ESAB M3 Plasma Precision Plasmarc Plasma Gas Box & Shield Gas Box Instruction manual [et]

Täppis-kaarplasmalõikamine Plasmagaasi kast ja kaitsekilbi gaasikast
Kaitsekilbi gaasikast
Plasmagaasi kast
Kasutusjuhend (ET)
0558007535
KINDLUSTA, ET SEE INFO JÕUAKS KASUTAJANI.
LISAKOOPIAID ON VÕIMALIK SAADA SEADME HANKIJALT.
TÄHELEPANU
Need JUHISED on mõeldud kogenud kasutajatele. Kui te ei ole tutvunud kaarkeevituse ja kaarlõikuse seadmete tööpõhimõtedega, me soovitame teile läbi lugeda meie brošuuri “Ettevaatusabinõud ja ohutud töövõtted kaarkeevitusel, kaarlõikusel ja kaarpinnalõikamisel”, vorm 52-529. ÄRGE lubage välja õpetamata personaalile paigaldada, kasutada ja hooldada seadet. ÄRGE proovige paigaldada või kasutada seda seadet ilma läbi lugemata ja täielikult arusaamata käesolevaid juhiseid. Kui te käesolevastest juhistest täielkult ei saa aru pöörduge hankijate poole lisainformatsiooni saamiseks. Kindlasti lugege läbi OHUTUSNÕUETE EELDUSED enne seadme paigaldamist või kasutamist.
KASUTAJA VASTUTUS
See seade töötab kooskõlas kirjeldusega antud käesolevas kasutusjuhendis ja kleebistega lisajuhendites ja/või tekstilisades juhul kui seade on paigaldatakse, töödatakse, hooldatakse ja parandatakse vastavalt kasutusjuhendi instruktsioonidele. Seadet on vaja perioodiliselt kontrollida. Rikutu või mitte töökorras seadet ei tohi kasutada. Rikutuid, puuduvaid, kulunuid, väändunuid ja määrdunuid osi on vaja koheselt vahetada. Juhul kui selline vahetus või parandus on vajalik, tootja soovitab pöörduda kirjalikult või telefoni teel autoriseeritud distribjutori poole kellelt seade oli ostetud.
Seadet või tema ükskõik milliseid osi ei tohi muuta ilma eelneva kirjaliku tootja nõusolekuta. Seadme kasutaja vastutab täielikult ükskõik millise rikke eest, mis tekkis seadme väärkasutusel, vigasel hooldusel, kahjustusel, väärparandusel või seadme ümbertegemisel ükskõik kellega peale tootja või tootja poolt määratud teenindusservise.
ENNE SEADME PAIGALDAMIST VÕI KASUTAMIST LOE LÄBI JA MÕISTA KASUTUSJUHENDIT.
KAITSKE END JA TEISI!
150
SISUKORD
Peatükk / Pealkiri Lehekülg
1.0 Ohutuse Ettevaatusabinõud ........................................................................ 15 3
2.0 Kirjeldus ...........................................................................................155
2.1 Süsteemi tutvustus .......................................................................... 15 5
2.2 Plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kast, kaitsekilbi gaasikast ja PT-36 ............................. 155
2.3 Nõuded gaasisüsteemile ......................................................................156
2.4 Nõuded plasmagaasi kasti veetarnesüsteemile ................................................ 15 6
2.5 Nõuded plasmagaasi kasti elektrisisenditele ...................................................15 6
2.6 Nõuded kaitsegaasi kasti elektrisisenditele ....................................................15 6
2.7 Lisaseadmete süsteem ........................................................................ 15 6
2.8 Plasmagaasi kasti mõõtmed................................................................... 15 7
2.9 Kaitsekilbi gaasikasti mõõtmed ............................................................... 158
3.0 Paigaldamine ...................................................................................... 159
3.2 Plasmagaasi kasti kinnitamine (altvaade)....................................................... 159
3.1 Plasmagaasi kasti kirjeldus .................................................................... 159
3.3 Plasmagaasi kasti ühendused ................................................................. 160
3.4 Plasmagaasi kasti Nomex’i isolatsioon .........................................................166
3.5 Plasmagaasi kasti gaasiühendused ............................................................ 167
3.6 Kaitsekilbi gaasikasti kirjeldus ................................................................. 169
3.7 Kaitsekilbi gaasikasti kinnitamine (altvaade) ...................................................169
3.8 Kaitsekilbi gaasikasti ühendused .............................................................. 17 0
3.9 Osade ühendamise skeem .................................................................... 17 2
4.0 Käitamine.......................................................................................... 17 9
4.1 Plasmagaasi kasti käitamine................................................................... 17 9
4.2 Plasmagaasi kasti manomeetrid ...............................................................17 9
4.3 Plasmagaasi kasti rõhulülitid ..................................................................180
4.4 Kaitsekilbi gaasikasti käitamine................................................................ 181
4.5 Kaitsekilbi gaasikasti õhukardina õhuregulaator ............................................... 18 2
4.6 Kaitsekilbi gaasikasti kontrollventiilid ..........................................................183
151
SISUKORD
152
OSA 1 OHUTUSE ETTEVAATUSABINÕUD
1.0 Ohutuse Ettevaatusabinõud
ESAB keevitus- ja plasmalõikusseadme kasutajad omavad lõplikut vastutust kindlustamaks, et kõik kes töötavad seadmega ja asuvad seadme kõrval järgivad vastavaid tööohutuse ettevaatusabinõusid. Ohutuse ettevaatusabinõud peavad vastama nõudeile, mis kehtivad sellist tüüpi keevitus ja plasmalõikuse seadmetele. Järgnevaid soovitusi on vaja järgida lisaks tavalistele reeglitele, mis rakendatakse töökohas.
Ainult välja õppetatud personaal, kes tunneb töövõtteid keevitus ja plasmalõikuse seadmega, peab teostama kõiki töid. Seadme väärkasutamine võib tekitada ohtlikke olukordi mille tulemusena võib olla kasutaja vigastus või seadme rikke.
1. Ükskõik, kes kasutab keevituse ja plasmalõikuse seadet peab tundma:
- tema tööd
- avariilülitide asukohti
- tema töövõimalusi
- vastavaid ohutuse ettevaatusabinõusid
- keevitust ja / või plasmalõikust
2. Kasutaja peab kindlustama:
- et loata ja mittevajalikud isikuid ei paikneks seadme töötsoonis tema käivitamisel.
- et kõik kasutavad kaitsevahendeid kaarleegi süttimisel.
3. Töökoht peab:
- sobima oma eesmärgiks
- olema vaba tuuletõmbest
4. Isiklikud kaitsevahendid:
- Alati peab kandma soovitatavaid isiklikuid kaitsevahendeid, nagu näiteks kaitseprille, tulekindlaid kaitseriideid ja sobivaid kindaid.
- Ärge kandke liiga vabat riietust ja aksessuarid, nagu näiteks salle, käevõrusid, jne. Nende tööpinkidesse sattumise tulemuseks on kehavigastus või põletus.
5. Üldised ettevaatusabinõud:
- Peab kindlustama tagasipöörduva kaabli turvalise ühenduse.
- Töid kõrgepingeseadmetega võib teostada ainult kvalitseeritud elektrik.
- Vastavad tulekustutamisseaded peavad olema silmnähtavalt märgistatud ja paiknema ligidal.
- Seadme määrimist ja hooldust ei tohi teostada seadme kasutamise ajal.
153
OSA 1 OHUTUSE ETTEVAATUSABINÕUD
KEEVITUS JA PLASMALÕIKUS VÕIVAD TEKITADA KEHAVIGASTUSI TEILE JA TEISTELE. VÕTKE TARVITUSELE ETTEVAATUSABINÕUSID KEEVITAMISE JA
TÄHELEPANU
Elektrilöök - võib tappa!
- Paigaldage ja maandage keevituse või plasmalõikuse seade vastavalt rakendavatele reeglitele.
- Ärge puudutage voolu all olevaid osi paljaste kätega, niiskete kinnastega või niiskete rõivastega.
- Isoleerige end maast ja tööldetavast detailist.
- Töötamise ajal hoia end ohutus kehaasendis.
SIUTS JA GAASID - On kahjulikud teie tervisele.
- Hoidke pead eemal suitsust.
- Kasutage ventilatsiooni või õhutõmmet, või mõlemaid, suitsu ja gaaside eemaldamiseks töökohast ja tööruumist.
LÕIKUSE AJAL. KÜSIGE OMA TÖÖANDJALT TÖÖOHUTUSE INSTRUKTAAŽI, MIS PÕHINEB TOOTJALT SAADUD INFORMATSIOONIL OHTUDEST SEADMEGA TÖÖTAMISEL.
KAARE KIIRGUS - Võib vigastada silmi ja põletada nahka.
- Kaitske oma silmi ja keha. Kasutage keevituse / plasmalõikuse kaitseekraani ja keevitusmaski ja kandke kaitseriideid.
- Kaitske kõrvalseisjaid sobivate ekraanidega ja sirmidega.
TULEOHT
- Sädemed võivad tekkitada tulekahju. Veenduge, et lähedal ei ole kergsüttivaid materjale.
MÜRA - Liigne müra võib kahjustada kuulmist.
- Kaitske oma kõrvu. Kasutage kaitsekõrvaklappe või teisi kaitsevahendeid.
- Hoiatage kõrvalolijaid ohust.
RIKE - Juhul kui esineb rike kutsuge asjatundja.
ENNE SEADME PAIGALDAMIST VÕI KASUTAMIST LOE LÄBI JA MÕISTA KASUTUSJUHENDIT.
KAITSKE END JA TEISI!
154
2. PEATÜKK KIRJELDUS
2.0 Kirjeldus
2.1 Süsteemi tutvustus
Plasmasüsteem m3 on efektiivne, suure jõudlusega lõikamiskomplekt, mis on spetsiaalselt konstrueeritud kasu­tamiseks juhtseadmega ESAB CNC. See täiustatud tehnoloogia hõlmab gaasi ja vee juhtimist CNC-seadmesse.
CNC-juhtseadme väljundite juhitavata elektrooniliste klappide kasutamisega iseloomustab käesolevat süsteemi alljärgnev:
oluliselt väheneb riistvara hulk, mis on vajalik plasmapõleti juhtimiseks,• vähenenud puhastusaeg/ osade suurenenud läbilaskevõime,• gaasi- ja veevoolu kiiruse lihtsustatud juhtimine ESAB CNC protsessi parameetrite ekraani kaudu,• võimaldab programmeeritud/automaatset vedeliku- ja veevoolu kiiruse juhtimist SDP-failide (Schneid-• DatenPaket = lõikeandmete komplekt kaudu. Vt. täpsemat teavet SDP-failide kohta Visioni juhtseadme ja pragrammeerimise juhenditest. SDP-failide loomiseks kasutatavad andmed leiate oma mudeli põle­ti juhendist.) SDP-failidena vaadeldakse ka TDF-faile (tehniliste andmete failid). saab kasutada koos gaaslõikepõletiga PT-36. •
Plasmagaasi kast
Kaitsekilbi gaasikast
2.2 Plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kast, kaitsekilbi gaasikast ja PT-36
Lõikesüsteemi m3 täielik komplekt koosneb paljudest osadest. Vt. teavet osade ja ühendamise kohta alalõigust
3.9, Osade ühendamise skeem.
155
2. PEATÜKK KIRJELDUS
2.3 Nõuded gaasisüsteemile
Argoon 125 naela ruuttolli kohta (8,6 baari), keermetega 0,25” NPT, puhtus 99,995%, kuni 25-mikroniline ltreerimine
Lämmastik 125 naela ruuttolli kohta (8,6 baari), keermetega 0,25” NPT, 99,99%-lise puhtusega, kuni 25-mikroniline ltreerimine
Hapnik 125 naela ruuttolli kohta (8,6 baari), keermetega 0,25” NPT, 99,5%-lise puhtusega, kuni 25-mikroniline ltreerimine
H-35 (Argoon/Vesinik) 75 naela ruuttolli kohta (5,2 baari), erigaas, 99,995%-lise puhtusega, kuni 25-mikroniline ltreerimine
Metaan 75 naela ruuttolli kohta (5,2 baari), keermetega 0,25” NPT, 93%-lise puhtusega, kuni 25-mikroniline ltreerimine
Suruõhk (Õhukardin)
Suruõhk (Toiming)
2.4 Nõuded plasmagaasi kasti veetarnesüsteemile
Jahutusvesi .................................................................175 naela ruuttolli kohta (12,1 baari), 1,5 gallonit minuti kohta (5,68 l/min)
2.5 Nõuded plasmagaasi kasti elektrisisenditele
80 naela ruuttolli kohta (5,5 baari), keermetega 0,25” NPT, puhas, kuiv, õlivaba ja kuni 25-mikroniline ltreerimine
80 naela ruuttolli kohta @ 1200cfh (5,5 baari @ 35 m3h) kuni 25-mikroniline ltreerimine DIN kvaliteet ISO 8573-1 Õli kvaliteet mg/m3 = 0,1 klass 2 Osakese suurus 0,1 mikronit klass 1 Temperatuur +3 C klass 4
Toitepinge +24 V DC (alalisvool) doseerimisventiilidele, multifunktsionaalsetele seadmetele
+15 V DC (alalisvool) rõhulülititele
Pingesignaalid 24V AC (vahelduvvool) sisend käivitusgaasi solenoidklapile
120 V AC sisend kaarkäivitile 0-10 V DC sisend doseerimisventiilidele 0-10 V DC sisend massivoolu ventiilile
2.6 Nõuded kaitsegaasi kasti elektrisisenditele
Toitepinge +24 V DC 120/130 trafole ja I/O-plaadile
+24 V DC doseerimisventiilidele ja multifunktsionaalsetele seadmetele
2.7 Lisaseadmete süsteem
Jahuti vooliku adapterikomplekt .............................................................................. 0558006698
Adapteri jahutusaine EPP-200 .....................................................................................055 800616 2
156
2. PEATÜKK KIRJELDUS
2.8 Plasmagaasi kasti mõõtmed
11, 2 8 ” 286,5 mm
17, 13 ” 435,1 mm
7, 2 5 ” 184,2 mm
157
2. PEATÜKK KIRJELDUS
2.9 Kaitsekilbi gaasikasti mõõtmed
12 .0 0 ”
304.8 mm
8.00”
203.2 mm
20.00”
508.0 mm
158
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
2,00”
50,8 mm
3.0 Paigaldamine
ELEKTER VÕIB OLLA SURMAV! ENNE KÄESOLEVA SEADME ÜKSKÕIK MILLIST HOOLDUST VÕI KOKKU
HOIATUS!
3.1 Plasmagaasi kasti kirjeldus
Plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kast ühendub ESAB Visioni seadme juhtseadmetega ja plasmaseadmete toite­allikate EPP-seeria allikatega. Lauaarvuti liidesekaart saab elektroonilisi klappe juhtivalt CNC-seadmelt pingesig­naalid. Selle tulemusena juhib CNC gaasi või kaitsekilbi gaasi tarnet plasmalõikurisse. CNC-seadmele saadetakse tagasi teavitav analoogsignaal ja nii moodustub juhtahel.
3.2 Plasmagaasi kasti kinnitamine (altvaade)
PANEMIST VEENDUGE, ET TOITEALLIKAS EPP ON VÄLJA LÜLITATUD JA LAHTI ÜHENDATUD.
Kasti kinnitamisel tuleb järgida alljärgnevat.
Kastil on neli (1,10”) 28 mm-st keermestatud kinnitusava, mis paiknevad sümmeetriliselt pikikeskjoone kõrval. Pidage silmas avade asetuse seost mõõdikute ja kaabliklambritega.
,75”
19,1 mm
4,50”
114,3 mm
esiosa
tagaosa
4,13”
104,9 mm
11, 0 0 ”
279,4 mm
2,00”
50,8 mm
159
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.3 Plasmagaasi kasti ühendused
1. Kasti sisemusse pääsemiseks: eemaldage kruvid või keerake need lahti ja tõstke kasti kaas pealt ära, et tuua nähtavale sisemised komponendid.
2. Ühendage lahti tõmbetõkise/ klambri plokk. (Eemalda-
tuna võimaldab see tõmbetõkis kaablite ja voolikute pai­galdamist pistikuid ja ühendusdetaile eemaldamata.)
A. Eemaldage kaks kruvi, mis plokki koos hoiavad. B. Sisestage kaablid ühenduste tegemiseks kastis. C. Kinnitage plokk tagasi.
Tõmbetõkise/klambri plokk
Märkus.
Kaablid võib sisestada ükskõik millisesse kol­mest avast. Alloleval pildil on kasutatud ainult
ühte kaablit.
Peakaare kaabel
Voolukaabel
160
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.3.1 Plasmagaasi kasti käivituskasti ühendused
Kaarkäivituskast
TB1 – peakaare kaabel plasmasüsteemi toiteallikast.
TB4 – ühendatud kogumislatiga (alumine tagumine
parempoolne nurk).
TB2 – peakaare põleti kaabel põleti juhtmete juurest.
Must juhe - 120 V DC sisend
TB1 TB4 TB2 Must juhe
Peakaare kaabel
Vaade kaare käivituskasti alt
161
Kogumislatt
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.3.2 Plasmagaasi kasti ja põleti ühendused
Põleti ühendamist vaadake alljärgnevatelt joonistelt. Haakühenduse (ajutine ühendus) loomiseks tuleb lõike- ja käivitusgaasi voolikud, kaitsekilbi gaasivoolik, jahutusaine voolikud, õhukardina voolik; peakaare kaabel (TB2) ja põleti otsa/pehme elektrijuhe ühendada lauaarvuti plaadi X4 terminaliga.
1 - Sisemine vanamoodne õhu ja vee ühendusmutter
Põleti voolikukimbu ühendused
2
5
4
7
1
3
kaitsekilbi gaasi ühendamiseks
2 - B-IG otsikud plasma käivitusgaasi ja plasmalõikegaasi
jaoks. Kummagi vooliku saab ühendada mõlemasse kohta.
3 - Jahutusvee ühendused. 4 - peakaare kaabel - ühendatakse kaarkäivituskasti all
paikneva TB2-ga.
5 - Põleti otsa juhe / pehme elektrijuhe - ühendatakse
lauaarvuti plaadi X4 terminaliga.
6 - õhukardina voolik - ühendatakse õhukardinaga põleti
otsa juures
7 - Maandusjuhtmed (kollane/roheline) tuleb ühendada
maanduspoldiga karbis põleti ühenduskohast allpool.
2
1
6
5
3
162
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.3.3 Plasmagaasi kasti ja põleti jahutusvee ühendused
Jahuti sisse- ja väljaviivad ühendused toiteallikaga
Tehases märgistatakse koos põleti ja toitekaabliga pakendatud ühendused. Vajadusel on saadaval lisakleebised. Plasmagaasi
H2O VÄLJA
kasti sees paiknevate kaablite ja voolikute kulu jälgimisel saab tuvastada õiged ühendused. Voolulüliti paikneb sisseviival (“IN”) liinil.
Jahuti sisse- ja väljaviivad ühendused põletiga
Plasmagaasi kasti tagantvaade
H2O SISSE
Jälgige ühendusdetailidel olevaid nooli, mis osutavad jahutusaine voolusuunale. Jahutusvedeliku väljaviival ühendusel on parempidised keermed. Jahutusvedeliku sisseviival ühendusel on vasakpidised keermed.
Märkus.
Alljärgneval joonisel on näidatud jahutusaine voolikute veejahuti ja
plasmagaasi kasti vahelised ühendused.
Plasmagaasi kas-
ti tagantvaade
Veejahuti
163
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.3.4 Toiteallika ühendus plasmagaasi kasti kogumislatiga
1. Eemaldage 4/0 (95 mm 2) isolatsioon, umbes 38 mm.
2. Sisestage 4/0 (95 mm2) kaabel kogumislati avasse, kuni vaskosa ulatub latiploki servani.
3. Keerake kinni kaablil olev(ad) kinnituskruvi(d).
Märkus.
Kogumislatt mahutab endasse need kaablid. (1) 4/0 (95 mm2) - 400 amprit sekundis (2) 4/0 (95 mm2) - 800 amprit sekundis (3) 4/0 (95 mm2) - 1000 amprit sekundis
Peakaare kaabel
Kogumislati plokk
Voolukaabel
Isolatsiooni hoolikas eemaldamine muudab toitekaabli paigal-
MÄRKUS.
damise liidese sisse lihtsamaks. Ärge tõmmake vaskjuhtmeid laiali.
3.3.5 Plasmagaasi kasti ja lauaarvuti plaadi ühendused
X1-10 - +24 V DC sisend
X1-9 - Anduri sisend
X1-2 - Ühine/ korpuse maandus
X4 - Põleti ots/ pehme elektrijuhe
PE - Korpuse maandus
164
Märkus.
Enama teabe saamiseks vaadake järgmisel le-
heküljel olevat lauaarvuti plaadi joonist.
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
25.07.2005 12:51:42 C:\Programme\EAGLE_V4-11\projects\2256510\2256510.sch (Sheet: 1/1)
Lauaarvuti plaadi joonis
165
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.4 Plasmagaasi kasti Nomex’i isolatsioon
Nomex’i isolatsioon
1. Kasti sisemusse pääsemiseks: eemaldage kruvid või keerake need lahti ja tõstke kasti kaas pealt ära, et tuua nähtavale sisemised komponendid.
2. Paigaldage Nomex’i isolatsioon, et vältida ükskõik millise kaarlahenduse tekkimist kogumislati ja kaarkäivituskasti terminalide vahel.
3. Asetage plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti sisu tagasi.
166
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.5 Plasmagaasi kasti gaasiühendused
Gaasiühendused tehakse kasti välisküljel. Toiteallikate ja plasmagaasi kasti vahelised gaasitorud ühendatakse kasti tagaküljel. Põleti ja plasmagaasi kasti vahelised gaasitorud ühendatakse kasti esiküljel.
ETTEVAATUST!
Mustuseosakesed ummistavad doseerimisventiilide väikesed avaused. Kõikides gaasitarneseadmetes peab toiteallika ja gaasireguleerimispaneeli vahele olema paigaldatud 25-mikroniline lter. ESAB-i lter P/N 56998133 (asendusltrielement P/N
0560988406). Doseerimisventiilidel ei ole hooldust vajavaid osi. Asendage ventiilikomplekt tehase varuosadega.
Filtreerimata gaas ummistab doseerimisventiilid.
Plasmagaasi kasti tagaküljel paiknevad gaasitorude ühendused
Plasmagaasi kasti esiküljel paiknevad gaasitorude ühendused
167
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
Gaasitorustiku saastumine kahjustab doseerimisventiile. Puhastage gaasitorusid.
ETTEVAATUST!
1
2
5
6
Enne gaasitarnetorude ühendamist plasmasüsteemi m3 plas­magaasi kastiga puhastage kõik torud hoolikalt. Voolikute tootmisprotsessi jääkmaterjalid võivad ummistada/kahjustada teie plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti doseerimisventiile.
1. Puhastage gaasi- ja õhutorustik täielikult enne 25-mikroniliste gaasiltrite ühendamist.
2. Ühendage hapniku-, H35-, lämmastiku- ja õhutorud gaasiltritega.
3. Puhastage kaitsekilbi gaasikasti ja plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti vahel olevad gaasi- ja õhutorud.
4. Ühendage gaasi- ja õhutorud plasmagaasi kasti tagaküljele.
4
7
20
3
8
10
12
11
9
13
19
15
1 PG1 2 PG2 3 Õhukardin 4 PG2 välja 5 PG1 välja 6 Kilp 7 Põleti 8 14 tihvti tõstemehhanismile (tõukurile) B3
9 8 tihvti kaitsekilbi kastile 10 10 tihvti tõstemehhanismile (tõukurile) B3 11 H-35 12 Käivitusgaasi valik (O2 N2 ÕHK) 13 Argoon 14 H2O SISSE 15 Kilp 16 Õhukardin 17 Lõikegaasi valik (O2 N2 ÕHK) 18 H2O VÄLJA 19 Voltmeetri LED (valgusdiood) 20 Põleti kaabli/juhtmete maanduspolt
14
18
17
16
168
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
,75”
19,1 mm
ELEKTER VÕIB OLLA SURMAV! ENNE KÄESOLEVA SEADME ÜKSKÕIK MILLIST HOOLDUST VÕI KOKKU
HOIATUS!
3.6 Kaitsekilbi gaasikasti kirjeldus
Plasmasüsteemi m3 kaitsekilbi gaasikast ühendub ESAB Visioni seadme juhtseadmetega ja plasmaseadmete toiteallikate EPP-seeria allikatega. Lauaarvuti liidesekaart saab doseerimisventiile ja solenoidklappe juhtivalt CNC-seadmelt pingesignaalid. Selle tulemusena juhib CNC gaasi või kaitsekilbi gaasitarnet plasmalõikurisse. CNC-seadmele saadetakse tagasi teavitav analoogsignaal ja nii moodustub juhtahel.
3.7 Kaitsekilbi gaasikasti kinnitamine (altvaade)
Kasti kinnitamisel tuleb järgida alljärgnevat.
PANEMIST VEENDUGE, ET TOITEALLIKAS EPP ON VÄLJA LÜLITATUD JA LAHTI ÜHENDATUD.
Kastil on neli (1,10”) 28 mm-st keermestatud kinnitusava, mis paiknevad sümmeetriliselt pikikeskjoone kõrval. Pidage silmas avade asetuse seost mõõdikute ja kaabliklambritega.
,75”
19,1 mm
6,50”
165,1 mm
esiosa
2,50”
63,5 mm
1,50”
38,1 mm
tagaosa
16, 00”
406,4 mm
169
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.8 Kaitsekilbi gaasikasti ühendused
Kõik ühendused tehakse kasti välisküljel. Vt. allolevaid jooniseid ja tabelit.
Gaasitorustiku saastumine kahjustab sisemisi osasid. Puhastage gaasitorusid.
ETTEVAATUST!
Enne gaasitarnetorude ühendamist plasmasüsteemi m3 kait­sekilbi gaasikastiga puhastage kõik torud hoolikalt. Voolikute tootmisprotsessi jääkmaterjalid võivad ummistada/kahjusta­da teie plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti ventiile.
3.8.1 Kaitsekilbi gaasikasti eesmised ühendused
13
10
4
5
12
1
11
6
2
3
7
1 Voolukaabel 2 Maandusühendus 3 Lattühenduse side 4 CNC välja toiteallikaga 5 Plasmagaasi kastiga 6 Varu 7 Õhukardinaga 8 Plasmagaasiga 2
9 Plasmagaasiga 1 10 Varuosa 11 Toitekaabli konnektor 12 X100 Haarav pistik 13 Kandur
8
9
4
5
6
Sisevaade, mis näitab ühendusi 4, 5 ja 6
170
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.8.2 Kaitsekilbi gaasikasti eesmised ühendused
1
7
2
1 Kaitsekilbi gaasi väljund 2 Õhukardina sisend 3 Hapnikusisend 4 N2 sisend 5 Õhusisend 6 Kontrollventiiid (tüüpiline) 7 CH4 sisend
3
4
5
6
m3 gaasiühendusdetailide komplekt (0558005229, koos m3-süsteemiga), sisaldab järgmisi osi:
P/N Kirjeldus Kogus
36Z40 MUTRIGA VOOLIK B-A/W .63-18F RH 2
136Z08 MUTRIGA VOOLIK B-I/G .63-18M RH 1
3380 MUTRIGA VOOLIK B-OXY .56-18F RH 1 3381 MUTRIGA VOOLIK B/ACET .56-18F LH 2
136Z07 MUTRIGA VOOLIK A-I/G .38-24M RH 1
2064114 NPL PUSH A/A-W 3/16 ID VOOLIK 1
03Z74 NPL SURVE B/SUURUS 3/8 VOOLIK 5
3479 95 NPL SURVE B/A-W 3/8 ID VOOLIK 1
0558006336 m3 PLASMAFILTRIKOMPLEKT 1
20373 KAARKEEVITUSE OTSIKU KOOSTE 1
171
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
3.9 Osade ühendamise skeem
3
5
4
N
Õhk
(puhas, kuiv
õlivaba tööõhk
õhukardina
varusta-
miseks)
2
CH
4
Õhk
(plasma
kaitsekilbi varustus DIN kvaliteet ISO
8573-1)
3-faasiline,
maandusega
2
3a
1
kaabel
CNC
Peakaare
Voolukaabel
13
O
Ar-
goon
H-35
PS & WC juhtkaablid
Kaabel 4c
tatud paar
Kaabel 4, keeru-
Voolukaabel
Peakaare kaabel
2
11
25-mikronilised ltrid
Märkus:
siin võib kasutada õhukardinat või mullisummutit. Vaadake tingimusi
põleti kasutusjuhendist.
9
10
14
Maandus
7
8
6
16
12
Voltmeetri LED (valgus­diood)
15a = 10 tihvti 15b = 14 tihvti
Põleti juhe
Kodeerimisseade
/ pingeulatuse
juhtimine
17
Töödeldav detail
Töölaud
17 2
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
DETAILI NUMBER OSA NUMBER KIRJELDUS
1 0 558 00 4315 EPP-200, 200,230,380,415,460,575V
0558006470 EPP-400 400V, 50/60Hz CE 0558006471 EPP-400 460V, 60Hz 0558006472 EPP-400 575V, 60Hz 0558006473 EPP-600 400V, 50/60Hz CE 05 5800 6474 EPP-600 460V, 60Hz 0558006475 EPP-600 575V, 60Hz 0558007800 EPP-201, 380/400V, 50/60Hz, CCC/CE 0558007801 EPP-201, 460V, 60Hz 0558007802 EPP-201, 575V, 60Hz 0558007831 EPP-360, 380/400V, 50/60Hz, CCC/CE 0558006832 EPP-360, 460V, 60Hz 0558006833 EPP-360, 575V, 60Hz 0558007730 EPP-401/450, 380/400V, 50/60Hz CE 0558007731 EPP-450, 460V, 60Hz 0558007732 EPP-450, 575V, 60Hz 0558007733 EPP-601, 380/400V, 50/60Hz, CCC/CE 0558007734 EPP-601, 460V, 60Hz 0558007735 EPP-601, 575V, 60Hz
2 0558006086 Harukarp, PS & WC
3 0558004837 Kaablijuhik, WC, 5 m (16’)
0558004838 Kaablijuhik, WC, 10 m (33’) 0558004839 Kaablijuhik, WC, 20 m (66’)
3a 0558004849 Kaablijuhik, PS & WC, 5 m (16’)
0558004850 Kaablijuhik, PS & WC, 10 m (33’) 05580 04851 Kaablijuhik, PS & WC, 20 m (66’) 0558004852 Kaablijuhik, PS & WC, 40 m (131’) 0558004853 Kaablijuhik, PS & WC, 50 m (164’) 0558004854 Kaablijuhik, PS & WC, 60 m (196’) 0558005237 Kaablijuhik, PS & WC, 15 m (49’) 0558005238 Kaablijuhik, PS & WC, 30 m (98’)
4 0558005246 Jahutusaine voolik, 5 m (16’)
0558005563 Jahutusaine voolik, 10 m (33’) 0558005564 Jahutusaine voolik, 15 m (49’) 0558005565 Jahutusaine voolik, 20 m (66’) 0558005247 Jahutusaine voolik, 30 m (98’) 0558005248 Jahutusaine voolik, 40 m (131’) 0558005567 Jahutusaine voolik, 50 m (164’) 0558005249 Jahutusaine voolik, 60 m (196’)
17 3
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
DETAILI NUMBER OSA NUMBER KIRJELDUS
5 0558004400 Jahuti tsirkulatsioonipump PCC-10
05 5800 7515 Jahuti tsirkulatsioonipump PCC-11
6 0558006089 Voolik, plasmagaas #1, 1,5 m (5’)
0558006090 Voolik, plasmagaas #1, 5 m (16’) 0558006091 Voolik, plasmagaas #1, 6 m (19’) 0558006092 Voolik, plasmagaas #1, 7 m (23’) 0558006093 Voolik, plasmagaas #1, 8 m (26’) 0558006094 Voolik, plasmagaas #1, 9 m (30’) 0558006095 Voolik, plasmagaas #1, 10 m (33’) 0558006096 Voolik, plasmagaas #1, 11 m (36’) 0558006097 Voolik, plasmagaas #1, 12 m (39’) 0558006098 Voolik, plasmagaas #1, 13 m (43’) 0558006099 Voolik, plasmagaas #1, 14 m (46’) 0558006100 Voolik, plasmagaas #1, 15 m (49’)
0558 006101 Voolik, plasmagaas #1, 16 m (52’) 0558 006102 Voolik, plasmagaas #1, 17 m (56’) 0558 006103 Voolik, plasmagaas #1, 18 m (59’)
0558 006104 Voolik, plasmagaas #1, 19 m (62’)
0558006105 Voolik, plasmagaas #1, 20 m (66’)
7 0558006106 Voolik, plasmagaas #2, 1,5 m (5’)
0558 006107 Voolik, plasmagaas #2, 5 m (16’) 0558006108 Voolik, plasmagaas #2, 6 m (19’) 0558 006109 Voolik, plasmagaas #2, 7 m (23’)
0 55 8 0 0 6 110 Voolik, plasmagaas #2, 8 m (26’)
0 55 8 0 0 6 111 Voolik, plasmagaas #2, 9 m (30’) 0 55 8 0 0 6 112 Voolik, plasmagaas #2, 10 m (33’) 0 55 8 0 0 6 113 Voolik, plasmagaas #2, 11 m (36’) 0 55 8 0 0 6 114 Voolik, plasmagaas #2, 12 m (39’) 0 55 8 0 0 6 115 Voolik, plasmagaas #2, 13 m (43’) 0 55 8 0 0 6 116 Voolik, plasmagaas #2, 14 m (46’) 0 55 8 0 0 6 117 Voolik, plasmagaas #2, 15 m (49’) 0 55 8 0 0 6 118 Voolik, plasmagaas #2, 16 m (52’) 0 55 8 0 0 6 119 Voolik, plasmagaas #2, 17 m (56’) 05 58 00 612 0 Voolik, plasmagaas #2, 18 m (59’) 05 58 00 6121 Voolik, plasmagaas #2, 19 m (62’) 05 58 00 612 2 Voolik, plasmagaas #2, 20 m (66’)
174
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
DETAILI NUMBER OSA NUMBER KIRJELDUS
8 0558006200 Voolik, kaitsekilbi gaas #5, 1,5 m (5’)
0558006201 Voolik, kaitsekilbi gaas #16, 5 m (16’) 0558006202 Voolik, kaitsekilbi gaas, 6 m (19’) 0558006203 Voolik, kaitsekilbi gaas, 7 m (23’) 0558006204 Voolik, kaitsekilbi gaas, 8 m (26’) 0558006205 Voolik, kaitsekilbi gaas, 9 m (30’) 0558006206 Voolik, kaitsekilbi gaas, 10 m (33’) 0558006207 Voolik, kaitsekilbi gaas, 11 m (36’) 0558006208 Voolik, kaitsekilbi gaas, 12 m (39’) 0558006209 Voolik, kaitsekilbi gaas, 13 m (43’) 05580 06210 Voolik, kaitsekilbi gaas, 14 m (46’)
0 55 8 0 0 6 211 Voolik, kaitsekilbi gaas, 15 m (49’) 05 58 00 62 12 Voolik, kaitsekilbi gaas, 16 m (52’) 05 58 00 6213 Voolik, kaitsekilbi gaas, 17 m (56’)
0558 006214 Voolik, kaitsekilbi gaas, 18 m (59’)
05 5800 6215 Voolik, kaitsekilbi gaas, 19 m (62’)
055 800 6216 Voolik, kaitsekilbi gaas, 20 m (66’)
9 05 58 0 06 217 Voolik, õhukardin, 1,5 m (5’)
055 8006218 Voolik, õhukardin, 5 m (16’) 0558 00 6219 Voolik, õhukardin, 6 m (19’) 0558006865 Voolik, õhukardin, 6,1m (20’) 0558006220 Voolik, õhukardin, 7 m (23’) 05580 06221 Voolik, õhukardin, 8 m (26’) 0558006222 Voolik, õhukardin, 9 m (30’) 0558006223 Voolik, õhukardin, 10 m (33’) 0558006224 Voolik, õhukardin, 11 m (36’) 0558006225 Voolik, õhukardin, 12 m (39’) 0558006226 Voolik, õhukardin, 13 m (43’) 0558006227 Voolik, õhukardin, 14 m (46’) 0558006228 Voolik, õhukardin, 15 m (49’) 0558006229 Voolik, õhukardin, 16 m (52’) 0558006230 Voolik, õhukardin, 17 m (56’) 055800 6231 Voolik, õhukardin, 18 m (59’) 0558006232 Voolik, õhukardin, 19 m (62’) 0558006233 Voolik, õhukardin, 20 m (66’)
175
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
DETAILI NUMBER OSA NUMBER KIRJELDUS
10 055 80 04 841 Õhukardina voolik, 1,4 m (4,5’)
0558004842 Õhukardina voolik, 1,8 m (6’) 0558004843 Õhukardina voolik, 3,6 m (12’) 0558004844 Õhukardina voolik, 4,6 m (15’) 0558004845 Õhukardina voolik, 5,2 m (17’) 0558004846 Õhukardina voolik, 7,6 m (25’)
11 056 09 42 312 Kaitsekilbi gaasikast
12 0560 9414 91 Plasmagaasi kast
13 2239606 Toite harukarp
14 374 40 Õhukardina kokkupanekukomplekt
37439 Mullisummuti
15a 0 56 09 40 129 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 1,4 m (4,5’) - 2 pistikut
0 56 09 4170 0 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 1,8 m (6’) - 2 pistikut 05 60 94 0135 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 3,6 m (12’) - 2 pistikut
0 56 09 4170 1 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 4,6 m (15’) - 2 pistikut 0560940138 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 5,2 m (17’) - 2 pistikut 05 60 94 0141 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 7,6 m (25’) - 2 pistikut 05 6094 0142 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 10,7 m (35’) - 2 pistikut 05 60 9414 82 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 7,6 m (25’) - 1 pistik 05 60 9414 83 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 10,7 m (35’) - 1 pistik 05 60 9414 84 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 13,7 m (45’) - 1 pistik 05 60 9414 85 Kaabel, PGC-B3, 10 tihvti, 16,8 m (55’) - 1 pistik
176
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
DETAILI NUMBER OSA NUMBER KIRJELDUS
15b 056 09 4014 4 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 1,4 m (4,5’) - 2 pistikut
0 56 09 4170 2 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 1,8 m (6’) - 2 pistikut 05 6094 0147 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 3,6 m (12’) - 2 pistikut
0 56 09 4170 3 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 4,6 m (15’) - 2 pistikut 05 6094 0148 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 5,2 m (17’) - 2 pistikut 05 6094 0149 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 7,6 m (25’) - 2 pistikut 05 60 94 0152 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 10,7 m (35’) - 2 pistikut
05 60 9414 87 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 7,6 m (25’) - 1 pistik 05 60 9414 88 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 10,7 m (35’) - 1 pistik 05 60 9414 89 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 13,7 m (45’) - 1 pistik
05 60 941490 Kaabel, PGC-B3, 14 tihvti, 16,8 m (55’) - 1 pistik
16 0560939938 Kaabel, GS-PGC, 8 tihvti, 1,8 m (6’)
0560939939 Kaabel, GS-PGC, 8 tihvti, 7,6 m (25’) 0560939940 Kaabel, GS-PGC, 8 tihvti, 10,7 m (35’) 05 60 939 941 Kaabel, GS-PGC, 8 tihvti, 13,7 m (45’) 0560939942 Kaabel, GS-PGC, 8 tihvti, 16,8 m (55’)
17 0558006745 Plasmapõleti PT-36, 1,4 m (4,5’)
0558006746 Plasmapõleti PT-36, 1,8 m (6’)
0558006747 Plasmapõleti PT-36, 3,6 m (12’) 0558006748 Plasmapõleti PT-36, 4,3m (14’)
0558006749 Plasmapõleti PT-36, 4,6 m (15’) 0558006750 Plasmapõleti PT-36, 5,2 m (17’) 0558006779 Plasmapõleti PT-36, 6.1m (20’)
0558006751 Plasmapõleti PT-36, 7,6 m (25’)
17 7
3. PEATÜKK PAIGALDAMINE
178
4. PEATÜKK KÄITAMINE
4.0 Käitamine
4.1 Plasmagaasi kasti käitamine
Plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti peamiseks eeliseks on see, et talitlusparameetreid juhitakse CNC-seadme kaudu. Plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti kasutamisel ei ole vajalik läbida käitamisprotseduure. Juhtimine teostatakse käsitsi sisestuse kaudu Visioni lõikeparameetrite ekraanil või kasutades protsessi parameetrite failide ESAB-i süsteemi.
Märkus.
Protsessi parameetrite failid (nimetatakse kas SDP- või TDF-failideks) on masina juhtmällu salvestatud failid, mis sisaldavad kogu vajalikku teavet lõikepaksuse ja materjali tüübi kohta. See on spetsiiline materjali, tiheduse, põleti mudeli, gaasi ja materjali tüübi kohta. Failide loomiseks kasutatavad andmed leiate oma põleti juhendist. Parameetrifailide loomise ja kasutamise kohta vaadake enam teavet ESAB
CNC-seadme osade programmeerimise juhendist.
Vt. LÕIKEANDMETE JUHENDIT P/N 0558006263 lõikeparameetrite
MÄRKUS.
seadete kohta, mida kasutatakse plasmasüsteemi m3 plasmagaasi kasti korral.
4.2 Plasmagaasi kasti manomeetrid
Manomeetrid kuvavad põleti tegelikku rõhku. Manomeetrid saadavad operaatorile tagasisidet ja see võib olla abiks põletiprobleemide tuvastamisel.
Käivitusgaas (P G1)
Lõikegaas (PG2)
PG1 ja PG2 all peetakse enamasti silmas käivitus- ja lõikegaasi. Teatud lõiketingi-
mused nõuavad vaid PG1 olemasolu.
Märkus.
179
4. PEATÜKK KÄITAMINE
4.3 Plasmagaasi kasti rõhulülitid
Rõhulülitid jälgivad torustikus olevat rõhku ja annavad CNC-seadmele sisendandmed. Kui rõhk langeb alla 50 psi, võib CNC-seade protsessi katkestada. Lülitid paiknevad ahelas solenoidklapi ja doseerimisventiili vahel ja reguleerivad kaitsekilbi gaasi 1 ja 2, käivitusgaasi ja lõikegaasi.
Plasmagaasi kast
Gaasi rõhulüliti
180
4. PEATÜKK KÄITAMINE
4.4 Kaitsekilbi gaasikasti käitamine
Plasmasüsteemi m3 kaitsekilbi gaasikasti peamiseks eeliseks on see, et talitlusparameetreid juhitakse CNC­seadme kaudu. Plasmasüsteemi m3 kaitsekilbi gaasikasti kasutamisel ei ole vajalik läbida käitamisprotseduure. Juhtimine teostatakse käsitsi sisestuse kaudu Visioni lõikeparameetrite ekraanil või kasutades protsessi para­meetrite failide ESAB-i süsteemi.
Märkus.
Protsessi parameetrite failid (nimetatakse kas SDP- või TDF-failideks) on masina juhtmällu salvestatud failid, mis sisaldavad kogu vajalikku teavet lõikepaksuse ja materjali tüübi kohta. See on spetsiiline materjali, tiheduse, põleti mudeli, gaasi ja materjali tüübi kohta. Failide loomiseks kasutatavad andmed leiate oma põleti juhendist. Parameetrifailide loomise ja kasutamise kohta vaadake enam teavet ESAB
CNC-seadme osade programmeerimise juhendist.
Vt. LÕIKEANDMETE JUHENDIT P/N 0558006263 lõikeparameetrite
MÄRKUS.
seadete kohta, mida kasutatakse plasmasüsteemi m3 kaitsekilbi gaasikasti korral.
181
4. PEATÜKK KÄITAMINE
4.5 Kaitsekilbi gaasikasti õhukardina õhuregulaator
Õhuregulaator kuvab põleti tegelikku rõhku. See saadab operaatorile tagasisidet, mis võib olla abiks põletiprob­leemide tuvastamisel.
Õhuregulaatori juurde pääsemiseks:
1. Eemaldage kate. Regulaatorit ei ole vaja reguleerida. Regulaatori tehaseseade on voolamise ajal seadistatud 40 psi-le.
182
4. PEATÜKK KÄITAMINE
4.6 Kaitsekilbi gaasikasti kontrollventiilid
Kontrollventiilid peatavad tagasivoolu gaasi valimise ajal. Gaasitorude puhastamiseks on vajalik kontrollven­tiilide regulaarne puhastamine. Torude puhastamiseks keerake lihtsalt lahti kontrollventiilide korgid, et gaas­irõhku välja lasta.
183
Kontrollventiilid
(9 tüüpilist)
4. PEATÜKK KÄITAMINE
184
Loading...