EDIMAX IC-7001W User manual [cs]

Bezpečnostní Wi-Fi kamera IC-7001W, denní i noční záznam, 640 x 480 px
Obj. č. 102 76 60
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezpečnostní Wi-Fi kamery. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Hardwarové požadavky
Intel Pentium IV 2,4 GHz (nebo vyšší) VGA karta (min. 1024 x 768) CD ROM Alespoň 128 MB volného prostoru na HDD (doporučujeme 250 MB) Windows 2000, XP, Vista, 7 nebo 8 Internetový prohlížeč (Internet Explorer 7.0, Firefox 3.6, Chrome 10, Opera 11, Safari 5 a další)
Význam LED kontrolek
Oranžová rychle blikající restart kamery / spouště pomalu blikající (1/s) aktivace WPS Zelená svítí připojení k síti a spárování pomalu blikající (1/s) připojení k síti / nespárováno Zhaslé LED nepřipojeno
Na zadní straně kamery naleznete její ID / MAC adresu. Upozornění! ID a MAC adresa jsou totožné pro každou kameru. Funkce CLOUD poskytuje možnost
sledovat živý přenos z vaší síťové kamery. Podmínkou toho je však připojení kamery k internetu.
Reset
V případě, že se během provozu vyskytnou problémy, použitím této funkce uvedete kameru do továrního nastavení. Resetem dojde k odstranění veškerého uživatelského nastavení do výchozích hodnot.
1. Stiskněte a přidržte tlačítko WPS na zadní straně kamery po dobu 10 sekund.
2. Jakmile začne blikat oranžová LED kontrolka, tlačítko uvolněte.
3. Vyčkejte na nový restart síťové kamery.
Svítí-li nebo bliká zelená LED kontrolka, je kamera znovu připravena k použití. Poznámka: V případě, že se po resetu nerozsvítí LED indikátor, není k dispozici žádné síťové
připojení.
Instalace hardware
Kameru s místní LAN sítí propojte ethernetovým kabelem prostřednictvím LAN konektorů na zadní straně kamery.
Do příslušného vstupu na zadní straně kamery připojte konektor napájecího adaptéru.
Kamera je uvedena do provozu, jakmile bude svítit nebo blikat zelená LED v zadní části kamery.
Konfigurace kamery / Aplikace EdiView Finder
Kameru je možné uvést do provozu během několika málo minut. Dbejte přitom pokynů uvedených v části Aplikace EdiView Finder a části Konfigurace WPS. Aplikace umožňuje dálkové ovládání a správu síťové kamery prostřednictvím webového rozhraní nebo smartphone.
Aplikace EdiView Finder
Před instalací ověřte, zda jsou váš počítač a síťová kamera připojeny ke stejnému routeru. Doporučujeme použití dynamické IP adresy.
1. Vložte instalační CD do CD ROM mechaniky počítače a vyčkejte do automatického spuštění instalátoru. Pokud se instalace automaticky nespustí, vyhledejte v adresáři Autorun instalační soubor autorun.exe. Instalační CD obsahuje aplikaci i pro uživatele operačního systému MAC. V systému MAC vyberte nabídku „Setup Utility“.
2. Postupujte podle jednotlivých kroků průvodce instalací.
3. Po úspěšné instalaci spusťte program „Launch EdiView Finder Utility“ a následněFinish“. Instalátor vytvoří zástupce aplikace na pracovní ploše počítače.
Aplikace EdiView Finder umožňuje náhled a správu všech kamer připojených do společné sítě se zobrazením jejich názvu a IP adresy. Pro obnovení náhledu připojených kamer klikněte na ikonu „Scan“ (vyhledávání).
V hlavní nabídce se zobrazuje IP adresa síťové kamery. Zadáním IP adresy kamery do adresního řádku internetového prohlížeče získáte přístup ke správě této konkrétní kamery. Kamera je v síti indikována pod názvem zařízení IC-7001W. V seznamu vyberte požadovanou bezdrátovou síť a do pole „Password“ (heslo) zadejte síťové heslo a potvrďte OK. Kamera se připojí k vybrané síti. Vypojte z kamery ethernetový kabel a vyberte „Next“ (další). Následně vyčkejte do připojení kamery k síti. Jakmile systém rozpozná možnost připojení, znovu klikněte na „Next“.
Zadejte heslo pro konkrétní kameru. Uvedené heslo je nezbytné pro pozdější vzdálené připojení a správu kamery prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace. Tím je připojení kamery do sítě u konce a kameru je možné používat. Výběrem OK se spustí okno náhledu se živým přenosem kamery.
Konfigurace WPS
Tlačítko WPS umožňuje snadnou konfiguraci bezdrátového připojení mezi kamerou a routerem (AP). Stiskněte a přidržte tlačítko WPS na routeru. Tím dojde k aktivaci funkce WPS.
Poznámka: Vždy dbejte všech pokynů uvedených v návodu k používanému routeru. Nejpozději do dvou minut poté stiskněte tlačítko WPS na kameře. Oranžový LED indikátor při tom začne blikat.
Upozornění: Přidržíte-li tlačítko WPS na kameře stisknuté delší dobu, může dojít k aktivaci funkce reset. V případě, že zelený LED indikátor bliká nebo trvale svítí, znamená to, že došlo k úspěšnému připojení.
Správa síťové kamery
V případě použití stejné bezdrátové sítě, do které je připojena kamera, můžete sledovat obrazový přenos kamery na webovém rozhraní. Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte IP adresu kamery. IP adresu kamery naleznete v aplikaci EditView. Pro webovou správu kamery doporučujeme použití prohlížeče Internet Explorer. Následně můžete být operačním systémem vyzváni k povolení pro spuštění doplňku Java. Doplněk spustíte výběrem položky „Run add-on“. V případě zobrazení jakékoli další výzvy systému, položku spusťte nebo povolte. Zadejte uživatelské jméno a heslo pro síťovou kameru. Výchozí uživatelské jméno je admin a heslo je 1234. V prohlížeči se následně zobrazí rozhraní pro správu kamery. Navigační tlačítka na dálkovém ovladači použijte pro ovládání záběru kamery a její pozice. Tlačítka 1 – 4 použijte pro výběr režimu kamery, např. otáčení nebo náklon. Kamera disponuje funkcí fotoaparátu. Stisknutím tlačítka dojde k zachycení snímku ze živého záznamu. Výběrem funkce „Video Record“ se spustí záznam videa a jeho ukládání. Tlačítko ESC slouží pro zobrazení náhledu kamery na celou obrazovku. Záběr kamery je možné prostřednictvím
funkce digitálního zoomu různě upravovat (100 – 400 %). Nabídka „Mode“ umožňuje přepínání mezi ovládacími režimy. Pomocí symbolu reproduktoru je možné ovládat hlasitost přehrávaného záznamu. Aktivovat můžete funkci obousměrného audio přenosu kamery. V nabídce „Setup“ (v pravém horním rohu) můžete provádět další vlastní nastavení. Po provedení změn vyberte „Save Settings“. Tím dojde k uložení provedených změn.
Ovládání přes smartphone
V menu „Basic“ vyberte nabídku „Wireless“. Zadejte síťové parametry u položek označených A – E. WLAN – zaškrtněte volbu „Enable“ (aktivovat). „Available network – zvolte „Refresh“ (obnovení). Touto funkcí dojde k aktualizaci dostupných sítí. Vyberte ze seznamu požadovanou síť. Kamera se následně pokusí o připojení do vybrané sítě. Zadejte síťové heslo v nabídce WPA pre-shared key. Použijte „Save-settings“ pro uložení nastavení. V té chvíli by mělo dojít k připojení kamery do WLAN sítě. Konfiguraci v počítači proveďte obdobným způsobem.
WPS / PBC
Tato metoda (Wifi Protected Setup) přináší možnost vzájemného připojení dvou bezdrátových zařízení. Použijte proto tlačítko „Start PBC“ nebo „Start – PIN“ pro aktivaci této funkce u kamery. WPS – PIN kód kamery je uveden v položce „Self Pin Code“. Funkce „Start PBC“ má stejný efekt jako při fyzickém stisknutí tlačítka WPS na routeru. Při konfiguraci funkce WPS vždy dodržujte všechny pokyny uvedené v návodu u používaného routeru.
DNS
Funkce DDNS (Dynamic DNS) je služba, která zajišťuje komunikaci mezi zařízeními s dynamickou IP adresou. V případě, že nepoužíváte statickou IP adresu, můžete používat službu DNS pro určení aktuální IP adresy. Informace o tom, zda tuto funkci vaše síť používá, získáte u svého poskytovatele internetových služeb.
Enable DDNS – vyberte možnost „Enable / Disable“ pro aktivaci / deaktivaci funkce DDNS. Provider – zvolte používanou službu internetového připojení (poskytovatel internetu). Host / User Name – zadejte jméno, pod kterým jste zaregistrováni u svého poskytovatele služeb. Password – zadejte heslo pro přístup k internetu.
RTSP
Real Time Streaming Protocol – umožňuje použití síťové kamery společně se Stream serverem. Zadejte parametry RTSP portu, MJPEG RTSP, RTSP adresy portu a způsob ověřování „Verification“.
Nastavení aktuální času
Kamera umožňuje nastavení aktuálního času a data pro zobrazení při přenosu / záznamu videa. Správné nastavení může být velmi důležité pro další provoz síťové kamery. Na výběr jsou možnosti „NTP“ (Network Time Protocol) nebo „Manual Settings“ (ruční nastavení). Nastavení času je možné také prostřednictvím funkce synchronizace s PC. Předtím bude nezbytné nastavit časové pásmo a funkce automatické změny letního času.
UPnP
Universal Plug-and-Play je technologie, která podporuje vzájemnou komunikaci síťových zařízení. Díky této funkci je například možné ovládat síťovou kameru prostřednictvím počítače. Kamera stejně tak podporuje i funkci IGD.
Video
Nabídka sestává celkem z 3. submenu. Menu „Video Settings“ umožňuje nastavení kvality videa, rozlišení, FPS, zobrazovací frekvence nebo například otočení obrazu. V nabídce „Image Appearance“ provedete změnu celkového vzhledu obrazu (jas, kontrast, ostrost, sytost). Vzhled obrazu je možné uvést do výchozího nastavení „Reset to Deafault“. Kamera disponuje funkcí nočního vidění „Night Vision“, díky které zachycuje obraz i za naprosté tmy. K tomu využívá infračervené LED, které se automaticky aktivují při poklesu okolního světla.
Loading...
+ 3 hidden pages