Hitachi DVPF3E User Manual [nl]

DVD-speler/videorecordercombinatie (DVD-speler gecombineerd met videocassetterecorder)
VIDEO IN
TIMER REC
DVD OUTPUT VCR
L
(mono)
AUDIO IN R
AV 3
R
Recordable
ReWritable
HANDLEIDING
SHOWVIEW is een handelsmerk van Gemstar Development Corporation.
HOWVIEW systeem
Het S
PAL
MODEL
wordt gefabriceerd onder licentie van Gemstar Development Corporation.
Nederlands
DVPF3E
Handleiding
Lees deze handleiding zorgvuldig door om jarenlang optimaal van alle mogelijkheden van dit apparaat te kunnen genieten.
WAARSCHUWING:
CLASS 1 LASER PRODUCT KLASSE 1 LASER PRODUKT KLASS 1 LASER APPARAT CLASSE 1 PRODUIT LASER
STEL HET APPARAAT NIET BLOOT AAN REGEN OF VOCHT OM BRANDGEVAAR OF ELEKTRISCHE SCHOK TE VOORKOMEN.
LET OP
GEVAAR VOOR ELEKTRISCHE SCHOKKEN
NIET OPENEN
LET OP:
VERWIJDER NOOIT DE BEHUIZING (OF HETACHTERDEKSEL) OM ELEKTRISCHE SCHOK TE VOORKOMEN). IN HET APPARAAT BEVINDEN ZICH GEEN ONDERDELEN DIE DOOR DE GEBRUIKER KUNNEN WORDEN GEREPAREERD. BIEDT HET APPARAAT VOOR ONDERHOUD AAN BIJ EEN GEKWALIFICEERD MONTEUR.
De bliksemschicht in de gelijkzijdige driehoek is bedoeld om u attent te maken op de aanwezigheid van ongeïsoleerde 'gevaarlijk spanningvoerende delen' binnen de behuizing van het product die een zodanig hoge spanning kunnen voeren dat daardoor een gevaar voor elektrische schokken aanwezig is.
Het uitroepteken in een gelijkzijdige driehoek is bedoeld om u attent te maken op een belangrijke aanwijzing voor de bediening of onderhoud in de handleiding bij dit apparaat.
LASERVEILIGHEID
Deze speler bevat een laser. Laat het uitvoeren van onderhoud aan dit onderdeel over aan gekwalificeerd onderhoudspersoneel vanwege mogelijk oogletsel als gevolg van uittredend laserlicht.
LET OP:
LET OP: ZICHTBARE LASERSTRALING WANNEER DE BEHUIZING GEOPEND EN DE BEVEILIGINGEN
LOCATIE:
* AFGEDRUKT OP DE ACHTERZIJDE
HET GEBRUIK VAN BEDIENINGSELEMENTEN, HET WIJZIGEN VAN INSTELLINGEN, COMPONENTEN OF PROCEDURES ANDERS DAN IN DEZE HANDLEIDING BESCHREVEN KAN LEIDEN TOT EEN GEVAARLIJKE BLOOTSTELLING AAN LASERSTRALING.
UITGESCHAKELD ZIJN. VOORKOM BLOOTSTELLING AAN DE LASERSTRAAL.
–2–
DU
2C15
AANDACHTSPUNTEN
VOEDING
De voeding wordt ingeschakeld zodra u de stekker in het 220 - 240 V~, 50Hz stopcontact steekt. Om het apparaat in te schakelen drukt u op de toets (Standby/Voeding aan) op het apparaat.
WAARSCHUWING
VOORKOM GEVAREN VAN ELEKTRISCHE SCHOKKEN EN BRAND
1) Raak het netsnoer nooit aan met natte handen.
2) Trek de stekker niet aan het netsnoer uit het stopcontact. Pak de stekker beet.
3) Trek, wanneer er per ongeluk water op uw DVD-speler/videorecorder gemorst is, onmiddellijk de stekker uit het stopcontact en breng vervolgens het apparaat ter controle naar een van onze leveranciers.
4) Steek nooit uw vingers of andere objecten in de cassetteopening van de DVD­speler/videorecorder.
5) Stel dit apparaat niet bloot aan regen of vochtigheid.
CONDENSWAARSCHUWING
In het apparaat kan condens worden gevormd wanneer het apparaat vanuit een koude ruimte wordt verplaatst, of wanneer de koude ruimte waarin de videorecorder is opgesteld onder vochtige omstandigheden wordt verwarmd. Laat de DVD-speler/videorecorder ten minste 2 uur ongebruikt staan tot alle condens uit het apparaat is verdampt.
LET OP
1)
Probeer nooit om de behuizing te openen. In de behuizing bevinden zich geen onderdelen die door de eindgebruiker kunnen worden vervangen. Biedt het apparaat voor onderhoud aan bij een gekwalificeerd monteur.
2)
Aan de zijkant of onderzijde van het apparaat zijn ventilatieopeningen aangebracht. Voorkom dat deze geblokkeerd of afgedekt worden zodat het apparaat niet te heet wordt en betrouwbaar kan werken. Plaats het apparaat niet in een afgesloten compartiment, zoals bijvoorbeeld in een boekenkast, tenzij een goede ventilatie wordt gewaarborgd.
3) Stel het apparaat niet gedurende langere tijd bloot aan direct zonlicht, stralingswarmte, stof of hoge luchtvochtigheid.
4) Installeer het apparaat niet op plaatsen die blootgesteld worden aan sterke trillingen of sterke magnetische velden.
5)
Steek geen voorwerpen in de ventilatieopeningen van de behuizing omdat deze contact kunnen maken met spanningvoerende delen of kortsluiting kunnen veroorzaken, waardoor gevaar voor brand of elektrische schok kan ontstaan.
6) Mors nooit vloeistoffen over dit apparaat. Laat het apparaat nakijken door een
gekwalificeerd servicemonteur wanneer er vloeistof in het apparaat is gemorst.
7) Gebruik dit apparaat alleen horizontaal op een vlakke ondergrond.
8) Dit apparaat wordt in de Standby-modus geplaatst wanneer u het uitschakelt maar het netsnoer in het stopcontact laat zitten.
9)
Plaats geen voorwerpen op de bovenkant van de DVD-speler/videorecorder. Plaats de videorecorder niet direct op uw televisietoestel.
Nederlands
WAARSCHUWING: SPANNINGVOERENDE DELEN BINNEN DE BEHUIZING VAN HET APPARAAT.
SCHROEVEN NIET VERWIJDEREN.
VERKLARING VAN
CONFORMITEIT
Dit product voldoet aan de eisen zoals die zijn vastgelegd in de volgende richtlijnen EMC-Richtlijn: 89 / 336 / EEC Laagspanningsrichtlijn: 73 / 23 / EEC CE-marking: 93 / 68 / EEC
verklaren dat de DVD-speler/videorecorder
DV-PF3E
voldoet aan de volgende normen:
EN 55013: 2001, EN55020: 2002, EN61000-3-2: 2000, EN61000-3-3: 1995 + A1: 2001 EN60065: 1998 EN60825-1: 1994 + A11: 1996 + A2: 2001
–3–
DU
2C15
EEN OPMERKING OVER RECYCLING
+10
E
J
E
C
T
3
QUICK-FIND
SURROUND
2
S
EA
R
C
H
M
O
D
E
/
O
P
E
N
/
C
L
O
S
E
9
Z
O
O
M
DISPLAY
8
A
U
D
IO
0
S
E
T
U
P
S
K
IP
P
R
O
G
5
6
1
A
-B
R
E
P
E
A
T
R
E
P
E
A
T
7
SUBTITLE
TIMER
M
O
D
E
A
N
G
L
E
D
V
D
DISC
NAVIGATION
V
C
R
S
L
O
W
S
P
E
E
D
R
E
C
R
E
T
U
R
N
M
E
N
U
4
D
V
-P
M
P
F
3
E
E
N
T
E
R
T
O
P
M
E
N
U
/S
H
O
W
V
IE
W
D
AILY
/W
EE
K
LY
IN
D
E
X
S
E
A
R
C
H
T
IM
E
S
EA
R
C
H
C
LE
A
R
/C
.R
E
SE
T
De voor dit product gebruikte verpakkingsmaterialen kunnen worden gerecycled voor hergebruik. We verzoeken u dan ook om de verpakking volgens de ter plaatse geldende voorschriften af te voeren. Gooi batterijen nooit bij het gewone huisvuil, verbrand ze niet maar voer ze af volgens de ter plaatse geldende voorschriften voor klein chemisch afval.
U vindt het serienummer van het product op de achterzijde van het apparaat. Dit serienummer is uniek. Noteer hier het serienummer en andere belangrijke informatie en bewaar deze handleiding als bewijs van uw aankoop om terugbezorging in geval van diefstal te vergemakkelijken. De serienummers worden nergens elektronisch opgeslagen.
Aankoopdatum
Dealer
Dealeradres
Dealertelefoonnummer
Typenummer
Serienummer
OPMERKINGEN OVER COPYRIGHT
Het is verboden om de op discs vastgelegde werken te kopiëren, uit te zenden, in het openbaar te vertonen of de discs te verhuren. Dit product is voorzien van technologie ter bescherming van copyrights waarop bepaalde U.S.-patenten en
andere intellectuele eigendomsrechten rusten die eigendom zijn van Macrovision Corporation en anderen. Het gebruik van deze copyrightbeschermingstechnologie wordt door Macrovision Corporation voor vertoning in huiselijke of anderszins besloten kring toegestaan, tenzij dit door Macrovision Corporation anderszins wordt toegestaan. Het omkeren of ontmantelen van deze technologie is niet toegestaan.
MEEGELEVERDE ACCESSOIRES
Afstandsbediening
DV-RMPF3E (TS18353)
Twee AA-batterijen
Coaxiale RF-kabel
75 ohm (TE15231)
GEBRUIKTE SYMBOLEN IN DEZE HANDLEIDING
De in deze handleiding gebruikte symbolen in koppen en opmerkingen hebben de volgende betekenis:
VCR
: De beschrijving heeft betrekking op het weergeven van videocassettes.
DVD
: De beschrijving heeft betrekking op het weergeven van DVD video-cd's.
CD
: De beschrijving heeft betrekking op het weergeven van audio-cd's.
MP3
: De beschrijving heeft betrekking op het weergeven van MP3-cd's.
QUICK
: De beschrijving heeft betrekking op de items die ingesteld kunnen worden in de modus QUICK.
–4–
DU
2C15
INHOUDSOPGAVE
LASERVEILIGHEID . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2
AANDACHTSPUNTEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
VOEDING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
WAARSCHUWING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
CONDENSWAARSCHUWING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
LET OP. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
VERKLARING VAN CONFORMITEIT . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
OPMERKINGEN OVER COPYRIGHT . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
MEEGELEVERDE ACCESSOIRES . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
GEBRUIKTE SYMBOLEN IN DEZE HANDLEIDING . . . . 4
INHOUDSOPGAVE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5
FUNCTIES. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
OVER DE DISCS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
DEZE DISCS KUNNEN WORDEN WEERGEGEVEN . . . . . 7
DISCTYPES . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
BEDIENINGSELEMENTEN EN FUNCTIES . . . . . . . . . . . 8
FRONTPANEEL . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
AFSTANDSBEDIENING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
DISPLAY . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
DISPLAY TIJDENS GEBRUIK . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
DE BATTERIJEN PLAATSEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
OMSCHAKELEN TUSSEN VIDEORECORDER EN
DVD-SPELER . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
AANSLUITINGEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13
ACHTERAANZICHT . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13
DE DVD-SPELER/VIDEORECORDER AANSLUITEN OP DE TV
ANDERE AANSLUITINGEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
AANSLUITEN OP EEN AUDIOSYSTEEM . . . . . . . . . . . . . 15
AANSLUITEN OP EEN TV
(VOOR DVD-SPELER/VIDEORECORDER) . . . . . . . . . . . . 15
HI-FI STEREO GELUIDSSYSTEEM . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
DE GELUIDSMODUS SELECTEREN. . . . . . . . . . . . . . . . . 16
ZENDERS INSTELLEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
DE TAAL SELECTEREN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
DE TAALINSTELLING WIJZIGEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
EEN VIDEOKANAAL INSTELLEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
DE KLOK INSTELLEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18
AFSTEMMEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18
AUTOMATISCH AFSTEMMEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19
HANDMATIG AFSTEMMEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19
EEN VOORKEUZEKANAAL OVERSLAAN . . . . . . . . . . . 20
KANAALVOLGORDE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20
WEERGAVEFUNCTIE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
NORMAAL WEERGEVEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
AUTOMATISCH HERHAALD WEERGEVEN . . . . . . . . . . 21
BEELD SELECTEREN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
ZOEKFUNCTIES . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22
OPNAMEFUNCTIE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
NORMAAL OPNEMEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
OTR (One Touch Recording=Opnemen via één toets) . . . . . . 23
TIMEROPNAMES MAKEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
TIPS BIJ HET INSTELLEN VAN TIMEROPNAMES . . . . . 25
HET SHOWVIEW®KANAAL INSTELLEN . . . . . . . . . . . . . . 25
TIMEROPNAMES MAKEN MET BEHULP VAN
HOWVIEW-SYSTEEM . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26
HET S VPS (Videoprogrammeersysteem)
/ PDC (Program Delivery Control). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 27
AUTO TERUG . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 27
EEN VIDEOBAND KOPIËREN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28
A STATUSDISPLAY. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28
SIGNAALFORMAAT . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 28
AUTOMATISCH TERUGSPOELEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
WERKELIJKE TIJD BANDTELLER . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
. . 14
EEN DISC WEERGEVEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
NORMAAL WEERGEVEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
ALGEMENE KENMERKEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
DE INHOUD VAN EEN DISC BEKIJKEN. . . . . . . . . . . . . . 29
PAUZE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
DISCMENU . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
TITELMENU . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
STAP-VOOR-STAP WEERGEVEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
HERVATTEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
SNEL VOORUIT/ACHTERUIT ZOEKEN . . . . . . . . . . . . . . 30
LANGZAAM VOORUIT-/ACHTERUITSPOELEN . . . . . . . 31
INZOOMEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
TRACK (CD) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
TITEL/HOOFDSTUK ZOEKEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
OP TIJD ZOEKEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
MARKEERPUNTINSTELSCHERM. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32
HERHALEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32
PROGRAMMEREN (CD). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 33
WEERGEVEN IN WILLEKEURIGE VOLGORDE (CD). . . 33
MP3'S WEERGEVEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 33
SCHERMINFORMATIE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 33
TRACKS SELECTEREN (MP3). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 34
WEERGEVEN IN WILLEKEURIGE VOLGORDE (MP3). . 34
PROGRAMMEREN (MP3). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 34
AUDIOTAAL . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 34
STEREOGELUIDSMODUS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 34
TAAL VOOR DE ONDERTITELING. . . . . . . . . . . . . . . . . . 34
CAMERASTANDPUNT. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
DE SCHERMINFORMATIE WIJZIGEN . . . . . . . . . . . . . . . 35
KINDERBEVEILIGING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
CONFIGURATIE VAN DE DVD-SPELER . . . . . . . . . . . . . 36
AUDIOINSTELLINGEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 36
VIRTUAL SURROUND . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 36
DISPLAYINSTELLING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 36
DE TAAL INSTELLEN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37
STORINGEN VERHELPEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39
ONDERHOUD . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40
GOED OMGAAN MET DISCS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40
SPECIFICATIES . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 41
OVERIGE INFORMATIE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 42
Nederlands
–5–
DU
2C15
FUNCTIES
DVD
¡Dolby Digital-geluid
¡Stilstaand beeld/snel/langzaam/stap-voor-stap
¡Weergeven in willekeurige volgorde voor audio-cd
¡Geprogrammeerd weergeven voor audio-cd en
¡DVD-menu's in een andere taal ¡Screensaver/Automatische uitschakelfuncties
¡Ondertitels in een andere taal ¡Een camerastandpunt selecteren ¡De audiotaal en geluidsmodus instellen ¡Kinderbeveiliging ¡Automatische disc-herkenning
¡Een MP3-cd weergeven ¡Direct zoeken ¡On screen display
¡DTS (Digital Theater System)
¡Zoeken
¡Herhalen
¡Inzoomen ¡Markeerder
modus
Deze DVD-speler/videorecorder geeft Dolby Digital­surroundgeluid met 5.1 kanalen weer wanneer deze is aangesloten op een Dolby Digital-decoder.
weergeven
en MP3-cd
MP3-cd
Na vijf minuten zonder signaal, of wanneer de weergave gestopt is, zal de DVD-speler/videorecorder automatisch de screensaver activeren. Wanneer de screensaver gedurende 10 minuten geactiveerd is, wordt het apparaat automatisch uitgeschakeld.
Dit DVD-speler/videorecorder herkent automatisch of de in de lade geplaatste disc een DVD, audio-cd of MP3-cd is.
U kunt met behulp van de afstandsbediening op het tv-scherm informatie weergeven over de huidige functie (zoals geprogrammeerd weergeven).
U kunt genieten van alle voordelen van het 5.1-kanaals surroundsysteem dat is ontwikkeld door Digital Theater System Co. waarmee het oorspronkelijke geluid zo werkelijkheidsgetrouw als mogelijk is wordt weergegeven.
Zoeken op hoofdstuk / Zoeken op titel / Zoeken op track / Zoeken op tijd
Hoofdstuk / Titel / Track / Groep / Alles / A-B
Een referentiepunt dat door de gebruiker ingesteld en weer opgeroepen kan worden.
¡
DE INHOUD VAN EEN DISC BEKIJKEN
Toont de eerste scenes van elk hoofdstuk van een titel.
¡Weergeven hervatten ¡VIRTUAL SURROUND ¡Bitsnelheidaanduiding ¡DRC (Dynamic Range Control = Dynamische
controle van het bereik)
Hiermee kunt u het dynamische bereik voor het geluid instellen.
¡MPEG-geluid
Deze speler kan discs weergeven die MPEG-audio­opnamen bevatten wanneer de speler aangesloten is op een MPEG-decoder.
VCR
Technische specificaties
¡AUDIOUITGANGEN L/R ¡Automatisch reinigen van de koppen ¡4 koppen voor HiFi-stereo ¡On screen display
¡PLL-synthesizertuner met 99 vooraf instelbare
Automatische functies
¡Automatisch inschakelen van het systeem
¡
Weergeven
¡Automatisch herhalen
¡ ¡Indexmarkeringen zoeken ¡OP TIJD ZOEKEN
¡SNELZOEKEN ¡Weergeven van NTSC
Opnemen
¡Jaar, 8 gebeurtenissen (inclusief Elke dag en
¡OTR (One Touch Recording=Opnemen via één toets)
¡VPS (Video Programme System =
Videorecordermodus
kanalen
De videorecorder wordt automatisch ingeschakeld wanneer u een cassette in de speler steekt.
Digital Auto Tracking (DTR) (Automatische digitale tracking)
Picture Search (Versneld weergeven), twee snelheden
Wekelijks Timeropnames maken)
Videoprogrammeersysteem)/ PDC (Program Delivery Control)
Vervaardigd in licentie van Dolby Laboratories. “Dolby” en het dubbel D-symbool zijn handelsmerken van Dolby Laboratories.
DTSand “DTS Digital Outare trademarks of Digital Theater Systems, Inc.
–6–
DU
2C15
OVER DE DISCS
2
Voorbeeld
Titel 1 Titel 2
Hoofdstuk 1 Hoofdstuk 2 Hoofdstuk 1 Hoofdstuk 2Hoofdstuk 3 Hoofdstuk 4
Voorbeeld
Track 1 Track 2 Track 3 Track 4 Track 5 Track 6
Voorbeeld
Groep 1 Groep 2
Track 1 Track 2 Track 1 Track 2Track 3 Track 4
DEZE DISCS KUNNEN WORDEN WEERGEGEVEN
De volgende discs kunnen met deze DVD-speler/videorecorder worden weergegeven.
¡
DVD-Video
¡
Audio-cd
¡
MP3*
* Afhankelijk van het type of de methode waarop deze is beschreven
kunnen sommige discs niet weergegeven worden.
¡
Sommige DVD-R of CD-R/RW-discs die op een pc of DVD­recorder zijn gemaakt, kunnen mogelijk niet weergegeven worden als gevolg van krassen, stof of speciale eigenschappen van de disc.
¡
Discs die op een pc gemaakt zijn kunnen mogelijk niet weergegeven worden als gevolg van de eisen die de toepassing die u gebruikt stelt. We adviseren u om altijd de gestandaardiseerde, correct geformatteerde discs te gebruiken. (Neem voor meer informatie hierover contact op met de leverancier).
¡
Deze speler is geschikt voor gebruik in combinatie met het PAL- en NTSC-kleursysteem. U kunt geen discs weergeven die zijn opgenomen met andere kleursystemen, zoals SECAM.
¡
Sommige discs zijn voorzien van een regiocode, zoals is weergegeven in onderstaande tabel.
¡Het nummer in het symbool verwijst naar een regio in de wereld;
een disc met een bepaalde regiocode kan alleen worden weergegeven op een DVD-speler/videorecorder met dezelfde regiocode.
Met deze DVD-speler/videorecorder kunnen de volgende discs niet worden weergegeven.
¡
DVD's met een regiocode anders dan 2 of ALL.
¡
DVD-ROM
¡
DVD-RAM
¡
CD-ROM
¡
VSD
¡
CDV (Alleen het audiodeel wordt weergegeven.)
¡
CD-G (Alleen het audiodeel wordt weergegeven.)
¡
CD-I
¡
SACD
¡
Photo CD
¡
Video-cd
Alle andere discs zonder compatibiliteitaanduidingen.
¡
DVD-R*
¡
CD-R/RW*
[DVD]
De gegevens op een DVD zijn verdeeld in 'titels' die op hun beurt weer verdeeld zijn in 'hoofdstukken' en elk een titel- of hoofdstuknummer hebben. Op sommige DVD­Videodiscs zijn de weergaveopties vooraf gedefinieerd, en deze hebben een hogere prioriteit dan de door de gebruiker op deze DVD-speler/videorecorder ingestelde weergaveopties. Raadpleeg, als een door u geselecteerde functie niet op de gewenste manier werkt, de handleiding bij de disc.
[Audio-cd]
De gegevens op een audio-cd zijn verdeeld in segmenten die 'tracks' worden genoemd en elk een tracknummer hebben.
[MP3]
De gegevens op een MP3-cd zijn verdeeld in 'groepen' die op hun beurt weer verdeeld zijn in 'tracks' en elk een tracknummer hebben.
DISCTYPES
Nederlands
–7–
DU
2C15
BEDIENINGSELEMENTEN EN FUNCTIES
PROGRAM
VIDEO IN
TIMER REC
DVD OUTPUT VCR
L
(mono)
AUDIO IN R
AV 3
1 342
6810121420
791113171921 15
5
18 16
FRONTPANEEL
AFSTANDSBEDIENING
22
23
24
25
26 27
28 29 30 31
32 33 34 35
36
37
38 39
40
SEARCH MODE/
OPEN/CLOSE
QUICK-FINDSURROUND
A-B REPEAT
REPEAT
ANGLE
RETURN
INDEX SEARCH TIME SEARCH
2
1
56
4
MODE
8
7
CLEAR/C.RESET
ZOOM
0
AUDIO
SUBTITLE
TIMER
MENU
TOP MENU/SHOWVIEW
ENTER
DISC
NAVIGATION
DVD
SLOW SPEED REC
SKIP PROG
DAILY/WEEKLY
DISPLAY
SETUP
VCR
EJECT
3
9
+10
1. Disclade
2.
Toets OPEN/CLOSE (Openen/Sluiten) (DVD) [pagina 29]
Druk op deze toets om een disc in de lade te plaatsen of te een disc uit de lade te halen.
3. CASSETTECOMPARTIMENT
4. Inschakelverklikkerlampje
Gaat branden wanneer de voeding ingeschakeld is.
5. Toets AAN-UIT/STANDBY [pagina 17]
Druk op deze toets om de netvoeding in of uit te schakelen. (De aanduiding “I” van de bedrijfsschakelaar geeft aan dat hij ON (ingeschakeld) is en y” geeft aan dat hij in STANDBY staat.)
6.
Toets PROGRAM (Programmeren) (K/L) [pagina 14]
Druk op deze toets in de videorecordermodus om de zenderinstelling op de DVD-speler/videorecorder te wijzigen; druk op deze toets om de tracking tijdens normaal of vertraagd weergeven te wijzigen; druk op deze toets om verticale stoorsignalen in een stilstaand beeld te onderdrukken.
7. Toets PLAY (Weergeven) (VCR) [pagina 17]
Druk op deze toets om de videoband af te spelen.
8.
Toets STOP/EJECT (Stoppen/Uitwerpen) (VCR) [pagina 25] Toets EJECT (Uitwerpen)
Druk op deze toets om de tape uit de videorecorder te halen.
Stoptoets
Druk op de toets om de tape te stoppen.
9. AUDIO IN-aansluitingen
Sluit de audiokabels vanaf de aansluitingen AUDIO OUT van een camcorder, een andere videorecorder of een audiobron op deze aansluiting aan.
10. VIDEO IN-aansluiting
Sluit de videokabel vanaf de aansluiting video out van een camcorder, een andere videorecorder of een videobron (laserdiscspeler, camcorder enz.) op deze aansluiting aan.
54
53
52
51
50
49
48 47 46 45
44 43
42 41
–8–
11.
Toets F.FWD (Snel vooruitspoelen) VCR) [pagina 22]
Druk op de toets om de tape snel door te spoelen of het beeld versneld (voorwaarts) weer te geven. (Vooruit zoeken).
12. Toets REW (Terugspoelen) (VCR) [pagina 22]
Druk op de toets om de tape snel terug te spoelen of het beeld versneld (achterwaarts) weer te geven (Snel achteruit zoeken).
13.
Toets REC (Opnemen) [pagina 23]
Druk eenmaal op deze toets om de opname te starten. Druk meerdere keren op deze toets om de timer voor Opnemen via één toets te starten.
14. Indicator REC (Opnemen) [pagina 23]
Gaat branden tijdens opnemen.
15. Indicator TIMER [pagina 24]
Deze indicator brandt wanneer de DVD-speler/videorecorder standby of uitgeschakeld is voor het maken van een timeropname of tijdens opnemen via één toets. De indicator knippert als u de toets TIMER heeft ingedrukt voor het maken van een timeropname terwijl er geen tape in de DVD-speler/videorecorder aanwezig is. De indicator knippert wanneer alle timeropnames verwerkt of direct opnemen voltooid is.
16 Indicator VCR OUTPUT (Groen) [pagina 12]
Deze indicator brandt wanneer de videorecorder-modus is geselecteerd. U kunt alleen videobanden bekijken wanneer de groene verklikkerlamp VCR OUTPUT van de videorecorder brandt. Om de indicator VCR OUTPUT in te schakelen, drukt u op de toets VCR op de afstandsbediening of de toets OUTPUT op het frontpaneel.
17. Toets OUTPUT [pagina 12]
Druk op deze toets om de DVD-modus of de videorecordermodus te selecteren.
U kunt de uitgangmodus instellen met ofwel de toets OUTPUT op het frontpaneel, of met de toets DVD of VCR op de afstandsbediening. Wanneer u echter eerst op de toets OUTPUT op het frontpaneel drukt, moet u vervolgens de gewenste modus selecteren met de toets DVD of VCR op de afstandsbediening.
18. Indicator DVD OUTPUT (Groen) [pagina 12]
Deze indicator brandt wanneer de DVD-modus is geselecteerd. U kunt alleen DVD's bekijken wanneer de groene indicator van de DVD-speler brandt. Om de indicator DVD OUTPUT in te schakelen drukt u op de toets DVD op de afstandsbediening of de toets OUTPUT op het frontpaneel.
19. Display, sensorvenster voor afstandsbediening
20. Toets PLAY (Weergeven) (DVD) [pagina 29]
Druk op deze toets om de videoband af te spelen.
21. Stoptoets (DVD) [pagina 29]
Hiermee stopt u de disc.
22. Toets SURROUND [pagina 36]
Druk op deze toets om de virtual surroundmodus in te stellen.
23. Toets yy/I (AAN-UIT/STANDBY)
Druk op deze toets om de netvoeding in of uit te schakelen. (De indicatie 'I' betekent dat het apparaat ingeschakeld is (AAN) en 'yy/I' betekent dat het STANDBY staat.)
24. Toets A-B REPEAT [pagina 32]
Hiermee geeft u het geselecteerde segment opnieuw weer.
25. Toets REPEAT [pagina 32]
Hiermee wordt de huidige disc, titel, het huidige hoofdstuk of de huidige track herhaald.
26. Toets MODE [pagina 33]
Hiermee activeert u geprogrammeerd weergeven of Weergeven in willekeurige volgorde van cd's of MP3­bestanden3. Hiermee activeert u de virtual surroundmodus.
DU
2C15
27. Toets ZOOM [pagina 31]
Vergroot een deel van een afbeelding op een DVD.
28. Toets CLEAR/C.RESET (Wissen/Teller resetten)
DVD-modus [pagina 31]
Hiermee herstelt u de instellingen naar de oorspronkelijke instellingen.
Videorecordermodus [pagina 20]
Hiermee zet u de bandteller op nul.
29. Toets ANGLE [pagina 35]
Hiermee selecteert u een ander camerastandpunt waardoor u een fragment vanuit een ander camerastandpunt kunt weergeven.
30. Toets SUBTITLE (DVD) [pagina 34]
Hiermee stelt u de gewenste taal voor de ondertiteling in.
30. Toets TIMER (VCR) [pagina 24]
Druk op deze toets om de videorecorder standby te zetten wanneer u timeropnames wilt maken.
31. Toets MENU
DVD-modus [pagina 30]
Hiermee opent u het menu van de DVD op het tv-scherm.
Videorecordermodus [pagina 17]
Hiermee opent u het videorecordermenu.
32. Pijltoetsen
DVD-modus
32.
Toetsen p / o / B/
Hiermee verplaatst u de cursor over het scherm.
Videorecordermodus
32.
Toetsen p / o
Druk op deze toets om getallen in te voeren bij het programmeren (bijvoorbeeld: bij het instellen van de klok of een timerprogramma). Druk op deze toets om een instelling in een schermmenu te selecteren.
Toets B
Bij het instellen van een programma (bijvoorbeeld: wanneer u de klok of een timerprogramma instelt) drukt u op deze toets om een selectie te maken en verder te gaan met de volgende instelling. Druk op deze toets om een instelling in een schermmenu te bepalen.
Toets s
Druk op deze toets om een instelling of een timer te annuleren. Druk op deze toets om getallen te wijzigen bij het programmeren (bijvoorbeeld: bij het instellen van de klok of een timerprogramma). Druk op de toets om kanaalnummers toe te voegen of te verwijderen bij het instellen van de voorkeurszenders.
33. Toets ENTER (DVD) [pagina 30]
Druk op deze toets om een instelling te bevestigen.
34. Toets RETURN (DVD) [pagina 32]
Hiermee keert u terug naar de vorige functie.
35. Toets DISC NAVIGATION [pagina 29]
Druk op deze toets om de eerste scènes van elk hoofdstuk van de geselecteerde titel weer te geven.
36. Toets DVD [pagina 12]
Druk op deze toets om de DVD-modus of de videorecordermodus voor de afstandsbediening te selecteren.
U kunt de uitgangmodus instellen met ofwel de toets OUTPUT op het frontpaneel, of met de toets DVD of VCR op de afstandsbediening.
Wanneer u echter eerst op de toets OUTPUT op het frontpaneel drukt, moet u vervolgens de gewenste modus selecteren met de toets DVD of VCR op de afstandsbediening.
37. Toets SLOW [pagina 21]
Druk op deze toets tijdens weergeven om de videoband vertraagd weer te geven. Deze toets heeft geen effect op de weergave van een DVD.
38.
Toets SKIP (Overslaan) ( HG) (DVD) [pagina 29]
Druk op deze toetsen om hoofdstukken of tracks over te slaan.
Toets INDEX SEARCH (Indexmarkeringen zoeken) (VCR) [pagina 22]
Druk hierop om de indexzoekfunctie te starten.
Toets TIME SEARCH (Op tijd zoeken) (VCR) [pagina 22]
Druk hierop om de tijdzoekfunctie te starten.
39. STOPtoets ( C)
DVD-modus [pagina 29]
Druk op de toets om de disc te stoppen.
Videorecordermodus [pagina 21]
Druk op de toets om de tape te stoppen.
40. Toets h
DVD-modus [pagina 30]
Druk op de toets om het beeld op een DVD versneld achteruit weergegeven te bekijken of een audio-cd achteruit weergegeven te beluisteren.
s
Videorecordermodus [pagina 22]
Druk op de toets om de tape snel terug te spoelen of het beeld
versneld (achterwaarts) weer te geven (Snel achteruit zoeken).
41. Toets PAUSE/STEP (k) toets
DVD-modus [pagina 30]
Druk op deze toets om weergeven van de disc te onderbreken. Druk op de
toets om het beeld op de DVD 1 frame per keer verder weer te geven.
Videorecordermodus [pagina 21]
Druk tijdens opnemen op deze toets om de opname tijdelijk te onderbreken
(pauze). Druk nogmaals op deze toets om opnemen te hervatten. Het is niet
mogelijk om Opnemen via één toets te onderbreken. Wanneer u tijdens het
weergeven van de videoband op deze toets drukt bevriest u het beeld. Druk
de toets, tijdens weergeven van stilstaand beeld, nogmaals in om het
volgende frame weer te geven.
42. Toets D
DVD-modus [pagina 30]
Druk op deze toets om de disc snel vooruit te spoelen.
Druk op de toets PAUSE/STEP en vervolgens op deze
toets voor vertraagd weergeven. Druk op deze toets om
de spoelsnelheid vooruit of achteruit te veranderen.
Videorecordermodus [pagina 22]
Druk op de toets om de tape snel door te spoelen of het beeld
versneld (voorwaarts) weer te geven (Vooruit zoeken).
43. Toets PLAY (B) (Weergeven)
DVD-modus [pagina 29]
Druk op deze toets om de videoband af te spelen.
Videorecordermodus [pagina 21]
Druk op deze toets om de videoband af te spelen.
44. Toets PROG (K/L) [pagina 14, 21]
Druk op de toets tv-zenders op de DVD-speler/videorecorder te wijzigen. druk op deze toets om de tracking tijdens normaal of vertraagd weergeven te wijzigen; druk op deze toets om verticale stoorsignalen in een stilstaand beeld te onderdrukken.
45.
Toets REC (Opnemen) (videorecorder) [pagina 23]
Druk eenmaal op deze toets om de opname te starten.
46. Toets SPEED (Snelheid) [pagina 23]
Hiermee stelt u de opnamesnelheid (SP of LP) van de videorecorder in.
47. Toets VCR [pagina 12]
Druk op deze toets om de videorecordermodus voor de afstandsbediening te selecteren.
U kunt de uitgangmodus instellen met ofwel de toets OUTPUT op het
frontpaneel, of met de toets DVD of VCR op de afstandsbediening.
Wanneer u echter eerst op de toets OUTPUT op het frontpaneel
drukt, moet u vervolgens de gewenste modus selecteren met de
toets DVD of VCR op de afstandsbediening.
48. Toets SETUP [pagina 36]
Druk op deze toets om de configuratiemodus te activeren.
49.
Toets TOP MENU (DVD) [pagina 30]
Druk op deze toets om het hoofdmenu op een disc te openen.
Toets SHOWVIEW (VCR) [pagina 26]
Druk op deze toets om timeropnames met het
HOWVIEW -systeem te programmeren.
S
50. Toets DISPLAY
DVD-modus [pagina 35]
Hiermee opent u schermen tijdens het weergeven van
een DVD of audio-cd.
Videorecordermodus [pagina 28]
Druk op de toets hiermee opent of sluit u het
statusdisplay (OSD) op het tv-scherm.
51. Toets AUDIO
DVD-modus [pagina 35]
Druk op deze toets om de gewenste audiotaal of geluidsmodus te selecteren.
Videorecordermodus [pagina 16]
Druk op deze toets om de gewenste geluidsmodus te selecteren.
52. Cijfertoetsen
DVD-modus [pagina 31]
Druk hierop om rechtstreeks een titel, hoofdstuk (DVD)
of track (audio-CD) te selecteren voor weergave.
+10 toets:
Gebruik deze toets om bij het zoeken naar een TITEL,
HOOFDSTUK of TRACK een getal hoger of gelijk aan dan
10 in te voeren. Om bijvoorbeeld het getal '15' in te voeren,
drukt u eerst op deze toets eerste vervolgens op de toets '5'.
–9–
Nederlands
DU
2C15
Videorecordermodus [pagina 19]
Toets AAN-UIT/STANDBY
Herhaaltoets (A-B REPEAT)
Toets REPEAT (Herhalen)
Toets MODE (Modus)
Toets ONDERTITELING/TIMER
DVD VCRCD
Hiermee schakelt u de DVD­speler/videorecorder aan en uit.
Hiermee schakelt u de DVD­speler/videorecorder aan en uit.
Hiermee schakelt u de DVD­speler/videorecorder aan en uit.
Hiermee markeert u een te herhalen passage (tussen A en B).
Hiermee markeert u een te herhalen passage (tussen A en B).
Hiermee herhaalt u een hoofdstuk of titel.
Hiermee kunt u een track of disc herhalen
Toets ZOOM
Hiermee schakelt u surround aan of uit.
Hiermee kunt u een bepaalde weergavevolgorde of willekeurig weergeven instellen.
Hiermee schakelt u surround aan of uit.
Hiermee vergroot u een deel van het beeld(x2; x4)
Toets ANGLE
Hiermee kiest u een van de andere camerastandpunten op een disc.
Hiermee selecteert u ondertitels op een disc.
Toets AUDIO
Toets DISPLAY
Hiermee activeert u audiofuncties op een disc.
Hiermee selecteert u de optie STEREO, L-CH of R-CH.
Toont de huidige discmodus.
Surroundtoets
Toont de huidige discmodus.
Toont de huidige tijd, de stand
van de bandteller en het kanaalnummer.
Druk op deze toets om de tape uit de videorecorder te halen.
Hiermee activeert u het virtual surroundgeluid.
Om te zoeken op hoofdstuk, titel of tijd.
Hiermee keert u snel terug naar een bepaalde locatie op de disc.
Hiermee zoekt u indexmarkeringen.
Toets OPEN/CLOSE/EJECT (Openen/Sluiten/Uitwerpen)
Hiermee kunt u een track of tijdstp zoeken.
Hiermee keert u snel terug naar
een bepaalde locatie op de disc.
Toets SEARCH MODE /QUICK-FIND
Cijfertoetsen
Hiermee opent of sluit u de disclade.
Hiermee opent of sluit u de disclade.
•Οm rechtstreeks een titel of hoofdstuk te selecteren.
Gebruik de displayfunctie om direct een track te selecteren.
Overzicht van de afstandsbediening
De toetsen op de afstandsbediening hebben verschillende functies voor de DVD, CD en de videorecorder: Meer informatie hierover vindt u in de volgende tabel.
Hiermee zoekt u indexmarkeringen.
Hiermee selecteert u een kanaal.
Om het SHOWVIEW-nummer in
te stellen.
toets DAGELIJKS / WEKELIJKS
Gebruik deze toets wanneer u wilt opnemen met het SHOWVIEW-systeem.
Druk op deze toets om de videorecorder standby te zetten wanneer u timeropnames wilt maken.
Hiermee zoekt en bevestigt u
de inhoud van opgenomen programma's.
+10
32
98
0
56
1
7
4
DAILY/WEEKLY
Hiermee selecteert u de optie STEREO, L-CH, R-CH of normal
Hiermee activeert u het virtual surroundgeluid.
SEARCH MODE
QUICK-FIND
ZOOM
DISPLAY
AUDIO
A-B REPEAT
REPEAT
SUBTITLE
MODE
ANGLE
SURROUND
EJECT
OPEN/CLOSE
TIMER
Druk op de toets om tv-zenders op de videorecorder te selecteren. Voor het snelste resultaat voert u het zendernummer in als tweecijferig getal. Om voorbeeld zender 6 te selecteren drukt u eerst op de toets 0 en vervolgens op de toets 0 dan 6. Druk hierop om het SHOWVIEW-nummer in te stellen.
Toets DAGELIJKS/WEKELIJKS (VCR) [pagina 26]:
Druk op deze toets om eenmalig, elke werkdag, elke dag of wekelijks te selecteren wanneer u timeropnames programmeert met het S
HOWVIEW-
systeem.
53.
Toets OPEN/CLOSE (Openen/Sluiten) (DVD) [pagina 29]
Druk op deze toets om de disclade te openen.
57. Toets EJECT (VCR)
Druk op deze toets om de tape uit de videorecorder te halen.
54. Toets SEARCH MODE/QUICK-FIND
DVD-modus [pagina 31]
Druk op deze toets om het zoekscherm te openen of te sluiten; in dit scherm kunt u rechtstreeks een bepaalde titel, een bepaald hoofdstuk, een bepaalde track of tijd selecteren.
Videorecordermodus [pagina 22]
Druk op deze toets om de Snelzoekmodus te activeren.
Let op: Raak de pennen van de aansluitingen op het achterpaneel nooit aan. De elektrostatische ontlading veroorzaakt mogelijk blijvende schade aan de DVD-speler/videorecorder.
Opmerkingen
¡Druk, wanneer u de functies van de DVD met de afstandsbediening wilt bedienen, op de toets DVD op de
afstandsbediening. Controleer of de groene indicator DVD OUTPUT brandt.
¡Druk, wanneer u de functies van de videorecorder met de afstandsbediening wilt bedienen, op de toets VCR op de
afstandsbediening. Controleer of de groene indicator VCR OUTPUT brandt.
–10–
DU
2C15
SETUP
PROG
DVD
ENTER
SKIP
INDEX SEARCH TIME SEARCH
Hiermee selecteert u de videorecorder-modus.
Hiermee kunt u de beelden op de tape vertraagd weergeven.
Hiermee selecteert u de opnamesnelheid.
Hiermee start u een opname.
Toets VCR
Toets SLOW (Vertraagd)
Toets Snelheid(SPEED)
Toets REC (Opnemen)
Toets DISC NAVIGATION
VCR
SLOW
SPEED
REC
ENTER/Pijltoets (Toetsen OMHOOG/OMLAAG of LINKS/ RECHTS)
Toets SEARCH (Zoeken)
DVD VCRCD
Verplaatst de cursor.
Toets SETUP (Configuratie)
Opent het configuratiemenu van de DVD-speler.
Toets SKIP (Overslaan) (DVD)
Toets INDEX SEARCH/
TIME SEARCH (videorecorder)
Toets PROGRAM (Programmeren)
Hiermee stopt u de weergave van een disc.
Hiermee slaat u hoofdstukken over.
Opent het vorige menu.
Stoptoets
Weergavetoets(PLAY)
Begin weergeven van een disc.
Toets PAUSE/STEP
Hiermee geeft u het volgende frame weer.
Toont de eerste scènes van elk hoofdstuk van de geselecteerde titel.
Verplaatst de cursor.
Verplaatst de cursor.
Opent het configuratiemenu van
de DVD-speler.
hiermee stopt u het weergeven of opnemen.
Druk hierop om TV­programmas te beheren.
Hiermee geeft u het volgende frame weer.
Hiermee schakelt u de speler met de afstandsbediening in de videorecorder-modus.
Hiermee onderbreekt u het weergeven of opnemen tijdelijk.
Een of meerdere tracks overslaan.
Hiermee kunt u vooruit- of
achteruit zoeken op een disc (×16).
Weergeven van een disc tijdelijk onderbreken.
De weergave stoppen.
Weergeven van een disc tijdelijk onderbreken.
Begin weergeven van een disc.
Begin weergeven van een tape.
Toets DVD
Hiermee schakelt u de speler met de afstandsbediening in de DVD-modus.
Hiermee selecteert u de DVD-uitgangsmodus.
Hiermee spoelt u de videoband verder of terug.
Hiermee kunt u index- of
tijdmarkeringen zoeken.
DISC
NAVIGATION
Overzicht van de afstandsbediening
Toets CLEAR/C.RESET (Wissen/Teller resetten)
Wis de markeringen.
Wis de markeringen.
Hiermee wist u het statusnummer tijdens programmeren.
Hiermee wist u een verkeerd ingetoetst nummer.
Hiermee wist u een verkeerd ingetoetst nummer.
Toets MENU
Opent het menu van een disc.
Toets TOP MENU /SHOWVIEW
Opent het TOP MENU van een disc.
Toets RETURN
Opent het vorige menu.
De bandteller resetten.
Opent het videorecordermenu.
De toets ENTER heeft nu geen
functie.
Timeropnames programmeren
met het SHOWVIEW-systeem.
TOP MENU/SHOWVIEW
RETURN
MENU
CLEAR/C. RESET
Nederlands
–11–
DU
2C15
DISPLAY DISPLAY TIJDENS GEBRUIK
Brandt wanneer de geplaatste disc wordt weergegeven.
Gaat branden wanneer u een cd in de lade legt.
Gaat branden wanneer u een DVD in de lade legt.
Gaat branden wanneer de weergave van de geplaatste disc onderbroken wordt.
Brandt wanneer de herhaalfunctie A-B ingeschakeld is.
Brandt wanneer de herhaalfunctie ingeschakeld is.
Brandt wanneer de trackherhaalfunctie ingeschakeld is.
Toont de weergegeven tijd van de huidige titel of track. Wanneer een nieuw hoofdstuk of track weergegeven wordt, wordt het nummer van de nieuwe titel, het nieuwe hoofdstuk of de nieuwe track weergegeven.
Brandt wanneer de titelherhaalfunctie ingeschakeld is.
Brandt wanneer de hoofdstukherhaalfunctie ingeschakeld is.
Brandt wanneer de geplaatste cassette wordt weergegeven.
Gaat branden bij vertraagd weergeven of weergeven van stilstaand beeld.
Brandt tijdens weergeven wanneer de herhaalfunctie ingeschakeld is.
Werkt als een bandteller (alleen uren en minuten). Toont ook een kanaalnummer, de bandsnelheid, de resterende tijd voor OTR en de huidige tijd.
Geen disc /disc onleesbaar
Lade open
Lade gesloten
Bezig met lezen van de disc
Wanneer een disc wordt weergegeven
DVD OUTPUT VCR
DVD
DE BATTERIJEN PLAATSEN
1. Open het deksel van het batterijcompartiment.
2. Plaats twee AA batterijen en let daarbij op de positie van de polen.
VCR
3. Sluit het deksel.
OMSCHAKELEN TUSSEN VIDEORECORDER EN DVD-SPELER
Omdat dit product zowel een videorecorder als een DVD-speler bevat is het noodzakelijk om de juiste uitgangmodus te selecteren.
OMSCHAKELEN NAAR VIDEORECORDERMODUS
Druk op de toets VCR op de afstandsbediening.
(Controleer of de indicator van de videorecorder brandt.)
Druk op de toets DVD op de afstandsbediening.
(Controleer of de indicator van de DVD brandt.)
Opmerkingen
¡Wanneer u alleen de toets OUTPUT op het
frontpaneel indrukt, schakelt de afstandsbediening niet om naar een andere modus. U moet ook steeds de juiste modus op de afstandsbediening selecteren.
OMSCHAKELEN NAAR DVD-MODUS
Opmerkingen
¡Gebruik nooit alkaline en mangaanbatterijen door
elkaar.
¡Gebruik nooit oude en nieuwe batterijen door elkaar.
A-B REPEAT
REPEAT
PROGRAM
DVD OUTPUT VCR
AV 3
TIMERREC
(mono)
VIDEO IN
L
AUDIO IN R
Toets DVD Toets VCR
Indicator van de videorecorder
Toets OUTPUT
Indicator van de DVD-speler
MODE
CLEAR/C.RESET
ZOOM
ANGLE
MENU
RETURN
DVD
SLOW SPEED REC
SKIP PROG
INDEX SEARCH TIME SEARCH
–12–
SUBTITLE
TIMER
1
4
7
ENTER
NAVIGATION
DV-PMPF3E
DISC
SEARCH MODE/
OPEN/CLOSE
EJECT3QUICK-FINDSURROUND
2
56
9
DAILY/WEEKLY
0
+10
DISPLAY8AUDIO
TOP MENU/SHOWVIEW
SETUP
VCR
DU
2C15
AERIAL
RF OUT
AV2 (DECODER)
DVD/VCR
AV1 (TV)
DVD
DIGITAL
AUDIO OUT
LRCOAXIAL OPTICAL
ANALOG
AUDIO OUT
S-VIDEO
OUT
VCR
1
2435678
9
ACHTERAANZICHT
AANSLUITINGEN
1. Antenneaansluiting
Sluit de antenne, kabelaansluiting of satellietsysteem aan.
2. RF OUT-aansluiting
Gebruik de meegeleverde coaxiale RF-kabel om deze aansluiting te verbinden met de ANTENNA IN -aansluiting op uw tv.
3. AV2-aansluiting (DECODER)
Sluit de 21-pins SCART-kabel aan op deze aansluiting en op de 21-pins SCART-aansluiting van een decoder.
4. Aansluiting AV1 (TV)
Sluit de 21-pins SCART-kabel aan op deze aansluiting en op de 21-pins SCART-aansluiting van een tv.
5. S-VIDEO OUT-aansluiting (alleen DVD)
Sluit een optionele S-Videokabel aan op deze aansluiting en op de S-VIDEO IN-aansluiting van een televisie.
6. Aansluitingen ANALOG AUDIO OUT
(alleen DVD)
Sluit de meegeleverde audiokabels aan op deze aansluiting en op de AUDIO IN-aansluitingen van een televisie of ander audioapparaat.
7.
DIGITAAL COAXIAL AUDIO OUT-aansluiting (alleen DVD)
Sluit een optionele coaxiale digitale audiokabel aan op deze aansluiting en op de COAXIAL DIGITAL AUDIO IN -aansluiting van een decoder of audio-ontvanger.
8. DIGITAL OPTICAL AUDIO
OUT-aansluiting (alleen DVD)
Sluit een optionele optische digitale audiokabel aan op deze aansluiting en op de OPTICAL DIGITAL AUDIO IN-aansluiting van een decoder of audio-ontvanger.
9. NETSNOER
Steek de stekker van de DVD­speler/videorecorder in een gewoon stopcontact.
Nederlands
–13–
DU
2C15
In de volgende afbeeldingen vindt u voorbeelden van veel gebruikte aansluitschema's voor het aansluiten van
RF OUT
AERIAL
Naar ANTENNE
naar aansluiting RF OUT
(Achterzijde van het apparaat)
naar antenneaansluiting
(TV)
VHF/UHF
MIXER
UHF
VHF
AERIAL
RF OUT
AV2 (DECODER)
DVD/VCR
AV1 (TV)
DVD
DIGITAL
AUDIO OUT
LRCOAXIAL OPTICAL
ANALOG AUDIO OUT
S-VIDEO
OUT
VCR
naar 21-pins Scart-aansluiting
naar 21-pins Scart-aansluiting
Decoder (Niet meegeleverd)
(TV)
naar aansluiting RF OUT
naar antenneaansluiting
AV1 (TV)
de DVD-speler/videorecorder op een tv en andere componenten.
Opmerkingen
¡Controleer of de andere apparatuur in het systeem uitgeschakeld is voordat u een ander apparaat aansluit. ¡Meer informatie vindt u in de handleidingen van uw tv, stereo-installatie en de andere componenten die zijn
aangesloten op de DVD-speler/videorecorder.
DE DVD-SPELER/VIDEORECORDER
AANSLUITEN OP DE TV
1. Haal de stekker van de tv uit het stopcontact.
2.
Maak de seriële coax VHF/UHF-kabel op de televisie los.
3. Sluit de seriële coax VHF/UHF-kabel aan op de DVD-speler/videorecorder.
4. Sluit de DVD-speler/videorecorder op de tv aan met de coaxkabel.
5. Steek de stekkers van de netsnoeren van de DVD­speler/videorecorder en de tv in het stopcontact.
ANDERE AANSLUITINGEN
EURO SCART (AV)-aansluitingen
Uw DVD-speler/videorecorder is voorzien van twee SCART­aansluitingen waardoor u de videorecorder kunt aansluiten op andere apparatuur die eveneens is voorzien van een SCART­aansluiting. Voor een betere geluids- en beeldkwaliteit adviseren we u om, indien mogelijk, deze aansluitingen te gebruiken. A2- of NICAM-stereogeluid is alleen mogelijk wanneer u een SCART-kabel gebruikt.
Euro SCART-kabels zijn verkrijgbaar bij de leverancier van uw DVD-speler/videorecorder.
AV1 (TV) AANSLUITING NAAR TV
Als uw tv voorzien is van SCART-aansluitingen kunt u de AV1 (tv) SCART-aansluiting van de uw DVD-speler/videorecorder aansluiten op de SCART-aansluiting op de achterzijde van uw tv. Meer vindt u in de handleiding bij de tv.
AV2 (DECODER) AANSLUITING VOOR ANDERE EXTERNE APPARATEN
De tweede SCART-aansluiting AV2 (DECODER) is bedoeld voor het aansluiten van andere externe apparatuur, zoals bijvoorbeeld een decoder, een andere videorecorder, een videocamera e.d.
OPMERKING:
Als u een tv met een SCART-aansluiting wilt aansluiten op uw DVD-speler/videorecorder moet de tv worden aangesloten op de aansluiting AV1 (TV) van de DVD-speler/videorecorder. Wanneer de tv in dat geval wordt aangesloten op aansluiting AV2 (DECODER), zal de videorecorder niet goed werken.
EXTERNE INGANGMODUS
Om het signaal van een externe bron (decoder, videocamera, een andere videorecorder enz.) te ontvangen, sluit u deze aan op de aansluiting AV2 (DECODER) en drukt u op de toets PROG (o/p) of voert u '002' in via de cijfertoetsen, zodat op het tv-scherm de melding 'AV2' verschijnt. (L2 verschijnt op het display van de DVD-speler/videorecorder.) Als u de aansluiting AV1 (TV) wilt gebruiken, drukt u op de toets PROG (o/p) of voert u met de cijfertoetsen het getal '001' in zodat op het tv-scherm de melding 'AV1' verschijnt. (L1 verschijnt op het display van de DVD­speler/videorecorder.) Als u de aansluitingen AUDIO/VIDEO IN op de voorzijde van de DVD-speler/videorecorder wilt gebruiken, drukt u op de toets PROG (o/p) of voert u met de cijfertoetsen het getal '003' zodat op het tv-scherm de melding 'AV3' verschijnt. (L3 verschijnt op het display van de DVD-speler/videorecorder.)
–14–
DU
2C15
Loading...
+ 30 hidden pages