Conitec GALEP-4 User guide [pl]

www.conrad.pl
Programator GALEP-4. Skrócona instrukcja
obsługi
Dodatkowe informacje można uzyskać w pomocy On-line GALEP-4
Wprowadzenie
Galep-4 jest profesjonalnym, uniwersalnym programatorem kieszonkowym. Szeroko rozwinięty sterownik pinowy ASIC oferuje dużą wielostronność, którą można poza tym spotkać tylko w drogich urządzeniach końcowych. Galep-4 bez użycia dodatkowych adapterów i połączeń programuje pamięci EPROM, EEPROM, FLASH-EPROM, szeregowe pamięci EEPROM, mikrokontrolery, układy GAL i PALCE. Niskonapięciowe elementy zasilane są napięciem do 1,3V.
Galep nie przekracza wymiarów myszy komputerowej (115x80x33 mm). W przypadku pracy bez zasilacza sieciowego me programować do 8 godzin z wykorzystaniem akumulatora ­dzięki temu urządzenie to nadaje się więc do zastosowań mobilnych. Można je łatwo podłączyć za pomocą portu drukarki do komputera klasy PC lub laptopa. Obok funkcji podstawowych, takich jak wczytywanie, programowanie, porównywanie czy kasowanie dostępne jest również oprogramowanie, oferujące wygodnie ustawienia funkcji specjalnych wybranych elementów. Edytor pozwala na wielorakie mliwości przetwarzania dołączonych elementów, które mogą zostać załadowane jak i zapisane w formie pliw w postaci binarne j, heksadecymalnej, formacie Motoroli czy Jedec.
Nowe elementy można pobrać z wykorzystaniem Internetu i wgrać je do oprogramowania ­dzięki temu Galep nawet po latach jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń tej klasy.
Wyjątkową elastyczność programatora Galep umliwia specjalny sprt elektroniczny. Wszystkie piny 40-nóżkowego rdzenia programatora są równoważne trzy różne ustawiane indywidualnie poziomy napięć do 25V, masę, sygnał zegarowy, ustawialne wartości rezystancji (Pull-Up & Pull-Down), jak i logika 1-wyjściowa z dwupozycyjnym przełącznikiem poziomów dla elementów niskonapięciowych. Wewtrzna logika programatora zaprogramowana została z wykorzystaniem układów FPGA wysokiej skali integracji i została optymalnie dopasowana do aktualnie wybranego elementu. Dzięki temu wszystkie układy mogą zostać zaprogramowane lub wczytane z optymalną szybkością.
Wymagania systemowe: Windows 95/98/ME/NT lub Windows2000. Zakres dostawy: programator GALEP-4, kable przyłączeniowy do komputera PC, wtyczkowy
zasilacz sieciowy, oprogramowanie na płycie CD z instrukcją w języku niemieckim i angielskim.
Akumulatory 6xNiMH AAA (600 mA) nie wchodzą w zakres dostawy i są wymagane tylko w przypadku pracy z zasilaniem akumulatorowym.
Strona 1 z 9
Dystrybucja Conrad Electronic Sp. z o.o., ul. Kniaźnina 12, 31
Copyright © Conrad Electronic 2010, Kopiowanie, rozpowszechnianie, zmiany bez zgody zabronione.
www.conrad.pl
-
637 Kraków, Polska
www.conrad.pl
Strona 2 z 9
Dystrybucja Conrad Electronic Sp. z o.o., ul. Kniaźnina 12, 31-
637
Kraków,
Polska
Copyright © Conrad Electronic 2010, Kopiowanie,
rozpowszechnianie,
zmiany bez zgody
zabronione.
www.conrad.pl
Opis
oprogramowania
Pasek Menu
Plik Plik/Nowy
Otwiera nowy bufor. Uwaga! Ustawienia adresowe w menu Opcje/Bufor odnoszą się bezpośrednio do trzech niżej
przedstawionych opcji menu. Plik/Otwórz Otwiera nowy bufor i ładuje go wybranym plikiem w formacie binarnym, heksadecymalnym
Intel, formacie Motoroli czy JEDEC. Postępowanie przy wybraniu opcji Plik/Otwórz odpowiada ręcznemu wybraniu Plik/Nowy i bezpośrednio po nim Plik/Ładuj plik.
Plik/Ładuj plik Ładuje wybrany plik do aktywnego bufora od adresu startowego bufora. Na podstawie
rozszerzenia pliku wybierany jest format danych (binarny, heksadecymalny Intel, Motorola-S, czy JEDEC). Wybór ten nie jest jednak z ry narzucony i me zostać zmodyfikowany. Plik podczas ładowania zostaje automatycznie przekształcony odpowiednio na format binarny lub inny. Błąd formatu zostaje rozpoznany i wskazany. Podczas ładowania pliku z adresem bezwzględnym (heksadecymalny lub Motorola-S) pojawia się ostrzeżenie w przypadku gdy zakres adresowy znajduje się poza buforem względnie poza przestrzenią pamięci dołączonego układu.
Plik/Zapisz jako Zapisuje aktywny bufor. Można podać nową nazwę dla pliku jak i wskazać wybrany format
danych (binarny, heksadecymalny Intel, Motorola-S, JEDEC). Plik/Zamknij Aktualny bufor zostaje wykasowany.
Plik/Zakończ
Zakończenie programu.
Edycja Edycja/Wytnij
www.conrad.pl
Strona 3 z 9
Dystrybucja Conrad Electronic Sp. z o.o., ul. Kniaźnina 12, 31-
637
Kraków,
Polska
Copyright © Conrad Electronic 2010, Kopiowanie,
rozpowszechnianie,
zmiany bez zgody
zabronione.
www.conrad.pl
Zaznaczony uprzednio w buforze obszar zostaje skopiowany do schowka, następnie usunięty z bufora. Dane występujące za zaznaczonym obszarem są kopiowane do odpowiednio niższych komórek adresowych.
Edycja/Kop iuj Zaznaczony uprzednio w buforze obszar zostaje skopiowany do schowka, zawartość bufora
nie ulega zmianie. Edycja/Wklej Dane znajdujące się w schowku zostają wklejone do bufora w miejscu wskazanym uprzednio
kursorem. Edycja/Szukaj Z użyciem tego polecenia można odnaleźć w buforze bajt, słowo lub ciąg znaków ASCII. Edycja/Zamień Zamienia bardziej lub mniej znaczący bajt całego 16-bitowego słowa znajdującego się w
buforze. Edycja/Wypełnij bufor Z użyciem tego polecenia można wypełnić zakres adresowy bufora dowolnymi(losowymi)
danymi. Akcja Koniecznie przeczytać rozdział: Umieszczanie układu elektronicznego w programatorze
GALEP-4
Czynności, które można wykonać na umieszczonym w programatorze GALEP-4 układzie elektronicznym, można wykonać poprzez wykorzystanie menu programowego, poprzez pasek przycisków na dolnej krawędzi urządzenia lub z użyciem klawiszy funkcyjnych.
Akcja/Ładowanie baterii Z użyciem tego polecenia można włączyć lub wyłączyć proces ładowania baterii.
Akumulatory, niezależnie od aktualnego stanu naładowania będą ładowały się przez 7 godzin. (czas ładowania me zostać zmieniony w menu Opcje/Zastosuj. Żółta dioda na programatorze wskazuje, że akumulator jest właśnie ładowany. Czas ładowania zostanie wstrzymany z chwilą zakończenia pracy z oprogramowan iem GALEP. Doda tkowe miganie czerwonej i zielonej diody sygnalizuje wtedy, że zegar czasu ładowania pracuje poprawnie.
Akcja/Układ elektroniczny [F8] Wybrać typ układu elektronicznego. Pojawi się lista wszystkich dostępnych układów
elektronicznych. Poprzez kliknięcie pola "sortuj według producenta" można wybrać czy wykaz układów ma być wwietlany w porządku "Typ – Producent - Układ" czy też
Loading...
+ 6 hidden pages