dnt DDigiScan TV 9.0 User manual [cs]

NÁVOD K OBSLUZE
Skener diapozitivů a filmů (negativů) DigiScan TV 9.0
1. Úvod a účel použití přístroje
Vážení zákazníci,
děkujeme Vám za vaši důvěru a za nákup tohoto skeneru diapozitivů a filmů (negativů), pomocí kterého provedete digitalizaci starých diapozitivů a negativů do moderního formátu (podobně jako u nejnovějších fotoaparátů a kamer) v několika sekundách. Do vnitřní paměti tohoto přístroje s kapacitou 24 MB nebo na paměťovou kartu uložené fotografie si můžete poté prohlédnout na obrazovce televizoru či pomocí projektoru nebo na monitoru osobního počítače (notebooku), kde může spustit jejich celoplošnou prezentaci.
K tomuto skeneru přikládáme jednu paměťovou kartu SD s kapacitou 2 GB. Tyto fotografie budou mít poté rozlišení 9 megapixelů (9 milionů obrazových bodů, 2.400 dpi). Do
vnitřní paměti přístroje nebo na paměťovou kartu (SD/MMC) uložené fotografie si můžete rovněž prohlédnout na monitoru přístroje (TFT), který má úhlopříčku 61 mm. Pomocí tohoto monitoru s rozlišením 320 x 240 pixelů provedete rovněž otočení fotografií a základní vyrovnání jejich barev, aniž byste k tomuto účelu museli použít speciální programy na osobním počítači (notebooku)
K napájení tohoto přístroje lze použít k němu přiložený síťový napájecí zdroj (adaptér) či přímé napájení z volného USB portu osobního počítače (notebooku).
Abyste tento skener uchovali v dobrém stavu a zajistili jeho bezpečný provoz, je třeba abyste tento návod k tento obsluze dodržovali! Z tohoto důvodu si uschovejte si tento návod k obsluze, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení přístroje do provozu a k jeho obsluze. Jestliže tento výrobek předáte nebo prodáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Obsah
Strana
1. Úvod a účel použití přístroje....................................................................1
2. Rozsah dodávky (příslušenství přístroje)...............................................3
3. Ovládací tlačítka a další součásti přístroje.............................................4
4. Čištění a údržba přístroje (bezpečnostní předpisy)...............................5
5. Napájení přístroje .....................................................................................5
6. Příprava rámečků (držáků) na diapozitivy a negativy............................6
Rámeček na diapozitivy.......................................................................................................6
Rámeček na negativy ..........................................................................................................6
Rámeček na roličky filmů (negativů)....................................................................................6
Zásobník na diapozitivy .......................................................................................................7
Poznámky k správnému umístění negativů .........................................................................9
7. Uvedení přístroje do provozu a jeho používání k digitalizaci snímků 10
Zapnutí přístroje a zobrazení hlavního menu na displeji....................................................10
Menu zpracování fotografií během snímání (skenování) diapozitivů nebo negativů..........11
Digitalizace barevných negativů (standardní menu zpracování fotografií).........................12
Digitalizace diapozitivů nebo černobílých negativů............................................................13
Zobrazení informací na monitoru přístroje, které se týkají paměti .....................................14
Další možnosti zpracování fotografií v režimu jejich digitalizace (snímání)........................15
8. Režim reprodukce (prezentace) fotografií ............................................18
Menu zpracování fotografií během reprodukce fotografií..................................................18
Menu reprodukce (prezentace) fotografií...........................................................................19
Další možnosti zpracování fotografií v režimu jejich zobrazení..........................................20
9. Režim USB, připojení přístroje k osobnímu počítači (notebooku)......22
Požadavky na vybavení počítače ......................................................................................22
10. Režim nastavení přístroje ....................................................................22
Formátování paměťové karty.............................................................................................23
Volba televizní normy.........................................................................................................23
11. Připojení přístroje k televiznímu přijímači..........................................24
12.
Technické údaje...................................................................................24
2
2. Rozsah dodávky (příslušenství přístroje)
3. Ovládací tlačítka a další součásti přístroje
Skener Zásobník na diapozitivy
Držák (rámeček) negativů Držák (rámeček) diapozitivů
Kabel video Kabel s USB konektory
ťový napájecí zdroj s USB konektorem Držák (rámeček) na roličky filmů
Paměťová karta SD (2 GB) Štěteček na čiště
1 Tlačítko „MIRROR“: Listování v menu doprava a nahoru, zrcadlové otočení fotografie. 2 Tlačítko „FLIP“: Listování v menu doleva a dolů, otočení (převrácení) fotografie o 180 °.
Tlačítko zapnutí a vypnutí přístroje.
3
Kontrolka (svítivá dioda) signalizující zapnutí přístroje.
4 5 Tlačítko „OK“: Potvrzení provedeného nastavení a zvolené nabídky v menu.
Monitor přístroje (TFT) s úhlopříčkou 61 mm.
6
Otvor k vsunutí rámečků (držáků) s diapozitivy nebo s negativy.
7
Slot pro paměťové karty.
8
Konektor (zdířka) k připojení video kabelu a konektor k připojení USB kabelu.
9
3
4
4. Čištění a údržba přístroje (bezpečnostní předpisy)
Povrch přístroje čistěte pouze měkkým a čistým hadříkem bez žmolků a chloupků (v případě potřeby můžete tento čistící hadřík navlhčit nírně vodou). Nepoužívejte k čištění přístroje žádná chemická rozpouštědla (ředidla barev a laků).
Nepokládejte na přístroj žádné předměty. Do vnitřku přístroje se nesmějí dostat žádné cizí předměty, voda nebo jiné kapaliny. Toto platí zvláště pro síťový napájecí adaptér.
Nevystavujte tento přístroj nikdy příliš vysokým teplotám (přímému dopadu slunečního záření), silným vibracím a nárazům. Nepoužívejte tento přístroj v místnostech se zvířeným prachem.
Dejte při používání přístroje pozor na to, abyste nezakryli jeho větrací otvory. Nepokládejte z tohoto důvodu přístroj na postele, čalouněná křesla a koberce.
Nevystavujte tento přístroj přílišné vlhkosti (působení vodních par), nepoužívejte jej ve vlhkých místnostech (jako jsou například koupelny).
Vzniknou-li škody nedodržením tohoto návodu k obsluze, zanikne nárok na záruku! Neručíme za následné škody, které by z toho vyplynuly. Neodpovídáme za věcné škody, úrazy osob, které byly způsobeny neodborným zacházením s přístrojem nebo nedodržováním bezpečnostních předpisů.
Elektrické a elektronické přístroje nejsou žádná dětská hračka a nepatří do rukou malých dětí.
Nenechávejte tento přístroj a jeho příslušenství v dosahu malých dětí!
Konstrukce tohoto výrobku odpovídá platným evropským a národním směrnicím jakož i
normám (směrnici o elektromagnetické slučitelnosti). U výrobku byla doložena shoda s příslušnými normami (CE), odpovídající prohlášení a doklady jsou uloženy u výrobce.
Z bezpečnostních důvodů a z důvodů registrace (CE) není dovoleno provádět vlastní úpravy nebo změny ve vnitřním zapojení přístroje!
V případě nutnosti opravy přístroje se prosím spojte se svým prodejcem, který Vám zajistí opravu přístroje v autorizovaném servisu.
Některé elektronické přístroje a elektrické spotřebiče, jako jsou například úsporné zářivkové žárovky (zářivky), starší typy monitorů počítačů nebo bezdrátové telefony, mohou vyzařovat rušivé vysoké frekvence (elektromagnetické záření), které mohou způsobit poruchy přístroje. Nedávejte z tohoto důvodu tento skener do bezprostřední blízkosti takovýchto přístrojů.
Pokud si nebudete vědět rady, jak tento skener používat a v tomto návodu k obsluze nenajdete potřebné informace, spojte se prosím s naší technickou poradnou nebo požádejte o radu jiného kvalifikovaného odborníka.
5. Napájení přístroje
Tento přístroj můžete napájet následujícími dvěma způsoby:
1.
ťový napájecí zdroj (5 V DC): Propojte skener přiloženým USB kabelem s přiloženým ťovým napájecím zdrojem (adaptérem). Příslušný konektor tohoto kabelu zapojte do zásuvky USB na zadní straně přístroje a druhý konektor tohoto kabelu zapojte do příslušné zdířky na napájecím zdroji (na síťovém adaptéru). Poté zapojte zástrčku tohoto napájecího zdroje (adaptéru) do síťové zásuvky (230 V / 50 Hz).
2.
USB: Propojte skener přiloženým USB kabelem s osobním počítačem (notebookem). Příslušný konektor tohoto kabelu zapojte do zásuvky USB na zadní straně přístroje a druhý konektor tohoto kabelu připojte k volnému USB portu na svém počítači (notebooku).
5
6. Příprava rámečků (držáků) na diapozitivy a negativy
Rámeček na diapozitivy
Otevřete držák diapozitivů (jeho magnetický uzávěr).
Vložte diapozitiv do držáku do jedné z jeho drážek (prohlubní). Celkem můžete vložit do tohoto držáku čtyři diapozitivy. Diapozitiv musí do této drážky (prohlubně) přesně zapadnout.
Zacházejte s diapozitivem opatrně. Dejte pozor na to, že budou na digitalizovaných fotografiích vidět škrábance a otisky prstů jakož i prach. Při manipulaci s diapozitivy používejte z tohoto důvodu vhodné bavlněné rukavice. Doporučujeme Vám, abyste odstranili částečky prachu z diapozitivů stlačeným vzduchem.
Rámeček na negativy
Zacházejte s negativy opatrně. Dejte pozor na to, že budou na digitalizovaných fotografiích vidět škrábance a otisky prstů jakož i prach. Při manipulaci s negativy používejte z tohoto důvodu vhodné bavlněné rukavice. Doporučujeme Vám, abyste odstranili částečky prachu z negativů stlačeným vzduchem.
Tento držák negativů má normalizované rozměry (ISO). V některých případech nemusí perforace filmu souhlasit s perforací na držáku negativů. Takovýto film byl pořízen nestandardním fotoaparátem. V tomto případě se může na digitalizovaných snímcích (fotografiích) objevit tenká černá čára na jejich okraji. Tuto čáru odstraníte na počítači pomocí vhodného software.
Rámeček na roličky filmů (negativů)
6
Uzavřete držák diapozitivů (jeho magnetický uzávěr) a poté zatlačte na jeho okraje, aby do sebe přesně zaskočily.
Otevřete držák diapozitivů (jeho magnetický uzávěr).
Vložte negativ do držáku. Vyrovnejte přitom otvory (perforaci) na filmu s perforací na držáku negativu.
Uzavřete držák negativů (jeho magnetický uzávěr) a poté zatlačte na jeho okraje, aby do sebe přesně zaskočily.
Zasuňte tento držák do příslušného otvoru na přístroji.
Poté zasuňte opatrně roličku filmu do otvoru v držáku.
Zásobník na diapozitivy
Tento zásobník lze použít pro diapozitivy s tloušťkou do 1,2 mm. Na následujících vyobrazeních vidíte, jak tento zásobník diapozitivů použijete.
Vložte do zásobníku diapozitivy správnou stranou.
Zasuňte zásobník diapozitivů do pravého otvoru na přístroji. Páčka k zasouvání diapozitivů do přístroje musí směřovat dopředu.
7
8
Loading...
+ 8 hidden pages