Forte FES24-40 User Manual

ПРИЗНАЧЕННЯ
Пила ланцюгова електрична може бути використана тільки для розпилювання деревини. Вона придатна для розпилювання
тонкої деревини, для зрізання гілок.
Заборонено працювати: особам, не знайомим з даною інструкцією по експлуатації, особам молодше 18 років, а також
особам, які знаходяться під дією алкогольних напоїв, наркотиків або медикаментів.
1. Пила ланцюгова електрична 1 шт.
2. Шина 1 шт.
3. Ланцюг 1 шт.
4. Чохол 1 шт.
5. Ключ універсальний 1 шт.
6. Керівництво з експлуатації 1 шт.
7. Захисна кришка 1 шт.
ВИМОГИ ПО БЕЗПЕЦІ
Загальні вказівки
Для забезпечення надійної роботи пили користувач обов’язково повинен ознайомитися з даною інструкцією по експлуатації. Некваліфікований оператор може піддати
небезпеці себе і навколишніх.Особи, молодше 18 років не допускаються до роботи з електричною пилою. Виключення, становлять особи старше 16 років, які навчаються професії під наглядом спеціаліста.
Робота з електричною пилою вимагає підвищеної уваги. Працювати потрібно лише знаходячись в гарному фізичному стані. Будьте уважні при виконанні робочих операцій. Оператор несе відповідальність за безпеку оточуючих. Ніколи не працюйте з пилою в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або знаходячись під дією сильнодіючих медичних препаратів.
1
Засоби індивідуального захисту
Підчас роботи з пилою, необхідно застосовувати наведене нижче захисне обладнання і засоби індивідуального захисту.
Одяг повинен щільно прилягати до тіла, не заковувати рухи. Не слід носити прикраси і одяг, які можуть завадити роботі з пилою.
Захисна каска
повинна регулярно перевірятися на предмет пошкоджень і мінятися не рідше ніж раз в 5 років. Слідує користуватися тільки перевіреними захисними касками. Довге волосся необхідно прикривати сіткою для волосся.
Захисна маска для обличчя
змонтована на касці (заміняємо при необхідності захисними окулярами), захищає обличчя від щіпок та тирси. Щоб уникнути ураження очей підчас роботи з пилою слідує завжди користуватися засобами захисту обличчя і очей. Для захисту від ураження органів слуху, необхідно носити
захисту від шуму Спеціальні захисні брюки
( навушники, беруші, воскову вату та інше ).
мають декілька шарів нейлонової тканини і захищають від
індивідуальні засоби
можливих порізів. Їх використання настійно рекомендується. В будь-якому випадку, необхідно носити брюки з щільної тканини. При роботі з пилою необхідно використовувати При виконанні робіт з пилою, необхідно носити
шкіряні захисні рукавиці.
захисні черевики
або захисні чоботи з рельєфною підошвою і стальними носками. Таке взуття з спеціальними вкладишами захищає від різаних травм і забезпечує стійке положення оператора.
Запуск
Не працюйте з пилою в дощ і в умовах підвищеної вологості.
Якщо електрична пила мокра, її неможна запускати в експлуатацію. Уникайте контакту корпуса з заземленою поверхнею.
Електричну пилу неможна експлуатувати поблизу займистих газів або пилу, так як, при роботі двигуна утворюються іскри. Мережевий кабель повинен знаходитися строго за оператором. Необхідно слідкувати за тим, щоб кабель не був пошкоджений предметами, які мають гострі краї або передавлені. Тримати кабель таким чином, щоб не піддавати небезпеці оточуючих. Пилу можна підключити, тільки, до розетки з заземлюючим контактом. Перед підключенням, переконайтесь, що параметри мережі відповідають параметрам пили.
Електрична мережа повинна бути оснащена засобом захисту від перевантажень, розрахованим на струм не більше 16 А.
Зверніть увагу на діаметр поперечного перетину подовжуючого кабеля. При використанні котушки кабель повинен бути повністю розкрученим. При роботі під відкритим небом необхідно обов’язково переконатися
в тому, що кабель можна використовувати в даних умовах.
2
Перед експлуатацією електричної пили, необхідно перевірити її працездатність. Переконайтесь у справності ланцюгового гальма, правильності встановлення полотна пили, правильності заточки пильного ланцюга, а також в надійності закріплення кришки ланцюгової зірочки, справності кнопки запуск і блокуючої кнопки, цілісності кабеля і штекера. Переконайтесь, що рукоятка пили чиста і суха. Запускати електричну пилу слідує, тільки, після повної зборки. В зоні роботи пили не повинні знаходитися сторонні люди і тварини. Перед включенням, оператор пили повинен занять стійке положення. При включенні електричної пили її необхідно міцно тримати обома руками. Права рука повинна тримати задню рукоятку, а ліва рука – дугоподібну. Електричну пилу допускається вмикати, тільки, описаним в інструкції способом. Не піддавайте пристрій перевантаженням. При зміні в роботі пили її необхідно негайно вимкнути. УВАГА! При відпусканні кнопки запуску ланцюг продовжує рухатися ще деякий час. Захищайте кабель від впливу високих температур. Не допускайте контакту кабелю з предметами, що мають гострі краї. Кабель необхідно укладати так, щоб підчас роботи він не чіплявся за гілки та інше. При пошкодженні кабеля слідує одразу витягнути штекер.
При перевірці натягу ланцюга, при додатковому його натягуванні, при заміні ланцюга і усуненні несправностей необхідно вимкнути пилу від мережі. Підчас перерв в роботі і при закінченні роботи пилу необхідно вимкнути і витягнути мережевий штекер. Електричну пилу необхідно розташовувати так, щоб ніхто не піддавався небезпеці. При заповненні масляного бачка необхідно вимкнути шнур з розетки. Не допускається куріння і розведення відкритого полум’я поблизу пили. Уникайте попадання мастила на шкіру або в очі. При заповненні масляного бачка використовуйте захисні рукавиці. Слідкуйте за тим, щоб ланцюгове масло не попадало у відкритий ґрунт. Заповнювати масляний бачок слідує на підходящій підставці. Поведінка підчас роботи і методи роботи
Подбайте про те, щоб підчас роботи з пилою поблизу знаходився хто-небудь, хто міг би надати допомогу у випадку надзвичайної ситуації.
При виконанні роботи електричну пилу необхідно міцно тримати обома руками.
Працювати з пилою слідує при гарному освітленні.
3
рис. 2
Слідує дотримуватися особливої обережності при роботі на гладкій або мокрій поверхні, на льоду або снігові. Ніколи не працюйте на нестійких поверхнях. Слідує звертати увагу на сторонні предмети в робочій зоні, які можуть завадити роботі і через які можна перечепитися. Заборонено пиляти вище рівня плеча. Заборонено пиляти стоячи на сходинках. Заборонено залізати на дерево для виконання робіт з допомогою електропили. При роботі з пилою не слідує надмірно нахилятися вперед. Електрична пила призначена, тільки, для розпилювання колод. Рухомий пильний ланцюг не повинен торкатися землі. Щоб уникнути контакту ланцюга з землею, для повного розпилювання лежачих на землі колод їх слід перевертати. Робочу зону слід очистити від піску, каміння, цвяхів, проволоки та іншого. При пилянні дощок і колод необхідно використовувати надійну підставку (козли). Нікому не дозволяйте тримати колоду підчас розпилювання і ніколи не притримуйте колоду ногою. Ніколи не пиляйте на купі колод. Перед розпилюванням перемістіть колоду на вільне місце. Потурбуйтесь про те, щоб круглі колоди не проверталися підчас пиляння. При роботі на похилій поверхні стояти обличчям в сторону нахилу.
Пилу слід вести таким чином, що б ніяка частина тіла не знаходилась в площині
різання (рис. 1) При поперечному пилянні зубчатий упор (Z) повинен встановлюватися на колоду, що відпилюється (рис. 2) Перед поперечним пилянням необхідно встановити зубчатий упор і тільки після цього почати пиляння. Пилу необхідно піднімати за задню рукоятку і вести за дугоподібну рукоятку. Зазублена планка служить віссю обертання. Відновлення пиляння проводиться легким натисканням на дугоподібну рукоятку. Пилу слідує злегка подати назад, глибше встановить зазублену планку і заново потягнути вверх за задню рукоятку. Витягувати пильну шину з дерева необхідно тільки в працюючому стані електропили. Якщо колода розпилюється на декілька частин, перед кожним розпилом слідує відключати кнопку запуску. Повздовжнє пиляння може виконувати тільки спеціально навчений персонал через підвищену вірогідність відскоку.
4
Пиляння по довжині колоди повинно проводитися по можливості під малим кутом. При цьому необхідна особлива обережність,
так як зазублена планка в цьому випадку не може бути використана (рис. 3)
При різанні верхньої сторони полотна і затисканні пильного ланцюга електропила може бути відкинута в бік оператора. Тому, за можливості необхідно пилять нижньою частиною, так як, в цьому випадку пилу тягне від корпуса оператора в сторону розпалюваного дерева, (рис. 4) Ніколи не слід використовувати пилу в якості рубанка. При видаленні сучків, електропилу необхідно тримати як можна ближче до ствола дерева. При цьому неможна пиляти кінцем. Тільки спеціально навчений персонал може виконати роботи по видаленню сучків. Необхідно особливо уважно слідкувати за натягнутими гілками. Вільно висячі гілки неможна спилювати знизу. Неможна виконувати роботи по видаленню сучків стоячи на стволі дерева. Електропилу не рекомендується застосовувати для валки дерев і видалення сучків в лісі, так як, через наявність кабельного з’єднання не забезпечується необхідна рухливість і безпека оператора!
УВАГА! Валка дерев небезпечна і вимагає певних навиків! Необхідно дотримуватися техніки безпеки! Валку дерев можна почати, тільки, в тому випадку, якщо дотримані наступні пункти: а) безпечна відстань між деревом і об’єктами, які знаходяться поблизу повинно складати не менше 2,5 довжини дерева (рис. 5); b) у кожного учасника валки маються можливості безперешкодно відступати назад. Дотримуйтеся обережності, не спотикніться через кабель; с) Основні стволи дерева вільні від сторонніх предметів і гілок. d) В зоні валки дерев знаходиться тільки особа, яка має безпосереднє відношення до роботи.
5
Loading...
+ 18 hidden pages