m-e modern-electronics Bell 220 RX Operating Instructions [cs]

Bezdrátový přijímač zvonku 220 RX s optickou signalizací
Obj. č.: 61 07 96
Vážení zákazníci,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátového přijímače zvonku m-e 220 RX. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Vlastnosti
Tento bezdrátový zvonek m-e nevyžaduje žádné drátové připojení. Pokud se stiskne tlačítko zvonku, dojde k odeslání se signálu na přijímač zvonku, který aktivuje zvonění. Provozní dosah je v závislosti na modelu, na podmínkách a na přímé viditelnosti 100 až 200 m, takže teoreticky můžete přijímač zvonku umístit kdekoliv v domě, dílně, v kanceláři nebo na zahradě. Dosah signálu se nicméně v praxi snižuje, pokud prochází pře větší počet zdí, nebo stropů. Provozní dosah snižují také kovové a plastové rámy dveří.
Vložení baterií
Tlačítko zvonku
Tlačítko zvonku se napájí jednou 3 V lithiovou baterii CR2032 (je součástí dodávky). Otevřete zvonek, odstraňte z prostoru baterie izolační pásku a tlačítko je připraveno k provozu.
Výměna baterie
Pomocí malého plochého šroubováku zvedněte baterii ze schránky a nahraďte ji novou 3 V lithiovou baterii CR2032. Dávejte pozor na správnou polaritu baterie (kladný pól směruje nahoru) a poté zatlačte baterii směrem dolů, aby seděla pevně ve schránce. Na schránku znovu nasaďte kryt.
POZOR: Po výměně baterie se musí znovu provést párování všech vnitřních jednotek (viz níže „Nastavení digitálního ódu“).
Přijímač zvonku s vysouvací zástrčkou (220 RX)
Přijímač zvonku je napájen 3 akumulátory NiMH, 1,2 V, velikost AA (akumulátory jsou součástí dodávky). Akumulátory jsou již vloženy v přijímači a před prvním použitím se musí nabít. Pomocí nějakého špičatého předmětu stiskněte malé zapuštěné tlačítko označené jako „Reset“ na zadní straně přijímače zvonku. Ozvou se dvě pípnutí, která signalizují, že jednotka je připravena k registraci nového kódu (viz níže „Nastavení digitálního kódu“). Vysuňte zástrčku přijímací jednotky a zastrčte ji do zásuvky elektrického proudu. Rozsvítí se červená LED kontrolka na přední straně přijímače, která signalizuje, že akumulátory se nabíjejí. Rozsvítí-li se zelená LED kontrolka na přijímači, nabíjení je dokončeno a jednotka je připravena k použití.
Přijímač zvonku s bateriemi (200 RX)
Zatlačte na kryt baterií na zadní straně přístroje a vysuňte jej z jednotky. Vložte do schránky 4 alkalické baterie velikosti AA, 1,5 V (nejsou součástí dodávky) při zachování jejich správné polarity podle označení ve schránce. Ozvou se dvě pípnutí, která signalizují, že jednotka je připravena k použití a k nastavení kódu (viz níže „Nastavení digitálního kódu“). Zavřete kryt schránky baterií a přístroj je připraven k použití.
POZOR: Po výměně baterií se musí znovu provést nastavení kódu přijímače (viz níže „Nastavení digitálního kódu“).
Postup při instalaci
Tlačítko zvonku
Před montáží zvonku použijte dva označené otvory na zadní straně jako šablonu pro označení místa, kam chcete zvonek namontovat. Vyvrtejte do zdi dvě díry a pomocí šroubů (samořezné šrouby 3 x 16 mm) a hmoždinek upevněte zvonek na vchodové dveře nebo do jejich blízkosti.
Důležité: Instalací na kovové a plastové rámy dveří se výrazně snižuje provozní dosah.
Připojení k existujícímu systému domovního zvonku
Na zadní straně vysílače (tlačítko zvonku) jsou tři připojovací svorky, které lze využít k připojení k stávajícímu systému domovního zvonku. Svorky na vysílači označené jako „B“ a „C“ připojte paralelně k existujícímu zvonku. Pokud j Váš stávající zvonek napájen stejnosměrným proudem (DC), tak musíte dodržovat správnou polaritu: svorka „C“ představuje kladný pól a svorka B“ je záporný pól. Při napájení střídavým proudem (AC) na polaritě nezáleží.
Připojení k stávajícímu tlačítku domovního zvonku
Vysílač je možné aktivovat také venkovním tlačítkem domovního zvonku. Tlačítko se však nesmí připevnit na stávající vybavení zvonku. Připojovací svorky „A“ a „C“ propojte dvoužilovým kabelem se svorkami na tlačítku. Délka kabelu může být i několik metrů. Pokud používáte osvětlené tlačítko, musíte vyjmout osvětlovací těleso.
Přijímač zvonku s vysouvací zástrčkou (220 RX)
Tato jednotka je konstruována tak, aby ji bylo možné použít jako přenosný přístroj, nebo položit na stůl. Jednoduše ji položte na požadované místo a je připravena k použití.
Důležité: Před konečnou instalací si vyzkoušejte funkčnost jednotky v rámci daného provozního dosahu.
Přijímač zvonku s bateriemi (200 RX)
Tuto jednotku lze používat jako přenosný přístroj, nebo ji můžete upevnit na jedno místo. Na zadní straně má otvor k zavěšení, takže ji lze snadno odvěsit a přenést do jiné místnosti. Když ji chcete zavěsit na stěnu, vyvrtejte do stěny otvor a zašroubujte do otvoru šroub (samořezný šroub 3 x 16 mm), na který přístroj zavěsíte. Nechte přitom mezi hlavičkou šroubu a stěnou asi 3 mm volného místa. Přes otvor v zadní části přístroje zavěste jednotku na stěnu.
Před konečnou instalací si vyzkoušejte funkčnost jednotky v rámci daného provozního dosahu.
Nastavení digitálního kódu
Sada domovního zvonku je vybavena funkcí automatického nastavení kódovacího systému, takže ji není potřebné nastavovat. Před použitím si přečtěte následující část návodu.
Při prvním uvedení do provozu:
Pokud do tlačítka zvonku vložíte baterii a resetujete přijímač zvonku, stiskněte jedenkrát tlačítko zvonku. Automaticky se na něm nastaví nová přenosová frekvence a tato informace se přenese na přijímač, který pípnutím potvrdí, že nový kód byl zaregistrován a uložen.
Poznámka: Přijímač zvonku je schopen přijmout nový kód do 3 minut po resetování.
Změna přenosové frekvence
Pokud bezdrátový zvonek zvoní, aniž jste aktivovali vysílač, může se v sousedství používat nějaké jiné zařízení na stejné přenosové frekvenci. V takovém případě lze vysílač a přijímač nastavit na jinou frekvenci. Jednoduše vyjměte z tlačítka zvonku baterii, aby se kód z paměti vymazal. Poté znovu vložte do tlačítka baterii a resetujte přijímací jednotku (jednotky). Z přijímací jednotky se ozvou dvě pípnutí, která signalizují, že je připravena k registraci nového kódu. Stiskněte jedenkrát tlačítko zvonku. Automaticky se na něm nastaví nová přenosová frekvence a tato informace se přenese na přijímač, který pípnutím potvrdí, že nový kód byl zaregistrován a uložen.
Použití dvou tlačítek zvonku
Odstraňte baterie z obou zvonkových tlačítek (u předního i zadního vchodu), aby se vymazala paměť. Poté znovu vložte do tlačítek baterie a resetujte přijímací jednotku (jednotky). Z přijímací jednotky se ozvou dvě pípnutí, která signalizují, že je připravena k registraci nového kódu. Stiskněte jedenkrát tlačítko zvonku u hlavního vchodu. Automaticky se na něm nastaví nová přenosová frekvence a tato informace se přenese na přijímač, který pípnutím potvrdí, že nový kód byl zaregistrován a uložen. Poté (do 3 minut) stiskněte i tlačítko zvonku u zadních dveří. I na tomto tlačítku se automaticky nastaví nová přenosová frekvence a tato informace se přenese na přijímač, který pípnutím potvrdí, že nový kód byl zaregistrován a uložen. Přijímač zvonku si dokáže zapamatovat oba provozní kódy. Před finální montáží se přesvědčte, že přístroje fungují správně.
Poznámka: Pokud bezdrátový zvonek bez důvodu zazvoní v průběhu nastavení digitálního kódu, znamená to, že v sousedství se používá nějaké jiné zařízení na stejné přenosové frekvenci. V takovém případě nastavte okamžitě nový digitální kód. V případě tlačítek zvonků v domě pro dvě nebo tři rodiny dávejte pozor, aby byla mezi nastavením provozního kódu na jednotlivých přijímačích přestávka v trvání 3 minut. Nevkládejte baterie do všech tlačítek zvonků najednou. Vložte nejdříve baterii do prvního zvonku a nastavte první přenosový kód. Poté nastavení opakujte pro druhý a třetí přijímač.
Provoz přijímače zvonku
Stiskněte 1x tlačítko zvonku. Z tlačítka se odešle bezdrátový signál na přijímač a aktivuje se jedna z následujících funkcí: Zvuková signalizace: Přijímač vydává jen zvukovou signalizaci. Zvuková a vizuální signalizace: Přijímač vydává zvukovou a vizuální signalizaci, aby upoutal maximální pozornost. Jen vizuální signalizace: Přijímač vydává jen vizuální signalizaci (bliká jasné LED světlo). Přepínač funkcí (režimu - MODE) je umístěn na zadní straně přijímače. Požadovanou funkci vyberete stisknutím tlačítka. Jako první se na přijímači aktivuje funkce zvukové signalizace. Pro opakování zvuku stiskněte tlačítko ještě jednou. Přidržením tlačítka se zvuk přestane opakovat.
Nastavení zvuku zvoně
Vyzváněcí tóny volíte pomocí malého tlačítka uvnitř tlačítka zvonku, které je označeno písmenem "S". Jako výchozí tón je ve výrobě nastaven zvuk "Westminster". Pokud chcete tento zaměnit za jeden z dalších sedmi tónů, které jsou k dispozici, stiskněte krátce tlačítko, až se z domovního zvonku ozve další melodie zvonění. Mačkejte tlačítko, dokud neuslyšíte požadovaný typ zvonění, který chcete používat. Naposled přehrávaný zvuk zůstane v paměti zvonku a bude nastaven jako výchozí zvonění.
1. Westminster
2. Ding Dong
3. Ding – Dong - Ding
4. Trubka - 1
5. Orchestr
6. Trubka – 2
7. Trumpeta
8. Štěkání psa Rozlišení zvoně: Druhé tlačítko zvonku můžete nainstalovat k vedlejšímu vchodu.
V takovém případě změňte nastavení zvonění, aby například melodie při zvonění od hlavního vchodu byla nastavena na „Westminster“ a při zvonění od zadního vchodu se ozývala jiná
melodie.
Nastavení hlasitosti
Na zadní straně přístroje je otočný ovladač pro nastavení hlasitosti. Otáčejte ovladačem pomocí malého šroubováku ve směru hodinových ručiček pro zvýšení hlasitosti a proti směru hodinových ručiček, když chcete hlasitost snížit Rozsah nastavení je 75 dB až 90 dB).
Zapnutí a vypnutí zvuku
Pro vypnutí a zapnutí zvukové signalizace použijte posuvný přepínač na boční straně přijímače.
Ukazatel slabých baterií
Pokud kapacita akumulátorů dosáhne nízké úrovně, při které je potřebné akumulátory znovu dobít, začne blikat červená LED kontrolka na přední straně přijímače. Přijímač zvonku v takovém případě jednoduše zapojte do elektrické zásuvky, aby se akumulátory nabily.
Důležité informace
Tlačítko zvonku neinstalujte na kovové povrchy ani na rámy dveří z UPVC, protože by se tím
výrazně snížil dosah signálu. Žádnou součást nemontujte v blízkosti zdrojů tepla a nevystavujte vysokým teplotám. Nepoužívejte současně různé druhy baterií ani nové a použité baterie. Baterie by měla do přístroje vkládat jen dospělá osoba. Vždy používejte alkalické baterie. Baterie a akumulátory likvidujte předepsaným způsobem (viz níže). Nepokládejte na zařízení žádné zdroje otevřeného ohně, jako např. hořící svíčky. Nevystavujte přístroj kapající nebo stříkající vodě a nepokládejte na něj nádoby naplněné kapalinou.
POZOR: Při vkládání baterií dejte pozor na dodržení správné polarity. POZOR: Baterie vždy nahrazujte jen za nové baterie stejného nebo ekvivalentního typu, které
doporučuje výrobce.
POZOR: V případě špatně vložených baterií hrozí nebezpečí jejich exploze! DŮLEŽITÉ: Uvnitř přístroje se nenachází žádné součásti, které by bylo možné opravovat.
Nepokoušejte se přístroj otvírat.
Loading...
+ 2 hidden pages