Ade WS 1703 User Manual

DCF bezdrátová meteostanice s venkovním senzorem WS 1703
Obj. č.: 160 87 37
Vlastnosti
Meteostanice
Velký, přehledný barevný LED displej.
Zobrazení přesného času díky přijetí časového signálu DCF 77 (ruční nastavení času je možné)
12hodinový nebo 24hodinový formát zobrazení času
Věčný kalendář se zobrazením data a dne v týdnu
Teplota uvnitř a venku ve °C/°F
Ukazatel vlhkosti vzduchu venku a uvnitř v procentech
Alarm při příliš vysoké a/nebo příliš nízké teplotě venku, horní a dolní hranici si můžete stanovit sami
Ukazatel trendu počasí a teploty
Zobrazení tlaku vzduchu
Funkce „Memory“ pro maximální a minimální hodnoty teploty a vlhkosti vzduchu
Animované symboly pro předpověď počasí
Zobrazení fáze Měsíce
Napájení z elektrické sítě i z baterií
Funkce buzení
Bezdrátový venkovní senzor
Ukazatel teploty ve °C/°F
Dosah až 60 metrů (na volném prostranství)
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup digitální bezdrátové meteostanice ADE. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Rozsah dodávky
Základní stanici Bezdrátový venkovní senzor Baterie: 2x AA pro základní stanici, 2x AAA pro bezdrátový venkovní senzor Síťový adaptér pro základní stanici Návod k obsluze
Účel použití
Meteostanice se skládá ze základní stanice a bezdrátového venkovního senzoru a zobrazuje různé údaje o počasí (tlak vzduchu, teplotu atd.) z nejbližšího okolí. Z naměřených údajů o počasí vypočte meteostanice předpověď počasí.
Meteostanice zobrazuje kromě toho datum, čas a fázi Měsíce a také nabízí funkci buzení.
Pro komerční použití pro předpovídání počasí nebo měření údajů o počasí je tato meteostanice nevhodná.
Popis a ovládací prvky
Pohled zpředu 1 viz „Zobrazení data a dne v týdnu“ 2 viz „Údaje o počasí“ 3 viz „Předpověď počasí a tendence“ 4 viz „Zobrazení tlaku vzduchu“ 5 viz „Zobrazení fáze Měsíce“
1
2
Pohled zezadu
1 Aktivace funkce buzení 2 Resetování přístroje do stavu při dodání 3 Nastavení alarmů pro teplotu 4 Zapnutí a vypnutí podsvícení displeje
Aktivace funkce opakovaného buzení 5 Přihrádka na baterie 6 Připojovací zdířka pro síťový adaptér 7 Nastavení hodnot (snížení)
Přenos hodnot bezdrátového senzoru 8 Aktivace režimu nastavení
Aktivace provedeného nastavení 9 Nastavení hodnot (zvýšení)
Zobrazení uložených tlaků vzduchu
Ruční spuštění/přerušení příjmu signálu
Bezdrátový venkovní senzor
Uvedení do provozu
Postupujte podle uvedeného pořadí a vložte nejprve baterie do bezdrátového venkovního senzoru. Pouze tak může meteostanice bezchybně fungovat.
Nepoužívejte akumulátory, protože mají nižší napětí (pouze 1,2 V namísto 1,5 V). To mimo jiné ovlivňuje přesnost měření.
Používejte pokud možno alkalické baterie namísto zinko-uhlíkových baterií. Alkalické baterie vydrží déle, obzvláště při nízkých venkovních teplotách.
Venkovní senzor
1. Odstraňte víčko přihrádky na baterie na zadní straně venkovního senzoru tím, že mírnou silou stisknete natištěnou šipku. Víčko přihrádky na baterie posuňte ve směru šipky pryč od venkovního senzoru.
2. Vložte 2 baterie typu AAA 1,5 V tak, jak je vyobrazeno na dně přihrádky na baterie. Dbejte na správnou polaritu baterií (+/–).
3. Víčko přihrádky na baterie posuňte zpátky k venkovnímu senzoru.
Základní stanice
Bezdrátovou meteostanici můžete napájet ze síťového adaptéru nebo bateriemi. Je-li bezdrátová meteostanice zapojená do zásuvky, je napájena z elektrické sítě, přestože jsou do ní vložené baterie. Vybité baterie z přihrádky na baterie vyjměte, protože by mohly vytéct.
Pro napájení z elektrické sítě používejte výhradněťový adaptér, který je součástí dodávky.
Napájení ze sítě
1. Zapojte konektor dodaného síťového adaptéru do připojovací zdířky na základní stanici.
2. Zapojte síťový adaptér do zásuvky, jejíž síťové napětí odpovídá údajům v kapitole „Technické údaje“.
3. Počkejte asi 30 minut. To je doba, kterou meteostanice potřebuje, aby nashromáždila všechny údaje a přijala časový signál.
Napájení bateriemi
1. Lehce stiskněte uzávěr směrem nahoru a víčko přihrádky na baterie sejměte.
2. Vložte 2 baterie typu AA 1,5 V tak, jak je vyobrazeno na dně přihrádky na baterie. Dbejte na správnou polaritu (+/–).
3. Víčko přihrádky na baterie nasaďte zpátky a zaklapněte je.
4. Počkejte asi 30 minut. To je doba, kterou meteostanice potřebuje, aby nashromáždila všechny údaje a přijala časový signál.
1 Očko pro zavěšení 2 Přihrádka na baterie
Spuštění příjmu signálu
Po vložení baterie do základní stanice se krátce rozsvítí všechny ukazatele na displeji. Kromě toho se na okamžik aktivuje podsvícení displeje a ozve se pípnutí.
3
Poté se přístroj přepne do režimu příjmu, přičemž se zobrazí počet rádiových vln a kvalita příjmu. Čím více rádiových vln se na displeji zobrazuje, tím lepší je příjem.
Jakmile byl signál přijat v dostatečné síle, na displeji se trvale zobrazují odpovídající údaje a symbol vysílací věže. Tento proces může několik minut trvat.
Meteostanice se od této chvíle každou no opakovaně pokouší o přijetí signálu. Přitom se zobrazený čas porovnává s časem přijatým z vysílače časového signálu a případně se upraví.
Pokud nebyl přijat dostatečně silný signál, základní stanice po několika minutách pokus o přijetí signálu přeruší a symbol vysílací věže zhasne. Proces přijetí signálu se znovu spustí později. Čas v takovém případě běží normálně dále (od počátečního času „00:00“).
4
Loading...
+ 4 hidden pages