Irox METE-ON 1 User Manual [no]

Nederlands Bedienings instructies
Met de Mete-On 1 heeft u een echte wereldprimeur in handen! Derhalve is voor het bedienen van dit apparaat een nieuwe procedure vereist. Neem daarom de tijd en volg onderstaande instructies om het apparaat in werking te stellen:
1- Zorg dat u de bijgeleverde brochure ‘Personal Meteo Centre PMC’ doorgelezen heeft. 2- Voer de basis instellingen uit zoals omgeschreven in de ‘Verkorte opstart gids’. 3- Voer de ‘TEST’ uit.
Als u deze stappen opvolgt, zult u dagelijks veel plezier van de Mete-On 1 hebben en beschikt u over een tot nu toe ongekende toegang tot weersvoorspellingen voor Europa en uw regio. Alles direct en één oogopslag beschikbaar!
Wat is het doel van deze pagina’s? Dit document beschrijft de speciale functies welke u niet dagelijks nodig heeft en niet specifiek worden beschreven in de bovengenoemde 2 instructies.
Opmerking: Het kan zijn dat bepaalde handelingen die overeenkomen met de laatste software status in de Mete-On 1 hier niet beschreven worden. In de tijd die ligt tussen het opmaken van deze beschrijving en de levering van het apparaat kunnen bepaalde operationele processen gemodificeerd zijn. De laatste en geldige versie is voor u te allen tijde beschikbaar op het internet. De huidige tekst versie is: IRMx1.06.S03
X.1 – Functie TEST
Zoals omschreven in de brochure ‘Personal Meteo Centre PMC’ dient de ‘TEST’ functie om de beste plaats met de beste ontvangst voor uw weerstation te bepalen. Gedurende deze test worden alle individuele gegevens doorgeseind en geverifieerd als zijnde goed of slecht.
Deze functie wordt gestart met de ‘TEST toets aan de achterzijde van het apparaat. Ga als volgt te werk:
1- Druk op de TEST toets aan de achterzijde van het apparaat. ‘ONTVANGST TEST’ verschijnt onder in de display.
2- Houdt het apparaat rechtop (alsof u hem op een tafel zet of aan de wand hangt) en zoek een plaats in uw kamer waar het symbool (zie hieronder) in zijn geheel zichtbaar wordt in de display. Houdt afstand van apparaten die storing kunnen veroorzaken zoals beschreven in de PMC brochure.
3- Aan de linkerzijde onderin de display verschijnt het Meteotime symbool. Dit heeft de volgende betekenis zolang als de test loopt (=ONTVANGST TEST is in de display zichtbaar):
Knippert : De test loopt, ontvangst is goed (u kunt het apparaat in deze positie laten staan)
Knippert: De test loopt, ontvangst is slecht (zoek een betere positie)
4- De test duurt ongeveer 1 minuut. U kunt de test op elk moment opnieuw starten met de ‘TEST’ toets , of afbreken door nogmaals op deze toets te drukken.
Als u, nadat u de test gecompleteerd heeft, het apparaat op een andere plaats wilt zetten (of zelfs maar in een andere richting wilt plaatsen), dan raden wij u ten sterkste aan de test opnieuw uit te voeren. U dient er wel rekening mee te houden dat gedurende de test er geen weersvoorspellingen ontvangen kunnen worden.
X.2 – Het personaliseren van een plaatsnaam
U heeft de optie om uw eigen omschrijving aan één plaats in een regio te geven, bijv. uw woonplaats.
Om dit te doen, gaat u naar de stad zoals beschreven in Sectie 4 van de ‘Verkorte opstart gids’.
Zodra u de stad in uw regio heeft bereikt met de instel procedure, drukt u op de ‘DAY’ toets aan de voorzijde van het apparaat. De getoonde stad verdwijnt en een cursor knippert op de eerste positie. U kunt dan de volgende toetsen gebruiken:
Functie
Toets
+ / - Letter kiezen
SET Accepteert de gekozen letter en springt naar de volgende positie. Als u geen
letters meer intoetst (m.a.w. als de cursor knippert in de laatste positie), bevestigt u de input met de SET toets, waarna uw woonplaats onmiddellijk in het geheugen wordt opgeslagen
TEST Een positie terug bij het invoer proces
De plaats die u heeft gekozen om uw eigen woonplaats in te toetsen blijft eveneens onder zijn eigen naam bestaan. Dus als u LONDON kiest en dan uw eigen woonplaats, zitten beide namen in het geheugen.
Als u de plaats opnieuw wilt wijzigen, geeft dan eenvoudig de nieuw naam in. De oude wordt automatisch gewist.
X.3 – Keuze uit 5 favorieten
Kies een land in de basis instellingen van het apparaat en daarna de gewenste stad (zie ‘Verkorte start gids’ – Sectie 4).
Vervolgens ontvangt het apparaat alle weersvoorspellingen en slaat ze op in het geheugen. Op elk gewenst moment kunt u:
- Alle plaatsen van het gekozen land doorlopen met de + en - toetsen
- Een ander land en een andere stad kiezen
U heeft echter de mogelijkheid om tot 5 favorieten te benoemen. Daarna kunt u deze 5 plaatsen doorlopen met een simpele druk op een toets (plus uw eigen woonplaats als u die benoemd heeft).
Om dit te doen, gaat u naar de stad zoals beschreven in Sectie 4 van de ‘Verkorte start gids
Zodra u de stad in uw regio heeft bereikt met de instel procedure, drukt u op de ‘TEST’ toets aan de achterzijde van het apparaat. Het teken 3 verschijnt rechts beneden in het info scherm. Deze plaats is nu gemarkeerd als een van uw favorieten.
Als u op deze manier 5 favorieten geselecteerd heeft verschijnt de tekst ‘GEHEUGEN VOL’ in het info scherm als u probeert een zesde plaats in te voeren. Als u een plaats wilt wijzigen of wissen, kies dan die plaats in het instel menu. Zodra u de ‘TEST’ toets indrukt bij een plaats gemarkeerd met 3 wordt deze uit de lijst verwijderd en heeft u de optie om in de vrijgekomen positie een nieuwe plaats in te voeren.
U kunt van favoriet naar favoriet bewegen door het indrukken van de +/- toets op de achterzijde van het apparaat. U kunt elke andere plaats kiezen om de weersvoorspelling in te zien totdat u met de +/- toets uw favoriete plaatsen gaat doorlopen.
Aanbeveling: Indien u werkt met favorieten, kies dan 5 plaatsen in verschillende regio’s!
X.4 – Weer rapporten
Het systeem kan aanvullende voorspellingen en situaties ontvangen voor bepaalde regio’s. Als deze beschikbaar komen, worden ze in het info scherm onderin de display weergegeven.
Aan de rechterkant van het info scherm zult u bij elk bericht een karakter zien. Dit geeft aan voor welke dag deze situatie voorspeld wordt: .T huidige dag (VANDAAG) .1 voor dag 1 (DAG 1) .2 voor dag 2 (DAG 2) .3 voor dag 3 (DAG 3)
De aanvullende voorspellingen kennen een prioriteit volgorde, in dit geval
- Potentieel kritische trends in het weer zijn hoger in prioriteit dan relatief frequente weer situaties (zie X.5)
- Rapporten voor de huidige dan wel dichtstbijzijnde datum hebben een hogere prioriteit
Deze trends in het weer worden ook aangegeven met het knipperende teken U dat verschijnt met het tekst rapport onderin het info scherm.
Ter verificatie kunt u andere tekst rapporten met een lagere prioriteit oproepen door op de +/- toets te drukken. Aan het eind van deze zoektocht, verschijnt de betreffende stad. Op dit punt heeft u alle beschikbare rapporten doorlopen. Na ongeveer 1 minuut wordt automatisch het rapport met de hoogste prioriteit opnieuw weergegeven. Als u op de + of – toets drukt als een stad wordt getoond, komt u bij de volgende stad.
X.5 Functioneel overzicht van de weersvoorspellingen
- 4-daagse voorspelling
Voor de plaatsen welke niet zijn gemarkeerd met een * in de instellingen (bijv. LONDON) wordt de volgende voorspelling over 4 dagen ontvangen:
- Weersvoorspelling, dag en nacht uitlezing, met elk 15 symbolen (zie X.6)
- Temperatuur voorspelling, dag en nacht (op de vierde dag, DAG 3, geen nacht temperatuur)
- Windrichting (8 windrichtingen plus ‘veranderlijke wind) en maximum wind snelheid (8 niveaus)
- Neerslag waarschijnlijkheid in % (8 niveaus)
- Weersomstandigheden (regionale condities zoals Föhn, Bise, Scirocco, Mistral, Tramontagne)
- Extreme resp. kritische weersomstandigheden (zwaar weer, storm, windvlagen, ijzel, fijn stof, ozon)
- 2-daagse voorspelling Voor de plaatsen welke zijn gemarkeerd met een * in de instellingen (bijv. MADRID) wordt de volgende voorspelling over 2 dagen ontvangen:
- Weersvoorspelling, dag en nacht uitlezing, met elk 15 symbolen (zie X.6)
- Dagelijkse temperatuur voorspelling
X.6 De 15 weersvoorspellings symbolen
De voorspellings symbolen voor de DAG worden berekend voor de middag periode. De voorspellings symbolen voor de NACHT worden berekend voor de late avond (middernacht) Nieuwe voorspellingen worden gemaakt op een dagelijkse basis door professionele meterologen in het Meteotime netwerk. De betrouwbaarheid van de voorspellingen is derhalve te allen tijde gebaseerd op state-of-the-art technologie en de meest up-to-date weer modellen welke voorhanden zijn.
X.7 – Zonsopgang en zonsondergang tijden
Bij elke plaats krijgt u informatie over de zonsopgang en zonsondergang tijden. De tijden zijn gebaseerd op de METEONORM gegevens en zijn van toepassing op
- de belangrijkste plaatsen toegekend in elke regio (totaal 90 plaatsen, zie de map in de instructies van het ‘Personal Meteo Centre PMC’)
- de vlakke horizon
- het epicentrum van de zon Afwijkingen in de effectieve en de ontvangen tijden zijn derhalve mogelijk en zijn afhankelijk van de plaats en de lokale geografische omstandigheden. Meer informatie over de zonnetijden zijn beschikbaar op: www.meteonorm.com
X.8 Batterijen
De Mete-On 1 ontvangt continue om een constante stroom van weersvoorspellingen in alle regio’s te garanderen. Ondanks dit is de levensduur van de batterijen ongeveer 12 maanden.
Let echter op het volgende:
- De levensduur van de batterijen hangt ook af van hoe vaak u de display verlichting gebruikt. Regelmatig en herhaald gebruik van de achtergrond verlichting verkort de levensduur van de batterijen.Het gebruik van de bijgeleverde netwerk adapter wordt aanbevolen als u veelvuldig gebruik maakt van de achtergrond verlichting.
- Het type batterij dat u gebruik is ook van invloed op de levensduur. Gebruik daarom enkel alkaline batterijen of lithium batterijen; andere types hebben een aanmerkelijk kortere levensduur.
- Als u de batterijen verwisseld dient u dit te doen binnen 1 minuut om te voorkomen dat reeds ontvangen informatie verloren gaat. Om een ononderbroken stroom toevoer te garaderen, adviseren wij u de net adapter aan gesloten te houden als u de batterijen verwisseld.
X.9 – Info over het ‘METEOTIME’ systeem
Meer info over het Meteotime systeem kunt u vinden op het internet: www.meteotime.com
Drukfouten en/of tussentijdse wijzigingen voorbehouden.
Loading...