AEG ESL63010 User Manual [nl]

gebruiksaanwijzing
Afwasmachine
ESL 63010
We were thinking of you
when we made this product
Welkom in de wereld van Electrolux!
Gefeliciteerd, u hebt gekozen voor een eersteklas pro­duct van Electrolux. U zult hier jarenlang plezier aan beleven. Het is de ambitie van Electrolux om het huis­houden voor u gemakkelijker te maken door middel van een breed assortiment kwaliteitsapparatuur. U vindt en­kele voorbeelden hiervan op de voorzijde van deze ge­bruiksaanwijzing. Neem de tijd om deze gebruiksaanwij­zing te bestuderen zodat u kunt profiteren van de voordelen van uw nieuwe apparaat. Wij beloven u een superieure gebruikerservaring en dus meer gemoeds­rust. Veel succes!
electrolux 3
In deze gebruiksaanwijzing worden de volgende symbolen gebruikt:
Belangrijke informatie over uw persoonlijke veiligheid en informatie over het voorkomen van schade aan het apparaat.
Algemene informatie en tips
Milieu-informatie
156996010-00-16022007
4 electrolux inhoud
Inhoud
Veiligheidsinformatie 5 Productbeschrijving 7 Bedieningspaneel 8 Ingebruikneming 10 De waterontharder instellen 10 De machine met regenereerzout vullen 12 De machine met glansmiddel vullen 13 De glansmiddeldosering instellen 14 Dagelijks gebruik 15 Bestek en serviesgoed plaatsen 15
Gebruik van afwasmiddel 19 Een afwasprogramma selecteren en starten 21 De afwasmachine uitruimen 22 Afwasprogramma's 23 Onderhoud en reiniging 24 Het oplossen van problemen 26 Technische gegevens 29 Verbruikswaarden 30 Tips voor testinstanties 30 Installatie 31 Het milieu 34 Garantievoorwaarden 35
Veiligheidsinformatie
In het belang van uw veiligheid en om een correct gebruik te kunnen waarborgen is het van belang dat u, alvorens het apparaat te installeren en in gebruik te nemen, deze ge­bruiksaanwijzing, inclusief de tips en waarschuwingen, grondig door­leest. Om onnodige vergissingen en ongevallen te voorkomen is het be­langrijk ervoor te zorgen dat alle mensen die het apparaat gebruiken, volledig bekend zijn met de werking ervan en de veiligheidsvoorzienin­gen. Bewaar deze instructies en zorg ervoor dat zij bij het apparaat blijven als het wordt verplaatst of verkocht, zodat iedereen die het ap­paraat gedurende zijn hele levens­duur gebruikt, naar behoren is geïn­formeerd over het gebruik en de veiligheid van het apparaat.
Correct gebruik
• Deze afwasmachine is uitsluitend be­doeld voor het reinigen van huishou­delijke gebruiksvoorwerpen die ge­schikt zijn voor reiniging in een afwasmachine.
• Doe geen oplosmiddelen in de afwas­machine. Dit kan een explosie veroor­zaken.
• Messen en andere voorwerpen met scherpe punten moeten met de punt naar beneden in de bestekmand wor-
veiligheidsinformatie electrolux 5
den geplaatst of horizontaal in het bo­venrek worden gelegd.
• Gebruik alleen producten (afwasmid­del, zout en glansmiddel) die geschikt zijn voor afwasmachines.
• Open de deur niet als het apparaat in werking is; er kan hete stoom ont­snappen.
• Neem geen serviesgoed uit de afwas­machine voordat het afwasprogram­ma is afgelopen.
• Trek na het gebruik de stekker uit het stopcontact en draai de waterkraan dicht.
• Dit product mag alleen worden on­derhouden door een daartoe bevoeg­de servicemonteur en er dient alleen gebruik te worden gemaakt van origi­nele reserveonderdelen.
• Onder geen voorwaarde moet u pro­beren de afwasmachine zelf te repa­reren. Reparaties die worden uitge­voerd door onervaren personen veroorzaken letsel of storingen. Neem contact op met onze service-afdeling. Sta te allen tijde op het gebruik van originele reserveonderdelen.
Algemene veiligheid
• Afwasmiddelen kunnen chemische brandwonden veroorzaken aan de ogen, de mond en de keel. Deze kun­nen levensbedreigend zijn! Houd u aan de veiligheidsinstructies van de afwasmiddelfabrikant.
6 electrolux veiligheidsinformatie
• Het water in uw afwasmachine is geen drinkwater. Resten van afwasmiddel kunnen nog in de machine aanwezig zijn.
• Zorg ervoor dat de deur van de af­wasmachine altijd gesloten is als het apparaat niet wordt in- of uitgeruimd. Zo voorkomt u dat iemand over de open deur struikelt en zich bezeert.
• Ga niet op de open deur zitten of staan.
De veiligheid van kinderen
• Dit apparaat is bestemd voor gebruik door volwassenen. Laat kinderen de afwasmachine niet zonder toezicht gebruiken.
• Houd alle verpakkingsmateriaal buiten het bereik van kinderen. Gevaar voor verstikking.
• Bewaar alle afwasmiddelen op een veilige plaats buiten het bereik van kin­deren.
• Houd kinderen uit de buurt van de af­wasmachine als de deur open staat.
• Alle verpakkingsmaterialen moeten verwijderd worden voordat u het ap­paraat in gebruik neemt.
• Alle elektrische en loodgieterswerk­zaamheden die nodig zijn voor de in­stallatie van dit apparaat moeten wor­den uitgevoerd door een gekwalifi­ceerd en competent persoon.
• Om veiligheidsredenen is het gevaar­lijk wijzigingen aan te brengen in de specificaties of dit product op eniger­lei wijze te modificeren.
• Gebruik de afwasmachine nooit als het aansluitsnoer of de waterslangen beschadigd zijn; of als het bedienings­paneel, het werkblad of de plint zoda­nig beschadigd zijn dat het inwendige van de machine vrij toegankelijk is. Raadpleeg onze service-afdeling om gevaarlijke situaties te voorkomen.
• In de behuizing van de afwasmachine mogen geen gaten worden geboord ter voorkoming van schade aan hy­draulische en elektrische onderdelen.
Installatie
• Controleer uw afwasmachine op eventuele transportschade. Sluit nooit een beschadigde machine aan. Neem contact op met uw leverancier als de machine beschadigd is.
Voor de aansluiting van elektriciteit en water dienen de instructies in de desbetreffende paragrafen nauwge­zet te worden opgevolgd.
Productbeschrijving
productbeschrijving electrolux 7
1 Bovenrek 2 Aanpassen van de instelling van de
waterhardheid
3 Zoutreservoir 4 Afwasmiddeldoseerbakje 5 Glansmiddeldoseerbakje
6 Typeplaatje 7 Filters 8 Onderste sproeiarm 9 Bovenste sproeiarm
8 electrolux bedieningspaneel
Bedieningspaneel
1
Aan-/uit-toets
2 Toets uitgestelde start 3 Toets programmakeuze/annuleren 4
Controlelampjes
5 Lampjes wasprogramma
Controlelampjes
Einde programma Gaat branden als een afwasprogram-
ma is afgelopen. Heeft ook andere vi­suele signaleringsfuncties zoals:
– het instellen van de waterontharder, – in- of uitschakelen van de geluids-
signalen,
– melden van een alarm als gevolg van
storing van de machine.
Glansmiddel Gaat branden als het glansmiddel op is.
Brandt nooit als er een wasprogramma loopt.
bedieningspaneel electrolux 9
Controlelampjes
Zout Gaat branden als het speciale zout op
is. Brandt nooit als er een wasprogramma loopt.
Instelling
Het apparaat staat in instelmodus als alle programmalampjes uit zijn en het lampje Einde programma knippert.
Vergeet nooit dat bij het uitvoeren van handelingen zoals:
• het selecteren van een afwaspro­gramma
• het instellen van de waterontharder
• in- of uitschakelen van de geluidssig­nalen
het apparaat in de instelmodus MOET staan. Als er een programmalampje brandt en het lampje van Einde programma continu brandt, dan is het laatst uitge­voerde programma nog ingesteld. In dat geval moet het programma gean­nuleerd worden:
1. Druk op de toets Programmakeu-
ze/Annuleren tot het lampje van het lopende programma uit gaat en het lampje van het Einde programma begint te knipperen.
2. Laat de toets Programmakeuze/
Annuleren los.
Geluidssignalen
De geluidssignalen zijn bedoeld om aan te geven welke handelingen het apparaat aan het uitvoeren is.
• einde van het afwasprogramma
• melden van een alarm als gevolg van een storing
Fabrieksinstelling: geluidssignalen ingeschakeld. De geluidssignalen kunnen worden uitgeschakeld, met behulp van de toets Programmakeuze/Annuleren.
In- en uitschakelen van de geluids­signalen
1. Druk op de aan-/uit-toets. Het ap-
paraat moet in instelmodus staan.
2.
Druk op de toets Programmakeu- ze/Annuleren en houd deze inge­drukt tot het programmalampje A gaat knipperen en het programma­lampje B continu blijft branden.
3. Druk nogmaals op de toets Pro-
grammakeuze/Annuleren: pro­grammalampje A gaat continu bran­den en programmalampje B begint te knipperen.
4. Na een paar seconden:
gaat programmalampje A uit
10 electrolux ingebruikneming
programmalampje B blijft knippe­ren
Het lampje Einde programma gaat continu branden, om aan te geven dat de geluidssignalen ac­tief zijn.
5. Om de geluidssignalen uit te scha­kelen nogmaals op de toets Pro- grammakeuze/Annuleren druk­ken: het lampje Einde programma
Ingebruikneming
Voordat u uw afwasmachine in gebruik neemt:
• Zorg ervoor dat de elektrische aan-
sluiting en de wateraansluiting vol­doen aan de installatie-instructies
• Verwijder alle verpakkingsmaterialen
uit het inwendige van de machine
• De waterontharder instellen
• Giet 1 liter water in het zoutreservoir
en vul het reservoir vervolgens met re­genereerzout
gaat uit om aan te geven dat de ge­luidssignalen uitgeschakeld zijn.
6. Om de handeling in het geheugen op te slaan, de afwasmachine uitscha­kelen.
7. Om de geluidssignalen weer in te schakelen hoeft u alleen maar de bo­venstaande instructies op te volgen totdat het indicatielampjeEinde pro- gramma gaat branden.
• Vul het glansmiddeldoseerbakje
Als u gebruik wilt maken van ge­combineerde afwasmiddeltabletten ("3 in 1", "4 in 1", "5 in 1" etc... ) volg dan de instructies in "Gebruik van afwasmiddel" op.
De waterontharder instellen
De afwasmachine is uitgerust met een waterontharder die is ontworpen om mi­neralen en zouten uit het leidingwater te verwijderen die een schadelijk of nega­tief effect zouden hebben op de werking van het apparaat. Hoe hoger het gehalte van deze mine­ralen en zouten is, des te harder is het water. De hardheid van water wordt ge­meten in equivalente eenheden, Duitse
hardheid (°dH), Franse hardheid (°TH) en mmol/l (millimol per liter - internationale eenheid voor de hardheid van water). De ontharder moet worden ingesteld in overeenstemming met de hardheid van het water in uw omgeving. Uw waterlei­dingbedrijf kan u informeren over de hardheid van het water in uw woon­plaats.
de waterontharder instellen electrolux 11
Waterhardheid Aanpassen van de wa-
terhardheidsinstelling
°dH °TH mmol/l handmatig elektro-
nisch
51 - 70 91 - 125 9,1 - 12,5 2 niveau 10 43 - 50 76 - 90 7,6 - 8,9 2 niveau 9 ja 37 - 42 65 - 75 6,51 - 7,5 2 niveau 8 ja 29 - 36 51 - 64 5,1 - 6,4 2 niveau 7 ja 23 - 28 40 - 50 4,0 - 5,0 2 niveau 6 ja 19 - 22 33 - 39 3,3 - 3,9 2 niveau 5 ja 15 - 18 26 - 32 2,61 - 3,2 1 niveau 4 ja 11 - 14 19 - 25 1,9 - 2,5 1 niveau 3 ja 4 - 10 7 - 18 0,71 - 1,8 1 niveau 2 ja < 4 < 7 < 0,7 1 niveau 1 nee
De waterontharder moet op beide ma­nieren worden ingesteld: handmatig, met behulp van de waterhardheidstoets en elektronisch.
Handmatig instellen
Gebruik
van zout
ja
De afwasmachine wordt in de fa­briek ingesteld op stand 2.
1. Open de deur van de afwasmachine.
2. Neem het onderrek uit de afwasma­chine.
3. Zet de waterhardheidstoets in stand 1 of 2 (zie tabel).
4. Plaats het onderrek terug.
Elektronisch instellen
De afwasmachine is in de fabriek in­gesteld op stand 5.
1. Druk op de aan-/uit-toets. De afwas­machine moet in de instelmodus staan.
2. Druk op de toets Programmakeu- ze/Annuleren en houd deze inge­drukt tot het programmalampje A gaat knipperen en het programma­lampje B continu gaat branden.
12 electrolux de machine met regenereerzout vullen
3. Wacht tot: – programmalampje B uit gaat – programmalampje A blijft knippe-
ren
het lampje einde programma begint te knipperen: het aantal ke­ren knipperen geeft het huidige ni­veau aan. Het knipperen wordt om de paar seconden herhaald. Voor­beelden: 5 keer knipperen, pauze, 5 keer knipperen, pauze, enz... = niveau 5.
4.
Druk op de toets Programmakeu- ze/Annuleren om het niveau te wij­zigen. Elke keer dat deze toets wordt ingedrukt, wordt het niveau ver­hoogd. (niveau 1 volgt op niveau 10). Het lampje einde programma geeft de nieuwe instelling aan.
5. Schakel om de bewerking vast te leggen de afwasmachine uit door op de aan-/uit-toets te drukken.
De machine met regenereerzout vullen
2. Giet 1 liter water in het reservoir (dit
is alleen nodig als de machine de eerste keer met zout wordt ge-
Gebruik alleen zout dat specifiek is be­stemd voor gebruik in afwasmachines. Alle andere soorten zout die niet speci­fiek zijn ontwikkeld voor gebruik in een afwasmachine, in het bijzonder tafel­zout, zullen schade toebrengen aan de waterontharder. Vul alleen zout bij vlak voordat u een van de volledige afwas­programma's gaat starten. Hiermee wordt voorkomen dat gemorste zout­korrels of zout water enige tijd op de bodem van de machine achterblijven, hetgeen corrosie kan veroorzaken.
Vullen:
1. Open de deur, neem het onderrek uit de machine en schroef het deksel van het zoutreservoir los door het te­gen de wijzers van de klok in te draai­en.
vuld).
3. Giet met behulp van de bijgeleverde trechter zout in het reservoir totdat het vol is.
4. Plaats het deksel terug en zorg er voor dat er geen zoutresten achter-
de machine met glansmiddel vullen electrolux 13
blijven op de schroefdraad of op de pakking.
5. Draai het deksel goed vast door het met de klok mee te draaien tot de aanslag (u hoort een klik).
Maak u geen zorgen als er bij het vullen met zout water uit de vulope­ning stroomt, dit is heel normaal.
Het zoutcontrolelampje op het be­dieningspaneel kan 2-6 uur blijven
branden nadat het zout is bijgevuld, ervan uitgaande dat de afwasmachi­ne ingeschakeld blijft. Als u gebruik maakt van zout dat minder snel op­lost, kan dit nog langer duren. De werking van de machine wordt hier­door niet beïnvloed.
De machine met glansmiddel vullen
1. Open het reservoir door op de ont­grendelknop (A) te drukken.
Gebruik alleen merkglansmiddelen voor afwasmachines. Vul het glansmiddeldoseerbakje nooit met andere middelen (bijv. af­wasmachinereinigingsmiddel, vloei­baar afwasmiddel). Dit zou het ap­paraat beschadigen.
Glansmiddel zorgt ervoor dat het serviesgoed grondig wordt ge­spoeld en vrij van vlekken en stre­pen opdroogt. Glansmiddel wordt tijdens de laat­ste keer spoelen automatisch gedo­seerd.
2. Giet glansmiddel in het reservoir. Het maximale vulniveau wordt aangege­ven door "max".
14 electrolux de glansmiddeldosering instellen
tussen de 16 en 40 afwascycli, af­hankelijk van de ingestelde dosering.
3. Zorg ervoor dat het deksel na het vullen goed wordt gesloten.
Neem eventueel bij het vullen ge­morst glansmiddel op met een ab­sorberende doek om de volgende keer als u een programma draait buitensporige schuimvorming te
Het doseerbakje bevat ongeveer 110 ml glansmiddel, voldoende voor
voorkomen.
De glansmiddeldosering instellen
goed achterblijven of een blauw­zweem op glaswerk of op de lem-
Stel de dosering van het glansmid­del in overeenstemming met de be­reikte eind- en droogresultaten in met behulp van de 6-standenscha­kelaar (stand 1 minimumdosering, stand 6 maximumdosering). De dosering wordt in de fabriek in­gesteld op stand 4. Verhoog de dosering als er na afloop van het programma waterdruppels of kalkvlekken op het serviesgoed achterblijven. Verlaag de dosering als er kleverige witachtige strepen op het servies-
meten van messen.
Loading...
+ 30 hidden pages