Davis Instruments Vantage Pro2 User manual [hu]

Vantage Pro2
Használati útmutató a
Vantage Pro2™ és a Vantage Pro2 Plus™ időjárásállomás vezérlőegységéhez
Davis Instruments, 3465 Diablo Avenue, Hayward, CA 94545, USA, 1-510-732-9229,
www.
com .
A Vantage Pro2 vezérlőegység kijelzőjének a funkciói
WIND
GRAPH
Last 24 hrs Every 1 hr
1.
tájolórózsa
2.
grafika és Hi/Low (maximum­/minimumérték beállítása)
3.
előrejelzés szimbólumai
4.
holdfázis kijelzés
5.
pontos idő/napfelkelte
6.
dátum/naplemente
7.
második nyomógombjelzés
8.
légnyomás-alakulás nyila
9.
grafikus szimbólum
10.
eső szimbólum
11.
állomásszám-kijelzés
12.
időjárás futószöveges kijelzése
13.
grafikus mező
14.
a riasztás szimbóluma
1
B Üdvözöljük a Vantage Pro2
Üdvözöljük a Vantage Pro2™ időjárásállomás vezérlőegysége mellett. A vezérlőegység kijelzi és rögzíti az időjárási adatokat, grafikusan megjeleníti őket, rendelkezik riasztási funkcióval, és egy számítógép-interfésszel, amelyen keresztül számítógépen futtatni lehet a külön rendelhető WeatherLink szoftverünket. A Vantage Pro2™ időjárásállomások vezeték nélküli és vezetékes változatban is kaphatók. A vezetékes időjárásállomás az integrált érzékelőegység (Integrated Sensor Suite - ISS) külső érzékelőinek az adatait egy négypólusú kábelen viszi át a vezérlőegységre. A vezeték nélküli időjárásállomás az integrált érzékelőegység (Integrated Sensor Suite - ISS) külső érzékelőinek az adatait rádióösszeköttetés útján viszi át a vezérlőegységre. A vezeték nélküli időjárásállomás további Vantage Pro2 érzékelők adatait is képes gyűjteni. Lásd ehhez a
3. oldalt. Az időjárásállomáshoz mellékelt gyors üzembe helyezési útmutató felhasználóbarát felvilágosítást ad a legtöbb funkcióról.
A vezérlőegység nyomógombjainak és kijelzőjének a funkciói
A tasztatúra segítségével megnézheti az aktuális és a történeti adatokat, beállíthat és törölhet riasztásokat, megváltoztathatja az időjárásállomás típusát, beadhatja a kalibrációs számokat, grafikákat állíthat be és megjelenítheti őket, kiválaszthat érzékelőket és elolvashatja az előrejelzést. A tasztatúra a kijelző mellett lévő 12 parancsgombból, és a parancsgombok alatti 4 navigációs gombból áll.
2
Mindegyik parancsgomb egy időjárási változóval vagy egy vezérlőegység­paranccsal van feliratozva. Csak nyomja meg a gombot, hogy aktiválja a feliraton olvasható változót vagy funkciót. Mindegyik parancsgomb felett egy második funkció van feliratozva. Nyomja meg röviden a 2ND gombot (a jobb felső sarokban), és rögtön utána a kívánt funkció gombját a második funkció aktiválása céljából.
Megjegyzés: Amint megnyomta a 2ND
gombot, három másodpercre megjelenik a 2ND-szimbólum a képernyőn, a barométer leolvasási mező fölött. Ilyenkor az összes másodfunkciós gomb aktív. A gombok visszatérnek a normál funkciójukra, amint eltűnik ez a szimbólum.
Használja a jobb, bal, fel és le nyílgombot a parancs­lehetőségek közötti választásra, az értékek beállítására, és kiegészítő funkcióknak a parancsgombokkal való használatára.
A vezérlőegység
üzemmódjai
A vezérlőegység öt alapüzemmódban működik: Setup (beállítás), Current Weather (aktuális időjárás), Highs and Lows (maximum- és minimumértékek), Alarm (riasztás) és Graph (grafikus). Mindegyik üzemmódban hozzáfér a vezérlőegység egy másik funkciókészletéhez, ill. megjelenítheti az időjárási adatok más aspektusait.
ND
< >
-
3
A Vantage Pro2 opciói További érzékelők
Alkalmazza a következő további érzékelőket vagy vezeték nélküli időjárásállomásokat a Vantage Pro2 készülék további időjárás-figyelési lehetőségeinek a használata céljából. További információkat olvashat ezekről web-oldalunkon: www.davisnet.com.
• Vezeték nélküli vagy vezetékes
Weather Envoy (Nr. 6316, 6316C) egység — Használja az
állomás interfészét egy számítógépen, ha a vezérlőegységet inkább máshol állítja fel.
• Anemométer-adókészlet
(Nr. 6332) — Rugalmasabb anemométer-felállítást tesz lehetővé a vezeték nélküli állomások számára.
• Vezeték nélküli levél- és
talajnedvesség­/hőmérsékletállomás (Nr. 6345)
— Méri a levél- és a talajnedvességet, továbbá a hőmérsékletet, és átviszi a mérési adatokat. A GLOBE-bal való alkalmazásra.
• Vezeték nélküli
hőmérsékletállomás (Nr.
6372) Méri a hőmérsékletet, és
átviszi a mérési adatokat.
• Vezeték nélküli
hőmérséklet­/páratartalomállomás (Nr. 6382) — Méri a
levegő hőmérsékletét és páratartalmát, és átviszi a mérési adatokat.
• Napsütésérzékelő (Nr.
6452) — Méri a napsugárzást. Az evapotranszspiráció (ET) (a növényzet és a talaj együttes párolgása) meghatározásához szükséges. Kapható a vezetékes és a vezeték nélküli állomásokhoz. Érzékelő­rögzítő tálca kell hozzá (Nr.
6672).
• UV-sugárzás érzékelő (Nr.
6490) — Méri az UV-sugárzást. Az UV-dózis meghatározásához szükséges. Kapható a vezetékes és a vezeték nélküli állomásokhoz. Érzékelő-rögzítő tálca kell hozzá (Nr. 6672).
4
Megjegyzés: A külön rendelhető
vezeték nélküli állomások csak a vezeték nélküli Vantage Pro2-állomásokkal működnek együtt.
WeatherLink
®
szoftver opció
A WeatherLink Software (szoftver) és a WeatherLink Datalogger (adatgyűjtő) közvetlenül összekötik a Vantage Pro2 időjárásállomást egy számítógéppel, ami az időjárás megfigyelési lehetőségeket bővíti, és nagy teljesítőképességű internetes funkciókat biztosít. A WeatherLink adatgyűjtő tökéletesen illeszkedik a vezérlőegységhez, és akkor is tárolja az időjárási adatokat, ha a számítógép ki van kapcsolva.
WeatherLink
opció
WeatherLink a Windowshoz , USB­csatlak ozás (Nr. 6150USB)
WeatherLink a Windowshoz , soros port (Nr. 6150SER)
WeatherLink a Macintosh OS X-hez, USB­csatlakozás (Nr. 6520C)
WeatherLink az APRS­hez, Windows verzió, streaming adatgyűjtőv el, soros porttal (Nr.
6540)
WeatherLink IP a Windows 2000/ XP/Vista
Leírás
Tartalmazza a WeatherLink szoftvert és az USB-adatgyűjtőt. Lehetővé teszi az időjárási adatok tárolását és megjelenítését
Tartalmazza a WeatherLink szoftvert és a soros adatgyűjtőt. Lehetővé teszi az időjárási adatok tárolását és megjelenítését
Tartalmazza a WeatherLink szoftvert és az USB-adatgyűjtőt. Lehetővé teszi az időjárási adatok tárolását és megjelenítését
Tartalmazza a WeatherLink szoftvert és a soros streaming adatgyűjtőt. Lehetővé teszi az aktuális időjárási körülmények valósidejű kijelzését az APRS (Automatic Position Reporting System) rendszerrel
Lehetővé teszi az időjárási adatoknak számítógép nélküli közvetlen internetre vitelét.
5
Weather
Link
opció
Leírás
WeatherLin k katasztrófa elhárítási egységek számára, Windows verzió, streaming adatgyűjtőv el, soros porttal (Nr.
6550)
Weather­Link öntözőrend szer­vezérlésre, Windows verzió, streaming adatgyűjtőv el, soros porttal (Nr.
6560)
A díjmentes CAMEO/ALOH A szoftverrel együtt való használatra.
Lásd www.
epa.
gov/ ceppo/cameo.
Kereskedelmi öntözőrendszer ek intelligens és hatékony vezérlése időjárási adatokkal.
További tartozékok
A következő tartozékok kaphatók kereskedőjénél:
• Érzékelőtartó (Nr. 6672) — Általa további napsugárzás-, ill. UV-érzékelők szerelhetők fel az integrált érzékelőegységre.
• Autó-/motorcsónak/lakókocsi-
szivargyújtókábel
(Nr. 6604) — Általa nyerhető
tápáram a vezérlőegység és az integrált érzékelőegység számára egy gépkocsi szabvány szivargyújtó-aljazatából.
• Telefonmodem-adapter (Nr. 6533) — Általa hozható létre telefonösszeköttetés az állomás és a számítógép között.
6
• Hosszabbítókábel (Nr. 7876) — A Davis Instruments által szállított hosszabbítókábel segítségével állítható fel a vezetékes Vantage Pro2 integrált érzékelőegység nagyobb távolságra a vezérlőegységtől. A maximális kábelhossz 300 m.
• Nr. 7876-040 kábel, 12 m
• Nr. 7876-100 kábel, 30 m
• Nr. 7876-200 kábel, 61 m
• Davis baseball-sapka (#PR725) 100-%-ig pamutból; kétszínű koronával, mosott keki, sötétkék karimával és hímzett "Davis" felirattal. Szövetlezárás rézrátéttel. Egy méret mindenkinek.
5
A vezérlőegység telepítése
A Vantage Pro2 vezérlőegység rendkívül pontos mérési eredményekre készül. Bár a vezérlőegység telepítése viszonylag egyszerű, mégis kezdettől fogva kövesse ennek a fejezetnek a lépéseit, hogy a legrövidebb idő alatt és a legkevesebb fáradsággal építse össze az egységet.
A vezérlőegység tápáramellátása
Vezetékes Vantage Pro2 A vezetékes vezérlőegységek látják el tápárammal az integrált érzékelőegységet (Integrated Sensor Suite - ISS) a vezérlőegység kábelein keresztül. Az integrált érzékelőegység többlet áramigénye miatt szükség van egy hálózati tápegységre vagy kívánságra egy autó­/motorcsónak/lakókocsi szivargyújtókábelre a tápáram biztosításához. A vezérlőegység 4-6 hétig elemről is működik. Vezeték nélküli Vantage Pro2 A vezeték nélküli vezérlőegységeknek nincs szükségük hálózati tápegységre. Használhatja az együttszállított tápegységet ugyan, de a három C­típusú (bébi) elem akár kilenc hónapig is képes táplálni a vezeték nélküli vezérlőegységet.
Megjegyzés: Ha hálózati
tápegységet alkalmaz, feltétlenül a Vantage Pro2 vezérlőegységgel együtt szállított tápegységet alkalmazza. A vezérlőegység károsodhat, ha helytelen típusú tápegységet csatlakoztat rá. A vezérlőegység nem tölt fel akkumulátorokat. A vezérlőegységben alkáli típusú elemeket használjon.
8
Kabel um Stifte wickeln
Stromstecker
A hálózati tápegység csatlakoztatása
1. Vegye le a vezérlőegység hátoldalán lévő elemtartó fedelét a felső részén lévő két fül benyomása után.
2. A tápbemeneti hüvely a vezérlőegység házának az alján van.
3. Dugja be a tápegység dugóját a tápbemeneti hüvelybe, míg a tápegység villásdugóját dugja be egy alkalmas hálózati dugaszaljba.
4. Győződjön meg arról, hogy a vezérlőegység lefuttatott-e egy öntesztet. A vezérlőegység bekapcsolásakor megjelenik a kijelző összes szegmense, és két csipogás hangzik fel. A vezérlőegység kijelzőjének az alján egy üzenet jelenik meg futószövegben, majd megjelenik az első képernyőkép a setup (beállítás) üzemmód képével. A setup (beállítás) üzemmódban végezze el egymásután az állomás konfigurációjának a lépéseit. További információkat lásd a 17. oldalon.
9
Az elemek berakása
1. Vegye le a vezérlőegység hátoldalán lévő elemtartó fedelét a felső részén lévő két fül benyomása után.
2. Rakjon be három C-típusú (bébi) elemet az elemtartóba a negatív (-) pólussal előrefelé.
3. Tegye vissza az elemtartó fedelét.
A vezetékes állomások csatlakoztatása
A Vantage Pro2 vezetékes állomásokat 30 m hosszúságú kábellel szállítjuk, amelyet az integrált érzékelőegység vezérlőegységére kell csatlakoztatni. Lásd a 3. oldalon a hosszabbítókábelt. Az integrált érzékelőegységet a következőképpen csatlakoztassa a vezérlőegységre:
1. Dugja be a négypólusú kábelnek a vezérlőegység felé eső „ISS“ jelölésű dugóját a vezérlőegység hüvelyébe a hallható bepattanásig. A hüvelybe történő bedugáskor ne alkalmazzon erőszakot.
10
2. A kábel ne legyen megcsavarodva a csatlakoztatás előtt.
Megjegyzés: Az integrált
érzékelőegységet előbb össze kell állítani, majd a táplálást adó vezérlőegységre kell csatlakoztatni, mielőtt megvizsgálhatná a vezérlőegységgel való kommunikációt.
Amikor már működik a vezérlőegység és az integrált érzékelőegység, le kell vizsgálni és létre kell hozni a kábelcsatlakozást. Amikor már be van kapcsolva a vezérlőegység, automatikusan a setup (beállítás) üzemmódba lép. Lapozhat most a setup (beállítás) üzemmód opciói között, ill. elhagyhatja a setup (beállítás) üzemmódot, hogy megvizsgálja az összeköttetést és az érzékelő mérési eredményeit. Lásd “setup (beállítás) üzemmód" a
14. oldalon vagy a Current Weather
(aktuális időjárás) üzemmódot a
35. oldalon.
Azt a vizsgálatot, hogy a vezérlőegység kap-e adatokat az integrált érzékelőegységtől a vezérlőegység-összeköttetésén keresztül, lásd "A vezetékes integrált érzékelőegység összeállítása“ c. fejezetben az integrált érzékelőegység telepítési utasításában.
A vezérlőegység felállítása
Állítsa fel olyan helyen a vezérlőegységet, ahol a nyomógombjai jól hozzáférhetők, és a kijelzője jól leolvasható. A jó mérési eredmények érdekében fogadja el a következő tanácsokat:
11
• Ne állítsa fel a vezérlőegységet közvetlen napsütésnek kitett helyen, mert ez hamis mérési eredményeket eredményez a belső hőmérséklet és páratartalom vonatkozásában, továbbá károsíthatja a készüléket.
• Ne állítsa fel a vezérlőegységet fűtőtest vagy fűtő­/klímacsatornák közelében.
• Válasszon belső falat, ha a vezérlőegységet falra akarja szerelni. Ne rakja fel külső falra, mert az az időjárástól függően melegszik fel vagy hűl le.
• Ha vezeték nélküli vezérlőegysége van, vigyázzon a vezeték nélküli telefonok vagy más készülékek általi lehetséges zavartatásra. Tartson legalább 3 m távolságot a vezérlőegység és a vezeték nélküli telefon között a zavartatás kiküszöbölése érdekében.
• Lehetőleg ne állítsa a vezeték nélküli vezérlőegységet nagy fémtárgyak, pl. hűtőszekrény, TV-készülék, fűtő- vagy klímaberendezés közelébe.
• A vezérlőegység antennája nem forog el teljes körben. Az antenna forgatásához ne alkalmazzon nagy erőt.
12
Felállítás asztalon vagy polcon.
A vezérlőegység támasza három különböző szögbe állítható, ami a kijelző öt különböző szögbe való beállítását teszi lehetővé.
1. Rakjon be a vezérlőegység aljába két kerek gumilábat. A gumilábak megakadályozzák a bútorok és más felületek összekarcolódását.
2. Hajtsa ki az állványt a felső szélénél fogva. Figyeljen az ujjak számára szolgáló bevágásokra a vezérlőegység felső szélén.
3. Tolja a reteszt a megfelelő helyzetbe, ahol az állvány a kívánt szögben reteszelődik. Válasszon kisebb szöget a kijelző számára egy éjjeliszekrényen vagy más alacsonyan fekvő helyen elhelyezett vezérlőegység esetében. Válasszon kisebb szöget a kijelző számára asztalon vagy polcon.
13
4. Rakjon be az állványba két gumilábat.
Húzza ki az állványt, ha be akarja csukni. Viszonylag erősen van rögzítve, emiatt lehet, hogy erősen kell nyomnia az eltoláshoz.
Falra történő rögzítés
A vezérlőegység falra történő rögzítése:
1. Egy vonalzó segítségével jelölje fel a falra az egymástól 203 mm-re lévő két rögzítőfurat helyét. Ha a vezetékes Vantage Pro2 vezérlőegységet a falon vezetett érzékelőkábellel akarja telepíteni, rögzítse a vezérlőegységet egy üres bekötődoboz fölé.
2. Fúrjon egy 2,5 mm-es fúróheggyel két lyukat a rögzítőcsavarok számára.
3. Csavarjon be egy csavarhúzóval két menetmetsző 6x1-collos hengeresfejű csavart a falba. Hagyjon legalább 3 mm távolságot a fal és a csavarfejek között.
14
Fúrjon ki két 2,4 - 2,8 mm átmérőjű lyukat egymástól 203 mm
távolságban a 6x1-collos rögzítőcsavarok számára.
fúró
Megjegyzés: A mintarajz nem mérethű.
8" (203mm)
4. Ha az állvány ki van húzva a fészkéből, nyomja vissza az egyenes és reteszelt helyzetébe.
5. Vezesse rá a vezérlőegység hátoldalán lévő két kulcslyuk alakú kivágást a két csavarfejre.
15
Az időjárásállomás használata
A vezérlőegység LC-képernyője és tasztatúrája egyszerű hozzáférést biztosít az időjárási információkhoz. A nagy LC-kijelző megjeleníti az aktuális és a korábbi környezeti viszonyokat, és időjárás­előrejelzés ad. A nyomógombokkal lehet kezelni a vezérlőegység funkcióit, például megjeleníteni az aktuális és a korábbi időjárási információkat, beállítani és törölni riasztásokat, váltani az állomás üzemmódját, megjeleníteni ill. megváltoztatni az állomás beállításait, létrehozni és megjeleníteni grafikákat, kiválasztani az érzékelőket, létrehozatni előrejelzéseket stb.
A vezérlőegység üzemmódjai
A Vantage Pro2 vezérlőegység öt különböző üzemmódban működik:
Üzemmód Leírás
Setup (beállítás)
Current Weather (aktuális időjárás)
High/Low (maximum
- és minimumé
Alarm (riaszt ás)
Graph (grafik ák)
Ezt az üzemmódot használja a pontos idő, a dátum és más, az időjárási adatok meghatározásához és megjelenítéséhez szükséges információk
Ezt az üzemmódot használja az aktuális időjárási információk kiolvasására, a mértékegység-váltásra és az időjárás-mérési értékek beállítására, törlésére vagy
Ezt az üzemmódot használja a napi-, havi­és évi maximum- és minimum-értékek
Ezt az üzemmódot használja a riasztások beállítására, törlésére vagy ellenőrzésére.
Ezt az üzemmódot használja az időjárási adatoknak több mint 80 különböző grafika segítségével történő
16
Setup (beállítás) üzemmód
A „setup“ (beállítás) üzemmóddal hozzáfér a konfigurációs beállításokhoz, amelyek által vezérelheti az állomás funkcióit. A „setup“ üzemmódnak számos képernyőképe van a vezérlőegység és az időjárásállomás opcióinak a kiválasztására. A „setup“ (beállítás) üzemmódban megjelenített képernyőképek különfélék attól függően, hogy milyen típusú az időjárásállomás (vezetékes vagy vezeték nélküli), ill. ha a vezérlőegység már létrehozott egy WeatherLink összeköttetést. (Olvassa el a gyors üzembe helyezési útmutatót (WeatherLink Schnelleinstiegsleitfaden) a vezérlőegység és a számítógép összekötésére vonatkozó információkért.)
Parancsok a setup (beállítás) üzemmódban
A setup (beállítás) üzemmód a vezérlőegység első bekapcsolásakor megjelenik a kijelzőn. Ez az üzemmód bármikor megjeleníthető a vezérlőegység/időjárásállomás opcióinak a megváltoztatása céljából. Az alábbi parancsok segítségével juthat a setup (beállítás) üzemmódba, hagyhatja el azt, vagy navigálhat benne:
• A setup (beállítás) üzemmódba a
DONE gomb és a lefelé nyílgomb (-) egyidejű megnyomása által juthat.
Megjegyzés: Az első bekapcsoláskor
a vezérlőegység automatikusan a setup üzemmódban indul el.
• Nyomja meg a DONE gombot,
hogy a következő képernyőképre jusson.
• Nyomja meg a BAR gombot,
hogy az előző képernyőképre jusson.
• A setup (beállítás) üzemmódot
úgy hagyhatja el, hogy megnyomja és mindaddig nyomva tartja a DONE gombot, amíg a képernyőn a Current Weather (aktuális időjárás) kiírás meg nem jelenik.
17
1.
képernyőkép:
Aktív adók
Az 1. képernyőkép az „Empfang von...“ (... vétele) üzenet formájában jeleníti meg a vezérlőegység által fogadott adót. Ezenkívül villog egy „X“-betű a képernyő jobb alsó sarkában azokban az esetekben, amikor a vezérlőegység egy adatcsomagot fogad egy állomásról. A képernyő többi része üres marad. Ha vezetékes állomása van, vagy a vezeték nélküli ISS a gyári beállítással működik, és jelvétel van folyamatban, a kijelzőn a következő szöveg látható: „Receiving from station No. 1“ (vétel az 1. állomásról). Ha további állomások is vannak felállítva, ezeknek is meg kell jelenniük a kijelzőn.
Megjegyzés: Az integrált
érzékelőegységnek vagy a további állomásnak bekapcsolva kell lennie ahhoz, hogy a vezérlőegység felismerje. Lásd "Az integrált
érzékelőegység telepítési utasítása" c. fejezetet,ill. a
további állomás telepítési utasítását a további információkért. Eltarthat bizonyos ideig, amíg a vezérlőegység felismeri egy adó azonosító kódját (ID), és kijelzi az adót.
1. Figyelje meg a képernyőn
megjelenő állomásszámot(...­okat).
2. Nyomja meg a DONE gombot,
hogy a következő
képernyőképre jusson. A vezérlőegység maximum nyolc adóról tud jeleket fogni. Azonban bizonyos adótípusok száma korlátozott.
18
Az alábbi táblázatban egy adott adótípus maximális száma van feltüntetve.
állomástípus
integrált érzékelőegység (ISS)
anemométer-adókészlet 1
levél- és talajnedvesség-/
hőmérsékletmérő állomás: 8
hőmérséklet­/páratartalom-
**helyettesíti az ISS-anemométert
*csak kettő van engedélyezve, ha a két állomás csak részben van beültetve. Például egy hálózat vagy egy levélnedvesség/hőmérséklet­állomást és egy talajnedvesség­/hőmérséklet-állomást, vagy egy közös levélnedvesség- és talajnedvesség-/hőmérséklet­állomást tartalmazhat.
Megjegyzés: A vehető adók száma
jelentősen csökkentheti az elemek üzemélettartamát.
2. képernyőkép: Az adó­azonosítók (ID-k) konfigurálása (csak vezeték nélküli készülékek)
(Ha vezetékes állomása van, nyomja meg a DONE gombot, és folytassa a
22. oldalon leírt „4. képernyő: pontos idő és dátum“ ponttal.) A 2. képernyőn (beállítás) megváltoztathatja az integrált érzékelőegység adóazonosítóját (ID), vagy további állomásokat tud bevonni vagy kiiktatni. A standard beállítás, az „1“ funkcionál a legjobban a legtöbb installációban.
Megjegyzés: Rendszerint az „1“
standard adóazonosító beállítást használja, hacsak nem épít be egy további adóállomást, vagy egy közvetlen szomszédja nem alkalmaz egy Vantage Pro2 állomást, amely az integrált érzékelőegység adóazonosítójául az 1-et használja.
maximáli
s szám
1
2**
8
19
Ha egy vezetékes állomása vagy egy vezeték nélküli állomása van, és a standard adóazonosító beállítást használja, nyomja meg a DONE gombot, hogy a következő képernyőképre jusson.
Megjegyzés: Rendszerint az „1“
standard adóazonosító beállítást használja, hacsak nem épít be egy további adóállomást, vagy egy közvetlen szomszédja nem alkalmaz egy Vantage Pro2 állomást, amely az integrált érzékelőegység adó­azonosítójául az 1-et használja.
Az adó ID-azonosító módosítása
1. Nyomja meg a jobbra és a balra
nyílgombot az adóazonosító
megjelölése céljából. Ha
megjelölt egy adó-azonosítót, a
képernyőn megjelenik az ID-
szám, továbbá ennek az
állomásnak a konfigurációja.
2. Nyomja meg a felfelé- és a
lefelé nyílgombot, hogy az
adók vételét az azonosító
segítségével bekapcsolja és
kikapcsolja.
3. Nyomja meg a GRAPH
gombot, hogy megváltoztassa
annak az állomásnak a típusát,
amelyhez az adott adószám van
hozzárendelve. Lapozzon az
ISS, TEMP, HUM, TEMP
HUM, WIND, RAIN, LEAF,
SOIL és LEAF/SOIL
állomástípusok között, amíg a
helyes típus nem jelenik meg.
4. Nyomja meg a DONE gombot,
hogy a következő
20
képernyőképre jusson.
Megjegyzés: Ez a képernyőkép
tartalmazza az ismétlő (Repeater) aktiválási funkciót. Ha a képernyő jobb sarkában megjelenik a „Repeater“ szó, és a hálózat nem tartalmaz ismétlőt, olvassa el a 100. oldalon „Az ismétlő­azonosító törlése" c. fejezetet. Ha az ismétlőt hálózata részeként alkalmazza, olvassa el a 97. oldalon a "C. Függelék: A WLAN-ismétlő konfigurációja a vezérlőegységen„ részt.
2
3. képernyő: Továbbküldés (csak vezeték nélküli készülékek)
Ha vezetékes állomása van, nyomja meg a DONE gombot, és menjen a
22. oldalra. A vezérlőegység el tudja küldeni az integrált érzékelőegységtől kapott adatokat más Vantage Pro2 vezérlőegységeknek. Csak az integrált érzékelőegységtől kapott adatokat lehet továbbküldeni a vezérlőegységről. A továbbküldési funkció bekapcsolása:
1. Nyomja meg a felfelé- vagy a lefelé-nyílgombot a továbbküldési funkció bekapcsolása és kikapcsolása céljából. Az első rendelkezésre álló adóazonosító, amelyet nem használ az integrált érzékelőegység vagy egy további érzékelő, automatikusan hozzárendelődik. Ha már be van kapcsolva a továbbküldés, a jobbra­nyílgomb megnyomása által módosítsa a továbbküldéshez alkalmazott adóazonosítót.
2. A jobbra-nyílgombbal lapozzon a rendelkezésre álló adóazonosítók listájában, és jelölje meg a vezérlőegység számára kiválasztottat.
Megjegyzés: Jegyezze fel a
továbbküldéshez kiválasztott adóazonosítót. Az adatokat megkapó vezérlőegységnek konfigurálva kell lennie a kiválasztott adóazonosítók vételére.
3. Nyomja meg a DONE gombot, hogy a következő képernyőképre jusson.
21
4. képernyő: A pontos idő és a dátum
Amikor a vezérlőegységet első ízben kapcsolja be, a pontos idő és a dátum 2004. január 1. este 12:00 órára van beállítva. Vigyázzon arra, hogy a helyes dátumot és pontos időt adja be. A dátum és a nap kijelzése
1. Nyomja meg a jobbra- és a balra-nyílgombot az óra, a perc, a hónap, a nap vagy az év kiválasztására. Villog a kiválasztott pontos idő vagy a kiválasztott dátum.
2. Egy beállítás megváltoztatásához nyomja meg a felfelé- és a lefelé­nyílgombot, hogy az értéket növelje vagy csökkentse.
3. A 12- vagy 24-órás időkijelzési mód kiválasztásához válassza ki először az óra- vagy a perc­beállítást, majd nyomja meg a 2ND gombot és utána azonnal a UNITS gombot.
4. A hónap/nap vagy a nap/hónapdátumkijelzési mód kiválasztásához válassza ki először a nap- vagy a hónapbeállítást, majd nyomja meg a 2ND gombot és utána azonnal a UNITS gombot.
5. Nyomja meg a DONE gombot, hogy a következő képernyőképre jusson.
22
5. képernyő: Szélességi fok
A vezérlőegység a tartózkodási hely megállapításához a szélességi- és a hosszúsági fokot használja. Ezen keresztül tudja előre a napfelkelte és a naplemente időpontját meghatározni. Ha nem tudja tartózkodási helye szélességi- és hosszúsági fokát, különféle módokon megtudhatja. Sok atlasz és térkép rendelkezik hosszúsági- és szélességi fok adatokkal. Fordulhat a helyi könyvtár lexikonosztályához, a helyi repülőtérhez is, vagy kutathat az interneten. De ésszerű becslések is megteszik. Az alábbiakban néhány internet­forrást közlünk tartózkodási helyének a szélességi- és hosszúsági foka meghatározásához:
http://www.geocode.com/eagle.html (csak Észak-Amerika)
http://www.topozone.com/ (csak az USA)
http://www.calle.com/world/ (az USA-n kívül)
Minél pontosabbak az adatai, annál jobb.
1. Nyomja meg a jobbra és balra­nyílgombot, hogy az egyik mezőről a másikra jusson.
2. Nyomja meg a felfelé- vagy lefelé-nyílgombot a beállításoknak felfelé vagy lefelé való korrekciója céljából.
3. Az északi és a déli félteke közötti választáshoz nyomja meg a 2ND gombot, majd a UNITS gombot.
4. Nyomja meg a DONE gombot, hogy a következő képernyőképre jusson.
23
6. képernyő: Hosszúsági fok
A vezérlőegység a tartózkodási hely megállapításához a szélességi- és a hosszúsági fokot használja. Ezen keresztül tudja előre a napfelkelte és a naplemente időpontját meghatározni. Lásd 5. képernyő : Szélességi fok információk a tartózkodási hely szélességi- és hosszúsági fokának a meghatározásához.
• A hosszúsági fok megfelelel a keleti vagy nyugati irányban vett távolságnak a nulla meridiántól, amely az Angliában lévő Greenwichen észak és dél felé átmenő képzetes vonal.
• A hosszúsági fokot a szélességi fokkal együtt alkalmazzák a földi helyzet meghatározására.
1. Nyomja meg a jobbra és balra-
nyílgombot, hogy az egyik mezőről a másikra jusson.
2. Nyomja meg a felfelé- vagy
lefelé-nyílgombot a beállításoknak felfelé vagy lefelé való korrekciója céljából.
3. A keleti és a nyugati félteke
közötti választáshoz nyomja meg a 2ND gombot, majd a UNITS gombot.
4. Nyomja meg a DONE gombot,
hogy a következő képernyőképre jusson.
24
7. képernyő: időzóna
A vezérlőegység az US-amerikai időzónákra, és az adott nemzetközi időzóna legfontosabb városainak a nevére van gyárilag beprogramozva. Az időzónát az UTC-időeltolódás (Universal Time Coordinate ­koordinált világidő) segítségével is lehet konfigurálni.
Megjegyzés: Az UTC-időeltolódás egy
időzóna különbségét egy standard időhöz méri, amely megállapodás szerint az angliai Greenwichben lévő Royal Observatoryhoz (Királyi Obszervatórium) van rögzítve. Hayward, Kalifornia, a Davis Instruments otthona, a csendes-óceáni standard időt (PST = Pacific Standard Time) tartja be. Az UTC­időeltolódás a csendes­óceáni standard időre vonatkozóan - 8:00, azaz nyolc óra a koordinált világidő után (UTC). Ha a világidő szerint este 7:00 óra (19:00 ó) van, a fentiek szerint 19 - 8 = 11:00 óra, azaz délelőtt 11:00 óra van Haywardban télen. Nyári időszámításkor automatikusan egy óra hozzászámítódik. Alkalmazza ezt a funkciót 8. képernyőképre.
1. Nyomja meg a felfelé- vagy lefelé-nyílgombot, hogy átlapozza az időzónát.
2. Ha nem jelenik meg az időzóna a kijelzőn, nyomja meg a 2ND gombot, majd a felfelé- vagy lefelé-nyílgombot tartózkodási helye UTC-időeltolódásának a meghatározásához.
3. Nyomja meg a DONE gombot, hogy kiválassza az időzónát vagy az UTC-időeltolódást a képernyőn, majd menjen a következő képernyőképre.
25
Loading...
+ 62 hidden pages