Keystone Manuals: Figuur 55 Vlinderkleppen, Keystone-NL Manuals & Guides

KEYSTONE-VLINDERKLEPPEN FIGUUR 55
HANDLEIDING VOOR INSTALLATIE EN ONDERHOUD
Voor installatie moeten deze instructies volledig zijn gelezen en begrepen
Lees deze instructies zorgvuldig
Mogelijke gevaren:
• instructies negeren
• oneigenlijk gebruik van het product
• onvoldoende deskundig personeel
De afsluiter dient te worden toegepast binnen de druk-/temperatuurgrenzen die in het P/T-diagram aangegeven zijn.
Belangrijke punten en functies van de afsluiter dienen op regelmatige basis te worden gecontroleerd.
Wanneer de afsluiter als eindafsluiter wordt gebruikt, zijn alleen PED Cat. I-toepassingen toegestaan. Neem voor andere categorieën contact op met de fabriek.
1 OPSLAG EN HANTERING
1.1 Bescherming
Keystone-vlinderkleppen worden geleverd met een bescherming die overeenkomt met de technische instructies van Keystone, om de afsluiterzittingen en de klep tegen beschadigingen te beschermen. Verpakkingsmateriaal en/of afdekplaten moeten op hun plaats blijven tot vlak voor het moment van installatie in de leiding.
1.2 Opslag
Als afsluiters enige tijd (twee maanden of langer) moeten worden opgeslagen voordat ze worden gemonteerd, dienen ze in de originele transportverpakking of -kisten te worden opgeslagen.
1.2.1 Opslagomstandigheden
De afsluiters moeten vrij van de grond
worden opgeslagen, in een schone en droge, overdekteomgeving.
Bescherm de afsluiter tegen extreme
temperaturen en vochtigheid en stel de afsluiter niet bloot aan overmatig stof, vocht, trillingen, vervormingen, zonlicht en ozon.
Aanbevelingen
1. Temperatuur: opslagtemperatuur onder 25°C, boven 0°C, bij voorkeur onder 15 °C.
2. Vochtigheid: opslagomstandigheden dienen zo te zijn dat er geen condensvorming optreedt; opslaan in een droge omgeving. Relatieve luchtvochtigheid maximaal 50%.
3. Licht: rubbers van de afsluiters moeten worden beschermd tegen licht, in het bijzonder tegen direct zonlicht of fel kunstlicht met een hoog UV-gehalte.
4. Ozon: in opslagruimten mogen geen apparaten staan die ozon genereren. Bijv. lampen, elektromotoren.
BELANGRIJK
Alvorens afsluiters te installeren of in gebruik te nemen, zijn de volgende handelingen aan te bevelen.
1. Afsluiters/onderdelen moeten worden geïnspecteerd en, indien nodig, grondig worden gereinigd.
2.
Rubber onderdelen moeten worden ingevet met siliconenvet, als dat niet meer aanwezig is.
3. Bij een opslag van meer dan 5 maanden moeten alle oppervlakken die in contact komen met zittingen, grondig worden gereinigd en ingevet met siliconenvet.
1.3 Verplaatsing
1.3.1 Verpakte afsluiters
Optillen en verplaatsen van afsluiters
in kratten moet gebeuren met geschikt hijsmateriaal. Alseen vorkheftruck wordt gebruikt, zijn geschikte steeksleuven vereist.
Optillen en verplaatsen van afsluiters in
kisten moet gebeuren aan de hijspunten.
Transport van alle verpakte materialen
moet veilig gebeuren volgens de plaatselijke veiligheidsregels.
1.3.2 Onverpakte afsluiters
Hijsen en verplaatsen van onverpakte
afsluiters moet met de juiste middelen gebeuren, met inachtneming van de maximale belasting. De afsluiters moeten, bij voorkeur, op pallets verplaatst worden waarbij gemachineerde oppervlakken en zittingen tegen elke vorm van beschadiging moeten worden beschermd.
Bij het hijsen van grote afsluiters moet
de hijsband en het aanhaken van de last gebeuren met het juiste materiaal (beugels, haak, bevestigingsmateriaal) en balanceermiddelen om te voorkomen dat de afsluiter verschuift of valt tijdens het hijsen en verplaatsen.
De afsluiter mag alleen opgehesen
worden met de hijsbanden bevestigd aan de flensgaten of het huis, nooit aan de aandrijving of door de afsluiteropening.
Emerson.com/FinalControl VCIOM-00756-NL 19/08© 2017 Emerson. All Rights Reserved.
KEYSTONE-VLINDERKLEPPEN FIGUUR 55
HANDLEIDING VOOR INSTALLATIE EN ONDERHOUD
2 INSTALLATIE
WAARSCHUWING
In verband met de veiligheid is het belangrijk om de volgende voorzorgsmaatregelen te treffen voor u werkzaamheden op het toestel gaat verrichten:
1.
Personeel moet bij het afstellen gebruik maken van geschikt gereedschap. Alle noodzakelijke persoonlijke beschermingsmiddelen moeten worden gedragen.
2. Voor installatie moet de leiding drukloos zijn.
3. Alleen personeel dat getraind is in alle aspecten van het handmatig of machinaal verplaatsen van de afsluiter mag deze verplaatsen.
4. Oneigenlijk gebruik van het toestel is niet toegestaan. De afsluiter, hendels, aandrijvingen of andere onderdelen mogen bijvoorbeeld niet als ‘opstapje’ worden gebruikt.
5. Zorg ervoor dat de druk-/temperatuurgrenzen, zoals aangegeven op het typeplaatje, binnen de bedrijfsomstandigheden vallen. Het trimnummer op het typeplaatje geeft de gebruikte materialen aan. Zie de producthandleiding voor het desbetreffende P/T-diagram en een omschrijving van de trimnummers.
6. Let erop dat de materialen van het toestel geschikt zijn voor het medium in de leiding.
2.2 Compatibiliteit van flenzen en leidingen
Controleer vóór installatie of de boutenpatronen van de afsluiter- en de leidingflenzen overeenkomen. Flenzen moeten aan de volgende eisen voldoen:
- Binnendiameter: D min.: De afsluitermaat Q + voldoende
speling voor de klep.
D max.:
- Als de flens (of de leiding) is voorzien
Het gebruik van flenspakkingen is niet toegestaan, omdat dit de afsluiter kan beschadigen. Het ontwerp van de Keystone-zitting maakt gebruik van flenspakkingen overbodig. Gebruik flensbouten volgens de desbetreffende norm.
Gebruik geen flenspakking!
De binnendiameter (ID) van de
standaardleiding voor de nominale maat volgens ISO4200.
van een verhoogd aansluitvlak, moet de diameter hiervan tenminste 10mm groter zijn dan de maat YY van de afsluiter.
YY
D max./min.
Q
2.1 Inspectie van het toestel
1. Haal het toestel zorgvuldig uit de transportverpakking (kist of pallet), waarbij schade moet worden voorkomen aan het toestel, elektrische of pneumatische/ hydraulische aandrijving of instrumentatie.
2. Controleer of de constructiematerialen zoals aangegeven op het typeplaatje geschikt zijn voor de beoogde toepassing en volgens specificatie.
3. Het is niet toegestaan onderdelen van derden te gebruiken. In dat geval kan de veilige werking niet worden gegarandeerd.
2
Loading...
+ 4 hidden pages