Grunhelm GES28-40P, GES28-45P User Manual

Електрична ланцюгова пила
GRUNHELM GES28-40P та GES28-45P
КЕРІВНИЦТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ВСТУП

Шановний користувач!

Дякуємо за покупку продукції GRUNHELM. У цьому посібнику наведено правила експлуатації інструменту GRUNHELM. Перед початком робіт уважно прочитайте керівництво. Експлуатуйте інструмент відповідно до правил і з урахуванням вимог безпеки, а також керуючись здоровим глуздом. Збережіть інструкцію, при необхідності Ви завжди можете звернутися до неї.
Лінійка силової техніки GRUNHELM постійно розширюється новими моделями. Продукція FORTE відрізняється ергономічним дизайном, що забезпечує зручність її використання, продуманою конструкцією, високою потужністю і продуктивністю.
У зв'язку із змінами в технічних характеристиках зміст керівництва може не повністю відповідати придбаному інструменту. Виробник залишає за собою право вносити зміни в конструкцію окремих деталей без попереднього повідомлення. Майте це на увазі, читаючи керівництво з експлуатації.
Загальні Правила Безпеки при Роботі з Електроінструментом.
Увага!
Електроінструменти є устаткуванням підвищеної небезпеки. Щоб уникнути травми, виникнення пожежі, уражень струмом при використанні електроінструменту слід СТРОГО дотримуватися наступних основних правил техніки безпеки. Прочитайте і запам'ятайте ці вказівки до того, як приступите до роботи з електроінструментом. Зберігаєте вказівки по техніці безпеки в надійному місці
Правила Безпеки при Роботі з Електричною ланцюговою пилою
Правила техніки безпеки повинні строго виконуватись при використанні електропили. Для вашої безпеки і безпеки інших, прочитайте уважно ці правила і збережіть їх в доступному місці. Використовуйте пилу лише для пиляння дерева або предметів виготовлених з дерева. Всі інші види використання можуть бути небезпечними. Виробник не несе відповідальності за нещасні випадки, викликані неправильним використанням пили або використанням не за призначенням.
Правила безпеки і уникнення нещасних випадків
Щоб уникнути неправильного поводження з пилою, прочитайте інструкцію повністю, перед першим використанням пили. Вся інформація відносно правильного використання пили, має безпосереднє відношення до вашої особистої безпеки. Запитайте професійного користувача показати вам, як користуватися електропилою.
• Перед використанням, перевірте, чи не пошкоджені кабель і вилка. В разі пошкодження, електрокабель і вилка мають бути замінені в уповноваженому сервісному центрі. Вимкніть пилу перед звільненням ланцюгового гальма.
• Виймайте пилу з дерева лише коли ланцюг рухається, зупинка пили, коли шина знаходиться в дереві може привести до різкого ривка вперед
• Забороняється пиляти стоячи на сходах або дереві. Не пиляєте однією рукою.
• Електричний шнур повинен завжди знаходитися позаду того, хто працює, і позаду пили.
• При використанні поза приміщенням, пила повинна включатися через пристрій відключення при витоку електричного струму.
• При перепилюванні завжди використовуйте для зубчатий бампер пили.
• Завжди упирайте зубчатий бампер пили при перепилюванні до початку пиляння. Включить пилу. Впершись зубчатим бампером в деревину, почніть пиляння, піднімаючи
задню ручку пили. Використовуйте бампер пили як центр обертання. Зробивши пропил, перемістить зубчатий бампер нижче. Продовжите .
• Горизонтальні пропили повинні виконуватися лише професійними працівниками
• При пилянні верхньою стороною шини будьте особливо обережні – якщо ланцюг застрягне в деревині, це приведе до кидка дерев'яної заготівки у бік того, що працює. Тому прагніть працювати по можливості лише нижньою стороною шини.
• Для запобігання відкидання пили, слідуйте наступним правилам безпеки:
- Ніколи не починайте пиляння кінцем шини
- Ніколи не пиляйте кінцем шини
- Завжди починайте пиляння, коли пильний ланцюг набрав оберти
- Перевіряйте заточування ланцюга, при необхідності заточите ланцюг
- Ніколи не пиляйте декілька гілок одночасно. При перепилюванні гілки, не торкайтеся інших гілок.
Перед роботою
Напруга і сила струму електромережі повинні відповідати даним в таблиці характеристик на пилі. Переконайтесь, що пила справна. Упевніться, що система мастила справна і масляний рівень в робочому стані. Коли рівень масла приблизно на 5 мм вище за нижній рівень, необхідно додати масло. Увімкніть електропилу і утримуйте так, щоб не було торкань із землею і іншими предметами. Тримаєте мінімальний зазор, принаймні 20 см. Якщо ви не бачите сліди масла на шині, то система мастила працює нормально. Якщо взагалі немає слідів масла, то необхідно очистити вихідний отвір для масла. Якщо це не усуне причину, звернетеся в сервісний центр (прочитайте розділ «Заправка масла і система мастила»). Перевірте натягнення ланцюга, при необхідності зробіть необхідне регулювання, переконайтеся, що гальмо ланцюга працює нормально (див. розділ «Звільнення гальма ланцюга»)
ЗБЕРЕЖІТЬ ЦЮ ІНСТРУКЦІЇ!
Робоче Місце:
Тримаєте робоче місце в чистоті, і добре освітленим. Погано освітлені робочі місця є причиною травматизму. Не використовуйте електроінструменти у вибухонебезпечних приміщеннях: де є присутніми вогненебезпечні рідини, гази або пил. Електроінструменти створюють іскри, які можуть привести до займання. Тримаєте дітей, і відвідувачів на безпечній відстані від працюючих електроінструментів. Не відволікайтеся - це може викликати втрату контролю при роботі і стати причиною травми.

ОБКАТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПИЛИ

Перед початком роботи необхідно дати знов встановленому ланцюгу обертатися протягом 2-
3 хвилин на холостому ході. Потім необхідно перевірити ланцюг на правильність натяжки і,
якщо буде потреба, натягнути заново.
Примітка: Новий ланцюг збільшить свою довжину на початку застосування. Перевіряйте
й відрегулюйте натяг перед кожним пуском електропили, тому що вільний ланцюг може легко зіскочити або викликати швидке зношування себе й пильної шини.
Гальмо ланцюга:
Електропила обладнана гальмом ланцюга, яке спрацьовує у наступних випадках:
Якщо спрацював важіль гальма при натисканні на нього;
При роботі з електропилою у результаті віддачі;
При виключенні пили шляхом відпускання курка вимикача.
У разі, якщо спрацював важіль гальма, не тримайте двигун включеним протягом
довгого часу. Одразу ж поверніть важіль гальма до нормальної позиції.
Увага! Перед початком роботи з пилою перевірте належне функціонування ланцюгового гальма
Електробезпека
Перед включенням перевірте, чи відповідає напруга живлення Вашого електроінструменту мережевій напрузі; перевірте справність кабелю штепселя і розетки, у разі несправності цих частин подальша експлуатація забороняється. Електроінструменти з подвійною ізоляцією не вимагають підключення через розетку з третім заземленим дротом. . Для електроінструментів без подвійної ізоляції підключення через розетку із заземленим дротом обов'язково. Уникайте контакту тіла із заземленими поверхнями типа труб, радіаторів, печей і холодильників. Ризик удару струмом різко зростає, якщо ваше тіло стикається із заземленим об'єктом. Якщо використання електроінструменту у вологих місцях неминуче, струм до електроінструменту повинен подаватися через спеціальне пристрій-переривник, відключаючи електроінструмент при витоку. Не піддавайте електроінструменти дії дощу або вологим умовам. Вода, що попала в електроінструмент, значно збільшує ризик удару струмом. Акуратно поводьтеся з електрошнуром. Ніколи не використовуйте шнур, щоб нести електроінструменти або тягнути штепсель з розетки. Тримаєте шнур далеко від високої температури, масляних рідин, гострих граней або рухомих частин. Заміните пошкоджені шнури негайно. Пошкоджені шнури збільшують ризик удару струмом. При дії електроінструменту поза приміщеннями, використовуйте електроподовжувачі, спеціально призначені для таких цілей.
Особиста Безпека
Будьте уважні при роботі з електроінструментом. Не використовуйте електроінструмент, коли Ви стомлені або знаходитеся під впливом ліків або засобів, що уповільнюють реакцію, а також алкоголю або наркотичних речовин. Це може привести до серйозної травми. Носіть відповідний одяг. Дуже вільний одяг, коштовності або довге волосся можуть попасти в рухомі частини працюючого електроінструменту. Тримаєте ваше волосся, одяг і рукавички далеко від частин, що рухаються. Руки мають бути сухими, чистими і вільними від слідів маслянистих речовин. Уникайте раптового включення. Переконаєтеся, що клавіша включення/виключення знаходиться в положенні «вимкнено» («OFF») до включення електроінструменту в розетку. Забороняється перенесення електроінструментів при натисненні клавіші включення/виключення. Видалите регулювальні і настановні ключі перед включенням електроінструменту. Залишений ключ, попавши в рухомі частини електроінструменту, може привести до поломки електроінструменту або серйозної травми. Використовуйте хорошу опору і завжди надійно тримаєте баланс тіла. Належна опора і баланс дозволяють забезпечити надійний контроль над електроінструментом в несподіваних ситуаціях. Використовуйте устаткування, що забезпечує Вашу безпеку. Завжди носіть захисні окуляри. Респіратор, нековзні безпечні черевики, каска або навушники повинні використовуватися для відповідних умов.
Використання Електроінструменту і Обслуговування
Використовуйте затиски, струбцини, лещата або інший спосіб надійного кріплення оброблюваної деталі. Утримання деталі рукою або тілом ненадійно і може привести до втрати контролю і до поломки інструменту або травм. Не перенавантажуйте електроінструмент. Використовуйте електроінструмент відповідний вашій роботі. Правильно підібраний електроінструмент дозволяє якісніше виконати роботу і забезпечує безпеку. Не використовуйте електроінструмент, якщо не працює клавіша «включення/виключення» («On/off»). Будь-який електроінструмент, в якому несправна клавіша включення/виключення, представляє ПІДВИЩЕНУ небезпеку і має бути відремонтований до початку роботи. Від'єднаєте штепсель від джерела електроживлення перед проведенням будь-яких регулювань, заміни аксесуарів або приладдя, або для зберігання електроінструменту. Такі профілактичні заходи по забезпеченню безпеки зменшують ризик випадкового включення електроінструменту. Зберігаєте електроінструменти поза досяжністю дітей і інших людей, що не мають навиків роботи з електроінструментом. Електроінструменти небезпечні в руках користувачів, що не мають навиків Вчасно проводьте необхідне обслуговування електроінструментів. Належним чином обслужені електроінструменти, з гострими лезами дозволяють легше і якісно виконувати роботу і підвищують безпеку. Будь-яка зміна або модифікація забороняється, оскільки це може привести до поломки електроінструменту і травм. Регулярно перевіряйте регулювання інструменту. Також перевіряйте інструмент на предмет відсутності деформацій робочих частин, поломки, і на загальний стан електроінструменту, який може впливати на його неправильну роботу. Якщо є пошкодження, відремонтуйте електроінструмент перед початком робіт. Багато нещасних випадків пов'язано з погано обслуженим електроінструментом. Складіть графік періодичного сервісного обслуговування вашого електроінструменту. Використовуйте лише те приладдя, яке рекомендується виробником для вашої моделі. Приладдя, яке підходить для одного електроінструменту, може стати небезпечним, коли використовуються на іншому електроінструменті.
Обслуговування
Обслуговування електроінструменту має бути виконане лише кваліфікованим персоналом уповноважених сервісних центрів. Обслуговування, виконане некваліфікованим персоналом, може стати причиною поломки інструменту і травм. Наприклад: внутрішні дроти можуть бути неправильно укладені і бути затиснутими, або пружини повернення в захисних кожухах неправильно встановлені. При обслуговуванні електроінструменту, використовуйте лише рекомендовані змінні витратні частини, насадки, аксесуари. Використання не рекомендованих витратних частин, насадок і аксесуарів може привести до поломки електроінструменту або травм. Використання деяких засобів для чищення, таких як бензин, аміак і т.п. приводять до пошкодження пластмасових частин. Уважно вивчите дану інструкцію з експлуатації і технічного обслуговування. Зберігаєте її в захищеному місці.
Система подачі мастила :
насос
насос
Піктограми і ілюстрації
1. Увага!
2. Вимкнете негайно,
ланцюговою пилою.
1 2 3
якщо пошкоджений кабель або вилка
3. Бережіть від вологості.
4. Уважно прочитайте керівництво з експлуатації та правила безпеки
5. Носите захисну каску, окуляри і навушники
6. Завжди відключайте вилку від електророзетки при проведенні будь-якої профілактичної роботи з
4 5 6
Технічні характеристики
Модель: GES28-40P GES28-45P Напруга: 220 В~50 Гц Номінальна потужність: 2800Вт Швидкість холостого ходу : 8500об/хвил. Швидкість швидкість ланцюга : 13 м/с 15м/с Тип розміщення двигуна: боковий Ємність масляного баку: 200 мл 190 мл
Захист двигуна від перевантаження : є ні Крок ланцюга: 3/8 Товщина ланцюга: 0,050" Шина: 405мм (16") 500 мм (18") Вага: 4 кг 6 кг
Loading...
+ 14 hidden pages