Conrad 64 63 99 Operating Instructions [pl]

Art. Nr 64 63 99
Stacja pogodowa WS-9611
www.conrad.pl
Spis treści 646399
Strona
1. Użycie 33
2. Cechy charakterystyczne 33
3. Elementy pakietu 33
4. Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa 34
5. Instalacja baterii 35
A) Stacja pogodowa 35 B) Zewnętrzny czujnik temperatury 35
6. Elementy operacyjne 36
A) Przyciski funkcyjne 36 B) Elementy wyświetlacza 36
7. Działanie 37
8. Odbiór DCF 39
9. Ustawianie i mocowanie 40
A) Umiejscawianie stacji pogodowej 40 B) Umiejscawianie zewnętrznego transmitera temperatury 41
10. Działanie 42
A) Ustawienia kontrastu wyświetlacza 42 B) Ustawienia strefy czasowej 42 C) Ustawienia odbiornika czasowego na włączony/ wyłączony 42 D) Ustawienia wyświetlacza godziny w trybie 12/ 24 godziny 43 E) Ustawienia ręczne godziny 43 F) Ustawienia kalendarza 44 G) Ustawienia wschodu, zachodu i czasu trwania słońca 44 H) Ustawienia drzemki 45 I) Ustawienia temperatury w trybie °C/ °F 46 J) Ustawienia ikony czujności prognozy pogody 46 K) Ustawienia alarmu 46 L) Ustawienia drzemki i wyłączania alarmu 47 M) Prognoza pogody i tendencje 47 N) Wyświetlanie temepratury i wilgotności wewnątrz pomieszczenia 49 O) Wyświetlanie temperatury na zewnątrz 49 P) Wyświetlanie maksymalnych i minimalnych wyników wewnątrz pom. 49 Q) Usuwanie maksymalnych i minimalnych wyników wewnątrz pom. 49 R) Wyświetlanie maksymalnych i minimalnych wyników na zewnątrz 49 S) Usuwanie maksymalnych i minimalnych wyników na zewnątrz 50 T) Czas wschodu/ zachodu i trwania słońca 50 U) Fazy księżyca 51 V) Odbiór 868 HHz 52 W) Podświetlanie wyświetlacza 52
11. Rozwiązywanie problemów 53
12. Utrzymywanie i konserwacja 54
13. Usuwanie 54
14. Dane techniczne 55
15. Deklaracja zgodności 55
1. Użycie
Produkt ten jest działąjącą na falach radiowych stacją pogodową z wyświetlaczem czasu, daty, prognozy pogody, wewnętrznej i zewnętrznej temperatury i różnych funkcji alarmu. Dlatego też stacja ta podaje informacje o pogodzie i prognozach pogody. Stacja ta przeznaczona jest do użytku jedynie wewnątrz pomieszczeń i nie może być użytkowana na zewnątrz ani w wilgotnych pomieszczeniach, np. w łazience. Zewnętrzny czujnik transmituje dane na falach 868 MHz do stacji pogodowej i dlatego musi być zainstalowany na zewnątrz, w miejscu chronionym od skutków pogodowych. Stacja ta nie podaje 100%informacji; spowodowane jest to faktem, że stacja ta jest przeznaczona jedynie do użytku wewnątrz pomieszczeń. Stacja pogodowa nie jest zarekomendowana jako źrodło informacji dla celów medycznych ani informacji publicznych. Żadne użycie inne niż opisane powyżej nie jest dozwolone i może spowodować uszkodzenie produktu i doprowadzić do pojawienia się ryzyka spięcia, pożaru, szoku elektrycznego itp. Żaden element produktu nie powinien być modyfikowany lub przebudowywany. Zalecamy przeczytanie instrukcji obsługi oraz zachowanie jej w celu późniejszego sprawdzenia.
2. Cechy charakterystyczne
Trzy kanały
Symbol ludzika od pogody
Temperatura wewnątrz pomieszczenia/ na zewnątrz
Wilgotność powietrza
Zegar kwarcowy
3. Elementy pakietu
Stacja pogodowa
Zewnętrzny transmiter ze stojakiem
Materiały mocujące
Instrukcja obsługi
4. Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa Nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenia mienia lub szkody personalne spowodowane użytkowaniem produktu w sposób różny od opisanego lub spowodowane nieprwidłowym użyciem lub błędami wynikacjącymi z
nieprzeczytania instrukcji obsługi produktu. W takich wypadkach gwarancja traci swoją ważność! Symbol wykrzyknika w trójkącie zwraca uwagę na ważne informacje w instrukcji obsługi. Przed użyciem produktu uważnie przeczytaj instrukcję obsługi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia.
Z powodów bezpieczeństwa i prawnych (CE) niedopuszczalne jest dokonywanie jakichkolwiek zmian lub/i modyfikacji w urządzeniu.
Produkt nie może być używany w szpitalach ani innych medycznych placówkach. Mimo, że zewnętrzny czujnik emituje jedynie relatywnie słaby sygnał radiowy, może to doprowadzić do
zakłóceń w pracy aparatur podtrzymujących życie. Takie zakłócenia może spowodować również w innych miejscach.
Produkt powinien być traktowany z uwaga i ostrożnością. Nie upuszczaj go, gdyż mogą powstać uszkodzenia na skutek uderzenia.
Produkt nie może być poddawany cięzkiemu naciskowi mechanicznemu.
Produkt nie może być wystawiany na działanie ekstremalnych temperatur, bezpośredniego
słońca ani intensywnych wibracji.
Produkt nie jest zabawką, należy go trzymać z dala od dzieci!
Nie pozostawiaj elementów pakietu leżących bez nadzoru, gdyż mogą stanowić zagrożenie
dla dzieci, które będą się nimi bawiły.
Nie wystawiaj produktu na ekstremalne i nagłe zmiany temperatury, gdyż prowadzić to będzie to nagłych zmian danych na wyświetlaczu i w efekcie do zaburzenia precyzyjności wyświetlanach danych.
Producent ani dostawca nie ponoszą odpowiedzialności za wyświetlanie nieprawidłowych danych ani za konsekwencje wywołane wyświetlanoem nieprawidłowych danych.
Jeżeli istnieje prawopodobieństwo, że urządzenia nie można dłużej bezpieczne użytkować, należy je wycofać z użycia i dla pewości przed dalszym nieautoryzowanym użytkowaniem odpowiednio zabezpieczyć. Urządzenie nie nadaje się do dalszego bezpiecznego użytku, gdy:
- wykazuje widoczne uszkodzenia
- nie funkcjonuje poprawnie
- przez dłuższy czas leżało w nieodpowiednich warunkach
- było poddane wibracjom podczas transportu.
Serwis, regulacja czy naprawa mogą być przeprowadzane jedynie przez specjalistów/ specjalistyczny warsztat.
W przypadku pytań, na które nie zostały udzielone odpowiedzi w tej instrukcji, skontaktuj się z naszym Serwisem Doradztwa Technicznego lub innym ekspertem.
5. Instalacja baterii
Podczas wymiany baterii upewnij się, że umieszczasz je zgodnie z polaryzacją. Jeśli urządzenie nie było używane przez dłuższy czas wyjmij baterie w celu uniknięcia ich
uszkodzenia. Przeciekające lub uszkodzone baterie mogą spowodować poparzenia kwasem podczas kontaktu ze skórą, dlatego też używaj odpowiednich rękawiczek ochronnych obchodząc się z uszkodzonymi bateriami. Trzymaj baterie z dala od zasięgu dzieci. Nie pozostawiaj baterii leżących bez nadzoru, gdyż istnieje ryzyko, że dzieci lub zwierzęta domowe je połkną. Wymieniaj wszystkie baterie za jednym razem. Mieszanie baterii nowych z używanymi może doprowadzić do przeciekania baterii i uszkodzenia urządzenia. Upewnij się, że baterie nie zostaną rozmontowane, poddane spięciu lub wrzucone do ognia. Nigdy nie doładowywuj baterii, które nie są akumulatorami. Isnieje ryzyko eksplozji!
A) Stacja pogodowa
1. Usuń przykrywkę pojemnika na baterie znajdującego się z tyłu stacji pogodowej.
2. Włóż baterie uważając na odpowiednią polaryzację ( „+”pozytywny; „-„negatywny) (dwie baterie 1.5 V, typ AA Mignon).
3. Załóż z powrotem przykrywkę na pojemnik.
B) Zewnętrzny czujnik temperatury
1. Usuń przykrywkę pojemnika na baterie znajdującego się z tyłu zewnętrznego transmitera.
2. Włóż baterie uważając na odpowiednią polaryzację ( „+”pozytywny; „-„negatywny) (dwie baterie 1.5 V, typ AA Mignon).
3. Załóż z powrotem przykrywkę na pojemnik.
W przypadku wymiany baterii w jednym z elementó urządzenia należy od nowa ustawić
wszystkie dane w każdym z elementów urządzenia. Jest to konieczne ze względu na to, że w momencie włączenia urządzenia zewnętrzny transmiter przesyła do stacji pogodowej przypadkowo wybrany kod zabezpieczający, który musi być przez stację otrzymany i zapisany w ciągu 3 pierwszych minut od momentu rozpoczęcia działania.
6. Elementy operacyjne
Na stronie 3 znajdziesz odpowiedni rysunek.
A) Przyciski funkcyjne
B) Elementy wyświetlacza
ona wieży DCF (do recepcji
eszczenia w °C
ona tendencji pogodowej
ona alarmu
7. Działanie
Odbiornik może odebrać dane z trzech transmiterów. Jednakże do pakietu dołączony jest tylko jeden transmiter.
Korzystanie z zewnętrznego transmitera
1. Po pierwsze włóż baterie do zewnętrznego transmitera temperatury.
2. W ciągu kolejnych 30 sekund włóż baterie do stacji pogodowej. Kiedy baterie zostaną włożone wszystkie ikony i symbole na wyświetlaczu stacji pogodowej staną się wyraźnie widoczne. Następnie wyświetli się godzina 0:00 oraz symbol dziewczynki od pogody. Jeśli w ciągu 60 sekund nie pojawi się nic na wyświetlaczu usuń baterie i po przynajmniej 10 sekundach włóż je ponownie.
3. Po włożeniu baterii stacja pogodowa zaczyna odbierać dane od zewnętrznego transmitera. Na stacji pogodowej powinny się wyświetlić informacje o temperaturze na zewnątrz oraz sygnał recepcji danych. Jeśli w ciągu 3 minut nie pojawią się takie dane wówczas wszystkie baterie muszą zostać usunięte i należy rozpocząć ustawianie urządzenia od kroku 1.
4. Aby sygnał transmisji 868MHz był pewny należy zachować dystans nie więcej niż 100 metrów pomiędzy ostateczną lokacją stacji pogodowej a czujnikiem zewnętrznym w dobrych warunkach pogodowych.
Korzystanie z więcej niż jednego transmitera zewnętrznego
1. Jeśli urządzenie zostało ustawione według kroków opisanych dla jednego transmitera zewnętrznego, użytkownik powiniem usunąć wszystkie baterie na conajmniej 60 sekund.
2. Następnie włóż baterie do pierwszego transmitera.
3. W ciągu 30 sekund od aktywacji pierwszego transmitera włóż baterie do stacji pogodowej. Kiedy baterie zostaną włożone wszystkie ikony i symbole na wyświetlaczu stacji pogodowej staną się wyraźnie widoczne. Następnie wyświetli się godzina 0:00 oraz symbol dziewczynki od pogody. Jeśli w ciągu 60 sekund nie pojawi się nic na wyświetlaczu usuń baterie i po przynajmniej 60 sekundach włóż je ponownie.
4. Teraz powinna się pokazać temperatura z pierwszego zewnętrznego transmitera (kanał 1). Dodatkowo powinien się pokazać również sygnał recepcji danych. Jeśli w ciągu 2 minut nie pojawią się takie dane wówczas wszystkie baterie muszą zostać usunięte i należy rozpocząć ustawianie urządzenia od kroku 1.
5. Po ukazaniu się na wyświetlaczu stacji pogodowej temepratury z pierwszego transmitera zewnętrznego, włóż baterie do drugiego transmitera zewnętrznego.
zewnętrzengo.
Baterie powinny być włożone do drugiego transmitera zewnętrznego w ciągu pierwszych 10 sekund od momentu otrzymania danych z pierwszego transmitera
6. Na wyświetlaczu stacji pogodowej powinny się wówczas pojawić dane z drugiego transmitera zewnętzrnego oraz symbol „Channel 2” („kanał 2”). Jeśli w ciągu 2 minut nie pojawią się takie dane wówczas wszystkie baterie muszą zostać usunięte i należy rozpocząć ustawianie urządzenia od kroku 1.
7. Kiedy na wyświetlaczu stacji pogodowej pojawi się symbol „Channel 2” oraz dane z drugiego transmiteraz zewnętrznego należy włożyć baterie do trzeciego transmitera zewnętrznego. W ciągu 2 minut powinny zostać wyświetlone dane z trzeciego transmitera („Channel 3”). Jeśli dane z trzeciego transmietra zostaną poprawnie otrzymane symbol kanału przemieni się z powrotem na symbol kanału „1”. Jeśli się tak nie stanie należy rozpocząć ustawianie urządzenia od kroku 1.
Baterie powinny być włożone do trzeciego transmitera zewnętrznego w ciągu pierwszych 10 sekund od momentu otrzymania danych z drugiego transmitera
zewnętrzengo.
8. Aby sygnał transmisji 868MHz był pewny należy zachować dystans nie więcej niż 100 metrów pomiędzy ostateczną lokacją stacji pogodowej a czujnikiem zewnętrznym w dobrych warunkach pogodowych.
Jeśli użytkownik nie zastosuje się do powyższego opisu dotyczącego ustawiania
dodatkowych transmiterów, mogą się pojawić problemy z transmisją sygnału. Jeśli pojawią się takie problemy, wówczas wszystkie baterie muszą zostać usunięte i należy rozpocząć ustawianie urządzenia od kroku 1.
Jeśli baterie są na skaju wyczerpania na wyświetlaczu pojawi się status baterii. Symbol baterii w obszarze „Indoor” („wewnątrz”) (górny prawy róg) wskazuje na to, że baterie stacji pogodowej powinny zostać wymienione, symbol baterii w obszarze „Outdoor” („na zewnątrz”) (dolny prawy róg) odnośi się do baterii zewnętrznego transmitera.
8. Odbiór DCF
Stacja pogodowa może odbierać tak zwany sygnał DCF. Sygnał ten jest sygnałem transmitowanym z Mainflingen (niedaleko Frankfurtu nad Main). Jego zasięg to 1500 km a jeśli warunki transmisji są idealne to zasięg może mieć nawet 2000 km. Razem z innymi danymi sygnał DCF przesyła informacje o dokładnym czasie (teoretyczne odchylenie to 1 sekunda na milion lat!) oraz dacie. To oczywiście ozancza, że nie ma tu możliwości ręcznego zmieniania ustawień z czasu letniego na zimowy i na odwrót. Pierwszy sygnał DCF jest zawsze wyszukiwany w momencie pierwszego uruchomienia urządzenia (włożenia baterii), kiedy to zakończone zostają procesy wykrywania i rejestracji sygnałów z czujników zewnętrznych.
Wykrycie sygnału DCF oraz jego ocena może potrwać kilka minut. Nie przesuwaj stacji pogodowej w tym czasie. Nie naciskaj również żadnych przycisków. Nie ustawiaj stacji
obok urządzeń elektrycznych/ elektronicznych; nie nie umieszczaj urządzenia obok kabli, gniazdek czy elementó metalowych. Zły odbiór może być również spowodowany np: szkłem izolowanym metalem, konstrukcją ze zbrojonego betonu, specjalną tapetą lub instalacją w piwnicy.
Dostosowywanie dziennego odbioru sygnału DCF przez zegar kwarcowy w stacji pogodowej odbywa się o 2.00 nad ranem i 3.00 po południu. Jeśli sygnał nie zostanie odebrany do godziny 3.00 po południu, wówczas sygnał wyszukiwany jest co każdą pełną godzinę aż do godziny 6.00 nad ranem. Jeśli do 6.00 nad ranem sygnał nadal nie zostanie wykryty, kolejne próby odbioru będą podejmowane aż do godziny
2.00 następnego ranka. Pojedynczy odbiór każdego dnia wystarczy, aby utrzymać precyzyje dzienne odstępstwo poniżej 1 sekundy.
Loading...
+ 10 hidden pages