Scala SC 7661 User guide [cs]

Měřič krevního tlaku na paži Scala SC 7600
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup měřiče krevního tlaku na paži. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
1
Zvláštnosti
Přístroj SC 7661 je plně automatický, digitální přístroj na měření krevního tlaku určený pro měření na paži.
Přístroj dokáže sám rozpoznat, jak velký tlak je při plnění manžety zapotřebí (Fuzzy-Logik). To znamená, že pokud nestačí přednastavený tlak (cca 190 mmHg), přístroj to pozná a automaticky tlak doplní.
Přístroj disponuje 2 paměťmi, v každé je 50 míst.
Zároveň s každou naměřenou hodnotou se zobrazuje a ukládá datum a čas.
Vyhodnocení hodnot krevního tlaku podle kritérií Světové zdravotnické organizace (WHO) napomáhá
barevná stupnice (červená: vysoký krevní tlak, žlutá: zvýšený normální krevní tlak, zelená: normální krevní tlak). Pokud je během měření krevního tlaku zjištěna nepravidelná srdeččinnost, na LCD displeji se zobrazí příslušný symbol (viz níže).
Pokud se na LCD displeji objeví symbol baterie, jsou baterie vybité a na přístroji až do jejich výměny nefungují žádné další funkce.
Manžeta na paži je dimenzovaná pro obvod paže od 22 do 32 cm.
Hodnocení krevního tlaku podle kritérií WHO
Tabulka 1 Stav k 29. 12. 2007 Klasifikace Systolický tlak / mmHg Diastolický tlak / mmHg Optimální < 120 < 80 Normální < 130 < 85 Zvýšený normální 130–139 85–89 Lehká hypertonie 140–159 90–99 Středně závažná hypertonie 160–179 100–109 Těžká hypertonie > 180 > 110
Podle WHO začíná vysoký krevní tlak na hodnotě 140/90 mmHg.
Barevný displej
Barevná stupnice na levé straně LCD displeje Vám v závislosti na výšce naměřeného krevního tlaku zobrazuje zařazení (klasifikaci) podle kritérií WHO. Pokud se např. zobrazí žluté pole, znamená to stejně jako u tabulky: zvýšený normální krevní tlak.
2
Popis a ovládací prvky
Přední strana přístroje
Obrázek 1
Zadní strana přístroje
Obrázek 2
LCD displej
Obrázek 3
Pokyny ohledně měření krevního tlaku
Abyste získali srovnatelné hodnoty, provádějte měření krevního tlaku vždy za stejných podmínek. Tedy vždy v klidu, nikdy pod vlivem alkoholu, nikdy během jídla, nikdy po tělesné námaze nebo nervovém vypětí. Měření byste měli pokud možno provádět vsedě u stolu.
Uvedení do provozu / výměna baterie
Baterie, které jsou součástí dodávky, vložte do přihrádky na baterie na spodní straně přístroje, dbejte přitom na správnou polaritu. Viz obr. 4.
Používejte pouze alkalické baterie AA. Levnější zinko-uhlíkové baterie (R6) se vybijí většinou už po 20 až 30 měřeních.
Obrázek 4
Pokud jsou baterie vybité, zobrazuje přístroj na LCD displeji (viz obrázek 3) nahoře vlevo symbol vybité baterie „ “.
Pokud jste se rozhodli používat síťový adaptér, obraťte se na servis. Používání síťového adaptéru, který není schválený výrobcem přístroje, může vést ke zničení přístroje.
Nastavení času
Pokud jste vložili obě baterie, je třeba hned nastavit čas. Po každé výměně baterií se čas vrátí na rok „2009“, datum „1/1“ (1. měsíc / 1. den) a čas „12:00“.
Chcete-li nastavit čas, podržte na cca 5 sekund stisknuté tlačítko „MEMORY“ (viz obrázek 2). Na displeji se nahoře vlevo objeví blikající letopočet 2009. Pomocí vypínače (viz obrázek 1) můžete nyní nastavit rok.
Pokud jste nastavili správný rok, znovu stiskněte tlačítko „MEMORY“. Na displeji nahoře vlevo se nyní objeví číslice 1. Znamená první měsíc. Pomocí vypínače můžete nyní
nastavit měsíc. Po dalším stisknutí tlačítka „MEMORY“ začne blikat druhá jednička. Ta značí první den v měsíci.
Pomocí vypínače nyní nastavte den. Dalším stisknutím tlačítka „MEMORY“ přejdete k nastavení času – blikají hodiny. Nastavení proveďte
podobně jako obvykle pomocí vypínače. Pomocí tlačítka „MEMORY“ pokračujte nyní k nastavení minut. Nastavte pomocí vypínače minuty.
Posledním stisknutím tlačítka „MEMORY“ nastavení data a času ukončíte.
Průběh měření
Propojte nyní manžetu s přístrojem (viz obrázek 1 a 2) – koncovku pro přívod vzduchu zasuňte do zdířky na zadní straně přístroje.
Přiložte manžetu na levé nadloktí tak, aby hadička směřovala do loketní jamky a spodní okraj manžety byl položený asi 2 až 3 cm nad loketní jamkou (viz obrázek 5). Manžeta by měla sedět přiměřeně pevně.
Obrázek 5
Před zapnutím přístroje si zvolte pomocí tlačítka pro volbu „Vaši“ paměť (viz obrázek 2), kterou chcete používat a do které se má příští výsledek měření uložit. (Přístroj disponuje dvěma paměťmi, v každé je 50 míst. Druhou paměť může např. používat jiný člen rodiny.)
3
4
Loading...
+ 2 hidden pages