ELECTRO-LINE TX-150x80 User guide

Page 1
INSTRUKCJA OBS£UGI
KOCA
ELEKTRYCZNEGO
model TX 150x80
Rozmiar 150 x 80 cm
model TX 190x140
Rozmiar 190 x 140 cm
Importer i dystrybutor:
ARKA AGD Sp. z o.o., Ul. Strycharska 4, 26-618 RADOM
tel.: (048) 360 91 40, (048) 360 94 32, faks: (048) 384 65 38, Telefon do serwisu: (048) 369 93 63 www.arkaagd.pl, E-mail: arkaagd@arkaagd.pl
Page 2
UWAGA:
Przed przyst¹pieniem do u¿ytkowania przeczytaæ instrukcjê obs³ugi.
PROSIMY ZACHOWAÆ INSTRUKCJÊ
OBS£UGI
PROSIMY ZACHOWAÆ ORYGINALNE OPAKOWANIE W OKRESIE
GWARANCYJNYM
Obs³uga serwisowa urz¹dzenia winna byæ dokonywana wy³¹cznie
przez autoryzowane punkty serwisowe.
Warszawa
£ódŸ
Kielce
Starachowice Wierzbica
Kozienice
Lublin
RADOM
Centrum
Rzeszów
- 2 -
Page 3
I. WA¯NE WSKAZÓWKI BEZPIECZEÑSTWA:
- Przed u¿yciem nale¿y sprawdziæ, czy koc nie jest uszkodzony. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeñ nie wolno pod³¹czaæ koca do gniazdka sieciowego.
- Nie wolno pod³¹czaæ koca elektrycznego do sieci o napiêciu innym ni¿ 230 V.
- W przypadku, gdy koc nie jest u¿ywany, powinien byæ przechowywany w oryginalnym opakowaniu, w bezpiecznym miejscu, niedostêpnym dla dzieci i osób niepe³nosprawnych. Miejsce przechowywania powinno zabezpieczaæ koc przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed zgniataniem, zaginaniem itp.
- Koc nie mo¿e byæ u¿ytkowany w stanie z³o¿onym a czasie u¿ytkowania nale¿y unikaæ za³amañ i pofa³dowañ koca - koc powinien byæ rozprostowany.
- Koc nale¿y sprawdzaæ okresowo (najlepiej przed ka¿dym kolejnym u¿ytkowaniem) w celu stwierdzenia ewentualnych œladów zu¿ycia lub uszkodzenia.
- W przypadku stwierdzenia œladów zu¿ycia lub uszkodzenia nale¿y natychmiast oddaæ koc do sprawdzenia i naprawy w autoryzowanym punkcie serwisowym.
- Zachowaæ szczególn¹ ostro¿noœæ przy stosowaniu koca na regulowanym ³ó¿ku. Po ka¿dej regulacji ustawienia ³ó¿ka lub po zmianie pozycji cia³a, nale¿y sprawdziæ czy koc nie jest pofa³dowany a przewód zasilaj¹cy zgnieciony (zagiêty).
- Zabrania siê pozostawiaæ w³¹czony koc elektryczny bez nadzoru przy dzieciach, osobach niepe³nosprawnych, niedo³ê¿nych i niewra¿liwych na ciep³o.
- Zabrania siê zanurzaæ wtyczkê lub koc w wodzie lub w innych p³ynach, gdy¿ mo¿e groziæ to pora¿eniem elektrycznym w momencie pod³¹czenia koca do zasilania.
- Zabrania siê u¿ywania koca w stanie z³o¿onym lub gdy koc jest pofa³dowany a przewód zasilaj¹cy zgnieciony (pozaginany).
- Zabrania siê u¿ytkowania koca, gdy jest on mokry lub wilgotny.
- Zabrania siê wbijaæ w koc szpilek, igie³ lub innych metalowych przedmiotów.
- Koc nie jest przewidziany do u¿ytku dla celów medycznych.
- Koca nale¿y u¿ywaæ wy³¹cznie zgodnie z jego przeznaczeniem oraz w sposób opisany w instrukcji obs³ugi.
- Nale¿y zawsze wyci¹gn¹æ wtyczkê z gniazda zasilaj¹cego po zakoñczeniu u¿ytkowania koca. Zabrania siê u¿ywaæ, gdy kabel zasilaj¹cy jest uszkodzony.
- Nigdy nie nale¿y k³aœæ przewodu zasilaj¹cego na rozgrzanym kocu elektrycznym.
- Nigdy nie nale¿y owijaæ przewodu zasilaj¹cego wokó³ koca, gdy¿ mo¿e to prowadziæ do uszkodzenia przewodu.
- Zabrania siê u¿ywaæ urz¹dzenia gdy przewód zasilaj¹cy jest uszkodzony lub nosi zewnêtrzne œlady uszkodzenia np. pêkniêcie, przeciêcie, przetarcie itp.
- UWAGA: Przy³¹czenie typu Z - Przewód zasilaj¹cy nie od³¹czalny, nie mo¿e byæ wymieniany. Je¿eli przewód ulegnie uszkodzeniu sprzêt staje siê bezu¿yteczny.
- W sytuacjach zagro¿enia ¿ycia i zdrowia u¿ytkownika nale¿y natychmiast od³¹czyæ koc od sieci.
- Producent i importer nie odpowiadaj¹ za ¿adne szkody spowodowane niew³aœciwym, niezgodnym z przeznaczeniem i niezgodnym z niniejsz¹ instrukcj¹ obs³ugi u¿ytkowaniem koca.
- Jakiekolwiek samodzielne próby naprawiania uszkodzonego koca powoduj¹ natychmiastowe wygaœniêcie gwarancji co oznacza utratê przez u¿ytkownika prawa do bezp³atnej naprawy urz¹dzenia w okresie gwarancyjnym.
- 3 -
Page 4
II. SPOSÓB U¯YWANIA KOCA ELEKTRYCZNEGO:
- Koc nale¿y roz³o¿yæ równo na odpowiednio twardym materacu lub ³ó¿ku.
- Przed u¿yciem koca mo¿na go wstêpnie nagrzaæ, w³¹czaj¹c koc 15-30 minut przed u¿yciem. W tym celu nale¿y wetkn¹æ wtyczkê przewodu zasilaj¹cego do gniazdka sieciowego i ustawiæ regulator temperatury w pozycji “1” lub “2”. Uwaga: przy ustawieniu regulatora temperatury w pozycji “1” lub “2” zapali siê czerwona lampka sygnalizacyjna zasilania. Przy ustawieniu regulatora w pozycji ‘1” koc bêdzie siê nagrzewa³ wolniej, a w pozycji “2” szybciej.
- Koc mo¿na u¿ywaæ na dwa sposoby. Mo¿na le¿eæ na roz³o¿onym p³asko kocu lub te¿ mo¿na nakryæ siê kocem od ramion a¿ do stóp, zwracaj¹c jednak uwagê, aby koc le¿a³ swobodnie i mo¿liwie p³asko, nie by³ z³o¿ony, pofa³dowany lub zawiniêty.
- Nie wolno zawijaæ siê w koc a jedynie przykrywaæ swobodnie kocem (nie podwijaæ i podk³adaæ brzegów koca pod cia³o).
- Zabrania siê nakrywaæ koca dodatkowym nakryciem (kocem, ko³dr¹, pledem itp.), gdy¿ mo¿e to prowadziæ do przegrzania cia³a, wyst¹pienia zjawiska szoku termicznego, a tak¿e do uszkodzenia koca.
- Zabrania siê sk³adania koca, zaginania koca, przyciskania koca i uk³adania na kocu ciê¿kich przedmiotów, gdy¿ takie dzia³anie mo¿e powodowaæ uszkodzenie siatki grzewczej w kocu.
- Z chwil¹ osi¹gniêcia przez koc odpowiedniej temperatury zaleca siê zmniejszenie intensywnoœci nagrzewania i przestawienie regulatora z pozycji “2” do pozycji “1” lub te¿ ca³kowite wy³¹czenie nagrzewania.
- Nie zaleca siê pozostawiania w³¹czonego koca na czas snu. W przypadku koniecznoœci korzystania z koca w czasie snu, nale¿y zmniejszyæ grzanie, ustawiaj¹c regulator temperatury w pozycji “1’ oraz zwróciæ szczególn¹ uwagê, aby koc by³ ca³y czas równo roz³o¿ony bez ¿adnych fa³d, zagiêæ i podwiniêæ. Nale¿y równie¿ zapewniæ nadzór drugiej osoby nad osob¹ œpi¹c¹, która okresowo sprawdza³a by poprawnoœæ u¿ytkowania koca w trakcie snu i nie dopuszcza³a do jego fa³dowania i podwijania oraz zaginania przewodu zasilaj¹cego.
- UWAGA: Brak sygnalizacji (zapalenia siê sygnalizacyjnej diody czerwonej) po w³¹czeniu wtyczki przewodu zasilaj¹cego do gniazdka sieciowego i za³¹czeniu wy³¹cznika pracy (poz. 1 lub 2) oznacza:
1) Zadzia³anie bezpiecznika topikowego, 2) Zadzia³anie termistora W takim przypadku nale¿y bezzw³ocznie oddaæ urz¹dzenie do naprawy w autoryzowanym punkcie serwisowym.
III. MYCIE I KONSERWACJA KOCA:
- Zabrania siê zanurzaæ wtyczkê lub koc w wodzie lub w innych p³ynach, gdy¿ grozi to pora¿eniem elektrycznym.
- Zabrania siê stosowaæ jakichkolwiek wybielaczy do mycia koca.
- Zabrania siê prania rêcznego koca w wodzie lub prania w pralce.
- Do czyszczenia u¿ywaæ wy³¹cznie wilgotnej œciereczki, miêkkiej szczotki i delikatnie dzia³aj¹cych detergentów (œrodków do prania).
- Po czyszczeniu koca oraz przed ponownym u¿yciem nale¿y koc dok³adnie wysuszyæ. Po wysuszeniu koca nie nale¿y go sk³adaæ i zaginaæ w sposób mog¹cy powodowaæ uszkodzenie siatki grzewczej koca.
- 4 -
Page 5
IV. SCHEMAT ELEKTRYCZNY WY£¥CZNIKA
TERMISTOR
UWAGA:
Brak sygnalizacji (zapalenia siê diody czerwonej)
po w³¹czeniu wtyczki przewodu zasilaj¹cego do sieci
i za³¹czenia wy³acznika pracy (poz. 1 lub 2) oznacza:
1. Zadzia³anie bezpiecznika topikowego lub
2. Zadzia³anie termistora
W takim przypadku koc nale¿y oddaæ do naprawy
do autoryzowanego punktu serwisowego.
Schemat elektryczny wy³¹cznika
B
- 5 -
BEZPIECZNIK
WYKAZ ELEMENTÓW:
TM - termistor 103AC250V2A
B - bezpiecznik AC250V1A
D1, D2, D3 - 1N4007
R1, R2 - 2,0 kOmy
R3 - 150,0 kOmów
Rs + Rp - 2X7C
LED - dioda sygnalizacyjna czerwona
Page 6
V. DANE TECHNICZNE: Model: TX 150x80
Napiêcie pr¹du zasilaj¹cego: 230 V Czêstotliwoœæ pr¹du zasilaj¹cego: 50 Hz Moc ca³kowita: 60 W Wymiary: 150 cm x 80 cm Ciê¿ar: 0,86 kG
VI. UWAGI O POZBYWANIU SIÊ ZU¯YTYCH URZ¥DZEÑ
INFORMACJA
o postêpowaniu ze zu¿ytym sprzêtem elektrycznym i elektronicznym
W zwi¹zku z obowi¹zkiem informacyjnym wynikaj¹cym z wprowadzenia ustawy o zu¿ytym sprzêcie elektrycznym i elektronicznym, informujemy ¿e:
1. Zu¿yty sprzêt elektryczny i elektroniczny nie mo¿e byæ umieszczany z innymi odpadami. Zabrania siê wyrzucania zu¿ytego urz¹dzenia na œmietnik. Sprzêt taki powinien byæ zbierany selektywnie, o czym przypomina specjalne oznakowanie (przekreœlony, ko³owy kontener na odpady). Po zakoñczeniu u¿ytkowania, urz¹dzenie nale¿y zdaæ do wyspecjalizowanego punktu (zak³adu), celem z³omowania.
2. Nieprzestrzeganie tej zasady mo¿e, przy nieprawid³owej utylizacji zu¿ytego sprzêtu, stanowiæ zagro¿enie dla œrodowiska i zdrowia ludzi, wynikaj¹ce z obecnoœci w sprzêcie sk³adników niebezpiecznych, takich jak okablowanie elektryczne, tworzywa, baterie, wy³¹czniki, p³ytki obwodów drukowanych itp. Aby unikn¹æ takiego zagro¿enia, sk³adniki te powinny zostaæ zebrane i w odpowiedni sposób przetworzone przez wyspecjalizowane firmy.
3. Dane o masie sprzêtu zawarte s¹ w opisie danych technicznych urz¹dzenia oraz na opakowaniu.
Model: TX 190x140
Napiêcie pr¹du zasilaj¹cego: 230 V Czêstotliwoœæ pr¹du zasilaj¹cego: 50 Hz Moc ca³kowita: 120 W Wymiary: 190 cm x 140 cm Ciê¿ar: 1,45 kG
VII. UWAGI O SERWISIE
W razie jakichkolwiek problemów prosimy kontaktowaæ siê z autoryzowanym serwisem lub dzia³em serwisu dystrybutora:
SERWIS CENTRALNY, ARKA AGD Sp. z o.o.
ul. Strycharska 4, 26-601 RADOM
Telefon: (48) 360 91 40, (48) 360 94 32
UWAGA:
Do przegl¹dów i napraw instalacji elektrycznej urz¹dzenia uprawnieni s¹ wy³¹cznie pracownicy autoryzowanych punktów serwisowych posiadaj¹cy odpowiednie uprawnienia.
- 6 -
Loading...