Laserliner MultiFinder Pro User guide [cs]

NÁVOD K OBSLUZE
Obj. č.: 81 37 07
Pomocí tohoto detektoru, s přehledným displejem z tekutých krystalů (LCD), vyhledáte ve zdi nebo v podlaze elektrická vedení (pod napětím i bez napětí). Kromě toho slouží tento přístroj k vyhledávání vodovodního potrubí, trubek topení nebo ocelových výztuží v železobetonu jakož i kovových trámů z magnetických i nemagnetických kovů (například dřevěných trámů) do hloubky od 3 cm až do 10 cm.
Obsah
Strana
Úvod + účel použití přístroje
............................................. ............................................................... ................................................................... ................................. 2
Součásti a ovládací tlačítka detektoru.................................................................... ....................................................................... ..................................... 2
Vložení (výměna) baterie. ................................................................ ................................................................... ............................................................... ......................... 3
Zapnutí / vypnutí detektoru (provádění měření)............................................. ............................................................... ..................................... 3
Vyhledávání nekovových objektů (dřevěných trámů atd.) „STUD“............................................... 3
Vyhledávání kovových objektů (ocel, měděné trubky, potrubí) „METAL“..................................... 6
Vyhledávání střídavého napětí (elektrických polí) „AC ................................................................. 8
Signalizace střídavého napětí – funkce „STUD“ i „METAL“
............................................ ............................................................. 9
Několik užitečných rad... ................................................................ ....................................................................... ............................................................... ....................... 10
Úvod + účel použití přístroje
Vážení zákazníci, děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup našeho speciálního detektoru. Obsluha tohoto přístroje je velmi jednoduchá a nepředstavuje žádné komplikace.
Tento výkonný detektor s přehledným displejem z tekutých krystalů je vybaven několika senzory, které vyhledají ve zdivu (pod omítkou) nebo v podlahách kovové sloupky či trámy, elektrická vedení nebo vodovodní či plynová potrubí a určí jejich přesnou polohu. Tento přístroj dokáže vyhledat v různých hloubkách (například pod omítkou) feromagnetické materiály (ocel, železo a jiné magnetické kovy, žebírkovou neboli žebrovanou ocel pro betonářskou výztuž atd.) jakož i nemagnetické kovy (například měděné trubky) a dále i dřevěné trámy. K určení přesné polohy těchto předmětů (k jejich vyhledání) slouží akustická a optická signalizace. Vysokou přesnost tohoto přístroje zajišťují speciální varovná upozornění a zobrazení pokynů na jeho displeji, které máte provést při zaměřování (lokalizaci) objektu.
Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k jeho uvedení do provozu a k obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze. Uschovejte si tento návod k obsluze, abyste si jej mohli znovu kdykoliv
ečíst! Abyste výrobek uchovali v dobrém stavu a zajistili jeho bezpečné používání, je třeba
př abyste tento návod k obsluze dodržovali!
Přečtením tohoto návodu k obsluze se podrobně seznámíte se všemi funkcemi a možnostmi tohoto přístroje.
Součásti a ovládací tlačítka detektoru
2
Zaměřovací značka – trojúhelník – zobrazení maxima (pomůcka k označení přesné
1
polohy zaměřeného objektu).
Displej z tekutých krystalů (LCD).
2
3 Tlačítko „SET“: Nastavení hloubky hledaného objektu (normální hloubka „NORMAL“, větší
hloubka „DEEP“ a maximální hloubka „S-DEEP“).
4 Tlačítko „STUD“: Vyhledání stropnic ve vnitřním zdivu, příčných nebo svislých trámů a
sloupků v suchém zdivu (sádrokartonové desky, dřevěné trámy nebo jiné nekovové výztuže) až do maximální hloubky 3 cm. Hloubku hledaného objektu nastavíte tlačítkem SET“.
5 Tlačítko „METAL“: Vyhledání kovových objektů ve zdivu. Přístroj vyhledá kovové
předměty ve všech nekovových materiálech (cihly, kámen, beton, plynobeton, mazanina, dřevo, sádrokartonové desky, keramické a minerální stavební materiály) až do maximální hloubky 10 cm. Hloubku hledaného objektu nastavíte tlačítkem „SET“.
6 Tlačítko „AC“: Tlačítko vyhledání vedení (kabelů) se střídavým napětím (AC) přímo pod
omítkou nebo pod dřevěnými panely či pod jinými nekovovými obklady až do maximální hloubky 4 cm. Pokud budou kabely uloženy v kovových krytech (v trubách), pak je přístroj nerozezná. V tomto případě použijte funkci „METAL“.
7 Tlačítko „CAL“: Provedení kalibrace přístroje.
8 Tlačítko „POWER“: Zapnutí a vypnutí přístroje.
9 Symbol „blesku“ („AC“): Signalizace detekce střídavého napětí.
Vložení (výměna) baterie
1. Otevřete na zadní straně detektoru kryt bateriového pouzdra (viz vyobrazení vlevo). Připojte ke kontaktům (klipsu) správnou polaritou 1 destičkovou baterii 9 V.
2. Vložte baterii do bateriového pouzdra.
3. Uzavřete opět kryt bateriového pouzdra. V normálních podmínkách vydrží tato baterie napájet přístroj asi 1 rok. K napájení přístroje používejte pouze alkalické baterie, například typu „6LR 61“ („E­Block“, „PP3“), neboť mají delší životnost. Jakmile se na displeji přístroje po jeho zapnutí neobjeví žádné zobrazení, proveďte výměnu baterie.
Zapnutí / vypnutí detektoru (provádění měření)
Tento přístroj zapnete nebo vypnete stisknutím tlačítka „POWER“ [8]. Vyhledávání nekovových objektů (dřevěných trámů atd.) „STUD“
Po zapnutí detektoru stiskněte tlačítko „STUD“ [4]. Na displeji přístroje se rovněž zobrazí symbol „STUD“ a dále standardní hloubka vyhledání objektu „NORMAL“. Toto nastavení slouží k vyhledání objektů do maximální hloubky 1cm, například pod jednou vrstvou sádrokartonových desek.
Stisknutím tlačítka „SET“ [3] můžete zvolit hloubku „DEEP“ (zobrazení na displeji), která se hodí pro vyhledávání objektů v maximální hloubce 2 cm, například pod dvěma sádrokartonovými deskami.
Hloubka „S-DEEP“ (zobrazení na displeji) je vhodná pro vyhledávání objektů v maximální
hloubce 3 cm, například pod silnými dřevěnými panely nebo pod parketami (atd.)
Nepřikládejte zatím detektor ke stěně (k povrchu) a sledujte pokyny zobrazované na jeho displeji:
ON WALL“: Přiložte detektor ke stěně.
PRESS CAL“: Stiskněte tlačítko kalibrace „CAL“ [7] a počkejte na její ukončení. Na displeji
přístroje se po ukonč ení kalibrace zobrazí „CAL OK“. Pokud nebude tato kalibrace úspěšná, zobrazí se na displeji přístroje symbol chyby „ERROR“. Úspěch správného zaměření hledaného objektu závisí na tom, na kterém místě provedete kalibraci přístroje. Ke kalibraci přístroje zvolte takové místo, kde přepokládáte, že se například pod omítkou nenachází žádný trám. Pokud nebude kalibrace přístroje úspěšná, přiložili jste přístroj pravděpodobně přímo nad dřevěný trám. Pokuste se v tomto případě provést novou kalibraci přístroje na jiném místě. Vypněte přístroj a znovu jej zapněte. Proveď uvedený postup od začátku. Přiložte přístroj ke stěně několik centimetrů od místa, kde provedl přístroj nesprávnou kalibraci.
„MOVE“: Pohybujte pomalu přístrojem po povrchu stěny (omítky).
Důležité upozornění: Abyste zabránili chybám při provádění měření (při lokalizaci objektu),
musí se detektor při měření (vyhledávání objektů) stále dotýkat povrchu (omítky), pod kterým (pod kterou) zaměřujete hledaný objekt.
.
te výše
Posunujte přístrojem po stěně pomalu na jednu stranu (například doprava). Jakmile se na displeji přístroje zobrazí maximum (čárka sloupcového diagramu na displeji se vyrovná se značkou trojúhelníku), přístroj zaregistroval (levou) hranu (levý okraj) zaměřovaného objektu. Tuto polohu si označte na stěně například tužkou.
3
4
Loading...
+ 3 hidden pages