Scala SC 6360 User guide [hu]

Conrad Vevőszolgálat, 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: 319 0250
"Scala" SC 6360 vérnyomásmérő
felkarra
Rend. sz.:86 00 54
Bevezetés: az SC 6360 jellemzői
A készülékben 60 tárhelyet tartalmazó memória van, a szisztolés-diasztolés vérnyomásmérés és a pulzusmérés adatainak tárolására, a hozzátartozó dátummal és óraidővel.
Három ébresztési (ill. mérési) idő állítható be.
A készülék a vérnyomásmérés után kb. 3 perccel
automatikusan kikapcsol, az elemek kímélésére.
Színes fényű kijelző értékeli a mért vérnyomást (mérési eredmény értékelő jelző).
A mandzsetta 22-34 cm kerületű felkarhoz használható.
A memóriában tárolt mérési eredményekből a készülék
kiszámítja az átlagértéket. Minden memória lehívásnál ez jelenik meg először.
A készülék elemmel ill. speciális tápegységgel működtethető. A tápegység az importőrnél rendelhető meg (telefon: 0049-3329/604314).
Biztonsági tudnivalók
Az SC 6360 készülékkel önállóan mérheti, és rendszeresen ellenőrizheti a vérnyomását - de ne változtassa meg az orvos által ajánlott kezelést!
Az önállóan végzett mérés ellenőrzést jelent, de ennek alapján nem állítható fel diagnózis és kezelés!
A feltűnő értékeket beszélje meg az orvossal.
Ne változtassa meg soha az orvos által előírt
gyógyszerek adagolását!
A pulzus kijelző nem alkalmas a szívritmus szabályozók (pacemaker) frekvenciájának ellenőrzésére.
Szívritmuszavar (aritmia) esetén a készülék használata előtt beszéljen orvosával.
Üzembe helyezés, elemcsere
Tegyen be 4 db LR6 ceruzaelemet a jelzéseknek megfelelően a készülék hátoldalán lévő elemtartóba. Alkáli elemek (LR6) használata ajánlott. Elemkimerülés esetén a kijelzőn balra alul megjelenik az üres elemet jelző szimbólum. Ekkor az elemet sürgősen cserélni kell.
A készülék:
bewertung jelző Einstelltaste für Weckzeit (MODE-Taste) Einstelltaste für Uhr- und Weckzeit (SET-Taste) EIN/AUS Taste Be-ki kapcsoló
Az LC-kijelző:
1. Dátum
2. Óraidő
3. Szisztolés nyomás
4. Diasztolés nyomás
5. Szívverés szimbólum
6. Pulzusszám
7. Elemkimerülés szimbólum
8. Tárhely szám
9. Memória-szimbólum
10. Ébresztés/riasztás jel (csengő)
11. Átlagérték (AVG)
12. Felpumpálás-leeresztés jelző nyíl
Az ébresztési (mérési) időt beállító (MODE) gomb Óra- és ébresztési időt beállító (SET) gomb
(START/STOP) gomb
Az óra beállítása
Ha az elemeket betette, állítsa be az órát. A hónap beállítása: A készülék kikapcsolt állapotában nyomja a SET gombot. A kijelző felső sorában az első számjegy (a hónap) villog. A MEM gombbal állítsa be a hónapot. A nap beállítása: Újabb nyomás a SET gombra: a nap villog. A MEM gombbal állítsa be a napot. Az év beállítása: A SET gomb újbóli nyomása: a kijelzőn "Yr" jelenik meg és az évszám két utolsó számjegye. A MEM gombbal állítsa be az évet. Az óra beállítása: SET gomb nyomás: az órák villognak. Állítsa be az órákat a MEM gombbal. A percek beállítása: A SET gomb újabb nyomására a percek villognak. A MEM gombbal állítsa be a perceket. A SET gomb utolsó nyomásával az óra beállítása befejeződött.
Az ébresztő/figyelmeztető jelzések beállítása
A készülék kikapcsolt állapotában nyomja egyszer a MODE gombot. A kijelzőn az alábbi ábrán láthatók jelennek meg.
LCD-Anzeige LC-kijelző Speicherabruf (MEM-Taste) Memória lehívás (MEM) Indikator zur Messwert- Mérési eredmény értékelő
A "8" villog: az órát jelzi. "01" az első ébresztési időt jelenti.
1
A MEM gomb nyomogatásával állítsa be az órát. Nyomja a SET gombot: a percek villognak. a MEM gombbal állítsa be a perceket.
További nyomás a SET gombbal: "OFF" (ki) villog, azaz az ébresztési funkció még nincs bekapcsolva. A MEM gombbal "ON"-ra (bekapcsolva) válthat át. A SET gomb újbóli nyomásával az első ébresztési idő beállítása le van zárva.
Ha további ébresztési/figyelmeztető időket akar beállítani, nyomja a MODE gombot kétszer, a második ébresztési idő beállításához. Három ébresztési időt állíthat be.
A figyelmeztető hangot (sípoló hang) a START/STOP, SET, MEM vagy MODE gombbal állíthatja le.
Megjegyzés:
Az óra 12 órás formában működik. Az ébresztési idő beállításánál figyeljen arra, hogy a nap első felében (0 órától 12 óráig) az óraidő mellett "AM" (délelőtt), a nap második felében (déli 12 órától 0 óráig) pedig "PM" (délután) legyen a kijelzőn. A beállító MEM gombot tehát addig kell nyomogatni, amíg az aktuális kijelzés meg nem jelenik a beállított ébresztési idő mellett.
Ajánlások a vérnyomásméréshez
Ahhoz, hogy összehasonlítható értékeket nyerjen, végezze a vérnyomásmérést mindig azonos körülmények között: legyen nyugalmi állapotban, ne fogyasszon alkoholt, ne mérjen evés közben vagy után, ne mérjen fizikai vagy idegi megterhelés után. Lehetőség szerint asztalnál ülve mérjen, a bal karján, amelyről levette a ruhát.
A vérnyomásmérés
Tegye fel a mandzsettát a bal felsőkarra úgy, hogy a tömlő a könyökhajlat felé mutasson, és a mandzsetta alsó széle kb. 2 cm-rel legyen a könyökhajlat fölött. Kösse össze most a mandzsettát a készülékkel, úgy, hogy a tömlő megfelelő végét a készülék baloldalán lévő hüvelybe dugja.
A mandzsettát közepesen szorosra állítsa be. A mérést a START/STOP (ki-bekapcsoló) gombbal indítsa. A mérés végén nyomja ismét ezt a gombot: az értékek a memóriába kerülnek.
A mérés megszakítása
A vérnyomásmérést bármikor meg lehet szakítani a be­kikapcsoló (START/STOP) gombbal. A készülék ekkor azonnal leereszti a levegőt a mandzsettából.
Adattárolás
A készülék memóriájában 60 mérési eredmény (szisztolés/diasztolás érték és pulzusszám) tárolható, a mérés dátumával és óraidejével. A legrégebben eltárolt adat a legmagasabb (max. 60.) tárhelyet kapja. A többi értékek sorrendben az előző tárhelyekre kerülnek, az 1. sz. tárhelyig. Az aktuális (legutolsó) mérési eredmény tehát az 1. tárhelyen van. Ha a memória tele van, és újabb értéket mérnek, a 60. tárhely adata törlődik. A többi mérési eredmény "utána csúszik". Az összes adat törölhető: ehhez kapcsolja ki a készüléket, és tartsa a MEM gombot 5 másodpercnél tovább nyomva. A kijelzőn "CLr" (clear=törlés) jelenik meg, és az összes adat törlődik.
A memória előhívása
A MEM gombbal lehívhatja a tárolt mérési eredményeket. Az első érték (a "00" tárhelyen) az összes eltárolt adat átlagát mutatja.
Milyen vérnyomás értékek tekinthetők normálisnak?
Magas vérnyomás értékekről beszélhetünk, ha nyugalmi állapotban a diasztolés érték 90 Hgmm, és/vagy a szisztolés érték 160 Hgmm fölött van. Ebben az esetben forduljon orvoshoz, mert az ilyen magas értékek veszélyeztetik az Ön egészségét. Túl alacsony vérnyomás értékek esetén, pl. ha a szisztolés értékek 105 Hgmm és/vagy diasztolés értékek 60 Hgmm alatt vannak, ugyancsak ajánlatos orvossal konzultálni.
A kijelzőtől jobbra színes jelző értékeli három tartományban a mért vérnyomást: zöld fény optimális vérnyomás sárga fény normális vérnyomás piros fény magas vérnyomás határérték, vagy magas
vérnyomás
A vérnyomásmérési eredmények értékelése:
A WHO (Egészségügyi Világszervezet) a vérnyomás értékeket három csoportba osztja:
Optimális vérnyomás 120/80 alatt Normális vérnyomás 130/85 alatt Magas vérnyomás határérték
1. fok: enyhén magas vérnyomás
2. fok: közepesen magas vérnyomás
3. fok: igen magas vérnyomás
A WHO szerint 100 Hgmm-es diasztolés értéktől kezelést igénylő magas vérnyomás áll fenn.
140/90
160/100 alatt
180/110 alatt
180/110 fölött
Karbantartás
Ne tegye ki a készüléket extrém hőmérsékleteknek, nedvességnek, pornak és közvetlen napsugárzásnak.
A mandzsetta érzékeny, légszigetelt részt tartalmaz. Ne forgassa el és ne törje meg.
A készülékházat puha, száraz ruhával tisztítsa. Ne használjon benzint, higítót vagy oldószert. A mandzsettáról az esetleges foltokat óvatosan nedves, szappanos ruhával távolítsa el.
A mandzsettát nem szabad kimosni!
Ne ejtse le a készüléket, általában ne tegye ki erőszakos
behatásnak.
Ne nyissa ki a készüléket! Ezzel a gyártó által beállított kalibrálás érvényét veszti.
Rendszeres utánkalibrálás
Javasoljuk, hogy a készülék pontosságát ellenőriztesse kétévenként. Erre vonatkozóan a vevőszolgálat (tel. 077742/4229) szolgál információval.
Hibajelzések és zavarok
Ha mérés közben hiba lép fel, a kijelzőn "Err" és egy szimbólum (kód a vevőszolgálat számára) látható. Többéves tapasztalat alapján tudjuk, hogy a hibát általában a helytelen kezelés okozza. A leggyakoribb hibák: nyugtalan viselkedés a mérés alatt, a mandzsetta helytelen felhelyezése, vagy nem megfelelő elemek/akkuk alkalmazása. A mérés legalább 5 perces szünet után ismételhető meg.
2
Loading...
+ 1 hidden pages