Philips CEM2250/12 User guide [nl]

Register your product and get support at www.philips.com/welcome
Always there to help you
Contact
Philips
CEM2250
User manual 1 Benutzerhandbuch 23 Mode d’emploi 49
Manuale utente 75 Gebruiksaanwijzing 101
Nederlands
Inhoudsopgave
1 Belangrijk 102
Veiligheid 102 Kennisgeving 102
2 Uw autoaudiosysteem 104
Inleiding 104 Wat zit er in de doos? 104 Overzicht van het apparaat 105
3 Het autoaudiosysteem installeren 107
Kabels aansluiten 107 In het dashboard plaatsen 108 Het voorpaneel bevestigen 110
4 Aan de slag 110
Product voor de eerste keer gebruiken 110 De tijdsindeling instellen 110 De klok instellen 111 Selecteer een bron 111 Muziekzone wijzigen 111 De knoptonen dempen 111
5 Naar de radio luisteren 112
Een tunergebied kiezen 112 Tunergevoeligheid selecteren 112 Radioband kiezen 112 Naar radiozenders zoeken 112 Radiozenders opslaan in het geheugen 112 Afspelen met RDS 113
7 Muziek van de iPod/iPhone
afspelen 117
Compatibele iPod/iPhone-modellen 117 Uw iPod/iPhone aansluiten 118 Bediening 118 De iPod/iPhone opladen 119
8 Externe geluidsbron aansluiten 119
9 Geluid aanpassen 120
10 Systeeminstellingen aanpassen 121
11 Aanvullende informatie 122
Resetten 122 Zekering vervangen 122
12 Productinformatie 123
13 Problemen oplossen 124
14 Verklarende woordenlijst 125
6 Afspelen vanaf media 115
Afspelen vanaf een disc 115 Afspelen vanaf een
USB-opslagapparaat 116 Weergave regelen 116 Tracks wisselen 117
NL
101
1 Belangrijk
Veiligheid
Lees alle instructies goed door en zorg dat u deze begrijpt voordat u het apparaat gaat gebruiken. Als het product wordt beschadigd omdat u de instructies niet hebt opgevolgd, is de garantie niet van toepassing.
Dit apparaat is uitsluitend ontworpen voor gebruik bij 12 V negatieve aarde.
Stel het volume in op een veilig en prettig niveau, zodat u veilig kunt rijden.
Onjuiste zekeringen kunnen schade of brand veroorzaken. Raadpleeg een expert wanneer u de zekering moet vervangen.
Gebruik alleen het meegeleverde bevestigingsmateriaal voor een veilige installatie.
Stel het apparaat, de afstandsbediening of de batterijen van de afstandsbediening niet bloot aan regen of water, anders kan kortsluiting ontstaan.
Steek geen voorwerpen in de ventilatiesleuven of andere openingen van het apparaat.
Maak het apparaat en de behuizing schoon met een zachte, vochtige doek. Gebruik geen vloeistoffen als alcohol, chemicaliën of huishoudelijke schoonmaakmiddelen om het apparaat te reinigen.
Plaats alleen discs in het apparaat.
Gebruik nooit oplossingsmiddelen zoals
benzeen, thinner, reinigingsmiddelen of antistatische sprays voor discs.
Zichtbare en onzichtbare laserstraling in open positie. Vermijd blootstelling aan lichtbundel.
Risico op beschadiging van het scherm! Zorg ervoor dat het scherm nooit in aanraking komt met andere voorwerpen.
Let op
• Gebruik van dit product dat niet overeenkomt met
de beschrijving in deze handleiding of het maken van aanpassingen kan leiden tot blootstelling aan gevaarlijke straling of een anderszins onveilige werking van dit product.
Zorg ervoor dat het apparaat niet nat wordt.
Plaats niets op het apparaat dat gevaar kan opleveren, zoals een glas water of een brandende kaars.
Kennisgeving
Eventuele wijzigingen of modicaties aan het
apparaat die niet uitdrukkelijk zijn goedgekeurd door Philips Consumer Lifestyle kunnen tot gevolg hebben dat gebruikers het recht verliezen het apparaat te gebruiken.
Recycling
Uw product is vervaardigd van kwalitatief hoogwaardige materialen en onderdelen die gerecycled en opnieuw gebruikt kunnen worden.
Wanneer een product is voorzien van een symbool van een afvalcontainer met een kruis erdoorheen, valt het product onder de Europese richtlijn 2002/96/EG:
Gooi het product nooit weg met ander huishoudelijk afval. Informeer u over de lokale regels inzake gescheiden afvalophaling van elektrische en elektronische toestellen. Een goede afvalverwerking van uw oude product draagt bij tot het voorkomen van mogelijke schade voor het milieu en de volksgezondheid.
102 NL
Nederlands
Milieu-informatie
Er is geen overbodig verpakkingsmateriaal gebruikt. We hebben ervoor gezorgd dat de verpakking gemakkelijk kan worden gescheiden in drie materialen: karton (de doos), polystyreen (buffer) en polyethyleen (zakken en afdekking).
Het systeem bestaat uit materialen die kunnen worden gerecycled en opnieuw kunnen worden gebruikt wanneer het wordt gedemonteerd door een gespecialiseerd bedrijf. Houd u aan de plaatselijke regelgeving inzake het weggooien van verpakkingsmateriaal, lege batterijen en oude apparatuur.
U mag geen kopieën maken van tegen kopiëren beveiligd materiaal, inclusief computerprogramma's, bestanden, uitzendingen en geluidsopnamen. Als u dit doet, overtreedt u het auteursrecht en pleegt u zodoende een misdrijf. Dit apparaat mag niet voor dergelijke doeleinden worden gebruikt.
en regelgeving. Het gebruik van dit accessoire met een iPod of iPhone kan de draadloze werking beïnvloeden.
iPod en iPhone zijn handelsmerken van Apple Inc., geregistreerd in de Verenigde Staten en andere landen.
Dit apparaat beschikt over dit label:
2013 © Koninklijke Philips Electronics N.V. Alle rechten voorbehouden.
Specicaties kunnen zonder voorafgaande
kennisgeving worden gewijzigd. Handelsmerken zijn eigendom van Koninklijke Philips Electronics N.V. of hun respectieve eigenaren. Philips behoudt zich het recht voor om op elk gewenst moment producten te wijzigen en is hierbij niet verplicht eerdere leveringen aan te passen.
Het Windows Media- en het Windows­logo zijn handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen.
"Made for iPod" en "Made for iPhone" willen zeggen dat een elektronisch accessoire is ontworpen om te worden aangesloten op een iPod of iPhone en door de ontwikkelaar is
gecerticeerd en aan de prestatiestandaarden
van Apple voldoet. Apple is niet verantwoordelijk voor de bediening van dit apparaat en of het apparaat al dan niet voldoet aan de richtlijnen met betrekking tot veiligheid
NL
103
2 Uw autoaudio-
Wat zit er in de doos?
systeem
Gefeliciteerd met uw aankoop en welkom bij Philips! Registreer uw product op www. philips.com/welcome om optimaal gebruik te kunnen maken van de door Philips geboden ondersteuning.
Inleiding
Met het autoaudiosysteem kunt u in de auto luisteren naar:
FM- of AM/MW-radio
Audio van CD's of MP3-discs
Audio van USB-apparaten
Audio van iPod/iPhone
Audio van externe apparaten
Het apparaat ondersteunt de volgende media­indelingen:
Controleer de inhoud van het pakket:
a Systeem (met bevestigingshuls) b Voorpaneel c Sierplaat d Opbergdoosje voor voorpaneel e Rubberen kussen f 1 schroef g 2 demontagesleutels h Gebruikershandleiding
a
c
e
b
d
f
104 NL
g
h
Nederlands
Overzicht van het apparaat
a dc
b
e
f g
p
a SOURCE
Een audiobron selecteren.
b MENU
Het systeemmenu openen.
c
Terug naar het vorige menu.
Navigeren door het iPod/iPhone-menu.
o hr q
t
n
m
l
s
d /
Houd ingedrukt om het apparaat in of
uit te schakelen.
Druk hierop om uw keuze te
bevestigen.
Druk hierop om het geluid te dempen
of te herstellen.
Draai aan deze knop om het volume
aan te passen.
Draai om tussen menuopties te
schakelen.
k
ij
NL
105
e ZONE /
In radiomodus. Druk hierop om een tunerfrequentieband te kiezen.
Druk hierop bij .mp3- en .wma-tracks op een opslagapparaat om de map MP3/WMA te kiezen.
Houd ingedrukt om de muziekzone te wijzigen.
Bij een iPod/iPhone drukt u herhaaldelijk om een bedieningsmodus te kiezen.
f
De disc uitwerpen.
g
USB-poort.
h MP3 LINK
Hierop sluit u een extern audioapparaat aan.
 6281'
i
/
Druk hierop om maximaal volume in of uit te schakelen.
Houd in een willekeurige modus ingedrukt om de klok weer te geven.
j DBB/AS
Druk hierop om Dynamic Bass Boost (DBB) in of uit te schakelen.
Houd in de radiomodus ingedrukt om het menu voor automatisch opslaan van radiozenders te openen.
k
Druk hierop in de radiomodus om voorkeuzezender 6 te selecteren.
Houd in de radiomodus ingedrukt om de huidige radiozender als voorkeuzezender 6 op te slaan.
Druk hierop om het afspelen te starten, onderbreken of hervatten.
l REP/SHUF
Druk in de radiomodus hierop om voorkeuzezender 3/4 te selecteren.
Houd in de radiomodus ingedrukt om de huidige radiozender als voorkeuzezender 3/4 op te slaan.
Druk bij .wma- en .mp3-tracks hierop om herhaald afspelen of afspelen in willekeurige volgorde te openen.
m /
Druk in de radiomodus hierop om voorkeuzezender 1/2 te selecteren.
Houd in de radiomodus ingedrukt om de huidige radiozender als voorkeuzezender 1/2 op te slaan.
Druk bij .wma- en.mp3-tracks op een opslagapparaat hierop om de tracklijst/ mappenlijst te openen.
n /
Druk in de radiomodus hierop om af te stemmen op een radiozender.
Druk hierop om een track over te slaan of te zoeken naar een track.
Druk hierop om snel terug of vooruit te spoelen.
o DISP
Druk hierop om de huidige status weer te geven.
Houd in de iPod/iPhone-modus ingedrukt om naar de modus voor zoeken naar muziek te gaan.
p EQ/AUDIO
Druk herhaaldelijk hierop om een EQ­instelling (equalizer) te kiezen.
Houd ingedrukt om het menu voor audio-instellingen te openen.
q
Het paneel ontgrendelen.
r BAND
De tunerfrequentieband selecteren.
s RESET
Herstel de standaardinstellingen.
t Discstation
106 NL
Nederlands
3 Het autoaudio-
Kabels aansluiten
systeem installe­ren
Deze instructies zijn van toepassing op een standaardinstallatie. Maak de benodigde aanpassingen als uw auto andere vereisten heeft. Raadpleeg de leverancier van uw Philips­autoaudiosysteem als u vragen hebt over installatiekits.
Let op
• Dit apparaat is uitsluitend ontworpen voor gebruik bij
12 V negatieve aarde.
• Installeer dit apparaat in het dashboard van de auto.
Andere locaties kunnen gevaar opleveren omdat de achterkant van het apparaat warm wordt tijdens gebruik.
• Zorg ervoor dat de motor niet is gestart wanneer u de
kabels gaat aansluiten, anders kan kortsluiting ontstaan.
• Sluit de gele en rode kabels pas aan nadat alle andere
kabels zijn aangesloten.
• Zorg ervoor dat alle losse kabels zijn geïsoleerd met
isolatietape.
• Zorg ervoor dat de kabels niet vast kunnen raken
onder schroeven of in bewegende delen (zoals de rails van de zitting).
• Zorg ervoor dat alle aardekabels zijn geaard.
• Gebruik alleen het meegeleverde bevestigingsmateriaal
voor een veilige installatie.
• Onjuiste zekeringen kunnen schade of brand
veroorzaken. Raadpleeg een exper t wanneer u de zekering moet vervangen.
Let op
• Zorg ervoor dat alle losse kabels zijn geïsoleerd met
isolatietape.
Opmerking
• Raadpleeg een expert om de CEM2250 aan te sluiten
zoals hieronder beschreven.
1 Controleer de bekabeling van de auto
grondig. Sluit de kabels vervolgens aan op de meegeleverde male connector.
Opmerking
• Gevaarlijk! Raadpleeg een expert voor de
onderstaande stappen!
Opmerking over de voedingskabel (geel)
Wanneer u andere apparaten op dit apparaat aansluit, zorg er dan voor dat het maximumvermogen van de stroomkring van de auto groter is dan het totale vermogen van alle aangesloten apparaten.
Opmerking over de luidsprekeraansluiting
Sluit geen luidsprekerkabels aan op de metalen behuizing of het chassis van de auto.
Sluit geen gestreepte luidsprekerkabels op elkaar aan.
Male ISO­connectors
1 Groene draad,
groene draad met zwarte rand
2 Witte draad, witte
draad met zwarte rand
3 Grijze draad, grijze
draad met zwarte rand
Aansluiten op
Linkerluidspreker (achter)
Linkerluidspreker (voor)
Rechterluidspreker (voor)
NL
107
Male ISO­connectors
4 Paarse draad, paarse
draad met zwarte rand
e Rood Contact +12 V
f Blauw Motor/kabel
g Blauwe strip met
witte rand h Zwart Aarde i Geel Naar de +12V-accu
2 Sluit de antenne en versterker aan volgens
de afbeelding, indien van toepassing.
Aansluiten op
Rechterluidspreker (achter)
gelijkstroom wanneer in stand ON/ACC
elektrische antenne Versterkerkabel
die altijd onder spanning staat
Connector Aansluiten op
1 ANTENNA Antenne 2 Aansluiting
voor male ISO-
connectors 3 REAR LINE OUT R
(aansluiting) 4 REAR LINE OUT L
(aansluiting) 5 OE REMOTE
(paars)
Tip
• De pinindeling voor de ISO-connectors is afhankelijk
van uw type voertuig. Zorg voor een goede aansluiting om schade aan het systeem te voorkomen.
In het dashboard plaatsen
Als de auto geen interne navigatiecomputer heeft, koppelt u de negatieve aansluiting los van de accu.
Zorg ervoor dat de losse kabels elkaar niet raken als de accu nog is aangesloten, anders kan kortsluiting ontstaan.
1 Controleer of de opening in het dashboard
deze afmetingen heeft:
Zoals aangegeven in stap 1 hierboven
Rechterluidspreker achter
Linkerluidspreker achter
Originele afstandsbediening
108 NL
5mm
183 mm
53mm
Nederlands
2 Verwijder de bevestigingshuls met de
meegeleverde demontagesleutels.
3 Plaats de huls in het dashboard en buig de
lipjes naar buiten om de huls vast te zetten.
53.5 mm
183 mm
5 Schuif het systeem in het dashboard tot u
een klik hoort.
6 Bevestig de sierplaat.
4 Plaats het meegeleverde rubberen kussen
over het uiteinde van de bevestigingsbout.
7 Sluit de negatieve aansluiting van de accu
weer aan.
NL
109
Het voorpaneel bevestigen
1 Schuif de inkeping op het voorpaneel in de
behuizing van het apparaat.
4 Aan de slag
Product voor de eerste keer gebruiken
2 Druk het linkeruiteinde van het voorpaneel
naar binnen tot het is vergrendeld met een 'klik'.
Het voorpaneel verwijderen
Opmerking
• Controleer of het systeem uitgeschakeld is, voordat u
het voorpaneel losmaakt.
1 Druk op om het voorpaneel te
ontgrendelen.
2 Trek het voorpaneel naar buiten om het te
verwijderen.
Opmerking
• Selecteer het juiste land of de juiste regio voor dit
systeem, anders werkt het systeem niet naar behoren.
1 Druk op om het apparaat in te
schakelen.
» [SELECT OPERATING REGION]
wordt weergegeven.
2 Draai om een optie te selecteren:
[USA] (Verenigde Staten)
[LATIN] (Latijns-Amerika)
[EUROPE] (West-Europa)
[RUSSIA] (Rusland)
[MID--EAST] (Midden-Oosten)
[ASIA] (Oceanië)
[JAPAN] (Japan)
[AUSTRALIA] (Australië)
3 Druk op om te bevestigen.
De tijdsindeling instellen
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [CLOCK
FORMAT] wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren.
[CLK 12H]
[CLK 24H]
110 NL
Nederlands
De klok instellen
Muziekzone wijzigen
1 Druk herhaaldelijk op MENU totdat
[CLOCK SET] wordt weergegeven.
2 Draai om het uur in te stellen. 3 Druk op om te bevestigen. 4 Draai om de minuten in te stellen. 5 Druk op om te bevestigen.
De klok weergeven
Houd in een willekeurige modus ingedrukt tot de klok wordt weergegeven.
Druk op een willekeurige knop om de klokweergave te annuleren.
 6281'
/
Selecteer een bron
Druk herhaaldelijk op SOURCE om Bluetooth als bron te selecteren.
[RADIO]: naar FM/AM-radiozenders luisteren.
[MP3--LINK]: de audio-invoer beluisteren via de MP3-LINK-aansluiting
[iPod/USB]: als een USB-opslagapparaat of compatibele iPod/iPhone aangesloten en herkend is, kunt u deze bron kiezen om audiobestanden die hierop zijn opgeslagen af te spelen.
Met de innovatieve Zone-technologie van Philips kunnen bestuurders of passagiers muziek beluisteren met de beste luidsprekerbalans en met het levendige geluid zoals het oorspronkelijk was bedoeld. U kunt de muziekzone wijzigen van bestuurder naar passagiers voor de optimale luidsprekerinstellingen.
1 Houd ZONE ingedrukt.
» De huidige instelling wordt
weergegeven.
2 Draai / om een instelling te
selecteren:
[ALL] (Alle)
[LEFT] (Links)
[RIGHT] (Rechts)
[FRONT] (Voor)
De knoptonen dempen
De knoptonen zijn standaard ingeschakeld. U kunt deze pieptoon in- of uitschakelen.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [BEEP
TONE] wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren:
[BEEP ON]: de pieptoon inschakelen.
[BEEP OFF]: de pieptoon uitschakelen.
NL
111
5 Naar de radio
Radioband kiezen
luisteren
Een tunergebied kiezen
U kunt het toepasselijke land of de toepasselijke regio voor de radio selecteren.
1 Druk op SOURCE om de radiomodus te
selecteren.
2 Druk herhaaldelijk op MENU totdat
[AREA] wordt weergegeven.
3 Draai om een van de volgende opties te
selecteren:
[USA] (Verenigde Staten)
[LATIN] (Latijns-Amerika)
[EUROPE] (West-Europa)
[RUSSIA] (Rusland)
[MID--EAST] (Midden-Oosten)
[ASIA] (Azië (Oceanië))
[JAPAN] (Japan)
[AUSTRALIA] (Australië)
4 Druk op om te bevestigen.
1 Druk herhaaldelijk op SOURCE om de
radiomodus te selecteren.
2 Druk herhaaldelijk op BAND of / om
een band te kiezen: [FM1], [FM2], [FM3], [AM1] of [AM1].
Naar radiozenders zoeken
Automatisch een radiozender zoeken
Druk op of om naar de vorige of volgende radiozender met een sterk signaal te zoeken.
» [SEEK--] of [SEEK+] wordt
weergegeven tot de vorige of volgende zender met sterk signaal wordt gedetecteerd.
Handmatig naar radiozenders zoeken
1 Houd of ingedrukt tot het
frequentiecijfer knippert.
2 Druk herhaaldelijk op of tot de
doelfrequentie wordt weergegeven.
Tunergevoeligheid selecteren
U kunt de tunergevoeligheid aanpassen zodat u meer radiozenders of alleen zenders met een sterk signaal ontvangt.
1 Druk herhaaldelijk op MENU tot
[LOCAL] wordt weergegeven.
2 Draai om een instelling te selecteren:
[LOCAL ON] (Lokaal aan): alleen
zenders met een sterk signaal worden ontvangen.
[LOCAL OFF] (Lokaal uit): zenders
met een sterk en zwak signaal worden ontvangen.
112 NL
Radiozenders opslaan in het geheugen
U kunt maximaal 6 zenders voor elke band opslaan.
Nederlands
Zenders automatisch opslaan
Type programma selecteren
1 Houd in de radiomodus DBB/AS ingedrukt
tot [STORE - - -] wordt weergegeven.
2 Druk op om te bevestigen.
» De zes sterkste zenders van de
gekozen band worden automatisch opgeslagen.
Druk op de cijferknop om een
opgeslagen radiozender te kiezen.
Zenders handmatig opslaan
1 Druk herhaaldelijk op / om een
tunerfrequentieband te kiezen.
2 Stem af op een zender die u wilt opslaan. 3 Houd een cijferknop drie seconden
ingedrukt.
» De zender wordt opgeslagen onder
het geselecteerde kanaal.
Druk op de cijferknop om een
opgeslagen radiozender te kiezen.
Afspelen met RDS
De RDS-functie (Radio Data System) werkt alleen in gebieden met FM-zenders die RDS­signalen uitzenden. Als u afstemt op een RDS­zender, wordt de zendernaam weergegeven.
De RDS-functie inschakelen
Opmerking
• RDS is standaard ingeschakeld.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [RDS]
wordt weergegeven.
3 Draai om [RDS ON] te kiezen.
» De RDS-functie wordt ingeschakeld.
Voordat u afstemt op RDS-zenders, kunt u het type programma selecteren en het apparaat laten zoeken naar programma's in de geselecteerde categorie.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [PTY]
wordt weergegeven.
3 Druk op om te bevestigen. 4 Draai om een type te selecteren
en druk daarna op om uw keuze te bevestigen.
Num-
Type pro-
mer
gramma’s
1 NEWS Nieuwsdiensten 2 AFFAIRS Politiek en actualiteiten 3 INFO Speciale informatieve
4 SPORT Sport 5 EDUCATE Educatieve program-
6 DRAMA Hoorspelen en litera-
7 CULTURE Cultuur, religie en maat-
8 SCIENCE Wetenschap 9 VARIED Entertainmentpro-
10 POP M Popmuziek 11 ROCK M Rockmuziek 12 EASY M Lichte muziek 13 LIGHT M Lichte klassieke muziek 14 CLASSICS Klassieke muziek 15 OTHER M Speciale muziekpro-
16 WEATHER Weer 17 FINANCE Financiële programma's 18 CHILDREN Kinderprogramma's 19 SOCIAL Sociale onderwerpen 20 RELIGION Godsdienst 21 PHONE IN Inbelprogramma's
Beschrijving
programma's
ma's
tuur
schappelijke kwesties
gramma's
gramma's
NL
113
Num-
Type pro-
mer
gramma’s
22 TRAVEL Reisprogramma's 23 LEISURE Vrije tijd 24 JAZZ Jazzmuziek 25 COUNTRY Countrymuziek 26 NATION M Nederlandstalige
27 OLDIES Klassiekers 28 FOLK M Folkmuziek 29 DOCUMENT Documentaires 30 TEST Alarmtest 31 ALARM Alarm
Beschrijving
muziek
Alternerende frequenties gebruiken
Als het radiosignaal zwak is, schakelt u AF (alternatieve frequentie) in om naar een zender met een sterker signaal te zoeken.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [AF]
wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren:
[AF ON]: AF-modus inschakelen.
[AF OFF]: AF-modus uitschakelen.
De AF-regio instellen
U kunt de AF-regio als volgt instellen:
[REG ON] De radio kan alleen automatisch
[REG OFF] De radio kan automatisch
afstemmen op zenders in de huidige regio.
afstemmen op alle zenders.
Verkeersinformatie ontvangen
Als u verkeersinformatie niet wilt missen wanneer u van muziek geniet, schakelt u de TA­functie (verkeersinformatie) in.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [TA]
wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren:
[TA ON]: wanneer er verkeersinformatie is, schakelt het apparaat over naar de tunermodus (ongeacht de huidige modus) en begint de verkeersinformatie uit te zenden. Wanneer de verkeersinformatie voorbij is, keert het naar de vorige modus terug.
[TA OFF]: verkeersinformatie onderbreekt uw muziek niet.
Opmerking
• Als het huidig ontvangen TA-signaal meer dan twee
minuten zwak blijft, activeer t het systeem automatisch de modus voor het zoeken naar TA-signalen. Het systeem zoekt dan automatisch naar een andere zender met een sterk TA-signaal.
Tip
• Wanneer verkeersinformatie uw muziek onderbreekt,
kunt u kort op te beëindigen. Het apparaat gaat dan verder in de vorige afspeelmodus.
drukken om de verkeersinformatie
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [REG]
wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren.
114 NL
Nederlands
Synchronisatie van de systeemklok
6 Afspelen vanaf
U kunt de systeemklok met een RDS­radiozender synchroniseren die tijdsignalen uitzendt.
1 Druk op MENU. 2 Druk herhaaldelijk op of tot [CT]
wordt weergegeven.
3 Draai om een instelling te selecteren:
[CT ON]: de RDS-klok inschakelen. De tijd die wordt weergegeven op het systeem, wordt gesynchroniseerd met de tijd van de RDS-zender.
[CT OFF]: de RDS-klok uitschakelen.
Tip
• De nauwkeurigheid van het uitgezonden tijdsignaal is
afhankelijk van de RDS-zender die het uitzendt.
media
Met dit systeem kunt u naar audio luisteren die op een compatibele disc of een USB­opslagapparaat is opgeslagen.
Afspelen vanaf een disc
Opmerking
• CD's die zijn voorzien van kopieerbeveiliging kunnen
niet worden afgespeeld.
U kunt reguliere audio-CD's en de volgende discs afspelen:
CD-Recordables (CD-R)
CD-Re-writables (CD-RW)
MP3-CD's
WMA-CD's
Opmerking
• Zorg ervoor dat de disc afspeelbare bestanden bevat.
1 Plaats de disc in de disclade met het label
naar boven.
» Het afspelen wordt automatisch
gestart.
Als het afspelen niet automatisch begint, drukt u op met afspelen.
om te beginnen
115
NL
2 Druk op als u de disc wilt uitwerpen.
» Wanneer de disc wordt uitgeworpen,
schakelt het systeem over naar de vorige bron of de radiomodus.
Afspelen vanaf een USB­opslagapparaat
Opmerking
• Controleer of het USB-apparaat afspeelbare muziek bevat.
Het USB-apparaat aansluiten
1 Schuif het USB-klepje met het teken
naar links.
2 Sluit het USB-apparaat aan op de USB-
aansluiting.
» Het systeem begint automatisch vanaf
het USB-apparaat af te spelen.
Het USB-apparaat verwijderen
1 Druk op om het apparaat uit te
schakelen.
2 Verwijder de USB-stick.
Weergave regelen
Knop Functie
/
/ Druk op de knop om de vorige
/ Houd deze knop ingedrukt om
DISP Druk herhaaldelijk op deze knop
REP Druk herhaaldelijk op deze
SHUF Druk herhaaldelijk op deze
Druk herhaaldelijk op de knop om een map te selecteren.
Afspelen onderbreken of hervatten.
of volgende track af te spelen.
een track terug te spoelen of vooruit te spoelen.
om beschikbare informatie over de huidige track te tonen.
knop om een herhaalmodus te selecteren:
[REP TRK] (één track herha­len): de huidige track wordt herhaald.
[REP FLD] (map herhalen): alle tracks in de huidige map worden herhaald.
[REP ALL] (alle tracks her­halen): alle tracks worden herhaald.
knop om een afspeelmodus te selecteren:
[SHUF FLD]: alle tracks in de huidige map worden in wille­keurige volgorde afgespeeld.
[SHUF ALL]: alle tracks worden in willekeurige volgorde afgespeeld.
[SHUF OFF]: afspelen in willekeurige volgorde wordt geannuleerd.
116 NL
Nederlands
Tracks wisselen
7 Muziek van de
Tijdens het afspelen kunt u snel tracks of mappen wisselen.
Tracks direct wisselen
1 Druk op om de tracklijst te openen.
» De bestandsnaam van de huidige track
loopt door het beeld.
2 Draai om door tracks te bladeren. 3 Druk op om de geselecteerde track af
te spelen.
Mappen wisselen voor een track
1 Druk op om de mappenlijst te openen.
» De naam van huidige map loopt door
het beeld.
2 Draai om door mappen te bladeren. 3 Druk op om een map te selecteren.
» Het systeem begint de eerste track in
de map af te spelen.
iPod/iPhone afspelen
U kunt via dit apparaat luisteren naar audio van uw iPod/iPhone.
Compatibele iPod/iPhone­modellen
Apple iPod- en iPhone-modellen met een 30­pins stationsaansluiting.
Bestemd voor:
iPod nano (2e generatie)
iPod nano (alleen 3e generatie 4 GB)
iPod nano (alleen 3e generatie 8 GB)
iPod nano (4e, 5e en 6e generatie)
iPod classic (1e en 2e generatie)
iPod touch (1e, 2e, 3e en 4e generatie)
iPod video (alleen 30 GB en 80 GB)
Geschikt voor
iPhone
iPhone 3G, iPhone 3GS
iPhone 4, iPhone 4S
NL
117
Uw iPod/iPhone aansluiten
Sluit een 30-pins kabel van Apple aan op:
de USB-aansluiting op het voorpaneel van dit systeem en
uw iPod/iPhone.
» [iPod/USB] wordt weergegeven. » Het systeem begint tracks af te spelen
die op uw iPod/iPhone zijn opgeslagen.
Opmerking
• Zet het systeem op een andere bron voordat u de
iPod/iPhone loskoppelt.
Bediening
Knop Functie
Druk herhaaldelijk op deze knop om een bedieningsmodus te kiezen: bedienen via de iPod/ iPhone of dit systeem.
Druk op deze knop om het afspelen te onderbreken of te hervatten.
/ Druk op de knop om de vorige of
volgende track af te spelen.
/ Houd deze knop ingedrukt om
een track terug te spoelen of vooruit te spoelen.
DISP Druk herhaaldelijk op deze knop
om beschikbare informatie over de huidige track te tonen.
REP Druk herhaaldelijk op deze
knop om een herhaalmodus te selecteren:
[REP TRK]: de huidige track herhalen of
[REP ALL]: alle tracks herhalen.
SHUF Druk herhaaldelijk op deze
knop om een afspeelmodus te selecteren:
[SHU ALL]: alle tracks in wil- lekeurige volgorde afspelen,
[SHU ALBM]: tracks in het huidige album in willekeurige volgorde afspelen, of
[SHU OFF]: alle tracks in de iPod/iPhone-bibliotheek op volgorde afspelen.
118 NL
Nederlands
Zoeken naar een track op iPod/ iPhone
1 Druk herhaaldelijk op SOURCE om de
iPod-modus te selecteren.
2 Druk op om door het iPod/iPhone-
menu te bladeren.
3 Draai om de modus voor zoeken naar
artiesten te selecteren en druk op om uw keuze te bevestigen.
4 Druk op DISP om de lijst in alfabetische
volgorde te doorzoeken.
5 Draai om een artiest te selecteren en
druk op om uw keuze te bevestigen.
6 Draai om een track van het huidige
album te selecteren.
7 Druk op om het afspelen te starten.
8 Externe
geluidsbron aansluiten
1 Sluit de externe geluidsbron met een
kabel van 3,5 mm aan op de MP3 LINK­aansluiting.
MP3-LINK
Opmerking
• U kunt de muziek niet regelen via de iPod/iPhone
wanneer de audiobedieningsmodus is ingeschakeld.
De iPod/iPhone opladen
Zodra de iPod/iPhone in het station staat en is herkend, begint het opladen.
2 Druk herhaaldelijk op SOURCE totdat
[MP3--LINK] wordt weergegeven.
3 Bedien de externe geluidsbron (raadpleeg
de instructies die u bij de externe geluidsbron hebt ontvangen).
NL
119
9 Geluid aanpassen
De volgende handelingen zijn op alle ondersteunde media van toepassing.
Knop Functie
/ Draai aan deze knop om het volume te verhogen of verlagen. / Druk op deze knop om het geluid te dempen of te herstellen.
 6281'
/
DBB/AS Druk op deze knop om het Dynamic Bass Boost-geluidseffect (DBB) in- of uit te
Druk op deze knop om het maximale volume toe te staan of te blokkeren.
schakelen. Druk herhaaldelijk op deze knop om een equalizer te kiezen.
[OPTIMAL] (optimaal)
[FLAT] (vlak)
[POP] (pop)
[USER] (gebruiker)
[TECHNO] (techno)
[ROCK] (rock)
[CLASSIC] (klassiek)
[JAZZ] (jazz)
1 Houd ingedrukt om de equalizer naar wens aan te passen. 2 Druk herhaaldelijk op of om de aan te passen instelling te selecteren:
[BALANCE] (balans), bereik: 12L t/m 12R. (L=linkerluidspreker, R=rechterluidspreker)
[FADER] (fader), bereik: 12R t/m 12F. (R = luidspreker achter, F = luidspreker voor)
[BASS] (bas), bereik: -7 t/m +7.
[TREBLE] (treble),bereik: -7 t/m +7.
3 Draai om de instelling aan te passen.
120 NL
Nederlands
10 Systeeminstellingen aanpassen
1 Druk op MENU om naar de systeeminstellingen te gaan. 2 Druk herhaaldelijk op of tot één van de volgende instellingen wordt weergegeven.
[BEEP], [DIMMER], [DEMO], [BLACK OUT] of [DANCE]
3 Draai om de instelling te wijzigen.
[BEEP] [BEEP ON] De pieptoon van knoppen inschakelen.
[BEEP OFF] De pieptoon van knoppen uitschakelen.
[DIMMER] [DIMMER HIGH] De helderheid van het scherm verhogen.
[DIMMER LOW] De helderheid van het scherm verlagen.
[DEMO] [DEMO ON] Alle functies weergeven wanneer het systeem 2 minuten
[DEMO OFF] De demomodus uitschakelen.
[BLACK OUT] [BKO 10 S] Het scherm 10 seconden na de laatste handeling automatisch
[BKO 20 S] Het scherm 20 seconden na de laatste handeling automatisch
[BKO OFF] Het scherm nooit uitschakelen.
[DANCE] [DANCE ON] Het spectrum op het LCD-display inschakelen.
[DANCE OFF] Het spectrum op het LCD-display uitschakelen.
inactief is.
uitschakelen.
uitschakelen.
NL
121
11 Aanvullende
Zekering vervangen
informatie
Resetten
U kunt de standaardinstellingen van het systeem herstellen.
1 Maak het voorpaneel los. 2 Druk op de knop RESET met het uiteinde
van een balpen of tandenstoker.
» Alle instellingen worden naar de
fabrieksinstelling gereset.
Als er geen stroom is, controleer dan de zekering en vervang deze bij beschadiging.
1 Controleer de elektrische aansluitingen. 2 Verwijder de beschadigde zekering van het
achterpaneel.
3 Plaats een nieuwe zekering met dezelfde
specicaties (15A).
Opmerking
• Als de nieuwe zekering ook beschadigd raakt, is er
mogelijk een intern probleem. Raadpleeg uw Philips­dealer.
122 NL
Nederlands
12 Productinforma-
tie
Opmerking
• Productinformatie kan zonder voorafgaande
kennisgeving worden gewijzigd.
Voeding 12 V gelijkstroom (11
Zekering 15 A Geschikte
luidsprekerimpedantie Maximaal
uitgangsvermogen Ononderbroken
uitgangsvermogen
Uitgangsspanning voorversterker
Aux-in-niveau 500 mV Afmetingen
(b x h x d) Gewicht 1,47 kg
Radio
Frequentiebereik - FM 87,5 - 108,0 MHz Frequentiebereik - AM
(MW)
Bruikbare gevoeligheid
- FM Bruikbare gevoeligheid -
AM (MW)
V - 16 V), negatief geaard
4 - 8
50 W x 4 kanalen
21 W x 4 RMS
10% totale
(4 harmonische vervorming)
2,5 V
181,5 x 52 x 191,4 mm
522 - 1620 kHz (9 kHz)
530 - 1710 kHz (10 kHz)
8 µV
30 µV
Compatibele USB-apparaten:
• USB-ashgeheugen: USB 1.1-host
met interface, ondersteuning voor alle snelheden (1.1, 2.0)
• USB-ashspelers: USB 1.1-host met
interface, ondersteuning voor alle snelheden (1.1, 2.0)
Ondersteunde bestandsindelingen:
USB- of geheugenbestandsindelingen: FAT12, FAT16, FAT32
Bij USB-opslagapparaten: MP3­bitsnelheid (gegevenssnelheid): 32-320 Kbps en variabele bitsnelheid
WMA V4, V7, V8, V9 (L1, L2)
MP3-samplefrequenties: 8-48 kHz
Bij discs: MP3-bitsnelheden: 8~320
(kbps), variabele bitsnelheden
WMA-samplefrequenties: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz
WMA-bitsnelheden: 32~192 (kbps), variabele bitsnelheden
Mappen met maximaal 8 niveaus
Aantal albums/mappen: maximaal 99
voor CD's, maximaal 99 voor USB of geheugen
Aantal tracks/titels: maximaal 999 voor CD's (afhankelijk van aantal albums), maximaal 999 voor USB of geheugen
ID3-tag versie 2.0 of later
Niet-ondersteunde bestandsindelingen:
Lege albums: een leeg album is een album dat geen MP3- of WMA­bestanden bevat. Lege albums worden niet op het display weergegeven.
Niet-ondersteunde bestandsindelingen worden overgeslagen. Zo worden bijvoorbeeld Word-documenten (.doc) of MP3-bestanden met de extensie .dlf genegeerd en niet afgespeeld.
AAC-, WAV- en PCM-audiobestanden
WMA-bestanden die beveiligd zijn met
DRM (.wav, .m4a, .m4p, .mp4, .aac)
WMA-bestanden in 'lossless'-indeling
NL
123
13 Problemen
oplossen
Let op
• Verwijder de behuizing van dit apparaat nooit.
Probeer het apparaat nooit zelf te repareren. Hierdoor wordt de garantie ongeldig.
Als er zich problemen voordoen bij het gebruik van dit apparaat, controleer dan het volgende voordat u om service vraagt. Als het probleem onopgelost blijft, gaat u naar de website van Philips (www.philips.com/support). Als u contact opneemt met Philips, zorg er dan voor dat u uw apparaat, het modelnummer en het serienummer bij de hand hebt.
Geen stroom of geen geluid.
De motor van de auto is niet gestart. Start de motor.
De kabel is niet goed aangesloten. Controleer de aansluitingen.
De zekering is doorgeslagen. Vervang de zekering.
Het volume is te laag. Pas het volume aan.
Druk op de knop RESET als de bovenstaande oplossingen het probleem niet verhelpen.
Controleer of de track een compatibele indeling heeft.
Kan disc niet afsp.
Controleer of de disc is geplaatst met de bedrukte zijde naar boven.
Gebruik een vezeldoek om de disc te reinigen en wrijf in een rechte lijn vanuit het midden naar de buitenkant.
Deze disc is mogelijk beschadigd. Speel andere disc af.
Controleer of de CD een genaliseerde CD/CD-R/CD-RW is.
Controleer of de CD van een kopieerbeveiliging is voorzien.
De CD slaat tracks over
Controleer of de CD beschadigd of vuil is.
Controleer of de modus voor willekeurig afspelen niet is geactiveerd.
Disc kan niet worden uitgeworpen
Houd ingedrukt.
Voorkeuzezenders gaan verloren
Accukabel is niet goed aangesloten. Sluit de accukabel aan op de aansluiting die altijd onder spanning staat.
Op het scherm wordt ERR-12 weergegeven
USB-gegevensfout. Controleer het USB- apparaat.
Ruis in uitzendingen.
Signalen zijn te zwak. Selecteer een andere zender met sterkere signalen.
Controleer de aansluiting van de autoantenne.
Wijzig de uitzending van stereo in mono.
124 NL
Nederlands
14 Verklarende
woordenlijst
M
MP3
Een bestandsindeling met een comprimeersysteem voor geluidsdata. MP3 is de afkorting voor Motion Picture Experts Group 1 (of MPEG-1) Audio Layer 3. Met MP3­formaat kan één CD-R of CD-RW ongeveer 10 keer meer gegevens opslaan dan een gewone CD.
R
RDS (Radio Data System)
RDS-tuners kunnen automatisch afstemmen op zenders volgens het soort muziek (of spraak) dat ze uitzenden. RDS zorgt er ook voor dat een ontvanger tekstberichten en zelfs afbeeldingen kan weergeven (meestal call-letters en programma-informatie) die veel FM-stations via een subcarrier-signaal meesturen met hun normale uitzendsignaal. Sommige tuners met RDS kunnen zelfs het afspelen van andere media (CD, MD of cassette) onderbreken voor verkeersinformatie of uitzendingen in geval van nood. RDS biedt ook andere handige functies, waarvan vele door het groeiende aantal RDS-stations worden aangeboden.
W
WMA (Windows Media Audio)
Een audioformaat van Microsoft, als onderdeel van Microsoft Windows Media technology. Omvat Microsoft Digital Rights Management tools, Windows Media Video encoding­technologie, en Windows Media Audio encoding-technologie.
NL
125
Specifications are subject to change without notice © 2013 Koninklijke Philips Electronics N.V. All rights reserved.
CEM2250_12_UM_V1.3
Loading...