Ecovacs Deebot 901 User manual

Instructiehandleiding
NL
Instructiehandleiding
Gefeliciteerd met de aankoop van uw ECOVACS ROBOTICS DEEBOT! We hopen dat u er vele jaren plezier van hebt. We zijn ervan overtuigd dat uw nieuwe robot u helpt uw huis schoon te houden zodat u meer tijd overhoudt voor andere dingen.
Slimme oplossingen. Meer genieten van het leven.
Als u situaties tegenkomt die niet in deze Instructiehandleiding worden beschreven, neem dan contact op met onze
Klantenservice. Een technicus kan u helpen om uw specieke probleem op te lossen of uw vraag te beantwoorden.
Voor meer informatie kunt u terecht op de ofciële website van ECOVACS ROBOTICS: www.ecovacs.com
.......................................................................................................... 2
Bedankt dat u hebt gekozen voor een DEEBOT!
Inhoud
1. Belangrijke veiligheidsinstructies ...................................................................................................................................4
2. Inhoud van de verpakking en technische gegevens......................................................................................................8
3. Bediening en programmering ........................................................................................................................................11
4. Onderhoud .......................................................................................................................................................................16
5. Probleemoplossing .........................................................................................................................................................20
3
NL
1. Belangrijke veiligheidsinstructies
BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES
Tijdens het gebruik van een elektrisch apparaat dienen altijd de basis voorzorgsmaatregelen te worden opgevolgd, waar-
onder het volgende:
LEES ZORGVULDIG ALLE INSTRUCTIES VOOR­DAT U DIT APPARAAT IN GEBRUIK NEEMT BEWAAR DEZE INSTRUCTIES
1. Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8 jaar en ouder en personen met verminderde lichame­lijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogens of gebrek aan ervaring en kennis, zolang ze onder toezicht staan of zijn geïnstrueerd over het gebruik van het apparaat op een veilige manier en op de hoogte zijn van het gevaar tijdens het gebruik. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud mag niet zonder toezicht door kinderen worden uitgevoerd.
2. Ruim het gebied op dat dient te worden schoonge­maakt. Verwijder voedingskabels en kleine voorwer­pen van de vloer, die in het apparaat verstrikt kunnen raken. Stop de franjes van het tapijt eronder weg en til items zoals gordijnen en tafelkleden van de vloer.
3. Indien er een afgrond in het reinigen gebied is, zoals
4
NL
een afstapje of een trap, dient u het apparaat te testen om er zeker van te zijn dat het deze afgrond detecteert zonder over de rand te vallen. Het kan misschien no dig zijn om een fysieke barrière te plaatsen voor deze afgrond, zodat het apparaat niet naar beneden valt. Zorg ervoor dat er over deze fysieke barrière niet ge­struikeld kan worden.
4. Gebruik het apparaat alleen zoals in deze handleiding wordt beschreven. Gebruik alleen onderdelen die door de fabrikant worden aanbevolen of verkocht.
5. Gelieve ervoor te zorgen dat de voltage van uw netvoe­ding overeenkomt met de spanning die is aangegeven op het oplaadstation.
6. ALLEEN geschikt voor huishoudelijk gebruik BINNEN.
Gebruik het apparaat niet buiten, of in commerciële of industriële omgevingen.
7. Gebruik alleen de originele oplaadbare batterij en het oplaadstation van de fabrikant die bij het apparaat zijn meegeleverd. Het is niet toegestaan om niet-oplaad­bare batterijen te gebruiken. Gelieve voor informatie
over de batterij het hoofdstuk over de Specicaties te
raadplegen.
-
1. Belangrijke veiligheidsinstructies
8. Gebruik het apparaat niet zonder dat de stofhouder en/
of de lters op hun plaats zitten.
9. Gebruik het apparaat niet in een ruimte waar er kaarsen zijn aangestoken of breekbare voorwerpen in de buurt zijn.
10. Gebruik het apparaat niet in extreem warme of kou-
de omgevingen (lager dan -5˚C/23˚F of boven 40˚C/104˚F).
11. Houd haar, losse kleding, vingers en alle andere li­chaamsdelen uit de buurt van openingen en bewe­gende onderdelen.
12. Gebruik het apparaat niet in een ruimte waar een baby of kind slaapt.
13. Gebruik het apparaat niet op natte oppervlakken of op­pervlakken met stilstaand water.
14. Zorg dat het apparaat geen grote voorwerpen kan opra­pen zoals stenen, grote stukken papier of een item dat het apparaat zou kunnen verstoppen.
15. Gebruik het apparaat niet om ontvlambare of brandbare materialen, zoals benzine en een printer- of kopieer­machine-toner, op te rapen of in ruimtes waar deze
aanwezig kunnen zijn.
16. Gebruik het apparaat niet om iets dat brandt of nas­meult op te rapen, zoals sigaretten, lucifers, hete as of iets anders dat een brand zou kunnen veroorzaken.
17. Stop geen voorwerpen in de zuigmond. Gebruik het ap­paraat niet als de zuigmond wordt geblokkeerd. Houd de zuigmond schoon van stof, pluizen, haar of iets an­ders wat de luchtstroom kan verminderen.
18. Zorg ervoor dat u de stroomkabel niet beschadigt. Trek of draag het apparaat of het oplaadstation niet aan de stroomkabel, gebruik de stroomkabel niet als een handvat, sluit geen deur met een stroomkabel ertus­sen en trek de stroomkabel niet langs scherpe randen of hoeken. Laat het apparaat niet over de stroomkabel gaan. Houd de stroomkabel weg van hete oppervlak­ken.
19. Als de stroomkabel is beschadigd, dient deze door de fabrikant of zijn servicedienst te worden vervangen om gevaar te voorkomen.
20. Gebruik het oplaadstation niet als dit is beschadigd. De stroomvoorziening dient niet te worden gerepareerd en niet meer te worden gebruikt als deze beschadigd
5
NL
1. Belangrijke veiligheidsinstructies
of defect is.
21. Gebruik het apparaat niet met een beschadigde stroomkabel of defect stopcontact. Gebruik het appa­raat of het oplaadstation niet als deze niet goed werkt, is gevallen of beschadigd, buiten heeft gestaan of in contact met water is geweest. Het apparaat dient dan door de fabrikant of zijn technische dienst te worden gerepareerd om gevaar te voorkomen.
22. Zet de schakelaar van het apparaat UIT voordat u het reinigt of onderhoudt.
23. De stekker van het apparaat dient uit het stopcontact te zijn gehaald voordat u het oplaadstation reinigt of onderhoudt.
24. Verwijder het apparaat uit het oplaadstation en zet de schakelaar van het apparaat UIT voordat u de batterij verwijdert als u het apparaat wenst af te voeren.
25. De batterij dient te worden verwijderd en weggegooid volgens de lokale wet- en regelgeving voordat u het apparaat afvoert.
26. Gelieve gebruikte batterijen weg te gooien volgens de lokale wet- en regelgeving.
27. Verbrand het apparaat niet, zelfs als deze ernstig is be­schadigd. De batterijen kunnen ontploffen in het vuur.
28. Wanneer u het oplaadstation langere tijd niet gebruikt, dient de stekker uit het stopcontact te worden gehaald.
29. Het apparaat dient te worden gebruikt volgens de aan­wijzingen in deze instructiehandleiding. ECOVACS ROBOTICS kan niet aansprakelijk of verantwoordelijk worden gehouden voor schades of letsels die door on­eigenlijk gebruik zijn veroorzaakt.
30. De robot bevat batterijen die alleen door vakbekwame personen dienen te worden vervangen. Gelieve con­tact op te nemen met de klantenservice voor het ver­vangen van de batterij.
31. Als de robot gedurende lange tijd niet zal worden ge­bruikt, dient deze voor de opslag UIT te worden gezet en de stekker van het oplaadstation dient uit het stop­contact te worden gehaald.
32. WAARSCHUWING: Gebruik voor het opladen
van de batterij alleen de afneembare voedingsunit CH1630A die bij het apparaat wordt meegeleverd.
NL
6
1. Belangrijke veiligheidsinstructies
Voor EU-landen
Correcte verwijdering van dit product
Dit symbool geeft aan dat dit product in de EU niet mag worden afgevoerd met overig huishoudelijk afval. Om eventuele schade aan het milieu of de ge­zondheid door ongecontroleerde afvalverwijdering te voorkomen, dient u het op verantwoorde manier te recyclen ter bevordering van het duurzaam her­gebruik van materiële hulpbronnen. Om uw gebruik­te apparaat te recyclen, dient u gebruik te maken van de retour- en inzamelsystemen of contact op te nemen met de winkel waar het product is gekocht. Zij kunnen dit product veilig voor u laten recyclen.
Klasse II
Kortsluiting beveiligde geïsoleerde transformator
Stroomvoorziening met schakelmodus
Alleen geschikt voor gebruik binnenshuis
7
NL
2. Inhoud van de verpakking en technische gegevens
2.1 Inhoud van de verpakking
Robot
(4) Zijborstels
Opmerking: Figuren en illustraties dienen alleen ter referentie en kunnen afwijken van het daadwerkelijke uiterlijk van het product.
Productontwerp en -specicaties kunnen zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd.
8
NL
Hoofdborsteloptie
(vooraf geïnstalleerd)
Oplaadstation
Directe zuigoptie
Instructiehandleiding
Sponslter en hoge-
efciëntielter
Snelstartgids
Multifunctioneel hulpstuk
voor reiniging
2. Inhoud van de verpakking en technische gegevens
2.2 Specicaties 2.3 Productoverzicht
Model DE5G
Gebruiksspanning 12 VDC
Oplaadstationmodel
Ingang
Batterij ZJ1517-HFR 3000 mAh
Laser
Frequentiebanden 2412-2472 MHz
Maximaal RF-
vermogen overgedragen in
de frequentieband
Uitvoervermogen wi-module lager dan 100 mW.
Opmerking: Technische en ontwerpgegevens kunnen worden gewijzigd
voor voortdurende productverbetering.
100-240 VAC,
50/60 Hz,
25 W
Rotatiesnelheid: 300±5 omwentelingen/min
Max. PA-uitgangsvermogen bij 72,2 Mbps:
Max. PA-uitgangsvermogen in 11b-modus:
CH1630A
Uitgang
max. vermogen: 2,5 mW
Frequentie: 1,8 KHz
17,5 dBm
21,5 dBm
20 VDC,
0,8 A
Robot
RESET-knop
LDS (Laser Distance Sensor)
Botssensoren en stootrand
Wi-indicatielampje
AUTO-modusknop
Aan/uit-scha­kelaar
Upgradepoort
9
NL
2. Inhoud van de verpakking en technische gegevens
Onderaanzicht
NL
10
Hoofdborsteloptie
Oplaadcontacten
Valsensoren
Directe zuigoptie
Zijborstels
Universeel wiel
3. Bediening en programmering
3.1 Opmerkingen voordat u gaat schoonmaken
WAARSCHUWING: Gebruik de DEEBOT niet op natte oppervlakken of oppervlakken met stilstaand water.
Voordat u dit apparaat op een kleed met franjes gaat gebruiken, dient u de randen van het kleed eronder te vouwen.
Verwijder snoeren en kleine hindernissen waarin de robot verstrikt kan raken van de vloer. Ruim het schoonmaakgebied op door meubilair, zoals stoelen, op hun eigen plek te zetten.
Het is misschien nodig om een fysieke barrière bij de rand van het val­gevaar te plaatsen zodat het apparaat niet over de rand valt.
11
NL
3. Bediening en programmering
3.2 Aan de slag
De beschermstrip verwijderen
1
Plaatsing van het oplaadstation
2
NL
Zijborstels installeren
3
12
Aanzetten
4
3. Bediening en programmering
De DEEBOT opladen
5
Opmerking: Als de DEEBOT de schoonmaakcyclus heeft voltooid of
als de accu leegt begint te raken, dan keert de DEEBOT automatisch terug naar het oplaadstation om op te laden. De DEEBOT kan ook te allen tijde teruggestuurd worden naar het oplaadstation met de ECO­VACS-app of door de AUTO-knop op de robot gedurende 3 seconden ingedrukt te houden.
Pauzeren
7
Opmerking:
robot gedurende enkele minuten is gepauzeerd. Druk op de AUTO-mo­dusknop op de DEEBOT om de robot uit de slaapstand te halen.
Het bedieningspaneel van de robot gaat uit wanneer de
Beginnen
6
Uitzetten
8
Opmerking: Wanneer de DEEBOT niet bezig is met schoonma-
ken, wordt aanbevolen om het apparaat AAN te laten staan zodat de DEEBOT kan opladen.
13
NL
3. Bediening en programmering
Opmerking: Bij modellen die zijn voorzien van de app-connectiviteit
kunnen verschillende functies via de ECOVACS-app uitgevoerd worden.
3.3 Een zuigoptie kiezen
Hoofdborsteloptie: deze is het meest geschikt voor grondige reiniging
en combineert de hoofdborstel met een sterke zuigkracht.
Directe zuigoptie: deze is het meest geschikt voor dagelijkse schoon-
maakbeurten. Deze zuigoptie is speciek ontworpen om haar op te
zuigen zonder dat dit voor verstopping zorgt - ideaal voor mensen met huisdieren.
NL
iOS 9.0 or later Android 4.0 or later
14
De directe zuigoptie installeren
3. Bediening en programmering
1
De hoofdborsteloptie installeren
1
2
2
3
3
15
NL
4. Onderhoud
Voordat u de DEEBOT onderhoudt en schoonmaakt, dient u de robot UIT te schakelen en de stekker van het oplaadstation uit te trekken.
4.1 Stofhouder en lters
Stofhouder
Filterrooster
2
4
1
Hoge-efciëntielter
Sponslter
3
5
NL
16
4. Onderhoud
4.2 Hoofdborstel, directe zuigoptie en zijborstels
Opmerking: Om het onderhoud makkelijk te houden, wordt er een multifunctioneel hulpstuk voor reiniging meegeleverd. Wees er voorzichtig
mee; het hulpstuk heeft scherpe randen.
Hoofdborstel
1 2 3
Directe zuigoptie Zijborstels
17
NL
4. Onderhoud
4.3 Overige onderdelen
Opmerking: Voordat u de oplaadcontacten en de
oplaadpennen van het oplaadstation van de robot onderhoudt en schoonmaakt, schakelt u de robot UIT en trekt u de stekker van het oplaadstation uit.
NL
18
4. Onderhoud
4.4 Regulier onderhoud
Om de DEEBOT in topconditie te houden, dient u onderhoud uit te voeren en onderdelen te vervangen aan de hand van de volgende intervallen:
Robotonderdeel Onderhoudsinterval Vervangingsinterval
Zijborstel Om de 2 weken Om de 3-6 maanden
Hoofdborstel Eenmaal per week Om de 6-12 maanden
Sponslter/hoge-efciëntielter Eenmaal per week Om de 3-6 maanden
Universeel wiel
Valsensoren
Stootrand
Oplaadcontacten
Oplaadpennen oplaadstation
Om het onderhoud makkelijk te houden, wordt er een multifunctioneel hulpstuk voor reiniging meegeleverd. Wees er voorzichtig mee; het hulpstuk heeft scherpe randen.
Opmerking: ECOVACS produceert diverse vervangingsonderdelen. Neem contact op met de klantenservice voor meer informatie over vervangings-
onderdelen.
Eenmaal per week /
19
NL
5. Probleemoplossing
DEEBOT laat weten dat er iets mis is aan de hand van een alarmindicatielampje en -geluiden.
Gedetailleerdere ondersteuning is beschikbaar via de ECOVACS-app en online.
Nr. Storing Mogelijke oorzaken Oplossingen
De DEEBOT staat niet AAN. Zet de DEEBOT AAN.
NL
1 De DEEBOT laadt niet op.
De DEEBOT kan niet
2
terugkeren naar het oplaadstation.
De DEEBOT raakt bekneld
3
tijdens het schoonmaken en stopt.
De DEEBOT keert terug naar
4
het oplaadstation voordat de schoonmaak is voltooid.
20
De DEEBOT heeft geen verbinding gemaakt met het oplaadstation.
De accu is helemaal leeg.
Het oplaadstation is niet correct geplaatst.
De DEEBOT is verstrikt geraakt in iets dat op de grond ligt (stroomdraden, gordijnen,
franjes van een kleed, enzovoort).
Als de accu leegt begint te raken, schakelt de DEEBOT automatisch over op de modus Terugkeer naar oplaadstation en keert uit zichzelf terug naar het oplaadstation om op te de laden.
De schoonmaaktijden zijn afhankelijk van het vloeroppervlak, de complexiteit van de kamer en de geselecteerde schoonmaakmodus.
Zorg ervoor dat de oplaadcontacten van de robot verbinding hebben gemaakt met de oplaadpennen van het oplaadstation.
Activeer de accu opnieuw. Zet de DEEBOT AAN, plaats de DEEBOT handmatig op het oplaadstation en verwijder deze na drie minuten opladen. Herhaal dit drie keer en laad de robot vervolgens normaal op.
Kijk in sectie 3.2 hoe u het oplaadstation op correcte wijze kunt plaatsen.
De DEEBOT zal op verschillende manieren proberen zichzelf te bevrijden. Wanneer dit niet lukt, verwijder dan de obstakels handmatig en start opnieuw op.
Dit is normaal. Er is geen oplossing nodig.
Dit is normaal. Er is geen oplossing nodig.
5. Probleemoplossing
Nr. Storing Mogelijke oorzaken Oplossingen
De DEEBOT maakt niet
5
automatisch schoon op de ingestelde tijd.
DEEBOT maakt niet het hele
6
schoonmaakgebied schoon
De DEEBOT kan geen
7
verbinding maken met het wi-
thuisnetwerk.
De functie voor tijdinstelling is geannuleerd.
De functie Schoonmaakbeurt hervatten is ingeschakeld en de DEEBOT is net klaar met het schoonmaken van het geplande schoonmaakgebied.
De DEEBOT staat UIT. Zet de DEEBOT AAN.
De accu van de DEEBOT is bijna leeg.
De zuigmond van de robot is geblokkeerd en/ of onderdelen zijn verstopt met vuil.
Het schoonmaakgebied is niet opgeruimd.
Onjuist(e) gebruikersnaam of wachtwoord ingevoerd voor wi-thuisnetwerk.
De DEEBOT bevindt zich buiten bereik van
het signaal van uw wi-thuisnetwerk.
Netwerkinstelling is gestart voordat de DEEBOT klaar was.
Het besturingssysteem van uw smartphone dient bijgewerkt te worden.
Programeer de DEEBOT met de ECOVACS-app om op
specieke tijdstippen schoon te maken.
Dit is normaal. Er is geen oplossing nodig.
Zorg dat de DEEBOT AAN staat en verbonden is met het oplaadstation, zodat de accu volledig is opgeladen en het apparaat te allen tijde kan worden gebruikt.
Schakel de DEEBOT UIT, maak de stofhouder schoon en leg de robot op zijn kop. Maak de zuigopening, zijborstels en hoofdborstel van de robot schoon zoals beschreven in sectie 4.
Verwijder alle kleine objecten van de vloer en ruim het schoonmaakgebied op alvorens de DEEBOT begint met schoonmaken.
Voer de juist gebruikersnaam en het juiste wachtwoord in
voor wi-thuisnetwerk.
Zorg ervoor dat de DEEBOT zich binnen het bereik van
het signaal van uw wi-thuisnetwerk bevindt.
Zet de aan/uit-schakelaar AAN. Druk gedurende 3 seconden met een naald de RESET-knop in. De DEEBOT is klaar voor de netwerkinstelling wanneer er een deuntje
wordt afgespeeld en het wi-indicatielampje langzaam
knippert.
Werk het besturingssysteem van uw smartphone bij. De ECOVACS-app is compatibel met iOS 9.0 en hoger en met Android 4.0 en hoger.
21
NL
Ecovacs Robotics Co., Ltd
No. 18 You Xiang Road, Wuzhong District, Suzhou City, Jiangsu Province, China
DE5G-EU-EN-IM2017R01
Loading...