Power Dynamics PDC-10 User Manual

PDC-10
DJ MIDI CONTROLLER
USER MANUAL
GEBRAUCHSANLEITUNG
MANUAL DE INSTRUCCIONES
172.835 V1.1
N NEDERLANDS 172.835 V
Veiligheidsaanwijzingen
- Lees deze handleiding zorgvuldig door voordat u de Controller gaat gebruiken en bewaar de handleiding voor latere naslag.
- Bewaar de verpakking zodat u, indien het apparaat defect is, dit in de originele verpakking kunt opsturen om beschadigingen te voorkomen.
- De Controller alleen binnenshuis en in niet vochtige ruimtes gebruiken.
- Het apparaat niet in de buurt van warmtebronnen of in direct zonlicht gebruiken.
- Voorkom overmatige mechanische belasting van de onderdelen.
- Het apparaat alleen reinigen met een vochtige, stofvrije, doek. Geen reinigingsmiddelen of oplosmiddelen gebruiken!
- Gebruik nooit contactspray of reinigingsmiddelen om de schakelaars en de schuifregelaars te reinigen.
- Het toestel bevat buiten de in deze handleiding genoemde onderdelen geen onderdelen die door de gebruiker vervangen of gerepareerd kunnen worden.
- Indien het toestel defect is, moet deze worden hersteld door een door Tronios voorgeschreven reparatiebedrijf.
- Verzeker u ervan dat het toestel is uitgeschakeld als u verbindingen/aansluitingen gaat maken of wijzigen.
- Zorg er altijd voor dat, wanneer de Controller wordt ingeschakeld, alle volumeregelaars en het mastervolume op minimaal staan.
- Schakel de na deze Controller eventuele gebruikte eindversterker altijd als laatste aan en schakel hem als eerste weer uit.
- Als u het toestel een tijd niet gebruikt heeft en het weer wil gebruiken kan er condens ontstaan; laat het eerst op kamertemperatuur komen alvorens weer in werking te stellen ; toestel nooit in vochtige ruimten en buiten gebruiken. Plaats geen metalen voorwerpen, vloeistoffen (in bekers etc.) op het product, deze kunnen onherstelbare schade veroorzaken wanneer ze het apparaat binnendringen.
- Zorg dat uw handen schoon zijn tijdens het gebruik.
- Bij reparatie dienen altijd originele onderdelen te worden gebruikt om onherstelbare beschadigingen te
voorkomen.
EERSTE STAPPEN :
Een eenvoudige manier om uw DJ techniek op de computer toe te passen. Installeer gewoon de meegeleverde MixVibes Cross DJ-software, sluit de Midi-controller aan op de computer en u kunt gaan mixen, scratchen en uw techniek proberen te verbeteren. Deze Midi controller werkt met al uw MP3's en andere muziek op de computer. Dé uitdagende manier om te DJ'en, zelfs voor de beginnende DJ. CROSS DJ is een gelimiteerde versie van MixVibes voor MAC en Windows.
Alvorens u begint moet eerst de Cross software worden geïnstalleerd:
1. Stop de meegeleverde cd in het station van uw computer.
2. Open de inhoud van de cd-rom en dubbelklik op “Cross – Discover DJ #.exe” (Windows) of
“Cross – Discover DJ #.dmg” om met de installatie te beginnen. (Opm: “#” staat voor het nummer van de softwareversie).
3. Volg de instructies op het scherm op.
Om met DISCOVER DJ te kunnen werken:
1. moet DISCOVER DJ via een USB-kabel met een beschikbare USB-poort van de computer
zijn verbonden. (indien mogelijk, een USB poort aan de achterzijde van uw computer).
2. moet Cross DJ worden geopend met een dubbele klik op het pictogram op het bureaublad (
als er een snelkoppeling op het bureaublad is gemaakt) of via Start Alle programma’s
MixVibes Cross – Discover DJ (windows) of Toepassingen MixVibes (Mac).
Zie het handboek op de cd-rom voor meer informatie over het gebruik van Cross. Ga naar Start Alle Programma’s MixVibes Cross –Discover DJ (Windows) of Toepassingen MixVibes (Mac). Het handboek is een “pdf” document in de taal van de
geïnstalleerde software.
BEDIENINGSPANEEL FUNCTIES :
1. PLAY/PAUSE – Start of pauzeert het afspelen van de track. Als de track wordt gepauzeerd
wordt het CUE punt op deze plaats gezet.
2. CUE – Druk op CUE en de track springt terug naar het CUE punt en pauzeert daar (als u nog
geen CUE punt met de PLAY/PAUSE toets heeft ingesteld, zal het begin van de track als CUE punt worden genomen.) Als de track op het CUE punt staat kun je het afspelen weer starten door CUE ingedrukt te houden. Als CUE wordt losgelaten springt de track terug naar het CUE punt en pauzeert. Wanneer op PLAY/PAUSE wordt gedrukt terwijl CUE ingedrukt blijft en daarna beide knoppen worden losgelaten wordt de track weer afgespeeld.
3. PITCH -/+ - Hiermee wordt de afspeelsnelheid verlaagd/verhoogd. Als de toets wordt
losgelaten gaat de controller terug naar z’n originele afspeelsnelheid. De beats van 2 tracks kunnen met deze handmatige functie gemakkelijk worden gematched. Zie ook punt 14.
4. JOGWHEEL – Scratchen of track doorzoeken met knop 12 SCRATCH/SEARCH.
Scratch Mode : Wanneer het scratch-ledje brandt kunt u met het Jogwheel in de track
scratchen. Denk aan het scratchen van een vinylplaat. Search Mode : Wanneer het scratch-ledje niet brandt in de Pauze stand kan met het Jogwheel door een track worden gezocht naar een gewenst frame. In de Play-stand zal de snelheid veranderen als aan het Jogwheel wordt gedraaid. Door de mate van ronddraaien zal de afspeelsnelheid veranderen. Als de toets wordt losgelaten komt de controller in z’n originele snelheid terug. De beats van 2 tracks kunnen met deze handmatige functie gemakkelijk worden gematched. Zie ook punt 14.
5. LOAD – Met behulp van deze knop kan een geselecteerde track naar de controller worden
geladen.
6. BROWSE – Met deze knop kan langs de muziekbestanden van de software worden
gescrolled/genavigeerd. Om een map te openen moet op de knop worden gedrukt, evenzo als naar een “hogere” map moet worden gegaan.
7. TREBLE – Regelaar voor het instellen van de hoge tonen.
8. FOLDER OUT – Om door mappen te navigeren in USB of CD Mode.
9. BASS - Regelaar voor het instellen van de lage tonen.
10. VOLUME - Regelaar voor het instellen van het volume van de muziek.
11. MASTER VOLUME – Regelaar voor het totale volume van beide units. Wanneer alleen het
volume van één unit moet worden geregeld geschiedt dit met de bijbehorende volumeregelaar (10).
12. SCRATCH/SEARCH - Zie een deel van punt 4.
13. REV – Speelt de track achterstevoren af.
14. SYNC - Het ritme van de ene unit kan met deze functie worden gematched/aangepast
met/aan het ritme van de andere unit. Zie ook punt 3.
15. CROSSFADER – Wordt gebruikt om de tracks van beide units op de gewenste manier te
mixen.
16. SEL- Selectie van het ewenste effect.
17. EFX- Instelling van de mate van he effect.
18. E- In- / uit- schakelen van het effect.
19. LOOP - - Bepalen van het startpunt van de loop
20. AUTO LOOP- Indien u deze toets indrukt bepaalt u het eindpunt van deloop en wordt de
eindeloze loop ingeschakeld. Voor uitschakelen drukt u de out-toets.
21. LOOP + - Met deze knop start u de laatst ingestelde loop. Voor het uitschakelen drukt u
nogmaals de loop + toets
21. POWER INPUT-Stroom aansluiting
22. LINE UITGANG
23. MICROFOON AANLUITING
24. MIC VOLUME
25. HOOFDTELEFOON VOLUME
26. HOOFDTELEFOON AANSLUTING
Afgedankte artikelen !! Raadpleeg eventueel www.wecycle.nl en/of www.vrom.nl v.w.b. het afdanken van elektronische apparaten in het kader van de WEEE-regeling. Vele artikelen kunnen worden gerecycled, gooi ze daarom niet bij het huisvuil maar lever ze in bij een gemeentelijk depot of uw dealer. Lever ook afgedankte batterijen in bij uw gemeentelijk depot of bij de dealer, zie www.stibat.nl .
Garantie is niet van toepassing indien ongelukken of beschadigingen plaatsvinden veroorzaakt door onjuist gebruik of het niet opvolgen van het gestelde (o.a waarschuwingen) in deze handleiding. Tronios BV kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor schade in welke vorm dan ook, indien het gestelde in de handleiding (o.a waarschuwingen) niet wordt gerespecteerd. Alle (defecte) artikelen dienen gedurende de garantieperiode altijd retour te worden gezonden in de originele verpakking.
Specificaties zijn specifiek, toestel kan hiervan afwijken. Specificaties kunnen veranderd worden zonder mededeling.
Loading...
+ 11 hidden pages