Dual IR 8S Operation Manual [cs]

Internetové stolní rádio IR 8S
Obj. č. 140 86 47
Vážený zákazníku,
provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Rádio je určeno pouze pro použití ve vnitřních a suchých prostorách k poslechu hudby a příjmu rozhlasových stanic.
Rozsah dodávky
Internetové rádio Dálkový ovladač (včetně baterií) Návod k obsluze
Funkce
Automatické připojení do bezdrátové sítě a její konfigurace pomocí průvodce nastavením.
Poslech více než 10.000 internetových rozhlasových stanic, které vysílají z celého světa.
Podpora hudební služby Spotify Connect.
Možnost ovládání rádia prostřednictvím aplikace „Frontier UNDOK“
Přehrávání digitální hudby prostřednictvím domácí bezdrátové sítě (UPnP) a aplikace Media
Player.
Automatická aktualizace seznamu internetových stanic.
Poslech internetových stanic prostřednictvím bezdrátové sítě WLAN v real-time režimu.
Podpora vyhledávání a poslechu podcasts.
Rádio umožňuje příjem digitálních (DAB) rozhlasových stanic a jejich poslech v křťálově
čisté kvalitě bez šumu a rušení.
Příjem rozhlasových stanic v pásmu FM na frekvenci 87,5 – 108 MHz (analogový příjem) a digitálních stanic v pásmu DAB III na frekvenci 174 – 240 MHz (digitální vysílání).
V režimu internetového a DAB rádia můžete uložit až 15 rozhlasových stanic (10 v režimu FM příjmu) do interní paměti rádia (Presets).
Rádio je vybaveno funkcí budíku (Alarm), automatické aktualizace času a data prostřednictvím DAB vysílání nebo po přechodu do režimu internetového rádia.
Do rádia je možné prostřednictvím zdířky 3,5 mm připojit běžná sluchátka a jiná externí audio zařízení (vstup AUX-IN). Rádio disponuje velmi přehledným a barevným LC displejem, jehož podsvícení můžete nastavovat v několika úrovních.
Hardwarové požadavky
Základním předpokladem je přístup k DSL prostřednictvím bezdrátového routeru / Wi-Fi a vlastní IP adresa (statická nebo dynamická DHCP). Identifikaci internetového rádia (MAC adresa) pak naleznete v hlavní nabídce „System Configuration“ a „Internet Settings“.
WLAN
Při použití bezdrátové sítě WLAN bude nezbytné provést konfiguraci bezpečnostní funkce (WEP / WPA) a zadání přístupového kódu. Teprve pak může rádio získat přístup k síti internetu. V případě, že používaný router / Wi-Fi nevyžaduje šifrovaný protokol, nebude nutné zadávat přístupový kód. Rádio je také možné k síti připojit pomocí routeru a metodě WPS-PBC. PBC metoda (Push Button Configuration) je standard pro automatické nastavení zabezpečené, bezdrátové sítě.
Poznámka: Rádio můžete provozovat do vzdálenosti přibližně 30 m od Wi-Fi. Přesná vzdálenost přenosu však vždy závisí na konkrétních, místních podmínkách a členitosti objektu. Silné stěny a betonové stropy však mohou bezdrátový dosah výrazně zredukovat. Pro takové případy pak můžete použít kompatibilní zařízení (WLAN Extender) pro zvýšení dosahu bezdrátové sítě. Před uvedením zařízení do provozu se však ujistěte o tom, že router je zapnutý a disponuje aktivním přístupem k DSL. Postupujte však vždy podle pokynů poskytovatele bezdrátového připojení k internetu a v souladu s návodem k obsluze u používaného routeru / Wi-Fi.
Popis a ovládací prvky
1 POWER Hlavní vypínač On / Off (Zapnutí a vypnutí rádia) 2 Vestavěný reproduktor 3 LC displej 4 IR Infračervený senzor pro dálkové ovládání 5 MODE Výběr zdroje: Internetové rádio, Spotify Connect, přehrávání hudby, příjem DAB nebo FM vysílání a režim AUX-IN. 6 INFO Zobrazení provozních různých informací 7 TUNE/VOL Úprava hlasitosti, vyhledávání (tuning) stanic 8 PRESET (předvolby) - krátké stisknutí: výběr oblíbené stanice
- dlouhé stisknutí: uložení aktuální stanice 9 Otáčení: - Navigace v hlavním menu rádia
- Režim rádia: vyhledávání uložených stanic (Preset)
- DAB: přechod mezi jednotlivými stanicemi
- FM: přechod na požadovanou frekvenci
- Nastavení aktuálního času / data a budíku Stisknutí: - Potvrzení / Výběr nastavení
- SNOOZE funkce odloženého budíku
- FM: spuštění vyhledávání stanic Ovládání hlasitosti : - otočením doprava – zesílení hlasitosti (zisk)
- otočením doleva – snížení (útlum) hlasitosti 10 BACK Návrat v menu do předchozí úrovně 11 MENU Vstup do hlavního menu rádia / Návrat do hlavní nabídky
Zadní část
12 Teleskopická anténa pro příjem DAB+ / FM vysílání. 13 AUX IN – vstup pro připojení externího audio zařízení (jack 3,5 mm) 14 Vstup pro připojení standardních sluchátek (jack 3,5 mm) 15 AC IN – zdířka pro připojení napájecího kabelu
Dálkový ovladač
16 POWER Zapnutí a vypnutí rádia (přechod do pohotovostního režimu StandBy) 17 VOL+ Zesílení hlasitosti 18 VOL- Snížení hlasitosti 19 SELECT Potvrzení vybrané položky v menu / Aktivace možnosti V režimu FM příjmu spuštění vyhledávání stanic 20 ◄►▲▼ Navigační tlačítka pro pohybu v menu ▲▼: Přechod na požadovanou frekvenci
21 ►►l V režimu Mediaplayer, Spotify: přechod na následující skladbu 22 1….15 Numerická tlačítka pro přímé uložení (stisknutí a přidržení) nebo vyvolání oblíbených stanic (Presets) 23 SNOOZE Funkce odloženého budíku 24 ALARM Konfigurace budíku (funkce Alarm) 25 SLEEP Aktivace funkce automatického vypnutí rádia 26 l◄◄ V režimu Mediaplayer, Spotify: návrat k předchozí skladbě 27 ll PLAY / PAUSE – spuštění nebo pozastavení přehrávání skladby 28 INFO Zobrazení různých informací o aktuální stanici / přehrávané skladbě 29 MUTE Funkce vypnutí výstupu zvuku do vestavěného reproduktoru 30 MODE Výběr zdrojového režimu 31 MENU Vstup do hlavní nabídky / Návrat do běžného provozního zobrazení /
Uvedení rádia do provozu
Rádio připojte do elektrické sítě výhradně prostřednictvím originálního kabelu. Jako první připojte napájecí kabel a jeho konektor do příslušné zdířky AC IN v zadní části rádia (15) a teprve poté připojte kabel do řádně instalované a uzemněné, elektrické zásuvky.
Upozornění! Před připojením rádia k síťovému zdroji se však ujistěte o tom, že síťové napě odpovídá hodnotám uvedeným na výrobním štítku rádia. Výrobní štítek naleznete v zadní části rádia.
Návrat k předchozí / Přechod na následující stanici
Návrat v menu do předchozí úrovně
Poznámka: Používejte výhradně originální přívodní kabel. Pokud rádio právě nepoužíváte (například po dobu delší nepřítomnosti například během dovolené ), odpojte jej vždy od elektrické sítě. Stejné opatření učiňte i za bouřky. Při odpojování rádia od elektrické sítě však nevytahujte přívodní kabel tahem za samotný kabel. Odpojujte proto kabel vždy uchopením za zástrčku. Za provozu rádia dochází k běžnému ohřevu interních komponentů. Nejedná se tak o žádnou závadu. Dbejte však proto na dodržení minimální vzdálenosti rádia 10 cm od okolních předmětů a stěn. Tím bude zajištěna potřebná ventilace elektronických součástek rádia prouděním okolního vzduchu.
Vložení a výměna baterií dálkového ovladače
Odsuňte kryt přihrádky pro baterie na zadní straně dálkového ovladače. Vložte dvě baterie typu AAA. Při vkládání baterií však dodržujte jejich správnou polohu a polaritu. Všimněte si proto příslušných symbolů polarity „+“ a „–“ na bateriích a stejně tak i v bateriové přihrádce. Přihrádku bateriového prostoru pak opět uzavřete. Staré baterie vyměňte vždy současně za nové baterie stejného typu a výrobce. Nikdy nepoužívejte baterie různých parametrů. Vždy vyměňujte obě baterie současně. Staré a poškozené baterie mohou způsobit nevratné poškození ovladače po úniku jejich elektrolytického obsahu. Při výměně poškozených baterií použijte vhodné ochranné rukavice. V případě že ovladač po delší dobu nepoužíváte, vyjměte z něj baterie a uskladněte jej na suchém místě mimo dosah dětí.
Vylepšení anténního příjmu
Celkový počet a kvalita příjmu rozhlasových stanic závisí vždy na konkrétních podmínkách v místě instalace rádia. Teleskopická anténa, kterou je rádio vybaveno, však umožňuje velmi kvalitní příjem digitálních a analogových (FM) stanic. Pro kvalitní příjem digitálních rozhlasových stanic (režim DAB) je nezbytné teleskopickou anténu vytáhnout do její maximální délky.
Velmi často je důležité přesné nasměrování antény, a to zejména v oblastech se slabším pokrytím digitálním signálem. Na internetových stránkách www.digitalradiodab.cz můžete získat informace o umístění nejbližšího digitálního vysílače a dispozicích příjmu digitálního signálu.
Vytáhněte anténu do její maximální délky a pohybujte jí různými směry. V případě potřeby vyhledání kvalitního signálu pak můžete vyzkoušet nepatrné zasunutí antény zpět do rádia.
Za zhoršených podnebních podmínek bude příjem kvalitního digitálního signálu výrazně zredukován.
Pomocí indikátoru aktuální síly signálu (bar graf) na displeji můžete sledovat kvalitu přijímaného signálu a tím i vybrat optimální umístění rádia. Na displeji proto sledujte aktuální ukazatel signálu. V případě slabého příjmu signálu upravte nasměrování antény nebo změňte umístění samotného rádia. Pro kvalitní příjem doporučujeme rádio umístit nejlépe do blízkosti okna mimo kovové předměty a různé překážky.
Použití sluchátek
Nebezpečí poškození sluchu! Pokud používáte sluchátka, neposlouchejte hudbu za příliš vysoké hlasitosti. V opačném případě může dojít k trvalému poškození sluchu!
Předtím než sluchátka do rádia připojíte, snižte hlasitost na minimální úroveň. Sluchátka nejsou součástí dodávky. Po připojení sluchátek do rádia dojde k automatickému vypnutí výstupu zvuku do vestavěných reproduktorů. Používejte pouze standardní sluchátka s konektorem s 3,5 mm. Zasuňte konektor sluchátek do příslušného vstupu na zadní straně rádia. Od té chvíle bude zvuk vycházet pouze do připojených sluchátek. Po odpojení sluchátek z rádia bude zvuk znovu vycházet do vestavěných reproduktorů.
Připojení externího audio zdroje (AUX-IN)
K rádiu můžete připojit různá externí audio zařízení (například MP3 / CD přehrávač, DVD přehrávač, AV receiver, iPod nebo obdobný přehrávač). Zvuk ze zařízení bude přenášen prostřednictvím reproduktorů připojeného zařízení.
Připojte výstupní konektor externího zařízení do konektoru AUX-IN v zadní části rádia.
Opakovaně stiskněte tlačítko MODE, dokud se na displeji rádia nezobrazí režim AUX.
Upravte výstupní hlasitost na obou zařízeních.
Konfigurace bezdrátové sítě WLAN
Při prvním uvedení rádia do provozu se na displeji spustí průvodce nastavením. Proveďte tak základní nastavení pro bezdrátovou sít WLAN a poslech internetového rádia. Ověřte, zda používaný router správně funguje a vaše WLAN / internetové připojení je aktivní.
Navigace v menu rádia:
(Tlačítka na rádiu). Stiskněte tlačítko MENU. Výběr menu: Otáčejte otočným ovladačem (9). Potvrzení výběru / aktivace: Stiskněte otočný ovladač (9) Návrat o krok zpět: Stiskněte tlačítko BACK (10)
Použití dálkového ovladače:
Výběr možnosti: Použití navigačních tlačítek Aktivace zvoleného výběru: Stisk tlačítka SELECT Návrat o krok zpět: Stisk navigačního tlačítka
Na displeji se zobrazí dotaz pro spuštění průvodce nastavením „Run Setup Wizzard Now?“ Vyberte buď možnost „YES“ (Ano) neboNO“ (Ne).
Vlastní výběr potvrďte otočným ovladačem (9).
Vyberte požadovaný formát času (12. nebo 24. hodinový).
Automatická aktualizace: Vyberte zdroj synchronizace času. Aktuální čas může být systémem
nastaven automaticky například prostřednictvím režimu DAB signálu nebo po připojení rádia k internetu. V případě, že nebude vybrán ani jeden ze způsobů automatické aktualizace času, zadejte aktuální čas a datum manuálně pomocí otočného ovladače (9).
Vyberte časové pásmo, ve kterém se nacházíte a v případě potřeby vyberte funkci automatické změny letního (DSL).
Aktivujte funkci připojení systému k internetu i po přechodu rádia do pohotovostního režimu „Allow wirelles connection in standby“.
Vyberte YES, pokud chcete rádio zapnout prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu.
Po výše provedeném nastavení rádio spustí vyhledávání dostupných bezdrátových sítí. Na displeji se přitom zobrazí „Searching“. Vyhledávání při prvním spuštění rádia může trvat i několik minut. V případě, že nebude nalezena žádná bezdrátová síť, na displeji se zobrazí „New searching“ (nové vyhledávání) popřípadě možnost ručního nastavení „Manual Config“. Ověřte v té chvíli, zda je používaný router zapnutý a zkontrolujte i další konfiguraci sítě.
Název bezdrátové sítě je založen na protokolu IEEE 802.11. Díky názvu sítě (SSID) je pak možné zaznamenat i okolní bezdrátové sítě. Pomocí otočného ovladače přejděte k síti, do které hodláte rádio připojit a výběr potvrďte stiskem ovladače. V případě, že se jedná o otevřenou, bezdrátovou síť, dojde k automatickému připojení rádia do této sítě. Pokud se však jedná o zabezpečenou síť WEP (Wired Equivalent Privacy) / WPA / WPA2 (Wi-Fi Protected Access), další pokyny k nastavení sítě získáte v návodu u používaného routeru. Zabezpečení WPA2 v současné době představuje nejvyšší úroveň zabezpečení. Pro některá starší zařízení (routery) ale nemusí být možnost WPA vůbec k dispozici. V takovém případě vyberte možnost zabezpečení WEP. Zároveň se ujistěte, že funkce DHCP serveru je na routeru povolena. Rádio potom automaticky získá síťovou adresu.
►▼
Loading...
+ 5 hidden pages