Rosemount Snelstartgids: Rosemount 5600 Series radarniveautransmitter met HART® – en Foundation™ Fieldbus-protocol Manuals & Guides

Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
en Foundation
Stap 1: Monteer de transmitter Stap 2: Sluit de bedrading en voeding aan Stap 3: Configureer de transmitter Productcertificaties
Fieldbus-protocol
Start
Controleer de configuratie
Kringtest
Einde
HART®
www.rosemount.com
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
© 2004 Rosemount Inc. Alle rechten voorbehouden. Alle merken zijn eigendom van de eigenaar.
Rosemount Division
8200 Market Boulevard Chanhassen, MN 55317, VS Tel. (VS) (800) 999 93 07 Tel. (internationaal)
+1 (952) 906 88 88
Fax +1 (952) 949 70 01
Emerson Process Management bv
Postbus 212 2280 AE Rijswijk Tel. (070) 413 66 66 Fax (070) 390 68 15 E info.nl@emersonprocess.com www.emersonprocess.nl
Emerson Process Management
Heath Place Bognor Regis West Sussex PO22 9SH Engeland Tel. +44 (1243) 86 31 21 Fax +44 (1243) 86 75 541
Emerson Process Management nv/sa
De Kleetlaan, 4 B-1831 Diegem België Tel. (32) 2 716 7711 Fax (32) 2 725 83 00 www.emersonprocess.be
Rosemount 5600 Series
Emerson Process Management Asia Pacific Private Limited
1 Pandan Crescent Singapore 128461 Tel. (65) 67 77 82 11 Fax (65) 67 77 09 47
BELANGRIJKE KENNISGEVING
Deze installatiegids bevat beknopte richtlijnen voor de Rosemount®
5600. Hij bevat geen gedetailleerde instructies voor configuratie, diagnostiek, onderhoud, probleemoplossing of installatie. Raad­pleeg de naslaghandleidingen voor de Rosemount 5600 (publicatie­nummer 00809-0100-4024 en 00809-0100-4025) voor nadere instructies. De handleiding en deze beknopte installatiegids zijn ook in digitale vorm beschikbaar op www.rosemount.com.
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
WAARSCHUWING
Het niet opvolgen van richtlijnen voor veilige installatie en onder­houd kan leiden tot ernstig of dodelijk letsel.
• Laat de installatie- of onderhoudswerkzaamheden uitsluitend door daartoe bevoegde personen uitvoeren.
• Gebruik de apparatuur uitsluitend volgens de specificaties in deze beknopte installatiegids en in de naslaghandleiding. Als u dit niet doet, zal de apparatuur mogelijk minder bescherming bieden.
• Reparatie, bijv. vervanging van onderdelen enz. kan veili gheidsri­sico’s opleveren en is onder geen beding toegestaan.
Explosies kunnen ernstig of dodelijk letsel veroorzaken.
• Controleer of de bedrijfsomgeving van de transmitter voldoet aan de van toepassing zijnde s pecif icaties voor ex plosieg evaar lijke l ocatie s.
• Verwijder bij een explosieveilige/drukvas te installatie de transmitter­deksels niet terwijl er stroom staat op het apparaat.
• Voordat u een op HART gebaseerde communicator aansluit in ee n explosiegevaarlijke atmosfeer dient u zich ervan te verzekeren dat alle instrumenten in de proceskring zijn geïnstalleerd volgens intrin­siek veilige en niet-vonkende veldbedradingsmethodes.
Elektrische schokken kunnen ernstig of dodelijk letsel veroorzaken.
• Vermijd aanraken van de draden en aansluitingen. De draden kunnen onder hoge spanning staan en elektrische schokken veroorzaken.
• Controleer of de hoofdvoeding naar de 5600 transmitter is uitge­schakeld en de leidingen naar een eventuele andere externe voe­ding zijn losgemaakt of niet stroomvoerend zijn terwijl u de transmitter aansluit.
Proceslekken kunnen letsel veroorzaken of de dood tot gevolg hebben
• Monteer de antenne en de flenzen en zet ze vast voordat u het sys­teem op druk brengt.
• Om proceslekken te voorkomen mag de tankafdichting niet worden losgehaald terwijl de tank onder dr uk staat.
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
STAP 1: MONTEER DE TRANSMITTER
Bepaal welk type antenne er geïnstalleerd moet worden en zoek de betreffende paragraaf hierna:
A. Monteren van de staafantenne (versie met flens) B. Monteren van de staafantenne (met schroefdraad) C. Monteren van de hoornantenne D. Monteren van de antenne met procesafdichting E. Monteren van de hoornantenne in een standpijp/zijomloop F. Monteren van de verlengde hoornantenne G. Monteren van de hoornantenne met spoelaansluitingen
A. Monteren van de staafantenne (versie met flens)
A1. Monteer de flens bovenop de staafantenne. Controleer of de
onderzijde van de flens vlak is en of alle onderdelen schoon en droog zijn.
A2. Zet de flens met de borgmoer vast. Zorg dat de moer stevig tegen
de flens rust.
A3. Monteer de adapter
bovenop de nippel.
Bovenaan­zicht adapter
Borgring
Adapter O-ring
Golfgeleiding Nippel
Antenneplaatje
Afbeelding 1. Monteren van de adapter
Borgmoer
rod_mount_apdater
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
A4. Zet de adapter vast met
de borgring.
A5. Pas de flens en de
staafantenne zorgvul­dig op de tankopening met een geschikte pak­king ertussen. Zet ze vast met schroeven en
Afbeelding 2. Vastzetten van de adapter
Borgring
Adapter
Nippel
moeren.
A6. Steek de golfgeleiding
in de bovenste golfge­leiding. Controleer of de O-ring aan de onder­zijde van de golfgelei­dingsbuis is aangebracht.
A7. Breng de bescher-
mingsnippel aan op de flens. Monteer de trans­mitterkop en draai de moer aan. Controleer of
O-ring
Afbeelding 3. Insteken van de golfgeleidingsbuis
Bovenste golfgeleiding
Golfgeleidingsbuis
de pennen op de adap­ter in de bijbehorende groeven op de bovenste golfgeleidingsbuis vallen.
A8. Ga door naar stap 2: Sluit de bedrading en voeding aan.
Adapter_LockRing.eps
Waveguide_tube.eps
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
B. Monteren van de staafantenne (met schroefdraad)
B1. Pas de staafantenne
zorgvuldig in de schroef­opening en schroef hem op zijn plaats vast.
N.B.
Voor adapters met NPT-schroefdraad is voor een drukvaste aansluiting mogelijk vloeibare pakking vereist.
B2. Steek de golfgeleidings-
buis in de bovenste golf­geleiding. Controleer of de O-ring aan de onder­zijde van de golfgelei­dingsbuis is aangebracht. Zie Afbeelding 3. Inste-
ken van de golfgeleidingsbuis.
B3. Breng de bescher-
mingsnippel aan op de flens. Monteer de trans­mitterkop en draai de moer aan. Controleer of de geleidepennen op de adapter in de bijbe­horende groeven op de bovenste golfgelei­dingsbuis vallen.
B4. Ga door naar stap 2:
Sluit de bedrading en voeding aan.
Antenne-
plaatje
Pakking voor BSP-schroef­draad (G)
Afbeelding 4. Monteren van de staafantenne
TH40Head_Nozzle_BSP.eps
Afbeelding 5. Voltooide mechanische installatie
Rod_Mount_BSP.eps
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
C. Monteren van de hoornantenne
C1. Monteer de flens
bovenop de hoornan­tenne. Controleer of de onderzijde van de flens vlak is en of alle onder-
Bovenaan-
zicht van de
adapter
delen schoon en droog zijn.
C2. Zet de flens met de
borgmoer vast. Zorg dat de moer stevig tegen de flens rust.
C3. Monteer de adapter
bovenop de nippel.
C4. Zet de adapter vast
met de borgring. Zie
Afbeelding 2. Vastzet-
Afbeelding 6. Monteren van de adapter
ten van de adapter. C5. Pas de flens en de hoornantenne zorgvuldig op de tankopening. C6. Zet ze vast met schroeven en moeren. C7. Steek de golfgeleidingsbuis in de bovenste golfgeleiding. Contro-
leer of de O-ring aan de onderzijde van de golfgeleidingsbuis is
aangebracht. Zie Afbeelding 3. Insteken van de
golfgeleidingsbuis.
Borgring Adapter Borgmoer
Antenneplaatje
Flens
O-ring
Tankafdichting
Nippel
Antenne
Flange_Adapter_Mount.eps
Beknopte installatiegids
00825-0111-4024, Rev AA Maart 2004
Rosemount 5600 Series
C8. Breng de bescher-
mingsnippel aan op de flens. Monteer de trans­mitterkop en draai de moer aan. Controleer of
Beschermingsnippel
de geleidepennen op de adapter in de bijbeho­rende groeven op de bovenste golfgeleidings­buis vallen.
C9. Ga door naar stap 2:
Sluit de bedrading en voeding aan.
Afbeelding 7. Monteren van de transmitterkop
Head_Tank_Mount.eps
D. Monteren van de antenne met procesafdichting
D1. Breng bovenop de
vaste flens een pak­king aan en plaats de antenne. Gebruik de pakking die is meegele­verd met de antenne met procesafdichting.
D2. Leg de losse flens
bovenop de antenne.
D3. Monteer de antenne
door de flens op de tankopening vast te zetten.
N.B.
Zet de flensbouten zorgvul-
Afbeelding 8. Monteren van de antenne met procesafdichting
dig vast en haal ze aan met het aanhaalmoment dat is voorgeschreven in tabel 1. Draai de tegenoverliggende bouten steeds paarsgewijs aan.
Process_Seal_Antenna_Mount.eps
Loading...
+ 18 hidden pages