Eurochron EFWU 6400 Operation Manual [hu]

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588
Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
EFWU 6400 RÁDIÓJEL VEZÉRELT FALIÓRA RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLAT Rend. sz. 672712, 672713, 672414
A készülék a pontos időnek egy könnyen leolvasható analóg számlapon való megjelenítésére szolgál. Tartalmaz továbbá egy hőmérőt és egy légnedvességmérőt is. A beépített DCF-vevő automatikusan beállítja a pontos időt. Vételi problémák esetén kézzel is be lehet állítani. Feltétlenül vegye figyelembe a jelen használati útmutató biztonsági előírásait és az összes információját. A termék megfelel az európai és a nemzeti törvényi követelményeknek. Az itt szereplő cégnevek és készülékmegnevezések a mindenkori tulajdonos márkanevei. Minden jog fenntartva.
A SZÁLLÍTÁS TARTALMA
- rádiójel vezérlésű falióra
- használati útmutató
BIZTONSÁGI TUDNIVALÓK
A használati útmutató előírásainak be nem tartásából eredő károk esetén érvényét
veszíti a szavatosság/garancia! A következményes károkért nem vállalunk
felelősséget. A szakszerűtlen kezelésből, vagy a biztonsági előírások figyelmen kívül hagyásából eredő tárgyi- vagy személyi károkért nem vállalunk felelősséget. Ilyen esetekben megszűnik a szavatosság/garancia.
- Biztonsági- és engedélyezési okokból (CE) tilos az órát önkényesen átépíteni és/vagy módosítani. Ne szerelje szét a készüléket!
- A készülék csak száraz beltéri használatra alkalmas, nem érheti víz vagy nedvesség.
- Az óra nem játékszer, gyerekek kezébe nem való. Helyezze úgy el az órát, hogy gyerekek ne érhessék el; az óra lenyelhető apró alkatrészeket és egy elemet tartalmaz.
- Ha a készüléket hideg helyről meleg helyiségbe viszi, kondenzvíz keletkezhet. Hagyja, hogy használat előtt a készülék felvegye a helyiség hőmérsékletét.
- Ne hagyja a csomagolóanyagot szanaszét heverni, mert a gyerekek számára veszélyes játékszerré válhat.
- Bánjon óvatosan az órával, lökés, ütés, vagy már kis magasságból való leejtés következtében is megsérülhet.
TUDNIVALÓK AZ ELEMEKRŐL ÉS AKKUMULÁTOROKRÓL
- Az elemek/akkumulátorok nem valók gyerekek kezébe.
- Az elemeket/akkumulátorokat ne hagyja szabadon heverni, mert fennáll annak a
veszélye, hogy gyerekek vagy háziállatok lenyelik őket. Lenyelés esetén azonnal
forduljon orvoshoz.
- A kifolyt vagy sérült elemek/akkumulátorok a bőrrel való érintkezéskor felmarhatják a bőrt, használjon ezért ilyen esetben megfelelő védőkesztyűt.
- Az elemeket és akkumulátorokat nem szabad rövidre zárni vagy tűzbe dobni. Robbanásveszély áll fenn!
- Hagyományos (nem feltölthető) elemeket nem szabad tölteni. Csak újratölthető akkumulátorokat töltsön fel, és használjon megfelelő töltőkészüléket.
- Az elem vagy az akkumulátor berakásakor ügyeljen a helyes polaritásra (a plusz/+ és mínusz/- jelölést vegye figyelembe).
KEZELŐSZERVEK
1 elemtartó egy AA-méretű ceruzaelem számára
2 „RESET“ (visszaállítás) gomb 3 „M.SET“ (percállítás) gomb 4 „REC“ (vétel) gomb
AZ ELEM BERAKÁSA/CSERÉJE
Tegyen be helyes polaritással egy új ceruzaelemet (AA) a tok hátsó részén lévő
elemtartóba (1). A polaritás (plusz/+ és mínusz/-) az elemtartóban be van jelölve.
Használjon kiváló minőségű alkáli típusú elemet az óra hosszú és biztos működése érdekében. Az óra működtetésére akkumulátort is használhat, az akkumulátornak azonban az
elemhez képest kisebb a feszültsége (akku = 1,2 V; elem = 1,5 V) és a kapacitása, emiatt nagyon lecsökken az üzemélettartam, úgyhogy gyakrabban kell cserélni az akkumulátort. Ha mégis akkumulátort akar alkalmazni, akkor csekély önkisülésű NiMH­akkumulátort ajánlunk. Közvetlenül az elemnek a rádiójel vezérelt faliórába való berakása után mind a
három mutató a „12 óra“ állásba megy. Majd a rádiójel vezérelt falióra megkísérli
a DCF-jel vételét (lásd a „DCF-vétel“ c. fejezetet). Elemcserére akkor van szükség, ha hirtelen nagy időeltérések jelentkeznek, vagy pedig megállnak a falióra mutatói.
Ha hosszabb időre nem fogja használni a rádiójel vezérelt faliórát (pl. tároláskor),
akkor
vegye ki belőle az elemet. Az elöregedett elem kifolyhat, és károsíthatja a falióra
elemtartóját, ezzel elvész a szavatosság/garancia.
DCF-VÉTEL
A DCF-jelet a Frankfurt közelében lévő Mainflingenben működő adó sugározza le.
Ennek hatótávolsága mintegy 1500 km, ideális vételi körülményeknél akár 2000 km is lehet. A DCF-jel tartalmazza a pontos időt (eltérés elméletileg 1 másodperc egymillió év alatt!) és a dátumot. Természetesen elmarad a körülményes kézi átállítás is a nyári, ill. a téli időszámítás között. Közvetlenül az elemek berakása után az óra elkezdi a DCF-jel első vételi kísérletét. Mind a három mutató egy meghatározott állásba (12:00 óra) megy, majd a sikeres DCF-vétel után automatikusan az aktuális pontos időre áll. A DCF-jel felismerése és annak kiértékelése 3 - 10 percig tarthat. Ez idő alatt ne
mozgassa a rádiójel vezérlésű faliórát. Ne nyomjon meg egyetlen gombot sem! Rossz vétel várható pl. fémgőzölt szigetelt ablakok, vasbeton épületek, speciális
bevonatú tapéták, elektronikus készülékek közelében, vagy a pincében való elhelyezés esetén.
Ha még 10 perc után sem állnak rá a mutatók az aktuális pontos időre, változtassa meg a rádiójel vezérlésű falióra helyét, és nyomja meg röviden a „RESET“ gombot
(2). Ezáltal egy új vételi kísérletet indít el. Vagy pedig vegye ki az elemet pár másodpercre az elemtartóból, majd rakja vissza. Ha a felszerelési helyen nem lehet venni az DCF-jelet, akkor a faliórát kézzel is beállíthatja. Vegye ehhez figyelembe a következő fejezetet.
A PONTOS IDŐ KÉZI BEÁLLÍTÁSA
A pontos idő kézi beállítására akkor van szükség, ha az órát a DCF-rádiójel vételkörzetén kívül kell használnia, például pincehelyiségben.
A kézi időállításra csak akkor van mód, ha a rádiójel vezérlésű falióra nincs a
DCF-jel vételi üzemmódban. Tegye a következőket:
- Tartsa megnyomva a "M.SET" gombot (3). 3 másodperc múlva elkezd futni a percmutató.
- A helyes pontos idő elérése előtt röviddel engedje fel a "M.SET" gombot (3).
- Ha ezután az "M.SET" gombot (3) csak röviden nyomja meg, minden gombnyomásra pontosan egy percet lép tovább a percmutató. A kézi időbeállítási üzemmód automatikusan befejeződik, ha az "M.SET" gombot (1) kb. 8 másodpercig nem nyomja meg. A másodpercmutató ekkor újra megindul. A másodpercmutatót nem lehet külön állítani.
A DCF-VÉTELI KÍSÉRLET KÉZI ELINDÍTÁSA
A DCF-vételi kísérlet elindítható kézileg is, ha pl. a falióra nem ismerte fel a nyári-
/téli időátállást, vagy ha egy ideje nem vette a DCF-jelet, és nem jó időt mutat. Nézze meg azonban először, hogy nem a kimerült elem-e az oka a hibás időkijelzésnek.
Tartsa a "REC" gombot (4) 3 másodpercnél hosszabb ideig megnyomva. Ha a mutatók gyorsan mozognak, engedje újra fel a gombot (vagy pedig vegye ki az elemet pár másodpercre az elemtartóból, majd rakja vissza). Az összes mutató a "12:00 óra" állásba megy, majd elindul a DCF-jel vételi kísérlete.
A DCF-jel felismerése és annak kiértékelése 3 ­10 percig tarthat. Ez idő alatt ne mozgassa a rádiójel vezérlésű
faliórát. Ne nyomjon meg egyetlen gombot sem!
VISSZAÁLLÍTÁS (RESET)
ƒµƒnƒEzt a funkciót akkor használja, ha a rádiójel vezérlésű falióra már nem reagál a gombok megnyomásársa, vagy más működési hiba jelentkezik. Ekkor törlődik az összes eddig vett DCF-adat. A rádiójel vezérlésű falióra visszaállításához nyomja meg röviden a "RESET"
gombot (2). Az összes mutató a "12:00 óra" állásba megy, majd elindul a DCF-jel vételi kísérlete. A DCF-jel felismerése és annak kiértékelése 3 - 10 percig tarthat. Ez idő alatt ne mozgassa a rádiójel vezérlésű faliórát. Ne nyomjon meg egyetlen gombot sem!
FELSZERELÉS
Akassza fel a rádiójel vezérlésű faliórát egy függőleges falon lévő szögre, csavarra vagy kampóra a hátoldalán lévő akasztóval.
A falióra nagy súlya miatt vigyázzon a stabil rögzítésre. Ha leesik, megsérül a falióra háza, ami a szavatosság/garancia elvesztésével jár.
HŐMÉRSÉKLET ÉS LÉGNEDVESSÉG MÉRŐ
Az analóg hőmérő a környezeti hőmérsékletet mutatja mind °C-ban (Celsius fok, külső feliratozás), mind °F-ban (Fahrenheit fok, belső feliratozás). Az analóg légnedvességmérő a környezeti levegő páratartalmát (relatív) mutatja.
KARBANTARTÁS ÉS TISZTÍTÁS
A készülék nem igényel karbantartást, tehát ne szedje szét. Tisztításához elég egy tiszta, puha, száraz ruhát használni. Ne nyomja meg túl erősen a házat vagy az előlapot, nehogy megsérüljön vagy megkarcolódjon. Ne használjon vegyszert, mert elszínezheti a ház műanyagrészeit.
ELTÁVOLÍTÁS a) Készülék
Az elektronikus készülékek értékes anyagokat tartalmaznak, és emiatt nem szabad a háztartási hulladék közé dobni. Az elhasználódott faliórát távolítsa el az érvényes törvényi rendelkezéseknek
megfelelően. Vegye ki az esetleg még benne lévő elemet, és azt a készüléktől elkülönítve
távolítsa el.
b) Elemek és akkumulátorok
Végfelhasználóként Önt törvény kötelezi minden elhasznált elem és akkumulátor leadására; tilos a háztartási szeméttel együtt eltávolítani őket! A károsanyag tartalmú elemeket/akkumulátorokat az itt látható szimbólumok jelölik, amelyek a háztartási szemét útján való eltávolítás tilalmára hívják fel a figyelmet. A nehézfémekre vonatkozó jelölések: Cd=kadmium, Hg=higany, Pb=ólom (a jelölés az elemen/akkumulátoron található pl. a baloldalt ábrázolt szeméttartály szimbólum alatt). Az elhasznált elemek/akkumulátorok ingyenesen leadhatók a lakóhelye
gyűjtőhelyein, fiókjainkban, valamint minden olyan helyen, ahol
elemeket/akkumulátorokat forgalmaznak. Ezzel eleget tesz törvényi kötelezettségeinek, és hozzájárul a környezet védelméhez.
MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT (DOC)
A Conrad Electronic cég (Klaus Conrad-Strasse 1, D- 92240 Hirschau) ehelyt kijelenti, hogy a jelen készülék megfelel az 1999/5/EU Irányelv alapvető
követelményeinek, és más lényeges előírásainak. Ennek a készüléknek a megfelelőségi nyilatkozatát (DOC) az alábbi web-lapon
találhatja meg. www.conrad.com.
MŰSZAKI ADATOK
Tápáramellátás: ...............1db AA-méretű ceruzelem
Elem-üzemélettartam: 2 év
Súly: ...................................................................... 590 gramm (elem nélkül)
Loading...