Homematic HM-WDS100-C6-O Operating Manual [cs]

Bezdrátový venkovní kombi senzor HM-WDS100-C6-O
Obj. č.: 64 65 09
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátového venkovního kombi senzoru HM-WDS100-C6-O. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Rozsah dodávky
Kombinovaný snímač Stojan Montážní materiál 3 x baterie AA Návod k obsluze
Účel použití
Venkovní kombi senzor WDS100-C6-O zaznamenává následující povětrnostní údaje: teplotu, vlhkost vzduchu, směr větru, rychlost větru, úhrn srážek, dobu trvání slunečního svitu. Výrobek je napájen bateriemi a může se tak instalovat na libovolném místě. Senzor je vybaven obousměrnou bezdrátovou technologií a přenáší data v cyklických intervalech. Trvaní každého intervalu se pohybuje mezi 120 a 180 s a znovu se definuje po každém přenosu. Máte možnost přepnout senzor do režimu rychlého zpřístupnění dat, který umožňuje, aby zobrazovací jednotka kdykoliv získala údaje o aktuálním počasí. Senzor lze umístit až do vzdálenosti 300 m od základní stanice (v závislosti na místních podmínkách; viz níže „Základní informace k bezdrátovému přenosu“). Kombi senzor slouží k záznamu povětrnostních a klimatických údajů, které se přenáší na určenou základní stanici. Musí se napájet výhradně 3 bateriemi AA. Nepoužívejte jiný zdroj napájení.
Základní informace k systému HomeMatic
Toto zařízení je součástí domácího ovládacího systému HomeMatic a pracuje s obousměrným bezdrátovým protokolem BidCoS®. Všechna zařízení systému jsou dodávána ve standardním nastavení. Funkce přístroje lze nastavit také pomocí programovacího zařízení nebo pomocí softwaru. Další funkce výrobku, které lze tímto způsobem použít a rozšířené funkce, které poskytuje systém HomeMatic v napojení na další komponenty systému, najdete v návodu na webovém rozhraní HomeMatic WebUI. Veškerou aktuální technickou dokumentaci a aktualizace najdete na stránkách www.HomeMatic.com.
Základní informace k bezdrátovému provozu
Bezdrátový přenos probíhá v otevřené vysílací dráze, což znamená, že se zde vytváří možnost rušení. Další zdroje rušení může představovat činnost spínačů, elektrické motory nebo vadná elektrická zařízení. Dosah vysílání uvnitř budov se může značně lišit od dosahu v otevřeném prostoru. Důležitou roli v dosažitelnosti hrají kromě síly vysílacího signálu a přijímacích specifik přijímače, také vlivy okolního prostředí, jako je vlhkost v prostředí, kde se systém nachází a důležitou roli hraje také konstrukce staveb.
Řešení problémů
Žádný příjem – vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem je příliš velká.
Zkraťte vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem.
Žádný příjem – Mezi vysílačem a přijímačem se vyskytují materiály, které způsobují silné stíně
(cihlové zdi, železobeton, atd.). Instalujte vysílač a přijímač na jiném místě. Viz také výše „Základní informace k bezdrátovému přenosu“).
Žádný příjem – Slabé baterie ve vysílači.
Vyměňte baterie.
Žádný příjem – Vysílač je pod vlivem nějakého zdroje rušení (bezdrátová zařízení,
sluchátka/reproduktory) Odstraňte zdroj rušení nebo instalujte vysílač nebo přijímač na jiné místo. Rušení často působí jen krátkodobě (bezdrátové telefony) nebo je lze snadno odstranit. Pokud se například u vás doma nebo v sousedství používají bezdrátová sluchátka, bezdrátové chůvičky nebo jiná bezdrátová zařízení, která se provozují na kmitočtu 868 MHZ, obvykle se zapínají jen na určitou dobu. Většina těchto zařízení dovoluje přechod na kmitočet, na kterém nedochází k rušení. Takové opatření dokáže pak často účinně pomoct s řešením problému.
Bezdrátový senzor ruší jiná zařízení v pásmu 868 MHz.
Přenos z bezdrátového senzoru může dočasně rušit (každé 3 minuty asi na 100 ms) ostatní zařízení pracující na stejném kanálu.
I na místech, kde převládají špatné podmínky příjmu, dokážete díky obousměrnému přenosu snadněji vybrat nejlepší možné místo. Je přitom potřeba spustit na základní stanici načtení dat ze senzoru (viz návod k základní stanici). Pokud to je potřeba, otáčejte trochu se stanicí, nebo pokud je příjem slabý, umístěte ji co nejdále od elektromotorů, elektrických zařízení, televizních přijímačů, monitorů počítačů a velkých kovových ploch.
Uvedení do provozu
Kombi senzor je dodáván částečně složený a před uvedením do provozu se musí zkompletovat. Vyjměte z obalu větrnou korouhev a její kryt (malý bílý válec) a také kombi senzor a trubky
stojanu.
Podle níže uvedených obrázků sestavte anemometr.
Skosenou částí dolů
1. Nasuňte spodní kryt korouhve na otevřený konec trubky, která slouží jako nosič kombi senzoru, jak ukazuje obrázek.
2. Prostrčte kabel přes základnu korouhve.
Spojte dohromady trubky tyče. Upevněte nosič senzoru na konec trubky, který je označen
nálepkou.
Zkompletovaný senzor postavte v rámci přenosové dosažitelnosti (až do vzdálenosti 300 m
v otevřeném prostoru, přičemž se musí vzít do úvahy prvky, které dosažitelnost zkracují, jako jsou stěny budov apod.). Jako místo instalace vyberte místo, kde může pršet přímo do senzoru srážek, ale kde nehrozí riziko, že kvůli budovám a stromům v okolí bude docházet k nesprávnému měření větru. Zařízení se může umístit i na slunce, protože teplotní senzor je umístěn v stíněné a větrané části zařízení.
Konec tyče zatrčte do země do takové hloubky, aby stojan senzoru pevně stál.
V případě, že se kombi senzor převrhne, může dojít k úrazu nebo k poškození aut a jiných objektů.
Při prvním uvedení do provozu se musí špička větrné korouhve nasměrovat na sever, aby se
senzor směru větru zorientoval. V případě potřeby můžete korouhev zafixovat v určené poloze na plášť kouskem oboustranné lepicí pásky.
Otáčejte kryt senzoru proti směru hodinových ručiček a stáhněte ho dolů, aby se senzor otevřel
(viz níže uvedený obrázek).
Nějakým špičatým předmětem stiskněte tlačítko, které je nad schránkou baterií.
Vložte do schránky 3 baterie typu AA a dávejte přitom pozor na jejich správnou polaritu (je vyznačena ve schránce baterií). Poté tlačítko uvolněte a odstraňte oboustrannou lepicí pásku (pokud jste ji použili k uchycení špičky korouhve).
Základní stanici, kterou používáte, nastavte podle pokynů v příslušném návodu na režim příjmu. Nyní znovu stiskněte nějakým špičatým předmětem tlačítko na senzoru, aby se kombi senzor
registroval na základní stanici.
Kryt senzoru zatlačte nahoru a otáčejte ve směru hodinových ručiček, až zaklapne, aby se senzor
znovu zavřel.
Tlačítko
3. Nastrčte základnu na trubku a otáčejte ji, dokud nebude možné oba šrouby zašroubovat do otvorů na trubce.
5. Vysuňte spodní kryt co nejvíc nahoru a otáčením ve směru hodinových ručiček ho upevněte.
4. Zastrčte konektor do zdířky.
Vložení baterií a umístění tlačítka
Otevření: Otáčejte proti směru hodinových ručiček a stáhněte dolů.
Zavření: Vraťte kryt na místo a otáčejte ho ve směru hodinových ručiček.
Loading...
+ 2 hidden pages