Conrad 10182 Operation Manual [hu]

-ba; részletes adatokat az interneten a
ket a h
á
ö
sszes kapcsolást és programot a lehető legnagyobb
é
re nem lehet teljesen kizárni a kézikönyvben és a
á
gnak megfelelően tartozik felelősséggel az élet, a test vagy
é
tkes megsértése esetén. A lényeges szerződéses
ő
előrelátható károkra korlátozódik, hacsak a termékszavatosság
á
s miatt a törvény szabta felelősséggel
Előszó
Használja ki az adventi időt, és építsen meg egy kis URH-rádiót. A legkorszerűbb technikának köszönhetően a siker garantált. Egyre nagyobb érzékenység és egyre jobb hangzás, ezek a céljaink. És az egyik út ehhez a digitális jelfeldolgozáson keresztül vezet. Komplikáltnak hangzik, de a felhasználó számára éppen ellenkezőleg nagyon is egyszerű. Nincsenek többé nagyfrekvenciás tekercsek, nincs hangolás, kevesebb az alkatrész összeségében, ugyanakkor jobb a vételi hatékonyság, amit nagyfokú integráltsággal érünk el. Egy kis áramköri kártya a BK1068 vevőáramkörrel teszi ezt lehetővé. Csekély munkával felépítheti rajta a saját rádióját. Minden elfér a különlegesen kicsi dugaszkártyán. És mégis, ez
é
nyi előírásoknak, és emiatt viseli a CE-
.
ül Ö
á
st, ahogyan az útmutatóban le van írva. A
é
se papíron, adathordozón vagy az interneten, különösen
rhat.
ártó írásmódjá
n a felelős az érvényes
á
ztartási hulladéktól elkülönítve elektromos
bei München
írá
á
lható a legközelebbi ingyenes
özökö
n történő tárolást is. Csak a kiadó
sban szereplő céges logók rendszerint bejegyzett
t alkalmazza a termékmegnevezéseknél.
a naptár többet nyújt, mint az egyszerű megépítést és rádióhallgatást. 24 kísérletben ismerheti meg az egyes alkatrészeket és alkalmazásukat. És számtalan kapcsolási változat ad lehetőséget arra, hogy saját elképzeléseit megvalósítsa. És végül megépíti teljesen egyéni és páratlan URH-vevőkészülékét. Engedje szabadon szárnyalni a fantáziáját! Sok örömet, és boldog Adventet kívánunk!!
23.04.2015 14:50:28
Bauteile
3 3 4
....................................... 4
5 5 6
......................................... 6
7 7 8
8
9
9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14
1. Hangszóró
2. Elemtartó
3. Ellenállás, 1 k
4. Dugasztábla
5. Huzal, 1m
6. LED, piros
7. Elektrolit kondenzátor 100 µF
8. Kondenzátor, 100 nF
9. FM panel, BK1068
10. Nyomógomb
11. Ellenállás, 4,7 k
12. Nyomógomb
13. Ellenállás, 10 k
14. Nyomógomb
15. Elektrolit kondenzátor, 10 µF
16. Nyomógomb
17. Nyomógomb
18. BC547B
19. Nyomógomb
20. BC547B
21. Kondenzátor, 100 nF
22. Ellenállás, 33
23. Ellenállás, 4,7
24. Ellenállás, 100 k
23.04.2015 14:50:37
órót talál beforrasztott huzalokkal. Vizsgálja
sa hangot ad.
észe. A
óvatosan megnyomja egy kicsit befelé,
ánt, az hangot ad. Ez a
-os elem
áfogva, a másikat
érintkezést, vagy
órón
ó hátoldalán egy erős mágnes helyezkedik
ben rejtve egy huzalcséve van, amelynek a össze vannak kötve a rintkezőkkel, és az azokra ráforrasztott
ánt így az elektromos áram és a
ódó mágneses tere
Nyissa ki a második ajtócskát, és vegye ki a két 1,5-V- os elem számára szolgáló elemtartót. Rakja be az elemeket. Kerülje el a rövidzárt, azaz az elemtartó két vezetékének a közvetlen összeérintését. Rövidzár esetén egy új elemből olyan nagy áram folyhat ki, hogy a csatlakozóhuzalok izzásig felforrósodhatnak. A legjobb kezdetben normál cink-szén elemeket használni, mert annak kisebb a rövidzárási árama, és ezért kevésbé veszélyes. Az alkáli típusú elemek hiba esetén sokkal nagyobb áramot szolgáltatnak, ami megnöveli a károk veszélyét. Az akkumulátorok ugyancsak veszélyesek, és a 1,5 V-tól eltérő feszültségük miatt kevésbé alkalmasak ezekhez a kísérletekhez
Ismételje meg az első napi kísérletet magasabb, 3 V-os feszültséggel. A kattanás sokkal hangosabb. Vigyázat, az áramkört csak pillanatokra szabad zárni, minthogy a hangszóró tartósan túl lenne terhelve, és az elemek gyorsan kimerülnének.
2. 3 voltos tápfeszültség
ét
t egyszer a
íg
úzódik, a
re mindkét
23.04.2015 14:50:37
állása. Más
állása. A 3. ajtócska mögött
nes gyűrűket visel, barna
-nak felel meg. Egy
ályt jelöli. Az
ésére szolgálnak. Ebben
óróval és az
órón átfolyó
ás. Vizsgálja meg
élt
ásának az iránya
érlet azt mutatja, hogy az
őleges lehet. De vigyázat,
ált áramkör is
ív és a negatív pólust
4 A mini-dugaszolótábla
A negyedik ajtócska mögött egy különlegesen kicsi labor-dugaszolótábla rejtezik, ezen kell megépíteni a következő kísérleteket. Ez a dugaszolótábla leegyszerűsíti a komplikált áramkörök felépítését. A 2,54 mm raszteres, összesen 170 érintkezős dugaszolótábla biztosítja az alkatrészek biztos összekötését. A tábla 34 függőleges sávot tartalmaz, sávonként 5-5 érintkezővel.
Az alkatrészek beültetéséhez viszonylag nagy erő kell. A csatlakozóhuzalok eközben könnyen megtörnek. Fontos, hogy a huzalokat pontosan felülről vezesse be. Ehhez egy csipeszt vagy egy kis fogót lehet használni. A kivezetést lehetőleg
röviddel a dugaszolótábla fölött fogja meg, és függőlegesen nyomja lefelé. Így érzékenyebb csatlakozóvezetékek is, pl. az elemcsat és a hangszóró becinezett huzalvégei törés nélkül beültethetők. Ha a huzalok csak nagyon nehezen dughatók be, tágítsa ki egy kissé az érintkezőket előbb egy tűvel. Építse fel az egyszerű áramkört ellenállással és hangszóróval még egyszer a dugaszolótáblán.
Az alkatrészek összekötésekor ismét felhangzik a már ismert kattogás a hangszóróból. Mivel az ellenállás elegendő mértékben korlátozza az áramerősséget, az áramkör túlterhelés veszélye nélkül zárva maradhat. Ekkor azonban egyáltalán nem hallható hang. Csak az áram változása hozza mozgásba a membránt. Ha nyitja az áramkört az elem levétele vagy az egyik huzal kihúzása által, felhangzik egy kattanás. Lényegében teljesen mindegy, hogy melyik érintkezőt használja a kísérlethez. Ha azonban pontosan tartja magát a szerelési rajzhoz, a következő kísérletek esetében ennek az alábbi előnye van. Az elem kivezetései éppen a jobbról a hetedik érintkezősínbe vannak bedugva, és az összes további kísérlet folyamán ott is maradhatnak. A vezetékeket tehát nem kell többször bedugdosni, és ennek következtében nem kopnak el.
23.04.2015 14:50:37
Loading...
+ 11 hidden pages