Candy LS DSI 730 X User Manual

Návod k pouÏití
Instrukcja obs∏ugi
CZ PL
DSI 730
3
OBSAH
str. 4 str. 5 str. 7 str. 7 str. 9 str. 10 str. 14 str. 14 str. 16 str. 17 str. 18 str. 20 str. 20 str. 21 str. 22 str. 24 str. 25
23
1
4
5
Obrázek A:
2
Blahopfiání
Dûkujeme Vám, Ïe jste si vybrali domácí spotfiebiã CANDY, kvalitní myãku nádobí, která zaruãuje vysokou jakost, v˘borné uÏitné vlastnosti a spolehlivost. CANDY vyrábí i dal‰í druhy domácích spotfiebiãÛ jako jsou automatické praãky, praãky se su‰iãkou, kombinované kuchyÀské sporáky, mikrovlnné trouby, peãicí trouby a odsavaãe par, chladniãky a mrazniãky. PoÏádejte Va‰eho prodejce, aby Vás informoval o sortimentu tûchto v ˘robkÛ dováÏen˘ch do âeské republiky.
ÚVOD
Pfieãtûte si pozornû tento návod k pouÏití, neboÈ obsahuje dÛleÏité pokyny pro bezpeãnou instalaci, pouÏívání a údrÏbu a také uÏiteãné rady k dosaÏení nejlep‰ích v˘sledkÛ pfii pouÏívání této myãky.
Uschovejte tuto pfiíruãku pro pfiípadné dal‰í pouÏití.
1/ Ke spotfiebiãi je pfiiloÏen ãesk˘ záruãní list. Záruãní listy v jin˘ch jazycích nejsou platné na území âR. Délka záruky a záruãní pod­mínky jsou uvedeny v ãásti "A" záruãního listu.
2/ âást "A" záruãního listu, fiádnû vyplnûnou a potvrzenou prodejcem, uschovejte pro pfiípad, Ïe bude nutné obrátit se na pracovníky autorizovaného servisního stfiediska. Pfii reklamaci ãi opravû je nutné pfiedloÏit také prodejní doklad, kter˘ jste pfii nákupu spotfiebiãe obdrÏeli.
3/ NezapomeÀte doporuãenû odeslat fiádnû vyplnûnou ãást "B" záruãního listu do 10 dnÛ ode dne zakoupení. Podací lístek po‰ty uschovejte zároveÀ s ãástí "A" záruãního listu.
ZÁRUKA
5
Pfiipojení k elektrické síti
Myãka mÛÏe b˘t pfiipojena na pfiívod elektrické energie za pfiedpokladu dodrÏení ustanovení âSN, ostatních platn˘ch pfiedpisÛ a zejména tûchto podmínek: Je nutno zajistit ochranu pfied nebezpeãn˘m dotykov˘m napûtím v souladu s âSN. Pfiekontrolujte, zda pfiipojovací zásuvka je fiádnû uzemnûná. V pfiípadû pochybnosti nechejte pfiekontrolovat kvalifikovanou osobou. S ohledem na celkov˘ pfiíkon el. energie, doporuãujeme zajistit pro myãku samostatn˘ el. obvod s pojistkou nebo s jistiãem minimálnû 10 A v souladu s âSN.
DÛleÏité: V˘robce není zodpovûdn˘ za ‰kody zpÛsobené vadn˘m nebo chybûjícím uzemnûním spotfiebiãe.
Upozornûní! V pfiípadû pochybnosti o vyhovujícím a bezpeãném provedení el. instalace je nutno zajistit její odbornou revizi je‰tû pfied prvním pouÏití myãky.
Tento spotfiebiã odpovídá evropsk˘m normám 89/336/EEC, 73/23/EEC ve
znûní pozdûj‰ích zmûn.
Pipojení vody
Napou‰tûcí a v˘toková hadice mohou b˘t vedeny doleva nebo doprava.
Myãka mÛÏe b˘t pfiipojena buì na studenou vodu nebo horkou vodu, pokud její teplota nepfiekroãí 60°C.
Tlak vody musí b˘t minimálnû 0,08 MPa a maximálnû 0,8 MPa. Pokud tlak bude niωí, obrat'te se na servisní stfiedisko. Napou‰tûcí hadice musí b˘t pfiipojena k pfiívodnímu ventilu, aby bylo moÏné zastavit pfiívod vody v dobû, kdy myãka není v provozu (obr. 1B).Oba konce napou‰tûcí hadice jsou opatfieny pfievleãnou maticí 3/4", proto pfiívodní ventil rozvodu vody musí b˘t opatfien stejn ˘m závitem. Po pfiipojení napou ‰tûcí hadice A na pfiívodní ventil zkontrolujte její správné utûsnûní (obr. 2). Pokud je nutné prodlouÏit napou ‰tûcí hadici, je moÏné pouÏít prodluÏovací hadici o potfiebné délce, kterou zakoupíte ve specializovan˘ch prodejnách. Pokud voda obsahuje vápenaté nebo písãité pfiímûsi, doporuãujeme pouÏít vhodn˘ filtr pro jejich zachycení. Ten mÛÏete zakoupit v servisním stfiedisku nebo ve specializovan˘ch prodejnách (viz obr. 3).
INSTALACE
DÛleÏité: Pfii umístûní myãky na koberec, pfiekontrolujte, zda se tím neomezilo odvûtrání jejího dna. Zajistûte, aby zástrãka pfiívodní ‰ÀÛry zÛstala pfiístupná i po instalaci myãky.
4
BEZPEâNOSTNÍ INSTRUKCE
Pfieãtûte si pozornû tento návod k pouÏití, neboÈ obsahuje dÛleÏité pokyny pro bezpeãné pouÏívání, údrÏbu a také uÏiteãné rady k dosaÏení nejlep‰ích v˘sledkÛ pfii pouÏívání této myãky nádobí. Uschovejte tuto pfiíruãku pro pfiípadné dal‰í pouÏití.
DodrÏujte tato základní bezpeãnostní pravidla, která jsou platná pro jakékoliv domácí spotfiebiãe:
-Nikdy se nedot˘kejte zafiízení mokr˘ma nebo vlhk˘ma rukama nebo nohama.
-NepouÏívejte spotfiebiã pokud jste bosí.
-Nevytahujte zástrãku ze zásuvky tahem za pfiívodní ‰ÀÛru.
-Nevystavujte spotfiebiã pÛsobení vnûj‰ích vlivÛ (dé‰È, slunce atd.).
-Nenechávejte obsluhovat spotfiebiã dûtmi nebo jin˘mi osobami neschopn˘mi obsluhy bez náleÏitého dozoru.
-Zkontrolujte, zda zástrãka pfiívodní ‰ÀÛry je stejného typu jako zásuvka rozvodu elektrického proudu. Pokud tomu tak není, je nutné provést její v˘mûnu kvalifikovanou osobou za správn˘ typ. ZároveÀ ovûfite, zda pfiívodní kabel k zásuvce je dostateãnû dimenzován na celkov˘ pfiíkon spotfiebiãe.
-Pfiekontrolujte, zda není po‰kozena pfiívodní ‰ÀÛra ke spotfiebiãi.
-V‰eobecnû se nedoporuãuje pouÏívání adapterÛ, vícenásobn˘ch odboãovacích zásuvek (rozdvojek) nebo prodluÏovacích ‰ÀÛr.
-JestliÏe je na rozvodu vody v domû instalováno centrální zafiízení pro její zmûkãování, není nutné pouÏívat sÛl ve zmûkãovaãi zabudovaném v myãce. Je vhodné zkontrolovat tvrdost vody za zmûkãovacím zafiízením.
-Myãka je urãena pro um˘vání bûÏného kuchyÀského nádobí. Pfiedmûty zneãistûné petrolejem, nátûrov˘mi hmotami, tfiískami oceli nebo Ïeleza, chemikáliemi zpÛsobujícími korozi, louhy nebo kyselinami, nesmí b˘t v myãce um˘vány.
-Voda vypou‰tûna z myãky, nebo která zÛstane po ukonãení mycího programu na nádobí, se nesmí pít.
-Nelehejte nebo nesedejte na otevfiené dvefie myãky, mohlo by dojít k jejímu pfievrÏení.
-NoÏe a pfiíbory se nejlépe umyjí, kdyÏ je do pfiíslu‰ného ko‰e uloÏíte rukojeÈmi dolÛ. Aby v‰ak nedo‰lo k jakémukoliv po‰kození od ostfií noÏÛ nebo ‰piãat˘ch pfiedmûtÛ, je moÏné je uloÏit také rukojeÈmi nahoru.
-Je-li nutné vymûnit pfiívodní ‰ÀÛru, zavolejte nûkteré ze záruãních servisních stfiedisek.
-Tento spotfiebiã je urãen pouze pro pouÏití v domácnosti.
-Pokud chcete zlikvidovat starou myãku nádobí, vyjmûte z ní dvefie, aby se tak vylouãilo nebezpeãí, Ïe se dovnitfi zavfiou hrající si dûti.
-Myãka nádobí je vyrobena z recyklovatelného materiálu, proto ji mÛÏete pfii likvidaci bez problémÛ odevzdat ve sbûrnû surovin.
JestliÏe do‰lo k poru‰e nebo spotfiebiã správnû nepracuje, vypnûte ho, zastavte pfiívod vody a Ïádn˘m zpÛsobem do nûj nezasahujte. Opravu mÛÏe provádût pouze povûfien˘ servisní mechanik a musí pfiitom pouÏívat originální náhradní díly. Jakékoliv poru‰ení v˘‰e uveden˘ch doporuãení mÛÏe vést ke sníÏení bezpeãnosti spotfiebiãe.
Nastavení zmûkãování vody
V tabulce je uvedeno nastavení zmûkãovaãe vody v závislosti na rÛzném stupni tvrdosti vody.
* Zafiízení na zmûkãování vody je ve v˘robû nastaveno v poloze 2, coÏ vyhovuje vût‰inû uÏivatelÛ.
- JestliÏe va‰e voda má úroveÀ tvrdosti 0, není nutné pouÏívat regeneraãní sÛl ani není potfieba provést jakékoliv nastavování zmûkãovaãe, protoÏe jde o mûkkou vodu. Podle stupnû tvrdosti vody nastavte zmûkãovací zafiízení následujícím zpÛsobem:
- vyjmûte spodní ko‰. Od‰roubujte víãko zásobníku soli, kter˘ je umístûn na dnû vany (obr. A“1”).
-otáãejte pomocí ‰roubováku nebo noÏe nastavovacím ‰roubem aÏ dosáhnete poÏadované polohy.
7
Zavfiení dvefií
ZasuÀte ko‰e do myãky. Pfiekontrolujte, zda obû sprchovací ramena se mohou volnû otáãet a nejsou omezována v pohybu uloÏen˘m nádobím, hrnci nebo pfiíbory. Zavfiete dvefie pouh˘m potlaãením a pfiesvûdãte se, Ïe jsoufiádnû uzavfiené.
ZA¤ÍZENÍ NA ZMùKâOVÁNÍ VODY
V závislosti na zdroji obsahuje voda rÛzné mnoÏství vápence a minerálÛ, které se usazují na nádobí a zanechávají na jeho povrchu bílé skvrny a ‰mouhy. Jak vysoká je pfiítomnost tûchto minerálÛ ve vodû, tak velká je její tvrdost. Myãky nádobí jsou vybaveny zafiízením pro zmûkãování vody, které vyÏaduje ke své regeneraci speciální sÛl. Takto zmûkãená voda je pak v myãce pouÏívána pro mytí nádobí. Zmûkãovací zafiízení upravuje vodu o tvrdosti do 60°fH (francouzská stupnice tvrdosti) nebo 33°dH (nûmecká stupnice tvrdosti vody) v pûti rozdíln˘ch stupních jeho nastavení. StupeÀ tvrdosti vody Vám sdûlí spoleãnost, která zaji ‰Èuje její dodávku nebo si ji mÛÏete nechat zmûfiit.
ÚroveÀ tvrdosti
0 1
*2
3 4
Tvrdost
vody
°fH(fran.
stupnice)
0-9 10-30 31-40 41-50 51-60
Tvrdost
vody
°dH(nûmecká
stupnice)
0-5
6-16 17-22 23-27 28-33
PouÏití
regeneraãní
soli
NE ANO ANO ANO ANO
Nastavení
zmûkãovaãe
vody
jakékoliv poloha ã.1 poloha ã.2 poloha ã.3 poloha ã.4
Poãet
mytí
(zhruba)
50 40 30 20
TYP 1
TYP 2
6
Filtr D se vkládá mezi pfiívodní ventil B a napou‰tûcí hadici A. NezapomeÀte vloÏit tûsnicí krouÏky C. Pokud je myãka pfiipojována na nov˘ rozvod vody, nebo na rozvod del‰í dobu nepouÏívan˘, nechejte nûkolik minut odtékat vodu, neÏ pfiipojíte napou ‰tûcí hadici. Zabráníte tím zanesení filtraãního sítka u napou‰tûcího ventilu myãky vápenat˘mi usazeninami nebo rzí.
Pfiipojení vypou‰tûcí hadice
Vypou‰tûcí hadici je nejvhodnûj‰í pfiipojit na pevné odpadní potrubí (obr. 4). Dbejte na to, aby hadice nebyla nikde "pfielomená". Odpadní potrubí by mûlo b˘t vyústûno nejménû 40 cm nad podlahou a musí mít vnitfiní prÛmûr nejménû 4 cm. Je vhodné, aby na tomto odpadním potrubí byl sifon k zamezení úniku pachu (obr. 4X). Je-li to nutné, mÛÏete vypou‰tûcí hadici prodlouÏit aÏ na 2,6 m a zajistûte, aby nebyla vedena v˘‰e neÏ 85 cm nad úrovní podlahy. Vypou‰tûcí hadici mÛÏete také zavûsit pfies okraj dfiezu pomocí pfiiloÏeného plastového oblouku. Konec hadice nesmí b˘t ponofien do vody, aby nedo‰lo k jejímu zpûtnému nasátí do myãky pfii jejím provozu (obr. 4Y). Pokud instalujete spotfiebiã pod pracovní desku, oblouk vypou‰tûcí hadice musí b˘t zavû‰en na zdi v co nejvy‰‰í poloze (obr. 4Z). Zkontrolujte je‰tû, zda pfiívodní i vypou‰tûcí hadice nejsou nikde "pfielomené".
123
4
OTEVÍRÁNÍ DVE¤Í
VloÏte ruku do vybrání dvefií a potlaãte nahoru. Pokud otevfiení dvefií je provádûno za bûhu myãky, zabezpeãovací zafiízení automaticky vypne ve‰keré funkce.
U myãek, které správnû fungují, neotevírejte dvefie bûhem chodu spotfiebiãe.
Dávkování soli
Myãka je vybavena zmûkãovaãem, kter˘ odstraÀuje z vody vápník, jeÏ by mohl zpÛsobit zanesení vodním kamenem a tím po‰kození spotfiebiãe. Na dnû myãky je zásobník na sÛl, která regeneruje zmûkãovaã. Prostfiedek, kter˘ zmûkãuje vodu, musí b˘t znovu aktivován pÛsobením solného roztoku speciální regeneraãní soli. Jiné druhy solí obsahují malé mnoÏství nerozpustn˘ch ãástic, které by mohly dlouhodob˘m
pÛsobením zhor‰it úãinnost zmûkãovaãe vody. K naplnûní zásobníku musíte nejdfiíve od‰roubovat jeho víãko na dnû vany myãky. Plníte-li zásobník poprvé, je nutné nejdfiíve do zásobníku nalít vodu. Pfii plnûní pfieteãe men‰í mnoÏství vody, pokraãujte v ‰ak v plnûní,dokud zásobník není zcela pln˘. Po jeho naplnûní oãistûte vnitfiní prostor od zbytku soli a znovu utáhnûte víãko zásobníku. Nepotfiebujete-li ihned provést mytí nádobí, spusÈte program pro "Pfiedmytí", aby se odplavily zbytky soli z vany po pfieplavení zásobníku pfii jeho plnûní. Do zásobníku se vejde asi 1,5 aÏ 1,8 kg soli. Pro dobré v˘sledky mytí je nutné zásobník obãas znovu naplnit solí. Spotfieba soli závisí na nastavení zmûkãovaãe podle tvrdosti vody. âím je voda tvrd‰í, tím je vût‰í spotfieba soli.
DÛleÏité: Po instalaci myãky zcela naplÀte zásobník pro sÛl a aÏ poté pfiidejte vodu aÏ pro kraj otvoru pro plnûní zásobníku.
98
Indikátor náplnû soli
Tento model myãky je vybaven slep˘m uzávûrem, je nutno pravidelnû kontrolovat mnoÏství soli podle vlastního nastavení systému pro zmûkãování vody.
DÛleÏité: Objeví-li se na nádobí bílé skvrny, je to obecnû dÛkaz toho, Ïe do zásobníku musí b˘t doplnûna sÛl.
Usazení horního ko‰e
Jsou-li pouÏívány bûÏnû talífie o vût‰ím prÛmûru, to je 27 aÏ 31 cm, uloÏte je do spodního ko‰e aÏ po usazení horního ko‰e do jeho vy‰‰í polohy. Postupujte pfiitom následovnû:
1) Otoãte pfiední zaráÏky A smûrem ven.
2) Vytáhnûte ko‰ a umístûte ho zpût v jeho vy‰‰í poloze.
3) VraÈte zpût zaráÏky A do pÛvodní polohy. Tí mto zpÛsobem se nesmí na ko‰ ukládat nádoby s prÛmûrem vût‰ím neÏ 20 cm a
není moÏno pouÏívat pohybliv˘ch drÏákÛ ve vyklopené poloze.
A
A
11
BûÏné denní ukládání nádobí je znázornûno na obrázcích 1, 2 a 3.
Horní ko‰ (obr. 1) A =polévkové talífie B =mûlké talífie C = desertní talífiky D = pod‰álky E = ‰álky F = sklenice
Horní ko‰ (obr. 2) A =polévkové talífie B =mûlké talífie C = desertní talífiky D = pod‰álky E = ‰álky F = sklenice na stopkách G = sklenice H =jednoduch˘ ko‰ík na pfiíbory
Spodní ko‰ (obr. 3) A =hrnec stfiední velikosti B = velk˘ hrnec C =smaÏící pánev D = poklice E = polévkové mísy, servírovací nádobí F = dvojit˘ ko‰ík s pfiíbory G = pekáãe
Správné a racionální ukládání nádobí je základem dobr˘ch v˘sledkÛ mytí.
1
2
3
10
UKLÁDÁNÍ NÁDOBÍ
Pro dobré v˘sledky mytí nádobí je dÛleÏité odstranit z nádobí v‰echny zbytky (kosti, zubní párátka, zbytky masa a zeleniny), které by mohly ucpat filtry, vypou‰tûní vody a trysky ostfiíkovacích ramen a tím sníÏit úãinnost mytí. Proto je vhodné nádobí se zbytky jídel opláchnout pfied vkládáním do myãky. Pokud hrnce a pekáãe mají na sobû pfiipálené nebo pfiipeãené zbytky jídel, je vhodné takové nádobí nejdfiíve nechat odmoãit a odstranit hrubé neãistoty a pak teprve um˘vat v myãce.
PouÏívání horního ko‰e
Horní ko‰ je opatfien sklopn˘mi poliãkami pfiipevnûn˘mi k bokÛm ko‰e, které mohou b˘t ustaveny do horní nebo dolní polohy. Na sklopené poliãky lze ukládat kávové a ãajové ‰álky, kuchyÀské noÏe a nabûraãky. Sklenice na stopkách lze opatrnû uloÏit do vybrání na konci tûchto polic dnem vzhÛru. Sklenice, ‰álky, pod‰álky a desertní talífiky lze ukládat pod tyto poliãky. Polévkové a mûlké talífie mohou b˘t do horního ko‰e ukládány pokud jsou poliãky v horní poloze. Talífie ukládejte ve svislé poloze dnem k zadní stûnû myãky tak, aby byl mezi nimi prostor pro voln˘ prÛchod vody. Doporuãujeme ukládat k sobû vÏdy talífie stejné velikosti a tvaru, aby se co nejlépe vyuÏila kapacita ko‰e. Talífie se mohou ukládat v jedné fiadû nebo v obou fiadách (obr. 1 a 2). Doporuãujeme ukládat velké talífie (okolo 270 mm) lehce naklonûné dozadu, aby se usnadnilo zasunutí ko ‰e do myãky. Do horního ko‰e lze rovnûÏ ukládat kompotové misky a jiné misky z plastické hmoty. Doporuãujeme je po uloÏení zajistit tak, aby je tlak stfiíkající vody nepfievrátil. Horní ko‰ je navrÏen tak, aby umoÏnil uloÏení maximálního mnoÏství rÛzn˘ch druhÛ nádobí, napfi. 24 talífiÛ ve dvou fiadách, asi 30 sklenic v pûti fiadách nebo smûs rÛzného nádobí.
PouÏívání spodního ko‰e
Do spodního ko‰e lze ukládat hrnce, pekáãe, polévkové mísy, kompotové misky, poklice, servírovací nádobí, mûlké talífie, polévkové talífie a nabûraãky. Pfiíbory ukládejte do ko ‰íku z plastické hmoty. VloÏte ko‰ík na pfiíbory do spodního ko‰e (obr. 3) a pfiesvûdãte se, Ïe uloÏené pfiíbory nezasahují do prostoru otáãejících se ramen.
A
B
C
D
FE
GH
DF AG
E
B
C
A
B
C
D
E
F
13
Pozor (obr. 7)
Horní mycí ko‰ má dvû pfiední fiady drÏákÛ, které mohou b˘t jednoduch˘m a rychl˘m zpÛsobem sklopeny, tím je umoÏnûno snadnûj‰í vloÏení velk˘ch salátov˘ch mís, hrncÛ a pokliãek.
PRO SKLOPENÍ DRÎÁKÒ POSTUPUJTE NÁSLEDUJÍCÍM ZPÒSOBEM:
1) Lehce zatáhnûte za drÏáky smûrem nahoru a nechejte je sklopit;
2) Pro vyklopení drÏákÛ je staãí zvednout do pÛvodní vertikální polohy.
Ko‰ík na pfiíbory (obr. 8)
Ko‰ík na pfiíbory se skládá ze dvou oddûliteln˘ch ãástí, které umoÏÀují rÛznou volbu ukládání pfiíborÛ. Ty to dvû ãásti lze od sebe oddûlit tak, Ïe posuneme levou sekci proti pravé sekci.
1
2
7
8
Spodní ko‰ (obr. 5)
M = 8 +4 polévkové talífie N = 11 +1 mûlké talífie O = 12 desertních talífikÛ P = servírovací talífi Q = jídelní pfiíbory
Ko‰ík na pfiíbory (obr. 6)
Sklopte boãní poliãky do spodní polohy a naplÀte 6+6 noÏÛ (R). Do prostorÛ vlevo vloÏte pfiíbory s rukojeÈmi smûrem dolÛ. Dbejte na to, abyste do stejné pfiihrádky nevkládali více neÏ dva odli‰né druhy pfiíborÛ.
12
QN
M
P
O
M
N
R
A
F
C
C
C
G
B
E
D
H
H
L
I
UloÏení 12 dílné soupravy (podle normy EN 50242)
Správné uloÏení do horního ko‰e je znázornûno na obr. 4, spodního ko‰e na obr. 5 a ko‰ na pfiíbory je na obr. 6.
4
5
6
Horní ko‰ (obr. 4)
A = 5 +5 +2 sklenice B = 12 pod‰álkÛ C = 4 +4 +4 ‰álky D = malé misky E = stfiední misky F = velké mísy G = 1 +1 vidliãka H = 1 +1 servírovací lÏíce I =
3 +3 +3 +3 lÏíce
L = 3 +3 +3 +3 ãajové lÏiãky
15
3
4
3
Plnûní zásobníku pro le‰ticí pfiípravky
Zásobník pro le‰ticí pfiípravky je umístûn vpravo od zásobníku na mytí. Tento zásobník má objem asi 130 ml (obr. A”3”). Otoãte víãkem (3) proti smûru hodinov˘ch ruãiãek a nalijte tekut˘ le‰ticí pfiípravek (je‰tû pfied jeho úpln˘m vyprázdnûním pfii pfiedchozích mycích programech) aÏ na maximální oznaãenou hladinu. Otoãte zpût víãko. Le‰ticí pfiípravek je automaticky dávkován pfii posledním oplachovacím cyklu. UmoÏÀuje rychlej‰í usu‰ení a zabraÀuje, aby se na nádobí netvofiily skvrny a ‰mouhy. Proto vÏdy doporuãujeme pouÏívání le‰ticích pfiípravkÛ. Kontrolu hladiny le‰ticího pfiípravku v zásobníku lze provádût pfies prÛzor umístûn˘ uprostfied zásobníku (4).
Nastavení dávkování le‰tidla (od 1 do 6)
Regulaãní prvek dávkování le‰tidla je pod víãkem (3) jeho zásobníku. Pootoãení na poÏadované nastavení lze provést pomocí mince. Doporuãujeme nastavení na polohu 3. Vápník obsaÏen˘ ve vodû ve znaãné mífie vytváfií ‰mouhy pfii su‰ení. Je proto nutné nastavit dávkování le‰ticího pfiípravku pro dosaÏení dobr˘ch v˘sledkÛ mytí. JestliÏe se po skonãení mytí vytváfiejí na nádobí "pásky", sniÏte nastavení o jednu polohu. JestliÏe se vytváfiejí "bílé skvrny", zvy‰te dávkované mnoÏství le‰tidla o jednu polohu.
PLN¯ PRÁZDN¯
tmav˘ svûtl˘
14
INFORMACE O LABORATORNÍM TESTOVÁNÍ
Srovnání pfii v‰eobecném programu mytí.
(viz v˘bûr programu mytí)
Podle normy EN 50242
1) Umístûní horního ko‰e: spodní poloha
2) BûÏná náplÀ
3) Nastavení le‰ticího pfiípravku: 5
4) MnoÏství mycího pfiípravku
- 8 gr pfiedmytí
- 22 gr pro mytí
DÁVKOVÁNÍ MYCÍHO A LE·TICÍHO P¤ÍPRAVKU
Plnûní zásobníku na mycí pfiípravek
Je nutné pouÏívat pouze speciální mycí pfiípravky pro myãky nádobí, aÈ uÏ prá‰kové, tekuté, nebo ve formû tablet.
Nevhodné pfiípravky (jako napfi. pro ruãní mytí nádobí) neobsahují potfiebné pfiísady pro pouÏití v myãkách a neumoÏÀují proto správnou funkci tûchto spotfiebiãÛ. Závadou je i vysoká pûnivost pfiípravkÛ pro ruãní mytí.
BûÏné mytí
Zásobník na mycí pfiípravky je na vnitfiní stûnû dvefií (viz obr. A”2”). Je-li víãko zásobníku zavfiené, je nutné zmáãknout tlaãítko, aby se otevfielo. Na konci kaÏdého mytí zÛstává víãko vÏdy otevfiené a pfiipravené pro dal‰í pouÏití myãky. MnoÏství mycího pfiípravku se dávkuje do zásobníku podle míry za‰pinûní um˘vaného nádobí a také podle druhu nádobí. Doporuãujeme dávkovat 20-30 gr pfiípravku do pfiihrádky zásobníku pro mytí (1).
Po vloÏení mycího pfiípravku do zásobníku zavfiete víãko. ProtoÏe nejsou v ‰echny mycí
pfiípravky stejné, pozornû pfieãtûte pokyny na jeho obalu. Rádi bychom vás upozornili, Ïe malé mnoÏství mycího pfiípravku nezajistí dostateãnû umytí nádobí, zatím co pfiíli‰ veliké dávkování nejen Ïe nezlep‰í v˘sledky mytí, ale je také zbyteãn˘m pl˘tváním. NepouÏívejte nadmûrné mnoÏství mycích pfiípravkÛ, abyste zbyteãnû nezhor ‰ovali stav Ïivotního prostfiedí.
Mytí s cyklem pro odmoãení nádobí
KdyÏ nastavíte program pro intenzivní mytí, musíte nadávkovat asi 20 gr mycího pfiípravku (1 velká lÏíce) také do oddûlení zásobníku pro pfiedmytí (2).
17
V·EOBECNÉ POKYNY
Volba programu
Tato myãka nádobí vám nabízí ‰irok˘ rozsah mycích programÛ, ze kter˘ch mÛÏete vybrat ten nevhodnûj‰í podle druhu um˘vaného nádobí a míry jeho za‰pinûní. V˘bûr programÛ je uveden v samostatném návodu, kter˘ je souãástí v˘bavy myãky.
UÏiteãné rady
Abyste zabránili skapávání vody po dokonãení mycího cyklu z horního ko‰e na nádobí ve spodním ko‰i, vyjmûte nejdfiíve spodní ko‰. JestliÏe ponecháte nûjakou dobu nádobí po umytí v myãce, nechte dvefie pootevfiené, aby se umoÏnila cirkulace vzduchu uvnitfi myãky a urychlil se proces su‰ení.
Jak dosáhnout ÚSPOR
1) JestliÏe chcete vyuÏít plnû prostoru pro mytí nádobí v této myãce, opláchnûte nádobí uloÏené po kaÏdém jídle programem "STUDENÉ P¤EDMYTÍ". Tím dojde k odmoãení zaschl˘ch zbytkÛ jídla a odstranûní vût‰ích ãástic jídla z novû vloÏeného nádobí. Jakmile je myãka zcela naplnûna, spusÈte program pro hlavní mytí.
2) JestliÏe nádobí není hodnû za‰pinûné, nebo ko‰e nejsou zcela plné, zvolte "EKONOMICK ¯ PROGRAM", uveden˘ v tabulce programÛ v pfiiloÏeném návodu.
Jak dosáhnout opravdu DOBRÉ V¯SLEDKY mytí:
1) Ukládejte nádobí dnem vzhÛru.
2) Pokuste se uloÏit nádobí tak, aby se vzájemnû nedot˘kalo. Budete-li je peãlivû ukládat, dosáhnete lep‰ích v˘sledkÛ.
3) Pfied vloÏením nádobí do myãky odstraÀte nejdfiíve rÛzné zbytky jídla (kosti, skofiápky, kousky masa nebo zeleniny, usazeninu kávy, slupky od ovoce, nedopalky cigaret atd.), které mohou ucpat v˘tok vody nebo trysky ve sprchovacích ramenech.
4) Po uloÏení nádobí do myãky zkontrolujte, zda se mohou ramena volnû otáãet.
5) Hrnce a dal‰í nádobí, na kter˘ch jsou místy pfiipálené zbytky jídla, musí b˘t pfiedem odmoãeny vodou s pfiídavkem mycího pfiípravku.
6) Správné mytí stfiíbra: a) opláchnûte stfiíbrné nádobí ihned po jeho pouÏití, zejména kdyÏ je zneãistûné od majonézy, vajíãek, ryb apod. b) nekropte nebo nesypejte mycí prostfiedek pfiímo na stfiíbrné nádobí c) oddûlujte stfiíbrné vûci od ostatních kovÛ.
Co DùLAT,KDYÎ
Chcete zastavit myãku a vloÏit dal‰í nádobí jiÏ uprostfied mycího programu? Nejdfiíve vypnûte myãku tlaãítkem zapnutí/vypnutí a pak teprve otevfiete dvefie. Po zavfiení dvefií poãkejte 3 minuty, neÏ spustíte znovu chod myãky.
Co není vhodné k mytí
Je nutné mít na pamûti, Ïe ne kaÏdé nádobí je vhodné k mytí v myãce. Doporuãujeme, aby se myãka nepouÏívala na nádobí vyrobené z termoplastick˘ch umûl˘ch hmot, na jídelní pfiíbory s dfievûn˘mi rukojeÈmi, na hrnce u kter˘ch jsou dfievûná ucha, v˘robky z hliníku nebo kfii‰Èálového ãi brou‰eného skla, jestliÏe nejsou k mytí v myãce pfiímo urãeny. Urãit˘ druh dekorace na nádobí se mÛÏe sm˘t. Proto je dobré do myãky vloÏit na zkou‰ku nejdfiíve jeden kus takového nádobí a pokud nedojde k po‰kození dekoru, pak teprve um˘t celou sadu. Nûkteré druhy dekorace na nádobí mohou b˘t po ‰kozeny teprve ãast ˘m mytím v myãce.Pfii mytí takového nádobí doporuãujeme zv˘‰enou opatrnost. Nedoporuãujeme rovnûÏ vkládat souãasnû stfiíbrné pfiíbory s nerezov˘mi, aby nedo‰lo mezi nimi k chemické reakci.
DÛleÏité:
KdyÏ kupujete novou jídelní soupravu nebo pfiíbory, vÏdy se pfiesvûdãte, zda jsou vhodné pro mytí v myãkách nádobí.
16
Filtraãní systém (obr. A”4”) se skládá z následujících ãástí:
-filtraãní ko‰ík k zachycení vût‰ích ãástic
-filtraãní talífi nepfietrÏitû filtrující cirkulující mycí roztok
-mikrofiltr, kter˘ je umístûn pod filtraãním talífiem a zachytává nejemnûj‰í ãástice pro dosaÏení perfektního oplachu.
Aby se vÏdy dosáhlo v˘born˘ch v˘sledkÛ mytí, je nutné po kaÏdém umytí nádobí zkontrolovat a vyãistit filtry. Vyjmutí filtraãní jednotky provedete tak, Ïe pootoãte madlem ko‰íku proti smûru hodi­nov˘ch ruãiãek (obr. 1). Pro snadnûj‰í ãistûní je centrální ko‰ík odnímateln˘ (obr. 2). Vyjmûte filtraãní talífi (obr. 3) a cel˘ ho opláchnûte pod stfiíkající vodou. Je-li to nutné, pouÏijte mal˘ kartáãek. Mikrofiltr je samoãistící, jeho údrÏba je omezena na pouhou kontrolu kaÏdé dva t˘dny. V pfiípadû nutnosti ho opláchnûte pod tekoucí vodou nebo pomocí jemného kartáãku. Po kaÏdém mytí doporuãujeme pfiekontrolovat filtraãní ko‰ík a talífi, zda nejsou zanesené.
Poznámka: Po kaÏdém ãistûní filtrÛ provûfite, zda je v‰e správnû namontováno zpût a jestli filtraãní talífi je dobfie usazen na dnû myãky. Pfiesvûdãte se, zda centrální filtraãní ko‰ík je správnû zaji‰tûn ve filtraãním talífii pootoãením ve smûru hodinov˘ch ruãiãek. Pouze správnû usazená filtraãní jednotka mÛÏe zabezpeãit poÏadované v˘sledky tohoto spotfiebiãe.
Upozornûní: Nikdy nepouÏívejte myãku bez filtrÛ.
âISTùNÍ FILTRU
1
2
3
Loading...
+ 18 hidden pages