Forte FG12E3 User Manual

Посібник з експлуатації
Бензиновий генератор
FG12E та FG12E3
Перед початком роботи уважно вивчіть інструкцію.
ЗМІСТ
1. ВВЕДЕННЯ
2.1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
2.2. ПОЖЕЖА ТА ВИБУХИ
2.3. МЕХАНІЧНІ ПОШКОДЖЕННЯ
2.4. ХІМІЧНІ УШКОДЖЕННЯ
2.5. ШУМ
2.6. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ
2.7. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ УРАЖЕННІ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ
3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3.1. ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ 3.2. ПАСПОРТНІ ДАНІ 3.3. БЕНЗИНОВИЙ ДВИГУН 3.4. ГЕНЕРАТОР 3.5. ПАЛИВНИЙ БАК 3.6. ВІБРОІЗОЛЯЦІЯ 3.7. ГЛУШНИК ТА ВИХЛОПНА СИСТЕМА 3.8. ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА ДВИГУНА
4. ЗБЕРІГАННЯ
4.1. ТРАНСПОРТУВАННЯ
4.2. РОЗМІЩЕННЯ
4.3. МОТОРНЕ МАСЛО
4.4. ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ МАСЛА
4.5. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИБОРУ МАСЛА ПО В'ЯЗКОСТІ ДВИГУНІВ
4.6. АКУМУЛЯТОРИ
4.6.1. ОБСЛУГОВУВАННЯ АКУМУЛЯТОРА
4.6.2. ПЕРШЕ ЗАПОВНЕННЯ АКУМУЛЯТОРА ЕЛЕКТРОЛІТОМ
4.6.3. ДОГЛЯД ЗА АКУМУЛЯТОРОМ
4.6.4. ПЕРЕВІРКА АКУМУЛЯТОРА
4.6.5. ТЕСТУВАННЯ АЕРОМЕТРОМ
4.6.6. АКУМУЛЯТОР, ЩО НЕ ОБСЛУГОВУЄТЬСЯ
4.7. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДКЛЮЧЕННЯ
4.7.1. ПІДКЛЮЧЕННЯ
4.7.2. ЗАХИСТ
4.7.3. НАВАНТАЖЕННЯ
4.7.4. КОЕФІЦІЕНТ ПОТУЖНОСТІ
4.8. ТАБЛИЦЯ ПВХ КАБЕЛЯ
4.9. СХЕМА ДЕТАЛЮВАННЯ
5. ОБСЛУГОВУВАННЯ БЕНЗИНОВОГО-ГЕНЕРАТОРА
6. ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ЗАХОДИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ПЕРЕД ЗАПУСКОМ ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРА. УСТАНОВКА, ОБІГ, ТА ЗБЕРІГАННЯ
7. ЗАПУСК ДИЗЕЛЬ-ГЕНЕРАТОРА
7.1. ЗАПУСК
7.2. ПОЧАТОК РОБОТИ
7.3. ЗВИЧАЙНЕ ВИМКНЕННЯ
7.4. ЗУПИНКА ГЕНЕРАТОРА
8. СХЕМА ДЕЯКИХ ВУЗЛІВ ГЕНЕРАТОРА
9. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ НЕПОЛАДОК ДВИГУНА
10. ЗАГАЛЬНІ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЩОДО ГАРАНТІЇ
11. ТАБЛИЦЯ ОСЛУГОВУВАННЯ БЕНЗИНОВОГО-ГЕНЕРАТОРА
12. ВІДМІТКИ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
13. ЕЛЕКТРОСХЕМИ
14. ЛИСТ ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
15. АДРЕСИ СЕРВІСНИХ ЦЕНТРІВ ТА ГАРАНТІЙНИЙ ТАЛОН
1. ВВЕДЕННЯ
· Завдяки багаторічному досвіду фірма «Forte» виробляє ефективні, надійні та якісні бензинові-
генератори.
· Даний посібник з експлуатації та обслуговування підготовлено для того, щоб допомогти покупцеві в
експлуатації та технічному обслуговуванні бензинового-генератора.
· Виконання рекомендацій і правил інструкції забезпечить максимальну ефективність експлуатації
вашого бензинового-генератора протягом тривалого часу.
· Щоб зберегти хороший робочий стан в умовах забрудненого навколишнього середовища
бензинового-генератора, слід приділяти більше уваги його обслуговуванню.
2. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
2.1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Бензиновий-генератор сконструйований так, щоб забезпечити безпеку за умови його правильної експлуатації. Однак відповідальність за безпеку лежить на тих, хто виконує установку, експлуатацію та обслуговування бензинового-генератора. При дотриманні описаних нижче заходів безпеки, можливість нещасного випадку буде мінімальною. Перш ніж виконувати будь-яку процедуру або дію, користувач повинен переконатися, що вона безпечна. Експлуатація бензинового -генератора повинна вестися персоналом, який пройшов спеціальне навчання і уповноважений для цього.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Перш, ніж приступити до експлуатації або технічного обслуговування бензинового -генератора, прочитайте і запам'ятайте прийоми безпеки. Нехтування правилами та інструкціями техніки безпеки, описаними у цьому посібнику, збільшує ймовірність нещасного випадку. Не намагайтеся експлуатувати бензиновий-генератор у свідомо несправному стані. Якщо бензиновий -генератор не є безпечним для експлуатації, відключіть негативну (-) клему акумулятора, щоб його не можна було помилково запустити до того, як він буде виправлений. Відключіть негативну клему акумулятора перед початком будь-яких процедур ремонту або чищення агрегатів та кожухів. Встановлення та експлуатацію даного бензинового-генератора проводити в повній відповідності з державним, місцевим чи федеральним законодавством, стандартами та вимогами.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Електричні з'єднання виконуйте згідно з відповідними актами законодавства про електромережі, стандартами та іншими вимогами. Ці вимоги включають правила заземлення та відповідальність за їх порушення. Для стаціонарних установок бензинового-генератора з віддаленими системами зберігання палива переконайтеся, що ці системи встановлені згідно з відповідними законами, стандартами та іншими вимогами. Вихлоп двигуна шкідливий для здоров'я персоналу. Бензинові-генератори, що встановлюються всередині приміщень, повинні мати герметичний вихлопний трубопровід назовні, який відповідає законам, стандартам та іншим вимогам. Переконайтеся, що на ущільнювачах і в трубопроводі гарячого вихлопного трубопроводу не використовуються легкозаймисті матеріали, і що вони відповідають вимогам техніки безпеки для персоналу. Перевірте, щоб вихлопні речовини не завдали шкоди здоров'ю. При установці ніколи не чіпляйте гаки до підйомних петель двигуна або генератора. Використовуйте для цього тільки петлі на станині або начіпному кожусі. Переконайтеся, що підйомне і тросове оснащення справні. Під час перенесення бензинового-генератора стежте, щоб персонал перебував на безпечній відстані.
● Уважно прочитайте керівництво з експлуатації дизельного генератора перед його використанням. Дотримуйтесь правил безпеки, щоб зменшити ризик отримання травми і не пошкодити обладнання;
● Всі роботи з електричною частиною генератора, в тому числі заземлення, повинні виконуватися професіоналом.
● Обов'язково встановіть вогнегасник біля генератора;
● Не палити біля генератора;
● Забороняється заливати паливо в бак при працюючому двигуні, так як пари вибухонебезпечні;
● Прочитайте і слідуйте всім розпорядженням, які пов'язані з електричною частиною, виконуйте всі профілактичні роботи, описані в керівництві управління пристроєм;
● Перевірте наявність палива і масла, заряд акумуляторної батареї перш ніж запускати генератор;
● Всі ремонтні роботи повинні виконуватися кваліфікованим фахівцем.
● При роботі з бензиновим-генератором використовуйте шумозахисні навушники. Відкрита рама генератора є джерелом шуму, який може бути шкідливим для вух працівника;
● Підключення електричного кабелю до електричної системи будівлі повинен проводитися кваліфікованим працівником, який володіє всіма необхідними навичками. Неправильне підключення може призвести до того, що струм буде надходити назад у лінію електропередачі. Такий зворотний струм може травмувати працівників, які в даний момент працюють з лініями електропередачі.
● Переконайтеся, що генератор встановлений безпечно і надійно.
2.2. ПОЖЕЖА ТА ВИБУХИ
Паливні пари і вихлопні гази, що виникають при роботі бензинового-генератора, можуть займатися, і потенційно є вибухонебезпечними. Правильне поводження з цими матеріалами різко знижує ризик можливої пожежі і вибуху. Однак, умови безпеки передбачають, щоб під рукою завжди знаходилися повністю заряджені вуглекислотні вогнегасники типу ПС або ABC. Персонал повинен знати правила застосування вогнегасників.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
Переконайтеся, що приміщення бензинового-генератора має нормальну вентиляцію. Тримайте у чистоті приміщення, підлогу і саму установку бензинового-генератора. Якщо виявлені краплі палива, електроліту акумулятора або охолоджуючої рідини, їх слід негайно витерти. Ніколи не зберігайте легкозаймисті та горючі рідини поруч із двигуном. Не паліть, не використовуйте інших джерел іскор або полум'я поблизу палива та акумулятора. Пари палива є вибухонебезпечними. Газоподібний водень, що виділяється під час роботи акумулятора, також вибухонебезпечний. Перед тим, як включати або відключати з'єднання акумулятора, вимкніть або від'єднайте ланцюг підзарядки акумулятора. Щоб уникнути замикань і іскор тримайте провідні предмети (наприклад, інструменти) подалі від частин генератора, що знаходяться під напругою (наприклад, контактів). Іскри і електрична дуга можуть призвести до займання палива або парів. Уникайте заповнення паливного бака при працюючому двигуні. Не експлуатуйте дизель-генератор, що має витоку в паливній системі.
2.3. МЕХАНІЧНІ УШКОДЖЕННЯ
Конструкція бензинового-генератора передбачає захисні огородження рухомих частин. Проте слід приділяти увагу охороні праці персоналу, що працює біля бензинового-генератора.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
Не експлуатуйте бензиновий-генератор зі знятими захисними огородженнями. При роботі бензинового-генератора не намагайтеся з яких-небудь причин проникнути під огорожу або в обхід його. Слідкуйте, щоб руки, довге волосся, вільні частини одягу або ювелірні прикраси були подалі від шківів, ременів і інших рухомих частин. УВАГА! Рух деяких частин працюючого бензинового-генератора може бути непомітним для ока. Якщо установка обладнана дверцями і кришками доступу і вони не використовуються, стежте, щоб вони були закриті і замкнені. Уникайте контакту з маслом, вихлопними газами, гарячими поверхнями, гострими крайками та кутами. При роботі біля бензинового-генератора користуйтеся спецодягом, включаючи рукавички та кепку.
2.4. ХІМІЧНІ УШКОДЖЕННЯ
Паливо, мастила і електроліт акумулятора в бензиновому-генераторі - це звичайні для промисловості речовини. Однак при неправильному поводженні вони можуть бути шкідливими для персоналу.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
Не ковтайте і уникайте потрапляння на шкіру палива, масла, мастила або електроліту. При попаданні всередину негайно надайте медичну допомогу. Не викликайте блювоту, якщо паливо потрапило всередину. При попаданні на шкіру промийте мильною водою. Не носіть одяг, забруднений паливом або мастилом. При обслуговуванні акумулятора одягайте рукавиці, проти кислотний фартух і захисний щиток або окуляри. При попаданні! електроліту на шкіру або одяг негайно промийте великою кількістю води.
2.5. ШУМ
Бензинові-генератори, які не обладнані шумопоглинаючими системами, можуть видавати шум, що перевищує 70 децибел. Тривала дія шуму більше 70 дБ шкідлива для слуху.
УВАГА:
При роботах біля працюючого бензинового-генератора варто одягати шумозахисні навушники.
2.6. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ
Безпечна і ефективна робота електрообладнання може бути забезпечена тільки у тому випадку, якщо це обладнання встановлено, експлуатується та обслуговується правильно.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
Підключення генератора до навантаження повинне проводитися навченими та кваліфікованими електриками, які мають дозвіл, відповідно до законів, стандартів та інших правил. Перед експлуатацією переконайтеся, що бензиновий-генератор (включаючи пересувні генератори) правильно заземлений відповідно до інструкцій. Перш ніж підключати або відключати з'єднання з навантаженням, необхідно заглушити дизель­генератор і від'єднати негативну клему акумулятора. Не проводьте включення або відключення навантаження, стоячи у воді, на мокрій або сирій землі. Не торкайтеся ніякими частинами тіла елементів бензинового-генератора, що знаходяться під напругою, а також його сполучних кабелів і провідників, та інших неізольованих предметів. Закрийте кришки розподільного щитка бензонового-генератора відразу ж після того, як закінчені роботи щодо підключення або відключення проводів навантаження. Підключайте до бензинового-генератору тільки такі навантаження і електросистеми, які сумісні з ним по електричних характеристиках і відповідають потужності генератора. Тримайте все електрообладнання в чистоті. Замінюйте проводку там, де вона пошкоджена, потріскалася або зносилася ізоляція. Замінюйте контакти, які зносилися, втратили колір і заіржавіли. Тримайте контакти в чистоті і в затягнутому стані. Ізолюйте всі з'єднання і відключені дроти. При спалаху електропроводки використовуйте тільки вогнегасники класу ПС або АВС.
2.7. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УРАЖЕННІ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ УВАГА!
Не торкайтеся шкіри постраждалого голими руками до тих пір, поки від нього не видалено джерело електричної напруги. Вимкніть напругу, якщо можна. Якщо цього не можна зробити, витягніть вилку шнура або відкиньте кабель від потерпілого. Якщо це неможливо, встаньте на сухий матеріал і відтягніть потерпілого від джерела напруги, використовуючи ізолюючий матеріал, наприклад суху палицю. Якщо потерпілий дихає, покладіть його в положення для відновлення сил, описане нижче. Якщо потерпілий без свідомості, потрібно привести його до тями:
ВІДКРИЄМО ДИХАЛЬНІ ШЛЯХИ: Відхиліть голову потерпілого назад і підніміть підборіддя вгору. Дістаньте сторонні предмети з рота або глотки (включаючи штучні щелепи, сигарету або жувальну гумку).
ДИХАННЯ:
Візуально на слух або дотиком перевірте, що потерпілий дихає.
КРОВООБІГ:
Перевірте пульс на шиї потерпілого.
ЯКЩО ДИХАННЯ ВІДСУТНЄ, АЛЕ ПУЛЬС Є, ТО:
Щільно затисніть ніс потерпілого. Зробіть глибокий вдих і притисніть губи до губ потерпілого. Повільно видихніть, стежачи, щоб грудна клітка потерпілого піднялася. Потім дайте грудям опуститися. Робіть такі вдихи 10 разів на хвилину. Якщо жертву треба залишити для того, щоб викликати допомогу, спочатку зробіть 10 вдихів, після виклику швидко поверніться і продовжуйте робити штучне дихання. Перевіряйте наявність пульсу після кожних 10 вдихів. Коли дихання відновиться, покладіть постраждалого в положення для відновлення сил, описане нижче. ЯКЩО ПУЛЬС І ДИХАННЯ ВІДСУТНІ Викличте по телефону швидку медичну допомогу. Зробіть два рази вдих в рот потерпілому та стискайте грудну клітку наступним чином: Покладіть свою долоню на груди потерпілого так, щоб ваші пальці йшли вздовж ребер його грудної клітини. Покладіть другу руку поверх першої і схрестіть пальці обох рук. Тримаючи руки прямими, натискайте долоні вниз на відстань 4-5 см з частотою 15 разів на хвилину. Повторюйте цикли (2 вдиху і 15 стиснень) до приїзду медичної допомоги. Якщо стан потерпілого покращується, визначте наявність пульсу і продовжуйте штучне дихання. Перевіряйте пульс після кожних 10 циклів дихання. Коли дихання відновиться, укладіть Потерпілого в положення для відновлення, описане нижче.
ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ СИЛ
1. Укладіть потерпілого на бік.
2. Голову покладіть щелепою вперед, щоб відкрити дихальні шляхи.
3. Слідкуйте, щоб потерпілий не перекинувся вперед або назад.
4. Регулярно перевіряйте пульс і дихання. Якщо вони зупинилися, приступайте до вищеописаної процедуру штучного дихання.
УВАГА!
Не давайте потерпілому ніяких рідин, поки він знаходиться в несвідомому стані!
3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3.1. ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ.
Генератор може використовуватися в якості основного або резервного (аварійного) джерела живлення, пристрій може широко використовуватися для багатьох важливих об'єктів, включаючи телекомунікації, лікарні, висотні будівлі, потяги, може використовуватися для будівництва доріг, на промислових і гірничодобувних підприємствах, для аварійно-рятувальних робіт і т.д.
3.2. ПАСПОРТНІ ДАНІ.
Пристрій поставляється з табличкою, на якій є інформація про модель пристрою, параметри, дата виробництва. Таблиця показує загальними характеристиками і параметрами генератора.
Loading...
+ 14 hidden pages