Midea WQP6 User Manual [cz]

NÁVOD K POUŽITÍ MYČKA NÁDOBÍ
WQP6-3209
DŮLEŽITÉ INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ SPOTŘEBIČE. PŘED
PRVNÍM POUŽITÍM MYČKY PEČLIVĚ PROSTUDUJTE NÁVOD!
Pozor! Při každém použití myčky dodržujte níže uvedené základní bezpečnostní pokyny:
Pozor! Plynný kyslík je výbušný!
POSTUP PŘI UZEMNĚ
Spotřebič je nutné uzemnit. Uzemnění snižuje riziko úrazu elektrickým proudem při poruchách nebo výpadcích proudu, neboť odvádí elektřinu cestou s nejmenším odporem. Spotřebič je vybaven kabelem se zemnícím vodičem a zástrčkou. Zástrčku je nutné zapojit to vhodné zásuvky, instalované a uzemněné podle norem o používání elektrických spotřebičů, platných ve Vaší zemi.
POZOR!
Nesprávné zapojení zemnícího vodiče vede k riziku úrazu elektrickým proudem. Požádejte kvalifikovaného elektrikáře nebo servisního technika o kontrolu správného uzemnění spotřebiče. Zástrčku kabelu Vašeho spotřebiče nikdy nevyměňujte sami - neodpovídá-li zástrčka Vašim zásuvkám, musí být vyměněna kvalifikovaným elektrikářem.
POZOR! SPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ
O spotřebič se neopírejte, nesedejte na něj ani na něm nestůjte. Nezatěžujte dvířka a nožky myčky.
Během práce spotřebiče ani bezprostředně po jejím ukončení se nedotýkejte ohřívače.
V myčce neumývejte plastové nádoby s výjimkou takových, na nichž je výslovně uvedeno, že je
možné umývat je v myčce nádobí. U neoznačených nádob se nejprve seznamte s doporučeními výrobce.
Používejte mycí prostředky a leštidla určené k použití v myčkách nádobí. Nikdy nepoužívejte mýdlo, prací prášek nebo prostředek pro ruční mytí nádobí. Mycí prostředky uchovejte mimo dosah dětí.
Zamezte dětem v přístupu k otevřeným dvířkům myčky. V dávkovači mycích prostředků mohou být zbytky mycích prostředků, které mohou při požití ohrozit zdraví dětí.
Dvířka myčky by měla být vždy uzavřená, v opačném případě hrozí nebezpečí zakopnutí a úrazu.
během instalace myčky nenapínejte, neohýbejte napájecí kabel ani na něj nevyvíjejte přílišný tlak,
Nepoužívejte ovládací tlačítka k jinému účelu, než k jakému jsou určeny (nehrajte si s ovladači).
Spotřebič není určen k používání malými dětmi nebo osobami s duševními poruchami bez dohledu
odpovědné osoby.
Mycí prostředky do myček nádobí jsou silně alkalické a při požití mohou být velmi nebezpečné. Zamezte jejich kontaktu s kůží a očima malých dětí, především jsou-li dvířka myčky otevřená.
Nespouštějte myčku, aniž by všechny její součásti byly na svých místech. Je-li myčka v provozu, otevírejte dvířka velmi opatrně - mohlo by dojít k vystříknutí horké vody a následně k úrazu.
Na otevřená dvířka myčky nezavěšujte těžké předměty - spotřebič by se mohl převrátit.
Když do myčky vkládáte nádobí na mytí:
1) vkládejte ostré předměty tak, aby nepoškodily těsnění dvířek
2) ostré nože vkládejte střenkami vzhůru - vyhnete se tak nebezpečí úrazu a pořezání
Během provozu myčky zamezte kontaktu plastových nádob s ohřívačem.
Při poruše napájecího kabelu je nutné, aby jeho výměnu provedl výrobce, autorizovaný servis nebo
osoba s odpovídající kvalifikací - jedině tak se vyhnete nehodám.
Spotřebič vybalujte opatrně.
Myčku používejte pouze k účelu, ke kterému je určena.
Odlomte dvířka oddílu pro mycí prostředky a zámek dvířek, pokud myčku vyřazujete z provozu.
Malé děti by se v blízkosti spotřebiče neměly pohybovat bez dozoru dospělých.
Po ukončení mytí se ujistěte, zda je oddíl pro mycí prostředky prázdný.
Likvidace obalových materiálů
Všechny součásti obalu spotřebiče zlikvidujte odpovídajícím způsobem. Všechny součásti obalu mohou být recyklovány. Plastové součásti obalu jsou označeny dle mezinárodního standardu:
PE - polyetylen, PS - polystyren, POM - polyoxymetylen, PP - polypropylen, ABS - akrylonitrilbutadienstyren
Pozor!
Obalové materiály mohou být nebezpečné pro děti! Pro informace o správné likvidaci obalových materiálů nebo celého spotřebiče se obraťte na místní sběrný dvůr. Při vyřazení spotřebiče přerušte síťový kabel spotřebiče a vyřaďte z provozu zámek dvířek spotřebiče. Obalové materiály z lepenky jsou vyrobeny z recyklovaného papíru a musí být vyhozeny do odpovídajících kontejnerů. Správnou likvidací obalů nebo spotřebiče přispíváte k omezení jejich škodlivých účinků na životní prostředí a zdraví lidí, které by mohly vzniknout při nesprávném zacházení s odpady. Pro podrobnější informace o správné recyklaci spotřebiče nebo jeho obalu se obraťte na orgány místní správy, odpovědné za nakládání s komunálním odpadem.
DŮKLADNĚ SE SEZNAMTE S TÍMTO NÁVODEM K POUŽITÍ A DODRŽUJTE INSTRUKCE V NĚM UVEDENÉ! NÁVOD UCHOVEJTE PRO POZDĚJŠÍ POUŽITÍ! DŮLEŽITÉ: Pro bezproblémové fungování myčky se s návodem k použití seznamte před prvním použitím spotřebiče!
Ovládací panel
Přední pohled
Zadní pohled
1 - kontrolka zapnutého napájení: rozsvítí se při zapnutém napájení 2 - hlavní vypínač spotřebiče 3 - kontrolka leštidla - rozsvítí se, pokud je potřeba doplnit zásobník 4 - kontrolka soli - rozsvítí se, pokud je nutné doplnit změkčovač 5 – indikace vybraného programu 6 – tlačítko volby programu: zmáčknutím tlačítka zvolíte požadovaný program NormalEcoRapid 7 - tlačítko START/RESET - používá se pro zapnutí/vypnutí myčky
SPECIFICKÉ CHARAKTERISTIKY MYČKY
1 - zásobník soli, 2 - dávkovač mycího prostředku, 3 - koš na příbory, 4 - sada filtrů, 5 - dávkovač leštidla, 6 - trysky, 7 - oddíl na sklenice, 8 - koš, 9 - přípojka odvodní trubice, 10 - přípojka přívodní trubice.
Doplňování změkčovací soli (pokud váš model nemá změkčovací oddíl, můžete tuto kapitolu vynechat)
Pozor! Vždy používejte sůl určenou k použití v myčkách nádobí. Nikdy nepoužívejte jedlou sůl. Jedlá sůl poškozuje změkčovací oddíl. V případě poruchy, vzniklé použitím nesprávné soli, nenese výrobce odpovědnost za vzniklou škodu. Sůl vždy doplňujte před zahájením mycího programu. Zabráníte tak usazování soli nebo zadržení slané vody v myčce. Sůl, která se na dně spotřebiče drží delší dobu, vede ke vzniku koroze.
1 - vyjměte spodní koš a poté odšroubujte a sejměte víčko kontejneru soli
Otevřít
2 - před prvním použitím nalijte do kontejneru 1 l vody 3 - konec trychtýře (součást vybavení spotřebiče) zasuňte do otvoru a nasypte 1 kg soli. Je normální, aby v kontejneru bylo malé množství vody 4 - po naplnění kontejneru přišroubujte uzávěr zpět proti směru hodinových ručiček 5 - kontrolka soli obvykle přestane svítit v rozmezí 2 - 6 dnů po doplnění soli 6 - po doplnění soli je nutné myčku ihned zapnout (doporučujeme použít Rychlý program). V opačném případě může dojít k poškození filtrů, čerpadla nebo dalších důležitých součástí spotřebiče působením slané vody. Jejich údržba není součástí záruky.
Pozor! Zásobník soli je nutné doplňovat pouze pokud se rozsvítí kontrolka soli na ovládacím panelu. V závislosti na rychlosti rozpouštění soli může kontrolka svítit ještě několik dní po doplnění kontejneru.
Doplňování pomocného prostředku na leště
Leštidlo se uvolňuje během posledního oplachování a brání vzniku skvrn na Vašem nádobí. Pozor! Používejte pouze leštidla určená k použití v myčkách nádobí.
Kdy doplnit leštidlo?
Není-li Váš spotřebič vybaven kontrolkou stavu leštidla, můžete hladinu leštidla sledovat na značce C, která se nachází u víčka oddílu pro leštidlo. Je-li kontejner plný, značka je černá. Když leštidlo dochází, černá značka se zmenšuje. Nenechávejte stav leštidla klesnout pod 1/4.
Indikace stavu leštidla v myčce
plný stav 3/4 stavu 1/2 stavu 1/4 stavu - nutno doplnit prázdný kontejner
1 - pro otevření kontejneru otočte víčkem do pozice "otevřeno" - levá šipka - a sejměte víčko, 2 - opatrně doplňte tekutinu do kontejneru - kontejner nepřelévejte!, 3 - vraťte víčko na místo a otočte jím do pozice "zavřeno" - pravá šipka.
Nastavení dávkovače leštidla
Regulace úrovně
Dávkovač má 4 nebo 6 úrovní. Vždy začínejte od úrovně 4. Pokud se objeví tečky na nádobí nebo problémy se sušením, otočte do pozice 5. Pokud nádobí stále dobře neschne a objeví se na něm skvrny, otočte do poslední pozice 6. Výrobce doporučuje používání stupně 4.
Loading...
+ 8 hidden pages