HOTPOINT/ARISTON FI6 874 SP IX HA Use & Care [et]

Tervishoiu ja ohutuse, kasutamise ja hoolduse ning
paigaldamise juhend
www.hotpoint.eu/register
EESTI ..............................................3
2
ET
TERVISHOIU JA OHUTUSE, KASUTAMISE JA HOOLDAMISE ning PAIGALDAMISE JUHEND
TÄNAME, ET OSTSITE HOTPOINT  ARISTON TOOTE.
Täielikuma tugiteenuse saamiseks registreerige oma seade aadressil www.hotpoint.eu/register
Register
Tervishoiu- ja ohutusjuhend
OHUTUSJUHISED .........................................................................................4
KESKKONNAKAITSE ......................................................................................6
VASTAVUSDEKLARATSIOON ..............................................................................6
Kasutus- ja hooldusjuhend
TOOTE KIRJELDUS ........................................................................................7
JUHTPANEEL ...............................................................................................8
DISPLEI KIRJELDUS .........................................................................................8
TARVIKUD .................................................................................................9
RESTI JA TEISTE TARVIKUTE SISESTAMINE .................................................................... 9
RIIULISOONTE EEMALDAMINE JA ÜMBERPAIGUTAMINE ....................................................10
RÖSTIMISVARDA KASUTAMINE ............................................................................11
FUNKTSIOONID ...........................................................................................12
KUIDAS PLIITI KASUTADA ...............................................................................14
SEADME ESMAKORDNE KASUTAMINE ......................................................................14
IGAPÄEVANE KASUTAMINE ................................................................................15
KASULIKUD NÄPUNÄITED .................................................................................18
KÜPSETUSTABEL ..........................................................................................19
JÄRELEPEROOVITUD RETSEPTID ...........................................................................22
PUHASTAMINE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
KÜPSETUSKAMBRI PUHASTAMINE TSÜKLIGA PÜRO .........................................................24
HOOLDAMINE ...........................................................................................25
AHJU UKSE EEMALDAMINE ................................................................................25
UKSE TAGASI PAIGUTAMINE ...............................................................................26
LAMBIPIRNI VAHETAMINE .................................................................................27
RIKKEOTSING ............................................................................................28
TOOTE KIRJELDUS .........................................................................................30
MÜÜGIJÄRGNE TEENINDUS ................................................................................30
Paigaldusjuhend .........................................................................................31
3

OHUTUSJUHISED

OLULINE! LUGEGE LÄBI JA JÄRGIGE HOOLIKALT!
Enne seadme kasutamist lugege läbi ohutusjuhised. Hoidke need hilisemaks läbivaatamiseks käepärast. Nendes juhistes ja seadmel endal on olulised hoiatused, mida tuleb pidevalt järgida. Tootja ei vastuta, kui ohutusjuhiseid ei järgita, seadet kasutatakse valesti või määratakse sobimatud seaded.
HOIATUSED
Väga väikesed (0–3 aastat) ja väikesed lapsed (3–8 aastat) tuleb seadmest eemal hoida, kui neid just pidevalt ei jälgita. Lapsed alates 8 eluaastast ja isikud, kes on piiratud füüsiliste, sensoorsete või vaimsete võimetega või ilma kogemuste või teadmisteta, võivad seadet kasutada ainult siis, kui nende tegevust jälgitakse või neid on seadme ohutuks kasutamiseks juhendatud ja nad mõistavad sellega seotud ohtusid. Jälgige, et lapsed seadmega ei mängiks. Lapsed ei tohi seadet ilma järelevalveta puhastada ega hooldada. HOIATUS! Seade ja selle juurdepääsetavad osad muutuvad kasutamise käigus kuumaks. Alla 8-aastased lapsed tuleb seadmest eemal hoida, välja arvatud juhul, kui nende tegevust pidevalt jälgitakse. HOIATUS! Hoiduge küttekehade või sisepindade vastu puutumisest – põletusoht. Toiduainete kuivamise ajal ei tohi seadet järelevalveta jätta. Kui seadmega saab kasutada andurit, kasutage ainult selle ahjuga kasutamiseks mõeldud temperatuuriandurit. Ärge puudutage pürolüüsitsükli ajal ahju. Hoidke pürolüüsitsükli ajal lapsed eemal ja ärge laske neid ahjule ligi enne, kui ruum on pärast tsükli lõppu õhutatud. Hoidke riided ja muud
tuleohtlikud materjalid seadmest eemal, kuni kõik selle osad on täielikult maha jahtunud. Enne puhastustsüklit tuleb ahi puhastada suurematest toidujäätmetest ja kõik esemed sellest välja võtta. Ülekuumenenud õlid ja rasvad süttivad kergesti. Olge rasva- ja õlirikaste ning alkoholi sisaldavate (nt rumm, konjak, vein) toitude küpsetamisel alati ettevaatlik – tuleoht. Kasutage plaatide ja muude tarvikute eemaldamiseks pajalappe. Ärge puudutage küttekehi! Olge eriti ettevaatlik küpsetamise lõpus, kui hakkate seadme ust avama. Laske kuum õhk või aur enne ahjust aeglaselt välja. Ärge katke ahju esiküljel olevaid kuumaõhuavasid. Pürolüüsitsükli ajal ja mõnda aega pärast tsükli lõppu ei tohi loomi lubada ruumi, kus seade asub.
LUBATUD KASUTUS ETTEVAATUST! Seade ei ole
mõeldud välise taimeri või eraldi kaugjuhtimissüsteemiga kasutamiseks. Seade on mõeldud kasutamiseks ainult kodustes tingimustes ja ei sobi kommertskasutuseks. Ärge kasutage seadet välitingimustes. Ärge hoidke seadmes plahvatus­või tuleohtlikke aineid, nt aerosoolipurke. Seadmesse ja selle lähedusse ei või asetada ega seal kasutada bensiini ja muid tuleohtlikke materjale: seadme kogemata sisselülitamisel võib puhkeda tulekahju. Muud kasutusviisid (nt ruumide soojendamine) pole lubatud.
PAIGALDAMINE
Seadet tuleb paigaldada ja käsitseda kahe või enama inimesega. Kandke lahtipakkimise ja paigaldamise ajal kaitsekindaid. Seadet võib paigaldada ja remontida kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kohalikele ohutuseeskirjadele. Ärge parandage ega asendage mõnda seadme osa, kui seda kasutusjuhendis otseselt ei soovitata! Lapsed ei tohi seadet paigaldada. Hoidke lapsed seadme paigaldamise ajal sellest eemal. Jälgige paigaldamise ajal, et pakkematerjalid (kilekotid, polüstüreenosad jne) ei satuks laste kätte. Veenduge pärast seadme lahtipakkimist, et see ei ole transportimisel kahjustada saanud. Probleemide esinemisel võtke ühendust edasimüüja või lähima teenindusega. Enne paigaldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada. Jälgige paigaldamise ajal, et seade ei kahjustaks toitejuhet. Aktiveerige seade alles siis, kui paigaldamine on lõpetatud. Pärast paigaldamist ei tohiks seadme allosa enam olla ligipääsetav. Tehke mööblis kõik vajalikud sisselõiked enne ahju paigaldamist ja eemaldage kõik puulaastud ja saepuru. Nõutav vahe ahju ülaserva ja tööpinna vahel ei tohi olla takistatud. Eemaldage seade polüstüreenaluselt alles paigaldamisel. Ärge paigaldage seadet dekoratiivse ukse taha – tuleoht!
4
ELEKTRIGA SEOTUD HOIATUSED
Lähtuge paigaldamisel kehtivatest ohutuseeskirjadest; vajalik on kõiki poolusi lahutav lahklüliti vähima kontaktivahega 3 mm ja seade peab olema maandatud. Kui voolujuhe on kahjustatud, vahetage see täpselt samasuguse vastu välja. Toitejuhet tohib vahetada ainult kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kehtivatele ohutuseeskirjadele. Võtke ühendust volitatud teenindusega. Seadet peab olema võimalik vooluvõrgust lahutada kas pistikut pesast välja tõmmates (kui pistik on juurdepääsetav), või ligipääsetava mitmepooluselise lüliti abil, mis on paigaldatud pistikupesast ülespoole kooskõlas riiklike elektriohutuseeskirjadega. Nimiplaat paikneb ahju esiküljel (nähtav, kui uks on avatud). Toitekaabli asendamisel võtke ühendust volitatud teenindusega. Kui seadme pistik ei sobi teie pistikupessa, pöörduge kvalifitseeritud tehniku poole. Toitekaabel peab olema piisavalt pikk, et see ulatuks korpusse paigaldatud seadmest vooluvarustuseni. Ärge tõmmake toitejuhet! Ärge kasutage pikendusjuhtmeid, mitmikpistikupesi ega adaptereid. Ärge kasutage seadet, kui selle toitekaabel või pistik on vigane, kui see ei tööta korralikult või kui see on kahjustatud või maha kukkunud. Hoidke toitekaabel eemal tulistest pindadest! Elektriühendus ei tohi pärast paigaldamist olla kasutajale ligipääsetav. Vältige seadme ja märja kehaosa kokkupuudet! Ärge kasutage seadet, kui olete paljajalu!
ET
PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE
Ärge kunagi kasutage aurpuhastusseadmeid! HOIATUS! Veenduge, et seade on enne pirni vahetamist välja lülitatud. Nii väldite võimalikku elektrilööki. Ärge kasutage seadme ukseklaasi puhastamiseks tugevatoimelisi abrasiivseid puhasteid ega teravat metallkraabitsat! Need võivad pinda kriimustada ja klaas võib puruneda. Eemaldage enne pürolüüsifunktsiooni käivitamist kõik tarvikud (ka küljevõred). Kandke puhastamise ja hooldamise ajal kaitsekindaid. Enne mis tahes hooldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada. Veenduge, et seade oleks enne mis tahes puhastus- ja hooldustöid maha jahtunud. Kui ahi on paigaldatud pliidi alla, siis veenduge, et kõik põletid või elektrilised pliidiplaadid oleksid isepuhastusrežiimi (pürolüüsi) ajal välja lülitatud.
5

KESKKONNAKAITSE

PAKKEMATERJALIDE KÕRVALDAMINE
Pakkematerjal on 100% taaskäideldav ja märgistatud taaskäitlemise sümboliga kõrvaldada vastutustundlikult ja täies vastavuses kohalike jäätmekäitluseeskirjadega.
. Pakendi osad tuleb
MAJAPIDAMISSEADMETE UTILISEERIMINE
Seadme äraviskamisel muutke see mittekasutatavaks, lõigates ära toitejuhtme ja eemaldades uksed ja riiulid (kui need on olemas), nii et lapsed ei saaks sisse ronida ega lõksu jääda. See seade on toodetud ringlusse võetavatest materjalidest. Kõrvaldage seade vastavalt kohalikele jäätmekäitluseeskirjadele.
või taaskasutatavatest
Täpsema teabe saamiseks majapidamisseadmete jäätmekäitluse kohta pöörduge oma kohalikku omavalitsusse, majapidamisseadmete kogumispunkti või poodi, kust seadme ostsite. Seade on märgistatud vastavalt Euroopa elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete (WEEE) direktiivile 2012/19/EL. Õige jäätmekäitluse tagamisega aitate vältida võimalikke kahjulikke tagajärgi loodusele ja inimeste tervisele, mida selle seadme väär äraviskamine võib kaasa tuua.
Sümbol kaasapandud dokumentatsioonis näitab, et seadet ei tohi käidelda olmejäätmena, vaid et see tuleb toimetada lähimasse elektri-ja elektroonikaseadmete kogumispunkti.
seadmel või seadmega
ENERGIASÄÄSTUNIPID
Eelsoojendage ahju ainult siis, kui see on ette nähtud küpsetustabelis või retseptis. Kasutage tumedaid küpsetusvorme, kuna need neelavad paremini kuumust.
1. Energiat säästev tsükkel (PYRO EXPRESS/ECO): tarvitab tavalise tsükli võrreldes umbes 25% vähem energiat. Kasutage seda korrapäraste ajavahemike järel (pärast 2 või 3 järjestikust lihaküpsetamist).
2. Standardtsükkel (PYRO): sobiv väga määrdunud ahju puhastamiseks.

VASTAVUSDEKLARATSIOON

See seade on konstrueeritud, toodetud ja turustatud vastavalt järgmiste EÜ direktiivide nõuetele: LVD 2014/35/EL, EMC 2014/30/EL ja RoHS 2011/65/EL.
See seade on ette nähtud kokkupuuteks toiduainetega, vastab Euroopa määrusele
nr 1935/200 4.
Seade vastab Euroopa määruste nr 65/2014 ja 66/2014 ökodisaini nõuetele kooskõlas Euroopa standardiga EN 60350-1.
6
Kasutus- ja hooldusjuhend

TOOTE KIRJELDUS

1
2 3
4
5
5
4
3
2
1
ET
1. Juhtpaneel
2. Ventilaator
3. Tsirkulaarne küttekeha
6
5
4
3
2
1
7
8
9
10
(ei ole näha)
4. Riiulisiinid
(taseme number on märgitud ahju esiküljel)
5. Uks
6. Ülemine küttekeha/grill
7. Lamp
8. Lihatermomeetri ühendus
9. Andmesilt
(mitte eemaldada)
10. Alumine küttekeha
(ei ole näha)
Pange tähele! Energiatarbimise vähendamiseks võib jahutusventilaator küpsetamise ajal aeg-ajalt välja ja tagasi sisse lülituda. Kui küpsetamine on lõpetatud ja ahi välja lülitatud, võib jahutusventilaator veel mõnda aega tööd jätkata. Kui ahjuuks küpsetamise ajal avada, lülituvad küttekehad välja.
7

JUHTPANEEL

1. ON/OFF
Ahju sisse- ja väljalülitamiseks või aktiivse funktsiooni peatamiseks.
2. AUTOMAATFUNKTSIOONID
Automaatfunktsioonide loendis liikumiseks.
3. TAGASI
Eelmisele seadete menüüle naasmiseks.
1 432 5 76
4. KÄSIFUNKTSIOONID
Käsifunktsioonide loendis liikumiseks.
5. KUVA
6. NAVIGEERIMISNUPUD
Funktsiooni seadete ja väärtuste muutmiseks
.
8
7. KINNITUSNUPP
Valitud funktsiooni või seatud väärtuse kinnitamiseks.
8. KÄIVITUS
Funktsiooni käivitamiseks määratud seadete või põhiseadetega.

DISPLEI KIRJELDUS

1
2
3
4 5
6
8
7
1. Valitud funktsiooni sümbol,
küpsetustasandi näidik
2. Funktsioonid: sulatamine,
soojas hoidmine, kergitamine, pruunistamine, puhastamine
3. Funktsiooni seaded
(temperatuur, grillimise tase jms)
4. Ukse lukk
(lülitatakse sisse automaatpuhastuse funktsiooni ajal ja lõppedes)
5. Automaatne
6. Funktsioonide näidik, ÖKO,
eelsoojendus
7. Digiekraan
8. Taimeri seadmine,
küpsetusaeg, viitkäivitus and ja kell
8

TARVIKUD

REST NÕRGUMISPANN KÜPSETUSPLAAT RÖSTIMISVARRAS
ET
Toidu küpsetamiseks või pannide, koogivormide ja muude ahjukindlate küpsetusnõude aluseks.
Tarvikute arv võib sõltuvalt ostetud mudelist olla erinev. Muid tarvikuid, mida tootega kaasas pole, saab teenindusest eraldi juurde osta.
Kasutamiseks ahjuplaadina liha, kala, köögiviljade, lameleiva jms küpsetamisel või siis küpsetusmahlade kogumiseks resti all.
Ahjusaia ja saiakeste küpsetamiseks, aga ka praeliha, kala küpsetuspaberis jms valmistamiseks.
Suurte lihatükkide ja lindude ühtlaseks grillimiseks koos funktsiooniga Turbogrill.

RESTI JA TEISTE TARVIKUTE SISESTAMINE

1. Veenduge, et resti tõstetud äär on üleval, ja lükake
rest rõhtsalt mööda riiulisiine ahju.
2. Muud tarvikud, nt nõrgumispann ja küpsetusplaat,
tuleb sarnaselt restiga rõhtsalt sisse lükata.
9
2
1

RIIULISOONTE EEMALDAMINE JA ÜMBERPAIGUTAMINE

1. Riiulisiinide eemaldamiseks, tõstke siine
ülespoole (1) ja tõmmake õrnale alumine osa oma pesast (2) välja: nüüd saab restid eemaldada.
1. Riiulisiinide tagasipaigaldamiseks paigutage
kõigepealt oma pessa siinide ülemine osa.
2. Hoidke neid üleval, libistage küpsetuskambrisse.
3. Laske alla oma kohale alumises pesas.
10

RÖSTIMISVARDA KASUTAMINE

ET
1. Asetage varras lihatüki keskele ja lükake sisse, kuni
liha istub tugevalt kahvli otsas.
2. Lükake teine kahvel vardale ja libistage see nii
kaugele, et see hoiaks liha kindlalt paigal.
5. Asetage tugi teisele tasemele, seejärel sisestage
varda ots küpsetuskambri tagaseinas olevasse pessa.
6. Toetage varda ümar ots vastavale toele.
3. Keerake kinnituskruvi kõvasti kinni, et kahvel oma
kohal püsiks.
4. Linnuliha küpsetamisel kinnitage liha nööriga.
Küpsetusmahlade kogumiseks asetage alla nõrgumispann ja valage sinna 500 ml vett.
Et ennast mitte kõrvetada, kasutage vardaga toimetamiseks plastist käepidet (see tuleb enne küpsetamist eemaldada).
11
Loading...
+ 23 hidden pages