Whirlpool AWO 6S446 User Manual [nl]

NL PROGRAMMATABEL
A. Indicatie “Deur open”
Deze wasmachine is uitgerust met automatische veiligheidssystemen die storingen in het beginstadium herken­nen en signaleren, en overeenkomstig reageren, b.v.:
B. Indicatie “Service” C. Indicatie “Kraan dicht” D. Indicatie “Pomp schoonmaken”
Onder-
Programm
houds-
labels
Katoen
40 - 60 - 95 °C
Jeans
40 °C
Synthetisch
30 - 40 - 60 °C
Fijne was
30 - 40 °C
Max.
belading
kg
6.0
5.0
3.0
1.5
H
C
D
E
Wassoort / Opmerkingen
- Houdt u bij de temperatuurkeuze aan de aanwijzingen van de fabrikant die zijn vermeld op het label
Beddengoed, tafellakens, ondergoed, handdoeken, overhemden etc. normaal tot sterk vervuild. Bij zwaar vervuild wasgoed kunt u
tevens de optie “Voorwas” selecteren.
Normaal vervuilde katoenen spijkerbroeken en kleding van spijkerstof zoals broeken en jacks.
Blouses, overhemden, overalls etc. polyamide (perlon, nylon) of gemengde weefsels met katoen, normaal vervuild.
Gordijnen, jurken, rokken, overhemden en blouses van tere weefsels.
A B
I
F
Wasmiddel en
nabehandelingsproducten
Voor-
Hoofd-
was
Ja
Ja
Ja
Ja
Wasver­zachter
was
J
Voor-
was
K
Snel Start-
selectie
2)
E. Programmaknop
F. Knop “Start(Pauze)”
G. Selectieknop centrifugeersnelheid
H. Programmafasewijzer
I. Knop “Reset”
J. Knop “Start selectie”
G
Speciale functies
Clean+ Koud
Intensief
wassen
spoelen
Gemak-
kelijk
strijken
Spoel-
stop
Centrifu-
geren
Max.
centrifu-
geersnel-
heid
rpm
Max.
Max.
Max.
1)
1000
Gemengde was
40 °C
Snelwas
30 °C
Wol
Koud - 40 °C
Handwas
30 - 40 °C
Spoelen &
Centrifugeren
Centrifugeren
Afpompen
: optioneel / Ja : dosiring vereist
1) Voor een betere verzorging van de stukken is de centrifugeersnelheid beperkt in deze programma‘s.
2)
Selecteerbaar voor de temperatuur 60° C en 40° C alleen.
6.0
6.0
Wasgoed van katoen en/of synthetische weefsels, licht tot
3.0 normaal bevuild.
Kort gedragen bovenkleding van katoen, polyester, polyamide en
3.0 gemengde weefsels met katoen.
Alleen niet-viltende wollen artikelen met een wolmerk, die in de
1.0 machine gewassen kunnen worden.
Artikelen van linnen, zijde, wol en viscose die met de hand
1.0 gewassen kunnen worden.
Gelijk aan de laatste spoelcyclus en de laatste centrifugeercyclus van het programma “Katoen”.
Bij dit programma wordt zeer intensief gecentrifugeerd. Gelijk aan de centrifugeercyclus van het programma “Katoen”.
Alleen afpompen - niet centrifugeren. Alternatieve manier om programma’s na “Spoelstop” te beëindigen.
Ja
Ja
Ja
Ja
Whirlpool is a registered trademark of Whirlpool USA.
5019 301 01200
Max.
Max.
1)
1000
1)
400
Max.
Max.
VERBRUIKSGEGEVENS
Programma
Katoen Katoen ** Katoen **
Katoen Katoen **
Jeans 40 5.0 69 0.63 3:00 2:00
Syntetisch Syntetisch
Fijne was
Gemengde was
Schnelwas
Wol Handwas Handwas
De gegevens met betrekking tot het verbruik zijn vastgesteld in genormaliseerde omstandigheden in overeenstemming met de norm IEC/ EN 60 456. Bij huishoudelijk gebruik kan het verbruik afwijken van de in de tabel vermelde waarden op grond van de waterdruk, de temperatuur van het toegevoerde water, de belading en het type wasgoed.Het water- en energieverbruik betreffen de standaardinstelling van de werkwijze van programma’s; de keuze van speciale selecties of wijziging van de rotatiesnelheid of temperatuur zal dit verbruik veranderen. Duur van het programma kan verschillen van de boven vermelde waarden, want het hangt van de werkelijk toegepaste werkvoorwaarden af (zie: “Gids voor het oplossen van problemen” in Uw Gebruikshandleiding). * Om de watertemperatuur te verlagen, wordt koud water toegevoegd aan het einde van de hoofdwascyclus, voordat het water wordt afgepompt. ** Referentieprogramma’s voor Energetisch etiket. *** Automatische aanpassing van de duur van het programma na de vaststelling van de omvang van linnen bestemd voor wassen.
Temperatuur
(°C)
95 6.0 59* 1.90 2:00 ­60 6.0 49 0.90 4:00 2:30 60 3.0 37 0.69 2:20 *** 40 6.0 54 0.65 2:45 1:45 40 3.0 37 0.58 2:30 ***
60 3.0 50* 0.70 1:30 1:09 40 3.0 46 0.50 1:15 0:54 30 1.5 50 0.50 0:45 ­40 3.0 45 0.45 1:00 ­30 3.0 40 0.40 0:30 ­40 1.0 55 0.60 0:45 ­40 1.0 45 0.60 0:40 ­30 1.0 45 0.50 0:36 -
WASMIDDEL TOEVOEGEN, DE DEUR SLUITEN EN HET PROGRAMMA KIEZEN
Voeg wasmiddel toe zoals beschreven op de voorpagina en zoals beschreven is in het hoofdstuk “Wasmiddel en nabehandelingsproducten” in uw gebruiksaanwijzing.
1. Draai de en de gewenste temperatuur.
2. Het programma aan (in uren en minuten) en het lampje van de “Start(Pauze)
3. Het
snelheid
programmaknop op het gewenste programma
tijdsdisplay geeft de duur van het gekozen
”-knop gaat knipperen.
indicatielampje van de ingestelde centrifugeer-
gaat branden.
DE GEWENSTE FUNCTIE(S) KIEZEN
Druk de knop van de gewenste extra functie in - het betreffende indicatielampje gaat branden. Als de combinatie van programma, extra functie(s) en temperatuur niet mogelijk is, gaat het indicatielampje automatisch uit. Ongeschikte combinaties van extra functies worden automatisch ongedaan gemaakt.
Knop “Voorwas”
• Alleen nuttig voor sterk vervuild wasgoed (bijvoorbeeld bij zand, korrelig vuil). Het programma duurt ongeveer 15 minuten langer.
• Gebruik geen vloeibaar wasmiddel voor de hoofdwas als u de functie Voorwas heeft geselecteerd.
Knop “Snel”
• Het maakt sneller wassen mogelijk door het verkorten van de duur van het programma.
• Het is aanbevolen voor de kleinere hoeveelheid van wasgoed of voor het vervuilde wasgoed.
Belading
(kg)
Water
(l)
Knop “Clean+”
• Kies deze functie als u een vlekkenmiddel (in poedervorm, bijvoorbeeld “Vanish”) gebruikt tijdens het wasprogramma. Zodoende werkt het toevoegingsmiddel doelmatiger: uw was wordt schoner en vlekken worden beter verwijderd.
• Gebruik met de maximale belading.
• Voeg de juiste hoeveelheid vlekkenmiddel (poeder) voor gebruik tijdens het wasprogramma toe in het bakje voor het hoofdwasmiddel, samen met het wasmiddel (gebruik alleen waspoeder bij deze extra functie). Volg de doseerinstructies van de fabrikant op.
• Kan verlengt het programma door tot 15 minuten.
• Geschikt voor het gebruik van vlekkenverwijderaars en bleekmiddelen op basis van actieve zuurstof. Het is niet
toegestaan om chloor- of perboraatbleekmiddelen te gebruiken! Knop “Koud wassen”
• Bij deze functie wordt het water slechts tot 20°C verwarmd.
• Geschikt voor fijne was met een aanbevolen wastemperatuur van maximaal 30°C op het label.
Kan alleen worden geselecteerd in combinatie met de
laagst mogelijke temperatuur voor elk programma. Knop “Intensief spoelen”
• Er wordt meer water toegevoegd en er wordt langer gespoeld.
• Deze functie is met name geschikt in gebieden met zeer zacht water, voor wasgoed van baby’s en van personen die last hebben van allergische reacties.
Knop “Gemakkelijk strijken”
• Kan bij de programma’s “Katoen”, “Synthetisch” en “Gemengde was” worden gebruikt om het strijken te vergemakkelijken.
• Verhoogt de hoeveelheid water en de was wordt zachtjes gecentrifugeerd.
Energie
(kWh)
zonder “Snel”
Geschatte programmaduur
(uren : minuten)
zonder “Snel” met “Snel”
Knop “Spoelstop”
• Het wasgoed blijft in het laatste spoelwater liggen zonder gecentrifugeerd te worden om kreukvorming en verkleuring te voorkomen.
• Deze functie is met name geschikt voor het programma “Synthetisch”, “Gemengde was” of “Fijne was”.
• Deze functie is met name nuttig als u het centrifugeren wilt uitstellen tot een later tijdstip of als u alleen wilt pompen.
• Als u de functie “Spoelstop” kiest, laat het wasgoed dan niet te lang in het spoelwater staan. Opmerking: het programma stopt bij “Spoelstop” als het lampje “Spoelstop” in de programmafaseindicatie brandt. Het indicatielampje naast de knop “Start(Pauze)” knippert.
De extra functie “Spoelstop” beëindigen:
• Druk op de knop “Start(Pauze)”; het programma wordt automatisch beëindigd met de centrifugeer­ cyclus van het ingestelde wasprogramma.
• Indien u de stukken niet wilt centrifugeren, de programmakeuzeknop op het programma “Afpompen” zetten en de knop “Start(Pauze)” nogmaals indrukken.
Knop “Centrifugeren”
• Aan ieder programma wordt automatisch een maximale centrifugeersnelheid toegekend.
• Druk op de knop om een andere centrifugeersnelheid in te stellen.
• Als de centrifugeersnelheid “0” wordt ingesteld, wordt het centrifugeren aan het einde geannuleerd, maar wordt er wel tussentijds gecentrifugeerd tijdens het spoelen. Het water wordt dan alleen afgepompt.
START-SELECTIE
Met de “Start selectie” kunt u het tijdstip instellen waarop de was gedaan wordt, bijvoorbeeld’s nachts bij het voordelige elektriciteitstarief. Gebruik geen vloeibaar wasmiddel als u de functie “Startselectie” gebruikt.
• Stel het programma, de temperatuur en de extra functies in.
• Druk op de knop “Start selectie” om het gewenste aantal uren (van 1 tot 23) te selecteren;
• Druk op de “Start(Pauze)”-toets. Het aftellen van de vertragingstijd begint; het indicatielampje “Startselectie” en de punt op het display blijven knipperen tot het programma begint.
• De indicatie van de vertraging verdwijnt wanneer het programma start en wordt vervangen door de resterende programmatijd.
• Nadat u op de knop “Start(Pauze)” heeft gedrukt, kan het aantal uren verminderd worden door opnieuw op de knop “Start selectie” te drukken.
De “Start selectie” wissen ..voordat u op de knop “Start(Pauze)” drukt:
• Draai de programmaknop naar een andere stand of druk op de knop “Reset”.
..nadat u op de knop “Start(Pauze)” hebt gedrukt:
• Houd de knop “Reset” minimaal 3 seconden ingedrukt
- de vertragingstijd verdwijnt van het tijdsdisplay.
EEN PROGRAMMA STARTEN
Draai de kraan open en druk op de knop “Start (Pauze)”. Het indicatielampje naast de knop “Start(Pauze)” gaat branden. De fasewijzer van het programma toont de huidige programmafase, en gaat van links naar rechts langs Wassen, Spoelen en Centrifugeren/Afpompen. Het display geeft de resterende programmatijd weer.
Door variaties in belading en de temperatuur van het toevoerwater wordt de resterende tijd opnieuw berekend in bepaalde programmafases. Als dit het geval is, verschijnt er een animatie op het tijdsdisplay.
INDICATIE “DEUR OPEN”
Voor de start en na het einde van een programma brandt het lampje om aan te geven dat de deur kan worden geopend. Zolang er een wasprogramma wordt uitgevoerd, blijft de deur vergrendeld en mag deze in geen geval met kracht worden geopend. Raadpleeg het gedeelte “Een programma dat wordt uitgevoerd annuleren (resetten) voor het einde van het programma” wanneer de deur om welke reden dan ook moet worden geopend terwijl er een programma wordt uitgevoerd.
FOUTINDICATIES
In geval van fouten of oneffenheden raadpleeg de “Gids voor het oplossen van problemen” in Uw Bedieningshandleiding.
“Service”
Wanneer de indicator “Service” gloeit, kan het door een fout van enkel elektrische component worden veroorzaakt.
“Kraan dicht”
Wasmachine heeft geen of onvoldoende toevoer van water; waterkraan kan gesloten zijn of de toevoerbuis kan verbogen zijn.
“Pomp schoonmaken”
Ook afvoerbuis kan verbogen zijn of soms moet filter worden gereinigd worden (zie: “Cleaning the filter (Filterreiniging”) in uw gebruiksaanleiding).
EINDE PROGRAMMA
• Alle lampjes van de programmafasewijzer zijn uit en de indicatie “Deur open” brandt.
1. Draai de programmakeuzeknop naar “Uit/O”.
2. Draai de kraan dicht.
3. Open de deur en haal het wasgoed uit de machine.
4. Laat de deur half open zodat de trommel kan drogen.
EEN PROGRAMMA EN/OF EXTRA FUNCTIES WIJZIGEN NADAT EEN PROGRAMMA IS GESTART
1. Druk op de knop “Start(Pauze)” om het programma te onderbreken. De indicator knippert.
2. Kies het nieuwe programma (met temperatuur), eventuele extra functies en - naar wens - een andere centrifugeersnelheid.
3. Druk nogmaals op de knop “Start(Pauze)”. Het nieuwe programma wordt hervat vanaf het punt waarop het vorige programma is afgebroken. Voeg geen wasmiddel toe voor dit programma.
EEN PROGRAMMA DAT WORDT UITGEVOERD ANNULEREN (RESETTEN) VOOR HET EINDE VAN HET PROGRAMMA
Met de knop “Reset” wordt een programma voor het einde afgebroken.
• Houd de knop “Reset” minimaal 3 seconden ingedrukt; 0:00 verschijnt op het display. Resterend water wordt afgepompt voordat de deur kan worden geopend.
Whirlpool is a registered trademark of Whirlpool USA.
5019 301 01200
Loading...