Basetech MINI 1, 122301 User guide [hu]

Conrad Szaküzlet, 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: 319 0250
Mini infravörös-hőmérő
Rendelési szám: 122301
Rendeltetésszerű használat
A mini infravörös-hőmérő rendeltetésszerű használata
Biztonsági előírások A kezelési utasítás figyelmen kívül hagyásából származó károk esetében érvényét veszíti a garancia. A következményes károkért, továbbá a szakszerűtlen kezelésből, vagy a biztonsági előírások be nem tartásából eredő személyi és anyagi károkért sem vállalunk semmiféle felelősséget.
Biztonsági és engedélyezési okokból (CE) tilos a készülék önkényes átépítése és/vagy módosítása. Hirtelen hőmérsékletváltozások esetén hagyjunk kb. 15 perc időt használat előtt a készüléknek a stabilizálódásra az új hőmérsékleten. Ne tegyük ki a készüléket magas hőmérsékletnek hosszú időn át. Ne használjuk a készüléket hegesztőgépek, indukciós kályhák, és más elektromágneses teret keltő berendezések közelében. A szerviz-, karbantartási- és javítási munkákat csak szakemberrel/szakműhellyel végeztessük. Ha olyan kérdés merülne fel bennünk, amelyre a jelen kezelési utasításban nem találunk választ, forduljunk a forgalmazó vevőszolgálatához vagy más szakemberhez.
Üzembeállítás
A hőmérsékletméréshez nyomjuk meg a mérőgombot (2), és irányozzuk a mérőfejet (4) egy másodpercig a mérendő tárgyra. Győződjünk meg arról, hogy a tárgy nagyobb, mint a mérőfolt. A mért hőmérséklet a mért felület átlag-hőmérséklete. A távolság és a mérőfolt aránya 1:1. Az utoljára mért hőmérséklet megjelenik a kijelzőn (3). A mérőgomb (2) elengedése után még kb. 15 másodpercig látható marad a kijelzőn az utoljára mért érték. Majd a hőmérő automatikusan kikapcsolódik. A kívánt mértékegység (°C/°F) kiválasztása céljából nyomjuk meg a hőmérő hátoldalán található választó-kapcsolót (5) egy hegyes tárgy segítségével. Figyelem! A hőmérő nem képes átlátszó felületen keresztül mérni. A tárgy helyett a felület hőmérsékletét fogja mérni. A hőmérő pontosságának a fenntartása érdekében ne mérjünk olyan helyen, ahol túl sok a vízgőz, por, füst és/vagy pára. Ezen kívül nem ajánlott tükröző felületet, pl. nemesacélt vagy alumínium-csomagolást mérni.
Elemcsere Az elem berakásakor figyeljünk a helyes polaritásra. Ha hosszabb ideig nem fogjuk használni a hőmérőt, vegyük ki belőle az elemet, hogy megelőzzük a kifolyásból eredő károkat. A hibás elem érintése marási sérüléseket okozhat a bőrünkön, ezért viseljünk alkalmas védőkesztyűt ehhez. Ne hagyjuk szabadon heverni az elemeket, mivel gyerekek vagy háziállatok lenyelhetik őket. Egyszerre cseréljük ki mindkét elemet. A régi és új elemek kevert használata az elemek kifolyását, és emiatt a készülék károsodását okozhatja. Ne szedjük szét az elemeket, ne zárjuk rövidre, ne dobjuk tűzbe, és ne is próbáljuk feltölteni őket, mert ezek robbanásveszélyes műveletek.
Ha a kijelzőn jobbra fent megjelenik az elem alacsony töltöttségi állapotának a szimbóluma, cseréljük ki az elemeket a következő módon:
1. Nyissuk ki az elemtartó fedelét (1) az óramutatóval ellentétes irányba forgatva.
2. Cseréljük ki az elemeket helyes polaritással (kifelé kell néznie a pozitív pólusnak).
3. Zárjuk le az elemtartó fedelét (1) az óramutató irányába forgatva.
Karbantartás és ápolás
Kerüljük nedvesség rájutását a készülékre. Ha mégis benedvesedik, azonnal töröljük szárazra. Fújjuk le a porszemecskéket a mérőfejről. A rajta maradó szennyeződést egy finom objektívecsettel távolítsuk el. A hőmérő felületét egy enyhén megnedvesített ruhával tisztítsuk meg. Csak vízzel nedvesítsük meg a ruhát. Ne használjunk vegyszert vagy tisztítószert.
Műszaki adatok
Üzemi feszültség: 3V=; 2 db LR44 gombelem Áramfelvétel: max. 3 mA Pontosság: ±2°C vagy 2% (amelyik nagyobb) Mérési tartomány: -33°C ÷ +220°C Üzemi hőmérséklet: 0°C ÷ +50°C Megszólalási idő: kb. 1 másodperc
Loading...