GoGEN DVB318T2U RECORD READY User Manual

DVB 318T2U

Digitální přijímač pozemní televize

NÁVOD K POUŽITÍ

Digitálny prijímač pozemnej televízie

NÁVOD NA POUŽITIE

Digital Terrestrial Television Receiver

USER MANUALe

BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE

Z DŮVODU ZAMEZENÍ RIZIKA POŽÁRU NEBO ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM NEVY-

STAVUJTE TENTO PŘÍSTROJ DEŠTI ANI VLHKOSTI.

POZOR: Z důvodu snížení rizika požáru a úrazu elektrickým proudem neodnímejte kryt (ani zadní kryt) přístroje. Servis přenechejte pouze kvalifikovanému personálu.

Symbol blesku uvnitř rovnostranného trojúhelníku upozorňuje uživatele na přítomnost

„nebezpečného napětí“ bez izolace ve vnitřním prostoru výrobku, které může být natolik vysoké, že představuje riziko úrazu osob elektrickým proudem.

Symbol vykřičníku uvnitř rovnostranného trojúhelníku upozorňuje uživatele na přítomnost důležitých provozních a servisních pokynů v dokumentaci doprovázející přístroj.

VAROVÁNÍ: Z DŮVODU RIZIKA POŽÁRU A ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM NESMÍ

BÝT TOTO ZAŘÍZENÍ VYSTAVENO DEŠTI ANI VLHKOSTI POZOR: ABY NEDOŠLO ÚRAZU

ELEKTRICKÝM PROUDEM, ŠIRŠÍ VIDLICI NASAĎTE DO ŠIRŠÍHO OTVORU A ZASUŇTE NA DORAZ.

Přístroj nesmí být vystaven kapající ani tekoucí vodě a nesmí se na něj stavět předměty naplněné tekutinami, například vázy. Baterie se nesmí vystavovat nadměrnému teplu, například slunečnímu svitu, ohni apod.

POZOR:

Pokud nesprávně vyměníte baterii, hrozí nebezpečí jejího roztržení. Baterie nahrazujte pouze stejným nebo ekvivalentním typem.

Pokud se síťový kabel používá jako odpojovací zařízení, jako takové musí být snadno dostupný.

DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY

Kromě pečlivé pozornosti věnované standardům kvality při výrobě tohoto video-produktu je při konstrukci každého přístroje jedním z hlavních faktorů bezpečnost. Bezpečnost je však také vaší odpovědností. Tato stránka shrnuje důležité informace, které vám pomohou zajistit správné používání tohoto video-produktu a příslušenství. Proto si tuto stránku před provozem a použitím video-produktu pozorně přečtěte.

Tento spotřebič není určen pro používání osobami (včetně dětí), jimž fyzická, smyslová, nebo mentální neschopnost či nedostatek zkušeností a znalostí zabraňuje v bezpečném používání spotřebiče, pokud na ně nebude dohlíženo nebo pokud nebyly instruovány ohledně použití spotřebiče osobou zodpovědnou za jejich bezpečnost.

Děti by měli být vždy pod dohledem, aby se zamezilo jejich hraní s tímto přístrojem.

CZ -

CZ

NSTALACE

1.Přečtěte si a dodržujte pokyny – Před uvedením přístroje do provozu je třeba přečíst si všechny bezpečnostní a provozní pokyny. Dodržujte provozní pokyny.

2.Uschovejte návod – Bezpečnostní a provozní pokyny by měly být uschovány pro pozdější použití.

3.Dodržování upozornění – Je třeba dodržovat veškerá varování a upozornění na přístroji a v provozních pokynech.

4.Polarizace – Některé přístroje jsou vybaveny polarizovanou zástrčkou pro střídavý proud.

Tuto zástrčku lze do zásuvky zastrčit pouze jedním způsobem, pokud zastrčit nejde, otočte ji. Pokud ani poté zástrčku nelze zapojit, obraťte se na elektrikáře, aby vám vyměnil zastaralou zásuvku. Aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem, nepoužívejte tuto polarizovanou zástrčku s prodlužovací šňůrou, rozdvojkou ani jinou zásuvkou, pokud nelze vidlice zapojit na doraz, aniž by byly vidět kolíky. Pokud potřebujete prodlužovací šňůru, použijte polarizovanou.

5.Zdroj napájení – Tento přístroj může být připojen pouze k typu zdroje napájení uvedeném na štítku. Pokud si nejste jisti druhem napájení ve vašem bydlišti, poraďte se s prodejcem přístroje nebo s místní rozvodnou společností. V případě přístrojů určených k provozu na baterie nebo jiné zdroje si přečtěte návod.

6.Přetížení – Nepřetěžuje síťové zásuvky ani prodlužovací šňůry, protože hrozí riziko požáru nebo zranění elektrickým proudem. Přetížené elektrické zásuvky, prodlužovací šňůry, roztřepené napájecí šňůry, poškozená nebo popraskaná izolace vodiče a zlomené kolíky vidlice jsou nebezpečné. Mohou způsobit úraz elektrickým proudem nebo požár. Pravidelně šňůru kontrolujte, a pokud její vzhled naznačuje poškození nebo zhoršení izolace, nechte ji vyměnit servisním technikem.

7.Ochrana síťové šňůry – Elektrické kabely musí být umístěny tak, aby se po nich nešlapalo ani nebyly stlačeny předměty na ně položenými nebo o ně opřenými, přičemž zvláštní pozornost je třeba věnovat kabelům v blízkosti zástrčky, zásuvky a výstupu z přístroje.

8.Větrání – Průduchy a otvory ve skříni přístroje jsou určeny k větrání a zajištění spolehlivého fungování přístroje a k jeho ochraně před přehřátím, a nesmí být tudíž ucpány či zakryty. Neblokujte otvory pokládáním přístroje na postel, pohovku, rohožku nebo výměníky tepla. Přístroj nestavte do zapuštěných prostor, např. do knihovny nebo polic, pokud není zajištěno

řádné odvětrávání a dodržení pokynů výrobce.

9.Příslušenství – Nepoužívejte příslušenství, pokud není doporučeno výrobcem přístroje, jinak může takové příslušenství představovat riziko.

10.Voda a vlhkost – Nepoužívejte přístroj v blízkosti vody – například blízko vany, umývadla, kuchyňského dřezu nebo prádelní vany, ve vlhkém sklepě, v blízkosti bazénu, apod. Upozornění: Udržujte elektrickou bezpečnost. Zařízení provozované napájením z elektrického vedení nebo příslušenství připojené k tomuto přístroji by mělo na sobě mít značku bezpečnostní certifikace a nesmí být upravováno tak, aby byly porušeny bezpečnostní funkce. Tím napomůžete prevenci potenciálního nebezpečí hrozícího od úrazu elektrickým proudem nebo požáru. V případě pochybností kontaktujte kvalifikovaný servisní personál.

11.Příslušenství – Nestavte přístroj na nestabilní vozíky, stojany, trojnožky, konzoly nebo stoly, jinak může přístroj spadnout a způsobit vážné zranění dětem i dospělým a kromě toho může dojít i k poškození přístroje samotného. Používejte pouze vozíky, stojany, trojnožky, konzoly nebo stoly doporučené výrobcem nebo prodávané spolu s přístrojem. Při instalaci přístroje

je třeba přesně dodržovat pokyny výrobce a používat jím doporučené instalační příslušenství.

11a

Pokud je přístroj umístěn na vozíku, je třeba s ním pojíždět s velkou opatrností. Náhlé zastavení, nadměrné použití síly nebo nerovný povrch mohou způsobit, že se vozík s přístrojem převrhne.

Poznámka pro instalátora systému kabelové televize:

Toto upozornění je pro instalátora systému kabelové televize, aby věnoval pozornost Oddílu

CZ -

820-40 předpisů NEC, které stanoví směrnice pro řádné uzemnění a zejména stanoví, že zemnící kabel musí být připojen k zemnícímu systému budovy, a tak blízko bodu vstupu kabelu, jak je to prakticky možné.

12.Uzemnění venkovní antény – Pokud je k přístroji připojena venkovní anténa nebo kabelový systém, ujistěte se, že anténa nebo kabelový systém jsou uzemněny tak, aby poskytovaly ochranu proti rázům napětí a tranzitním statickým výbojům. Článek 810

Státního zákona o elektřině, ANSI/NFPA č. 70-1984 (Oddíl 54 Kanadského zákona o elektřině, Část 1) poskytuje informace týkající se správného uzemnění stožárových

a podpůrných konstrukcí, uzemnění přívodního vodiče do vybíjecí jednotky antény, velikosti zemnících vodičů, umístění vybíjecí jednotky antény, zapojení zemnících elektrod

a požadavků na zemnící elektrodu.

13.Elektrické vedení – Venkovní anténní systém by neměl být umístěn v blízkosti nadzemního elektrického vedení nebo jiných okruhů elektrického osvětlení či vedení, ani v místech, odkud by mohl na takové vedení nebo okruhy spadnout. Při instalaci venkovního anténního systému věnujte maximální pozornost tomu, abyste se takového vedení nebo okruhu nedotkli, neboť takový kontakt by mohl mít smrtelné následky. Instalace venkovní antény

může být nebezpečná a je třeba ji přenechat profesionálním instalátorům antén.

Používání

14.Čištění – Před čištěním odpojte přístroj ze zásuvky. Nepoužívejte tekutá ani aerosolová čistidla. K čištění používejte vlhký hadřík

15.Předměty, které se mohou dotýkat bodů s nebezpečným napětím nebo částí pod proudem, mohou způsobit požár nebo úraz elektrickým proudem. Na přístroj nikdy nelijte tekutinu

žádného druhu.

16.Blesky – Pro zvýšenou ochranu přístroje během bouřky nebo v době, kdy není delší dobu pod dohledem nebo se nepoužívá, vytáhněte přístroj ze zásuvky a odpojte anténní nebo kabelový systém. Zabráníte tak poškození přístroje bleskem nebo rázy v síti.

Servis

17.Servis – Nepokoušejte se opravovat přístroj sami, protože otevření nebo odstranění krytů by vás mohlo vystavit vysokému napětí nebo jinému nebezpečí. Přenechejte veškerý servis kvalifikovanému servisnímu personálu.

18.Podmínky vyžadující servis – Pokud nastane některý z následujících problémů, odpojte přístroj od síťové zásuvky a přenechejte servis kvalifikovanému servisnímu personálu:

A.Elektrický přívodní kabel nebo zástrčka jsou poškozeny.

B.Přístroj byl polit tekutinou nebo se do něj dostal cizí předmět.

C.Přístroj byl vystaven dešti nebo vodě.

D.Při dodržení návodu k obsluze přístroj nefunguje normálním způsobem. Nastavujte pouze ty ovládací prvky, které jsou popsané v návodu k obsluze, protože nesprávné nastavení jiných ovládacích prvků by mohlo způsobit poškození přístroje, jehož náprava a opětné uvedení do normálního provozu by vyžadovaly rozsáhlý zásah kvalifikovaného technika.

E.Pokud došlo k pádu přístroje nebo byl jinak poškozen.

F.Pokud přístroj vykazuje podstatnou změnu fungování, je nutný servisní zásah.

19.Náhradní díly – Pokud je nutné použití náhradních dílů, ujistěte se, že servisní technik použil náhradní díly specifikované výrobcem nebo díly, které mají stejnou charakteristiku jako originální díly. Nedovolené nahrazování dílů může způsobit požár, zranění elektrickým proudem či jiné nebezpečí.

20.Bezpečnostní kontrola – Po dokončení každého servisního zásahu nebo opravy přístroje požádejte servisního technika, aby provedl bezpečnostní kontrolu a zjistil, zda je přístroj v řádném provozním stavu.

21.Upevnění na stěnu nebo strop – Přístroj upevňujte na stěnu nebo strop pouze dle doporučení výrobce.

22.Teplo – Přístroj je třeba umístit mimo zdroje tepla jako jsou radiátory, měřiče tepla, kamna

a jiná zařízení (včetně zesilovačů), která produkují teplo.

CZ -

CZ

OBSAH

BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE

ÚVOD

 

NÁSTROJE

 

O přístroji

6

Hlavní menu nástrojů

16

Čelní panel

6

Informace o přijímači

16

Zadní panel

6

Hra

16

Dálkový ovladač

7

Načtení výchozího nastavení

16

SYSTÉMOVÉ PROPOJENÍ

 

Upgrade softwaru

16

 

Média +

 

Obecně

8

 

Připojení k televizoru a videorekordéru

8

Hlavní menu média +

17

Připojení k hi-fi systému

8

Přehrávač médií

17

ZAČÍNÁME

 

Správa nahrávek

17

 

Informace o odnímatelném disku

17

Snadná instalace

9

Konfigurace DVR

17

Instalace

9

Bezpečně odebrat paměťové zařízení

18

Automatické vyhledávání

9

Formátování disku

18

Vyhledání kanálů

9

Časový posun/nahrávání

 

Nastavení tuneru

9

 

PROVOZ

 

Časový posun

18

 

Nahrávání

19

Přepínání kanálů

10

Přehrávání při nahrávání jednoho

 

Aktivace Elektronického programového

 

programu

19

průvodce (EPG)

10

Nahrávání 2 kanálů zároveň

19

Přístup k oblíbeným kanálům

10

Časový posun při nahrávání

 

KANÁL

 

jednoho programu

19

 

 

 

Menu seznamu kanálů

11

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

20

Seznam televizních kanálů

11

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

21

Seznam rozhlasových kanálů

13

Vymazat všechny oblíbené

13

 

 

Vymazat vše

13

 

 

Přejmenování skupiny

13

 

 

NASTAVENÍ SYSTÉMU

 

 

 

Menu nastavení systému

14

 

 

Jazyk OSD

14

 

 

Televizní systém

14

 

 

Region a čas

14

 

 

Nastavení časovače

15

 

 

Nastavení OSD

15

 

 

Rodičovský zámek

15

 

 

CZ -

GoGEN DVB318T2U RECORD READY User Manual

ÚVOD

O přístroji

Čelní panel

Zadní panel

CZ -

Dálkový ovladač

1.STANDBY (Pohotovostní tlačítko) (Zapínání přístroje a přepínání do pohotovostního stavu)

2.INFO

(Po stisknutí se zobrazí informace o aktuálním kanálu/ Provozní průvodce)

3.PLAY / PAUSE (Přehrávání/Pauza)

4.PAGE+ / PAGE- (Strana+ / Strana-)

5.STOP

(Zastavení přehrávání programu nebo nahrávání)

6.Menu

(Otevření a zavření obrazovky menu)

CZ

7.Kurzor/CH+,-/VOL+,-/OK (Kurzor K+, -/HLAS.+,-/Potvrzení)

(Kurzor: navigační tlačítka se používají k navigaci v položkách menu) (CH+/-:

Přepínání kanálů směrem nahoru a dolů) VOL+/-: Zvyšování a snižování hlasitosti)

8.OK (Potvrzení)

Potvrzení a volba v rámci menu)

9.RECORD (Nahrávání)

(Nahrávání TV programu na disk USB)

10.Číselná tlačítka

(Zadávání číselných hodnot a přímá volba kanálu zadáním jeho čísla)

11.TV/RADIO (Televizor/Rádio)

(Přepínání mezi televizorem a rádiem)

12.TTX (Teletext) (Aktivace interaktivních služeb)

13.DTV/VCR (DTV/Videorekordér)

(Přepínání mezi televizorem a externím vstupem přes konektor SCART pro externí zařízení – AUX)

14.SLOW (Pomalu)

(Přehrávání ve zpomaleném režimu)

15.MUTE (Vypnutí zvuku) (Vypnutí a zapnutí hlasitosti)

16.SUBTITLE (Titulky) (Standard/Vyp./Teletextové titulky)

17.Prohledávání vzad / vpřed

18.EXIT (Opustit) (Opuštění menu)

19.TIME SHIFT (Časový posun)

(Funkce aktivního časového posunu)

20.RECALL (Návrat k předchozímu)

(Přepnutí na předchozí kanál)

21.EPG (Elektronický programový průvodce) (Aktivace menu Elektronického programového průvodce)

22.AUDIO (Zvuk)

(Volba zvukového režimu a zvukové stopy)

23.FILE (Soubor)

(Otevření seznamu nahraných souborů)

24.GO TO (Přejít na)

(Vyhledání oblíbené scény)

25.FAV (Oblíbený)

(Otevření seznamu oblíbených programů)

26.ČERVENÉ/ZELENÉ/ŽLUTÉ/MODRÉ tlačítko (Pro interaktivní funkce/Tlačítka funkcí vedlejšího menu)

CZ -

SYSTÉMOVÉ PROPOJENÍ

Obecně

Existuje řada různých typů televizorů a videorekordérů a jiných zařízení, které můžete připojit k tomuto přístroji. V tomto návodu najdete některé z nejběžnějších způsobů připojení těchto zařízení.

Připojení k televizoru a videorekordéru

Připojení k hi-fi systému

CZ -

CZ

ZAČÍNÁME

Snadná instalace

Pokud používáte přístroj poprvé, objeví se menu „Snadná instalace“. Pomocí kurzorového tlačítka „DOLEVA“ nebo „DOPRAVA“ nastavíte

Region a Jazyk OSD. Označte „Vyhledat“ a stisknutím tlačítka „OK“ spustíte vyhledávání kanálů.

Instalace

1.Stisknutím tlačítka „MENU“ vstoupíte do hlavního menu.

2.Pomocí kurzorového tlačítka „DOLEVA“ nebo „DOPRAVA“ zvolte

„Instalace“ stisknutím tlačítka „OK“ vstoupíte do menu instalace.

3.Tlačítkem „EXIT“ menu opustíte.

Automatické vyhledávání

1.Tlačítkem „NAHORU“ nebo „DOLŮ“ zvolte „Automatické vyhledávání“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstoupíte do menu Automatického vyhledávání.

2.Pomocí kurzorového tlačítka „DOLEVA“ nebo „DOPRAVA“ zvolte

Režim vyhledávání a označte „Vyhledat“. Poté stisknutím tlačítka „OK“ spustíte automatické vyhledávání.

Vyhledání kanálů

1.Tlačítkem „NAHORU“ nebo „DOLŮ“ zvolte „Vyhledání kanálů“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstoupíte do menu Vyhledání kanálů.

2.Pomocí kurzorového tlačítka „DOLEVA“ nebo „DOPRAVA“ zvolte Režim vyhledávání, Pásmo vyhledávání a Číslo kanálu a označte „Vyhledat“. Poté stisknutím tlačítka „OK“ spustíte vyhledání kanálů.

Režim vyhledání kanálů

Podle kanálu podle frekvence

Nastavení tuneru

1.Tlačítkem „NAHORU“ nebo „DOLŮ“ zvolte „Napájení tuneru“ a stisknutím tlačítka „OK“ označíte možnost „Napájení tuneru“.

2.Pomocí kurzorového tlačítka „DOLEVA“ nebo „DOPRAVA“ zvolte požadované nastavení. Pokud vyberete „Zap.“, přístroj bude napájet anténu napětím 5V. Pokud zvolíte „Vyp.“, napájení se vypne.

CZ -

PROVOZ

Přepínání kanálů

Existují čtyři způsoby volby kanálu – procházením seznamu kanálů, navolením čísla kanálu, výběr ze seznamu kanálů na obrazovce a použití Elektronického programového průvodce

(EPG).

1.Procházení seznamu kanálů

Pokud chcete procházet seznam kanálů, stiskněte na dálkovém ovladači směrové tlačítko nahoru nebo dolů.

2.Navolení čísla kanálu

Zadejte přímo číslo kanálu pomocí číselných tlačítek a požadovaný kanál potvrďte stisknutím tlačítka „OK“.

3.Výběr ze seznamu kanálů na obrazovce

Požadovaný kanál můžete také zvolit přímo ze seznamu kanálů na obrazovce. Zobrazuje se pomocí hlavního menu přístroje. Podrobnosti viz „Seznam kanálů“ v tomto návodě.

4.Volba použitím EPG

Požadovaný kanál můžete také zvolit přímo z Elektronického programového průvodce

(EPG). Zobrazuje se pomocí hlavního menu přístroje. Podrobnosti viz „Aktivace Elektronického programového průvodce (EPG)“ v tomto návodě.

Aktivace Elektronického programového průvodce (EPG)

Aktivace EPG všech kanálů:

1.Do menu EPG se dostanete stisknutím tlačítka „EPG“.

2.Číselným tlačítkem „2“ můžete přepínat mezi seznamem kanálů, harmonogramem událostí vybraného kanálu a aktuálních/příštích událostí.

3.V harmonogramu událostí stiskněte tlačítko „OK“, čímž vybranou událost rezervujete, a stisknutím číselného tlačítka „3“ otevřete

Podrobné menu pro vybranou událost.

4.Číselným tlačítkem „1“ otevřete menu Seznamu rezervací.

Přístup k oblíbeným kanálům

1.Do menu skupiny oblíbených vstoupíte stisknutím tlačítka „FAV“.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou skupinu oblíbených.

3.Stisknutím tlačítka „OK“ vstoupíte do seznamu oblíbených kanálů, a kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte oblíbený kanál.

CZ - 10

CZ

KANÁL

Menu seznamu kanálů

1.Stisknutím tlačítka „MENU“ vstoupíte do hlavního menu. Zvolte

„Kanál“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do Menu kanálů.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadovanou položku a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu nastavení.

3.Menu opustíte stisknutím tlačítka „EXIT“.

POZNÁMKA: Můžete rovněž stisknout tlačítko „OK“, čímž se dostanete na seznam kanálů v režimu normálního přehrávání.

Seznam televizních kanálů

1.V menu kanálů zvolte „Seznam TV kanálů“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu Seznam TV kanálů.

2.Kurzorovými tlačítky „DOLEVA“ a „DOPRAVA“ zvolte skupinu kanálů. Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ otevřete náhled požadovaného TV kanálu. Po stisknutí tlačítka „OK“ můžete vybraný kanál sledovat přes celou obrazovku.

Editování

Use this menu to favor, lock, skip ,delete and rename channel list.

V menu seznamu kanálů se stisknutím číselného tlačítka „1“ dostanete do menu editace.

Označte kanál a stisknutím tlačítka „OK“ jej vyberte. Nebo stisknutím číselného tlačítka „0“ zvolte všechny kanály. Vybrané kanály se označí symbolem „ “.

Stisknutím tlačítka „EXIT“ opustíte menu editace.

Přidat do oblíbených

V menu „Editace kanálů“ stiskněte číselné tlačítko „1“ a poté kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou skupinu. Po stisknutí tlačítka „OK“ se objeví potvrzovací okno.

Zvolte „Ano“ a stiskněte tlačítko „OK“. Vybraný kanál se přidá do skupiny.

Zamknout

V menu „Editace kanálů“ stiskněte číselné tlačítko „2“. Objeví se potvrzovací okno. Zvolte „Ano“ a stiskněte tlačítko „OK“. Vybraný kanál se uzamkne. Zamčené kanály odemknete zopakováním výše uvedených kroků.

CZ - 11

Přeskočit:

V menu „Editace kanálů“ stiskněte číselné tlačítko „3“. Objeví se potvrzovací okno. Zvolte „Ano“ a stiskněte tlačítko „OK“. Vybraný kanál se přeskočí, pokud budete přepínat kanály na celé obrazovce.

Přeskakování kanálů zrušíte zopakováním výše uvedených kroků.

Vymazat

V menu „Editace kanálů“ stiskněte číselné tlačítko „4“. Objeví se potvrzovací okno. Zvolte „Ano“ a stiskněte tlačítko „OK“. Vybraný kanál se vymaže ze seznamu kanálů.

Přejmenovat

V menu „Editace kanálů“ stiskněte číselné tlačítko „5“. Objeví se softwarová klávesnice. Zadejte jeden po druhém znaky volbou pomocí kurzorových tlačítek a potvrďte tlačítkem „OK“. Po skončení zadání označte na klávesnici „OK“ a potvrďte, čímž se název kanálu změní.

Najít

1.V menu seznamu kanálů vstoupíte do menu Najít stisknutím číselného tlačítka „2“.

2.Kurzorovými tlačítky označte požadovaná písmena nebo číslice a pomocí „OK“ je postupně zadejte. Po zadání každého znaku se prohledá seznam dle zadání a příslušné kanály se zobrazí.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu Najít opustíte.

Třídit

1.V menu seznamu kanálů se stisknutím číselného tlačítka „3“ dostanete do menu „Třídit“

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadovaný způsob třídění a potvrďte tlačítkem „OK“.

Základní:

Třídění dle výsledků vyhledávání.

Podle názvu (A–Z):

Třídění v abecedním pořadí.

Podle názvu (Z–A):

Třídění v abecedním pořadí.

FTA:

Vytřídění všech neplacených kanálů.

Zámek:

Shromáždění všech uzamčených kanálů

 

a jejich zařazení na konec Seznamu TV

 

kanálů

Přesunout

1.V menu seznamu kanálů se po stisknutí číselného tlačítka „4“ označí vybraný kanál symbolem „ “. Poté kurzorovými tlačítky

„NAHORU“ a „DOLŮ“ přesuňte vybraný kanál na místo, kde jej chcete mít.

2.Po stisknutí tlačítka „OK“ se objeví potvrzovací okno.

Pořadí kanálů změníte volbou „Ano“ a stisknutím tlačítka „OK“.

CZ - 12

CZ

Seznam rozhlasových kanálů

1. V menu kanálů zvolte „Seznam rozhlasových kanálů“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu Seznam rozhlasových kanálů.

2.Kurzorovými tlačítky „DOLEVA“ a „DOPRAVA“ zvolte skupinu kanálů. Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadovaný kanál. Po stisknutí tlačítka „OK“ můžete vybraný kanál poslouchat.

POZNÁMKA:

Práce se „Seznamem rozhlasových kanálů“ je v zásadě stejná jako v případě „Seznamu TV kanálů“, ale je zde jeden odlišný prvek: v režimu „Seznam rozhlasových kanálů“ neexistuje obrazová informace, takže na pravé straně náhledového okna se vždy zobrazí logo rozhlasové stanice.

Vymazat všechny oblíbené

Pomocí tohoto menu vymažete všechny oblíbené kanály.

1.V Menu kanálů zvolte „Vymazat všechny oblíbené“. Stiskněte tlačítko „OK“ a objeví se varovné okno.

2.Zvolte „Ano“ a stisknutím tlačítka „OK“ vymažete všechny oblíbené kanály. Zvolte „Ne“ a stisknutím tlačítka „OK“ mazání zrušíte.

Vymazat vše

1.Pomocí tohoto menu vymažete všechny kanály.

V Menu kanálů zvolte „Vymazat vše“. Stiskněte tlačítko „OK“ a budete požádáni o zadání hesla (výchozí heslo je 0000).

2.Zadejte správné heslo a objeví se varovné okno.

Zvolte „Ano“ a stisknutím tlačítka „OK“ vymažete všechny kanály.

Zvolte „Ne“ a stisknutím tlačítka „OK“ mazání zrušíte.

Přejmenování skupiny

Pomocí tohoto menu změníte název skupiny.

1.V Menu kanálů zvolte „Přejmenovat skupinu“. Stiskněte tlačítko

„OK“ a vstoupíte do menu přejmenování skupiny.

2.Zvolte požadovanou skupinu a stisknutím tlačítka „OK“ otevřete softwarovou klávesnici. Zadejte postupně písmena a číslice pomocí kurzorových tlačítek a potvrďte tlačítkem „OK“. Po skon-

čení zadání označte na klávesnici „OK“ a potvrďte, čímž se změní název skupiny.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ opustíte menu přejmenování skupiny

CZ - 13

NASTAVENÍ SYSTÉMU

Menu nastavení systému

Menu nastavení systému umožňuje nastavit jazyk OSD, TV systém, Region a čas, Nastavení časovače, Nastavení OSD a Rodičovský zámek.

1.Stisknutím tlačítka „MENU“ vstupte do hlavního menu, zvolte

„Nastavení“ a po stisknutí tlačítka „OK“ vstoupíte do menu nastavení systému.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označíte požadované menu a po stisknutí tlačítka „OK“ vstoupíte do menu nastavení.

Poté zvolte kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ požadovanou položku a kurzorovými tlačítky „DOLEVA“ a „DOPRAVA“ změníte nastavení.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Jazyk OSD

Toto menu vám umožňuje nastavit jazyk OSD.

Jazyk OSD: Volba požadovaného jazyka OSD.

Televizní systém

Toto menu vám umožňuje nastavit Režim zobrazení, Poměr stran, Video výstup a Režim LCN.

Režim zobrazení:

NTSC/AUTO/PAL

Poměr stran:

4:3PS/4:3LB/16:9, AUTO

Video výstup:

RGB/CVBS

Režim LCN:

Pokud je aktivována funkce LCN (Logické číslo

 

kanálu), nelze změnit původní čísla TV kanálů

 

vyhledáváním. Funkci LCN můžete aktivovat/

 

deaktivovat nastavení položky „Režim LCN“ na

 

zap./vyp.

Region a čas

Toto menu vám umožňuje nastavit region a čas.

Region:

Toto menu se používá ke změně nastavení regionu.

Použití GMT:

Toto menu se používá k aktivaci používání GMT

 

(greenwichského středního času). Možnosti jsou:

 

Vyp. / Uživatelsky definováno / Podle regionu

Odchylka od GMT:

Toto menu platí, pouze pokud v menu používání

 

GMT vyberete možnost „Uživatelsky definováno“.

 

Rozmezí odchylky od GMT je „-11:30 až +12:00“

 

s krokem půl hodiny.

Datum:

„Datum“ a „Čas“ platí, pouze pokud je v menu

 

používání GMT vybrána možnost „Vyp.“.

Čas:

Datum a čas můžete změnit stisknutím tlačítka

 

„OK“ a poté číselných tlačítek.

Zobrazení času:

Toto menu umožňuje nastavit, zda se na obrazovce zobrazuje čas či

 

nikoliv. Možnosti jsou: Vyp. / Zap.

CZ - 14

CZ

Nastavení časovače

Toto menu vám umožňuje nastavit časovač programu a časovač před vypnutím.

Časovač programu: Toto menu se používá k nastavení časovače programu, na který chcete

 

přepnout.

Číslo časovače:

You can set 8 program timer

Režim časovače:

Můžete nastavit 8 časovačů programu.

Služba časovače:

Vyp./Jednou/Denně/Týdně/Měsíčně

Kanál pro vstávání: Můžete zvolit požadovaný kanál jako kanál pro

 

vstávání.

Měsíc/Datum/Den:

Kurzorovými tlačítky „DOLEVA“ a „DOPRAVA“

 

zvolte požadovaný měsíc, datum a den v týdnu.

Čas:

Stiskněte tlačítko „OK“ a poté zadejte číselnými

Automatické

tlačítky čas.

 

nahrávání:

Vyp./Zap.

Doba nahrávání:

Stiskněte tlačítko „OK“ a poté zadejte číselnými tlačítky dobu nahrávání.

Pokud chcete časovač programu opustit, objeví se ukládací okno.

Časovač vypnutí:

Můžete přístroj nastavit

 

tak, aby se automaticky

 

vypnul po 10 min.,

30 min., 60 min., 90 min. a 120 min.

Nastavení OSD

Toto menu vám umožňuje nastavit Zobrazení titulků, Průhlednost OSD a Načtení výchozího nastavení OSD.

Zobrazení titulků: Nastavení titulků na Standard / Vyp. / Teletext

Průhlednost OSD: Nastavení průhlednosti OSD na Vyp./10%/20% /30%/40%/50%

Načtení výchozího

nastavení OSD: Vymazání veškerého nastavení OSD a resetování parametrů na výchozí hodnoty.

Rodičovský zámek

Toto menu vám umožňuje nastavit ochranu heslem pro instalační menu a kanál a toto heslo měnit

1.V menu „Nastavení systému“ zvolte „Rodičovský zámek“ a stiskněte tlačítko „OK“. Budete požádáni o vložení hesla (výchozím heslem je „0000“).

2.Po zadání správného hesla pomocí číselných tlačítek se objeví menu rodičovského zámku.

Zámek menu:

Slouží k uzamčení instalačního menu a menu Editace. Pokud chcete

 

vstoupit do menu Automatického vyhledávání/Vyhledání kanálu, musíte

 

zadat heslo. Zámek menu můžete nastavit na zap./vyp.

Zámek kanálu:

Slouží k uzamčení kanálu. Zámek kanálu můžete

 

nastavit na Vyp./Manuální/Věk 4 – věk 18

Nové heslo:

Změna hesla.

Potvrzení hesla:

Potvrzení nového hesla.

CZ - 15

NÁSTROJE

Hlavní menu nástrojů

1.Stisknutím tlačítka „MENU“ se dostanete do hlavního menu. Zvolte „Nástroje“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu nástrojů.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadované menu a vstupte do něj stisknutím tlačítka „OK“.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Informace o přijímači

Toto menu zobrazuje některé parametry přijímače, software a identifikační informace přístroje.

1.V menu „Nástroje“ zvolte „Informace o přijímači“ a stisknutím tlačítka „OK“ otevřete okno informací o přijímači.

2.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

HRA

Toto menu umožňuje hrát na tomto přístroji hry.

1.V menu „Nástroje“ zvolte „Hra“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do herního menu.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadovanou hru a stisknutím tlačítka „OK“ do ní vstupte. Označte „Start“ a stisknutím tlačítka „OK“ hru spusťte.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ hru opustíte.

POZNÁMKA:

Hru můžete také pozastavit stisknutím tlačítka „OK“.

Načtení výchozího nastavení

Toto menu umožňuje resetovat přístroj zpět na nastavení z výroby a vymazat všechny existující kanály.

1.Vstupte do menu „Nástroje“, zvolte „Načtení výchozího nastavení“ a stiskněte tlačítko „OK“. Budete požádáni o vložení hesla.

2.Pomocí číselných tlačítek zadejte správné heslo (výchozím heslem je „0000“). Zobrazí se potvrzovací okno.

3.Volbou „Ano“ se vrátíte na nastavení z výroby a vymažete všechny kanály.

Volbou „Ne“ zrušíte návrat na nastavení z výroby.

4.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Upgrade softwaru

Uživateli nabízíme funkce pro upgradování verze softwaru přes anténu nebo z paměti.

1.Vstupte do menu „Nástroje“, zvolte „Upgrade softwaru“ a stiskněte tlačítko „OK“. Zobrazí se menu Upgrade softwaru.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou položku a stiskněte tlačítko „OK“. Budete požádáni o vložení hesla.

3.Zadejte správné heslo (výchozím heslem je „0000“). Otevře se vedlejší menu Upgrade softwaru.

4.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

CZ - 16

CZ

Media+

Hlavní menu média+

1.Stisknutím tlačítka „MENU“ se dostanete do hlavního menu. Zvolte „Média+“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu Média+.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ označte požadovanou položku a vstupte do ní stisknutím tlačítka „OK“.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Přehrávač médií

Tato funkce umožňuje přehrávat zvukové/obrazové či fotografické soubory ze zařízení USB/karty.

1.V menu „Média+“ zvolte „Přehrávač médií“ a stisknutím tlačítka

„OK“ vstupte do menu Přehrávače médií.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou položku a stisknutím tlačítka „OK“ přehrajte požadované soubory.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Správa nahrávek

Toto menu umožňuje přehrávat nahrané soubory.

1.V menu „Média+“ zvolte „Správa nahrávek“ a stisknutím tlačítka „OK“ vstupte do menu Správy nahrávek.

2.Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou položku a stisknutím tlačítka „OK“ přehrajte požadované soubory.

3.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Informace o odnímatelném disku

Toto menu umožňuje zobrazit některé parametry Odnímatelného disku.

1.V menu „Média+“ zvolte „Informace o odnímatelném disku“ a stisknutím tlačítka „OK“ otevřete okno informací o odnímatelném disku.

2.Stisknutím tlačítka „EXIT“ menu opustíte.

Konfigurace DVR

Toto menu umožňuje nastavit Konfiguraci DVR.

Kurzorovými tlačítky „NAHORU“ a „DOLŮ“ zvolte požadovanou položku a kurzorovými tlačítky

„DOLEVA“ a „DOPRAVA“ změňte nastavení.

Informace o časovém

 

 

posunu (min.)

10/20/30/40/50/60

 

Maximální doba časového posunu je 1 hodina (karta 2GB)

Typ nahrávání

TS/PS

 

Transportační tok, který obsahuje informace jako teletext, titulky,

 

EPG, atd.

 

 

Programový tok, který bude paketován souborovým formátem *.mpg

 

a bude rovněž přehrán počítačem nebo jinými zařízeními.

Pohotovostní režim

Zap./Vyp.

Zap.: Jakmile nahrávka skončí, přístroj přepne do pohotovostního režimu.

Vyp.: Jakmile nahrávka skončí, přístroj nepřepne do pohotovostního režimu.

CZ - 17

Bezpečně odebrat paměťové zařízení

V menu „Média+“ zvolte „Bezpečně odebrat paměťové zařízení“ a stisknutím tlačítka „OK“ otevřete okno. Označte „Bezpečně odebrat paměťové zařízení USB“ a potvrďte tlačítkem „OK“.

Formátování disku

Toto menu umožňuje naformátovat disk. Označte „Souborový systém“ a kurzorovými tlačítky „DOLEVA“ a „DOPRAVA“ změňte nastavení.

• Souborový systém FAT/NTFS

Označte „Start“ a po stisknutí tlačítka „OK“ se objeví varovné okno.

Zvolte „Ano“ a stisknutím tlačítka „OK“ proveďte naformátování.

Zvolte „Ne“ a stisknutím tlačítka „OK“ funkci zrušíte.

Časový posun / Nahrávání

Po připojení externího zařízení hromadné paměti k portu USB vám přístroj umožní nahrávání vysílaného programu s časovým posunem.

Zastavení vysílaného programu a pokračování v jeho sledování později (časový posun).

Nahrání vysílaného programu.

Pokud se zaplní kapacita, která je k dispozici na zařízení hromadné paměti, nahrávání vysílání se zastaví.

POZNÁMKA:

Pro nahrávání nebo časový posun prosím použijte disk

USB 2.0

Časový posun

Aktivace

Časový posun lze využít ve sledovacím režimu stisknutím tlačítka „TIME SHIFT“.

Kurzorovými tlačítky „DOPRAVA“ a „DOLEVA“ přesuňte kurzor na čas, který požadujete. Potvrďte tlačítkem „OK“.

Ostatní režimy

Během přehrávání je možné provádět následující úkony:

Přehrávání pozastavíte stisknutím tlačítka „PAUSE“.

Stisknutím tlačítka „ “ můžete rychle přehrávat směrem vpřed.

Stisknutím tlačítka „ “ můžete rychle přehrávat směrem vzad.

Stisknutím tlačítka „SLOW“ můžete přehrávat zpomaleně.

Zastavení časového posunu

Časový posun zastavíte stisknutím tlačítka „EXIT/CH+/CH-“. Poté se objeví potvrzovací okno.

Volbou „Ano“ se vrátíte k režimu sledování, kdy se zobrazuje aktuální program. Volbou „Ne“ bude pokračovat Časový posun

Nahrávání s časovým posunem

Při spuštění časového posunu stiskněte tlačítko „RECORD“. Poté se objeví potvrzovací okno.

Volbou „Ano“ se nahraje vyrovnávací paměť časového posunu a poté se bude nahrávat aktuální program.

Volbou „Ne“ se bude nahrávat aktuální program.

CZ - 18

CZ

nahrávání

Existují 3 různé způsoby nahrávání programů.

Okamžité nahrávání

V režimu sledování stisknutím tlačítka „RECORD“ okamžitě spustíte nahrávání aktuálního kanálu.

Stisknutím tlačítka „STOP“ zastavíte nahrávání a poté se objeví potvrzovací okno.

nahrávání zastavíte volbou „Zastavit nahrávání“. Volbou „Pokračovat v nahrávání“ bude nahrávání pokračovat.

Pokud znovu stisknete tlačítko „RECORD“, okamžité nahrávání se přepne do trvalého režimu.

Z EPG

Na příslušné události stiskněte tlačítko „RECORD“, čímž pro tuto událost vač.

Vedle naplánované události se poté objeví ikona.

Naplánované nahrávání odstraníte stisknutím tlačítka „RECORD“.

Ruční naplánování

Menu nahrávání můžete nastavit manuálně z menu časovače.

Přehrávání při nahrávání jednoho programu

-Při nahrávání jednoho programu můžete zároveň sledovat jiný program.

-Stisknutím tlačítka „STOP“ nahrávání zastavíte, poté se objeví potvrzovací okno.

-Nahrávání zastavíte volbou „Zastavit nahrávání“. Volbou „Pokračovat v nahrávání“ bude nahrávání pokračovat.

Nahrávání 2 kanálů zároveň

-Můžete nahrávat 2 programy zároveň a rovněž sledovat jiný program, který je na stejném kanálu jako druhý nahrávaný program.

-Stisknutím tlačítka „STOP“ nahrávání zastavíte, poté se objeví potvrzovací okno.

-Nahrávání zastavíte volbou „Zastavit nahrávání“. Volbou „Pokračovat v nahrávání“ bude nahrávání pokračovat.

Časový posun při nahrávání jednoho programu

-Při nahrávání jednoho programu můžete využít časový posun.

-Pokud chcete nahrávání zastavit, nejprve musíte zastavit časový posun.

CZ - 19

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

V některých regionem může být digitální pozemní signál slabý. Proto pro sledování kanálů se slabým signálem raději použijte anténu, ve které je zabudován zesilovač.

ProblÉm

Možná příčina

Co dělat

Pohotovostní kontrolka nesvítí

Síťový kabel je odpojen

Zkontrolujte síťový kabel

Síťová pojistka je spálená

Zkontrolujte pojistku

 

Anténa je odpojená

Zkontrolujte vedení antény

 

Anténa je poškozená

Nenalezen signál

Zkontrolujte anténu

Jste mimo oblast digitálního

 

Ověřte u prodejce

 

signálu

 

 

Není obraz nebo zvuk

U televizoru jste nevybrali

Přepněte na jiný kanál

SCART nebo AV

 

 

Oznámení o zakódovaném

Kanál je zakódovaný

Zvolte jiný kanál

kanále

 

 

 

Přístroj je vypnutý

Zapojte přístroj do zásuvky

 

Dálkový ovladač není správně

a zapněte jej

Oznámení o zakódovaném

namířen

Namiřte dálkový ovladač na

Před čelním panelem je

čelní panel

kanále

překážka

Zkontrolujte překážky

 

 

Baterie dálkového ovladače

Vyměňte baterie dálkového

 

jsou vybité

ovladače

Zapomněli jste kód uzamčení

 

Znovu načtěte kanály, čímž se

kanálu

 

zruší zámek kanálů

Zapomněli jste kód uzamčení

 

Kontaktujte linku podpory

menu

 

 

 

 

1. Baterie v dálkovém ovla-

1. Vyměňte baterie

Dálkovým ovladačem nelze

dači potřebují vyměnit

2. Zkontrolujte, že nic není v

2. Mezi dálkovým ovladačem

ovládat přístroj

a přístrojem je překážka

cestě mezi dálkovým ovla-

 

dačem a přístrojem

 

stojící v cestě signálu

 

 

 

Signál do antény v novém

 

Po přesunutí přístroje do jiné

místě může přicházet přes

Vyzkoušejte přímý signál z

místnosti zjistíte, že již nelze

distribuční systém, který může

přijímat digitální signál

redukovat digitální signál, kte-

antény

 

rý přístroj nyní přijímá.

 

 

1. Porucha paměťového

1. Použijte jiné paměťové

 

zařízení

zařízení

 

2. Špatný kontakt mezi slo-

2. Zařízení odpojte a znovu

Časový posun nefunguje/

tem a paměťovým zaříze-

zapojte, abyste se ujistili,

Nahrávání nefunguje

ním

že má dobrý kontakt

 

3. Rychlost paměti je příliš

3. Při nahrávání s časovým

 

nízká, např. při používání

posunem použijte

 

USB 1.0.

USB 2.0

CZ - 20

CZ

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

TUNER a KANÁL

• 1x VSTUPNÍ KONEKTOR RF

 

 

 

(TYP IEC, IEC169-2, SAMIČÍ)

 

 

• 1x VÝSTUPNÍ KONEKTOR RF

 

 

 

(TYP IEC, IEC169-2, SAMČÍ (SMYČKA)

 

 

FREKVENČNÍ ROZSAH

 

 

 

174 MHz – 230 MHz (VHF)

 

 

 

470 MHz – 862 MHz (UHF)

 

 

ÚROVEŇ SIGNÁLU

 

 

 

-15 až -70 dbm

DEKODÉR

 

 

TRANSPORTNÍ TOK

MPEG-2 ISO/IEC 13818

ÚROVEŇ PROFILU

MPEG-2 HLAVNÍ PROFIL @ HLAVNÍ ÚROVEŇ

RYCHLOST VSTUPU

MAX. 15 Mbit/s

VIDEO FORMÁTY

4:3/16:9 PŘEPÍNATELNÉ

AUDIO FORMÁTY

MPEG Layer I a II, 32 / 44.1 / 48 KHz

VIDEO VÝSTUP

CVBS, RGB

PŘIPOJENÍ

 

 

HLAVNÍ SÍŤOVÝ KABEL

FIXNÍ TYP

TUNER

1x ANTÉNNÍ VSTUP, 1x ANTÉNNÍ VÝSTUP

SCART

1x TV, 1x VIDEOREKORDÉR

SPDIF

1x KOAXIÁLNÍ

DATOVÝ PORT

1x USB 2.0

NAPÁJENÍ

 

 

VSTUPNÍ NAPĚTÍ

STŘÍDAVÝ PROUD 220 až 240 V, 50/60 Hz

PŘÍKON

MAX. 10 W

 

 

 

 

CZ - 21

Loading...
+ 47 hidden pages