Sharp PN-525E User Manual [pl]

PN-525E
MONITOR LCD
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Podmiot odpowiedzialny za wprowadzanie opisywanego produktu
na rynki Unii Europejskiej:
Sonninstraße 3, D-20097 Hamburg
INSTRUKCJA OBSŁUGI
WAŻNE INFORMACJE
PN-525E
MONITOR LCD
OSTRZEŻENIE:
OSTRZEŻENIE: ŻEBY UNIKNĄĆ RYZYKA PORAŻENIA
PRĄDEM, NIE WOLNO DEMONTOWAĆ OBUDOWY. WEWNĄTRZ NIE MA ŻADNYCH ELEMENTÓW WYMAGA­JĄCYCH OBSŁUGI. NAPRAWĘ NALEŻY ZLECAĆ AUTORYZOWANYM PUNKTOM SERWISOWYM.
ŻEBY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO WYBUCHU POŻARU LUB PORAŻENIA PRĄDEM, NALEŻY CHRONIĆ MONITOR PRZED DESZCZEM I WILGOCIĄ.
OSTRZEŻENIE
RYZYKO
PORAŻENIA
PRĄDEM.
NIE
OTWIERAĆ
Symbol błyskawicy w trójkącie równobocznym ostrzega użytkownika o obecności we wnętrzu urzą- dzenia nieizolowanych elementów pod napięciem, które może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
Wykrzyknik znajdujący się w trójkącie równobocznym informuje użytkownika o konieczności zapoznania się z ważnymi informacjami w dokumentacji dołączonej do urządzenia.
OSTRZEŻENIE: Urządzenie należy podłączyć do gniazdka znajdującego się w pobliżu, w łatwo dostępnym miejscu.
OSTRZEŻENIE: Należy wyłącznie korzystać z dostarczonego w zestawie oryginalnego kabla zasilającego.
W opisywanym urządzeniu stosowane są lampy jarzeniowe zawierające niewielką ilość rtęci. Usuwanie produktów zawierających rtęć podlega specjalnym regulacjom prawnym. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać od przedstawicieli władz lokalnych
1
WAŻNE INFORMACJE (ciąg dalszy)
Uwaga: Państwa produkt oznaczony jest tym symbolem. Oznacza to, że zużytego sprzętu
elektrycznego i elektronicznego nie należy łączyć z odpadami z gospodarstw domowych. Dla tego typu produktów istnieje odrębny system zbiórki odpadów.
A. Informacje dla użytkowników (prywatne gospodarstwa domowe) dotyczące usuwania
odpadów
1. W krajach Unii Europejskiej
Uwaga: Jeśli chcą Państwo usunąć to urządzenie, prosimy nie używać zwykłych pojemników na śmieci!
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy usuwać oddzielnie, zgodnie z wymogami prawa dotyczącymi odpowiedniego przetwarzania, odzysku i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Po wdrożeniu przepisów unijnych w Państwach Członkowskich prywatne gospodarstwa domowe na terenie krajów UE mogą bezpłatnie* zwracać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do wyznaczonych punktów zbiórki odpadów. W niektórych krajach* można bezpłatnie zwrócić stary produkt do lokalnych punktów sprzedaży detalicznej pod warunkiem, że zakupią Państwo podobny nowy produkt.
*) W celu uzyskania dalszych informacji na ten temat należy skontaktować się z lokalnymi władzami.
Jeśli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest wyposażony w baterie lub akumulatory, należy je usunąć oddzielnie, zgodnie z wymogami lokalnych przepisów.
Jeśli ten produkt zostanie usuni poddane przetworzeniu, odzyskowi i recyklingowi, a tym samym zapobiec potencjalnym negatywnym skutkom dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego, które w przeciwnym razie mogłyby mieć miejsce na skutek niewłaściwej obróbki odpadów.
2. Kraje pozaunijne
Jeśli chcą Państwo pozbyć się produktu, należy skontaktować się z władzami lokalnymi i uzyskać informacje na temat prawidłowej metody usunięcia produktu.
B. Informacje dla użytkowników biznesowych dotyczące usuwania odpadów
1. W krajach Unii Europejskiej
W przypadku gdy produkt używany jest do celów handlowych i zamierzają go Państwo usunąć:
Należy skontaktować się z dealerem firmy SHARP, który poinformuje o możliwości zwrotu wyrobu. Być może będą Państwo musieli ponieść koszty zwrotu i recyklingu produktu. Produkty niewielkich rozmiarów (i w małej liczbie) można zwrócić do lokalnych punktów zbiórki odpadów.
2. Kraje pozaunijne
Jeśli chcą Państwo usunąć ten produkt, należy skontaktować się z władzami lokalnymi i uzyskać informacje na temat prawidłowej metody jego usunięcia.
ęty we właściwy sposób, pomogą Państwo zapewnić, że odpady zostaną
2
SZANOWNY KLIENCIE
Dziękujemy za zakup monitora LCD firmy SHARP. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i wielu lat bezawaryjnej pracy urządzenia, przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z poniższymi informacjami.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Energia elektryczna jest wykorzystywana w bardzo wielu pożytecznych zastosowaniach. Używana nieprawidłowo mo- że być jednak niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego i dóbr materialnych. Opisywane urządzenie zostało zaprojektowa-
ne i skonstruowane w taki sposób, żeby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które je obsługują i przebywają w jego pobliżu. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowa obsługa zwiększa ryzyko porażenia prądem i/lub wystąpienia po­żaru. Żeby zapobiec ewentualnemu niebezpieczeństwu oraz zapewnić jak najdłuższą bezawaryjną pracę urządzenia, prosimy o zapoznanie się z poniższymi instrukcjami dotyczącymi jego instalacji, obsługi i konserwacji.
1. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi: wszystkie informacje na temat obsługi muszą zostać zrozumiane zanim urządzenie będzie włączone.
2. Instrukcję przechowuj w bezpiecznym miejscu: niniejsze informacje na temat bezpieczeństwa powinny się zawsze znajdować w pobliżu na wypadek wystąpienia ewentualnych wątpliwości w trakcie korzystania z monitora.
3. Przestrzegaj ostrzeżeń: wszystkie ostrzeżenia umieszczone na obudowie urządzenia muszą być bezwzględnie przestrzegane.
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami: wszystkie instrukcje dotyczące obsługi monitora należy wykonywać zgodnie z opisem.
5. Czyszczenie: przed przystąpieniem do czyszczenia, odłącz monitor od sieci elektrycznej. Nie używaj żadnych środków czyszczących w płynie lub aerozolu. Używaj tylko wilgotnej ściereczki. Nigdy nie używaj silnych detergen- tów z alkoholem lub rozpuszczalnikiem.
6. Urządzenia dodatkowe: nie podłączaj urządzeń dodatkowych niezalecanych przez producenta. Użycie nieodpo­wiednich urządzeń dodatkowych może wywołać sytuacje nieprzewidywalne.
7. Woda i wilgoć: nie należy używać monitora w pobli
8. Wentylacja – kratki wentylacyjne i inne otwory w obudowie monitora mają na celu zapewnienie odpowiedniej wen­tylacji. Nie wolno przykrywać ani blokować tych otworów, ponieważ niewłaściwa wentylacja może powodować przegrzewanie urządzenia skrócenie jego żywotności. Nie wolno ustawiać monitora na łóżku, dywanie lub innej powierzchni ani w innym miejscu, gdzie mogłyby zostać zablokowane otwory wentylacyjne. Monitora nie wolno in­stalować w zabudowie, jeśli sposób instalacji nie spełnia wymagań określonych przez producenta.
9. Zabezpieczenie kabla zasilającego: kabel zasilający należy poprowadzić w taki sposób, by osoby przechodzące w pobliżu nie deptały go ani nie ustawiały na nim żadnych przedmiotów.
10. Panel LCD jest wykonany ze szkła i dlatego w przypadku upuszczenia lub narażenia monitora na wstrząsy może pęknąć. Jeśli panel zostanie stłuczony, należy zachować szczególną ostrożność, żeby uniknąć
11. Przeciążanie gniazdek elektrycznych: nie podłączaj zbyt wielu odbiorników do gniazdek elektrycznych i listew przedłużających, ponieważ mogłoby to spowodować pożar lub porażenie prądem.
12. Wprowadzanie przedmiotów i płynów do wnętrza: nie wsuwaj nigdy żadnych przedmiotów do wnętrza urządzenia poprzez otwory wentylacyjne. Wewnętrzne elementy monitora znajdują się pod wysokim napięciem i wsunięcie przedmiotu może spowodować porażenie prądem lub krótkie spięcie. Z tego samego powodu do wnętrza monitora nie należy wlewać wody lub innych płynów.
13. Serwis: nie próbuj naprawiać monitora samodzielnie. Demontaż obudowy mógłby narazić Cię na działanie wyso­kiego napięcia. Naprawy należy pozostawić wykwalifikowanym pracownikom serwisu.
14. Naprawa: jeśli wystąpi jedna z opisanych poniżej sytuacji, odłącz kabel zasilający od sieci i wezwij serwis:
a. Gdy kabel sieciowy lub wtyczka zosta b. Jeśli jakikolwiek płyn przedostał się do wnętrza urządzenia. c. Jeśli urządzenie zostało poddane działaniu wody lub deszczu. d. Jeśli urządzenie nie działa prawidłowo podczas normalnej obsługi. Prosimy o regulację tylko tych funkcji, które
opisane zostały w niniejszej instrukcji. Nieprawidłowe ustawienia pozostałych opcji mogą spowodować uszko-
dzenie monitora, co może wymagać przeprowadzenia skomplikowanych napraw. e. Jeśli monitor został zrzucony lub obudowa została uszkodzona. f. Jeżeli zauważalne jest wyraźne obniżenie jakości pracy monitora.
ły uszkodzone.
żu wody.
skaleczeń.
3
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI (ciąg dalszy)
15. Części zamienne: jeśli zachodzi konieczność wymiany pewnych elementów urządzenia, należy upewnić się, że serwisant wyposaża je w części zalecane przez producenta. Instalacja nieodpowiednich podzespołów może spo­wodować pożar lub być przyczyną porażenia prądem użytkowników.
16. Kontrola bezpieczeństwa: po zakończeniu czynności serwisowych lub naprawczych, należy poprosić pracowni­ka serwisu, by skontrolował urządzenie pod względem bezpieczeństwa.
17. Instalacja na ścianie lub suficie: instalując urządzenie na ścianie lub suficie należy postępować zgodnie z zale­ceniami producenta.
18. Wysoka temperatura – monitora nie należy ustawiać w pobliżu źródeł ciepła - kaloryferów, pieców, ani żadnych innych urządzeń grzewczych.
19. Baterie – niewłaś by spowodować korozję, zabrudzić dłonie lub ubrania. Żeby uniknąć tych problemów takich problemów, należy przestrzegać poniższych wskazówek:
• Korzystaj wyłącznie z baterii zalecanego typu.
• Uważnie instaluj baterie zgodnie z oznaczeniami plus (+) i minus (-) na bateriach i w pojemniku.
• Nie wolno równocześnie instalować starej i nowej baterii.
• Nie wolno ze sobą łączyć baterii różnych typów. Charakterystyki napięciowe baterii różnych typów mogą się
żnić.
• Zużyte baterie należy niezwłocznie wymieniać na nowe.
• Jeśli pilot ma pozostawać przez dłuższy czas nieużywany, należy wyjąć z niego baterie.
• Jeśli płyn z baterii dostanie się na skórę lub ubranie, należy go niezwłocznie dokładnie spł
się do oczu należy je dokładnie wypłukać, nie trąc, a następnie niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Płyn z baterii może spowodować podrażnienie skóry, a nawet uszkodzić wzrok.
20. Korzystanie z monitora nie może się wiązać z sytuacjami ryzykownymi mogącymi prowadzić bezpośrednio do śmierci, obrażeniami ciała lub innymi stratami, włączając w to sterowanie reakcjami jądrowymi w elektrowniach jądrowych, systemy podtrzymywania życia oraz systemy rakietowe.
ciwe korzystanie z baterii może spowodować ich zapalenie lub wybuch. Wyciek z baterii mógł-
ukać. Jeśli dostanie
OSTRZEŻENIE:
Opisywane urządzenie jest produktem klasy A. W gospodarstwie domowym może ono powodować zakłócenia pracy urządzeń radiowych. W takim przypadku użytkownik jest zobowiązany do podjęcia działań zapobiegających tym zakłó- ceniom.
4
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
- Kolorowy panel LCD zastosowany w opisywanym urządzeniu został wyprodukowany przy wykorzysta­niu technologii o wysokiej precyzji. Na jego po­wierzchni mogą się jednak znajdować miejsca, w których piksele nie są włączane lub świecą przez ca­ły czas. Również w przypadku patrzenia na obraz pod dużym kątem mogą być widoczne niejednorod­ności w kolorze lub jasności.
- Należy pamiętać, że nie oznacza to usterki, ale jest to typowe zjawisko dla technologii LCD niemające wpływu na wydajność monitora.
- Nie należy wyświetlać na monitorze przez dłuższy czas nieruchomego obrazu, ponieważ mogłoby to spowodować jego utrwalenie.
- Nie wolno pocierać ani dociskać powierzchni monito­ra przy pomocy twardych przedmiotów.
- Firma Sharp nie ponosi odpowiedzialności za straty powstałe podczas korzystania z monitora przez na­bywcę lub osoby trzecie ani za inne usterki lub zniszczenia opisywanego produktu, do których doj­dzie podczas korzystania z niego, wyłączając sytu­acje, w których odpowiedzialność prawnie.
- Opisywany monitor i jego wyposażenie może być modyfikowany bez uprzedniego powiadamiania.
- Nie należy korzystać z monitora w silnie zapylonych pomieszczeniach, w miejscach o dużej wilgotności, ani w miejscach, w których monitor byłby narażony na kontakt z olejem lub parą, ponieważ mogłoby to doprowadzić do pożaru.
- Monitor należy chronić przed wodą i innymi ciecza­mi. Należy zapobiec przedostawaniu się do wnętrza monitora takich przedmiotów jak spinacze lub pinez­ki, ponieważ mogłoby to spowodować pożar lub po­rażenie prądem.
- Nie wolno ustawiać monitora na niestabilnych obiek­tach lub w innych miejscach niebezpiecznych. Moni­tor należy chronić przed silnymi wstrząsami i drga­niami. Upadek monitora może spowodować jego zniszczenie.
- Nie wolno korzystać z monitora w pobliżu urządzeń grzewczych ani w miejscach, w których istnieje wy­sokie prawdopodobieństwo wzrostu temperatury, ponieważ mogłoby to doprowadzić do generacji nadmiernej ilo
ści ciepła i pożaru.
jest regulowana
Kabel zasilający
- Nie wolno niszczyć kabla zasilającego, ustawiać na nim ciężkich przedmiotów ani rozciągać lub wyginać. Nie wolno również stosować przedłużaczy. Znisz­czenie kabla może spowodować pożar lub porażenie prądem.
- Należy stosować wyłącznie kabel zasilający dostar­czony razem z monitorem.
- Wtyczkę kabla należy podłączyć bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Zastosowanie przedłużacza może spowodować pożar w następstwie przegrzania.
- Nie wolno podłączać ani włączać wtyczki elektrycz­nej mokrymi rękoma, ponieważ mogłoby to spowo­dować porażenie prądem.
- Jeśli monitor ma pozostawać przez dł nieużywany, kabel zasilający należy odłączyć od sie­ci elektrycznej.
- Jeśli kabel zostanie przerwany lub będzie działał nieprawidłowo, należy go odłączyć od sieci elek­trycznej. Naprawę należy zlecać w autoryzowanym serwisie.
uższy czas
Zakres niniejszej instrukcji
- Microsoft i Windows są zarejestrowanymi znakami handlowymi Microsoft Corporation.
- Opisywany produkt jest wyposażony w bitmapowe czcionki RICOH produkowane i sprzedawane przez RICOH COMPANY, LTD.
- Wszystkie inne marki i nazwy produktów są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlo­wymi swoich odpowiednich właścicieli.
- Opisy w niniejszej instrukcji obsługi zakładają, że w menu ekranowym ustawiony został język angielski.
- Ilustracje zamieszczone w niniejszej instrukcji obsługi mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego wy­glądu produktu oraz informacji widocznych na ekra­nie.
- Jeśli nie zostało to wyraźnie określone, niniejsza in­strukcja zakłada, że monitor pracuje w orientacji po­ziomej.
Lampy podświetlające
Lampy podświetlające ekran opisywanego monitora mają
ograniczoną żywotność.
- Jeśli obraz staje się ciemny, mruga lub nie pojawia się. Wcale, należy wymienić lampy podświetlające na nowe oryginalne.
- Dodatkowe informacje można uzyskać od sprzedawcy urządzenia.
Ze względu na charakterystykę lamp w początkowym okresie pracy obraz na ekranie monitora może mrugać. W takim przypadku należy wyłączyć zasilanie głównym wy- łącznikiem sieciowym, a następnie włączyć je ponownie.
5
Wprowadzenie
WAŻNE INFORMACJE .........................................1
SZANOWNY KLIENCIE.........................................3
ŚRODKI OSTROŻONOŚCI ...................................3
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE
BEZPIECZEŃSTWA.................................................. 5
Spis treści .............................................................6
Dostarczone wyposażenie...................................7
Nazwy części.........................................................7
Widok z przodu ................................................. 7
Widok z tyłu ....................................................... 8
Pilot zdalnego sterowania................................. 8
Podłączenia i instalacja
Instalacja monitora...............................................9
Ostrzeżenia dotyczące montażu ...................... 9
Podłączenie urządzeń zewnętrznych ...............10
Podłączenie do komputera .............................10
Podłączenie do urządzeń audio-wideo ..........10
Inne gniazda....................................................11
Podłączenie zewnętrznych głośników............11
Połączenie kilku monitorów ............................11
Podłączanie kabla zasilającego ........................12
Montaż tymczasowych podstaw.......................12
Zamocowanie kabli.............................................13
Przygotowanie pilota..........................................13
Instalacja baterii ..............................................13
Zasięg działania pilota ....................................13
Spis treści
Podstawy obsługi
Włączanie i wyłączanie zasilania......................14
Włączenie zasilania.........................................14
Wyłączenie zasilania.......................................14
Zablokowanie możliwości włączania
i wyłączania monitora......................................14
Podstawy obsługi...............................................15
Elementy menu...................................................17
Wyświetlanie menu ekranowego....................17
Szczegółowy opis elementów menu ..............18
Regulacja obrazu z komputera .......................22
Przywracanie ustawień fabrycznych/
Zabezpieczanie ustawień ..................................23
Sterowanie przy pomocy komputera
Sterowanie monitorem z komputera................24
Podłączenie komputera...................................24
Warunki transmisji ...........................................24
Procedura transmisji........................................24
Tabele poleceń RS-232 ..................................28
Rozwiązywanie problemów i dane techniczne
Rozwiązywanie problemów...............................32
Dane techniczne................................................. 33
6
Dostarczone wyposażenie
Jeśli któregoś elementu zestawu brakuje, prosimy o kontakt ze sprzedawcą.
Panel LCD: 1
Pilot zdalnego
sterowania: 1
Naklejki z logo do
instalacji w pionie: 2
Tymczasowe
podstawy: 2
 Kabel zasilający: 1  Baterie R-6: 2  Płyta CD-ROM (Utility Disk dla systemu Windows): 1  Instrukcja obsługi: 1  Naklejka - zaślepka: 1
Naklejki można użyć do zasłonięcia logo SHARP, gdy mo­nitor pracuje w orientacji pionowej.
Spinki do kabli: 2 Spinka do kabla
zasilającego: 1
* Firma Sharp Corporation zachowuje prawa autorskie do oprogramowania na płycie Utility Disk. Zawartości płyty
nie wolno kopiować bez zgody.
* Chroń środowisko naturalne!
Nie wolno usuwać baterii wraz z innymi odpadkami domowymi. Należy postępować zgodnie z lokalnymi przepisami.
Nazwy części
Widok z przodu
1. Panel LCD
2. Czujnik sygnału pilota (Patrz strona 13.)
3. Przycisk INPUT (Źródło sygnału – patrz strona 15.)
4. Przycisk POWER (Włącznik – patrz strona 14.)
5. Wskaźnik POWER (Zasilanie – patrz strona 14.)
WSKAZÓWKA
Przyciski z przodu monitora należy naciskać wąskim przedmiotem – np. końcówką długopisu.
7
Nazwy części
Widok z tyłu
1. Główny włącznik zasilania (Patrz strona 14.)
2. Gniazdo wejściowe AC (Patrz strona 12.)
3. Gniazdo wyjściowe PC/AV (DVI-D) (Patrz strona 11.)
4. Gniazdo wejściowe PC1 (DVI-D) (Patrz strona 10.) Gniazdo wejściowe AV1 (DVI-D) (Patrz strona 10.)
5. Gniazdo wejściowe PC2 (Mini D-sub 15 pin) (Patrz strona 10.)
6. Gniazda wejściowe PC3 (BNC) (Patrz strona 10.)
7. Gniazda wejściowe AV2 (BNC) (Patrz strona 10.)
8. Gniazdo wejściowe AV3 (BNC) (Patrz strona 10.)
9. Gniazdo wyjściowe RS-232C (D-sub 9 pin) (Patrz strona 24.)
10. Gniazdo wejściowe RS-232C (D-sub 9 pin) (Patrz strona 24.)
11. Gniazda zewnętrznych głośników (Patrz strona 11.)
12. Gniazda wyjściowe PC/AV audio (Patrz strona 11.)
13. Gniazda wejściowe AV audio (Patrz strona 10.)
14. Gniazdo wejściowe PC audio (Patrz strona 10.)
15. Uchwyty
16. Otwory wentylacyjne
Pilot zdalnego sterowania
1. Nadajnik sygnału
2. Przycisk POWER (Patrz strona 14.)
3. Przycisk MUTE (Patrz strona 15.)
4. Przyciski VOL +/- (Patrz strona 15.) Przyciski BRIGHT +/- (Patrz strona 15.) Przyciski sterujące kursorem (
S/T/ W/X
)
5. Przycisk DISPLAY (Patrz strona 15.)
6. Przycisk MODE (Patrz strona 15.)
7. Przycisk INPUT (Patrz strona 15.)
8. Przycisk MENU (Patrz strona 17.)
9. Przycisk SIZE (Patrz strona 15.)
8
Instalacja monitora
ć
ć
y
r
Ostrzeżenia dotyczące montażu
Ze względu na dużą wagę monitora, sposób jego instalacji należy uprzednio uzgodnić ze sprzedawcą.
W instalacji lub przenoszeniu monitora muszą brać udział co najmniej dwie osoby.
Do instalacji niezbędna jest podstawa lub rama montażowa zgodna ze standardem VESA. Do montażu nie wolno używa żadnych innych otworów w obudowie monitora niż zgodne ze standardem VESA.
Przenosząc monitor należy go trzymać za uchwyty umiesz- czone z tyłu i na spodzie monitora. Nie wolno chwytać bez­pośrednio za panel LCD, ponieważ mogłoby to spowodowa uszkodzenie urządzenia lub obrażenia ciała.
Monitor należy zainstalować w taki sposób, by płaszczyzna ekranu była prostopadła do poziomu. W razie potrzeb pochylenie monitora w dół można regulować w zakresie od 0 do 20 stopni.
Instalacja monitora na ścianie wymaga odpowiedniego prze- szkolenia i dlatego musi zostać przeprowadzona przez wy­kwalifikowanego przedstawiciela firmy SHARP. Nie wolno in­stalować monitora samodzielnie. Firma SHARP nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki i obrażenia spowodo- wane nieprawidłowym montażem lub transportem monitora.
Opisywany monitor może pracować w temperaturze otocze- nia od 0ºC do 40ºC. Wokół monitora należy zapewnić odpo- wiednią ilość miejsca, żeby zapobiec nadmiernemu wzrosto­wi temperatury w jego wnętrzu.
W przypadku instalacji w pionie
Jednostki: cm
Jeśli zapewnienie odpowiedniej przestrzeni wokół monitora jest niemożliwe ze względu na sposób instalacji (np. w zabudowie), należy dokonać innych czynności (np. insta­lując w zabudowie wentylator), które zapewnią, że monito będzie pracował w temperaturze od 0ºC do 40ºC.
Instalując monitor w orientacji pionowej należy przestrze- gać poniższych zasad. W przeciwnym razie może dojść do usterek w pracy monitora:
- Monitor należy zainstalować w ten sposób, by wskaźnik
POWER znajdował się na dole.
- W menu SETUP należy wybrać ustawienie PORTRAIT
(patrz strona 19).
Nie wolno blokować otworów wentylacyjnych. Jeśli tempe- ratura we wnętrzu monitora wzrośnie, może to spowodo- wać jego uszkodzenie.
Dokonując montażu należy właściwie zabezpieczyć moni- tor przed upadkiem
Nie wolno ustawiać monitora na urządzeniach będących źródłem ciepła.
Do instalacji monitora należy stosować podstawę lub od- powiedni wspornik do zamocowania na ścianie lub suficie.
Opisywany monitor został na betonowej ścianie, suficie lub kolumnie. W przypadku konstrukcji z gipsu, cienkiego plastiku lub drewna koniecz­ne może być zastosowanie dodatkowych elementów insta­lacyjnych. Opisywany monitor i jego wspornik należy zainstalować na ścianie, której wytrzymałość co najmniej czterokrotnie przewyższa ciężar monitora. Należy dobrać najbardziej odpowiednią metodę instalacji do typu ściany i jej struktury.
Instalując monitor w orientacji pionowej należy zastosować dostarczoną w zestawie naklejkę przysłaniającą logo.
zaprojektowany w celu instalacji
W przypadku instalacji w poziomie
* Monitor można zainstalować w pobliżu ściany itp. Należy jed-
nak pamiętać, że podczas pracy monitor emituje ciepło, co może spowodować odbarwienie lub odkształcenie ściany.
Jednostki: cm
* Nie należy usuwać fabrycznie zamocowanego logo, ale
przymocować na nim naklejkę. Należy zwrócić uwagę, by nie zasłonić odbiornika sygnału pilota nią przycisków.
9
-
-
-
-
-
z
C
ć
-
y
y
y
t
y
Podłączenie urządzeń zewnętrznych
Ostrzeżenia
Przed przystąpieniem do podłączania lub odłączania kabli należy wyłączyć zasilanie głównym wyłącznikiem i odłączyć monitor od sieci elektrycznej.
Dokonując podłączeń należy zwrócić uwagę, by nie pomy- lić gniazda wejściowego z gniazdem wyjściowym. Pomyłka może spowodować usterki i inne problemy.
Podłączenie do komputera
Gniazdo wejściowe PC1
Gniazdo wejściowe PC2
Gniazda wejściowe PC3
Do podłączenia do gniazda wejściowego PC1 należy użyć do stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego (DVI-D 24 stykowego). Korzystając z gniazda PC1 należy w menu OPTION wybrać ustawienie DVI SELECT -> PC (DIGITAL). (Patrz strona 19.)
Do podłączenia do gniazda wejściowego PC2 należy użyć do stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego (Mini D-sub 15 stykowego).
Do podłączenia do gniazda wejściowego PC3 należy użyć do stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego (BNC). Korzystając gniazda PC3 należy w menu OPTION wybrać ustawienie BN SELECT -> PC (ANALOG). (Patrz strona 19.)
Do podłączenia do gniazda wejściowego PC audio należy uży dostępnego w sprzedaży kabla z wtyczkami mini stereo jack. Na leży stosować kabel o możliwie minimalnej rezystancji.
WSKAZÓWKI
W zależności od typu podłączanego komputera (karty gra- ficznej) wyświetlany obraz może być nieprawidłowy.
Może się zdarzyć, że obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 wprowadzany przez gniazdo PC3 (BNC) może być wy­świetlany nieprawidłowo. W takim przypadku należ sprawdzić ustawienia komputera (karty graficznej), żeb upewnić się, że sygnały wejściowe są zgodne ze specyfi­kacją opisywanego monitora (częstotliwość pozioma 66,3 kHz, częstotliwość pionowa: 60 Hz i często- tliwość punktowa 148,5 MHz). (Patrz strona 34.)
Jeśli na panelu sterowania widoczne jest pole wyboru „Di- sable EDID”, podczas korzystania z wejścia PC3 (BNC) należy je zaznaczyć.
Jeśli obraz z komputera doprowadzony przez wejście PC2 lub PC3 jest wyświetlany po raz pierwszy lub jego parametr uległy zmianie, należy przeprowadzić automatyczną procedu­rę regulacyjną. (Patrz strona 22.)
Jeśli wybrana jest opcja SELF ADJUST w menu OPTION jes ustawiona na „ON”, obraz jest regulowany automatycznie.
Gniazdo wejściowe PC audio
Podłączenie do urządzeń audio-wideo
Gniazdo wejściowe AV1
Gniazda wejściowe AV2
Gniazdo wejściowe AV3
Gniazda wejściowe AV audio
Do podłączenia do gniazda wejściowego AV1 należy użyć do- stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego (DVI-D 24- stykowego). Korzystając z gniazda PC1 należy w menu OPTION wybrać ustawienie DVI SELECT -> AV (DIGITAL). (Patrz strona 19.)
Do podłączenia do gniazda wejściowego AV2 należy użyć do- stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego component (BNC). Korzystając z gniazda AV2 należy w menu OPTION wybrać ustawienie BNC SELECT -> AV (ANALOG). (Patrz strona 19.)
Do podłączenia do gniazda wejściowego AV3 należy użyć do- stępnego w sprzedaży kabla sygnałowego (BNC).
Do podłączenia do gniazda wejściowego PC audio należ użyć dostępnego w sprzedaży kabla z wtyczkami RCA.
Gniazdo wejściowe AV1 jest kompatybilne z następującymi sygnałami wideo:
1920 x 1080 p @ 50/59,94/60 Hz 1920 x 1080 i @ 50/59,94/60 Hz 1280 x 720 p @ 50/59,94/60 Hz 720 x 576 p @ 50 Hz 720 x 480 p @ 59,94/60 Hz 640 x 480 p @ 59,94/60 Hz
Gniazda wejściowe AV2 są kompatybilne z następującymi sygnałami wideo: 1080i (1125i)/50, 1080i (1125i)/60, 720p (750p)/50, 720p (750p)/60, 576p (625p), 576i (625i), 480p (525p), 480i (525i)
10
Loading...
+ 28 hidden pages