 12 Helitugevus, kaamera digitaalne suum 13 Valikuklahv 14 Aktiivmenüüklahv 15 Kustutusklahv 16 Kaameraklahv 17 Vaigistusklahv 18 Laadija, vabakäeseadme ja USB-kaabli ühenduspesa 19 Objektiiv
Lisateave
% 14 Liikumine.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
11Telefoni tundmaõppimine
Menüüsüsteemi ülevaade
PlayNow™* Internet* Meelelahutus
Interneti-teenused* Mängud Videomängija VideoDJ™ PhotoDJ™ MusicDJ™ Kaugjuhtimine Salvesta heli Esitlusvideo
Kaamera Sõnumid Muusikamängi
Koosta uus Sisendkast E-post RSS lugeja Mustandid Väljundkast Saadetud Salvestatud Minu sõbrad* Kõne kõneposti Mallid Seaded
Failihaldur*/** Kontaktid Videokõne
Kaamera album Muusika Pildid Videod Teemad Veebilehed Mängud Rakendused Muu
Uus kontakt
ja
Mängib Esitajad Lood Esitusloendid
12 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Kõned** Abimees
Äratused
Kõik Vastatud Valitud Vastamata
Rakendused Kalender Ülesanded Märkmed Sünkroonimine Taimer Stopper Kalkulaator Koodimälu
Seaded**
Tavaline
Profiilid Kellaaeg ja kp Keel Uuendusteenus Hääljuhtimine Uued sündmused Otseteed Flight mode Turvalisus Häälestusabiline Telefoni olek Täisnullimine
*Mõned menüüd sõltuvad operaatorist, võrgust ja liitumislepingust. ** Alammenüüde sakkide sirvimiseks kasutage juhtnuppu. Lisateavet vaadake
Helid ja signaalid
Helina tugevus Helin Hääletu reþiim Valjenev helin Värinalarm Sõnumisignaal Klahviheli
Ekraan
Taustpilt Teemad Alguskuva Pimenduspilt Kella suurus Heledus Säästureþiimi kell Muuda liini nime*
Kõned
Suunamine Lülitu liinile 2* Kõnehaldus Aeg ja hind* Näita/varja mu nr. Vabakäeseade
% 14 Liikumine.
Side*
Bluetooth USB Sünkroonimine Seadmehaldus Mobiilsidevõrgud Andmeside Interneti-seaded Striimingu seaded Lisaseadmed
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
13Telefoni tundmaõppimine
Liikumine
Põhimenüüd kuvatakse ikoonidena. Mõned alammenüüd sisaldavad sakke. Sirvige sakini, vajutades juhtnuppu paremale või vasakule, ja valige soovitud valik.
Klahv
Põhimenüüde avamine ja esiletõstetud elementide valimine.
Menüüdes ja sakkide vahel liikumine.
Ekraanil klahvide kohal kuvatavate valikute valimine.
Menüüdes ühe taseme võrra tagasiliikumine. Ooterežiimi naasmiseks või toimingu lõpetamiseks hoidke klahvi all.
Elementide kustutamine, näiteks piltide, helifailide ja kontaktkirjete kustutamine. Kõne ajal hoidke seda klahvi all mikrofoni väljalülitamiseks.
Brauseri avamine.
Aktiivmenüü avamine
Muusikamängija avamine või ikoonimine.
Hoidke all pildistamiseks või videolõigu jäädvustamiseks.
Hoidke seda klahvi all, et helistada kõneposti (kui number on määratud).
Hoidke neid klahve all, et leida vastava tähega algav kontaktnimi.
% 8 Aktiivmenüü.
14 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Kiirvalimiseks vajutage numbriklahvi ja } Helista.
} Info Telefonis on abitekstid, mis selgitavad valitud menüü või funktsiooni
Otsevalikute tegemiseks sirvimise ajal valige otsevalikute ja pääsuklahvide kasutamine.
Kaamera kasutamisel vaadake otsevalikute juhendit.
Vajutage seda klahvi ja seejärel valige } Lukusta või Ava, et telefoni klahve lukustada või avada.
Helina väljalülitamine kõne saabudes. Hoidke klahvi all telefoni helisignaalide vaigistamiseks. Äratussignaal töötab siiski ka vaigistatud telefoniga.
Olekuteabe vaatamine ooterežiimi ekraanil. Helitugevuse suurendamiseks kõne ajal või Muusikamängija kasutamisel. Kaugemale suumimine kaamera kasutamisel või piltide vaatamisel. Esitusloendis ühe pala võrra tagasi liikumiseks hoidke klahvi all. Kõnest keeldumiseks vajutage seda klahvi kaks korda. Häälvalimiseks hoidke klahvi all või lausuge võlusõna (kui see on määratud),
Helitugevuse vähendamiseks kõne ajal või Muusikamängija kasutamisel. Lähemale suumimine kaamera kasutamisel või piltide vaatamisel. Esitusloendis ühe pala võrra edasi liikumiseks hoidke klahvi all. Häälvalimiseks hoidke klahvi all või lausuge võlusõna (kui see on määratud),
kasutusvõimalusi ning jagavad näpunäiteid selle kasutamiseks,
% 29 Häälvalimine.
% 29 Häälvalimine.
% 63 Interneti
% 6 Telefoni abitekstid.
} Veel Valikuloendi avamiseks. Valikuloendi funktsioonid sõltuvad teie
asukohast menüüs.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
15Telefoni tundmaõppimine
Olekuriba
Valik ikoone.
Tähis Selgitus
3G-võrk (UMTS) on kasutatav.
GSM-võrgu signaalitugevus.
Aku laetus.
Aku laadimine, kuvatakse koos aku laetuse ikooniga.
Sissetulnud kõne, mida ei võetud vastu.
Uus tekstsõnum on saabunud.
Uus e-kiri on saabunud.
Uus MMS-sõnum on saabunud.
Uus kõneteade on saabunud.
Aktiivne kõne.
Klahvistik on lukus.
Vabakäeseade on ühendatud.
Kalendri meeldetuletus.
Ülesande meeldetuletus.
Otsevalikud
Klahvistiku otsevalikuid saab kasutada mõne menüü kiireks avamiseks; eelmääratud juhtnupu-otsevalikud käivitavad kiirkorras teatud toiminguid. Juhtnupu otsevalikuid saate oma vajadustele kohandada.
Klahvistiku otsevalikute kasutamine
Sisenege ooterežiimist menüüsüsteemi, vajutades ja sisestage vajaliku menüü järjekorranumber. Menüüde nummerdus algab ülemisest vasak­poolsest ikoonist ja jätkub ridade kaupa. Kui soovite valida näiteks viienda menüüelemendi, vajutage
. Kümnenda, üheteistkümnenda ja kaheteistkümnenda elemendi valimiseks vajutage vastavalt ,
ja . Ooterežiimi pöördumiseks hoidke all klahvi .
Juhtnupu otsevalikute kasutamine
Ooterežiimist otseteede menüü või funktsiooni valimiseks vajutage , ,
või .
Juhtnupu otsevalikute muutmine
} Seaded } sakk Tavaline } Otseteed ja valige otsevalik } Muuda.
16 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Telefoni keel
Valige telefoni menüüde keel ja tekstisisestuskeel.
Telefoni keele muutmine
} Seaded } sakk Tavaline } Keel } Telefoni keel. Valige keel.
Ooterežiimis võite ka vajutada
8888 keele automaatvalikuks;
0000 inglise keele valikuks.
Enamik SIM-kaarte seab automaatselt menüükeeleks selle riigi keele, kust te SIM-kaardi ostsite. Vastasel juhul on eelmääratud keeleks inglise keel.
Sisestuskeele valimine
1 } Seaded } sakk Tavaline } Keel
} Sisestuskeel.
2 Leidke soovitud keel ja märkige see.
Menüüst väljumiseks } Salvesta.
Tähtede sisestamine
Tähtede sisestamine järgmistel meetoditel (sisestusviisidel), näiteks sõnumite kirjutamisel:
tavaline tekstisisestus.
T9™-tekstisisestus.
Tekstisisestusviisi muutmine
Teise sisestusviisi valimiseks hoidke tekstiredaktoris all klahvi .
Sisestuskeele muutmine
Hoidke tekstiredaktoris all klahvi ja valige teine sisestuskeel.
Valikud teksti sisestamisel
} Veel valikute vaatamine sõnumi
kirjutamisel.
Tähtede sisestamine tavalisel sisestusmeetodil
Vajutage korduvalt ,
kuni ekraanil kuvatakse vajalik märk.
Väike- ja suurtähtede vahetamiseks
vajutage .
Numbrite sisestamiseks hoidke
all klahvi .
Tähtede ja numbrite kustutamiseks
hoidke all klahvi .
Enamkasutatavate kirjavahemärkide
sisestamiseks vajutage .
Tühiku lisamiseks vajutage .
T9™-tekstisisestus
T9™-tekstisisestus kasutab telefoni­sisest sõnastikku ning pakub teie klahvivajutuste alusel enamlevinud sõna. Vajutage vajaliku tähega märgitud klahvi ainult üks kord ka sel juhul, kui vajalik täht pole klahvi esimesel kohal.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
17Telefoni tundmaõppimine
Tähtede sisestamine T9™-sisestusmeetodil
1 Selleks et sisestada tähti, peate
olema tekstisisestust võimaldavas funktsioonis, näiteks funktsioonis
} Sõnumid } Koosta uus } Tekstsõnum.
2 Näiteks nime “Jane” kirjutamiseks
vajutage , , , .
3 Kui ekraanil kuvatakse õige sõna,
vajutage sõna kinnitamiseks ja tühiku lisamiseks . Sõna kinnitamiseks ilma tühiku lisamiseta vajutage . Kui ekraanil kuvatakse vale sõna, vajutage alternatiivsete variantide vaatamiseks korduvalt või . Sõna kinnitamiseks ja tühiku lisamiseks vajutage .
4 Jätkake sõnumi kirjutamist.
Kirjavahemärgi sisestamiseks vajutage
ja siis korduvalt või ; kinnitamiseks ja tühiku lisamiseks vajutage .
Sõnade lisamine T9™-tekstisisestussõnastikku
1 Tärkide sisestamise ajal } Veel
} Sõna tähthaaval.
2 Muutke sõna tavalisel sisestusmeetodil.
Tähtede sirvimiseks kasutage klahve
ja . Tärgi kustutamiseks vajutage
. Kogu sõna kustutamiseks hoidke klahvi all.
Kui sõna on valmis } Lisa. Sõna lisatakse T9™-tekstisisestussõnastikku. Järgmine kord pakub telefon äsja sõnastikku lisatud sõna kui üht alternatiivset sõnavarianti.
Järgmise sõna arvamine
Sõnumi kirjutamisel võite T9™-teksti­sisestust kasutada järgmise sõna äraarvamiseks, kui seda sõna on varem lauses kasutatud.
Järgmise sõna arvamise sisse­ja väljalülitamine
Tärkide sisestamise ajal } Veel
} Kirjutamisvalikud } Paku järgmist.
Järgmise sõna pakkumise kasutamine
Vajutage tähtede sisestamisel , et sõna kinnitada ja jätkata.
Failihaldur
Failihaldurit kasutatakse telefoni mällu või mälukaardile salvestatud piltide, videote, muusika, teemade, veebileh­tede, mängude ja rakenduste haldamiseks.
18 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Mälukaart Memory Stick Micro™ (M2™)
Telefonis on võimalik kasutada mälukaarti Memory Stick Micro™ (M2™), mis annab teile juurde mälumahtu näiteks oma pildi- ja muusikafailide salvestamiseks.
Mälukaardi paigaldamine ja eemaldamine
1 Eemaldage akukate. 2 Sisestage SIM-kaart nii, nagu on
näidatud joonisel (klemmid allapoole).
3 Kaardi vabastamiseks ja väljavõtmiseks
vajutage selle serva. Te võite teisaldada ja kopeerida faile
arvuti ja mälukaardi vahel. Kui telefonis on mälukaart, salvestatakse failid kõigepealt kaardile ja siis telefoni mällu.
Võite koostada alamkaustu, kuhu failid teisaldada või kopeerida. Mängud ja rakendused võib teisaldada kaustadesse Mängud ja Rakendused ning telefoni mälust mälukaardile. Tundmatud failid salvestatakse kausta
Muu. Faile hallates saate kaustas
valida korraga mitu faili või kõik failid; see ei kehti kaustades Mängud ja Rakendused.
Mälu olek
Kui mälu on täis, tuleb failide salvestamiseks mõned andmed mälust kustutada. Telefoni ja mälukaardi mälu oleku kontrollimiseks tõstke esile kaust
} Veel } Mälu olek.
Failihalduri menüüsakid
Failihaldur koosneb kolmest sakist; ikoonid näitavad failide salvestuskohta.
Kõik failid – kogu telefoni
ja mälukaardi sisu.
Memory Stick – kogu mälukaardi
sisu.
Telefon – kogu telefoni mälu sisu.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
19Telefoni tundmaõppimine
Faili andmed
Esiletõstetud faili andmete vaatamiseks
} Veel } Info. Allalaaditud või mingi
edastusmeetodi abil telefoni saadetud objektid võivad olla autoriõigustega kaitstud. Sel juhul ei pruugi telefon faili kopeerimist või saatmist võimaldada. Autorikaitsega faili tähistab võtmeikoon.
Failihalduris paikneva faili kasutamine
1 } Failihaldur ja avage kaust. 2 Leidke fail } Veel.
Faili teisaldamine või kopeerimine mällu
1 } Failihaldur ja valige kaust. 2 Leidke vajalik fail } Veel } Failihaldus
} Teisalda faili teisaldamiseks või } Veel } Failihaldus } Kopeeri faili
kopeerimiseks.
3 Valige faili teisaldus- või kopeerimiskoht:
Telefon või Memory Stick } Vali.
Failide edastamine või kopeerimine arvutisse
% 69 Failide ülekanne
USB-kaabli abil.
Alamkausta koostamine
1 } Failihaldur ja avage kaust. 2 } Veel } Uus kaust ja sisestage
kaustale nimi.
3 } OK, et kaust salvestada.
Mitme faili valimine
1 } Failihaldur ja avage kaust. 2 } Veel } Märgi } Märgi mitu. 3 Sirvige ja valige failid } Märgi
või Tühista.
Kõigi failide valimine kaustast
} Failihaldur ja avage kaust } Veel } Märgi } Vali kõik.
Faili või alamkausta kustutamine failihaldurist
1 } Failihaldur ja avage kaust. 2 Leidke fail } Veel } Kustuta.
Mälukaardi valikud
Kontrollige mälu olekut või kustutage vormindamise teel mälukaardilt kõik andmed.
Mälukaardi valikute kasutamine
} Failihaldur, valige sakk Memory Stick ja valikute vaatamiseks } Veel
.
20 Telefoni tundmaõppimine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.

Helistamine

Kõned, videokõned, kontaktid, kõneloend, kiirvalimine, hääljuhtimine, kõne valikud, grupid, visiitkaardid.
Helistamine ja kõne vastuvõtmine
Helistamiseks ja kõnede vastuvõtmiseks peab telefon olema sisse lülitatud ning asuma võrgu teeninduspiirkonnas.
% 5 Telefoni sisselülitamine.
Videokõne algatamiseks
% 23 Videokõne.
Võrgud
Kui telefon sisse lülitada, hakkab see otsima teie koduvõrku. Kui telefon seda ei leia, võite kasutada teist võrku, kuid ainult sel juhul, kui teie koduvõrgul on sõlmitud leping, mis lubab selle võrgu kasutamist. Taolist võrgukasutust nimetatakse rändluseks.
Valige kasutatav võrk või lisage võrk eelistatud võrkude loendisse. Saate muuta ka järjekorda, mille alusel telefon automaatse võrguotsingu käigus võrgu valib.
Kasutatavate võrguvalikute vaatamine
} Seaded ja kasutage klahvi või ,
et leida sakk Side
} Mobiilsidevõrgud.
Telefon valib kasutatava võrgu, GSM või 3G (UMTS) automaatselt, lülitudes vajadusel ühelt võrgusüsteemilt teisele. Mõni võrguoperaator lubab võrgu käsitsi valida, kuna puuduvate võrkude otsimine kulutab akut.
Võrgu valimine
1 } Seaded } Side } Mobiilsidevõrgud
} GSM/3G võrgud.
2 } GSM ja 3G (automaatne) või
} Ainult GSM.
Lisateavet saate võrguoperaatorilt.
Helistamine
1 Sisestage telefoninumber (vajadusel
koos riigi- ja suunakoodiga).
2 } Helista tavakõne tegemiseks või
} Veel valikute vaatamiseks, näiteks
Tee videokõne
3 Kõne lõpetamiseks } Lõpeta.
Te saate helistada kontaktides ja kõneloendis olevatele numbritele,
% 23 Videokõne.
% 24 Kontaktid ja % 28 Kõneloend.
Helitada saab ka häälvalimisega,
% 29 Hääljuhtimine.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
21Helistamine
Helistamine rahvusvahelisele numbrile
1 Hoidke klahvi all, kuni ekraanil
kuvatakse +.
2 Sisestage riigikood, suunanumber
(numbri ees olev null jätke ära) ja telefoninumber ning tavakõne tegemiseks } Helista ja videokõne tegemiseks } Veel } Tee videokõne.
Telefoninumbri kordusvalimine
Kui ühenduse loomine nurjub ja kuvatakse Uuesti?, } Jah.
Ärge hoidke telefoni ootamise ajal kõrva ääres. Kui kõne ühendatakse, annab telefon valju helisignaali.
Kõne vastuvõtmine ja kõnest keeldumine
} Vasta või } Kinni.
Mikrofoni väljalülitamine
1 Hoidke all klahvi . 2 Kõne jätkamiseks hoidke uuesti
all klahvi .
Valjuhääldi sisse- või väljalülitamiseks tavakõne ajal
} Veel } Kuular sisse või Kuular välja.
Kui telefon töötab valjuhääldirežiimis, ärge tõstke telefoni kõrva äärde, kuna see võib kahjustada kuulmist.
Kuulari helitugevuse seadmine
Kuulari helitugevuse suurendamiseks või vähendamiseks kõne ajal vajutage vastavalt klahvi või .
Vastamata kõned
Kui vaikimisi kuvatakse aktiivmenüü, näidatakse vastamata kõnesid ooterežiimis saki Uued sündmused all. Kui vaikimisi kuvatakse hüpiktekst, kuvatakse ooterežiimis teade
Vastamata
Vastamata kõnede vaatamine ooterežiimist
% 8 Aktiivmenüü.
Kui vaikeseade on aktiivmenüü:
vajutage ja leidke klahviga või
sakk Uued sündmused, vajutage või , et leida vajalik number,
ja helistamiseks } Helista.
Kui vaikeseade on hüpiktekst:
} Kõned ja leidke klahviga või
sakk Vastamata. Vajutage või , et leida number, ja helistamiseks
} Helista.
Hädaabikõned
Telefon toetab rahvusvahelisi hädaabinumbreid, näiteks 112 ja 911. Neid numbreid saab kasutada hädaabikõnede sooritamiseks kõigi maade suvaliste 3G- (UMTS) ja GSM-võrkude teeninduspiirkondades nii SIM-kaardiga kui ka ilma.
22 Helistamine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Mõnes riigis võivad kasutusel olla teised hädaabinumbrid. Sel juhul võib võrguoperaator salvestada teie SIM-kaardile lisaks veel ka kohalikud hädaabinumbrid.
Helistamine hädaabinumbrile
Sisestage 112 (rahvusvaheline hädaabinumber) } Helista.
Kohalike hädaabinumbrite vaatamine
} Kontaktid } Veel } Valikud } Erinumbrid } Hädaabinumbrid.
Videokõne
Kõne ajal näidatakse helistajat telefoni ekraanil.
Mida peab teadma enne funktsiooni kasutamist
Mõlemal videokõnes osalejal peab olema liitumisleping, mis toetab 3G-võrku (UMTS), ja mõlemad peavad asuma 3G-võrgu (UMTS) teenindus­piirkonnas. 3G-teenust (UMTS) saab kasutada, kui telefoni olekuribal kuvatakse 3G-ikoon.
Videokõne esitlusrežiim
Saate proovida pea kõiki videokõne funktsioone, näiteks seadistada kaamerakuva, ilma kõnet tegemata.
} Vid.kõne.
Videokõne algatamine
Kui 3G-võrk (UMTS) on saadaval, võite videokõne algatada järgmiselt.
Sisestage telefoninumber (vajadusel
koos rahvusvahelise kõne eesliite ja suunakoodiga) } Veel } Tee
videokõne.
Kontaktid ja valige isik, kellele soovite
helistada. Leidke klahvidega ja vajalik number } Veel } Tee
videokõne.
Vid.kõne } Helista... } Kontaktid
telefoninumbri leidmiseks } Helista; või sisestage telefoninumber
} Helista.
Saadetava videopildi suumimine
Video lähemale suumimiseks vajutage
ja kaugemale suumimiseks .
Saabunud videokõne vastuvõtmine
} Vasta.
Videokõne lõpetamine
} Lõpeta.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
23Helistamine
Videokõne valikud
} Veel, et vaadata järgmisi valikuid.
Vaheta kaamerat – lülitumine
põhikaameralt videokõne kaamerale ja vastupidi. Kui soovite helistajale näidata täielikku ülevaadet kogu ümbruskonnast, valige põhikaamera.
Kaamera välja/Käivita kaamera –
videokaamera sisse- ja väljalülitamine. Kui kaamera on välja lülitatud, näidatakse asenduspilti.
Salvesta pilt – suures plaanis
kuvatava pildi, näiteks helistaja pildi salvestamine.
Kaamera – valikud:
Eredus – saadetava kujutise
ereduse valimine.
Öörežiim sisse – kasutamiseks
halbade valgustingimuste puhul. See seade mõjutab väljuvat videopilti.
Heli – seadistamine videokõne ajal:
Kuular välja/Kuular sisse –
sissetulev heli.
Mikrofon välja/Mikrofon sisse –
mikrofoni välja- ja sisselülitamine.
Suuna heli – vabakäeseadmest
või -seadmesse Bluetoothi kaudu.
Kujundus – valikud:
Vaheta pildid – sissetuleva
või väljuva videopildi vaatamine täisekraanil.
Peida pisipilt/Näita pisipilti.
Peegelpilt – väljuva kaamerakujutise
vaatamine.
Seaded – kõne vastuvõtmisel:
Vastamisviis – videokõne kaamera
sisse- ja väljalülitamine.
Alternatiivpilt – pildi valimine,
mida näidatakse teisele osapoolele, kui kaamera on välja lülitatud.
Heli valikud – valige, kas mikrofon,
valjuhääldi või mõlemad on sisse või välja lülitatud.
Video kvaliteet – valige videokõne
videokvaliteet. Muudatused ei rakendu käimasolevale kõnele.
Kontaktid
Kontaktandmeid võib salvestada telefoni mällu või SIM-kaardile. Kasutusel on järgmised valikud.
Võite valida, kas vaikimisi näidatakse telefoni või SIM-kaardi kontaktandmeid –
Tel. kontaktid või SIM-kontaktid.
Vajalik teave ja seaded } Kontaktid
} Veel } Valikud.
Vaikekontaktid
Kui vaikekontaktid on Tel. kontaktid, kuvatakse iga kontakti kohta kõik menüüsse Kontaktid salvestatud andmed. Kui valite SIM-kontaktid, sõltuvad kuvatavad kontaktandmed teie SIM-kaardist.
24 Helistamine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Vaikekontaktide valimine
1 } Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Vaikekontaktid.
2 } Tel. kontaktid või SIM-kontaktid.
Telefoni salvestatud kontaktid
Telefoni saate kontaktandmetena salvestada nimesid, telefoninumbreid ja isikuteavet. Kontaktidele saate lisada ka pilte ja helinaid. Sakkide ja nende teabeväljade sirvimiseks kasutage klahve , , ja .
Kontaktkirje lisamine telefoni
1 Kui vaikekontaktid on Tel. kontaktid,
} Kontaktid } Uus kontakt } Lisa. 2 Sisestage nimi } OK. 3 Sisestage number } OK. 4 Valige numbritüüp. 5 Sirvige sakke ja valige väljad teabe
sisestamiseks. Erinevate märkide,
näiteks @ sisestamiseks } Veel
} Lisa sümbol ja valige märk } Lisa. 6 Kui kogu teave on sisestatud,
} Salvesta.
Kontakti kustutamine
1 } Kontaktid ja leidke kontakt. 2 Vajutage ja valige Jah.
Kõigi telefoni mälus paiknevate kontaktide kustutamine
Kui vaikeseadeks on valitud
Tel.
kontaktid, } Kontaktid } Veel } Valikud } Lisavalikud } Kustuta kontaktid } Jah ja } Jah. SIM-kaardile
salvestatud nimesid ja numbreid ei kustutata.
SIM-kaardi kontaktid
Kontaktide salvestamine SIM-kaardile.
Kontaktkirje lisamine SIM-kaardile
1 Kui vaikekontaktid on SIM-kontaktid,
} Kontaktid } Uus kontakt } Lisa. 2 Sisestage nimi } OK. 3 Sisestage number } OK ja valige
number. Soovi korral lisage andmeid
} Salvesta.
Nimede ja telefoninumbrite
automaatsalvestamine SIM-kaardile
} Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Isesalvest. SIM-ile
ja valige Sees.
Mälu olek
See, mitu kontakti telefoni mällu või
SIM-kaardile salvestada saab, sõltub
kasutatavast mälust.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
25Helistamine
Mälu oleku vaatamine
} Kontaktid } Veel } Valikud } Lisavalikud } Mälu olek.
Kontaktide kasutamine
Kontakte saab kasutada mitmel moel. Järgmiseks saate teada, kuidas:
helistada telefoni mällu ja
SIM-kaardile salvestatud kontaktidele;
saata telefoni kontaktkirjeid teise
seadmesse;
kopeerida kontakte telefoni mällu
ja SIM-kaardile;
lisada telefoni mällu salvestatud
kontaktile pilti või helinat;
kontaktkirjeid redigeerida;
kontaktkirjeid sünkroonida.
Helistamine telefoni salvestatud kontaktile
1 } Kontaktid. Leidke või sisestage
kontaktnime esitäht (-tähed).
2 Kui kontakt on esile tõstetud, vajutage
või , et valida number tavakõne
tegemiseks } Helista, või } Veel
} Tee videokõne videokõne
tegemiseks.
Helistamine SIM-kaardile salvestatud kontaktile
Kui vaikeseadeks on SIM-kontaktid,
} Kontaktid; kui kontakt on esile
tõstetud, vajutage numbri valimiseks
või . } Helista tavakõne
tegemiseks või } Veel } Tee
videokõne videokõne tegemiseks.
Kui vaikeseadeks on Tel. kontaktid,
} Kontaktid } Veel } Valikud } SIM-kontaktid ja valige kontakt } Helista tavakõne tegemiseks või } Veel } Tee videokõne
tegemiseks.
Kontaktkirje saatmine
} Kontaktid ja valige kontakt } Veel } Saada kontakt ja valige edastusviis.
Kõigi kontaktide saatmine
} Kontaktid } Veel } Valikud } Lisavalikud } Saada kõik kirjed
ja valige edastusviis.
Nimede ja telefoninumbrite kopeerimine SIM-kaardile
1 } Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Kopeeri SIM-ile.
2 Valige üks valikutest.
Kõigi kontaktkirjete kopeerimisel telefoni mälust SIM-kaardile asendatakse olemasolevad SIM-kaardi kirjed.
videokõne
26 Helistamine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Nimede ja numbrite kopeerimine telefoni kontaktidesse
1 } Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Kopeeri SIM-ilt.
2 Valige üks valikutest.
Pildi, helina või video lisamine telefoni mällu salvestatud kontaktile
1 } Kontaktid ja valige kontakt } Veel
} Muuda kontakti.
2 Valige asjakohane sakk ja siis Pilt
või Helin } Lisa.
3 Tehke valik ja valige siis } Salvesta.
Kui teie liitumisleping toetab helistaja numbrinäidu (CLI, Calling Line Identification) teenust, saate kontaktkirjetele määrata isiklikud helinad.
Telefoni mällu salvestatud kontaktandmete muutmine
1 } Kontaktid, valige kontakt ja } Veel
} Muuda kontakti.
2 Leidke vajalik sakk, valige muudetav
väli ja } Muuda.
3 Muutke andmed } Salvesta.
SIM-kaardile salvestatud
kontaktandmete muutmine
1 Kui vaikekontaktid on SIM-kaardi kirjed
} Kontaktid ning valige muudetav
nimi ja number. Kui vaikekontaktid
on telefoni kirjed } Kontaktid }
} Valikud } SIM-kontaktid ning valige
muudetav nimi ja number.
2 } Veel } Muuda kontakti ja muutke
nime või numbrit.
Veel
Kontaktide sünkroonimine
Teil on võimalik sünkroonida telefoni
ja veebipõhise rakenduse kontaktkirjeid.
Lisateavet leiate jaotisest
% 65 Sünkroonimine.
Kontaktide salvestamine ja
taastamine mälukaardi abil
} Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Varunda M.S.-le
või Taasta M.S.-lt.
Kontaktkirjete sortimisjärjestuse
valimine
} Kontaktid } Veel } Valikud
} Lisavalikud } Sortimisjärjekord.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
27Helistamine
Kõneloend
Viimaste kõnede teave.
Helistamine kõneloendist
1 Ooterežiimist } Kõned ja valige vastav
sakk.
2 Leidke nimi või number, millele soovite
helistada, ja valige } Helista tavakõne tegemiseks, või } Veel } Tee
videokõne videokõne tegemiseks.
Kõneloendi numbri lisamine kontaktidesse
1 Ooterežiimist } Kõned ja valige vastav
sakk.
2 Leidke number, mille soovite lisada.
} Veel } Salvesta number.
3 } Uus kontakt, et koostada uus
kontaktkirje, või valige olemasolev kirje, millele number lisada.
Kõneloendi tühjendamine
} Kõned ja valige sakk Kõik } Veel } Kustuta kõik.
Piltidega kiirvalimine
Telefoni mälukohtadele 1-9 salvestatud telefoninumbritele pääseb kiiresti ligi. Kiirvalimine sõltub teie vaikekontakti­dest
% 24 Vaikekontaktid.
Võite kiirvalida ka SIM-kaardi telefoninumbreid.
Kui kiirvalimisnumber koos kontaktisiku pildiga salvestada, kuvatakse kiirvalimisel selle inimese pilt
% 27 Pildi, helina või video lisamine
telefoni mällu salvestatud kontaktile.
Kiirvalimisnumbrite muutmine
1 } Kontaktid } Veel } Valikud
} Kiirvalimine.
2 Leidke mälupesa } Lisa või } Veel
} Asenda.
Kiirvalimine
Sisestage ooterežiimis mälupesanumber; } Helista.
Kõnepost
Kui teie liitumisleping sisaldab kõnepostiteenust ning teil pole võimalik telefonikõnele vastata, saavad helistajad jätta teile kõneteateid.
Kõneposti numbri või lisateavet saate võrguoperaatorilt.
Helistamine kõneposti
Hoidke all klahvi . Kui kõneposti number pole sisestatud, } Jah ja sisestage number.
28 Helistamine
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
Kõnepostinumbri muutmine
} Sõnumid } Seaded } Kõneposti number.
Hääljuhtimine
Kõnesid saab häälega juhtida. Häälkäsud võimaldavad:
valida hääle abil numbrit –
helistamiseks lausuge kontakti nimi;
lülitada võlusõna lausumisega sisse
hääljuhtimine;
kõnet vastu võtta ja kõnest
keelduda, kui telefon on ühendatud vabakäevarustusega.
Enne häälvalimise kasutamist
Aktiveerige hääljuhtimisfunktsioon ja salvestage häälkäsud. Häälkäsuga telefoninumbri juures kuvatakse vastav ikoon.
Hääljuhtimise aktiveerimine ja käskude salvestamine
1 } Seaded } sakk Tavaline
} Hääljuhtimine } Häälvalimine } Aktiveeri } Jah } Uus häälkäsklus
ning valige kontakt.
2 Kui kontaktil on mitu numbrit, kasutage
nende sirvimiseks klahve ja . Valige number, millele soovite häälkäsu lisada. Salvestage häälkäsk, näiteks “Jaani mobiil”.
3 Ekraanil kuvatakse juhendid. Oodake
tooni ja lausuge siis salvestatav
häälkäsk. Telefon esitab häälkäsu.
4 Kui see sobib } Jah; kui mitte } Ei
ja korrake punkti 3.
Järgmise häälkäsu salvestamiseks
kontaktile } Uus häälkäsklus } Lisa
ja korrake ülaltoodud punkte 2-4.
Helistaja nimi
Kui teile helistab mõni kontakt, toob
see funktsioon kuuldavale kontakti
nime.
Helistaja nime esituse sisse-
ja väljalülitamine
} Seaded } sakk Tavaline
} Hääljuhtimine } Esita helistaja
nimi.
Häälvalimine
Häälvalimise alustamiseks ooterežiimist
kasutage telefoni, portatiivset vaba-
käeseadet või Bluetooth-peakomplekti
või lausuge võlusõna.
Helistamine
1 Hoidke ooterežiimis all üht kahest
helitugevusklahvist.
2 Oodake tooni ja lausuge eelnevalt
salvestatud häälkäsk (näiteks “Jaani
mobiil”). Telefon esitab nime ja valib
telefoninumbri.
This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.
29Helistamine
Loading...
+ 67 hidden pages