Bresser Optik TemeoTrend Sunny Instruction Manual [cs]

Digitální bezdrátová meteostanice
Optik TemeoTrend Sunny
Obj. č.: 135 93 83
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup meteostanice Bresser. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
1
2
Rozsah dodávky
Základní jednotka (A), stojánek pro základní jednotku (B) Venkovní senzor (C) Návod k obsluze Potřebné baterie (nejsou součástí dodávky): 5x baterie AAA 1,5 V
Popis a ovládací prvky
Základní jednotka (obr. 2) (1) Displej – předpověď počasí, vlhkost vzduchu uvnitř, teplota uvnitř a venku, datum a čas (2) Tlačítko „DOWN“ – snížení hodnoty při nastavení. Přepínání mezi stupni Celsia a stupni Fahrenheita.
Podržte 2 sekundy stisknuté, chcete-li nastavit hodnotu pro alarm při nízkých/vysokých teplotách.
(3) Tlačítko „UP“ – zvýšení hodnoty při nastavení.
Umožňuje přepínání mezi minimálními a maximálními hodnotami. Podržte stisknuté 2 sekundy,
chcete-li iniciovat příjem signálu DCF77. (4) Tlačítko „SET“ – přechod do režimu nastavení času a data. (5) Tlačítko „ALARM“ – přechod do režimu nastavení času buzení. (6) Tlačítko „CHANNEL“ – stiskněte opakovaně pro zobrazení informací o teplotě na různých venkovních
senzorech (volitelně lze spárovat až se 3 venkovními senzory). Podržte stisknuté 2 sekundy, chcete-li
iniciovat příjem signálu z venkovních senzorů. (7) Tlačítko „SNOOZE/LIGHT“ – stiskněte, chcete-li aktivovat podsvícení displeje nebo přerušit buzení. (8) Závěsné zařízení – k připevnění meteostanice na stěnu. (9) Přihrádka na baterie (10) Stojánek – pro umístění přístroje na rovnou plochu.
Venkovní senzor (obr. 3) (11) Teplota venku (12) Přihrádka na baterie (13) Tlačítko „CH“ – přepínač kanálů (14) Závěsné zařízení – k připevnění senzoru na stěnu. (15) Tlačítko „°C/°F“ – přepínání mezi stupni Celsia a stupni Fahrenheita. (16) Stojánek – pro umístění přístroje na rovnou plochu.
(obr. 1)
Před uvedením do provozu
1. Předtím, než uvedete základní stanici do provozu, vložte baterie do venkovního senzoru.
2. Základní stanici položte co možná nejblíže k venkovnímu senzoru.
3. Venkovní senzor a základní jednotku provozujte v rámci jejich efektivního dosahu. Při výměně baterií vždy vyjměte baterie jak z venkovního senzoru, tak i ze základní jednotky a ve správném
pořadí je vložte zpátky, aby mohlo být znovu vytvořeno bezdrátové spojení! Pokud například vyměníte pouze baterie ve venkovním senzoru, není signál přijímán vůbec nebo je přijímán nesprávně.
Vezměte v úvahu, že se skutečný dosah odvíjí od použitých stavebních materiálů budovy a také od umístění základní jednotky a venkovního senzoru. Externí vlivy (různé bezdrátové vysílače a další zdroje rušení) mohou silně snížit možnou vzdálenost. V takovém případě Vám doporučujeme, abyste jak základní jednotku, tak i venkovní senzor umístili jinam. Někdy stačí už jen posunutí o několik centimetrů!
Přestože je venkovní senzor odolný vůči povětrnostním vlivům, neměli byste jej vystavovat přímému slunečnímu záření, dešti a sněhu.
3
Napájení
Venkovní senzor
1. Opatrně otevřete víčko přihrádky na baterie.
2. Vložte 2 baterie (typ AAA, 1,5 V) a respektujte při tom správnou polaritu.
3. Stiskněte tlačítko „CH“ a zvolte kanál.
4. Přihrádku na baterie znovu uzavřete. Základní jednotka
1. Opatrně otevřete víčko přihrádky na baterie.
2. Vložte 3 baterie (typ AAA, 1,5 V) a respektujte při tom správnou polaritu.
3. Přihrádku na baterie znovu uzavřete.
Indikátor „Vybitá baterie“
Pokud nastane čas vyměnit baterie, zobrazuje se indikátor vždy vedle zobrazení času (baterie v základní jednotce) nebo vedle teploty venku (baterie ve venkovním senzoru).
Instalace
Základní jednotku můžete pomocí stojánku postavit na stůl nebo zavěsit na stěnu. Venkovní senzor můžete rovněž postavit na stůl nebo zavěsit na stěnu.
Obsluha
Přijímání naměřených hodnot a časového signálu Jakmile jste vložili baterie do venkovního senzoru, zahájí venkovní senzor přenos naměřených hodnot v intervalu asi 45 sekund. Základní jednotka rovněž zahájí po vložení baterií asi tříminutové vyhledávání rádiového signálu z venkovního senzoru. Po jeho úspěšném přijetí se na displeji zobrazí teplota venku. Základní jednotka aktualizuje naměřené hodnoty v intervalech asi 45 sekund.
Následně se základní jednotka pokusí o přijetí časového signálu DCF77. Bliká symbol příjmu. Jestliže byl časový signál přijat po 3–5 minutách, objeví se na displeji aktuální čas a datum. Symbol příjmu se nyní zobrazuje na displeji trvale. Datum a čas se na základní jednotce aktualizuje denně automaticky ve 2:05 hodin.
Teplota a vlhkost vzduchu
1. Chcete-li přepínat mezi zobrazením ve °C a °F, stiskněte tlačítko „DOWN“.
2. Jakmile jste vložili baterie, začne základní jednotka zobrazovat naměřené hodnoty pro vnitřní prostory. Základní jednotka zobrazí první naměřené hodnoty, přijaté z venkovního senzoru, během asi 3 minut po uvedení do provozu.
3. Úroveň klimatu v místnosti mohou zobrazovat 3 různé symboly:
Vlhkost vzduchu rovná nebo nižší než 40 % Vlhkost vzduchu rovná nebo vyšší než 70 % Vlhkost vzduchu je vyšší než 40 %, ale nižší než 70 %, současně dosahuje aktuální teplota
více než 20 °C (68 °F), ale méně než 27 °C (80,6 °F).
Maximální a minimální hodnoty pro teplotu a vlhkost vzduchu
1. Opakovaně po sobě stiskněte tlačítko „UP“. Zobrazení aktuálních hodnot se změní ve zobrazení maximálních a minimálních a maximálních hodnot pro teplotu a vlhkost vzduchu.
2. V režimu maximální a minimální teploty podržte stisknuté tlačítko „UP“, chcete-li všechny maximální a minimální hodnoty současně nastavit na aktuální hodnoty.
3. Minimální a maximální hodnoty pro teplotu a vlhkost vzduchu se ukládají automaticky.
4. Minimální a maximální hodnoty pro teplotu a vlhkost vzduchu se automaticky vynulují každý den v 0:00 hodin.
4
Loading...
+ 2 hidden pages