Samsung HW-C470 User Manual [nl]

Crystal Surround Air Track
(Active Speaker-systeem)
gebruikershandleiding
ongekende mogelijkheden
Bedankt voor het aanschaffen van dit Samsung-product.
Registreer uw product op
www.samsung.com/register
HW-C470
2
programmaonderdelen
Active Speaker-systeem
Dit apparaat is uitgerust met het Active Speaker-systeem dat een uitstekende geluidskwaliteit levert in één apparaat. Voor dit apparaat is geen satellietluidspreker of kabel nodig zoals bij de meeste gangbare systemen voor
surroundgeluid.
De multifunctionele afstandsbediening
De meegeleverde afstandsbediening kan worden gebruikt om de televisie te bedienen die op dit apparaat is aangesloten.
De afstandsbediening heeft een sneltoets voor televisie, waarmee u door een simpele druk op de knop verschillende handelingen kunt uitvoeren. U kunt met deze multifunctionele afstandsbediening het volume aanpassen, het kanaal wijzigen of het navigatiemenu van de televisie aanpassen.
De modus Speciaal geluidsveld
U kunt uit 7 verschillende geluidsmodi kiezen (NEWS, DRAMA, SPORTS, GAME, CINEMA, MUSIC en PASS (Original Sound)), afhankelijk van het type inhoud dat u wilt afspelen.
Compatibiliteit met de technologieën
Dit apparaat gebruikt decoders die compatibel zijn met Dolby Digital, DTS (Digital Theater Systems) en SFE (Sound Field Effect).
− Dolby Digital
Dit is het standaardformaat voor audiosignaal dat voor dvd's en andere, uitsluitend digitale media wordt gebruikt. Deze surroundtechnologie levert digitale audio van grote kwaliteit tot 5.1 discreetkanalen voor een gericht en realistischer effect.
− DTS (Digital Theater Systems)
DTS levert een discreet 5.1 CH-digitaal audiosignaal voor zowel inhoud voor muziek als film en gebruikt
minder compressie dan Dolby Digital voor een voller geluid.
− SFE (Sound Field Effect) door middel van 32-bits digitale signaalverwerking voor audio.
Biedt een realistischer surroundgeluid bij gebruik van normale stereo geluidsbronnen.
Draadloze subwoofer
De draadloze module van Samsung gebruikt geen kabels tussen het hoofdapparaat en de subwoofer meer. In plaats daarvan maakt de subwoofer verbinding met een compacte draadloze module die met het hoofdapparaat communiceert.
Draadloze dockstandaard voor iPod/iPhone
U kunt van geluid van hogere kwaliteit genieten via de luidspreker als u het audiosignaal van de iPod/iPhone verzendt via een draadloze zender.
3
NL
MEEGELEVERDE ONDERDELEN
Controleer de onderstaande meegeleverde accessoires.
Optische kabel
Audiokabel
Gebruikershandleiding
Muurbevestiging
Afstandbediening
/ Batterijen (formaat AAA)
De accessoires zien er mogelijk anders uit dan in de bovenstaande afbeeldingen.
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
Draadloze dockstandaard voor iPod/iPhone: HT-WDC10
Draadloze zender Laadstandaard Gelijkstroomcode Gelijkstroomadapter
CHARGE
STANDBY
LINK
CHARGE
4
veiligheidsinformatie
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES
OPEN NOOIT DE BEHUIZING VAN DIT APPARAAT, WANT DAN LOOPT U HET GEVAAR EEN ELEKTRISCHE SCHOK TE KRIJGEN. DE BEHUIZING BEVAT GEEN ONDERDELEN DIE U ZELF KUNT REPAREREN. LAAT ONDERHOUD OVER AAN DE VAKHANDEL.
LET OP
GEVAAR VOOR ELEKTRISCHE
SCHOKKEN. NIET OPENEN.
Dit symbool geeft aan dat onderdelen in het apparaat onder levensgevaarlijke spanning staan, waardoor u een elektrische schok kunt krijgen.
Dit symbool geeft aan dat de bijgeleverde documentatie belangrijke aanwijzingen voor de bediening en het onderhoud bevat.
WAARSCHUWING : Om het gevaar voor een elektrische schok te vermijden dient u dit apparaat niet aan regen of vocht bloot
te stellen.
LET OP : OM EEN ELEKTRISCHE SCHOK TE VOORKOMEN, ZORGT U DAT HET BREDE UITEINDE VAN DE STEKKER IN
DE BREDE OPENING ZIT EN VOLLEDIG IS INGESTOKEN.
• Dit apparaat moet altijd aangesloten worden op een stroomingang met een geaard stopcontact.
• Om het apparaat los te koppelen van de stroomtoevoer, moet de stekker uit de stopcontact getrokken worden, daarom moet de stroomstekker gemakkelijk bereikbaar zijn
.
LET OP
• Het apparaat moet niet worden blootgesteld aan druppels of spatten, en er moeten geen objecten gevuld met vloeistoffen, zoals vazen, op het apparaat geplaatst worden.
De hoofdstekker wordt gebruikt als een ontkoppelapparaat, en dient op ieder moment bereikbaar te zijn.
5
NL
VOORZORGSMAATREGELEN
Controleer of de stroomvoorziening in uw huis overeenkomt met die op de identificatiesticker aan de achterkant van het product. Plaats de speler horizontaal op een geschikte ondergrond (meubelstuk) met genoeg ruimte er omheen voor ventilatie (7,5-10 cm). Zorg dat de ventilatieopeningen niet worden geblokkeerd. Plaats het apparaat niet op versterkers of andere apparaten die warm kunnen worden. Dit apparaat is bedoeld voor continu gebruik. Om de stroomvoorziening van het apparaat helemaal af te sluiten, verwijdert u de stekker uit het stopcontact. Dit moet u vooral doen als u het apparaat gedurende lange tijd niet gebruikt.
Haal bij onweer de stekker uit het stopcontact. Bliksem kan spanning­spieken veroorzaken waardoor het apparaat beschadigd kan raken.
Bescherm het product tegen vocht (bijv. vazen) en overmatige warmte (bijv. een open haard) of tegen apparatuur die sterke magnetische of elek­trische velden veroorzaakt. Haal de stekker uit het stopcontact wanneer het apparaat niet goed functioneert.
Dit product is niet bedoeld voor industrieel gebruik. Dit product is uitslui­tend bestemd voor particulier gebruik.
Wanneer het product of een schijf bij een lage temperatuur wordt bewaard, kan condensatie optreden. Als u het apparaat in de winter verp­laatst, wacht u ongeveer 2 uur totdat het apparaat weer op kamertemper­atuur is voordat u deze gaat gebruiken.
Stel het apparaat niet bloot aan direct zonlicht of andere warmtebronnen. Dit kan oververhitting veroorzaken en ertoe leiden dat het apparaat niet goed functioneert.
De batterijen die in dit product worden gebruikt, bevatten chemicaliën die schadelijk zijn voor het milieu. Gooi batterijen niet met het gewone huisvuil weg.
Phones
3.9 inch 3.9 inch
2.7 inch
3.9 inch
6
inhoud
PROGRAMMAONDERDELEN
2
2 Programmaonderdelen 3 Meegeleverde onderdelen
VEILIGHEIDSINFORMATIE
4
4 Veiligheidsinstructies 5 Voorzorgsmaatregelen
AAN DE SLAG
7
7 Voordat u de gebruikershandleiding leest
BESCHRIJVINGEN
8
8 Voorpaneel 9 Achterpaneel
AFSTANDSBEDIENING
10
10 Uitleg over de afstandsbediening
AANSLUITINGEN
11
11 Wandmontage 12 De draadloze subwoofer aansluiten 13 iPod/iPhone gebruiken met een draadloze
dockstandaard voor iPod/iPhone
14 De draadloze zender koppelen aan de
hoofdeenheid
15 De Crystal Surround Air Track Aansluiten
PROBLEMEN OPLOSSEN
19
19 Problemen oplossen
BIJLAGE
20
20 Specificaties
FUNCTIES
16
16 Basisfuncties 16 Geavanceerde functies 18 Software-upgrade
7
NL
AAN DE SLAG
VOORDAT U DE GEBRUIKERSHANDLEIDING LEEST
dient u kennis te nemen van de hieronder staande termen voordat u de gebruikershandleiding leest.
Pictogrammen die in de handleiding worden gebruikt
Pictogram Term Definitie
Let op
Het betreft hier een geval waarin een functie niet werkt of waarin instellingen mogelijk worden geannuleerd.
Opmerking
Het betreft hier tips of instructies op de pagina voor de werking van de functies.
Informatie over het gebruik van deze gebruikershandleiding
Zorg dat u bekend bent met de veiligheidsinstructies voordat u dit product gebruikt. (Zie pagina 4)
Wanneer zich een probleem voordoet, kunt u Problemen oplossen raadplegen. (Zie pagina 19)
Copyright
©2010 Samsung Electronics Co., Ltd.
Alle rechten voorbehouden. De gebruikershandleiding of gedeelten eruit mogen niet worden gereproduceerd of gekopieerd zonder de voorafgaande schriftelijke toestemming van Samsung Electronics Co. Ltd.
1)
2)
aan de slag
8
beschrijvingen
VOORPANEEL
DISPLAY
Hiermee wordt de huidige modus aangegeven.
KNOP POWER
Hiermee kunt u Crystal Surround Air Track in- en uitschakelen.
VOLUME +/-
Hiermee kunt u het volumeniveau bedienen.
SOUND FIELD MODE
Hiermee kunt u de geluidsveldmodus selecteren. (NEWS, DRAMA, SPORTS, GAME, CINEMA, MUSIC en
PASS(Original Sound))
INPUT MODE
Hiermee kunt u de optische invoer of audio-invoer selecteren.
Wanneer u dit apparaat inschakelt, is er een vertraging van 4 tot 5 seconden voordat er geluid wordt weergegeven.
2
3451
9
NL
BESCHRIJVINGEN
ACHTERPANEEL
USB PORT
U kunt het apparaat updaten via de USB-poort,
STROOMKABEL
Steek de stroomkabel in het stopcontact.
AUDIO IN­AANSLUITING
Aansluiten op de analoge uitvoer van een extern apparaat.
DIGITAL AUDIO IN 1,2
Aansluiten op de digitale uitvoer (optisch) van een extern apparaat.
Wanneer u de stroomkabel uit het stopcontact haalt, dient u de stekker vast te houden. Trek de kabel niet los.
Sluit dit apparaat of andere apparaten niet op de stroom aan totdat alle verbindingen met de apparaten gereed zijn.
ON
LY
FOR UPDA
TE
1
DIG
IT
A
L
AUDI
O IN
1
DIG
IT
A
L
AUDI
O IN
2
OP
T
ICA
L
3
4
2
10
afstandsbediening
UITLEG OVER DE AFSTANDSBEDIENING
Met de afstandsbediening kunt u alleen Samsung-televisies bedienen. Afhankelijk van de televisie die u gebruikt, kunt u mogelijk uw tv niet met deze afstandsbediening bedienen. In dit geval kunt u de televisie bedienen met behulp van de afstandsbediening van de tv.
▪ ▪
Gebruiksbereik van de afstandsbediening
De afstandsbediening heeft een bereik van ongeveer 7 meter in een rechte lijn. De afstandsbediening kan ook worden gebruikt in een horizontale hoek van maximaal 30° ten opzichte van de sensor van de afstandsbediening.
Batterijen in de afstandsbediening plaatsen
1. Til de klep aan de
achterkant van de afstandsbediening op volgens de afbeelding.
2. Plaats twee AAA-batterijen.
Zorg dat de '+' en '-' aan de uiteinden van de batterijen overeenkomen met het diagram in de batterijruimte.
3. Plaats de klep terug. Bij
normaal gebruik van de televisie gaan de batterijen ongeveer een jaar mee.
KNOP POWER
Hiermee kunt u Crystal
Surround Air Track in- en
uitschakelen.
HET TV-NAVIGATIEMENU
AANPASSEN
Hiermee kunt u het
navigatiemenu van uw
Samsung-tv bedienen.
VOL/CONTROL
Hiermee past u het
volumeniveau van het
apparaat aan.
O/A INPUT
Hiermee kunt u de digitale
(optische) invoer of audio-
invoer selecteren.
SMART VOLUME
Hiermee reguleert en
stabiliseert u het volumeniveau
tegen grote volumewijzigingen.
KNOP TV POWER
Hiermee schakelt u de Samsung-tv in en uit.
SOUND MODE
Hiermee selecteert u de geluidsmodus. (NEWS, DRAMA, SPORTS, GAME, CINEMA, MUSIC en PASS(Original Sound))
TV CHANNEL
Hiermee schakelt u tussen de beschikbare tv-kanalen.
MUTE
Hiermee wordt het geluid van het apparaat gedempt. Opnieuw drukken om het geluid terug te zetten naar het vorige volumeniveau.
AUTO POWER LINK
Synchroniseren zodat het apparaat in- of uitgeschakeld wordt met het optische signaal van de tv.
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
S/W LEVEL
Hiermee past u het subwooferniveau aan.
DRC/DIMMER
Met deze functie kunt u
genieten van Dolby Digital-
geluid terwijl u ‘s avonds met
een laag volume naar films
kijkt (Standard, MAX, MIN). U
kunt de helderheid van het
display instellen.
AV SYNC
Wordt gebruikt om te helpen de video met de audio te synchroniseren wanneer het apparaat is verbonden met een digitale tv.
11
NL
AANSLUITINGEN
aansluitingen
WANDMONTAGE
U kunt de muurbevestiging gebruiken om het apparaat aan de muur te bevestigen.
Niet aan de geïnstalleerde speler hangen en voorkom dat er tegen de speler wordt gestoten. Bevestig het apparaat stevig aan de muur zodat dit niet naar beneden valt. Als het apparaat
valt, kan dit persoonlijk letsel veroorzaken of kan het product beschadigd raken. Wanneer het apparaat aan een muur is bevestigd, moet u oppassen dat kinderen niet aan de
kabels trekken. Het apparaat kan dan namelijk vallen.
Bewaar bij wandmontage een afstand van ten minste 5 cm tussen het luidsprekersysteem en de televisie voor optimale prestaties.
▪ ▪
2. Bevestig vervolgens het apparaat in de toepasselijke
sleuven in de muurbevestiging. Zorg dat de bevestigingsbouten voor een veilige installatie volledig in de sleuven worden geschoven.
3.
De installatie van de aanbevolen wandmontage is nu voltooid.
1. Plaats de muurbevestiging op een muur en bevestig
deze met twee schroeven (niet bijgeleverd).
Voorzorgsmaatregelen bij de installatie
Niet installeren op een andere plaats dan een verticale muur. Bij de installatie moet u hoge temperaturen of vochtigheid, of een muur die het gewicht van het apparaat
niet kan ondersteunen, vermijden. Controleer de stevigheid van de muur. Als de muur niet stevig genoeg is voor de installatie van het
product, moet u deze verstevigen voordat u de installatie uitvoert. Controleer het materiaal van de muur. Als de muur uit gipsplaten, marmer of metaalplaten bestaat, moet
u de geschikte bevestigingsschroeven aanschaffen en gebruiken. De kabels van externe apparaten moeten op het apparaat worden aangesloten voordat u begint met de
installatie. Zorg ervoor dat het apparaat is uitgeschakeld en losgekoppeld voordat u dit installeert. Anders kan dit
elektrische schokken veroorzaken.
1 2
5 cm of meer
12
DE DRAADLOZE SUBWOOFER AANSLUITEN
De verbindings-id van de subwoofer is vooraf ingesteld in de fabriek en er zou automatisch een verbinding tot stand moeten komen tussen het apparaat en de subeenheid (bij draadloze verbinding) als de subwoofer wordt ingeschakeld. Als het verbindingslampje niet brandt wanneer de hoofdeenheid en de subwoofer zijn ingeschakeld, stelt u de id in aan de hand van de volgende instructies.
Schakel het product uit en haal de stekker uit het stopcontact voordat u het product gaat verplaatsen of installeren. Als het hoofdapparaat wordt uitgeschakeld, wordt de draadloze subwoofer stand-by gezet en wordt de STANDBY-indicator in het bovenste scherm weergegeven. Na 30 seconden gaat de blauwe LINK-indicator knipperen. Als u apparaten zoals een magnetron, draadloze LAN-kaart, Bluetooth-apparaten of andere apparaten die gebruikmaken van dezelfde frequentie (2,4 GHZ of 5,8 GHZ) in de buurt van het systeem gebruikt, kan het geluid worden onderbroken als gevolg van storing. Het zendbereik van radiogolven is ongeveer 10 meter, maar dit kan variëren, afhankelijk van uw werkomgeving. Als zich een muur van gewapend beton of metaal tussen het hoofdsysteem en de draadloze ontvanger bevindt, werkt het systeem mogelijk helemaal niet omdat de radiogolven niet door metaal heen kunnen dringen. Als er geen draadloze verbinding tussen de hoofdeenheid en de draadloze subwoofer tot stand kan worden gebracht, volgt u stappen 1-4 om het opnieuw te proberen.
De draadloze ontvangstantenne is ingebouwd in de draadloze subwoofer. Bescherm de eenheid tegen water en vocht. Voor een optimaal luistercomfort zorgt u ervoor dat het gebied rond de draadloze subwoofer geen obstakels bevat.
1. Steek de stekker van het apparaat en de subwoofer in een stopcontact.
2.
Houd de toets ID SET op de achterkant van de subwoofer gedurende 5 seconden ingedrukt met
behulp van een klein puntig voorwerp.
Het indicatielampje STANDBY gaat uit en het indicatielampje LINK (blauw) knippert snel.
3.
Houd, terwijl het apparaat is uitgeschakeld (modus STAND-
BY), vijf seconden lang de toets MUTE op de afstandsbediening ingedrukt.
4.
De aan/uit-indicator op het hoofdapparaat licht op, gaat uit en
gaat weer in STANDBY.
Het apparaat en de subwoofer zijn nu aan elkaar gekoppeld (verbonden).
Het verbindingslampje (blauwe LED) op de subwoofer gaat branden. U kunt door de geluidsveldmodus te selecteren beter geluid krijgen
van de draadloze subwoofer. (Zie pagina 17)
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
STANDBY
LINK
13
NL
AANSLUITINGEN
iPod/iPhone GEBRUIKEN MET EEN DRAADLOZE DOCKSTANDAARD VOOR iPod/iPhone
U kunt van geluid van hogere kwaliteit genieten via de luidspreker als u het audiosignaal van de iPod/iPhone verzendt via een draadloze zender. De verbindings-id van de draadloze zender is vooraf ingesteld in de fabriek en er zou automatisch een verbinding tot stand moeten komen tussen de hoofdeenheid en de draadloze zender als het apparaat wordt ingeschakeld. Als het verbindingslampje niet brandt wanneer de hoofdeenheid en de draadloze zender zijn ingeschakeld, moet de id handmatig worden ingesteld. (Zie pagina 14) Schakel de hoofdeenheid in en sluit de iPod/iPhone aan op de draadloze zender. Druk op de knop INPUT SELECT op de afstandsbediening om de modus IPOD te selecteren. De modus INPUT van de hoofdeenheid wordt als volgt omgeschakeld (door herhaaldelijk drukken DIGI.1 ➡ DIGI.2
ANALOG ➡ iPod
(Zie pagina 16) De geluidsbalk wordt niet uitgeschakeld als de iPod/iPhone niet is
aangesloten op de draadloze zender.
Weergave
Functie
GROENE LED AAN
Ingeschakeld/Opladen voltooid
RODE LED AAN
Bezig met opladen.
BEDRIJFSSTATUS VAN LED LAADSTANDAARD
1. Sluit de draadloze zender aan op de laadstandaard.
2. Sluit de gelijkstroomadapter aan op een stopcontact.
Het oplaadlampje gaat branden en het opladen begint. Zodra de batterij volledig is opgeladen, wordt het oplaadlampje groen.
DE DRAADLOZE ZENDER OPLADEN
De laadstatus van de ingebouwde batterij in de iPod wordt aangegeven. Controleer de laadstatus van de iPod/iPhone door het laadlampje van de batterij te bekijken.
De draadloze zender kan alleen worden opgeladen via de meegeleverde adapter.
'Made for iPod' betekent dat een elektronische accessoire is ontworpen voor de specifi eke verbinding met een iPod en dat deze door de ontwerper is gecertifi ceerd om te voldoen aan de normen van Apple voor prestaties. 'Made for iPhone' betekent dat een elektronische accessoire is ontworpen voor de specifi eke verbinding met een iPhone en dat deze door de ontwerper is gecertifi ceerd om te voldoen aan de normen van Apple voor prestaties. Apple is niet verantwoordelijk voor het functioneren van dit apparaat of voor het voldoen aan veiligheidsnormen en regelgeving. Bepaalde functies, waaronder volumeregeling, werken mogelijk niet correct bij andere dan de bovengenoemde modellen. Werk de software van de iPod/iPhone bij tot de meest recente versie als zich problemen voordoen met hierboven genoemde modellen.
STANDBY
LINK
CHARGE
󱳛
󱳝
CHARGE
STANDBY
LINK
MODELLEN VAN iPod/iPhone DIE KUNNEN WORDEN GEBRUIKT MET DIT PRODUCT
iPod Nano
iPod 5G
2G nano
Classic 1G touch iPhone
iPhone 3G 4G nano 120GB Classic
2G touch iPhone 3GS 160GB Classic
5G nano
14
1. Schakel uw thuistheater (HW-C470) uit.
2. Houd de knop "AV SYNC" op de afstandsbediening 5 seconden
ingedrukt. Het stand-bylampje op de HW-C470 knippert eenmaal.
3. Sluit de iPod/iPhone aan op de draadloze zender.
4. Schakel de iPod/iPhone in. Houd de knop "ID SET" aan de
achterkant van de draadloze zender gedurende 5 seconden ingedrukt. Het koppelingslampje op de draadloze zender knippert snel.
5. Schakel uw thuistheater in (zorg ervoor dat de koppelings-LED
op de draadloze zender AAN is). Als u naar muziek op uw iPod/ iPhone wilt luisteren via het thuistheater, selecteert u de iPod­modus als bron voor het thuistheater.
U kunt het luidspreervolume van de iPod/iPhone regelen met een volumewieltje of volumebalk.
Als de iPod/iPhone is gestopt of in de energiebesparingsstand staat, wordt de draadloze zender in de slaapstand gezet. Als de iPod/iPhone in de diepe slaapstand wordt gezet, wordt de draadloze zender uitgeschakeld.
Weergave
Functie
LINK
(Blauwe LED)
STANDBY
(Rode LED)
LED AAN
Koppeling geslaagd
STANDBY
LED KNIPPERT
(lang knipperen)
iPod/iPhone bezig met
verwerken
BATTERIJ BIJNA
LEEG
LED KNIPPERT
(kort knipperen)
Bezig met koppelen Koppelen mislukt
BEDRIJFSSTATUS VAN LED DRAADLOZE ZENDER
CHARGE
STANDBY
LINK
STANDBY
LINK
DE DRAADLOZE ZENDER KOPPELEN AAN DE HOOFDEENHEID
Stel een ID voor de subwoofer in voordat u een zender-ID instelt. (Zie pagina 12)
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
Als u de hoofdeenheid gebruikt in de buurt van een draadloos apparaat zoals een laptopcomputer, een toegangspunt of Wi-Fi, kan er een fout vanwege instabiele werking optreden.
De subwoofer en iPod/iPhone mogen niet tegelijkertijd worden gekoppeld. Als u dit wel doet, kunnen de iPod/iPhone en de subwoofer mogelijk geen verbinding met de geluidsbalk maken.
STANDBY
LINK
CHARGE
15
NL
AANSLUITINGEN
DE CRYSTAL SURROUND AIR TRACK AANSLUITEN
Dit gedeelte gaat over de twee manieren (digitaal en analoog) waarop het apparaat op de televisie kan worden aangesloten.
Dit apparaat is voorzien van twee optische digitale aansluitingen en één analoge audio-aansluiting voor het aansluiten van een tv.
AUDIO IN (AUDIO-INGANG)
Sluit de ingang AUDIO IN op de hoofdeenheid aan op de uitgang AUDIO OUT van de tv. Zorg dat de kleuren van de aansluitingen met elkaar overeenkomen.
OF,
DIGITAL AUDIO IN 1,2
Sluit de digitale invoer van het hoofdapparaat aan op de uitgang OPTICAL OUT van de tv of het bronapparaat.
Sluit dit apparaat of uw tv niet op de stroom aan totdat alle verbindingen tussen de apparaten gereed zijn. Schakel het product uit en haal de stekker uit het stopcontact voordat u dit product gaat verplaatsen of installeren. U kunt dit apparaat op andere externe componenten aansluiten. (Zoals dvd-spelers, settopboxen, enz.) Er wordt slechts één optische kabel bijgeleverd. Als u 'ANALOG' (ANALOOG) selecteert zonder de audiokabel aan te sluiten, wordt de installatie na 20 minuten automatisch uitgeschakeld.
▪ ▪
ON
LY
FOR UPDA
TE
DIG
IT
A
L
AUDI
O IN
1
DIG
IT
A
L
AUDI
O IN
2
OP
T
ICA
L
AUDIO IN
AUDIO
OUT
L
R
OPTICAL
OUT
Red
White
DIGITAL AUDIO IN 1,2
OPTICAL
OUT
Audiokabel (meegeleverd)
of
of
Bd/dvd-speler/set-top box/ spelcomputer
Rood
Wit
Optische kabel (meegeleverd)
Optische kabel (meegeleverd)
16
In-/uitschakelen
1. Raak POWER ( ) aan op het voorpaneel.
OF, Druk op POWER op de afstandsbediening om in te schakelen.
2. Raak POWER ( ) aan op het voorpaneel.
OF, Druk opnieuw op POWER op de afstandsbediening om uit te schakelen.
Het volume aanpassen
Raak VOL +/– aan op het voorpaneel. OF, Druk op VOL +/– op de afstandsbediening om het volumeniveau te verhogen
of te verlagen.
Het volumeniveau wordt in cijfers in het display op het voorpaneel weergegeven.
Het volumeniveau wordt verhoogd of verlaagd wanneer u op VOL +/– drukt.
Als u alleen het geluid van de Crystal Surround Air Track wilt horen, moet u de speakers van de tv uitschakelen in het audio-instellingsmenu van de tv.
Raadpleeg de handleiding voor de tv die met uw televisie
is meegeleverd.
functies
Het geluid dempen
Deze functie komt van pas als iemand aanbelt of als de telefoon gaat.
1. Druk op MUTE ( ) op de afstandsbediening om het geluid te dempen.
2. Druk opnieuw op MUTE op de afstandsbediening (of druk op VOL +/–)
om het geluid opnieuw weer te laten geven.
De invoermodus selecteren
U kunt optische digitale invoer, audio-invoer of de iPod-modus selecteren.
Druk herhaaldelijk op de afstandsbediening op O/A INPUT of raak INPUT
MODE
op het voorpaneel herhaaldelijk aan om optische digitale invoer of
audio-invoer te selecteren.
Invoermodus Display
Optische, digitale invoer
DIGI. 1
DIGI. 2
Audio-invoer
ANALOG
iPod-modus
iPod
GEAVANCEERDE FUNCTIES
BASISFUNCTIES
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
17
NL
FUNCTIES
De geluidsveldmodus gebruiken
U kunt uit 7 verschillende geluidsmodi kiezen (NEWS, DRAMA, SPORTS, GAME, CINEMA, MUSIC en PASS (Original Sound)), afhankelijk van het type bronnen dat u wilt afspelen.
Druk herhaaldelijk op de afstandsbediening op SOUND MODE of raak
SOUND FIELD MODE
op het voorpaneel herhaaldelijk aan om de gewenste
geluidmodus te selecteren.
Geluidsve-
ldmodus
Functie
PASS
Selecteer de modus PASS als u naar het oorspronkelijke geluid wilt luisteren.
MUSIC
Selecteer de modus MUSIC als u muziekbronnen wilt afspelen.
NEWS
Selecteer de modus NEWS als u nieuwsbronnen wilt afspelen.
DRAMA
Selecteer de modus DRAMA als u dramabronnen wilt afspelen.
CINEMA
Selecteer de modus CINEMA als u filmbronnen wilt afspelen.
SPORTS
Selecteer de modus SPORTS als u sportbronnen wilt afspelen.
GAME
Selecteer de modus GAME als u spelbronnen wilt afspelen.
De functie AUTO POWER LINK gebruiken
De Crystal Surround Air Track wordt automatisch ingeschakeld wanneer u een tv of een ander apparaat dat met de optische kabel is aangesloten op Air Track, inschakelt.
Druk op AUTO POWER op de afstandsbediening van dit apparaat.
De functie voor automatische voeding wordt in- of uitgeschakeld als u op
AUTO POWER
drukt.
AUTO POWER LINK Display
Aan
POWER LINK ON
Uit
POWER LINK OFF
Als een tv of ander apparaat dat met de optische kabel is aangesloten op de Air Track, is uitgeschakeld, en er is geen digitale invoer, wordt de Air Track na 20 minuten uitgeschakeld.
De functies voor televisie gebruiken
1. Druk op TV POWER op de afstandsbediening van dit apparaat.
2. Druk op de knop TV CH op de afstandsbediening om een kanaal te
selecteren.
3. Kies een van de knoppen voor de geluidsveldmodus op de
afstandsbediening om de gewenste geluidsveldmodus te selecteren.
Met de afstandsbediening kunt u alleen Samsung-televisies bedienen.
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A INPUT
S/W LEVEL
AUTO POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
De functie voor het niveau van de subwoofer gebruiken
U kunt het basisvolume instellen met de toets S/W Level op de afstandsbediening.
1.
Druk op de toets S/W Level op de afstandsbediening.
2.
“SW 00” wordt weergegeven op het display.
3.
Druk op “+” op de toets VOL/CONTROL als u het volume van de subwoofer wilt verhogen. U kunt het volume instellen van SW+01 tot SW+06.
4.
Druk op “-” op de toets VOL/CONTROL als u het volume van de subwoofer wilt verlagen. U kunt het volume instellen van SW-01 tot SW-06.
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
18
De functie voor audiovisuele synchronisatie gebruiken
Videobeelden kunnen trager lijken dan het geluid wanneer het apparaat is aangesloten op een digitale televisie.
Als dit het geval is, kunt u de vertragingstijd van het geluid aanpassen zodat het klopt met de beelden.
Druk herhaaldelijk op AV SYNC op de afstandsbediening van dit apparaat.
U kunt de vertragingstijd van de audio tussen 0 ms en 300 ms instellen met de knop + , -.
De DRC-functie gebruiken
Met deze functie wordt het bereik tussen de luidste en de zachtste geluiden in balans gebracht.
Met deze functie kunt u genieten van Dolby Digital-geluid terwijl u ‘s avonds met een laag volume naar films kijkt.
Druk op DRC op de afstandsbediening van dit apparaat.
Telkens wanneer de toets wordt ingedrukt, wordt de selectie als volgt gewijzigd:
DRC MIN ➡ DRC STANDARD ➡ DRC MAX
De dimmerfunctie gebruiken
Druk op Dimmer om de helderheid van het display in te stellen.
Als u de toets DRC (DIMMER) gedurende 4 seconden ingedrukt houdt, wordt het display gedimd en wordt het bericht "DIMMER LE VEL 1" weergegeven op het display. Als de toets nogmaals wordt ingedrukt en vastgehouden, wordt het display helderder en wordt het bericht "DIMMER
LE VEL 2"
weergegeven op het display.
De functie voor volumestabilisatie gebruiken
Hiermee regelt en stabiliseert u het volumeniveau om grote veranderingen in het volume te voorkomen als u van kanaal wisselt of de scène verandert.
Druk op S.VOL op de afstandsbediening van dit apparaat.
Telkens wanneer de toets wordt ingedrukt, wordt de selectie als volgt gewijzigd: S.VOL ON S.VOL OFF
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND
MODE
DIMMER
POWER TV POWER
VOL/CONTROL TV CH
AV SYNC
DRC
MUTE
S.VOL
O/A
INPUT
S/W
LEVEL
AUTO
POWER
MENU
EXIT
TOOLS
INFO
SOUND MODE
DIMMER
SOFTWARE-UPGRADE
Samsung kan in de toekomst upgrades voor de firmware van het Crystal Surround Air Track-systeem aanbieden.
Ga naar Samsung.com of neem contact op met het callcenter van Samsung voor informatie over het downloaden van upgrades en het gebruiken van een USB-station.
Upgrades kunnen worden uitgevoerd door een USB-station op de USB-poort van uw Air Track aan te sluiten.
Plaats een USB-station met de firmware-upgrade in de USB-poort aan de achterkant van het hoofdapparaat. Koppel de stroomvoorziening niet los en verwijder het USB-station niet terwijl upgrades worden toegepast. Het hoofdapparaat zal automatisch worden uitgeschakeld na het voltooien van de firmware-upgrade. Wanneer er een upgrade van de software wordt uitgevoerd, worden uw instellingen teruggezet naar de fabrieksinstellingen (standaard). We raden u aan uw instellingen ergens te noteren, zodat u deze na de upgrade eenvoudig opnieuw kunt instellen. Als de upgrade van de firmware mislukt, bevelen wij aan de USB-gegevens in FAT16 te formatteren en het nogmaals te proberen. Formatteer USB-gegevens niet in NTFS in verband met de upgrade, want dit bestandssysteem wordt niet ondersteund. Afhankelijk van de fabrikant worden sommige USB-opslagapparaten mogelijk niet ondersteund.
▪ ▪
▪ ▪
ON
LY
FOR UPDA
TE
ONLY
FOR UPDA
TE
19
NL
PROBLEMEN OPLOSSEN
Controleer het volgende voordat u contact met ons opneemt:
Symptoom Controleren Remedie
Het apparaat wordt niet ingeschakeld.
• Is de stekker aangesloten op het stopcontact?
• Sluit de stekker aan op het stopcontact.
Een functie werkt niet als de knop wordt ingedrukt.
• Is er statische elektriciteit in de lucht?
• Haal de stekker uit het stopcontact en sluit deze opnieuw aan.
Ik hoor geen geluid.
• Is het apparaat goed op uw tv aangesloten?
• Is de functie voor geluid dempen aan?
• Is het volume minimaal?
• Sluit deze apparaten correct aan.
• Druk op de toets MUTE om de functie uit te schakelen.
• Regel het volume.
Er verschijnt geen beeld op de tv na het selecteren van functie.
• Is de tv goed aangesloten? • Sluit dit apparaat correct aan.
Afstandsbediening werkt niet.
• Zijn de batterijen leeg?
• Is de afstand tussen de
afstandsbediening en de speler niet te groot?
• Plaats nieuwe batterijen.
• Houd de afstandsbediening dichter bij de speler.
Het geluid van het linker/rechter kanaal is omgekeerd.
• Zijn de audio-uitvoerkabels van de tv links en rechts goed aangesloten?
• Controleer het linker/rechter kanaal en sluit alles goed aan.
"Searching" (Bezig met zoeken) wordt weergegeven op de VFD.
• Is de subwoofer aangesloten?
• Controleer of de subwoofer is ingeschakeld.
problemen oplossen
20
SPECIFICATIES
ALGEMEEN
Stroomverbruik in stand-bymodus
0,75 W
Stroomverbruik
Hoofdapparaat 45W
Subwoofer 20W
Gewicht
Hoofdapparaat 2.3 kg
Subwoofer 5.4 kg
Afmetingen (b x h x d)
Hoofdapparaat 957 x 91.9 x 45.9 mm
Subwoofer 175 x 350 x 295 mm
Temperatuurbereik voor gebruik
5°C-35°C
Vochtigheidspercentage voor gebruik
10%-75%
VERSTERKER
Uitvoervermogen
Hoofdapparaat 80 W/KAN, 4Ω, THD = 10 %, 1 kHz
Subwoofer 120W, 4Ω, THD = 10%, 100Hz
Invoergevoeligheid/impedantie
450mV/20K
Ω
S/N-ratio (analoge invoer) 65 dB
Verschil (1kHz)
70 dB
FREQUENTIEBEREIK
Analoge invoer
20Hz~20kHz(±3dB)
Digitale invoer/48 kHz PCM 20 Hz-20 kHz (±3 dB)
* S/N (signaal-ruis)-ratio, vervorming, verschil en bruikbare gevoeligheid zijn gebaseerd op metingen uitgevoerd
volgens de AES (Audio Engineering Society)-richtlijnen.
*: Nominale specificatie
- Samsung Electronics Co., Ltd behoudt zich het recht voor de specificaties zonder voorafgaande waarschuwing te wijzigen.
- Gewicht en afmetingen zijn bij benadering.
bijlage
HT-WDC10
Aansluitwaarden Adapter: AC 230V 50Hz , laadstandaard: DC 5V 2A
Stroomverbruik 10W
Gewicht 0.10 kg (totaal)
Afmetingen (B x H x D)
Draadloze zender: 40.6 x 89 x 28 mm Laadstandaard: 51 x 28 x 51 mm
Temperatuurbereik tijdens gebruik +5°C tot +35
°C
Vochtigheidsgraad tijdens gebruik 10% ~ 75%
Oplaadtijd 90min ± 10min
Beschikbare werktijd
180min ± 30min . (Deze tijd kan variëren afhankelijk van de toestand van de iPod of de iPhone)
Contact Samsung wereldwijd
Wanneer u suggesties of vragen heeft met betrekking tot Samsung producten, gelieve contact op te nemen met de consumenten dienst van Samsung
Area Contact Center
Web Site
`
North America
Canada 1-800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Mexico
01-800-SAMSUNG (726-7864)
www.samsung.com
U.S.A 1-800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com
`
Latin America
Argentine 0800-333-3733 www.samsung.com Brazil 0800-124-421 4004-0000 www.samsung.com Chile 800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Nicaragua 00-1800-5077267 www.samsung.com Honduras 800-7919267 www.samsung.com Costa Rica 0-800-507-7267 www.samsung.com Ecuador 1-800-10-7267 www.samsung.com El Salvador 800-6225 www.samsung.com Guatemala 1-800-299-0013 www.samsung.com Jamaica 1-800-234-7267 www.samsung.com Panama 800-7267 www.samsung.com Puerto Rico 1-800-682-3180 www.samsung.com Rep. Dominica 1-800-751-2676 www.samsung.com Trinidad & Tobago 1-800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Venezuela 0-800-100-5303 www.samsung.com Colombia 01-8000112112 www.samsung.com
`
Europe
Austria
0810 - SAMSUNG (7267864, € 0.07/min)
www.samsung.com
Belgium 02-201-24-18
www.samsung.com/ be (Dutch) www.samsung.com/
be_fr (French) Czech 800 - SAMSUNG (800-726786) www.samsung.com Denmark 70 70 19 70 www.samsung.com Finland 030 - 6227 515 www.samsung.com France 01 48 63 00 00 www.samsung.com
Germany
01805 - SAMSUNG (726-7864 € 0,14/Min)
www.samsung.com
Hungary 06-80-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Italia 800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Luxemburg 261 03 710 www.samsung.com
Netherlands
0900-SAMSUNG (0900-7267864) (€ 0,10/Min)
www.samsung.com
Norway 815-56 480 www.samsung.com
Poland
0 801 1SAMSUNG (172678) 022-607-93-33
www.samsung.com
Portugal
80820-SAMSUNG (726-7864)
www.samsung.com Slovakia 0800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com
Spain
902 - 1 - SAMSUNG (902 172 678)
www.samsung.com
Sweden 0771 726 7864 (SAMSUNG) www.samsung.com U.K 0845 SAMSUNG (7267864) www.samsung.com Eire 0818 717100 www.samsung.com
Area Contact Center
Web Site
Switzerland
0848 - SAMSUNG (7267864, CHF 0.08/min)
www.samsung.com/ch www.samsung.com/
ch_fr/ (French) Lithuania 8-800-77777 www.samsung.com Latvia 8000-7267 www.samsung.com Estonia 800-7267 www.samsung.com
`
CIS
Russia 8-800-555-55-55 www.samsung.com Georgia 8-800-555-555 Armenia 0-800-05-555 Azerbaijan 088-55-55-555 Kazakhstan
8-10-800-500-55-500 Uzbekistan 8-10-800-500-55-500 www.samsung.com Kyrgyzstan
00-800-500-55-500 www.samsung.com Tadjikistan 8-10-800-500-55-500 www.samsung.com
Ukraine 0-800-502-000
www.samsung.ua www.samsung.com/
ua_ru Belarus 810-800-500-55-500 Moldova 00-800-500-55-500
`
Asia Pacific
Australia 1300 362 603 www.samsung.com New Zealand
0800 SAMSUNG (0800 726 786)
www.samsung.com
China
400-810-5858 010-6475 1880
www.samsung.com
Hong Kong
(852) 3698-4698
www.samsung.com/
hk
www.samsung.com/
hk_en/
India
3030 8282 1800 110011 1800 3000 8282 1800 266 8282
www.samsung.com
Indonesia
0800-112-8888 021-5699-7777
www.samsung.com
Japan 0120-327-527 www.samsung.com Malaysia 1800-88-9999 www.samsung.com
Philippines
1-800-10-SAMSUNG (726-7864) 1-800-3-SAMSUNG (726-7864) 1-800-8-SAMSUNG (726-7864) 02-5805777
www.samsung.com
Singapore 1800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com
Thailand
1800-29-3232 02-689-3232
www.samsung.com
Taiwan 0800-329-999 www.samsung.com Vietnam 1 800 588 889 www.samsung.com
`
Middle East & Africa
Turkey 444 77 11 www.samsung.com South Africa 0860-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com U.A.E
800-SAMSUNG (726-7864) www.samsung.com Bahrain 8000-4726 Jordan 800-22273
Correcte behandeling van een gebruikte accu uit dit product
(Van toepassing op de Europese Unie en andere Europese landen met afzonderlijke inzamelingssystemen voor accu ’s en batterijen.)
Dit merkteken op de accu, handleiding of verpakking geeft aan dat de accu in dit product aan het einde van de levensduur niet samen met ander huishoudelijk afval mag worden weggegooid. De chemische symbolen Hg, Cd of Pb geven aan dat het kwik-, cadmium- of loodgehalte in de accu hoger is dan de referentieniveaus in de Richtlijn 2006/66/EC. Indien de gebruikte accu niet op de juiste wijze wordt behandeld, kunnen deze stoffen schadelijk zijn voor de gezondheid van mensen of het milieu.
Ter bescherming van de natuurlijke hulpbronnen en ter bevordering van het hergebruik van materialen, verzoeken wij u afgedankte accu’s en batterijen te scheiden van andere soorten afval en voor recycling aan te bieden bij het gratis inzamelingssysteem voor accu’s en batterijen in uw omgeving.
Correcte verwijdering van dit product
(elektrische & elektronische afvalapparatuur)
Dit merkteken op het product, de accessoires of het informatiemateriaal duidt erop dat het product en zijn elektronische accessoires (bv. lader, headset, USB-kabel) niet met ander huishoudelijk afval verwijderd mogen worden aan het einde van hun gebruiksduur. Om mogelijke schade aan het milieu of de menselijke gezondheid door ongecontroleerde afvalverwijdering te voorkomen, moet u deze artikelen van andere soorten afval scheiden en op een verantwoorde manier recyclen, zodat het duurzame hergebruik van materiaalbronnen wordt bevorderd.
Huishoudelijke gebruikers moeten contact opnemen met de winkel waar ze dit product hebben gekocht of met de gemeente waar ze wonen om te vernemen waar en hoe ze deze artikelen milieuvriendelijk kunnen laten recyclen.
Zakelijke gebruikers moeten contact opnemen met hun leverancier en de algemene voorwaarden van de koopovereenkomst nalezen. Dit product en zijn elektronische accessoires mogen niet met ander bedrijfsafval voor verwijdering worden gemengd.
Loading...