Gaggenau AT400131, AT400130, AT400100, AT400101 User Manual [pl]

Wentylator blatowy AT 400
Gaggenau Instrukcja obsługi
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 4
Uruchomienie 5
Konserwacja 5
Akcesoria 7
Wyposażenie dodatkowe 7 Akcesoria instalacyjne 7
Sposób działania 8
Obsługa 9
Wentylacja 9 Poziom intensywny 9 Światło 9
Funkcje specjalne 10
Ustawianie czasu wentylacji na poziomie intensywnym 10 Poziom przedmuchu 10 Wentylacja interwałowa 10
Czyszczenie i pielęgnacja 11
Czyszczenie powierzchni zewnętrznych 11 Czyszczenie filtra tłuszczu 12 Wymiana filtra z węglem aktywnym 13 Wymiana drobnego filtra tłuszczu 13
Wymiana żarówki 14
Spis treści
3
Uszkodzonych urządzeń nie wolno włączać. Przed uruchomieniem wentylatora blatowego
należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. Instrukcję obsługi należy starannie przechowywać.
Wentylator blatowy nadaje się do użytku tylko w gospodarstwie domowym i nie może być używane niezgodnie z przeznaczeniem. Nie należy zasysać substancji ani oparów niebezpiecznych lub wybuchowych!
Ostrożnie: Powierzchnie i przełączniki mogą być gorące, jeżeli używa się ich z urządzeniami do gotowania.
Wentylator blatowy może być użytkowany wyłącznie z założonymi filtrami tłuszczu. Ostrożnie, niebezpieczeństwo pożaru! Bardzo zatłuszczone i zabrudzone filtry tłuszczu mogą się zapalić. Filtr tłuszczu należy czyścić regularnie!
Wentylator blatowy może być użytkowany wyłącznie z założoną świetlówką.
Należy używać odpowiednich garnków. Garnek podczas gotowania nie może wystawać ponad górną krawędź wentylatora.
Smażenie potraw w głębokim tłuszczu tylko pod stałym nadzorem.
Ostrożnie, niebezpieczeństwo pożaru! Podczas palenia płomienia wyłączyć wentylator blatowy!
Nie wlewać cieczy do urządzenia. Jeśli przez nieuwagę dostanie się do urządzenia ciecz, wyjdzie ona z niego przez podstawę. Urządzenie może być dalej używane.
Ostrożnie! Niebezpieczeństwo zwarcia!
Urządzenia nie należy czyścić myjkami na parę i wodę pod ciśnieniem.
Zastosowanie zgodne z przeznaczeniem
Okap kuchenny spełnia wymogi zarządzeń dotyczących przepisów bezpieczeństwa pracy. Nieprawidłowe użytkowanie może być przyczyną wypadku z udziałem ludzi lub wyrządzenia strat materialnych.
Okap kuchenny jest przeznaczony wyłącznie do użytku w gospodarstwie domowym. Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem lub błędną obsługą.
Producent nie przejmuje odpowiedzialności za straty materialne spowodowane nieprzestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa.
NIEBEZPIECZEŃSTWO ZRANIENIA
Nie pozwalać dzieciom bawić się okapem kuchennym! Dorosłym i dzieciom nie wolno obsługiwać tego urządzenia bez nadzoru, jeśli
ich zdolności fizyczne i psychiczne na to nie
pozwalają,
lub brak wiedzy i doświadczenia nie zapewniają
prawidłowej i bezpiecznej obsługi urządzenia.
Zabezpieczenia techniczne
Okap kuchenny opuścił zakład produkcyjny w nienagannym stanie. Pomimo tego przed przystąpieniem do montażu należy skontrolować urządzenie pod względem widocznych uszkodzeń. W razie stwierdzenia uszkodzeń, zabrania się jego zabudowy lub zainstalowania!
W razie uszkodzenia przewodu podłączeniowego okapu kuchennego należy zwrócić się do producenta, serwisu fabrycznego lub podobnie wykwalifikowanej osoby o wymianę, celem uniknięcia wystąpienia zagrożeń.
Przeprowadzenie montażu (włącznie z podłączeniem do sieci elektrycznej), czynności serwisowych lub naprawy okapu kuchennego jest dozwolone tylko specjalistom.
W każdym przypadku należy odłączyć okap kuchenny od zasilania prądowego, wyjmując wtyczkę z gniazdka sieciowego lub wyłączając bezpiecznik automatyczny!
Nieprawidłowe wykonanie montażu, czynności serwisowych lub naprawy może stanowić źródło znacznego zagrożenia dla użytkownika, za które producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
Zabrania się dokonywania przeróbek w zakresie układu elektrycznego lub konstrukcji mechanicznej, ponieważ stanowi to potencjalne niebezpieczeństwo! Przeróbki mogą spowodować błędne działanie okapu kuchennego.
Jednoczesne używanie okapu kuchennego i pieca opałowego, pobierającego powietrza z pomieszczenia
Piece opałowe zależne od powietrza, to urządzenia grzewcze zasilane gazem, olejem, drewnem lub węglem takie, jak np. ogrzewacze przepływowe, bojlery, płyty do gotowania lub piekarniki. One pobierają powietrze do spalania z pomieszczenia, w którym są ustawione, a ich spaliny odprowadzane są poprzez komin do atmosfery.
Wskazówki dotyczące
bezpieczeństwa
4
m
NIEBEZPIECZEŃSTWO ZATRUCIA
W przypadku jednoczesnego używania okapu kuchennego z piecami opałowymi zależnymi od powietrza występuje niebezpieczeństwo zatrucia spalinami powrotnie zassanymi.
Bezpieczne użytkowanie jest możliwe wtedy, gdy podciśnienie w pomieszczeniu ustawienia pieca opałowego nie przekracza 4 Pa (0,04 mbar). To jest osiągane wtedy, gdy przez niezamykalne otwory – np. w drzwiach; oknach; w połączeniu z zamurowaną skrzynką wentylacyjną dopływu/ odpływu powietrza; lub inne techniczne rozwiązania – może napływać powietrze niezbędne do spalania.
Z tego względu zawsze konieczne jest zapewnienie wystarczającego dopływu powietrza.
Zastosowanie jedynie zamurowanej skrzynki wentylacyjnej dopływu/odpływu powietrza nie zapewnia nieprzekroczenia wartości granicznej.
Wskazówka: Przy ocenianiu należy zawsze uwzględnić kompleksowe warunki wentylacji całego mieszkania. Przy przeprowadzaniu analizy należy zasięgnąć rady okręgowego kominiarza.
W przypadku użytkowania okapu kuchennego wyłącznie w trybie obiegu powietrza, nie występują żadne ograniczenia.
Zdjąć opakowanie z urządzenia i zutylizować je zgodnie z lokalnymi przepisami. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w opakowaniu znajdują się jeszcze akcesoria. Elementy opakowania i folie plastikowe przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
Urządzenie może podłączyć i uruchomić tylko autoryzowany fachowiec. Należy stosować się do instrukcji montażu!
To urządzenie zostało oznaczone zgodnie z Dyrektywą europejską 2002/96/WE na temat starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (waste
electrical and electronic equipment – WEEE). Dyrektywa podaje zasady obowiązujące w całej UE na temat zwrotu i recyklingu starych urządzeń.
Urządzenie i akcesoria gruntownie wyczyść przed pierwszym użyciem. Dzięki temu usunie się ewentualne nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia.
Konserwacja
W przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu sprawdzić najpierw bezpieczniki instalacji domowej. Jeśli przyczyną problemów nie jest zasilanie elektryczne, należy o zakłóceniach zawiadomić sprzedawcę lub odpowiedni serwis Gaggenau.
Naprawy mogą przeprowadzać tylko autoryzowani fachowcy, aby zagwarantować bezpieczeństwo urządzenia.
W przypadku ewentualnych uszkodzeń, powstałych na skutek nieprzestrzegania niniejszej instrukcji, nie mają zastosowania przepisy gwarancyjne.
Zawsze przed rozpoczęciem prac konserwacyjnych urządzenie należy odłączyć od prądu. Wyciągnąć wtyczkę z gniazda sieciowego. Jeśli wtyczka sieciowa jest w miejscu niedostępnym, należy dokonać oddzielenia wszystkich biegunów od sieci za pomocą umieszczonego w instalacji wyłącznika sieciowego z odstępem między stykami przynajmniej 3 mm.
Uruchomienie
5
Loading...
+ 11 hidden pages