Renkforce 1423363 Operating Instructions [cs]

Bezdrátový DCF budík s projekcí a předpovědí počasí
Obj. č. 142 33 63
Vážený zákazníku,
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Tento bezdrátový budík s projekcí slouží k zobrazení aktuálního času a data. Zároveň disponuje funkcí zobrazení teploty v místnosti a venkovní teploty s funkcí předpovědi počasí. Budík je navíc vybaven funkcí budíku (alarm) a odloženého buzení (snooze) s podsvícením displeje a projekcí aktuálního času v digitálním módu, která je velmi dobře viditelná za šera. Čas můžete díky nastavitelnému projektoru promítat na stěně nebo na stropě. Předpověď počasí je závislá na údajích za posledních 24 hodin platí pro příštích 12 až 24 hodin. Hodnoty naměřené externím čidlem jsou bezdrátově přenášeny do budíku. Datum a čas můžete nastavit manuálně.
Budík je napájen 3 bateriemi typu AA (baterie nejsou součástí dodávky). Po stisknutí tlačítka Snooze se podsvítí displej na dobu přibližně 5. sekund a zároveň se tím aktivuje projekce času. Aby displej zůstal trvale podsvícen a čas byl nepřetržitě promítán, musí být budík připojen k síťovému napájení prostřednictvím dodávaného síťového adaptéru. Venkovní (externí) čidlo je napájeno pomocí 2 baterií typu AA (nejsou součástí dodávky).
Rozsah dodávky
Budík s projekcí Externí (venkovní) senzor Síťový adaptér Návod k obsluze
Popis a ovládací prvky
Budík s projektorem
A1 Otáčení displeje o 180° A2 SNOOZE/LIGHT Aktivace podsvícení displeje a projekcí
A3 Projekční objektiv A4 LC displej A5 TIME Přepínání mezi datem, budíkem alarm 1 / alarm 2
A6 ALARM Nastavení času budíku, aktivace funkce alarmu v následujícím pořadí:
Off – Alarm1 – Alarm2 – Alarm1+Alarm2 – Off
A7 + / CHANNEL Přepínání displeje mezi 3 připojenými kanály (v postupném pořadí) Navigace v nabídce nastavení směrem nahoru
A8 – / MEM Zobrazení a odstranění uložených hodnot maximální a minimální Teploty a hodnot barometru Navigace v nabídce nastavení směrem dolů A9 HISTORY Zobrazení hodnot za posledních 24 hodin v časové posloupnosti - pokojová teplota, venkovní teplota a barometrické hodnoty
B1 °C / °F Přepínání mezi zobrazením ve stupních °C nebo °F B2 RCC Manuální spuštění příjmu DCF signálu
(stisk po dobu 8 sekund)
B3 BARO Přepínání mezi jednotkami barometru (hPa, inHg, mmHg) B4 SENSOR Manuální spuštění vyhledávání připojených venkovních senzorů B5 RESET Uvedení budíku do výchozího (továrního) nastavení B6 FORECAST / DEMO Forecast: Barva pozadí se přizpůsobuje aktuálnímu počasí Demo: Náhodné barevné schéma displeje B7 PROJECTION ON Přepínání projekce (On / Off), v případě, že je k budíku připojen
B8 LIGHT ON Přepínání podsvícení displeje (On / Off), v případě, že je k budíku B9 L / H Nastavení intenzity podsvícení displeje. L = nízký jas (tmavší displej), B10 Vstup pro připojení síťového adaptéru
B11 Přihrádka pro baterie B12 Otoč kolečko pro nastavení (ostření) projekce
Funkce opakovaného buzení (Snooze) po akustickém výstupu alarmu
Manuální nastavení aktuálního času a data
Budík umožňuje připojení až 3. venkovních senzorů
Aktivace (On) nebo deaktivace (Off) příjmu DCF signálu
ťový adaptér připojen síťový adaptér H = vysoký jas (světlejší displej)
Displej (běžný režim, zobrazení aktuálního času)
C1 Zobrazení aktuálního času C2 Předpověď počasí na dalších 12 hodin C3 Barometrické hodnoty tlaku C4 Indikátory v režimu barometru: rel = relativní, abs = absolutní C5 Jednotky barometru C6 Histogram barometru C7 Indikátor stavu baterie venkovního senzoru C8 Indikace naměřených hodnot pod bodem mrazu C9 Indikátor síly signálu pro přenos dat z venkovního senzoru C10 Venkovní teplota / číslo „1“ zobrazované u teploty zobrazuje číslo kanálu / senzoru C11 Vnitřní teplota (naměřená v místnosti, kde je budík instalován) C12 Datum (den a měsíc) C13 Aktuální den v týdnu C14 Funkce změny automatického přechodu z letního času na zimní
(DST = „Daylight Saving Time“ se na displeji zobrazuje v případě, že je funkce aktivována)
C15 Zobrazení úrovně RC signálu (DCF signálu)
Displej (režim alarm) D1 Čas budíku (Alarm 1)
D2 Alarm 1 je aktivovaný D3 Alarm 2 je aktivovaný
Žádný DCF signál / Příjem DCF signálu je deaktivovaný (Off) Probíhající příjem DCF signálu Došlo k úspěšnému přijetí DCF signálu a dokončení přenosu informací
Outdoor (venkovní) teplotní senzor E1 Červený LED indikátor provozu
E2 Otvor pro zavěšení na stěnu E3 Tlačítko „RESET E4 Přepínač výběru vysílacích kanálů:
CH 1 / 2 / 3
E5 Přihrádka pro baterie (2 baterie AA)
Uvedení do provozu
Instalace a připojení venkovního senzoru do systému Otevřete přihrádku bateriového prostoru na zadní straně venkovního senzoru.
Stisknete víčko a vytáhněte jej směrem dolů. Vložte 2 nové baterie typu AA (nejsou součástí dodávky) do přihrádky. Při vkládání vždy dbejte vložení baterií do správné polohy a polarity. Všimněte si proto symbolů polarity „+“ a „–“ na bateriích a stejně tak i v přihrádce bateriového prostoru. Před uzavřením krytu bateriového prostoru vyberte požadovaný přenosový kanál senzoru. Kanál 1 je v době dodání vybrán jako výchozí. Kanál je obvykle zapotřebí změnit v případě, že senzor nefunguje správně, popřípadě je rušen jiným bezdrátovým zařízením. Stejně tak musíte vybrat vhodný kanál v případě, že budete provozovat více než jeden venkovní senzor. Do systému je možné připojit nejvýše 3 externí senzory. Samotný výběr kompatibilního senzoru však před objednáním raději konzultujte s naší technickou poradnou.
Pro výběr jiného kanálu přesuňte přepínač (E4) z polohy 1 do polohy 2 popřípadě 3 v závislosti na tom, jaký přenosový kanál hodláte používat. Na závěr přihrádku bateriového prostoru uzavřete. Kryt proto zasuňte směrem nahoru, dokud správně nedolehne. Tímto je proces instalace venkovního senzoru u konce.
Uvedení systému do provozu Otevřete přihrádku bateriového prostoru. Naleznete jej na zadní straně budíku. Stisknete kryt vytáhněte jej ve směru šipky ven. Do přihrádky vložte 3 nové baterie typu AA (nejsou součástí dodávky). Znovu dbejte vložení baterií do správné polohy a polarity. Při nesprávném vložení baterií může dojít ke zkratu popřípadě i k nevratnému poškození celého zařízení. Po vložení baterií budík vydá krátkou akustickou signalizaci a na displeji se na moment zobrazí všechny jeho segmenty. Před opětovným uzavřením kryt bateriového prostoru vyberte teplotní jednotku. Použijte proto přepínač B1, který přesuň buď do polohy °C (stupně Celsia) nebo °F (stupně Fahrenheita). Následně přihrádku bateriového prostoru uzavřete. Kryt opatrně zatlačte směrem dolů, dokud zcela nedolehne. Tím došlo k uvedení budíku do provozu.
Projekční budík je možné používat bez připojeného síťového adaptéru. V takovém případě se však displej se rozsvítí a spustí projekci pouze po stisknutí tlačítka „SNOOZE / LIGHT“ na dobu přibližně 5. sekund.
Připojení síťového adaptéru
Po připojení síťového adaptéru se displej budíku přepne do režimu trvalého osvětlení a spustí se nepřetržité promítání aktuálního času prostřednictvím projektoru na stěnu.
Výstup síťového adaptéru připojte do zdířky B10 na zadní straně budíku. Teprve poté připojte síťový adaptér do elektrické zásuvky. V té chvíli dojde k trvalému osvětlení displeje a nepřetržité projekci.
Trvalé podsvícení displeje i samotnou projekci však můžete kdykoliv deaktivovat.
Pro deaktivaci trvalé projekce přesuňte přepínačPROJECTION ON“ (B7) z pozice „ON“ směrem doleva (Off). Stejně tak pro deaktivaci trvalého podsvícení displeje přesuňte přepínačLIGHT ON“ (B8) z pozice „ON“ směrem doleva (Off). Pakliže je jedna z těchto dvou funkcí deaktivována, můžete ji znovu aktivovat krátkým stiskem tlačítka „SNOOZE / LIGHT“ (A2) na dobu cca 5. sekund.
Montáž a konfigurace
Nastavení projekce budíku Budík vždy umístěte na vodorovnou, stabilní a dostatečně velkou plochu. Použijte přitom vhodnou
ochrannou podložku. Zabráníte tím poškození citlivého povrchu nábytku a možným barevným změnám. Vzdálenost samotného budíku (přijímače) od venkovního senzoru (vysílače) nesmí být příliš velká. Při instalaci proto sledujte indikátor síly přenosového signálu (C9) na displeji budíku.
B
udík a venkovní senzor umístěte vždy do vzdálenosti alespoň 2 m od okolních zdrojů rušení.
Zdrojem interference mohou být především různá bezdrátová zařízení (například smartphone, rozhlasové přijímače nebo PC), zdroje silného magnetického pole (transformátory, reproduktory) a kovové předměty. V opačném případě může dojít k výraznému omezení přenosu dat z venkovního senzoru do budíku a celkově správné funkce systému. To platí i pro příjem DCF signálu. Příjem DCF signálu budíkem může být navíc výrazně omezen v důsledku blízkosti kovových profilů v rámech oken, kovových nosníků (překladů oken, dveří) a podobně.
Montáž venkovního senzoru
Venkovní senzor můžete umístit na stěnu / zeď prostřednictvím závěsného otvoru na zadní části senzoru. Použijte proto například háček, hřebík nebo šroub. Venkovní senzor umístěte na dobře chráněné místo, například pod stříšku, tak aby byl senzor maximálně chráněn proti povětrnostním vlivům a přímému slunečnímu záření. V opačném případě může senzor poskytovat zkreslené výsledky měření teploty. Stejně tak není vhodné vystavit senzor dopadu dešťových srážek a sněhu. Při vrtání otvorů dbejte na to, aby přitom nedošlo k poškození různých částí instalace (například plynové, vodovodní nebo elektrických rozvodů).
Spuštění systému
Po dokončení instalace spustí budík automatické vyhledávání venkovních senzorů. V horní části displeje se přitom zobrazuje stav a kvalita bezdrátového signálu (C9). Systém bude provádět vyhledávání po dobu několika minut.
Pro pozdější vyhledávání senzoru, nebo po přidání nového senzoru do systému, stiskněte tlačítko „SENSOR“ (B4). Systém tak znovu spustí vyhledávání kompatibilního senzoru. Pakliže do systému přidáte druhý a třetí senzor, použijte u každého senzoru jiný, individuální kanál. Předtím, než zahájíte
vyhledávání použitých senzorů, stiskněte tlačítko „RESET“ (B5) na senzoru, který byl již do systému dříve integrován.
Poté se budík pokusí o příjem radiového DCF signálu. Během toho se na displeji zobrazuje blikající symbol satelitního vysílače (C15) vpravo od údajů o aktuálním čase. Příjem DCF signálu a jeho zpracování může trvat 6 – 16 minut. Během vyhledávání DCF příjmu se pozadí displeje podbarví zelenou barvou. Během příjmu DCF signálu budíkem nijak nehýbejte a nepřemisťujte jej a zároveň nepoužívejte žádná tlačítka. Jakmile dojde k úspěšnému příjmu signálu, na displeji se zobrazí aktuální čas, datum a symbol vysílače přestane blikat. Během období letního času se nad symbolem vysílače navíc zobrazí „DST“.
přemístit jinam. Krátkým stiskem tlačítka „RCC“ v bateriové přihrádce budíku systém spustí nové vyhledávání DCF signálu. Nastavit přesný čas a datum však můžete provést i manuálně.
Symbol vysílače zároveň zobrazuje kvalitu přijímaného DCF signálu. Čím více segmentů se u symbolu vysílače zobrazuje, tím je signál DCF silnější. V případě, že se ani po 16. minutách nezobrazí aktuální čas, vyzkoušejte budík
Loading...
+ 4 hidden pages