Manta RS4502 User Manual [pl]

RS4502
Car Radio Player
Instrukcja obsługi
User’s Manual
RS4502 CAR RADIO PLAYER
Instrukcja obsługi
Panel Przedni .................................................................................................................................................................................3
Instalacja ........................................................................................................................................................................................4
Obsługa ..........................................................................................................................................................................................5
User’s Manual
Front Panel ...................................................................................................................................................................................11
Installation ...................................................................................................................................................................................12
General Operation .......................................................................................................................................................................13
2
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Instrukcja obsługi
Panel Przedni
3
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Instalacja
Przed ostatecznym zainstalowaniem urządzenia należy
tymczasowo podłączyć wszystkie kable i upewnić się, że ta ki sp osó b pod łąc zen ia je st pr awid łow y, or az że urz ądze nie i cały system działają poprawnie. Należy korzystać wyłącznie z części dołąc zonych do urzą- dzenia. Zastosowanie innych części może spowodować zakłócenia w pracy. W przypadku, gdy konieczne jest wywiercenie otworów lub wprowadzenie innych mody kacji w pojeździe, należy skontaktować się z najbliższym dealerem. Urządzenie należy zainstalować w miejscu, w którym nie blokuje ruchów kierowcy, ani nie stwarza zagrożenia dla pasażera w przypadku nagłego hamowania. W pr zy padk u za inst alow ania urz ądze nia p od k ątem w ięk-
szym niż 30 stopni od pozycji poziomej, może ono nie funkcjonować z maksymalną wydajnością. Nie należy instalować urządzenia w miejscu, w którym
będzie ono narażone na działanie wysokich temperatur (np. ze względu na światło słoneczne lub pracę nawiewu), występowanie nadmiernych drgań oraz osiadanie kurzu. Przed inst alacją urządzen ia należy p amiętać o zdjęciu pa- nelu przedniego.
Montaż DIN od przodu/od tyłu
Urządzenie można zainstalować od przodu (standardowy mo ntaż od pr zod u za p omoc ą zł ącz a DIN) lub o d ty łu (i nsta lacj a od tyłu z wykorz ystaniem złącza DIN i gwintowanych otworów na śruby znajdujących się po bokach ramy urządzenia). Szczegółowe wskazówki opisano poniżej (sposób instalacji A i B).
Montaż DIN od przodu
(Sposób A)
Po wciśnięciu kołnierza montażowego w deskę rozdzielczą należy wybrać odpowiednie blaszki dostosowane do grubości deski rozdzielczej i zagiąć je do wewnątrz w celu zablokowania kieszeni.
Wyjmowanie urządzenia
a. Rama
b. W sunąć pal ce do szc zeli ny zn ajdu jące j się w prz edn iej c zęś ci ramy i pociągnąć do siebie w celu jej wyjęcia. (Przy ponownym zakładaniu ramy należy upewnić się, że część, w której znajduje się szczelina jest skierowana ku dołowi).
c. W suwa ć dos tar czo ne wr az z u rzą dze niem klu cze d o sz cze lin znajdujących się po obu stronach urządzenia (patrz: rysunek) do momentu usłyszenia odgłosu kliknięcia. Pociągając za klucze do siebie można w yjąć urządzenie z deski rozdzielczej.
Montaż DIN od tyłu
(Sposób B)
Instalacja z wykor zystaniem otworów na śruby znajdujących się po bokach ramy urządzenia. Instalacja urządzenia w fabrycz­nej kieszeni urządzenia
1. Deska rozdzielcza
2. Kieszeń
4
INSTRUKCJA OBSŁUGI
1. Należy wybrać miejsce, w którym otwory na śruby umiesz­czone w ramie oraz w urządzeniu znajdują się w jednej linii i wkręcić po 2 śruby z każdej strony.
2. Śruba
3. Fabryczna kieszeń montażowa.
4. Deska rozdzielcza lub kokpit.
5. Zaczep (zdjąć tę część)
Uwaga: Ramka montażowa, ramka zewnętrzna i kołnierz
montażowy nie są wykorzystywane przy instalacji za pomocą sposobu B.
Zdejmowalny panel sterujący (ZPS)
Zwalnianie ZPS
1. Odłączyć z asilanie.
2. Nacisnąć klawisz zwalniania ZPS.
3. Zdjąć ZPS.
1. Pa nel n ależ y za kład ać o d praw ej st rony, p rz y cz ym pu nkt B na urządzeniu powinien stykać się z punktem A na ZPS. (patrz: rysunek ).
2. Następnie należy docisnąć lewą część ZPS do urządzenia (powinno dać się słyszeć kliknięcie).
UWAGA! NIE NALEŻY zakładać ZPS od lewej strony. Może to
doprowadzić do uszkodzenia panelu.
ZPS jest bardzo wrażliwy na wstrząsy. Po zdjęciu panelu należy umieścić go w etui ochronnym. Nie upuszczać panelu, ani nie narażać go na działanie silnych wstrząsów.
Po naciśnięciu klawisza zwalniania i odblokowania panelu, drgania wy twarzane przez samochód mogą doprowadzić do wypadnięcia ZPS. W celu uniknięcia uszkodzeń ZPS należ y pa­mięta ć o tym, aby p o jego zdję ciu zawsze przechow ywać go w etui ochronnym.
Tylne złącze pomiędzy urządzeniem a panelem to niezwykle istotna część. Należ y zwrócić szczególną uwagę, aby nie uszko­dzić jej paznokciem, długopisem, śrubokrętem itp.
Uwaga!
Zabrudzony ZPS należy czyścić wyłącznie miękką i suchą sz matk ą. W ce lu o czy szc zeni a gni azda znaj dują ceg o się w tyl nej części ZPS należy stosować pałeczki higieniczne nasączone alkoholem izopropylowym.
Połączenie elektryczne
a. Należy upewnić się, że pojazd posiada akumulator 12-w­oltowy (z 6 wlewami) i ujemne uziemienie. W przeciwnym wy­padku konieczne będzie zastosowanie konwertera.
b. P rz ed r ozp oc zę cie m w yko nyw an ia p oł ącz eń n ale ży od łąc zy ć zasilanie w yjmując bezpiecznik ze skrzynki bezpiecznikowej.
c. Podłączyć przewód zasilania do jednego z dodatkowych zacisków skrzynki bezpiecznikowej.
d. P odł ącz yć cz arn y prz ewód masy do me tal oweg o ele men tu pojazdu. Istotne jest, aby zapewnić odpowiednie połączenie pomiędz y przewodem a takim elementem.
e. Wykonać pozostałe po łączenia we wskazany sposób.
SPOSÓB PODŁĄCZENIA UMIESZCZONY NA OBUDOWIE URZĄDZENIA.
f. W p rz ypa dku, gdy p ojaz d ni e jes t wy posa żony w złą cze ISO, element ten można zamówić w dowolnym sklepie z częściami samochodowymi.
UWAGA! NIEPRAWIDŁOWE WYKONANIE POŁĄCZEŃ LUB NIEWŁAŚCIWA OBSŁUGA SKUTKUJĄ UTRATĄ GWARANCJI.
Wymiana bezpieczników
Należy wyciągnąć przepalony bezpiecznik z gniazda. Założyć nowy bezpiecznik o tym samym prądzie znamionowym.
Obsługa
KLAWISZ POWE R ON/OFF ( PWR )
Naciśnięcie klawisza POWER lub innego dowolnego klawisza znajdującego się na przedniej części radioodtwarzacza powoduje włączenie urządzenia. Long
5
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Pon owne naci śnię cie k lawi sza POWER powo duje wył ącz enie
urządzenia.
KLAWISZ MUTE (wycziszenie)
Naciśnięcie tego klawisza powoduje wyciszenie dźwięku. Na wyświetlaczu mruga komunikat „Mute”. Ponowne naciśnięcie tego klawisza powoduje przywrócenie ostatniego poziomu głośności.
KLAWISZ AUDIO
Klawiszowi temu przypisane są następujące funkcje:
Na ciśn ięci e kl awis za AU DIO p rze z kr ócej niż s ekun dę p owod u­je o twa rcie menu Audi o. Kil kak rotn e nac iska nie k lawi sza AUDIO umożliwia przełączanie pomiędzy następującymi funkcjami:
GŁOŚNOŚĆ (VOL)->TONY NISKIE (BAS)->TONY WYSOKIE (TRE)­>BALANS (BAL)->PROPORCJA DŹWIĘKU (FAD)
Dostosowywanie pożądanego ustawienia (należy to wykonać w przeciągu 5 sekund) odbywa się z a pomocą p okrętła zmiany głośności.
KLAWISZ ME NU
Naciskanie tego klawisza pozwala na przełączanie pomiędzy poszczególnymi elementami menu; po wyświetleniu odpowied­nie go e leme ntu m ożna dost osow ać j ego u staw ieni e za pomo cą pokrętła zmiany głośności:
– DX MODE
W tr ybie tym można wybierać pomiędzy małą a dużą (DX) czułością wyszukiwania stacji radiow ych. Mała czułość w yszu­kiwania poprawia odbiór na obszarach, na których sygnał jest zbyt silny.
– AF ON/OFF
W trybie t ym można włączać i w yłączać funkcję AF.
– CLOCK ADJUST
Przekręcanie pokrętła w prawo pozwala na ustawienie minut, a w lewo – godzin.
– BEEP MODE (BEEP ON / OFF)
BEE P OFF : wy łąc zeni e syg nał u dźw ięk oweg o prz y uz ysk iwa niu dostępu do funkcji.
BEEP ON: włączenie sygnału dźwiękowego.
KLAWISZ EQ (WSTĘPNE USTAWIENIA KOREKTORA)
EQ O FF ->C L AS SI C->P OP ->R OC K
W prz ypadku wyłączenia korektora jest on sterowany usta­wieniem tonów niskich/w ysokich.
POKRĘTŁO ZMIANY GŁOŚNOŚCI
Przekręcanie tego pokrętła poza trybem Menu pozwala na zmianę poziomu głośności.
Przekręcanie tego pokrętła w trybie Menu pozwala na prze­łączanie pomiędz y poszczególnymi elementami.
KLAWISZ MODE (Tryb)
Naciśnięcie tego klawisza umożliwia wybór źródła dźwięku (w następującej kolejności):
A) Radio
C) USB (jeżeli podłączona jest pamięć USB) D) SD/MMC (jeżeli włożona jest karta SD lub MMC) E) Wejście AUX
PRIORYTET ŹRÓD ŁA DŹWIĘKU
Po podłączeniu pamięci USB lub włożeniu karty SD/MMC, urządzenie przełąc za się automatycznie do trybu USB lub SD/ MMC, niezależnie od swojego aktualnego ustawienia.
Po odłączeniu pamięci USB lub wyjęciu karty SD/MMC, urzą­dzenie przełącz a się automatycznie do tr ybu radia.
PRZEDN IE WEJŚCIE AUX
Najpierw należy podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku do znajdującego się na panelu przednim gniazda słuchawkowego 3,5 mm, a następnie nacisnąć klawisz MODE, aby wybrać tryb AUX. Ponowne naciśnięcie klawisza MODE powoduje wyjście z trybu AUX i powrót do ostatnio używanego tr ybu.
KLAWISZ INFO
Naciśnięcie tego klawisza w trybie radia umożliwia podgląd częstotliwości stacji, godziny oraz rodzaju nadawanego pro­gramu (PTY).
Naciśnięcie tego klawisza w trybie radia umożliwia podgląd częstotliwości stacji oraz godziny.
AUTOMATYCZNE ZAPAMIĘTY WANIE SYGNAŁÓW (AMS)
AUTOMATYCZNE ZAPAMIĘTYWANIE SYGNAŁÓW: naciśnięcie klawisza AMS pozwala na wejście do trybu automatycznego zapamiętywania sygnałów. Urządzenie automatycznie zapisze częstotliwość 6 stacji radiowych i przypisze je do 6 klawiszy numerycznych. Aby zatrz ymać tę operację należy ponownie nacisnąć klawisz AMS.
KLAWISZ TUN ING UP/DOWN
Naciśnięcie tego klawisza pozwala na wyszukiwanie stacji radiowych.
KLAWISZ BAND
Naciśnięcie tego klawisza pozwala na wybór pomiędz y za­kresami FM1, FM2, FM3, MW (AM)
6
Loading...
+ 14 hidden pages