Eurochron EFW 100 Operation Manual [cs]

DCF budík EFW 100 Meteotime
Obj. č.: 67 24 65
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup DCF budíku EFW 100 Meteotime. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho
obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Výrobek slouží ke zobrazení času a data, má v sobě integrovanou funkci buzení a teploměr měření teploty v místnosti.
Díky zabudovanému DCF přijímači je možné automatické nastavení času a data
Bezpečnostní předpisy, údržba a čiště
Z bezpečnostních důvodů a z důvodů registrace (CE) neprovádějte žádné zásahy do DCF budiku. Případné opravy svěřte odbornému servisu. Nevystavujte tento výrobek přílišné vlhkosti, nenamáčejte jej do vody, nevystavujte jej vibracím, otřesům a přímému slunečnímu záření. Tento výrobek a jeho příslušenství nejsou žádné dětské hračky a nepatří do rukou malých dětí! Nenechávejte volně ležet obalový materiál. Fólie z umělých hmot představují veliké nebezpečí pro děti, neboť by je mohly spolknout.
DCF budík nevyžaduje žádnou údržbu. K čištění pouzdra používejte pouze měkký, mírně vodou navlhčený hadřík. Nepoužívejte žádné prostředky na drhnutí nebo chemická rozpouštědla (ředidla barev a laků), neboť by tyto prostředky mohly poškodit displej a pouzdro DCF budíku.
Pokud si nebudete vědět rady, jak tento výrobek používat a v návodu nenajdete potřebné informace, spojte se s naší technickou poradnou nebo požádejte o radu kvalifikovaného odborníka.
Manipulace s bateriemi a akumulátory
Nenechávejte baterie (akumulátory) volně ležet. Hrozí nebezpečí, že by je mohly spolknout děti nebo domácí zvířata! V případě spolknutí baterií vyhledejte okamžitě lékaře! Baterie (akumulátory) nepatří do rukou malých dětí! Vyteklé nebo jinak poškozené baterie mohou způsobit poleptání pokožky. V takovémto případě použijte vhodné ochranné rukavice! Dejte pozor nato, že baterie nesmějí být zkratovány, odhazovány do ohně nebo nabíjeny! V takovýchto případech hrozí nebezpečí exploze! Nabíjet můžete pouze akumulátory.
Vybité baterie (již nepoužitelné akumulátory) jsou zvláštním odpadem a nepatří do domovního odpadu a musí být s nimi zacházeno tak, aby nedocházelo k poškození životního prostředí!
K těmto účelům (k jejich likvidaci) slouží speciální sběrné nádoby v prodejnách s elektrospotřebiči nebo ve sběrných surovinách!
Šetřete životní prostředí!
Vkládání/výměna baterií
Otevřete přihrádku na baterie na zadní straně a vložte 2 baterie typu AA. Dbejte přitom na správnou polaritu. Přihrádku na baterie znovu uzavřete.
Okamžitě po vložení baterií spustí DCF budík pokus o zachycení časového signálu (viz kapitola „Uvedení do provozu“).
Výměna baterií je nutná, pokud kontrast na LCD displeji slábne nebo pokud se na displeji nezobrazuje žádný údaj.
1
2
Uvedení do provozu
Okamžitě po vložení baterií (nebo po ručním spuštění pokusu o zachycení signálu) spustí DCF budík pokus o zachycení časového signálu.
Ve spodní části displeje se zobrazuje informace, který vysílač je právě hledán. Pokud by se nepodařilo najít signál prvního vysílače, přístroj automaticky přejde na další vysílač. Bylo-li vyhledávání úspěšné, zobrazí se „ “, není-li tomu tak, zobrazí se „ “. Vyhledávání vysílače může trvat až 2 minuty.
Postavte DCF budík na rovnou, stabilní plochu. Povrch drahého nábytku chraňte vhodnou podložkou. Během vyhledávání časového signálu s DCF budíkem nepohybujte a nedotýkejte se žádných tlačítek.
Pokud DCF budík po 2 minutách neukazuje správný čas, změňte jeho umístění a spusťte nový pokus o zachycení signálu (viz kapitola „Ruční spuštění pokusu o zachycení signálu“).
Se zhoršeným příjmem signálu je třeba počítat např. u kovem napařených izolačních skel v oknech, u železobetonových staveb, u povrstvených speciálních tapet nebo ve sklepích.
DCF budík každý den provede několik pokusů o zachycení signálu. Jeden úspěšný pokus o zachycení signálu denně stačí pro nastavení přesného času.
DCF budík automaticky vyhledává 3 vysílače časového signálu a pro nastavení času a data využije vždy nejsilnější signál.
Vysílač 1:
Frankfurt / DE / DCF 49 Přijímací frekvence 129,1 kHz
Vysílač 2:
Burg / DE / DCF 39 Přijímací frekvence 139,0 kHz
Vysílač 3:
Lákihegi / HU / HGA22 Přijímací frekvence 135,6 kHz
Ruční spuštění pokusu o zachycení signálu
Podržte po dobu více než 8 sekund stisknuté tlačítko „24H ON/OFF“ na přední straně DCF budíku a ten spustí vyhledávání časového signálu.
Alternativně můžete také na několik sekund vyjmout baterie a pak je vložit znovu. Respektujte kapitolu „Uvedení do provozu“.
Ukazatel vysílače
Na displeji si můžete nechat zobrazit, ze kterého vysílače časového signálu pochází poslední úspěšně přijatý datový balíček. Postupujte následovně:
Po dobu 3 sekund současně podržte stisknutá tlačítka „“ a „“.
Následně se Vám dole zobrazí vysílač časového signálu: „DE 129,1“ -> vysílač 1 v Mainflingenu u Frankfurtu nad Mohanem (Německo) „DE 139,0“ -> vysílač 2 v Burgu u Magdeburgu (Německo) „HU 136,6“ -> vysílač 3 v Lákihegi (Maďarsko)
Po několika sekundách se znovu zobrazí datum.
Ruční nastavení času
Po dobu delší než 8 sekund podržte stisknuté tlačítko „MODE“ na zadní straně přístroje, až začnou blikat hodiny. Tlačítko pak zase uvolněte.
Hodiny nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“. Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a začne blikat zobrazení minut.
Minuty nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“. Krátce stiskněte tlačítko „SET“, začne blikat zobrazení sekund,
a kromě toho se sekundy automaticky nastaví na „00“. Počkejte, až Vám např. časový signál v rádiu nebo v televizi bude ukazovat stav sekund „00“.
Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a začne blikat zobrazení roku. Rok nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“.
Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a začne blikat zobrazení měsíce. Měsíc nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“.
Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a začne blikat zobrazení dne. Den nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“.
Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a odejdete z režimu nastavení.
Den v týdnu se vypočítá automaticky na základě zadaného data, měsíce a roku.
Zobrazení letního času
Pokud DCF budík rozpoznal časový signál, v době letního času se dole pod zobrazením času objevuje symbol „DST“ (= „Daylight Saving Time“ = letní čas).
Nastavení časového pásma a jazyka pro den v týdnu
Po dobu delší než 3 sekund podržte stisknuté tlačítko „SET“ na zadní straně přístroje. Následně začne blikat zobrazení hodin a symbol „TZ“.
Hodiny nastavte pomocí tlačítek „“, resp. „“. Zde se jedná o nastavení časového pásma tak, aby zobrazení hodin na radiobudíku odpovídalo stanovišti.
Zároveň se zobrazením času MEZ/MESZ (středoevropský čas, resp. středoevropský letní čas) uslyšíte krátký signální tón.
Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Dole na displeji nyní bliká jazyk pro zobrazení dne v týdnu:
EN = angličtina DE = němčina FR = francouzština IT = italština
Požadovaný jazyk zvolte pomocí tlačítka „“, resp. „“.
Stiskněte krátce tlačítko „SET“ a odejdete z režimu nastavení.
RO = rumunština TR = turečtina GR = řečtina RU = ruština
Zobrazení času buzení
Krátce stiskněte tlačítko „MODE“ a přepínejte mezi zobrazením data a času buzení („AL“).
3
4
Loading...
+ 1 hidden pages