Eurochron EFP 3000 Operation Manual [cs]

Projekční hodiny DCF EPP 3000
Obj. č.: 67 22 18
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup projekčních hodin DCF. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdal i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Tyto projekční hodiny slouží k zobrazení času, data, dne v týdnu a pokojové teploty. Dny v týdnu mohou být zobrazeny v několika jazycích (anglicky-GB, francouzsky-FR, německy-DE, španělsky-ES, italsky – IT). Navíc mají hodiny projektor jehož prostřednictvím je možné promítat čas např. na stěnu.
Pomocí DCF přijímače se automaticky nastavuje čas a datum, je možné také ruční nastavení. Navíc tyto hodiny disponují možností nastavit alarm s funkcí SNOOZE a podsvícením displeje.
1
Rozsah dodávky
DCFprojekční hodiny
ťový adaptér
Návod k použití
Jak začít
Otevřete přihrádku na baterie na zadní straně přístroje a vložte 3 baterie typu AA. Dbejte na správnou polaritu (kladný pól/+ a záporný/-). Dojde ke krátkému rozsvícení všech segmentů na displeji a ozve se krátký potvrzující zvukový signál. Přihrádku na baterií znovu uzavřete.
Pokud chcete, můžete připojit přiložený napájecí kabel síťového adaptéru do zdířky 4.5 V DC a poté adaptér zasuňte do standartní síťové zásuvky 230 V/AC 50Hz.
Můžete použít i dobíjecí 1,2 V akumulátory, ale z důvodu menšího napětí (1,5 V u alkalických baterií) a nižší kapacitě bude doba provozu kratší. Pokud je současně připojen síťový adaptér a jsou vloženy baterie, je přístroj automaticky
Pokud připojíte hodiny k síťovému napětí, dojde ke krátkému rozsvícení všech segmentů
Po dobu letního času je nadispleji zobrazeno „DST“ což znamená letní čas.
Příjem a nastavení času pomocí signálu DCF může trvat až 5 minut. Po tuto dobu projekč
Pokud nedojde k nastavení času a data po uplynutí 10-20 minut, změňte umístění projekčních
napájen prostřednictvím síťového adaptéru a projekce času zůstává trvale zapnutá.
na displeji a ozve se krátký potvrzující zvukový signál. Projekční hodiny začnou automaticky vyhledávat signál DCF. Po dobu příjmu DCF signálu bliká na displeji tento symbol Jakmile je signál DCF přijat, tento symbol svítí na displeji trvale.
Pokud se rozhodujete, kde budete projekční hodiny používat, postarejte se, pokud je to možné, aby byly co nejdál od elektrických / elektronických přístrojů, kabelů, síťových zásuvek nebo kovových částí. Tyto části moho negativně ovlivňovat příjem DCF signálu.
hodiny nepřemísťujte ani nemačkejte žádná tlačítka.
hodin a ručně spusťte opětovné vyhledávání signálu DCF. Pokud opět nedojde k úspěšnému přijetí DCF signálu, doporučujeme ponechat projekční hodiny po dobu alespoň 24h blízko okna a zkontrolovat, zdali byl signál DCF přijat.
2
Funkce tlačítek
Tlačítko „SNOOZE/LIGHT“
Tlačítko „MODE“
Tlačítko „SET“
Tlačítko „ADJUST“
Tlačítko „RECEIVE“
Tlačítko „RESET“
Otočný knoflík „FOCUS“ Otáčejte jím, abyste dosáhli ostré a čisté projekce.
Tlačítko
Příjem DCF signálu
Projekční hodiny trvale ukazují intenzitu přijímaného signálu DCF. Pro tento účel slouží DCF symbol na displeji Tento DCF symbol zobrazuje intenzitu signálu ve 4 úrovních.
Žádný DCF signál Špatný DCF signál
Dobrý příjem DCF signálu Výborný příjem DCF signálu
Uvědomte si, že se může vyskytnout potřeba stisknout „RECEIVE“ tlačítko pro ruční vyhledání DCF signálu.
Aktivuje projekci, vypíná alarm, aktivuje podsvícení pozadí displeje (platí pouze při napájení bateriemi)
Přepíná mezi režimy normálního zobrazení času a alarmu.
V normálním režimu zobrazení času: přepíná mezi °C/°F, v režimu alarmu toto tla čítko funguje jako „další“ při nastavení.
Přepíná mezi den/měsíc a rok, aktivace a deaktivace funkce ALARM/SNOOZE, v nastavovacím režimu toto tlačítko slouží pro potvrzení požadovaného nastavení (hodnoty).
Stiskněte pro vyzkoušení příjmu DCF signálu. Pokud je přijat kvalitní signálu během prvních 30 sekund, umístěte projekční hodiny na toto místo. Pokud ne, změňte místo pro umístění hodin a opětovně vyzkoušejte příjem DCF signálu.
Toto tlačítko stiskněte v případě poruchy, aby došlo k restartu hodin. V případě stisknutí dojde ke ztrátě veškerého nastavení. Tlačítko reset je umístěno na zadní straně přístroje.
Stisknutím tohoto tlačítka docílíte otočení projece. Předtím, než tak učiníte, je třeba jednou stisknout tlačítko „SNOOZE/LIGHT“
Radiový signál DCF-77
DCF-77 je rozhlasový vysílač zakódovaných časových znaků, který je šířen v pásmu dlouhých vln (77,5 kHz) a jehož dosah je cca 1.500 km. Tento vysílač, který je umístěn v Mainflingenu poblíž Frankfurtu nad Mohanem, šíří a kóduje časový signál DCF-77 z césiových atomových hodin z Fyzikálně-technického institutu v Braunschweigu. Odchylka tohoto času činí méně než 1 sekundu za 1 milion let.
Tento rádiový časový signál automaticky zohledňuje astronomicky podmíněné opravy času (letní a normální neboli zimní čas), přestupné roky a změny data. Pokud se Vaše hodinky budou nacházet v dosahu příjmu z tohoto vysílače, pak začnou tento časový signál přijímat, provedou jeho dekódování a budou po celý rok zobrazovat přesný
čas, a to nezávisle na letním nebo na normálním (zimním) čase.
Zkratka DCF znamená následující: D (Deutschland = Německo), C (označení pásma dlouhých vln) a F (frankfurtský region).
Příjem tohoto rádiového časového signálu DCF-77 je závislý na zeměpisných a stavebních podmínkách. V normálních podmínkách lze tento signál zachytit bez problému až do vzdálenosti 1.500 km od vysílače ve Frankfurtu nad Mohanem (za ideálních podmínek až do vzdálenosti 2.000 km od tohoto vysílače). V noci mívají atmosférické poruchy obvykle nižší intenzitu a příjem tohoto signálu je možný téměř na všech místech. Stačí jediný příjem během dne (i v noci), aby hodinky udržely nastavený čas s odchylkou menší než 1 sekunda.
V normálních podmínkách (v bezpečné vzdálenosti od zdrojů rušení, jako jsou např. televizní přijímače, monitory počítačů) trvá zachycení časového signálu několik minut. Pokud by hodiny tento signál nezachytily (nebo bude-li příjem rušený), pak je třeba, abyste provedli kontrolu podle následujících bodů:
1) Přemístěte se s hodinami na jiné místo a pokuste se o nové zachycení signálu DCF-77.
2) Vzdálenost hodin od zdrojů rušení, jako jsou monitory počítačů nebo televizní přijímače, by měla být při příjmu tohoto signálu alespoň 1,5 až 2 metry. Nedávejte hodiny při příjmu časového signálu do blízkosti kovových dveří, okenních rámů nebo jiných kovových konstrukcí či předmětů (pračky, sušičky, chladničky atd.).
3) V prostorách ze železobetonových konstrukcí (sklepy, výškové domy atd.) je příjem signálu DCF-77 podle podmínek slabší. V externích případech podržte hodinky poblíž okna a/nebo hodinami otočte zadní nebo přední stranou směrem k vysílači ve Frankfurtu nad Mohanem.
Ruční vyhledávání signálu DCF
Kdykoliv můžete spustit ruční vyhledávání signálu DCF stisknutím tlačítka „RECEIVE“. Režim příjmu DCF signálu je automaticky ukončen po uplynutí 6-12 minut.
3
4
Loading...
+ 2 hidden pages