Jbl L8400P User Manual [pl]

SERIA STUDIO™ L
L8400P/230
INSTRUKCJA OBSŁUGI
®
Polski
PRZECZYTAJ NAJPIERW! WAŻNE!
i już podczas eksploatacji należy się upewnić, że żadne otwory wentylacyjne nie są zastawione i urządzenie ma zapewniony swobodny przepływ powi­etrza. Nie należy urządzenia ustawiać w bezpośredniej styczności z meblami tapicerowanymi, takimi, jak fotele, sofy itp. Nie należy również montować go do futerałów, stojaków czy szafek, które utrudniają chłodzenie.
9 Źródła ciepła. Nie należy ustawiać urządzenia w pobliżu źródeł ciepła tak­ich, jak grzejniki, kaloryfery czy piece. Jeśli ustawisz je w pobliżu wzmacni­acza, sprawdź, czy nie grzeje się on zbyt mocno.
10 Ochrona przewodu zasilającego. Przewód zasilający powinien być tak
ułożony, aby nie było możliwości go 1 Przeczytaj instrukcję obsługi. Wszystkie instrukcje bezpieczeństwa i obsługi należy przeczytać jeszcze przed pierwszym uruchomieniem.
2 Zachowaj instrukcję. Instrukcję obsługi należy zachować, aby móc w przyszłości z niej korzystać.
3 Uważaj na ostrzeżenia. Jest kryty­cznie ważne, aby przestrzegać wszyst­kich ostrzeżeń i zaleceń producenta.
4 Stosuj zalecenia. Wszystkie zal­ecenia i porady zawarte w instrukcji powinny być stosowane i przestrze­gane.
5 Woda i wilgoć. Urządzenie nie może być używane w pomieszczeniach wilgo­tnych czy zaparowanych. Nie należy również narażać go na bezpośrednie działanie wody (np. deszczu).
6 Akcesoria. Nie stawiaj urządzenia na niestabilnych kartonach, pod­stawkach, statywach, uchwytach lub stolikach. Urządzenie może spaść, spowodować poważne obrażenia dzieci i dorosłych oraz ulec uszkodzeniu. Używaj tylko uchwytów, statywów i stojaków zalecanych przez producenta, autoryzowanych instalatorów lub sprzedawanych w komplecie. Montaż przeprowadzaj zgodnie z zaleceniami producenta lub autoryzowanych insta­latorów i korzystaj z fabrycznego bądź zalecanego osprzętu.
7 Montaż ścienny lub sufitowy. Urządzenie może być montowane na ścianie bądź pod sufitem tylko wtedy, gdy producent na to zezwala i tylko w sposób, na jaki producent zezwala.
8 Wentylacja. Otwory w obudowie przeznac­zone są do wentylacji i zapobiegania prze­grzewaniu się podczas pracy. Zarówno podczas instalacji, jak
nadepnąć ani przytrzasnąć. Nie należy
go mocować do powierzchni za pomocą
gwoździ bądź jakichkolwiek innych
ostrych elementów montażowych. W
razie konieczności wymiany przewodu
należy czynność tę powierzyć auto-
ryzowanemu punktowi naprawy.
11 Czyszczenie. Wyłącz urządzenie
z gniazda sieciowego. Do czyszczenia
używaj tylko lekko zwilżonej szmatki.
Nie zanurzaj urządzenia w wodzie. Nie
używaj żrących środków czyszczących.
12 Przerwy w eksploatacji. Na
dłuższe przerwy w używaniu wyłączaj
urządzenie z gniazda sieciowego.
13 Burze i pioruny. Podczas burzy
lepiej urządzenie wyłączyć z gniazda
sieciowego. Uderzenie pioruna w
linie zasilające może doprowadzić do
przepięcia i całkowitego spalenia części
elektrycznej urządzenia. Uszkodzenie
takie nie podlega naprawie gwaran-
cyjnej.
14 Przeciążanie. Nie należy podłączać
zbyt wielu urządzeń pod jedno gni-
azdo sieciowe. Może to doprowadzić
w skrajnych przypadkach nawet do
pożaru. Z całą pewnością skutkować
to będzie nadmiernym rozgrzewaniem
się przewodów zasilających i spadkiem
efektywności aparatury.
Rys unek A :
Prz ykład uzie mieni a an teny wedłu g
Nat ional Elec tric al Co de,
ANS I/NFPA 70.
15 Uwaga na otwory. Nie należy wrzucać przez otwory żadnych przed­miotów ani wlewać żadnych płynów. Urządzenie to wyposażone jest w obwody elektryczne, które w styczności z płynami oraz przedmiotami mogą ulec całkowitemu uszkodzeniu.
16 Uszkodzenia wymagające auto- ryzowanego serwisowania. Odłącz urządzenie od gniazdka sieciowego i skontaktuj się z autoryzowanym ser­wisem w wypadku gdy:
a. Kabel zasilający lub wtyczka uległy
uszkodzeniu. b. Urządzenie upadło lub zostało zalane c. Urządzenie było wystawione na
działanie deszczu lub wody d. Urządzenie nie pracuje normalnie
mimo iż jest obsługiwane zgodnie z
instrukcją. e. Urządzenie nie pracuje normalnie lub
wykazuje widoczne zmiany spadku
wydajności. 17 Podłączenia. Nie podłączać
urządzeń nie zalecanych przez pro­ducenta. Podłączanie takich urządzeń może doprowadzić do ryzyka usz­kodzenia.
18 Części zamienne. Upewnij się, że jeśli potrzebne są części zamienne, to technik dokonujący naprawy używa części zalecanych przez producenta. Jeśli nie będą używane części dokładnie takie, jakie zaleca instruk­cja serwisowa, urządzenie może nie pracować prawidłowo a nawet ulec uszkodzeniu, doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru.
19 Kontrola bezpieczeństwa. W razie wątpliwości co do poprawnego działania urządzenia poproś serwis o dokładne sprawdzenie produktu pod względem bezpieczeństwa użytkowania.
20 Serwisowanie. Nie próbuj samodzielnie naprawiać urządzenia. Otwieranie obudowy może doprowadzić do porażenia prądem zagrażającemu zdrowiu i życiu i innych zagrożeń.
Prz ewód anten owy
Końc ówka uzie mieni a
Zes taw u ziemi ający
Prz ewody uzie miaj ące
Skr zynka przy łącza ele ktryc znego
Końc ówki uzie mieni a
Uzi emien ie in stala cji elekt ryczn ej
2
DZIĘKUJEMY ZA WYBÓR FIRMY JBL
Od ponad 50 lat firma JBL jest obecna w przemyśle audio fil­mowym, muzycznym i nagranio­wym. Znak firmowy JBL spotkać można na koncertach, w studiach nagrań, w domach, biurach i samochodach.
Jesteśmy pewni, że fakt, iż wybrałeś (wybrałaś) kolumnę JBL, która dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń i spełni Twoje najśmielsze oczekiwania spowoduje, że już nigdy nie będziesz się zastanawiać nad
USTAWIENIE GŁOŚNIKA
• Zasadniczo poziom basu zwiększa się, kiedy zbliżamy subwoofer do ścian. Największy poziom uzyskuje się ustawiając subwoofer w rogu pomieszc­zenia.
• Jest także zalecane, aby subwoofer ustawić przy tej samej ścianie, przy której stoją kolumny frontowe.
Najniższe częstotliwości, najogólniej rzecz ujmując, są bezkierunkowe. Oznacza to, że słuchacz nie potrafi określić,
z jakiego kierunku je słyszy. Jednakowoż częstotliwości pomiędzy 75 – 150 Hz mogą być lokalizowane, szczególnie przy większych poziomach głośności. Zalecanie jest takie ustawienie subwoofera, aby uzyskać mak­symalnie naturalne brzmienie i lokalizację źródeł dźwięku z całego systemu głośnikowego.
Pamiętaj, że tutaj udzielamy jedynie wskazówek. Ponieważ każdy pokój jest inny, zalecamy eksperymentowanie z takim ustawieniem subwoofera w
wyborem kolumn do domu, do samochodu, do biura– już zaw­sze będziesz wybierać JBL.
Zespół JBL Consumer Products
pomieszczeniu, które zapewnia najlepszą jakość odsłuchu.
Jedną z technik, które mogą pomóc w uzyskaniu najlepszych rezultatów, jest ustawienie kolumny bardzo blisko miejsca odsłuchu, a następnie stopniowe odsuwanie jej w stronę ścian i rogów pomieszczenia w różnych kierunkach kontrolując rozmaite jej ustawienia i wybierając najlepsze pozycje. Tą metodą można znaleźć najlepsze miejsce dla subwoofera.
PODŁĄCZENIA
Kiedy projektowaliśmy L8400P/230, naszym głównym celem było dostarczenie Wam możliwie najlepszego brzmienia połączonego z maksymalną elastycznością, funkcjonalnością i najszerszymi możliwościami instalacyjnymi.
Proszę się przyjrzeć trzem przykładom, dzięki którym wybierzecie najlepiej pasujące podłączenie subwoofera do Waszego systemu. Postępujcie według poniższych wskazówek, aby uzyskać najlepsze rezultaty i maksymalnie wykorzystać możliwości drzemiące w naszych subwooferach.
Aby podłączyć subwoofer gołymi przewodami głośnikowymi
(bez wtyczek bananowych na końcach) należy ściągnąć izolację z tych przewodów na długości około jednego centymetra. Gniaz­da głośnikowe pod kolorowymi nakrętkami, na powierzchni gwintu mają otwory, w które należy wsunąć końcówki prze­wodów. Po dokładnym osadzeniu końcówek plastikową nakrętkę należy dokręcić dość mocno.
Aby spełnić wymagania certy­fikacji unijnej CE, otwory w gniaz­dach głośnikowych zaślepiliśmy plastikowymi bolcami. Jeśli chcesz podłączyć kolumnę prze­wodami zakończonymi wtykami bananowymi, wyciągnij najpierw te bolce. Jeśli jednak nie używasz takich wtyków, bolce powinny pozostać na swoich miejscach.
Zarówno gniazda w kolumnie, jak i w amplitunerze mają odpowiadające sobie kolory: “-” to czarny, a “+” to czerwony lub inny kolor (w systemie wielokanałowym). Zwróć baczną uwagę na te kolory podczas podłączania tak, aby czarne gni­azda połączone były tym samym przewodem z pary jednego kanału. Połączenie czarnego z kolorowym (czyli w przeciwfazie) wprawdzie nie uszkodzi ani kolumny, ani wzmacniacza, ale poważnie zniekształci brzmienie.
Polski
3
Loading...
+ 5 hidden pages