Danfoss Klucz aplikacji A230 Application guide [pl]

Podręcznik dotyczący zastosowań

Ochrona przed kondensacją w starych, zabytkowych budynkach

Danfoss Ogrzewanie

Zastosowanie

Wilgotność i temperatura pomieszczenia są czynnikami krytycznymi w starych, zabytkowych budynkach, takich jak kościoły, zamki, dworki, muzea i piwnice. Jeśli wilgotność względna osiągnie zbyt wysoki poziom, może okazać się szkodliwa dla dzieł sztuki, fresków, organów i innych sprzętów.

Aby zapobiec uszkodzeniu wyposażenia wnętrz starych, zabytkowych budynków firma Danfoss zaleca wdrożenie rozwiązania regulacyjnego, które dodatkowo eliminuje problemy z pleśnią oraz zapewnia komfortowy i bezpieczny klimat zarówno dla dzieł sztuki, sprzętów, jak i dla ludzi.

Zalecane rozwiązanie

Klucz aplikacji A230 (podtyp użytkowy A230.3)

Regulator ECL Comfort 210, 296 lub 310

Panel zdalnego sterowania ECA 31

ECL Portal (tylko ECL 296/310)

Siłowniki AME, AMV, AMB

Czujniki temperatury ESM

Regulator ECL Comfort 310

z kluczem aplikacji

Klucz aplikacji A230 jest rozwiązaniem typu „cztery w jednym” oferującym 1) regulację temperatury w instalacjach grzewczych, 2) regulację temperatury w instalacjach wody lodowej, 3) regulację wilgotności w przypadku jej zbyt wysokiego poziomu oraz 4) program suszenia jastrychu w ogrzewaniu podłogowym

– w zależności od wybranego podtypu klucza.

Klucz aplikacji ECL A230 zawiera cztery podtypy, które mogą być stosowane w regulatorach ECL Comfort 210, 296 i 310:

A230.1: Regulacja temperatury

w instalacjach grzewczych. Opcjonalna kompensacja od działania wiatru.

A230.2: Regulacja temperatury

w instalacjach wody lodowej. Opcjonalny sygnał zewnętrzny (0–10 V) nastawy temperatury.

A230.3: Ochrona przed kondensacją (sygnał wilgotności względnej z ECA 31 lub jako sygnał 0-10 V).

A230.4: Regulacja temperatury w instalac­ jach grzewczych. Opcjonalny sygnał zewnętrzny (0–10 V) nastawy temperatury zasilania lub pomiaru ciśnienia. Dodatkowe funkcje monitorowania temperatury.

Wykorzystując moduł rozszerzający ECA 32 lub ECA 35 do regulatora ECL Comfort 310, można alternatywnie sterować siłownikiem zaworu regulacyjnego za pomocą wyjścia 0–10 V.

Klucz aplikacji A230 zawiera też program suszenia jastrychu w ogrzewaniu podłogowym dla podtypów A230.1, A230.3 i A230.4. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przebieg programu może zostać zapisany w celu dokumentacji.

Aby zdalnie sterować regulatorem ECL, do jednego regulatora ECL można podłączyć maksymalnie dwa panele zdalnego sterowania ECA 30/31.

Regulatory ECL Comfort 296 i 310 można podłączyć do internetowego systemu ECL Portal w celu zdalnego monitorowania i sterowania.

Ponadto dla systemu ECL Portal dostępna jest też aplikacja na smartfon.

ECL Portal jest skutecznym narzędziem dla personelu serwisowego pozwalającym usprawnić serwis, uruchamianie oraz czynności konserwacyjne i kontrolne. Co więcej, komunikaty alarmowe mogą być również wysyłane bezpośrednio do użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej.

ECL Portal jest internetowym rozwiązaniem SCADA, które nie wymaga lokalnego serwera. Automatycznie konfiguruje interfejs użytkownika i funkcje, aby zapewnić możliwość obsługi aplikacji w regulatorze.

Wszystkie interfejsy komunikacyjne związane z użytkowaniem systemu ECL Portal i regulatora ECL Comfort 296/310 są szyfrowane (certyfikaty SSL/TLS (https) na stronach ECL Portal oraz 128-bitowe szyfrowanie AES w obrębie komunikacji pomiędzy regulatorem ECL Comfort 296/310 i systemem ECL Portal), co zapobiega nieuprawnionemu dostępowi do komunikacji oraz kradzieży lub manipulowaniu ustawieniami i danymi osobowymi.

www.danfoss.pl

Danfoss Klucz aplikacji A230 Application guide

Przykładoł we zastosowanie:: A230.3 – ochrona przed kondensacją

Układ ogrzewania podłączony pośrednio. Opcjonalna kompensacja wpływu wiatru i ochrona przed kondensacją w budynkach o wysokiej bezwładności cieplnej. S2: Panel ECA 31 zawiera czujnik temperatury pomieszczenia i czujnik wilgotności – wysyła sygnał wilgotności względnej do regulatora ECL.

Dodatkowe akcesoria i opcje

Siłowniki AMV i AME

Siłowniki AMV i AME są przeznaczone przede wszystkim do kierowania pracą zaworów w odpowiedzi na zapotrzebowanie regulatora np. w sieciach ciepłowniczych, wody lodowej i HVAC.

Sterowanie nimi może odbywać się za pomocą elektronicznych regulatorów z wyjściem modulowanym (0–10 V) lub 3-punktowym.

Siłowniki posiadają wbudowane zabezpieczenie termiczne i przeciążeniowe silnika elektrycznego. To radykalnie zmniejsza ryzyko awarii zarówno samego zaworu, jak i systemu jako całości.

Pozostałe cechy:

Odporność na wysokie temperatury

Proste do wykonania połączenia mechaniczne i elektryczne

Solidna konstrukcja

Siłowniki AMV i AME są najczęściej stosowane z zaworami VS, VM, VB i VFM lub z zaworami niezależnymi od ciśnienia AVQM i AFQM.

Siłownik elektryczny

AMV/AME 65x

Więcej informacji na temat produktów Danfoss Heating można uzyskać, kontaktując się z nami bądź odwiedzając naszą stronę internetową www.heating.danfoss.com lub https://store.danfoss.com.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Danfoss | DHS-SMT/DK | 2018.12

 

 

 

 

 

 

 

VA.LV.B1.49

Loading...