ESAB Miggytrac B501, Miggytrac B5001 Instruction manual [nl]

Miggytrac™B501, Miggytrac™B5001
Gebruiksaanwijzing
0463 404 101 NL 20181102
Valid for: B501:serialno.1847xxxx,
B5001:serialno.1847xxxx

INHOUDSOPGAVE

VEILIGHEID ................................................................................................. 5
1.1 Betekenis van de symbolen .................................................................. 5
INLEIDING ................................................................................................... 9
TECHNISCHE GEGEVENS ......................................................................... 10
INSTALLATIE............................................................................................... 11
4.1 Montage................................................................................................... 11
4.2 De voorarm afstellen.............................................................................. 11
4.3 De accu plaatsen .................................................................................... 12
4.4 Lastoortssteun........................................................................................ 13
4.5 De magneetset aanbrengen (optioneel) ............................................... 13
GEBRUIK..................................................................................................... 15
5.1 Lassen ..................................................................................................... 15
5.2 De Miggytrac™ B501-tractor starten en stoppen ................................ 15
5.3 Bediening van de Miggytrac™ B5001-tractor ...................................... 16
5.3.1 Aansluitingen en bedieningselementen................................................ 16
5.3.2 Instellingenpaneel inclusief kleurendisplay .......................................... 17
5.3.3 Menuselectie ........................................................................................ 17
5.3.4 Meeteenheden selecteren.................................................................... 18
5.3.5 Functies instellen.................................................................................. 18
5.3.6 Installatie van draadaanvoer ................................................................ 21
ONDERHOUD.............................................................................................. 22
6.1 Dagelijks onderhoud .............................................................................. 22
6.2 Wekelijks onderhoud ............................................................................. 22
RESERVEONDERDELEN BESTELLEN..................................................... 23
MAATTEKENING................................................................................................. 24
BESTELNUMMERS............................................................................................. 26
ACCESSOIRES ................................................................................................... 28
Rechten voorbehouden om specificaties zonder voorafgaande kennisgeving te wijzigen.
0463 404 101 © ESAB AB 2018

1 VEILIGHEID

1 VEILIGHEID

1.1 Betekenis van de symbolen

Zoals gebruikt in deze handleiding: Betekent Let op! Wees Alert!
GEVAAR! Betekent een direct gevaar dat, indien niet vermeden, kan leiden tot direct
en ernstig persoonlijk letsel of overlijden.
WAARSCHUWING! Betekent een mogelijk gevaar dat kan leiden tot persoonlijk letsel of
overlijden.
VOORZICHTIG! Betekent een gevaar dat kan leiden tot beperkt persoonlijk letsel.
WAARSCHUWING!
Lees de instructiehandleiding vóór gebruik goed door en volg de richtlijnen op alle labels, de veiligheidsprocedures van de werkgever en de veiligheidsbladen (SDS) op.
De gebruikers van ESAB-apparatuur zijn er uiteindelijk verantwoordelijk voor erop toe te zien dat iedereen die met of in de nabijheid van de apparatuur werkt, alle toepasselijke veiligheidsmaatregelen in acht neemt. Deze veiligheidsmaatregelen moeten voldoen aan de eisen die voor dit type apparatuur gelden. De volgende aanbevelingen moeten in acht worden genomen naast de standaardvoorschriften die op de werkplek van kracht zijn.
Alle werkzaamheden moeten worden uitgevoerd door daartoe getraind personeel dat goed bekend is met de werking van de apparatuur. Onjuiste bediening van de apparatuur kan leiden tot gevaarlijke situaties die letsel voor de gebruiker en schade aan de apparatuur tot gevolg kunnen hebben.
1. Iedereen die de apparatuur gebruikt, moet bekend zijn met: ○ de werking ervan ○ de plaats van de noodstopknoppen ○ de werking ervan ○ de toepasselijke veiligheidsmaatregelen ○ het las- en snijproces of ander doelmatig gebruik van de apparatuur
2. De gebruiker moet ervoor zorgen dat: ○ er zich geen onbevoegde personen ophouden binnen het werkbereik van de
apparatuur wanneer deze wordt ingeschakeld
○ niemand onbeschermd is wanneer de lasboog wordt ontstoken of er met
werkzaamheden wordt begonnen
3. De werkplek moet: ○ geschikt zijn voor het beoogde doel ○ tochtvrij zijn
0463 404 101
- 5 -
© ESAB AB 2018
1 VEILIGHEID
4. Persoonlijke beschermingsmiddelen: ○ Draag altijd de aanbevolen persoonlijke beschermingsmiddelen, zoals een
veiligheidsbril, vlambestendige kleding, veiligheidshandschoenen
○ Draag geen loszittende kledingstukken of sieraden zoals sjaals, armbanden,
ringen, etc. die kunnen vastraken of brandwonden kunnen veroorzaken
5. Algemene veiligheidsmaatregelen: ○ Controleer of de aardkabel goed is vastgezet ○ Werkzaamheden aan hoogspanningsapparatuur mogen uitsluitend worden
uitgevoerd door een gekwalificeerde elektricien
○ Geschikte brandblusapparatuur moet duidelijk gemarkeerd en gemakkelijk
bereikbaar zijn
○ Smeer- en onderhoudswerkzaamheden mogen niet worden uitgevoerd aan in
bedrijf zijnde apparatuur
WAARSCHUWING!
Lassen en snijden met een lasboog kan gevaarlijk zijn voor uzelf en anderen. Neem voorzorgsmaatregelen als u gaat lassen en snijden.
ELEKTRISCHE SCHOK - Kan dodelijk zijn
Installeer en aard de unit volgens de instructiehandleiding.
Raak de elektrische onderdelen of elektroden niet aan met uw blote handen, natte handschoenen of natte kleding.
Zorg dat u geïsoleerd van het werkstuk en aarde werkt.
Zorg voor een veilige werkhouding
ELEKTROMAGNETISCHE VELDEN - Kunnen gevaar opleveren voor uw gezondheid
Lassers met pacemakers moeten hun arts raadplegen voordat ze aan laswerkzaamheden beginnen. EMV kan met sommige pacemakers interfereren.
Blootstelling aan EMV kan andere effecten op de gezondheid hebben die nu nog onbekend zijn.
Lassers moeten altijd de volgende procedures volgen om de blootstelling aan elektromagnetische velden te minimaliseren:
○ Leg de elektrode en de werkkabels samen aan dezelfde kant van uw
lichaam. Zet ze indien mogelijk met tape vast. Zorg ervoor dat uw lichaam zich nooit tussen de toorts en de werkkabels bevindt. Draai de toorts of werkkabel nooit rond uw lichaam. Houd de stroombron en laskabels zo ver mogelijk uit de buurt van uw lichaam.
○ Sluit de werkkabel zo dicht mogelijk bij het te lassen gebied op het
werkstuk aan.
ROOK EN GASSEN - Kunnen een gevaar opleveren voor uw gezondheid
Houd uw hoofd uit de gevaarlijke lasrook.
Gebruik ventilatie en/of afzuiging bij de lasboog om gassen en rook uit uw inademingsgebied en werkgebied af te voeren.
BOOGSTRALING - Kunnen de ogen beschadigen en de huid verbranden
0463 404 101
Bescherm uw ogen en lichaam. Gebruik het juiste lasscherm en de juiste filterlens en draag beschermende kleding.
Bescherm omstanders m.b.v. schermen of lasgordijnen.
- 6 -
© ESAB AB 2018
1 VEILIGHEID
LAWAAI - Te veel geluid kan uw gehoor beschadigen.
Bescherm uw oren. Draag oorbeschermers of andere gehoorbescherming.
BEWEGENDE DELEN - Kunnen letsel veroorzaken
Houd alle deuren, panelen en kappen gesloten en zorg ervoor dat ze goed op hun plaats vastzitten. Laat kappen alleen door gekwalificeerd personeel verwijderen indien onderhoud nodig is en/of problemen moeten worden opgespoord en verholpen. Breng de panelen of kappen weer aan en sluit deuren nadat de servicewerkzaamheden zijn voltooid en voordat de motor word gestart.
Schakel de motor uit voordat er een eenheid wordt geïnstalleerd of aangesloten.
Houd uw handen, haar, losse kleding en gereedschap uit de buurt van bewegende delen.
BRANDGEVAAR
Vonken (spatten) kunnen brand veroorzaken. Zorg dat er geen brandbare materialen in de buurt zijn.
Niet gebruiken bij gesloten containers.
STORING - Neem bij storingen contact op met een deskundige monteur.
BESCHERM UZELF EN ANDEREN!
VOORZICHTIG!
Dit product is alleen bedoeld voor booglassen.
WAARSCHUWING!
Als de maximale bedrijfstemperatuur van de accu (+60 °C) wordt overschreden, is er sprake van explosiegevaar!
WAARSCHUWING!
Gebruik de stroombron niet voor het ontdooien van bevroren leidingen.
VOORZICHTIG!
Class A-apparatuur is niet bedoeld voor gebruik in woonomgevingen waar de elektrische stroom wordt geleverd via het openbare elektriciteitsnet, dat een lage spanning heeft. In dergelijke omgevingen kunnen moeilijkheden ontstaan met de elektromagnetische compatibiliteit van Class A-apparatuur als gevolg van geleidings- en stralingsverstoringen.
0463 404 101
- 7 -
© ESAB AB 2018
1 VEILIGHEID
LET OP! Breng afgedankte elektronische apparatuur naar een
recyclestation!
In overeenstemming met de Europese richtlijn 2012/19/EG betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur en de toepassing hiervan overeenkomstig nationale regelgeving, moet elektrische en/of elektronische apparatuur aan het einde van de levensduur naar een recyclestation worden gebracht.
Als verantwoordelijke voor de apparatuur moet u zelf informatie inwinnen over goedgekeurde inzamelpunten.
Neem voor meer informatie contact op met de dichtstbijzijnde ESAB-dealer.
Het leveringsprogramma van ESAB omvat een assortiment lasaccessoires en persoonlijke beschermingsmiddelen. Voor bestelinformatie kunt u contact opnemen met uw lokale ESAB-dealer of onze website bezoeken.
0463 404 101
- 8 -
© ESAB AB 2018

2 INLEIDING

2 INLEIDING
De Miggytrac™B501 en Miggytrac™B5001 zijn bedoeld voor het MIG/MAG-lassen van platen en balken.
De Miggytrac™B501 en Miggytrac™B5001 zijn compacte tractoren waarop een lastoorts kan worden bevestigd. Beide tractoren kunnen worden gevoed met 18VDC via een lithium-ionaccu. De Miggytrac™B5001 kan ook worden gevoed met 42VAC via een lasvoedingsbron. De tractoren zijn voorzien van vierwielaandrijving voor goede tractie en een stappenmotor met hoog koppel voor een stabiele lassnelheid. De Miggytrac™ is bedoeld voor lassen in viertaktmodus.
Als optie is een eenvoudig te bevestigen magneetset leverbaar. De magneetset kan aan de onderzijde van de tractor worden bevestigd om de beweging verder te stabiliseren wanneer de lashellingshoek oploopt tot 45°.
Een accu en acculader worden niet meegeleverd; raadpleeg het hoofdstuk "ACCESSOIRES" in deze handleiding.
De accessoires van ESAB voor dit product zijn vermeld in het hoofdstuk "ACCESSOIRES" in deze handleiding.
0463 404 101
- 9 -
© ESAB AB 2018
Loading...
+ 21 hidden pages