Philips SACD1000 User Manual [nl]

TRUSURROUND,
SSRRSS
, en het symbool zijn handelsmerken van SRS Labs, Inc. De TRUSURROUND-technologie is vervaardigd onder licentie van SRS Labs, Inc.
Vervaardigd onder licentie van Dolby Laboratories. ‘Dolby,’ ‘Pro Logic’ en het dubbel-D-symbool zijn handelsmerken van Dolby Laboratories. Confidential Unpublished Works. ©1992-1999 Dolby Laboratories, Inc. Alle rechten voorbehouden.
Dit product is voorzien van een kopieerbeveiligingstechniek. Deze techniek wordt beschermd door ‘methodeclaims’ op grond van bepaalde octrooien in de Verenigde Staten en andere intellectuele rechten die eigendom zijn van Macrovision Corpo­ration en andere eigenaars van rechten. Voor het gebruik van deze beveiligingstechniek is toestemming nodig van Macrovision Corporation. De techniek is bedoeld voor gebruik in huis en voor andere beperkte kijktoepassingen, tenzij anderszins toestemming is verkregen van Macrovision Corporation. Het ongedaan maken van de kopieerbeveiliging of demontage ervan is verboden.
140
Nederlands
Inhoudsopgave
Inleiding
Werkelijkheidsgetrouwe weergave: Super Audio-CD ____________142 De volgende standaard: de hybride disc _______________________142 SACD 1000; werkelijkheidsgetrouw geluid... en beeld ____________142 Digitale video ____________________________________________143 Uitpakken _______________________________________________144 Plaatsen _________________________________________________144
Bedieningsoverzicht
Voorkant ________________________________________________145 Achterkant ______________________________________________146 Display__________________________________________________147 Afstandsbediening _________________________________________148
OSD-menu
Gebruiksklaar maken
Algemene opmerkingen ____________________________________150 Aansluiten op audioapparatuur - analoog ______________________150 Aansluiten op audioapparatuur - digitaal _______________________151 Aansluiten op een TV______________________________________152 6 Kanaalinstellingen - alleen DVD ____________________________152 Vertragingstijden - alleen DVD ______________________________153 Aansluiten op het lichtnet __________________________________153 Infraroodafstandsbediening__________________________________154 Afstandsbedieningscode ____________________________________154
Bediening
Algemene toelichting ______________________________________155 Inschakelen ______________________________________________155 Voorkeurinstellingen_______________________________________156 Plaatsen van een Super Audio-CD of Audio-CD ________________160 Afspelen van een Super Audio-CD of Audio-CD ________________160 Programmeren van tracks (FTS) - alleen Audio-CD’s_____________161 Toegangscontrole; kinderslot (DVD en VCD) __________________163 Toegangscontrole; Beveiligingsniveau (alleen DVD-video) _________164 Plaatsen van een DVD- of VCD-disc __________________________165 Afspelen van een DVD-videodisc_____________________________165 Afspelen van een video-CD _________________________________165 Basisfuncties _____________________________________________166 Speciale DVD-functies _____________________________________169 Speciale VCD-functies _____________________________________169 Geavanceerd gebruik ______________________________________170
Verhelpen van storingen
Checklist voor storingen ___________________________________171 Reinigen van discs _________________________________________172 Diagnostisch programma ___________________________________172
INHOUDSOPGAVE 141
Nederlands
142 INLEIDING
Inleiding
Werkelijkheidsgetrouwe weergave: Super Audio-CD
De digitale geluidsweergave van de toekomst is niet meer beperkt tot een dichte benadering van de werkelijkheid. De nieuwe audiostandaard ís de werkelijkheid! Het menselijk oor is niet meer in staat de hoorbare werkelijkheid te onderscheiden van digitale weergave. Bij Philips begint de toekomst vandaag met de Super Audio CD-speler SACD 1000. Dit apparaat combineert een sublieme geluidskwaliteit met de mogelijkheid vrijwel alle bestaande audio- en videofor­maten op één speler weer te geven. Uw waardevolle CD-collectie blijft zijn waarde behouden!
De Super Audio-standaard is gebaseerd op de Direct Stream Digital (DSD)-technologie. Dit nieuwe digitale direct stream-formaat maakt gebruik van een 1-bits systeem met een digitale bemonsteringsfrequentie die 64 maal hoger is dan bij een conventionele audio-CD. Het resultaat is spectaculair: een weergavefrequentie van meer dan 50 kHz en een dynamisch bereik van 120 dB over het hele hoorbare spectrum. De voor het menselijk oor waarneembare audio-informatie, die zoveel mogelijk met de originele frequenties is gemengd, klinkt veel natuurlijker. Alle hoorbare frequenties zijn dan ook opgenomen in het frequentiegebied dat door de geluidsbron wordt uitgezonden. Een betere weergave bestaat er niet! Voor het eerst zullen uw oren de werkelijkheid opnieuw beleven.
De volgende standaard: de hybride disc
De Super Audio-CD is is de geëvolueerde CD-versie die geluid van een ultrahoge kwaliteit biedt. Extra eigen­schappen zoals meerkanaalsweergave kunnen worden geboden. Op de high-density (HD) Super Audio-CD kunt u toegang hebben tot afzonderlijke gebieden, een voor tweekanaals-stereo en een voor meerkanaalsweergave.
Maar dat is nog niet alles! De hybride versie van de SACD garandeert achterwaartse compatibiliteit met conventionele CD-spelers en DVD-spelers. De hybride disc bevat behalve de HD-laag tevens een CD-laag met standaard dichtheid en conventionele tweekanaalsstereo­CD-geluidsinformatie. De twee lagen worden gelezen vanuit dezelfde kant van de disc. De HD-laag wordt gelezen door een DVD-laser. De onderste reflectieve laag met conventioneel CD-geluid wordt door de CD­laser gelezen door de halfdoorlatende HD-laag.
SACD 1000; werkelijkheidsgetrouw geluid... en beeld
De SACD 1000 zal u niet alleen verrassen met zijn sublieme weergave van vrijwel alle bestaande audioformaten. Wanneer de SACD 1000 is aangesloten op uw TV, wordt VCD- en DVD-video-informatie weergegeven in perfecte beelden van digitale studiokwaliteit met echt driedimensionaal digitaal meerkanaalsgeluid. Bepaalde fragmenten kunnen worden weergeven vanuit een door u gekozen camerahoek. Taalbarrières behoren tot het verleden, want u kunt nu kiezen uit maar liefst acht talen voor de gesproken tekst en - mits op de disc aanwezig - niet minder dan 16 talen voor de ondertiteling. Video wordt zo een nieuwe ervaring. Dit maakt de SACD 1000 tot een essentieel onderdeel in een moderne audio-video-opstelling.
Super Audio-CD
U herkent Super Audio-CD’s aan het logo. Er zijn drie typen Super Audio CD’s: single-layer-, dual-layer- en
hybride discs. Elk type kan twee gebieden met opgenomen informatie bevatten. Een gebied met kwalitatief hoogwaardig stereogeluid en een gebied met kwalitatief hoogwaardig meerkanaalsgeluid.
- De single-layer disc kan beide informatiegebieden bevatten.
- De dual-layer disc kan beide informatiegebieden bevatten, maar door de aanwezigheid van de tweede laag kan er twee maal zoveel informatie op worden opgeslagen.
- De hybride disc kan niet alleen beide informatiegebieden bevatten, maar tevens een tweede, standaard CD-laag waardoor de disc ook kan worden afgespeeld op conventionele CD-spelers. De opgenomen informatie kan per gebied verschillen. Dit is aangegeven op het insteekmapje. De gebieden kunnen afzonderlijk worden geselecteerd vóór of tijdens het afspelen. Bij het afspelen van Super Audio-CD’s kan de speler worden bediend met de toetsen aan de voorzijde van speler en op de afstandsbediening, of via het OSD-menu op uw TV.
Nederlands
Typen SACD's
Single-layer Disc
Dual-layer Disc Hybride Disc
Hybride SACD
1 CD-laag die op een conventionele
cd-speler kan worden afgespeeld
HD-laag bestaande uit:
2 - Hoogwaardig DSD-stereogeluid 3 - Hoogwaardig DSD-meerkanaalsgeluid
HD-laag HD-laag HD-laag
CD-laag
INLEIDING 143
Audio-CD (CDDA)
Audio-CD’s bevatten alleen muziek. Ze zijn herkenbaar aan het hiernaast afgebeelde logo.
U kunt deze CD’s op de gebruikelijke manier via uw geluidsinstallatie afspelen door gebruik te maken van de toetsen op de afstandsbediening en/of het apparaat, dan wel via de TV met behulp van het OSD­menu.
Opmerking: Houd u er rekening mee dat het DTS­audioformaat op de SACD 1000 alleen wordt ondersteund op DVD. Dit product ondersteunt niet de weergave van in DTS gecodeerde CD’s.
Digitale video
Bij DVD-video wordt gebruik gemaakt van de geavanceerde MPEG2-datacompressietechniek, waarmee een complete speelfilm op een schijfje van 12 cm kan worden vastgelegd. Met deze compressietechniek zijn variabele bitsnelheden tot maar liefst 9,8 Mbits/seconde mogelijk, zodat zelfs de meest complexe beelden kunnen worden vastgelegd met behoud van de oorspronkelijke kwaliteit. De haarscherpe digitale beelden hebben een horizontale resolutie van meer dan 500 lijnen met elk 720 beeldpunten. Dit is ruim twee maal zo veel als bij VHS, beter dan de Laser Disc en geheel vergelijkbaar met de oorspronkelijke studio-opnamen. DVD-Videodiscs voldoen aan de PAL- of NTSC­videostandaard. Deze speler is geschikt voor beide typen discs en geeft deze op een ‘multistandaard’-televisie perfect weer. DVD-Video is het universele videosysteem van de toekomst en biedt optimale beeldkwaliteit op elke TV.
Dvd-video
DVD-Videodiscs herkent u aan het hiernaast afgebeelde logo. Afhankelijk van wat er op de disc staat (een film,
videoclip, dramaserie e.d.) kan een DVD-Videodisc uit een of meer titels bestaan. Elke titel kan weer uit een of meer hoofdstukken bestaan. U kunt met de speler gemakkelijk van de ene naar de andere titel en van het ene naar het andere hoofdstuk overschakelen.
Video-CD
U herkent Video-CD’s aan het
hiernaast afgebeelde logo.
Afhankelijk van wat er op de disc staat
(een film, videoclip of dramaserie e.d.) kan een Video-CD uit een of meer tracks bestaan. Elke track kan weer uit een of meer indexen bestaan. U vindt deze informatie op het CD-doosje. U kunt met de speler gemakkelijk van de ene naar de andere track en van de ene naar de andere index overschakelen.
Nederlands
144 INLEIDING
Uitpakken
Controleer eerst de inhoud van de verpakking aan de hand van onderstaande lijst:
- SACD-speler
- Afstandsbediening met apart verpakte batterijen
- 2-aderig netsnoer
- Euroconnectorkabel (alleen Europa)
- Audiokabel (4x)
- Digitale coaxiale kabel
- Videokabel
- Gebruiksaanwijzing Indien een onderdeel ontbreekt of beschadigd is, dient u dit meteen aan uw leverancier te melden. Bewaar het verpakkingsmateriaal, het kan van pas komen als u het apparaat moet vervoeren.
Plaatsen
Plaats de speler op een stevige, vlakke ondergrond.
Plaats de speler niet in de buurt van een
warmtebron of in de volle zon.
Bij plaatsing in een kast dient u te zorgen voor
voldoende ruimte (ongeveer 5 cm) rondom de speler in verband met de benodigde ventilatie.
Als de speler SACD’s/CD’s/DVD’s niet goed kan
lezen, breng het apparaat dan niet direct naar de reparateur, maar maak eerst de lens schoon met een gewone reinigings-CD/DVD. Bij andere reinigingsmethodes kan de lens beschadigd raken. Houd de lade altijd gesloten om te voorkomen dat er stof op de lens komt.
Als de SACD-speler van een koude naar een warme
ruimte wordt verplaatst, dient men deze om beschadiging te voorkomen gedurende ten minste 2 uur te laten acclimatiseren. Wanneer de speler plotseling in een warme omgeving wordt geplaatst, kan de lens beslaan, waardoor het afspelen van een disc dan niet mogelijk is. Wacht in dat geval met afspelen tot het vocht is verdampt.
Voorkom dat de speler nat wordt; plaats geen vazen
en dergelijke op het apparaat.
Nederlands
Bedieningsoverzicht
Voorkant van speler
BEDIENINGSOVERZICHT 145
Nederlands
POWER ON/OFF
- voor het aan-/uitzetten van de speler
Standby-lampje
- brandt rood als de speler in de wachtstand staat
SOUND MODE voor het kiezen van de gewenste geluidsmodus:
- voor SACD: CD, Stereo of Meerkanaalsgeluid (indien beschikbaar)
- voor DVD/VCD: Stereo, Dolby Surround, 3D-geluid of Meerkanaalsgeluid
Display
- toont de actuele status van de speler
; PAUSE
- voor het onderbreken van de audio/videoweergave of om verder te gaan naar het volgende beeld
REPEAT
S PREV
- voor het selecteren van vorige track/titel/hoofdstuk/index of begin van huidige track/titel/hoofdstuk/index
T NEXT
- voor het selecteren van volgende track/titel/hoofdstuk/index
/ OPEN/CLOSE
- voor het openen/sluiten van de disclade
Disclade
2 PLAY
- voor het starten van de audio/videoweergave
9 STOP
- voor het stoppen van de audio/videoweergave
SACD 1000
SOUND MODE STOP PLAY PAUSE
ON/OFF
TruSurround
with
O
E
D
I
V
L
A
IT
G
I
D
DIGITAL OUT
SRS
SVCD
CD
SACD
STEREO MCH
TITLE
VIDEO
DTS MCH
SCANCHAPTERTRACK
3
DSUR ALLA-B REPEAT
SUPER AUDIO CD
SHUFFLE
TOTAL REM TRACK TIME
CHAPTER TRACKTITLE
T
F S
REPEAT PREV NEXT
OPEN/CLOSE
Waarschuwing: Raak de aansluitpennen van de connectors aan de achterkant van het apparaat niet aan. Het apparaat zou dan beschadigd kunnen raken door elektrostatische ontlading.
146 BEDIENINGSOVERZICHT
Nederlands
VOLTAGE SELECT(or)
- Voor het kiezen van 100/120V of 220/240V. Zet de keuzeschakelaar indien nodig in een stand die overeenkomt met de plaatselijke netspanning
MAINS
- Aansluiting voor het netsnoer
GND
- Aardaansluitpunt. Voor het maken van een aardverbinding tussen de verschillende onderdelen van uw systeem bij storingsproblemen. Zie tevens ‘Aarding van de installatie’ of hoofdstuk ‘Bediening - Geavanceerd gebruik’.
Filterschakelaar
- Zie hoofdstuk ‘Bediening - Geavanceerd gebruik’.
MULTICHANNEL AUDIO OUT (Voor aansluiting op een meerkanaalsreceiver)
- SUBW - voor aansluiting van een subwoofer
- CENTER - voor aansluiting van een center-luidspreker
- RIGHT/LEFT SURR - aansluitingen voor surroundluidsprekers
- RIGHT/LEFT - aansluitingen voor frontluidsprekers
VIDEO OUT
- VIDEO OUT (CVBS) - voor aansluiting op een TV met CVBS-video-ingangen
- S-VIDEO OUT (Y/C) - voor aansluiting op een TV met S-Video (Y/C)-ingangen
TO TV-I/O
- Euroconnector voor aansluiting op een TV met euroconnector
AUX-I/O
- Euroconnector voor aansluiting op een videorecorder
STEREO OUT
- Gewone, hoogwaardige geluidsuitgangen voor aansluiting van tv- of videoapparatuur
DIGITAL AUDIO OUT
- OPT OUT digitale audio-uitgang voor aansluiting op digitale (optische) apparatuur
- DIG OUT digitale audio-uitgang voor aansluiting op digitale (coaxiale) apparatuur
Achterkant van speler
VOLTAGE SELECTOR
100-120V220-240V
MAINS
FILTER
123
GND
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
DIG OUTOPT OUT
RIGHT
LEFT
HIGH QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
STEREO OUT TO TV/VIDEO
R
AUDIO
L
(CVBS) ( Y/C )
VIDEO OUT
VIDEO OUT
S-VIDEO
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
TO TV-I/O
3104 127 1194.1
Nederlands
Display
BEDIENINGSOVERZICHT 147
Super Audio CD geplaatst Audio CD geplaatst Video CD geplaatst
indicatie van de actuele actieve geluidsmodus
DVD-video-disc geplaatst
- aantal titels op DVD in stopstand
- nummer van titel
nummer van hoofdstuk
- aantal tracks op SACD/CD/VCD in stopstand
- nummer van track
speelduur van track in uren, minuten en seconden
speelduur van disc/programma in uren, minuten en seconden
REM TIME resterende speelduur van track in uren,
minuten en seconden in weergavestand ‘Resterende speelduur’
N
N
A
SO
CD
weergave tijdelijk onderbroken (niet actief wanneer Voorkeurinstellingen worden gedaan)
de eerste 10 seconden van elke track/hoofdstuk worden afgespeeld
Een fragment (
A-B) wordt herhaald
tracks/hoofdstukken worden afgespeeld in willekeurige volgorde
herhaalfunctie Titel/Hoofdstuk/Track/Alles actief
FTS-programma (Favourite track selection) beschikbaar voor geplaatste CD/DVD/VCD
afstandsbediening actief (knippert) DTS (Digital Theatre Sound) op de digitale uitgang Geluidsmodus (voor DVD) is ingesteld op Meerkanaalsgeluid Geluidsmodus (voor DVD/VCD) is ingesteld op Dolby Surround Geluidsmodus (voor DVD/VCD) is ingesteld op 3D-geluid
T
SACD
SACD
SVCD
CD
STEREO
MCH
VIDEO
TITLE
TR
ACK
TITLE
TRACK
INDECHAPTER
SCAN
SHUFFLE
TOTAL REM TRACK TIME
SCAN
SHUFFLE
TOTAL REM TRACK TIME
SVCD
CD
SACD
STEREO MCH
VGA
PIC
ALBUM TITLE
HDCDVIDEO AUDIO
GROUP
DTS MCH
3
DSUR SPOTLIGHT ALLA-B REPEAT
SCANINDEXCHAPTERTRACK
TOTAL REM TRACK TIME
SHUFFLE
CHAPTER TRACKTITLE
T
F S
DIGITAL
NATURAL
MOTION
SCAN
A-B REPEAT
SHUFFLE
EPEAT
T
F S
CHAPTER TRACKTITLE
ALL
DTS
MCH
SUR
3
D S
Nederlands
Afstandsbediening
148 BEDIENINGSOVERZICHT
TV POWER
- zet TV aan of in de wachtstand
9 STOP
- afspelen stoppen
SOUND MODE
- gewenste geluidsmodus kiezen
• voor SACD: CD, Stereo or Meerkanaalsgeluid (indien beschikbaar)
• voor DVD/VCD: Stereo, Dolby Surround, 3D-geluid of Meerkanaalsgeluid
2 PLAY
- audio/video afspelen starten
5 REVERSE
- achteruit zoeken
; PAUSE
- pauze of stilstaand beeld / beeld­voor-beeld
H SLOW
- slow motion
6 FORWARD
- vooruit zoeken
J PREVIOUS
- vorige track/titel/hoofdstuk/index
e RESUME
- afspelen hervatten
K NEXT
- volgende track/titel/hoofdstuk/ index
VOL +/–
- volume omhoog/omlaag in TV­stand
c MUTE
- geluid onderdrukken in TV-stand
CH +/–
- programma omhoog/omlaag in TV-stand
FTS
- schakelt FTS-functie AAN/UIT
- toont FTS-menu (FTS = Favourite Track Selection)
SHUFFLE
- afspelen in willekeurige volgorde
ZZ
SUBTITLE
- ondertiteling AAN/UIT/kiezen ondertiteling (alleen DVD/VCD)
YY
AUDIO
- kiezen van gesproken taal
SACD POWER
BB
- zet de speler aan of in de wachtstand
MENU DISC
- kiezen van dvd-disc menu
MENU SYSTEM
- OSD-menu AAN/UIT v w t u
- omhoog/omlaag/links/rechts in OSD-menu
RETURN
- terug naar vorige menustap
aa
ZOOM
- vergroten van beeld
}}
ANGLE
- kiezen van DVD-camerahoek
DISPLAY
- kiezen van weergave Verstreken speelduur of Resterende speelduur
OK
- bevestigen van menukeuze
0-9
- cijfertoetsen
T
- selecteren van titel
C
- selecteren van hoofdstuk
PLAYER DISPLAY DIM
- instellen van helderheid display
REPEAT
- herhalen van track of complete disc (CD, VCD, SACD)
- herhalen van hoofdstuk, titel of complete disc (DVD)
REPEAT A-B
- herhalen van fragment (
A-B)
SCAN
- afspelen van de eerste 10 seconden van elke track, hoofdstuk, titel
TV
POWER
SOUND MODE
REVERSE PAUSE SLOW FORWARD
PREVIOUS RESUME NEXT
ZOOM
VOL CH
TITLE
ANGLE
MUTE
DISPLAY
SACD
POWER
PLAYSTOP
CHAPTER
TC
FTS SHUFFLE SUBTITLE AUDIO
DIM REPEAT REPEAT SCAN
OSD-MENU 149
OSD-menu
Menubalk/Statusvenster
V Voorkeurinstellingen d Geluid W Track/Titel e Beeld voor beeld X Hoofdstuk f Slow motion Z Taal ondertiteling g Snelzoeken } Camerahoek h Tijdlocatie a Zoom Y Gesproken taal
b Kleur Geluidsmodus c Video FTS
Symbolen in het statusvenster
Het statusvenster toont de huidige status van de speler en wordt samen met het eerste gedeelte van de menubalk weergegeven als dit venster in menu Functies geactiveerd is (zie ‘Voorkeurinstellingen’).
Algemeen
Disctype
Status van disclade
Standaardscherm
Het standaardscherm wordt weergegeven als de speler zich in de stopstand bevindt. Het kan een statusvenster (zie ‘Statusvenster’) en een Temporary Feedback-veld bevatten. Dit geeft informatie over ongeoorloofde handelingen, afspeelfuncties, beschikbare camerahoeken enzovoort.
Symbolen in het Temporary Feedback-veld
Afspelen eerste 10 seconden
Alles herhalen
Titel herhalen
Track herhalen
Hoofdstuk herhalen
In willekeurige volgorde afspelen
In willekeurige volgorde herhalen
A tot einde herhalen
A-B herhalen
Actuele camerahoek/aantal beschikbare camerahoeken
Kinderslot aan
Kindveilig
Afspelen hervatten
Ongeoorloofde handeling
Nederlands
off no off
no disc stop
off no off
150 GEBRUIKSKLAAR MAKEN
Gebruiksklaar maken
Algemene opmerkingen
- Afhankelijk van uw versterker/receiver/stereo-installatie kunt u de speler op verschillende manieren aansluiten. Instructies hiervoor vindt u in het onderstaande hoofdstuk.
- Voor een aantal aansluitingen zijn instellingen voor digitale en/of analoge uitgangssignalen nodig. Deze instellingen moeten worden gemaakt in het menu ‘Voorkeurinstellingen’, dat alleen toegankelijk is via uw TV-scherm. In deze gevallen dient u de speler tevens op uw TV aan te sluiten.
- Raadpleeg voor een optimale aansluiting zo nodig de gebruiksaanwijzing van uw versterker/receiver/stereo­installatie, TV of andere apparatuur.
Waarschuwing: Sluit de audio-uitgang van de speler niet aan op de phono-ingang van uw audio­systeem.
Aansluiten op audioapparatuur ­analoog
Aansluiten op een versterker/receiver met tweekanaals analoog stereogeluid
Sluit de audio-uitgangen Left en Right voor aansluiting van frontluidsprekers (1) aan op de overeenkomstige ingangen van uw versterker, receiver of stereo-installatie. Gebruik hiervoor de bijgeleverde audiokabel.
Belangrijk: wilt u optimale geluidskwaliteit bij de weergave van audio-cd’s en superaudio-cd’s, gebruik dan altijd de linker- en rechteraansluiting van de stereo-meerkanaalsgeluidsuitgang. De afzonderlijke stereo-uitgang is uitsluitend bedoeld voor videoapparatuur (tv bijvoorbeeld).
Aansluiten op een meerkanaals Audio/(Video)-receiver met 6 connectors
Deze SACD-speler bevat een meerkanaalsdecoder. Dit maakt weergave mogelijk van Super Audio-CD’s met meerkanaalsgeluid. U hoeft dan alleen maar meerkanaalsgeluid te kiezen met de toets Sound Mode.
1 Sluit de audio-uitgangen Left en Right voor
aansluiting van de frontluidsprekers (1) aan op de overeenkomstige ingangen van uw receiver. Gebruik hiervoor de bijgeleverde audiokabel.
2 Sluit de audio-uitgangen Left en Right voor
aansluiting van de Surround-luidsprekers (2) aan op de overeenkomstige ingangen van uw receiver. Gebruik hiervoor een optioneel verkrijgbare audiokabel.
3 Sluit de audio-uitgangen voor aansluiting van de
center-luidspreker en de subwoofer (3) aan op de overeenkomstige ingangen van uw receiver. Gebruik hiervoor een optioneel verkrijgbare audiokabel.
Opmerking: Als de subwoofer een eigen versterker heeft, dient de subwoofer-uitgang rechtstreeks op de subwoofer te worden aangesloten.
Nederlands
AMPLIFIER
1
DIG OUTOPT OUT
RIGHT
HIGH QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
LEFT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
STEREO OUT TO TV/VIDEO
R
AUDIO
L
VIDEO OUT
VIDEO OUT
(CVBS) ( Y/C )
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
S-VIDEO
TO TV-I/O
VOLTAGE SELECTOR
MAINS
100-120V220-240V
FILTER
123
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
GND
AMPLIFIER
1
DIG OUTOPT OUT
RIGHT
HIGH QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
LEFT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
STEREO OUT TO TV/VIDEO
R
AUDIO
L
VIDEO OUT
VIDEO OUT
(CVBS) ( Y/C )
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
S-VIDEO
TO TV-I/O
VOLTAGE SELECTOR
MAINS
100-120V220-240V
FILTER
123
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/ DTS/MPEG/PCM
GND
VOLTAGE SELECTOR
AMPLIFIER
AUDIO
L
(CVBS) ( Y/C ) VIDEO OUT
VIDEO OUT
3
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
S-VIDEO
TO TV-I/O
RIGHT
2
HIG QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
LEFT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
VIDEO OUT
TO TV/VIDEO
R
1
MAINS
100-120V220-240V
FILTER
123
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
GND
DIG OUTOPT OUT
GEBRUIKSKLAAR MAKEN 151
Aansluiten op een versterker/receiver met Dolby Pro Logic
Voor een versterker/receiver met Dolby Surround kunt u de SACD-speler op dezelfde manier aansluiten als voor Dolby Pro Logic.
Dolby Pro Logic-geluid
1 Sluit de audio-uitgangen Left en Right voor
aansluiting van de frontluidsprekers (1) aan op de overeenkomstige ingangen van de Dolby Pro Logic Audio/Video-versterker/receiver met behulp van de bijgeleverde audiokabel.
2 Stel in het menu ‘Voorkeurinstellingen’ Analoge
Uitgang in op Dolby Surround.
Als uw versterker/receiver is voorzien van een Dolby Digital-decoder
Sluit de speler aan zoals beschreven in hoofdstuk
‘Aansluiten op een Audio/(Video)-receiver met meerkanaalsdecoder’.
Als u de speler aansluit op een TV met een Dolby Pro Logic-decoder
Sluit de speler aan op een TV zoals beschreven in
hoofdstuk ‘Aansluiten op een TV’.
Aansluiten op audioapparatuur ­digitaal
De digitale uitgang van de SACD 1000 levert geen PCM-signalen (Pulse Code Modulation). Als uw versterker/receiver alleen PCM kan decoderen en geen meerkanaalssignalen zoals Dolby Digital, moet u de SACD-speler niet via de digitale ingang aansluiten. Dit zou de versterker en/of luidsprekers kunnen beschadigen.
Aansluiten op een Audio/(Video)-receiver met meerkanaalsdecoder (Dolby Digital, MPEG 2 en DTS)
Digitaal meerkanaalsgeluid (niet voor SACD)
Hiervoor hebt u een meerkanaals A/V-receiver nodig die een of meer van de DVD-audioformaten ondersteunt die worden ondersteund door uw SACD-speler (MPEG 2, Dolby Digital en DTS). U kunt dit controleren in de gebruiksaanwijzing van de receiver en aan de hand van de logo’s aan de voorkant van de receiver.
1 Sluit de digitale audio-uitgang van de speler (optisch
4 of coaxiaal 5) aan op de overeenkomstige ingang van de receiver. Gebruik hiervoor de bijgeleverde digitale audiokabel (coaxiaal) of een optioneel verkrijgbare optische kabel.
Opmerkingen:
- Als het audioformaat van de digitale uitgang niet geschikt is voor uw receiver, zal deze een sterk, vervormd geluid produceren. Het audioformaat van de op dat moment afgespeelde DVD-disc wordt bij het veranderen van het audioformaat getoond in het statusvenster.
- Zeskanaals digitale Surround Sound via digitale aansluiting kan alleen maar worden verkregen als uw receiver is voorzien van een digitale meerkanaalsdecoder. Als uw receiver geen decoder bevat, kunt u zeskanaals digitale Surround Sound krijgen door de analoge aansluitingen te maken zoals beschreven in hoofdstuk ‘Aansluiten op een meerkanaals Audio/(Video)-receiver met 6 connectors’.
- SACD-meerkanaalsgeluid kan niet worden verkregen via digitale aansluiting.
Nederlands
AMPLIFIER
4 5
GND
RIGHT
DIG OUTOPT OUT
HIGH QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
LEFT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
VIDEO OUT
TO TV/VIDEO
L
R
AUDIO
VIDEO OUT
(CVBS) ( Y/C )
VIDEO OUT
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
S-VIDEO
TO TV-I/O
VOLTAGE SELECTOR
MAINS
100-120V220-240V
FILTER
123
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
152 GEBRUIKSKLAAR MAKEN
Aansluiten op een TV
Opmerkingen
- Afhankelijk van uw TV zijn er meerdere aansluitmogelijkheden
voor de speler. Deze zijn getoond in de onderstaande figuur.
- Raadpleeg voor een optimale aansluiting zo nodig de
gebruiksaanwijzing van uw TV, videorecorder of andere apparatuur.
- Sluit uw SACD-speler niet aan via uw videorecorder omdat de
kopieerbeveiliging dan vervorming van het beeld tot gevolg kan hebben.
Sluit de euroconnector (TO TV-I/O 6) aan op de overeenkomstige connector van de TV met behulp van de bijgeleverde euroconnectorkabel.
Als uw TV niet voorzien is van een euroconnector, kunt u een van de volgende alternatieve aansluitmogelijkheden kiezen:
S-Video (Y/C)-aansluiting
1 Sluit de S-VIDEO OUT (Y/C) uitgang (7) aan op de
overeenkomstige ingang op de TV met behulp van een optioneel verkrijgbare S-Videokabel.
Als u het geluid wilt ontvangen via uw TV, dient u de uitgangen STEREO OUT L en R (1) aan te sluiten op de overeenkomstige ingangen van de TV met behulp van de bijgeleverde audiokabel.
Video CVBS-aansluiting
1 Sluit de VIDEO OUT (CVBS) uitgang (8) aan op de
overeenkomstige ingang van de TV met behulp van de bijgeleverdce videokabel.
2 Als u het geluid wilt ontvangen via uw TV, dient u de
uitgangen STEREO OUT L en R (1) aan te sluiten op de overeenkomstige ingangen van de TV met behulp van de bijgeleverde audiokabel.
6 Kanaalinstellingen - alleen DVD
Frontluidsprekers:
L (Large) : Als de front-luidsprekers signalen met een
lage frequentie onder 120Hz kunnen weergeven
S (Small) : Als de front-luidsprekers geen signalen met
een lage frequentie onder 120Hz kunnen weergeven
Center-luidspreker* L (Large) : Als de center-luidspreker signalen met een
lage frequentie onder 120 Hz kan weergeven
S (Small) : Als de center-luidspreker geen signalen met
een lage frequentie onder 120 Hz kan weergeven
Uit : Als er geen center-luidspreker is aangesloten
Surround-luidsprekers
L (Large) : Als de surround-luidsprekers signalen met
een lage frequentie onder 120 Hz kunnen weergeven
S (Small) : Als de surround-luidsprekers geen signalen
met een lage frequentie onder 120 Hz kunnen weergeven
Uit : Als er geen surround-luidsprekers zijn
aangesloten
Subwoofer
Aan : Als er een subwoofer is aangesloten Uit : Als er geen subwoofer is aangesloten
* U kunt uw TV gebruiken als center-luidspreker. Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van uw TV om te controleren of uw TV signalen met een lage frequentie onder 120 Hz kan weergeven. Indien dat niet zo is, moet de center-luidspreker op S (Small) worden ingesteld. Als center-luidspreker is gekozen in het menu ‘Voorkeurinstellingen’, zal het geluid van de center-luidspreker en audio L/R alsmede het audiosignaal van de euroconnector front-luidsprekers de voor de center­luidspreker bestemde audio bevatten.
Nederlands
6781
GND
DIG OUTOPT OUT
RIGHT
HIGH QUALITY STEREO/MULTICHANNEL AUDIO OUT
LEFT
RIGHT SURR. LEFT SURR.
VIDEO OUT
TO TV/VIDEO
L
R
AUDIO
VIDEO OUT
(CVBS) ( Y/C )
VIDEO OUT
SUBW
CENTER
I
AUX-I/O
II
TO TV-I/O
S-VIDEO
VOLTAGE SELECTOR
MAINS
100-120V220-240V
FILTER
123
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
MIDDEN
FRONTLUIDSPREKER
FRONTLUIDSPREKER
LINKER
SURROUND
LUIDSPREKER
LINKER
Referentie
luister positie
SUBWOOFER
RECHTER
FRONTLUIDSPREKER
1
3
0
°
1
0
°
-
1
2
0
°
RECHTER
SURROUND
LUIDSPREKER
GEBRUIKSKLAAR MAKEN 153
Vertragingstijden - alleen DVD
Uw SACD-speler is ingesteld voor correcte weergave van gesynchroniseerde digitale surround sound in een luisteromgeving waar de surround-luidsprekers zich circa 150 cm dichter bij de luisterpositie bevinden dan de front-luidsprekers, en de center-luidspreker zich op één lijn met de front-luidsprekers bevindt. Als u een andere instelling voor de luisteromgeving wilt kiezen, dienen de vertragingstijden als volgt te worden aangepast:
Digital surround
Meet de afstanden in centimeters van het front­luidsprekervlak en van het surround-luidsprekervlak tot het luisterpositievlak. Trek de surround-afstand van de front-afstand af en deel de uitkomst door 30. Het resultaat is de vereiste vertragingstijd voor het surroundkanaal in milliseconden. Als de center-luidspreker zich op het front-luidspreker­vlak bevindt, is er geen center-luidsprekervertraging nodig. U kunt de vertragingstijd instellen in menu Voorkeurinstellingen - Geluid - Luidsprekerinstellingen. Als deze luidspreker zich echter dichter bij de luister­positie bevindt, meet dan de afstand in centimeters tussen de front- en center-luidsprekervlakken en deel deze afstand door 30. Het resultaat is de vereiste vertragingstijd voor het centerkanaal in milliseconden.
Dolby Pro Logic
Als de vertragingstijden voor de surround-kanalen en het center-kanaal zijn ingesteld voor Digital Surround, worden de vertragingstijden voor de Dolby Pro Logic modus automatisch berekend en ingesteld.
Aansluiten op het lichtnet
1 Controleer of de netspanning vermeld op het
typeplaatje (aan de achterkant van de speler) overeenkomt met de plaatselijke netspanning. Stel indien nodig de keuzeschakelaar (1) in de stand die overeenkomt met de plaatselijke netspanning.
2 Plaats de contrasteker van het bijgeleverde netsnoer
in de MAINS-aansluiting (2) aan de achterkant van de speler.
3 Steek de andere zijde van het snoer in een
stopcontact.
Opmerking: Ook als de speler in de wacht- (STANDBY) of uit-stand (OFF) staat, verbruikt deze nog wat stroom. Wilt u de speler helemaal uitschakelen, neem dan de stekker uit het stopcontact.
Waarschuwing: Alleen een bevoegd servicetechnicus mag de behuizing van het apparaat openen of reparaties uitvoeren.
Nederlands
1
VOLTAGE SELECTOR
220-240V
100-120V
2
M
A
IN
S
Digital Surround Delay
12
10,5
9
7,5
0 ms
0 ms
6
4,5
3
1,5
Distance from surround speakers (m)
0
0 ms
0
1,5 3 4,5 6 7,5 9 10,5 12
Distance from front speakers (m)
0 ms
5 ms
10 ms
15 ms
15 ms
15 ms
10ms5
ms
0 ms
0 ms
0 ms
0 ms
-5 ms
-10 ms
Differential arrival time
Preferred Acceptable Not recommended
Pro Logic Surround Delay
12
10,5
9
7,5
15 ms
0 ms
6
4,5
3
1,5
Distance from surround speakers (m)
0
15 ms
0 1,5 3 4,5 6 7,5 9 10,5 12
Distance from front speakers (m)
15 ms
20 ms
25 ms
30 ms
30 ms
30 ms
25ms20
ms
15 ms
15 ms
15 ms
15 ms
10 ms
5 ms
Differential arrival time
Preferred Acceptable Not recommended
154 GEBRUIKSKLAAR MAKEN
Infraroodafstandsbediening
Plaatsen van de batterijen
l Open het batterijvak. 2 Plaats twee ‘AA’-batterijen (LR-6) op de aangegeven
wijze in het vak.
3 Sluit het batterijvak.
Let op: Gebruik geen oude en nieuwe batterijen door elkaar. Gebruik ook nooit verschillende typen batterijen door elkaar (standaard, alkaline, etc.).
Afstandsbedieningscode
Als u de speler met de afstandsbediening wilt besturen zonder dat een tweede DVD-speler ook op de commando’s reageert, kunt u de afstandsbediening en de speler programmeren voor het gebruik van een tweede set afstandsbedieningscodes. De standaard code van het apparaat is Code 1.
Programmeren van de speler voor Code 2
1 Druk op ON/OFF om de speler uit te schakelen. 2 Houd de toetsen SOUND MODE en
/ OPEN/CLOSE op de speler tegelijk ingedrukt.
3 Houd genoemde toetsen ingedrukt terwijl u op
ON/OFF drukt om de speler weer in te schakelen.
4 Houd de toetsen SOUND MODE en
/ OPEN/CLOSE drie seconden lang ingedrukt, of net zo lang tot RCCODE 2 op het display (informatiescherm) verschijnt.
De speler is nu voor Code 2 geprogrammeerd.Herhaalt u genoemde stappen 1-4, dan wordt
Code 1 weer ingesteld.
Kiezen van de afstandsbedieningscode
Kies code 1 of 2 door gelijk­tijdig DISPLAY en 1 of 2 in te drukken op de afstandsbediening.
De afstandsbediening is nu ingesteld op de afstandsbedieningscode van uw keuze. Deze handeling kan zo vaak als nodig is worden herhaald.
Programmeren van de afstandsbediening
Met de afstandsbediening kunt u ook de tv bedienen.
1 Kies het merk van uw tv uit de tabel. In de bijlage
vindt u de programmeercode van uw tv.
2 Let op het eerste 3-cijferige codenummer dat achter
de merknaam staat vermeld.
3 Houd de toetsen DISPLAY en RETURN tegelijk 3
seconden ingedrukt. Alle functies van de afstandsbediening zijn nu geblokkeerd.
4 Voer de cijfers van de betreffende code binnen 30
seconden in.
Drukt u per ongeluk op een verkeerde toets of voert u een verkeerd nummer in, herhaal dan de stappen 3 en 4. De afstandsbediening is nu geprogrammeerd voor uw tv. Voor de bediening van de tv zijn de volgende toetsen beschikbaar: TV POWER, TV VOL +, TV VOL -, c, TV CH + en TV CH –.
Reageert uw tv niet goed op de commando’s van genoemde toetsen, voer dan het volgende 3-cijferige codenummer in dat achter de merknaam staat, en herhaal de stappen 3 en 4.
Nederlands
BIJ DIT PRODUKT ZIJN BATTERIJEN GELEVERD. WANNEER DEZE LEEG ZIJN, MOET U ZE NIET WEGGOOIEN MAAR INLEVEREN ALS KCA (KLEIN CHEMISCH AFVAL).
NL
ZOOM
DISPLAY
ANGLE
VOL CH
MUTE
RCCODE2
BEDIENING 155
Bediening
Algemene toelichting
Over deze gebruiksaanwijzing
In deze gebruiksaanwijzing staan de basisinstructies voor de bediening van deze SACD-speler. Het kan zijn dat de speler bij het afspelen van DVD-discs niet op alle bedieningscommando’s reageert. Sommige DVD’s worden zodanig geproduceerd dat zij tijdens het afspelen een bepaalde bediening vergen of slechts een beperkte bediening mogelijk maken. Raadpleeg in zo’n geval de instructies in het insteekmapje. Als het symbool
op het TV-scherm verschijnt, betekent dit dat de
speler of de disc de gekozen functie niet toelaat.
Het gebruik van de afstandsbediening
- Tenzij anders vermeld, kan de afstandsbediening voor alle functies worden gebruikt. Richt de afstandsbediening altijd rechtstreeks op de speler en zorg ervoor dat zich geen obstakels tussen de afstandsbediening en de speler bevinden.
- Eventuele overeenkomstige toetsen aan de voorkant van de speler kunnen ook worden gebruikt.
Het gebruik van de menubalk
- Een aantal functies kan ook via de menubalk op het beeldscherm worden bediend. De menubalk kan met een van de volgende toetsen op de afstandsbediening worden opgeroepen: MENU SYSTEM, T, C, Camerahoek,
Gesproken taal, Taal van ondertiteling, Zoom en FTS.
- De volgende functies kunnen via de menubalk worden bediend:
- Voorkeurinstellingen;
- Selecteren titel/track;
- Selecteren hoofdstuk;
- Selecteren gesproken taal;
- Selecteren taal van ondertiteling;
- Selecteren camerahoek;
- Zoom;
- Selecteren kleur;
- Selecteren Video FTS;
- Geluidsmodus;
- Beeld voor beeld;
- Slow motion;
- Snelzoeken;
- Tijdlocatie.
- Deze functies kunnen worden geselecteerd met de toetsen t u (links/rechts) of met de betreffende toetsen op de afstandsbediening.
- Als u op toets MENU SYSTEM drukt, verdwijnt de menubalk van het beeldscherm.
- Als u een functie uit de menubalk kiest, wordt deze gemarkeerd en worden de cursortoetsen (op de afstandsbediening) waarmee deze functie kan worden bediend, onder het betreffende symbool getoond.
- < of > geeft aan dat er nog meer functies beschikbaar
zijn aan de linker-/rechterzijde van de menubalk. Druk op toets t of u (links/rechts) om deze functies te selecteren.
Inschakelen
1 Schakel indien nodig de TV in en kies de video-
ingang voor uw SACD-speler.
2 Druk op de toets ON/OFF aan de voorzijde van de
speler of SACD POWER op de afstandsbediening.
Het display van de speler licht op.Als de speler is aangesloten op de TV, verschijnt
het beginscherm.
Opmerking: Als u de speler met toets ON/OFF op het frontpaneel uitschakelt, wordt het uitgangssignaal van de op Scart II aangesloten apparatuur niet naar de televisie op Scart I gezonden en omgekeerd.
Nederlands
156 BEDIENING
V Voorkeurinstellingen
In dit menu kunt u uw voorkeurinstellingen kiezen voor een aantal functies van de speler. Een aantal instellingen zijn echter noodzakelijk. Deze zijn afhankelijk van de aangesloten audioapparatuur. Zie hiervoor ‘Aansluiten op audioapparatuur’.
Algemene bediening
Druk op toets MENU SYSTEM op de
afstandsbediening.
Kies V in de menubalk en druk op toets w (omlaag). Het menu Voorkeur-
instellingen verschijnt.
Gebruik de toetsen t u v w (links/rechts/omhoog/omlaag) om de menu’s, submenu’s en submenu-opties te doorlopen. Als u een onderdeel uit het menu hebt geselecteerd, worden de cursortoetsen (van de afstandsbediening) waarmee u het onderdeel kunt bedienen, ernaast getoond.
Druk op OK om uw keuze te bevestigen en naar het hoofdmenu terug te gaan.
De volgende instellingen kunnen worden gewijzigd:
p Beeld
Beeldformaat
Als u een breedbeeldtelevisie hebt (16:9), kiest u 16:9. Als u een conventionele televisie hebt (4:3), kiest u 4:3. In het laatste geval kunt u ook kiezen tussen: ‘Letterbox’, met een breedbeeldeffect en zwarte balken aan boven- en onderkant, of ‘PanScan’ met een volledig gevuld beeld en ‘afgesneden’ zijkanten. Als een disc ‘PanScan’ heeft, verschuift het beeld in horizontale richting zodat de belangrijkste actie in beeld blijft.
Zwartniveau (alleen NTSC)
Voor het instellen van de kleurendynamiek om een contrastrijker beeld te verkrijgen. Kies
AAN
of
UIT
.
Beeld centreren
Het beeld op uw TV is standaard gecentreerd. Met deze functie kunt u deze positie desgewenst veranderen door het beeld naar links of rechts te verschuiven.
Kleurinstellingen (alleen bij aansluiting via euroconnector)
U kunt een van vier standaardinstellingen selecteren en één persoonlijke kleurinstelling die u zelf kunt definiëren.
Persooonlijke kleur (alleen bij aansluiting via euroconnector)
Voor het bijregelen van het contrast, de verzadiging en de helderheid van de gekozen kleurinstelling.
Nederlands
Beeldformaat
Zwartniveau
Beeld centreren
Kleurinstellingen
Persoonlijke kleur
OK om te eindigen
VIEWING ON 16:9
VIEWING ON 4:3
Beeldformaat
Zwartniveau
Beeld centreren
Kleurinstellingen
Persoonlijke kleur
1 Persoonlijk
2 Warm
3 Natuurlijk
4 Zacht
5 Animatie
LETTERBOX
PAN SCAN
BEDIENING 157
q Geluid
Instellingen van de digitale en analoge uitgang voor DVD/VCD
Digitale uitgang
De fabrieksinstelling is ALL. Sluit u apparatuur aan met een digitale ingang, zet de instelling dan op All of alleen op PCM (Pulse Code Modulation - zie hieronder). De coaxiale en de optische uitgang zijn dan beide ingeschakeld (niet voor SACD). Beschikt uw apparatuur niet over een digitale meerkanaalsdecoder, zet de digitale uitgang dan op PCM. De coaxiale en de optische uitgang zijn dan beide ingeschakeld. Zie ‘Instellingen van de digitale en analoge uitgang voor DVD/VCD’ hierboven.
PCM-uitgang
PCM (Pulse Code Modulation) is een methode om audio-informatie in digitaal formaat te coderen. Bij PCM wordt analoge audio-informatie met een vaste snelheid bemonsterd. Ook wordt de amplitude (het volume) van het audiosignaal gemeten, waarbij de nauwkeurigheid door de bemonsteringsgrootte wordt bepaald. Bij een cd wordt het geluid met een bemonsteringsfrequentie van 44,1 kHz en een bemonsteringsgrootte van 16 bit in PCM-formaat gecodeerd. Een bemonsteringsgrootte van 16 bit kan 65.536 geluidsvolumeniveaus bevatten die overeenkomen met een dynamisch bereik van 96 dB. Een dvd kan met een bemonsteringsfrequentie van maximaal 96 kHz en een bemonsteringsgrootte van 24 bit in PCM-formaat worden gecodeerd.
Met de PCM-instelling op uw speler kunt u de PCM­bemonsteringsfrequentie van de analoge en digitale uitgangen selecteren. U kunt kiezen tussen 48 en 96 kHz; de fabrieksinstelling is 48 kHz. Opmerkingen bij het gebruik van digitale uitgangen:
Als u een digitale versterker met een PCM-ingang van 96 kHz hebt, en de versterker is op de digitale uitgang aangesloten, kiest u deze frequentie in het menu. Kies deze frequentie niet als uw versterker een digitale PCM-ingang van 48 kHz heeft, omdat dit een sterk vervormd geluid kan veroorzaken.
In verband met de kopieerbeveiliging is het mogelijk dat de digitale uitgangen geblokkeerd worden als u 96 kHz kiest; de analoge uitgangen blijven dan wel geactiveerd. Door de PCM-uitgang op 48 kHz in te stellen, wordt de digitale uitgang weer geactiveerd.
Analoge uitgang
Zie ‘Instellingen van de digitale en analoge uitgang voor DVD/VCD’. Kies Stereo, Dolby Surround, 3D-geluid of Meerkanaalsgeluid. Zie ‘Instellingen van digitale en analoge uitgangen voor DVD/VCD’. De standaardinstelling is Meerkanaalsgeluid. Meerkanaalsgeluid : Kies deze instelling als gebruik wordt
gemaakt van een meerkanaals audio/ (video)-receiver met zes ingangen. Bij deze instelling wordt het signaal, indien van toepassing, omgezet in een Dolby Digital 5,1-channel signaal. Bij dvd-video’s en Video-cd’s met tweekanaals geluidssporen wordt het signaal omgezet in een Dolby Pro Logic-signaal. Bij (Super) Audio-cd’s vindt geen Dolby Pro Logic­decodering plaats.
Dolby Surround : Kies deze instelling als gebruik wordt
gemaakt van een Dolby Surround Pro Logic-decoder. Bij deze instelling worden de 5,1 audiokanalen (Dolby Digital, MPEG-2) omgezet in een met Dolby Surround compatibel uitgangssignaal voor twee luidsprekers.
3D-geluid : Deze optie is geschikt voor een
opstelling zonder achterluidsprekers (analoge stereo-uitgang). De zes digitale surroundkanalen worden omgezet in een uitgangssignaal voor twee luidsprekers, met volledig behoud van de oorspronkelijke audio-informatie. Deze instelling geeft de luisteraar de indruk dat hij door meerdere luidsprekers
omringd wordt. Tijdens de weergave van een dvd of video-cd kunnen deze waarden direct met toets SOUND MODE worden gekozen.
Nachtstand
Voor het optimaliseren van de geluidsdynamiek bij een laag volume (kan alleen gebruikt worden bij discs die deze functie ondersteunen).
Nederlands
Aangesloten geluidsinstallatie Digitale uitgang Analoge uitgang
Versterker of tv met 2-kanaalsstereo (analoog) Uit Stereo- of 3D-Sound
Versterker of tv met Dolby Surround Uit Dolby Surround
Versterker met 2-kanaalsstereo (digitaal) alleen PCM Stereo- of 3D-Sound
A/V receiver met meerkanaals­decoder (Dolby Digital, MPEG, DTS) Alle Stereo-, 3D-Sound,
Meerkanaalsreceiver (A/V) met 6-kanaalsaansluitingen Uit Meerkanaalsweergave
Digitale uitgang
PCM Uitgangssignaal
Analoge uitgang
Nachtstand
Karaoke zang
Luidsprekers
48 KHz
96 KHz
Dolby Surround of Meerkanaalsweergave
off1no off
158 BEDIENING
Luidsprekerinstellingen
Hiermee kunt u de luidsprekerinstellingen, volume, balans en vertragingstijd kiezen en de luidsprekerinstellingen testen. Luidsprekerinstellingen zijn alleen actief op de Multichannel Audio Out-uitgangen. Luidsprekerinstellingen worden niet gebruikt tijdens weergave in SACD Stereo- of meerkanaalsgeluid.
Karaoke zang
Zet deze instelling alleen op AAN wanneer een meerkanaals karaoke-DVD wordt afgespeeld. De karaokekanalen op de disc worden dan gemengd tot een normaal stereogeluid.
r Taal
Kies de gewenste taal voor menu, gesproken tekst en ondertiteling. Menutaal - De OSD-menu’s worden weergegeven in de door u gekozen taal. U kunt kiezen uit 8 verschillende talen. Gesproken taal - Het gesproken woord en het DVD-menu zijn in de door u gekozen taal, mits deze op de disc die u wilt afspelen beschikbaar is. Zo niet, dan hoort u de eerste gesproken taal op de disc. U kunt uit 16 talen kiezen. Taal van ondertiteling - De ondertiteling wordt in de door u gekozen taal weergegeven, mits deze op de disc die u wilt afspelen beschikbaar is. Zo niet, dan krijgt u de eerste taal op de disc voor ondertiteling te zien. U kunt uit 16 talen kiezen.
De gesproken taal en de taal voor ondertiteling kunnen ook worden gekozen via de menubalk op het beeldscherm.
s Functies
Geluidsmodus (alleen SACD)
Voor het kiezen van de standaard SACD-geluidsmodus: Stereo of Meerkanaalsgeluid. De instelling voor Geluidsmodus kan tijdens het afspelen worden gewijzigd met de toets Sound Mode op de speler of de afstandsbediening. Als u Meerkanaalsgeluid kiest, dient u er zeker van te zijn dat uw installatie ook geschikt is voor weergave van meerkanaalsgeluid.
Toegangscontrole (alleen DVD/VCD/SVCD)
Toegangscontrole bevat de volgende onderdelen: Kinderslot - Als deze functie op AAN staat, moet een viercijferige code worden ingetoetst om discs af te kunnen spelen. Beveiligingsniveau - Voor het instellen van ‘kijkvoorwaarden’ bij DVD’s die voor dit doel speciale informatie bevatten.
Statusvenster
Het statusvenster toont de actuele status van de speler en wordt samen met de menubalk weergegeven. In de stopstand wordt het samen met het Temporary Feedback-veld in het standaardscherm weergegeven. Zie ‘OSD-menu’. Deze functie staat standaard op AAN. Kies UIT als u niet wilt dat het statusvenster wordt getoond.
Laag Verbruik Standby
Als deze functie op AAN staat, schakelt de speler bij indrukken van de toets SACD POWER (op de afstandsbediening) in de stand Laag Verbruik Standby. In dat geval is de euroconnector AUX-I/O niet meer beschikbaar. Alle externe apparatuur die hierop is aangesloten wordt dan genegeerd.
Nederlands
Luidsprekers
Instellingen
Front L R
Centraal
Surround L
Surround R
Subwoofer
Druk OK om te stoppen
off1no off
Toegangscontrole
Status venster
Standby
Geluidsmodus
Display
PBC
SACD Stereo
SACD Meerkanaals
no disc stop
BEDIENING 159
PBC
Met deze functie kunt u het PBC-menu (Playback Control) van VCD’s aan- of uitzetten. Zie ‘Speciale VCD-functies’. De standaardinstelling is AAN.
Displayinformatie
Display
Verstreken speelduur - tijdens het afspelen wordt de verstreken speelduur getoond. Resterende speelduur - tijdens het afspelen wordt de resterende speelduur getoond. De instelling kan tijdens het afspelen worden gewijzigd met de toets DISPLAY op de afstandsbediening.
Dim (via de afstandsbediening)
Hiermee kunt u de helderheid van het display op de voorkant van de speler instellen. Er zijn drie niveaus, die u kunt selecteren door een of meer keren op toets DIM op de afstandsbediening te drukken.
Nederlands
off1no off
Toegangscontrole Status venster Standby Geluidsmodus
Display
PBC
Verstreken speelduur
Resterende speelduur
160 BEDIENING - AUDIO
Bediening - Audio (Super Audio-CD en Audio-CD)
Plaatsen van een Super Audio-CD of Audio-CD
1 Druk op / OPEN/CLOSE aan de voorzijde van de
speler. De disclade gaat open.
2 Plaats de disc in de lade met het label naar boven.
Zorg ervoor dat de disc goed in de juiste uitsparing zit.
3 Duw zachtjes tegen de lade of druk op
/ OPEN/CLOSE om de lade te sluiten. De melding READING verschijnt op het display van de speler en in het statusvenster (als de TV
aanstaat). Als een Super Audio-CD is geplaatst, worden de op de disc beschikbare geluidsmodi op het display van de speler getoond. De op het moment ingestelde geluidsmodus wordt getoond op het display van de speler (met een stip) en op het beeldscherm (als de TV aanstaat).
Afspelen van een Super Audio­CD of Audio-CD
Druk op 2 PLAY om het afspelen te starten.
Tijdens het afspelen van Super Audio-CD’s en
Audio-CD’s kunnen alle functies worden bediend
door middel van de toetsen op de afstandsbediening
en aan de voorkant van de speler.
Als de TV aanstaat, verschijnt het Super Audio
CD- of het Audio CD-scherm.
Tijdens het afspelen worden het tracknummer en
zijn verstreken speelduur getoond op het display van
de speler (en op het beeldscherm). Als in het menu
Voorkeurinstellingen een standaardinstelling voor
speelduurweergave (Totale speelduur/Resterende
speelduur) is gekozen, wordt deze tijdens het
afspelen getoond. Met de toets DISPLAY op de
afstandsbediening kunnen andere
speelduurweergaven worden gekozen.
Bij het afspelen van een Super Audio-CD wordt
de op dat moment ingestelde geluidsmodus op het
display weergegeven met een stip.
Aan het begin van elke track worden het aantal
frontluidsprekerkanalen en
surroundluidsprekerkanalen getoond (b.v. 3/2).
Als een subwooferkanaal aanwezig is, wordt ook dit
getoond (+1).
Als een standaard geluidsmodus (Stereo/Meerkanaalsgeluid) is gekozen in het menu Voorkeurinstellingen en deze geluidsmodus is niet beschikbaar op de geplaatste CD, zal het afspelen worden gestart in de eerste op de disc beschikbare geluidsmodus. Het afspelen wordt gestopt aan het eind van de disc.
Druk op 9 STOP als u het afspelen eerder wilt beëindigen. Het aantal tracks en de totale speelduur worden getoond op het display van de speler (en op het beeldscherm).
Geluidsmodus - Afspelen van SACD
Druk op toets SOUND MODE op de speler of de afstandsbediening om de gewenste geluidsmodus te kiezen:
Stereo - Super Audio-stereoweergave. Meerkanaalsgeluid - Super Audio-
meerkanaalsgeluidweergave. CD - normale CD-stereoweergave (druk eerst op 9 STOP, daarna op SOUND MODE).
De op de disc beschikbare geluidsmodi worden weergegeven op het display. Als u Meerkanaalsgeluid kiest, dient u er zeker van te zijn dat uw installatie ook geschikt is voor weergave van meerkanaalsgeluid.
Pauze
Druk tijdens het afspelen op ; PAUSE.
Druk op 2 PLAY om het afspelen te hervatten.
Zoeken
Om met 4x de normale snelheid achteruit of vooruit te zoeken, drukt u toets 5 REVERSE of 6 FORWARD tijdens het afspelen in.
Het zoeken begint.
Druk nogmaals op 5 REVERSE of
6 FORWARD om met 8x de normale snelheid te zoeken. Het zoeken schakelt over op achtvoudige (8x) snelheid.
Druk nogmaals op 5 REVERSE of 6 FORWARD om weer naar 4x de normale
snelheid over te schakelen.
Als de TV aanstaat, verschijnen snelheid en zoekrichting op het scherm telkens wanneer u toets
5 REVERSE of 6 FORWARD indrukt.
Nederlands
STOP PLAY PAUSE
REPEAT PREV NEXT
OPEN/CLOSE
CD
SACD
STEREO MCH
DSD
BEDIENING - AUDIO 161
U kunt het zoeken beëindigen door op toets
2 PLAY of 9 STOP te drukken.
Tijdens het zoeken met 4x of 8x de normale snelheid wordt het geluid onderdrukt.
Overschakelen naar de volgende of vorige track
Druk tijdens het afspelen kort op K NEXT om naar de volgende track te gaan.
Druk tijdens het afspelen kort op J PREVIOUS om naar het begin van de huidige track terug te gaan. Druk nogmaals kort op J PREVIOUS om naar de vorige track te gaan.
U kunt ook rechtstreeks naar de gewenste track gaan door het tracknummer in te voeren met de cijfertoetsen 0-9.
Shuffle (afspelen in willekeurige volgorde)
Druk tijdens het afspelen op SHUFFLE.De tracks worden in willekeurige volgorde
afgespeeld.
Druk nogmaals op SHUFFLE om het afspelen in de normale volgorde te hervatten.
Herhalen van track/disc
Druk op REPEAT om de huidige track te herhalen.Op het display verschijnt REPEAT TRACK.
Druk nogmaals op REPEAT om de disc in zijn
geheel te herhalen.
Op het display verschijnt REPEAT ALL.
Druk voor de derde keer op REPEAT om de
herhaalfunctie uit te schakelen.
Herhalen van A-B
Met deze functie kunt u een fragment herhalen:
Druk bij het door u gekozen startpunt op REPEAT A-B;
Op het display verschijnt A.
Druk bij het door u gekozen eindpunt nogmaals op
REPEAT A-B;
Op het display verschijnt A-B en het geselecteerde fragment wordt voortdurend herhaald.
Druk nogmaals op REPEAT A-B om deze functie uit te schakelen.
Scan
Met deze functie kunt u de eerste 10 seconden van elke track op de disc afspelen.
Druk op SCAN.
Om het afspelen bij de door u gekozen track voort
te zetten, drukt u nogmaals op SCAN of op
2 PLAY.
Programmeren van tracks (FTS)
- alleen Audio-CD’s
- Met de FTS-functie kunt u uw favoriete tracks van een bepaalde disc in het geheugen van de speler opslaan.
- Elk FTS-programma kan 20 tracks bevatten.
- Elke keer dat een FTS-programma wordt afgespeeld, wordt het boven aan de lijst geplaatst. Is de lijst vol en wordt er een nieuw programma aan toegevoegd, dan wordt het laatste programma uit de lijst verwijderd.
- Een programma kan op elk moment worden opgeroepen en afgespeeld.
- Voor het opslaan van een FTS-programma dient de OSD-functie te worden gebruikt.
Vastleggen van een FTS-programma
1 Laad een disc en ga naar de stopstand.
2 Druk op w (omlaag) om naar de lijst met
beschikbare tracks te gaan.
3 Gebruik t en u (links/rechts) om tracks uit de lijst
te selecteren. U kunt ook rechtstreeks naar de gewenste track gaan door het nummer in te voeren met de cijfertoetsen 0-9.
4 Druk op OK om een track vast te leggen.
De tracknummers worden toegevoegd aan de lijst van geselecteerde tracks. Het aantal tracks en de speelduur van het programma worden getoond op het display van de speler en op het audioscherm.
Als u klaar bent met programmeren, druk dan op 2 PLAY om met afspelen te beginnen; het FTS-programma wordt automatisch in het geheugen opgeslagen.
Druk op FTS of gebruik de toetsen t u (links/rechts) om FTS AAN of UIT te zetten.
Nederlands
Audio Disk Mode
CD 8 10321
stereo track
stop
stop
fts Aan Uit
track 1 2 3 4 5 6 7 8
program
Alles wissen
time
total tracks
total time
162 BEDIENING - AUDIO
Wissen van een track uit een FTS­programma
1 Ga met toets w (omlaag) naar de lijst van
geselecteerde tracks.
2 Ga met t en u (links/rechts) naar het tracknummer
dat u wilt wissen. U kunt het tracknummer ook direct invoeren met de cijfertoetsen 0-9.
3 Druk op OK.
Het tracknummer wordt uit de lijst verwijderd.
Wissen van het gehele programma
1 Ga met toets w (omlaag) naar
Alles wissen
en druk op OK. Het complete FTS-programma voor deze disc wordt gewist.
Nederlands
BEDIENING - VIDEO 163
Bediening - Video (DVD en VCD)
Toegangscontrole; kinderslot (DVD en VCD)
In-/uitschakelen van het kinderslot
1 Kies in de stopstand met de toetsen w/v
(omlaag/omhoog) de optie
Toegangscontrole
uit
menu Functies s en druk op u (rechts).
2 Toets een door u gekozen viercijferige PIN-code in. 3 Toets de code nogmaals in. 4 Ga met de toetsen w/v (omlaag/omhoog) naar
Kinderslot
.
5 Ga met toets u (rechts) naar Ç / É. 6 Kies Ç met de toetsen w/v (omlaag/omhoog). 7 Druk op OK of t (links) om uw keuze te bevestigen
en druk nogmaals op t (links) om het menu te verlaten. Niet-geautoriseerde discs kunnen nu alleen worden afgespeeld nadat de door u gekozen viercijferige code is ingetoetst.
8 Kies É om het kinderslot uit te schakelen.
Opmerking: In de volgende gevallen dient u de viercijferige PIN-code te bevestigen:
- Als de code voor de allereerste keer wordt ingetoetst (zie hierboven);
- Als de code wordt gewijzigd (zie ‘Wijzigen van de viercijferige code’);
- Als de code ongedaan wordt gemaakt (zie ‘Wijzigen van de viercijferige code’);
- Als zowel Kinderslot als Beveiligingsniveau worden uitgeschakeld en er naar de code wordt gevraagd.
Autoriseren van discs
Plaats de disc. Zie ‘Plaatsen van een disc’.Het dialoogvenster Toegangscontrole verschijnt.
U wordt gevraagd uw geheime code in te toetsen voor ‘Eén keer afspelen’ of ‘Altijd afspelen’. Kiest u ‘Eén keer afspelen’, dan kan de disc worden afgespeeld zolang die zich in de speler bevindt en de speler aanstaat. Kiest u ‘Altijd afspelen’, dan autoriseert u de disc en kan deze altijd worden afgespeeld, ook als het kinderslot is ingeschakeld (AAN).
Opmerkingen: In het geheugen van de speler wordt een lijst bijgehouden met maximaal 80 geautoriseerde (‘kindveilige’) disctitels. Een disc wordt in deze lijst opgenomen als u in het dialoogvenster ‘Altijd afspelen’ hebt geselecteerd. Telkens wanneer een geautoriseerde disc wordt afgespeeld, komt deze boven aan de lijst te staan. Is de lijst vol en wordt er een nieuwe disc aan toegevoegd, dan wordt de laatste disc uit de lijst verwijderd. Het is mogelijk dat dubbelzijdige DVD’s voor elke zijde een andere identificatie hebben. Om zo’n disc ‘kindveilig’ te maken, dient elke zijde apart te worden geautoriseerd. Het is mogelijk dat VCD’s met meerdere volumes voor elk volume een andere identificatie hebben. Om zo’n disc ‘kindveilig’ te maken, dient elk volume te worden geautoriseerd.
Ongedaan maken van de autorisatie
Plaats de disc. Zie ‘Plaatsen van een disc’.Het afspelen start automatisch.
Druk op 9 STOP terwijl { zichtbaar is.Het symbool | verschijnt en de autorisatie is
ongedaan gemaakt.
Nederlands
Toegangscontrole
Status venster
Standby
Geluidsmodus
Display
PBC
Kinderslot
Beveiligingsniveau
Land wijzigen
Kode wijzigen
locked
Een keer afspelen
Altijd afspelen
Kies Altijd afspelen om disk aan de kinderen
toegelaten lijst toe te voegen
Toegangscontrole
164 BEDIENING - VIDEO
Toegangscontrole; Beveiligings­niveau (alleen DVD-Video)
Films op DVD kunnen scènes bevatten die ongeschikt zijn voor kinderen. Deze discs kunnen hierover informatie bevatten die voor de hele disc of alleen voor bepaalde scènes geldt. De betreffende scènes hebben een classificatie van 1 tot 8. De disc bevat tevens scènes die wel geschikt zijn en als alternatief kunnen dienen. De classificatie is per land verschillend. Met de functie ‘Beveiligingsniveau’ kunt u voorkomen dat bepaalde discs door uw kinderen worden afgespeeld of ervoor zorgen dat bepaalde discs met alternatieve scènes worden afgespeeld.
In-/uitschakelen van het beveiligingsniveau
1 Kies in de stopstand met de toetsen w/v
(omlaag/omhoog) de optie
Toegangscontrole
uit
menu Functies s en druk op u (rechts).
2 Toets uw viercijferige PIN-code in en doe dit zo
nodig nogmaals.
3 Ga met de toetsen w/v (omlaag/omhoog) naar
Beveiligingsniveau
.
4 Ga met toets u (rechts) naar de instelbalk. 5 Kies vervolgens met de toetsen w/v
(omlaag/omhoog) of de cijfertoetsen 0-9 op de afstandsbediening een classificatie van 1 tot 8 voor de geplaatste disc.
Classificatie 0 (weergegeven als ‘- -’):
Beveiligingsniveau is niet geactiveerd. De disc wordt in zijn geheel afgespeeld.
Classificatie 1 (kindveilig) t/m 8 (alleen voor volwassenen):
De disc bevat scènes die niet voor kinderen geschikt zijn. Als u een classificatie selecteert, kunnen alle scènes met dezelfde of een lagere classificatie worden bekeken. Scènes met een hogere classificatie worden niet afgespeeld, tenzij de disc alternatieve scènes bevat. Deze moeten dezelfde of een lagere classificatie hebben. Staan er geen alternatieve scènes op de disc, dan stopt het afspelen en moet de viercijferige code worden ingetoetst.
6 Druk op OK of t (links) om uw keuze te bevestigen
en druk nogmaals op t (links) om het menu te verlaten.
Land
1 Kies in de stopstand met de toetsen w/v
(omlaag/omhoog) de optie
Toegangscontrole
uit
menu Functies s en druk op u (rechts).
2 Toets uw viercijferige PIN-code in. 3 Ga met toets w (omlaag) naar Land wijzigen. 4 Druk op toets u (rechts). 5 Kies een land met de toetsen w/v (omlaag/omhoog). 6 Druk op OK of t (links) om uw keuze te bevestigen
en druk nogmaals op t (links) om het menu te verlaten.
Wijzigen van de viercijferige code
1 Kies in de stopstand met de toetsen w/v
(omlaag/omhoog) de optie
Toegangscontrole
uit
menu Functies s en druk op u (rechts).
2 Toets de oude code in. 3 Ga met toets w (omlaag) naar
Code wijzigen
.
4 Druk op toets u (rechts). 5 Toets de nieuwe viercijferige PIN-code in. 6 Toets de code nogmaals in en druk ter bevestiging
op OK.
7 Druk op t (links) om het menu te verlaten.
Opmerking: Als u uw viercijferige code vergeten bent, druk dan in de PIN-codebalk van het dialoogvenster Toegangscontrole viermaal op toets 9 STOP en daarna op OK. De toegangscontrole is hierdoor uitgeschakeld. U kunt nu een nieuwe code intoetsen (tweemaal!) zoals hierboven beschreven.
Nederlands
Toegangscontrole
Status venster
Standby
Geluidsmodus
Display
PBC
Kode ingeven
Toegangscontrole
Status venster
Standby
Geluidsmodus
Display
PBC
Kinderslot
Beveiligingsniveau
Land wijzigen
Kode wijzigen
BEDIENING - VIDEO 165
Plaatsen van een DVD of VCD
1 Druk op / OPEN/CLOSE aan de voorzijde van de
speler. De disclade gaat open.
2 Plaats de disc in de lade met het label naar boven
(ook bij een dubbelzijdige DVD). Zorg ervoor dat de disc goed in de juiste uitsparing ligt.
3 Duw zachtjes tegen de lade of druk op
/ OPEN/CLOSE om de lade te sluiten. De melding READING verschijnt in het statusvenster en op het display van de speler, en het afspelen start automatisch.
Opmerking: Als een DVD wordt geplaatst en het kinderslot is ingeschakeld terwijl de geplaatste disc niet op de lijst van ‘kindveilige’ titels staat (dus niet geautoriseerd is), moet de PIN-code worden ingetoetst en/of moet de disc worden geautoriseerd. (Zie ‘Toegangscontrole’.)
Afspelen van een DVD-Video disc
Afspelen van een titel
Nadat de disc geplaatst en de lade gesloten is, begint het afspelen automatisch en in het statusvenster en op het display van de speler verschijnt informatie over het type, de inhoud en de speelduur van de disc. Het is mogelijk dat u bij een disc gevraagd wordt een optie uit een menu te kiezen. Zijn de opties genummerd, druk dan op de overeenkomstige cijfertoets 0-9. Zijn de opties niet genummerd, gebruik dan de toetsen w/v, t/u (omlaag/omhoog/links/rechts) om uw keuze te markeren en druk daarna op OK. Tijdens het afspelen worden titel- en hoofdstuknummer in de menubalk en op het display van de speler getoond. In het statusvenster en op het display verschijnt de verstreken speelduur. Bij het begin van elke titel wordt het aantal frontkanalen en surroundkanalen getoond (b.v. 3/2). Als een subwooferkanaal aanwezig is, wordt ook dit getoond (+1). Als tijdens het afspelen het audioformaat (MPEG 2, Dolby Digital, etc.) van een titel verandert, wordt dit aangegeven op het display.
Desgewenst kunt u met de toets SOUND MODE Stereo-, Dolby Surround-, 3D-geluid- of
Meerkanaalsweergave kiezen. Het is mogelijk dat aan het eind van de titel met afspelen wordt gestopt, wat tot gevolg kan hebben dat u teruggaat naar het menu.
Druk op 9 STOP als u het afspelen wilt stoppen.Het standaardscherm verschijnt en geeft
informatie over de actuele status van de speler.
U kunt het afspelen hervatten vanaf het punt waar u bent gestopt door op e RESUME te drukken. De functie ‘Afspelen hervatten’ geldt niet alleen voor de disc in de speler, maar ook voor de laatste vier discs die zijn afgespeeld. U hoeft alleen maar de betreffende disc te laden en op toets 2 PLAY te drukken. Als het symbool e Resume voor ‘Afspelen hervatten’ op het scherm staat, drukt u nogmaals op 2 PLAY.
Opmerking: Omdat het gebruikelijk is dat films op DVD in verschillende delen van de wereld op verschillende tijdstippen worden uitgebracht, zijn alle spelers en sommige discs van een regiocode voorzien. Als u een disc met een afwijkende regiocode in uw speler laadt, verschijnt een melding over de regiocode op het beeldscherm. De disc kan niet worden afgespeeld en dient uit de speler genomen te worden.
Afspelen van een Video-CD
Afspelen van een disc
- Nadat de disc geplaatst en de lade gesloten is, begint
het afspelen automatisch. In het statusvenster en op het display van de speler verschijnt informatie over het type, de inhoud en de speelduur van de disc.
- Het is mogelijk dat u bij een disc gevraagd wordt een
optie uit een menu te kiezen. Zijn de opties genummerd, druk dan op de betreffende cijfertoets 0-9.
- Tijdens het afspelen wordt het nummer van de
afgespeelde track in de menubalk en op het display van de speler getoond. De verstreken speelduur verschijnt in het statusvenster en op het display van de speler.
Desgewenst kunt u met de toets SOUND MODE Stereo-, Dolby Surround-, of 3D-geluidsweergave kiezen.
Druk op 9 STOP als u het afspelen wilt stoppen.Het standaardscherm verschijnt.
U kunt het afspelen hervatten vanaf het punt waar u
bent gestopt door op e RESUME te drukken. De functie ‘Afspelen hervatten’ geldt niet alleen voor de disc in de speler, maar ook voor de laatste vier discs die zijn afgespeeld. U hoeft alleen maar de betreffende disc te laden en op toets 2 PLAY te drukken. Als het symbool e voor ‘Afspelen hervatten’ op het beeldscherm staat, drukt u nogmaals op 2 PLAY.
Nederlands
STOP PLAY PAUSE
REPEAT PREV NEXT
OPEN/CLOSE
166 BEDIENING - VIDEO
Basisfuncties
Opmerking: Tenzij anders vermeld, wordt er bij onderstaande aanwijzingen van uitgegaan dat de afstandsbediening wordt gebruikt. Sommige functies kunnen ook via de menubalk op het beeldscherm worden uitgevoerd. Zie ‘Het gebruik van de menubalk’.
Overschakelen naar de volgende of vorige titel/track
Als een disc meerdere titels of tracks bevat (wat u op de menubalk en op het display van de speler kunt zien), kunt u als volgt naar een andere titel gaan:
Druk op T (titel) en daarna tijdens het afspelen kort op K NEXT om naar de volgende titel/track te gaan.
Druk op T (titel) en daarna tijdens het afspelen kort op J PREVIOUS om naar het begin van de huidige titel/track terug te gaan. Druk nogmaals kort op J PREVIOUS om naar de vorige titel/track terug te gaan.
Om rechtstreeks naar een titel of track te gaan, drukt u op T (titel) en toetst u met behulp van de cijfertoetsen 0-9 het gewenste titelnummer in.
Opmerking: Bestaat het nummer uit meerdere cijfers, druk de toetsen dan snel achter elkaar in.
Overschakelen naar het volgende of vorige hoofdstuk/index
Bevat een disctitel meerdere hoofdstukken of een track meerdere indexen (wat u op de menubalk en op het display van de speler kunt zien), kunt u als volgt naar het volgende of vorige hoofdstuk/index overschakelen:
Druk tijdens het afspelen kort op K NEXT om het volgende hoofdstuk/index te selecteren.
Druk tijdens het afspelen kort op J PREVIOUS om naar het begin van het huidige hoofdstuk/index terug te gaan. Druk nogmaals kort op J PREVIOUS om naar het vorige hoofdstuk/index terug te gaan.
Om rechtstreeks naar een hoofdstuk of index te gaan, drukt u op C (hoofdstuk) en toetst u met behulp van de cijfertoetsen 0-9 het nummer van het hoofdstuk/index in.
Opmerking: Bestaat het nummer uit meerdere cijfers, druk de toetsen dan snel achter elkaar in.
Slow Motion
Kies f (Slow Motion) in de menubalk.
Ga met toets w (omlaag) naar menu Slow Motion.De speler komt nu in de pauzestand.
Kies de gewenste snelheid met de toetsen t u
(links/rechts): -1, -1/2, -1/4 of -1/8 (achteruit); +1/8, +1/4, +1/2 of +1 (vooruit).
Kies 1 om terug te gaan naar de normale weergavesnelheid.
Als ; PAUSE wordt ingedrukt, wordt de snelheid op 0 gezet.
Druk achtereenvolgens op 2 PLAY en v (omhoog) om de slow-motionfunctie te verlaten.
U kunt de gewenste weergavesnelheid ook kiezen met de knop H op de afstandsbediening.
Stilstaand beeld en beeld voor beeld afspelen
Kies e (beeld voor beeld) in de menubalk.
Ga met toets w (omlaag) naar menu ‘Beeld voor
beeld’.
De speler komt nu in de pauzestand.
Kies het vorige of volgende beeld met de toetsen
t u (links/rechts).
Druk op 2 PLAY om de beeld-voor-beeldfunctie te verlaten.
Beeld voor beeld afspelen in voorwaartse richting is ook mogelijk door herhaaldelijk op toets ; PAUSE op de afstandsbediening te drukken.
Snelzoeken
Kies g (Snelzoeken) in de menubalk.
Ga met toets w (omlaag) naar menu Snelzoeken.
Kies de gewenste snelheid met de toetsen t u
(links/rechts): -32, -8 of -4 (achteruit), of +4, +8, +32 (vooruit).
Kies 1 om terug te gaan naar de normale weergavesnelheid.
Druk achtereenvolgens op 2 PLAY en v (omhoog) om de snelzoekfunctie te verlaten. U kunt ook toets 5 of 6 gebruiken om met verschillende snelheden vooruit of achteruit te zoeken.
Herhalen
DVD-Videodiscs - Herhalen van hoofdstuk/titel/disc
Druk op REPEAT om het huidige hoofdstuk te herhalen: Op het display van de speler verschijnt REPEAT
CHAPTER.
Druk een tweede maal op REPEAT om de huidige titel te herhalen:
Op het display verschijnt REPEAT TITLE.
Druk een derde maal op REPEAT om de disc in
zijn geheel te herhalen:
Op het display verschijnt REPEAT ALL.
Druk een vierde maal op REPEAT om de
herhaalfunctie uit te schakelen.
Nederlands
BEDIENING - VIDEO 167
Video-CD’s - Herhalen van track/disc
Druk op REPEAT om de huidige track te herhalen:Op het display verschijnt REPEAT TRACK.
Druk een tweede maal op REPEAT om de disc in
zijn geheel te herhalen: Op het display en op het beeldscherm verschijnt
REPEAT ALL.
Druk een derde maal op REPEAT om de herhaalfunctie uit te schakelen.
Herhalen van A-B
Met deze functie kunt u een fragment in een titel herhalen.
Druk bij het door u gekozen startpunt op
REPEAT A-B.
Op het display verschijnt A.
Druk bij het door u gekozen eindpunt nogmaals op
REPEAT A-B.
Op het display verschijnt A-B REPEAT en het geselecteerde fragment wordt continu herhaald.
Druk nogmaals op REPEAT A-B om de functie uit te schakelen.
Scan
Met deze functie kunt u de eerste 10 seconden van elk hoofdstuk op een disc afspelen.
Druk op SCAN.
Om het afspelen bij het gekozen hoofdstuk voort te
zetten, drukt u nogmaals op SCAN of op
2 PLAY.
Shuffle (afspelen in willekeurige volgorde)
DVD-Videodiscs
Als een titel meerdere hoofdstukken bevat, kunt u die met deze functie in willekeurige volgorde afspelen.
Druk tijdens het afspelen op SHUFFLE.Het SHUFFLE-symbool verschijnt circa 2
seconden op het beeldscherm.
Druk nogmaals op SHUFFLE om de functie uit te schakelen.
Video-CD’s
Als een disc meerdere tracks bevat, kunt u die met deze functie in willekeurige volgorde afspelen.
Druk tijdens het afspelen op SHUFFLE.Het Shuffle-symbool verschijnt circa 2 seconden
op het beeldscherm.
Druk nogmaals op SHUFFLE om de functie uit te schakelen.
Tijdlocatie
Met deze functie kunt u het afspelen van de disc starten bij elke gewenste tijdlocatie.
Kies h (Tijdlocatie) in de menubalk.
Druk op toets w (omlaag).De speler komt in de pauzestand.Er verschijnt een tijdbalk waarop de verstreken
speelduur van de disc is aangegeven.
Voer met de cijfertoetsen 0-9 de gewenste starttijd in. Toets uren, minuten en seconden van links naar rechts in de tijdbalk in. Na invoering van een item wordt het volgende item gemarkeerd.
Druk op OK om de starttijd te bevestigen.De tijdbalk verdwijnt en het afspelen begint bij de
opgegeven tijdlocatie.
Zoom
Met de zoomfunctie kunt u het videobeeld vergroten en door het vergrote beeld schuiven.
Kies a Zoom in de menubalk.
Druk op w/v (omlaag/omhoog) om de zoomfunctie
in te schakelen en kies de gewenste vergrotingsfactor: 1.33 of 2 of 4.
De speler komt in de pauzestand.De gekozen vergrotingsfactor verschijnt onder
het zoomsymbool a in de menubalk, en onder de menubalk verschijnt
Druk op OK om te schuiven
.
Het beeld verandert dienovereenkomstig.
Druk op OK om uw keuze te bevestigen.De schuifsymbolen verschijnen op het
beeldscherm: v w t u en OK.
Gebruik de toetsen v w t u (omhoog/omlaag/links/rechts) om over het hele scherm te schuiven.
Als u op OK drukt, wordt alleen het ingezoomde gedeelte op het scherm getoond.
Wilt u op elk moment kunnen zoomen, druk dan op a Zoom en kies de gewenste zoomfactor zoals hierboven beschreven.
Druk op 2 PLAY om de zoomfunctie uit te schakelen. Het afspelen wordt hervat.
Nederlands
Druk op OK om te schuiven
168 BEDIENING - VIDEO
FTS-Video
- Met de FTS-Videofunctie kunt u uw favoriete titels en hoofdstukken (DVD) en uw favoriete tracks (VCD) van een bepaalde disc in het geheugen van de speler vastleggen.
- Elk FTS-programma kan 20 items (titels, hoofdstukken) bevatten.
- Telkens wanneer een FTS-programma wordt afgespeeld, wordt dit boven aan de lijst geplaatst. Is de lijst vol en wordt er een nieuw programma aan toegevoegd, dan wordt het laatste programma uit de lijst verwijderd.
- Een programma kan op elk gewenst moment worden opgeroepen en afgespeeld.
Vastleggen van een FTS-Video-programma
In de stopstand: kies Video FTS c in de menubalk.
Druk op w (omlaag) om het menu te openen.Het Video FTS-menu verschijnt.
Vastleggen van titels/tracks
Druk op w (omlaag) om
Titel
te selecteren.
Kies de gewenste titel met t u (links/rechts).
Druk op OK als u de hele titel wilt vastleggen.
Het titelnummer wordt aan de FTS-lijst
toegevoegd.
Vastleggen van hoofdstukken
Druk bij het gekozen titelnummer op w
(omlaag). Het titelnummer wordt gemarkeerd en het eerste hoofdstuknummer dat bij deze titel beschikbaar is, licht op.
Kies het gewenste hoofdstuknummer met t u
(links/rechts).
Druk op OK om uw keuze te bevestigen.
De gemaakte keuze wordt aan de lijst
toegevoegd.
Druk op OK of MENU SYSTEM om het
Video FTS-menu te verlaten.
Wissen van een titel/track uit een FTS-Video­programma
In de stopstand: kies Video FTS c in de menubalk.
Druk op w (omlaag) om
Program
te selecteren.
Kies het nummer van de gewenste titel/track met de toetsen t u (links/rechts).
Druk op OK om de selectie te wissen.
Druk op v (omhoog) of MENU SYSTEM om het
Video FTS-menu te verlaten.
Wissen van alle selecties
In de stopstand: kies Video FTS c in de menubalk.
Druk op w (omlaag) om
Alles wissen
te
selecteren.
Druk op OK.Alle selecties worden nu gewist.
Druk op v (omhoog) of MENU SYSTEM om het
Video FTS-menu te verlaten.
In- en uitschakelen van FTS-Video
Kies Video FTS c in de menubalk en druk op w (omlaag).
Het Video FTS-menu verschijnt.
Druk op t u (links/rechts) om
Aan
of
Uit
te kiezen.
Druk op v (omhoog) of MENU SYSTEM om het Video FTS-menu te verlaten.
U kunt de FTS-Videofunctie ook AAN- of UITzetten met toets FTS op de afstandsbediening.
Nederlands
Favoriete Track Seletie
Aan Uit
Alles wissen
BEDIENING - VIDEO 169
Speciale DVD-functies
Controleren van de inhoud van DVD­videodiscs: Menu’s
De disc kan voor titels en hoofdstukken keuzemenu’s bevatten. Met de menufunctie van de DVD kunt u uit deze menu’s een keuze maken. Druk op de betreffende cijfertoets, of gebruik de toetsen w, v, u, t (omlaag/ omhoog/rechts/links) om uw keuze te markeren en druk op OK.
Titelmenu’s
Druk op DISC MENU.Heeft de huidige titel een menu, dan verschijnt dit
nu op het beeldscherm. Zo niet, dan verschijnt het discmenu.
Het menu kan een lijst bevatten van camerahoeken, opties voor gesproken talen en talen voor ondertiteling, en hoofdstukken van de titel.
Druk nogmaals op DISC MENU om het titelmenu te verlaten.
Discmenu
Druk op T en daarna op DISC MENU.Het discmenu verschijnt.
Druk nogmaals op DISC MENU om het menu te
verlaten.
Camerahoek
Als de disc fragmenten bevat die vanuit verschillende hoeken zijn opgenomen, verschijnt het hoeksymbool } met het
aantal beschikbare hoeken en de hoek die op dat moment geldt. U kunt de camerahoek desgewenst wijzigen.
Kies de gewenste hoek in het hoeksymbool met de
toetsen w v (omlaag/omhoog).
U kunt een hoek ook rechtstreeks kiezen door met
de cijfertoetsen 0-9 het gewenste hoeknummer in te voeren. Na enkele ogenblikken schakelt de speler over op de gekozen camerahoek. Het hoeksymbool blijft in beeld zolang er meerdere hoeken beschikbaar zijn.
Wijzigen van de gesproken taal
Kies Y (Gesproken taal) in de menubalk.
Druk meerdere malen op Y of w v
(omlaag/omhoog) om van de ene naar de
andere taal te gaan.
U kunt de gewenste taal ook direct met de
cijfertoetsen 0-9 invoeren.
Wijzigen van de taal voor de ondertiteling
Kies Z (Ondertiteling) in de menubalk.
Druk meerdere malen op Z of w v
(omlaag/omhoog) om van de ene naar de andere taal te gaan.
U kunt de gewenste taal ook direct met de cijfertoetsen 0-9 invoeren.
Speciale VCD-functies
Playback Control (PBC)
Plaats een Video-CD met PBC en druk op 2 PLAY.Het PBC-menu verschijnt op het tv-scherm.
Doorloop het menu met de toetsen die op het
beeldscherm zijn afgebeeld tot de gewenste passage wordt afgespeeld. Als het PBC-menu uit een lijst met titels bestaat, kunt u de gewenste titel ook rechtstreeks kiezen.
Maak uw keuze met de cijfertoetsen 0-9.
Druk op RETURN om naar het vorige menu terug
te gaan.
Nederlands
170 BEDIENING
Geavanceerd gebruik
Filterschakelaar
Niet alle versterkers/receivers en luidsprekers kunnen de hogere weergavefrequentie van de SACD verwerken. Uw SACD-speler is aan de achterzijde uitgerust met een omschakelbare filter. De standaardinstelling van deze filter is 40 kHz, wat veilig is voor alle systemen. Als uw systeem het totale SACD-frequentiegebied kan verwerken (zie hiervoor de betreffende gebruiks­aanwijzingen of neem hierover contact op met uw leverancier), handel dan als volgt:
Stel de schakelaar in op het gewenste uitgangssignaal. Stand 1 : 40 kHz - het uitgangssignaal is voor alle
luidsprekers ingesteld op 40 kHz.
Stand 2 : 50 kHz FRONT / 40 kHz ANDERE - het
uitgangssignaal is voor de frontluidsprekers ingesteld op 50 kHz; het uitgangssignaal is voor alle andere luidsprekers ingesteld op 40 kHz.
Stand 3 : 50 kHz - het uitgangssignaal is voor alle
luidsprekers ingesteld op 50 kHz.
Waarschuwing: Als u er niet zeker van bent dat uw installatie audioingangssignalen tot 50 kHz kan verwerken, wijzig het uitgangssignaal dan niet. Dit kan beschadiging van uw luidsprekers of uw versterker/receiver tot gevolg hebben.
Aarding van de installatie
Als uw installatie is opgebouwd uit een groot aantal onderdelen, kunnen soms storingsproblemen (zoals janken) voorkomen. Deze problemen kunnen worden opgelost door de installatie te aarden.
1 Draai aardklem GND gedeeltelijk los, sluit een
aarddraad op de klem aan en draai de klem weer vast.
2 Sluit de aarddraad aan op de aardklem van het
volgende onderdeel van de installatie.
3 Als andere onderdelen van uw installatie voorzien
zijn van een aardklem, deze op dezelfde wijze aarden.
Nederlands
VOLTAGE SELECTOR
100-120V220-240V
MAINS
FILTER
123
GND
DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital/
DTS/MPEG/PCM
DIG OUTOPT OUT
RIGHT
LEFT
VO
LTAGE SELECTOR
220-240V
100-120V
M
A
IN
S
FILTER
FILTER
123
G
N
D
VERHELPEN VAN STORINGEN 171
Verhelpen van storingen
Als de SACD-speler niet naar behoren functioneert, kunt u het beste eerst onderstaande checklist raadplegen. Misschien hebt u iets over het hoofd gezien. Probeer het apparaat in geen geval zelf te repareren, want dan vervalt de garantie.
Zoek het specifieke symptoom op en voer daarna uitsluitend die handelingen uit die daarvoor als oplossing van het probleem worden genoemd.
Symptoom Oplossing
Geen spanning Controleer of beide stekkers van het netsnoer goed zijn aangesloten.
Controleer of er spanning op het stopcontact staat door er een ander apparaat op aan te sluiten.
Geen geluid Controleer de audioaansluitingen.
Probeer een andere geluidsbron als u een hifi-versterker gebruikt. DTS-CD’s kunnen niet op de SACD 1000 worden afgespeeld.
Vervormd geluid van hifi-versterker Controleer of er een audioverbinding is gemaakt met de phono-ingang
van de versterker.
De disc kan niet worden afgespeeld Controleer of de disc met het label naar boven is geplaatst.
Reinig de disc. Controleer of de disc defect is door een andere disc te proberen.
Geen beeld Controleer of de TV aanstaat.
Controleer de videoaansluiting.
Vervormd beeld Controleer de disc op vingerafdrukken; reinig de disc zo nodig met een
zachte doek en wrijf daarbij van binnen naar buiten. Soms kan er een lichte beeldvervorming optreden. Dit is geen storing.
Ernstig vervormd beeld bij het menu van de speler De NTSC/PAL-schakelaar kan in de verkeerde stand staan. Druk toets
9 STOP en toets T NEXT gelijktijdig in en houd deze ingedrukt terwijl u de speler aanzet.
Geen kleurenbeeld bij het menu van de speler De NTSC/PAL-schakelaar kan in de verkeerde stand staan. Druk toets
9 STOP en toets T NEXT gelijktijdig in en houd deze ingedrukt terwijl u de speler aanzet.
De speler gaat niet terug naar het beginscherm als de disc wordt verwijderd Zet de speler UIT en weer AAN.
Controleer of het programma om een andere disc vraagt.
De speler reageert niet op de afstandsbediening Richt de afstandsbediening direct op de sensor aan de voorzijde van de
speler. Vermijd obstakels tussen de speler en de afstandsbediening. Controleer of vervang de batterijen. Controleer de instelling van de afstandsbedieningscode. Zie hoofdstuk ‘Afstandsbedieningscode’.
Vervormd beeld of zwart-witbeeld bij DVD’s of video-CD’s Gebruik alleen discs die overeenkomen met het TV-systeem
(PAL/NTSC) van het gebruikte toestel.
Geen audiosignaal op de digitale uitgang Controleer de digitale verbindingen.
Controleer in menu Voorkeurinstellingen of de digitale uitgang is ingeschakeld (AAN). Controleer of het audioformaat van de gekozen gesproken taal geschikt is voor uw receiver.
De toetsen werken niet Zet de speler uit en weer aan.
Nederlands
172 VERHELPEN VAN STORINGEN
Hoorbaar ‘klikken’ in het inwendige van de speler Wanneer de speler in werking is, kunnen de relais van de speler worden
geschakeld, wat een hoorbare ‘klik’ tot gevolg heeft. Dit is geen storing.
De speler reageert tijdens het afspelen niet op alle bedieningscommando’s Het betreft voor de disc ongeoorloofde handelingen. Raadpleeg het bij
de disc gevoegde insteekmapje.
Storingsproblemen (zoals ‘janken’) tijdens het afspelen Aard de installatie. Zie het hoofdstuk ‘Aarding van de installatie’.
Reinigen van discs
Sommige problemen zijn te wijten aan vervuiling van de disc. Om dit te voorkomen dient u de discs regelmatig als volgt te reinigen:
Gebruik een reinigingsdoekje voor het schoonmaken. Veeg van het midden naar de rand toe.
Let op: Gebruik geen oplosmiddelen zoals benzine, verdunner, in de handel verkrijgbare cleaners, of anti-statische sprays voor analoge platen.
Diagnostisch programma
Als de speler na het doornemen van bovenstaande checklist nog steeds niet goed functioneert, kunt u het diagnostische programma van de speler starten.
Volg hiervoor de onderstaande instructies stap voor stap.
Instructies
1 Schakel de speler UIT met toets ON/OFF. 2 Druk gelijktijdig op / OPEN/CLOSE en toets ; en houd deze
toetsen ingedrukt terwijl u de speler AANzet. Op het display verschijnt de boodschap BUSY samen met een teller die aftelt terwijl het programma loopt. Als de teller op nul staat, is de test afgelopen. Na een paar minuten verandert de boodschap op het display van BUSY in FAIL of PASS. Als FAIL op het display verschijnt, is er sprake van een defect en dient de speler gerepareerd te worden.
3 Raadpleeg uw leverancier of de Philips Consumentenservice voor
het dichtstbijzijnde servicecentrum. U vindt het telefoonnummer van de Philips Consumentenservice in het garantieboekje.
4 Als PASS op het display verschijnt, is er geen sprake van een defect.
In dit geval wordt de storing waarschijnlijk veroorzaakt door verkeerde interpretatie van de bedieningsinstructies, door een verkeerde disc of door een verkeerde aansluiting van de speler. Raadpleeg uw leverancier of de Philips Consumentenservice om dit probleem op te lossen.
5 Blijft het probleem bestaan, volg dan het advies van punt 3 op. 6 Schakel de speler uit met toets ON/OFF om het diagnostische
programma te verlaten.
Nederlands
OPMERKINGEN 173
Opmerkingen
Nederlands
Loading...