ETA 1298 90000 User Manual

3-7
Teploměr - ušní •
NÁVOD K OBSLUZE
8-12
Teplomer - ušný •
NÁVOD NA OBSLUHU
13-17
RUKOVODSTVO PO ÕKSPLUATACII
2
1
Teploměr - ušní
eta
1298
NÁVOD K OBSLUZE
Tento infračervený teploměr, je navržen pro přesné, bezpečné a rychlé měření teploty. Díky citlivému infračervenému senzoru a vyrovnávacímu procesu, může tento teploměr zajistit okamžitě přesnou tělesnou teplotu. Výhodou teploměru je snadné ovládání a možnost dosáhnout přesné teploty během 1 min. Měření může být provedeno zatímco dítě spí. Tento teploměr představuje nejmodernější technologii obsaženou v účinném aergonomickém přístroji, který je ideálním nástrojem pro „všeobecnou“ péči o Vaše zdraví. Nepoužívat pro lékařské účely.
I. BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ
– Před prvním uvedením do provozu si pečlivě přečtěte návod k obsluze, prohlédněte
vyobrazení a návod si uschovejte.
– Nikdy spotřebič nepoužívejte, pokud nepracuje správně, pokud upadl na zem a poškodil
se.
– Zabraňte v manipulaci dětem a nesvéprávným osobám bez dozoru! – Spotřebič je určen pouze pro použití v domácnostech a podobné účely!
– Pro každé měření vždy užívejte teploměr s novým a nepoškozeným filtrem sondy, aby se
zabránilo jejímu ohnutí.
– Měření bez filtru sondy nebo s poškozeným filtrem může způsobit nepřesný výsledek
měření.
– Ušní maz může také způsobit nepřesné měření. Aby bylo zajištěno přesné měření,
ujistěte se, zda v ušním kanálku uživatele nejsou překážky a je čistý.
– Teploměr chraňte proti prachu, chemikáliím, potu, toaletním potřebám, kosmetickým
přípravkům a velkým změnám teplot.
– S teploměrem manipulujte opatrně. Teploměr je odolný, ale nesprávné použití může
zničit jeho elektronický snímač. – Teploměr nerozebírejte a nevyjímejte z něj žádné součástky. – Nikdy nevystavujte teploměr na přímém slunci nebo blízko zdrojů tepla, a pokud je
teplota pod 16 °C nebo nad 40 °C, (60,8 – 104 °F) ani nadměrné vlhkosti (větší než 95 %
rel. vlhkosti, nekondenzující). – Teploměr neodkládejte na horké tepelné zdroje (např. kamna, radiátor, sporák). – Teploměr se nesmí ponořit do vody a jiných tekutin! Pokud by přesto spadl do vody
zaneste spotřebič do odborného servisu k prověření jeho správné funkce. – Po použití teploměr vyčistěte (viz odst. V. ÚDRŽBA) a uložte ho na suché místo. – Vybitou baterii zlikvidujte vhodným způsoben (viz odst. VI. EKOLOGIE). – Spotřebič nikdy nepoužívejte pro žádný jiný účel, než pro který je určen a popsán
v tomto návodu! – Používejte pouze originální filtry sondy. – Výrobce neručí za škody způsobené nesprávným zacházením se spotřebičem (např.
poškození zdraví / spotřebiče). Používaní tohoto teploměru nelze chápat jako náhradu
lékařské péče.
3
II. POPIS SPOTŘEBIČE (obr. 1) A– teploměr
A1 – sonda A5 – tlačítko ON/OFF/MEM A2 – senzor A6 – kryt A3 – displej A7 – baterie A4 – tlačítko MEASURE
B– filtr senzoru C– úložný box
III. POKYNY K OBSLUZE
Odstraňte veškerý obalový materiál a vyjměte teploměr a příslušenství. Před prvním použitím očistěte části (senzor sondy), které přijdou do styku s povrchem těla (viz odst. V. ÚDRŽBA). Odejměte kryt A6 na zadní straně, vyjměte baterii A7, odstraňte případný izolační pásek z komory baterie, vložte baterii zpět správnou polaritou, kryt opačným způsobem nasuňte a zajistěte.
Váš teploměr je jemné elektronické zařízení. Jednou z věcí, které se nejsložitěji měří, je lidské tělo, protože je stále v pohybu. Pokud chcete dosáhnout spolehlivých výsledků, vždy se snažte snímat teplotu ze stejného ucha. Hodnoty naměření v levém uchu se mohou lišit od hodnot naměřených v pravém uchu. Pokud je to možné, měřte se během dne ve stejný čas (nejlépe ráno / večer), aby bylo dosaženo srovnatelných výsledků.
Pamatujte, že teplotu mohou ovlivňovat různé externí faktory: – nadměrná tělesná aktivita (např. cvičení, běh, plavání atd.), – pobyt v nestabilním prostředí (teplém/chladném, na přímém slunci/větru), – pokud na příslušném uchu osoba ležela, případně byly uši zakryté, – rovněž jako nadměrná konzumace jídla, pití, alkoholu, léků (pokud do jednoho
zvukovodu vkapáváte ušní kapky nebo jiné léky, měřte teplotu vždy v druhém uchu).
To vše může ovlivnit vaši teplotu. V těchto případech změňte/upravte prostředí, ve kterém se měřená osoba nachází a s měřením další teploty vyčkejte cca 20 min.
Cílem měření teploty je zjistit vnitřní tělesnou teplotu, která je teplotou životních orgánů. Jelikož ušní bubínek sdílí krevní oběh s řídícím centrem teploty mozku, hypotalamem, odráží teplota v uchu přesně vnitřní tělesnou teplotu. Proto se změny tělesné teploty projeví v uchu dříve a přesněji, než na jiných částech těla.
1. Pro měření v podpaží je měřena pouze teplota kůže, a proto není toto měření
spolehlivým ukazatelem vnitřní tělesné teploty.
2. Orální měření teploty je ovlivněno pitím, přijímáním potravy a dýcháním.
3. Hodnoty naměřené při rektálním měření se zpožďují za změnami vnitřní tělesné teploty
ahrozí zde nebezpečí přenosu nákazy.
Tělesná teplota
Normální tělesná teplota se pohybuje v určitém rozsahu. Následující tabulka ukazuje, že rozsah normálních teplot se liší také v závislosti na místě měření. Z tohoto důvodu nelze teploty naměřené na různých místech těla porovnávat přímo.
4
Rozsahy normálních teplot podle místa měření
Podpaží 34,7 – 37,3 °C 94,5 – 99,1 °F Orální měření 35,5 – 37,5 °C 95,9 – 99,5 °F Rektální měření 36,6 – 38,0 °C 97,9 – 100,4 °F Ušní měření 35,8 – 38,0 °C 96,4 – 100,4 °F
Normální teplota určitého člověka také obvykle klesá s věkem. Následující tabulka ukazuje rozsahy normálních teplot v závislosti na věku.
0 – 2 let 36,4 – 38,0 °C 97,5 – 100,4 °F 3 – 10 let 36,1 – 37,8 °C 97,0 – 100,0 °F 11 – 65 let 35,9 – 37,6 °C 96,6, – 97,9 °F nad 65 let 35,8 – 37,5 °C 96,4 – 99,8 °F
Vyzkoušejte měření teploty na sobě a členech rodiny, pokud jsou zdraví a určete si vaše normální hodnoty teploty. Obracíte-li se na svého ošetřujícího lékaře, upozorněte ho na to, že teplota byla měřena v uchu a je-li to možné, uveďte jako srovnávací hodnotu svojí normální obvyklou teplotu.
Filtr senzoru Nejprve zkontrolujte filtr a ujistěte se, že není poškozený nebo roztržený. Teploměr ponechejte vypnutý. Filtr uchopte za rámeček, jemně ha nasuňte na sondu a zatlačte tak,
aby se rámeček bezpečně zajistil. Ujistěte se, že je filtr ve správné pozici.
Zapnutí a vypnutí teploměru
Teploměr zapnete stisknutím tlačítka A5, LCD displej se aktivuje a zobrazí se všechny ikony během cca 1 sekundy. Následně se teploměr nastaví do pohotovostního režimu a na displeji se zobrazí poslední výsledek měření. Pokud budete opakovaně tisknout tlačítko A4 (MEASURE) zobrazíte teploty uložené v paměti v pořadí (vždy od č. 1). Opakovaným postupem zobrazíte všechny teploty uložené v paměti. Pozice 1 je poslední měření, pozice 9 je nejstarší. Všechny změřené teploty jsou automaticky ukládány do paměti teploměru (maximálně však 10). Teploměr vypnete dlouhým stisknutím tlačítka A5 nebo se vypne automaticky, pokud nebude užíván déle něž 1 minutu.
Měření teploty
Znovu stiskněte tlačítko A5, vyčkejte až se na displeji zobrazí symboly „ “. Jakmile teploměr pípne (během 10 sekund) je připraven k měření. Nyní narovnejte ušní kanálek mírným povytažením ušního boltce směrem k temeni hlavy. Sondu zasuňte jemně do ušního kanálku. Stiskněte tlačítko A4 (MEASURE). Jakmile uslyšíte pípnutí, vyjměte sondu z ucha a na displeji přečtěte naměřenou teplotu.
Poznámky:
– Teploměr se dostane automaticky do režimu měření teploty během 10 sekund po
posledním měření – Aby jste se ujistili, že měření je přesné, počkejte min. 30 sekund po 3~5 měření.
5
Změna teplotní stupnice
Z výrobního závodu je automaticky nastaveno zapnutí teploměru ve stupních
Celsia (°C). Pokud chcete přepnout do režimu zobrazování ve stupních Fahrenheita (°F) postupujte následujícím způsobem: – Při vypnutém teploměru, stiskněte a trvale držte stlačené tlačítko A4 (MEASURE). – Následně stiskněte tlačítko A5 (teploměr se uvede do provozu a na displeji se zobrazí
ikona nastavené teplotní stupnice „°C“). – Nyní opět stiskněte tlačítko A5 (na displeji se zobrazí ikona nově nastavené teplotní
stupnice „°F“). Při dalším stisknutí tlačítka A5 se teploměr aktivuje pro měření teploty. Pokud chcete teplotní stupnici opět změnit opakujte výše uvedený postup.
IV. ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ Zpráva o chybě Problém Řešení
Dosažená teplota je vyšší Zkontrolujte neporušenost filtru než 43 °C (109,1 °F) sondy a zkuste znova měřit
teplotu Dosažená teplota je nižší Ujistěte se, že filtr sondy a čočka než 32 °C (89,6 °F) jsou čisté a zkuste znovu měřit
teplotu Teploměr nepracuje správně Vypněte a opět zapněte teploměr
Baterie je slabá a není možné Vyměňte baterii. Před výměnou měřit baterie je nutné teploměr
vypnout!
V. ÚDRŽBA
Senzor sondy je nejchoulostivější částí teploměru. Měl by být čistý a nepoškozen tak, aby bylo zajištěno naměření přesných údajů. Nepoužívejte drsné a agresivní čisticí prostředky (např. ostré předměty, chemická rozpouštědla, ředidla nebo jiná rozpouštědla). Čistění provádějte otíráním měkkým hadříkem navlhčeným lékařským lihem. Čištění provádějte po každém použití. Teploměr skladujte v ochranné pouzdru na suchém místě chráněný před prachem, znečištěním a přímým sluncem. Náhradní filtry sondy zakoupíte v obchodní síti ETA-ELEKTRO.
VI. EKOLOGIE
Pokud to rozměry dovolují, jsou na všech částech vytištěny znaky materiálů použitých na výrobu balení, komponentů a příslušenství, jakož i jejich recyklace. Po ukončení životnosti spotřebiče zlikvidujte tyto komponenty prostřednictvím k tomu určených sběrných sítí. Vybitou baterii z teploměru vyjměte a vhodným způsobem prostřednictvím k tomu určených speciálních sběrných sítí bezpečně zlikvidujte. Baterií nikdy nelikvidujte spálením!
6
Loading...
+ 14 hidden pages