Basetech 1425526 User guide [cs]

Venkovní jednotka domovního Wi-Fi videotelefonu
Obj. č.: 142 55 26
Vážení zákazníci,
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Tento výrobek je vhodný pro kontrolu přístupu, např. v soukromých rezidenčních oblastech. Když se stiskne tlačítko zvonku na venkovní jednotce, uslyšíte signalizaci na svém mobilním telefonu nebo na tabletu, který je propojený s venkovní jednotkou. Pomocí kamery, mikrofonu a reproduktoru ve venkovní jednotce můžete na svém mobilním zařízení kontrolovat, kdo stojí u dveří. Pokud chcete, můžete v aplikaci povolit funkci otevření dveří a návštěvníka pustit dále. Pro noční provoz kamery slouží 4 IR LED. Obraz a zvuk se z venkovní jednotky přenáší do sítě nejlépe bezdrátově přes WLAN. Lze však použít i připojení k LAN. Váš chytrý telefon nebo tablet se přitom připojí jako obvykle k bezdrátové síti WLAN. Výrobek je napájen síťovým adaptérem, který je součástí dodávky.
Rozsah dodávky
Venkovní WIFI jednotka komunikačního systému ťový adaptér Napájecí adaptér Imbusový klíč 2 x hmoždinka 2 x šroubek 10 x kabelová spojka Anténa Návod k obsluze
Popis a ovládací prvky
a) Venkovní jednotka
1. 1 infračervené LED
2. Kamera
3. Reproduktor
4. Světelný senzor pro aktivaci diod
5. Tlačítko zvonku
6. Mikrofon
7. Sabotážní kontakt venkovní jednotky (pokud se venkovní jednotka neoprávněně odstraní z rámu, který ji chrání proti vlivům počasí, ozve se poplachová signalizace)
8. Resetovací tlačítko
9. Otvor pro elektrické kabely
Instalace a připojení venkovní jednotky
a) Instalace
Venkovní jednotka by se měla nainstalovat na chráněném místě, např. u vchodu (pod stříšku), aby návštěvník, který stiskne tlačítko, stál přímo před kamerou.
Venkovní jednotka by se měla instalovat v prostředí, které umožňuje dobrý příjem bezdrátového signálu. Pokud je v místě zamýšlené instalace slabší signál, použijte také opakovač signálu. Jako alternativní řešení můžete venkovní jednotku připojit k síti LAN kabelem.
Výšku instalace si zvolte tak, aby kamera směrovala do tváře
návštěvníka.
Vhodnými šrouby a v případě potřeby i hmoždinkami připevněte na
stěnu ochranný kryt, který chrání venkovní jednotku proti vlivům počasí. Venkovní jednotku můžete případně přilepit na vhodný povrch zadní stranou.
Ochranný kryt má uprostřed příslušný otvor pro vedení kabelů.
Do stěny se musí přitom vyvrtat otvor s průměrem asi 8 – 10 mm.
Venkovní jednotku instalujte jen na rovný a pevný povrch, ale ne na kovové povrchy nebo do blízkosti jiných elektrických a elektronických zařízení. Při vrtání a utahování šroubů dejte pozor, abyste nepoškodili žádné vodiče nebo dráty
pod povrchem! To samé platí při pokládání připojovacích kabelů napájení a otvírání dveří a provádění nezbytných zednických prací.
Vložte venkovní jednotku do ochranného rámu, jak ukazuje
obrázek (vložte ji nejdříve šikmo nahoru a poté přiložte spodní stranu). Nakonec připevněte venkovní jednotku k rámu přiloženým šroubem.
b) Připojení venkovní jednotky
Připojte všechny dráty podle níže uvedeného nákresu. Pro připojení kabelů použijte 10 spojek, které jsou součástí dodávky. Každý z dvou vodičů, které chcete připojit, vložte do jednoho otvoru ve spojce. Poté zamáčkněte oranžovou část na spojku, jak ukazuje připojovací schéma.
Přiloženou WLAN anténu připojte k svorce, která je označena jako „Antenna“
(šroubové připojení / SMA).
Červený drát napájecího adaptéru připojte k červenému kabelu „Power in DC+ (12V)“.
Černý drát napájecího adaptéru připojte k černému kabelu „Power in DC- (12V)“.
Otvírání dveří připojte k drátům „Lock Relay COM“ a Lock Relay NO“. Drát vycházející z otvírače
dveří se musí připojit k žlutému kabelu a drát vycházející z napájení se musí připojit k fialovému kabelu. Venkovní jednotka má spínací kontakt relé bez potenciálu s max. napětím 36 V (AC/DC) a max. proudem 3 A. Umožňuje otvírání dveří s typem zámku „Fail Secure“.
Zámek typu „Fail Secure“:
Tento typ zámku se běžně používá u dveří do bytu. Za normálních podmínek je při napájení odemčený (tj. když se stiskne tlačítko pro otevření dveří). Dveře se otevřou a návštěvník může vstoupit. Bez napájení je zámek uzamčený.
Venkovní jednotka pracuje jen se stabilizovaným napětím 12 V DC. Nikdy ji nepřipojujte k střídavému napětí (např. k transformátoru domovního zvonku), protože byste ji zničili. Na tento typ poškození se nevztahuje záruka! Kontakt relé je bez potenciálu, a proto lze k němu připojit jak stejnosměrné, tak střídavé napětí pro otvírač dvěří.
V případě potřeby připojte k drátům „Lock Relay COM“ a Lock Relay NO“ přídavný zvonek.
Vodič vycházející ze zvonku se musí připojit k šedému kabelu a drát vycházející z napájení se musí připojit k bílému kabelu. Venkovní jednotka je vybavena relé bez potenciálu pro přídavný zvonek s max. napětím 36 V (AC/DC) a max. proudem 3 A. Pokud se stiskne tlačítko zvonku, relé se zavře.
Kontakt relé je bez potenciálu, a proto lze k němu připojit jak stejnosměrné, tak střídavé napětí pro provoz přídavného zvonku.
Teď máte možnost připojit síťový adaptér. Je to samozřejmě potřeba jen v případě, že chcete
venkovní jednotku namísto sítě WLAN provozovat v síti LAN. Podle níže uvedeného přiřazení vložte čtyři dráty „Net RF45“ venkovní jednotky na kontakty síťového adaptéru a poté zavřete malý průsvitný kryt, kterým se zamáčknou kabely na kontakty. Oranžový/bílý = Pin 1; oranžový = Pin 2; zelený/bílý = Pin 3; zelený = Pin 6. Nyní můžete připojit síťový kabel k adaptéru pro připojení k routeru.
Instalace aplikace a její uvedení do provozu
Abyste venkovní jednotku domovního WIFI videotelefonu mohli nastavit a ovládat chytrým telefonem nebo tabletem, musí se vaše mobilní zařízení připojit k stejné síti WLAN, ke které jste připojili venkovní jednotku komunikačního systému.
a) Instalace aplikace
Na svém chytrém telefonu otevřete příslušnou aplikaci App Store.
Pro telefony se systémem Android™ to je „Google Play Store“. Pokud používáte iPhone, iPad, nebo iPod Touch, otevřete „iTunes Store“.
Vyhledejte aplikaci „SafeSmart“ a nainstalujte si ji.
Věnujte pozornost minimálním systémovým požadavkům, které najdete níže v tomto návodu (viz „Technická data“) a popisu aplikace v příslušném internetovém obchodě. Níže uvedené pokyny se v případě inovace verze aplikace můžou změnit.
b) Uvedeni aplikace do provozu
Pokud aplikaci poprvé otevřete, může se objevit zpráva, v které vás aplikace požádá o povolení k zasílání oznámení. Měli byste ji odsouhlasit stiskem „OK“, nebo „YES“, abyste mohli využívat plný rozsah funkcí aplikace. Níže uvedený popis se vztahuje hlavně na systém Android™, ale použití v systému iOS je velmi podobné.
Na začátku si budete muset vytvořit účet a potřebujete přitom zadat emailovou adresu nebo telefonní číslo a heslo.
Otevřete dříve nainstalovanou aplikaci „SafeSmart“.
Klepněte na tlačítko Register.
Vyberte registraci emailem (Register – By Email) a klepněte na tlačítko na levé straně.
Doporučujeme použít registraci emailem, i když v zásadě můžete použít i registraci mobilním zařízením (By Mobile). Nicméně v případě systému Android musíte stejně zadat svojí emailovou adresu. V systému iOS se můžete registrovat jen na základě telefonního čísla. Další postup už je v obou systémech téměř stejný, ale navíc v iOS je potřeba zvolit zemi podle národního kódu.
Zadejte emailovou adresu a dvakrát napište
bezpečnostní heslo.
Nakonec klepněte na tlačítko, které je pod polem
s heslem.
Když dokončíte registraci, vraťte se na obrazovku
přihlášení (Login) a znovu vyberte přihlášení emailem.
Vložte dříve zvolenou emailovou adresu a bezpečnostní
heslo.
Klepněte na tlačítko Login a přihlášení potvrďte
tlačítkem OK.
Pokud jste všechno udělali správně, uvidíte nyní hlavní
stránku aplikace s tlačítkem plus v pravém horním rohu. Chcete-li používat víc než jeden telefon nebo tablet, nejlépe uděláte, když si pro každé zařízení vytvoříte samostatný účet. V opačném případě budete dostávat oznámení jen na jedno zařízení (např. při stisku tlačítka zvonku).
Úvodní nastavení domovního WIFI komunikačního systému
a) Nastavení WLAN
Při zapojení venkovní jednotky do bezdrátové sítě postupujte následujícím způsobem:
Připojení:
Pokud jste tak ještě neučinili, zapojte napájecí adaptér venkovní jednotky do zásuvky elektrického
proudu a počkejte asi 30 sekund, aby se dokončila inicializace.
Níže uvedený popis WLAN připojení je funkční, jen když se nepoužije kabelové připojení k síti. Pokud se domovní komunikační systém zapne, uslyšíte opakované pípání s dlouhými pauzami. Pípání signalizuje připravenost k detekci QR kódů. Po určité době systém ukončí režim programování a pípání skončí. Odpojte systém krátce od zdroje proudu. Pokud se vám stane, že ani po několika opakovaných startech neslyšíte pípání, resetujte nejdříve WIFI komunikační systém na výchozí nastavení z výroby! Nezapomínejte, že systém podporuje jen sítě WLAN 2,4 GHz. Nepodporuje sítě 5,4 GHz.
Uvedení do provozu:
Poklepejte na symbol plus (+) v pravém horním rohu obrazovky,
Nyní klepněte na horní políčko Smart Scan.
Zkontrolujte, zda se název sítě WLAN shoduje s vaší sítí a do příslušného políčka zadejte
přístupové heslo k síti.
Klepněte na tlačítko pod polem hesla.
Nyní se na displeji chytrého telefonu nebo tabletu ukáže QR kód, který obsahuje informace k síti
WLAN. Přidržte displej s QR kódem proti kameře na venkovní jednotce. V závislosti na typu mobilního zařízení držte displej ve vzdálenosti minimálně 10 cm (telefon) a max. 30 cm (tablet). V případě problémů pohybujte mobilním zařízením trochu dozadu a dopředu. Dejte pozor, abyste měli jas displeje nastavený na vysokou úroveň. Když uslyšíte pronikavý zvukový signál, QR kód byl kamerou detekován.
V aplikaci iOS poklepejte na tlačítko pod QR kódem, resp. v aplikaci Android™ na tlačítko v levém
dolním rohu. Domovní WIFI videotelefon se automaticky připojí k síti WLAN a aktivní připojení se ukáže v aplikaci.
Loading...
+ 5 hidden pages