EA Elektro Automatik EA-4000 B-3, EA-4000 B-4.5 Instruction Manual [hu]

Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588
Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
EA-4000 B3 és EA-4000 B4.5
univerzális tápegység szabályozható transzformátorral
Rendelési szám: 510434
A kezelő- és kijelzőszervek
Biztonsági előírások
A műszer használatba vétele előtt vizsgáljuk meg a házat, a kezelő- és kijelzőszerveket, továbbá a hálózati kábelt, hogy nincs-e rajtuk sérülés. Ha látható sérülés áll fenn, ne csatlakoztassuk a műszert a hálózatra. A műszer felnyitása előtt feltétlenül húzzuk ki a hálózati dugót. Javítást, karbantartást vagy kalibrálást csak szakember végezhet. A műszert csak védőérintkezős dugaszaljba (230V/50 Hz) szabad csatlakoztatni. A hálózati biztosíték a műszer előlapján, a hálózati kapcsoló fölött található.
Ha ki kell cserélni a biztosítékot, csak azonos típusú és áramértékű biztosítékot szabad alkalmazni. Csere előtt válasszuk le a műszert a hálózatról. Ne akadályozzuk meg a természetes légáramlást a szellőzőnyílások előtt.
Műszaki adatok
Hálózati feszültség 230V∼±10%/50 Hz/60 Hz
1. kimenet 230V∼/3A
2. kimenet 0...130V∼/130...260V∼/3A
3. kimenet 3....6V=/2A
4. kimenet 0....32V=
4. kimenőáram 0….5A
5. kimenet 3, 12, 18, 24V
5. kimenőáram 2A Feszültség- és árammérő 3-jegyű LCD Tárolási hőmérséklet -25°C...+70°C Üzemi hőmérséklet 0°C...+40°C Súly 30 kg Méretek sz x ma x mé 480 x 195 x 128 mm
Használat
A főkapcsoló az előlap baloldalán van. Bekapcsoláskor kigyulladnak a LED-kijelzők. A baloldalon van egy védőérintkezős kimeneti hüvely, amelyen egy teljességgel szigetelt 230V-os váltófeszültég áll rendekezésre 2A terhelhetőséggel (1. kimenet). Jobbra tőle található az állítható transzformátor szabályzója a hozzátartozó műszerekkel és földelt dugaszaljjal (2. kimenet). A transzformátor állítási tartománya két fokozatra van elosztva. A feszültségváltó kapcsoló az állítható transzformátor szabályzógombjától jobbra található, és átkapcsolható a 0…125V, ill.
125...250V tartomány között. Ezekben a tartományokban állítható be a kimeneti dugaszalj kívánt kimenőfeszültsége. A kimenetet egy T3,15A értékű biztosíték (3A-es változat), ill. T5A biztosíték (4,5A-es változat) védi.
Figyelem! A kimeneti dugaszaljak védőföldelése össze van kötve a hálózati kábel védővezetőjével. Az előlapon van egy földelőhüvely, amely össze van kötve a hálózat védővezetőjével. Ezt a hüvelyt a fogyasztó földeléséhez használhatjuk fel.
3. kimenet: A 3. kimenet a 2. kimenet dugaszaljától jobbra
helyezkedik el. Ezen a kimeneten 3....6V=/2A áll rendelkezésre
elektronikus kapcsolások számára. Egy zöld LED jelzi, hogy a kimeneti hüvelyeken él a feszültség. A feszültséget csavarhúzóval lehet állítani. A 4. kimenet a műszer jobboldalán helyezkedik el. A terhelést a + (plusz) és a – (mínusz) jelölésű kapocsra csatlakoztathatjuk. A
feszültséget egy potenciométer segítségével szabályozhatjuk 0....32V=
között, és a hozzátartozó feszültségmérőről olvashatjuk le. A kívánt maximális terhelőáramot az árammérő alatt található potenciométerrel fokozatmentesen állíthatjuk be.
5. kimenet: Ezen a kimeneten 4 váltófeszültség áll rendelkezésre (3, 12, 18, 24V), amelyek 5 hüvelyről vehetők le. Ezeknek a kimeneteknek a biztosítékai (2A) a hüvelyek mellett vannak.
Loading...