IKEA HB I73 User Manual [pl]

61902017PL.fm Page 70 Wednesday, July 30, 2008 4:12 PM
WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, obsługi i konserwacji Państwa nowej płyty kuchennej. Proszę zapoznać się z podanymi tutaj informacjami i zachować instrukcję na przyszłość w łatwo dostępnym miejscu.
Środki ostrożności i zalecenia
1.
przepisów dotyczących bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej.
Jednakże osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca, nie powinny przebywać w pobliżu tego urządzenia. Nie można zagwarantować, że wszystkie aparaty (rozruszniki serca) dostępne na rynku są zgodne z normami, które były wykorzystywane podczas prób płyty. W konsekwencji, nie można zagwarantować braku ewentualnego szkodliwego wpływu płyty na rozrusznik.
2.
Utylizacja opakowania: Należy w odpowiedzialny sposób pozbywać się materiałów opakowaniowych, stosując się przy tym do lokalnych przepisów dotyczących usuwania odpadów.
3.
Niniejsza indukcyjna płyta kuchenna jest przeznaczona wyłącznie do użytku domowego. Wszystkie inne zastosowania są zabronione. Producent nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia i straty spowodowane niewłaściwym użyciem.
4.
Urządzenia nie powinny obsługiwać osoby (w tym dzieci) o ograniczonej sprawności fizycznej lub mentalnej, a także osoby bez doświadczenia, chyba że obsługa odbywa się pod nadzorem lub zgodnie z instrukcją doświadczonych osób, które przejmą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.
5.
Podczas pracy pola grzewcze osiągają wysoką temperaturę: pilnować, aby dzieci nie zbliżały się do urządzenia, ponieważ istnieje ryzyko oparzenia.
6.
7.
W razie uszkodzenia powierzchni płyty (np. pęknięcia lub zbicia szkła) należy zaprzestać jej używania i skontaktować się z lokalnym autoryzowanym serwisem.
8.
Ewentualne naprawy powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych serwisantów.
9.
Płyta kuchenna jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne, które chroni jej wewnętrzne obwody przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą generowaną przez zewnętrzne źródła ciepła (np. znajdujący się poniżej piekarnik). Jeśli temperatura obwodów elektronicznych przekroczy
: Płyta spełnia wymogi wszystkich norm i
Na panelu sterowania pojawia się symbol
“H”
, który informuje o cieple resztkowym w danym polu grzewczym: temperatura pola grzewczego przekracza 60 °C i zaleca się nie dotykać go i nie nie ustawiać na nim niczego do momentu, aż nie zgaśnie litera “H”.
poziom bezpieczeństwa, uruchomi się zabezpieczenie termiczne, które automatycznie wyłączy płytę kuchenną. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat o błędzie (patrz rozdział “Instrukcja wyszukiwania usterek”). Gdy temperatura powróci do bezpiecznych wartości, będzie można ponownie rozpocząć korzystanie z płyty kuchennej.
10.
Przed włączeniem sprawdzić, czy pole grzewcze oraz dno naczynia są suche.
11.
Nie kłaść na polu grzewczym żadnych przedmiotów metalowych, np. przyrządów kuchennych (noży, widelców, łyżek,…), pokrywek itp., ponieważ mogą się one rozgrzać do wysokiej temperatury.
12.
Zaleca się stałe nadzorowanie przygotowywania potraw wymagających wrzącego oleju lub tłuszczu ponieważ mogą się zapalić. Do gaszenia palącego się oleju nie używać wody: wyłączyć płytę kuchenną i natychmiast przykryć naczynie pokrywką; pozostawić naczynie na polu grzewczym do momentu ostygnięcia. Olej należy utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13.
Po zakończeniu gotowania nacisnąć przycisk .
Przed rozpoczęciem pracy
: Jeśli naczynia nie mają
Ważne
prawidłowych rozmiarów, pola grzewcze nie włączą się. Stosować wyłącznie naczynia opatrzone napisem “INDUCTION SYSTEM” (Rysunek obok). Naczynie należy postawić na żądane pole grzewcze przed włączeniem płyty kuchennej.
Istniejące naczynia:
OK NIE
Aby sprawdzić, czy dane naczynie jest przystosowane do gotowania na indukcyjnej płycie kuchennej należy posłużyć się magnesem: naczynia nie nadają się, jeśli magnes na nie nie działa.
1.
Sprawdzić, czy spód naczynia nie jest chropowaty, aby nie doszło do porysowania powierzchni płyty kuchennej. Sprawdzić naczynia.
2.
Unikać gotowania pustych garnków, przede wszystkich emaliowanych i aluminiowych patelni. Spód naczyń oraz powierzchnia płyty ze szkła ceramicznego mogą się uszkodzić.
3.
Nie opierać gorących garnków i patelni o powierzchnię panelu sterowania. Może to prowadzić do jego uszkodzenia.
,
Zalecane średnice dna naczyń
XL
Ø
26 cm
Ø
L
21 cm
70
M
S
18 cm
14,5 cm
Ø
17 cm 26 cm
Ø
14 cm 21 cm
(Zachować niniejszą instrukcję)
Ø
Ø
Ø
12 cm 18 cm
Ø
9 cm 14,5 cm
61902017PL.fm Page 71 Wednesday, July 30, 2008 4:12 PM
INSTALACJA i PODłĄCZENIE ELEKTRYCZNE
Ostrzeżenie! Urządzenie winno być zainstalowane przez wykwalifikowanego technika znającego obowiązujące przepisy w zakresie
Producent nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za urazy osób lub zwierząt bądź za szkody materialne wynikłe w związku z nieprzestrzeganiem zaleceń podanych w niniejszym rozdziale.
bezpieczeństwa i właściwego instalowania.
Podłączenie do zasilania elektrycznego
Podłączenie elektryczne musi zostać wykonane przed
podłączeniem przewodu zasilającego urządzenia do zasilania elektrycznego. Podłączenie elektryczne powinno być wykonane
zgodnie z zaleceniami lokalnego zakładu energetycznego.
Napięcie podane na tabliczce znamionowej
znajdującej się na dnie urządzenia musi odpowiadać napięciu w Państwa mieszkaniu. Według obowiązujących przepisów uziemienie
urządzenia jest obowiązkowe: należy stosować wyłącznie przewody (łącznie z przewodem uziemienia) o odpowiednim przekroju. Do podłączenia elektrycznego należy użyć przewodu
typu H05 RR-F, jak pokazano w tabeli “Napięcie zasilania”.
Przyłączenie do płytki zaciskowej
Podłączyć przewód uziemiający (żółto-zielony) do zacisku oznaczonego symbolem . Ten przewód
powinien być najdłuższy.
Odkręcić śrubę, aby wyjąć pokrywę płytki zaciskowej
1.
(A) i włożyć pokrywę w zawias (B) płytki zaciskowej. Zdjąć zewnętrzną osłonę z przewodu zasilającego
2.
na długości ok. 70 mm Zdjąć osłonę z żył na długości ok. 10 mm. Włożyć
3.
przewód zasilający do dławika i podłączyć żyły do płytki zaciskowej zgodnie ze schematem połączeń znajdującym się w pobliżu płytki. Zamocować przewód zasilający dławikiem.
4.
Zamknąć pokrywę (C) i przykręcić ją do płytki
5.
zaciskowej śrubą odkręconą uprzednio w kroku (1).
Ostrzeżenie! Długość przewodu zasilającego powinna umożliwiać wyjęcie płyty kuchennej z blatu. Przewód powinien być tak poprowadzony,
przegrzania spowodowanego kontaktem z podstawą płyty. Nie stosować przedłużaczy.
aby nie doszło do jego uszkodzenia lub
Napięcie zasilania
Przewody Liczba x rozmiar
230V ~ +
230-240V ~ +
230V 3 ~ +
400V 3N ~ +
400V 2N ~ +
Jeśli płyta już posiada przewód zasilający, należy wykonać polecenia podane na tabliczce do niego dołączonej.
Stałe podłączenie urządzenia do sieci zasilającej wymaga zastosowania wyłącznika wielobiegunowego z minimalnym rozwarciem styków wynoszącym 3 mm.
400V 3N~ 230V~
230V
230V
230V
400V 2N~
3 x 4 mm
3 X 4 mm
4 X 1,5 mm
5 x 1,5 mm
4 X 1,5 mm
TYLKO BELGIA
2
2
(tylko Australia)
230-240V~TYLKO AUSTRALIA
230V
230V 3~
2
2
2
230V~TYLKO WIELKA
BRYTANIA
230V
400V 2N~
TYLKO HOLANDIA
Po każdym podłączeniu do zasilania sieciowego płyta przeprowadza automatyczną kontrolę trwającą kilka sekund.
A
C
230V
230V
230V
230V
B
230V
230V
71
Loading...
+ 4 hidden pages